Hulleman opflek Totaal Normaal Waldheim-mavo: specialist op mavo-gebied Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek Opa's en oma's in de schoolbanken 10NDERWIJS! INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS Werk- en opleidingsgarantie Christelijke scholengemeenschap 'De Eem' klaar voor de basisvorming Toekomstbeeld MBO-leerling techniek belicht Bunschoten Amersfoort 0.30 uur 3, Amersfoort 11.00 uur Open dag over schilderen en stukadoren Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Nabij test Oogdruk controle Onverslaanbare waar voor z'n geld! f3.995,- Inruilprijs minimaal f 1.000,- Aktieprijs f 2.995,- U moet 'm zien! Vraag een demonstratie op uw kantoor, bij: kantoor efflciencv Met kleinkinderen mee naar de Driesprong Open dag bij MBO-college Eemvoorde PAGINA 14 nschap: .30 uur ,30 uur 30 uur. Amersfoort Amersfoort Amersfoort 'Nijkerk/Barneveld Nijkerk eveld/Bunschoten 'Barneveld/Nijkerk DINGEN i jaar praktijk) nde )INGEN DING g) WOENSDAG 3 FEBRUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 15 Voor leerlingen met een mavo-advies is de Waldheim-mavo de juiste stap, immers de mavo is niet de "laagste" afdeling van een grote scholenge meenschap, maar de énige onderwijs vorm. De school biedt een duidelijke structuur en door haar kleinschalig heid (280 leerlingen dus ruim boven de opheffingsnorm van 240 leerlin gen) staat persoonlijke aandacht ga rant voor een evenwichtige vorming. De Waldheim-mavo is een prot. chr. school. Vanuit die gedachte wordt ver antwoordelijkheid gedragen voor el kaar en voor de wereld om ons heen. Daarom staan bewust omgaan met de schepping, respect en aandacht voor de ander, inzet voor de minder bedeelde mens hoog in het vaandel' denk maar aan de kerstactie: "Een kwestie van le ven of dood", waarbij de leerlingen meer dan 12000 gulden bijeen wisten te brengen. Het bovenstaande blijkt ook uit de leerlingenbegeleiding en het mo derne onderwijs. Bij dit alles wordt de kwaliteit van het onderwijs niet verge ten. Begeleiding De Waldheim-mavo geeft de leerlingen veel persoonlijke aandacht, want het is een niet al te grote school, waar leerlin gen en leraren elkaar goed kennen. Bo vendien wordt dit door een aantal acti viteiten ondersteund: Elk schooljaar beginnen de brugklas sers met en introductiedag. In spelvorm leren zij een elkaar, de leraren en het schoolgebouw kennen. De brugklassers hebben hun eigen mentor, die met de ouders contact onderhoudt. Tijdens het mentorkwartier worden ev. problemen en de studierestultaten met de leerlin gen besproken. Wanneer blijkt dat de resultaten tegen vallen, wordt d.m.v. steunlessen extra hulp geboden. Deze lessen worden 's morgens, voor het begin van de gewo ne lessen, gegeven. Sommige leerlingen hebben spelling en/ of rekenproblemen. Voor hen zijn speciale hulplessen georganiseerd. In het komende schooljaar wordt gestart met de training van leerlingen die faal angst hebben. Een van de docenten heeft daarvoor een speciale opleiding gevolgd. Huiswerk De ervaring leert dat de meeste leerlin gen bij voorkeur hun huiswerk in de ei gen omgeving maken. Ze kunnen dan hun eigen tijd indelen. Voor leerlingen die zich thuis niet op hun huiswerk kun nen concentreren of er geen gelegen heid voor hebben, bestaat de huis werkklas. Een uur na schooltijd kunnen deze leerlingen onder toezicht hun huiswerk maken. Uiteraard is dat gratis. Op vrijdag houdt de Stichting Praktijkopleidingen Schilderen (SPOS) een open dag over prak- tijkieerwerkplaatsen voor aanko mende schilders en stukadoors. Belangstellenden kunnen terecht in het pand aan de Nijverheidsweg Zuid 4 in Amersfoort. De SPOS leidt al ruim twee jaar mensen op voor het schilders-, stukadoors of in dustrieel verfvak. Iemand die werkend gaat leren bij de SPOS krijgt een con tract aangeboden, dat hem voor twee jaar garantie biedt op werk en oplei ding. De SPOS beschikt in Amersforot over een praktijkwerkleerplaats. Met behulp van praktijk-objecten leren de deelnemers onder meer schilderen, be hangen en glaszetten. Vier dagen per week moet de leerling bij een bij de SPOS aangesloten bedrijf werken. De vijfde dag krijgt hij een op leiding in de streekschool. De open dag vindt vrijdag plaats tussen 13.00 en 21.00 uur. Voor inlichtingen, tel. 033-650818. Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Rel of kom lanas voor een afspraak, telefoon 1 38 59. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Oplometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 -1 38 59 's Maandags gesloten Andere activiteiten Naast het gewone werk is er ook tijd voor minder schoolse zaken. Op de vrij dagmiddag zijn de lessen om 13.40 uur afgelopen. Dan is er tijd voor de vrij dagmiddagactiviteiten, zoals textielver ven, bloemschikken, de computerclub, EHBO-cursus, rolskiën, enz. Ook worden er andere buitenschoolse activiteiten georganiseerd, zoals schaatsen, excursies, sporttoernooien, langlaufen en de werkweek naar Parijs (klas 3). Om de beroepskeuze te stimu leren lopen de derdeklassers een week stage. Basisvorming Een stimulans tot verdere vernieuwing van het onderwijs is de basisvorming. Met twee van de nieuwe vakken, infor matica en techniek, heeft de school al enkele jaren ervaring. In het goed geou tilleerde computerlokaal krijgen de leerlingen les in informatica. Boven dien wordt er elk jaar voor ouders een beginnerscursus gegeven. Steeds weer blijkt het enthousiasme van de ouders voor deze cursus erg groot te zijn. Trots is de school op het technieklo kaal. De Waldheim-mavo is de eerste school voor voortgezet onderwijs in Baarn en Soest waar het vak techniek is ingevoerd. Bij dit nieuwe vak gaat het erom praktische redzaamheid in en rond het huis bij te brengen. Al wer kend aan eenvoudige opdrachten ma ken de leerlingen kennis met de techni sche taal en werkwijzen. Hoofdgedach te bij de invoering van dit vak is, dat in de toekomst de techniek een steeds gro tere rol gaat spelen. Daarom zijn de le raren die dit vak geven reeds geschoold. Verdere informatie Wie vragen heeft over het werk op de Waldheim-mavo, de eventuele over stap naar de havo, de inrichting van het onderwijs of de opvang bij lesuitval tij dens tussenuren, is welkom tijden het open huis op zaterdag 6 februari, van 10.00-12.30 uur, en op de informatie avond op dinsdag 16 februari om 20.00 uur. Beide worden gehouden in het schoolgebouw aan de Vondellaan 2 te Baarn(vlakbij het station). Een aparte afspraak maken met de directie is na tuurlijk ook mogelijk. Het telefoon nummer is 02154-12315. Ontvangen en kopiëren op normaal papier M TOSHIBA FAX TF511 Kenmerken Afdruk op gewoon papier Verzendsnelheid per pagina 11 seconden* Standaard geheugen van 344 KByte Verzenden vanuit geheugen Ontvangst in geheugen indien papier op is Dokumentinvoer voor 20 pag. A4 84 dokumenteninvoer Standaard papiercassette voor 250 vel 35 snelkiesnummers via één toets 128 nummers verkort kiezen Steenhoffstraat 13 -3764 BH Soest Telefoon 02155-1 01 15 Geldig t/m 31 maart, prijzen excl .BTW De basisvorming De Christelijke scholengemeenschap voor voorbereidend beroepsonderwijs 'De Eem' gaat met ingang van het nieu we schooljaar starten met de basisvor ming. De nieuwe brugklassers krijgen te maken met 15 vakken van de basisvor ming. Het is een breder basispakket dan voorheen en sluit meer aan bij de leef omgeving van de leerling. De boeken zijn aangepast en gemoderniseerd en de manier van lesgeven (didactiek) is ge richt op het bijbrengen van kennis, het geven van inzicht en het aanleren van vaardigheden. Naast het vak Engels, hebben wij als scholengemeenschap voor voorbereidend beroepsonderwijs gekozen voor Duits als tweede vreemde taal. Maar ook blijft het accent liggen op de vakken handvaardigheid en tech niek, waar we als school reeds vele jaren ervaring mee hebben opgedaan. De mi nimale lesstof van de basisvorming is voor het gehele voortgezet onderwijs omschreven in de zogenaamde kern doelen. Deze kernstof kan, afhankelijk van de capaciteit van de leerling, na twee of drie jaar worden afgesloten. Het voorbereidend beroepsonderwijs Na het tweede leeijaar wordt gestart met het voorbereidend beroepsonder wijs. In het derde en vierde leerjaar ligt het accent op de beroepsgerichte vak ken. Veel uren van het lesrooster wor den gereserveerd voor de praktijk- en beroepsondersteunende lessen. Hier door is een goede aansluiting op het be drijfsleven verzekerd. Door het volgen van een verzwaard theoretisch pakket, C/D-niveau, kan worden doorge stroomd naar het Middelbaar Beroeps onderwijs. Scholengemeenschap 'De Eem' heeft de volgende acht afdelin gen. Techniek: - Bouwtechniek - Elektrotechniek - Mechanische techniek - Motorvoertuigentechniek - Transport en Logistiek Dienstverlening en Gezondheidszorg: - Mode en Kleding - Verzorging - afdeling Algemene Voorbereiding op Maatschappij en Beroep (AVMB) Met de afdeling Transport en Logistiek zijn we het afgelopen jaar, in nauwe sa menwerking met de vakorganisaties van deze bedrijfstak, gestart. We ver vullen hiermee een grote regiofunctie en bieden goede toekomstmogelijkhe den voor de leerlingen. Alle afdelingen zijn zowel voor jongens als meisjes ge schikt. De lesstof wordt in het derde- en Het betrof geen herhalingscursus voor ouderen, ook geen aflevering voor klas genoten, maar een gezellig bezoekje aan de Driesprong. De basisschool voor Daltononderwijs stelde vorige week opa's en oma's in de gelegenheid met hun kleinkinderen plaats te nemen in de schoolbanken. De grootouders waren door de leerlingen Foto: Goos van der Wilt. uitgenodigd vorige week donderdag naar de school aan de St. Theresiastraat te komen. Gezelligheid was troef tijdens de bij zondere schoolochtend. Na ontvangst met koffie en cake maakten de grootou ders de les van hun kleinkind mee. Om 12.00 uur kregen ze vrij. vierde leerjaar op verschillende niveaus aangeboden (A, B, C, D), waarvan het C/D-niveau gelijkwaardig is met het MAVO en doorstroming waarborgt naar het Middelbaar Beroepsonder wijs. Met het A- en B-niveau kan men verder studeren via het beroepsbegelei dend onderwijs, waar werk en studeren hand in hand samengaan. Individueel onderwijs Ook bestaat de mogelijkheid binnen de basisvorming en het voorbereidend be roepsonderwijs individueel onderwijs te volgen. Deze vorm van onderwijs is bestemd voor leerlingen, voor wie het gebruikelijke programma binnen het grote klasseverband te zwaar is en die meer persoonlijke aandacht nodig heb ben. Ze worden in kleinere groepen ge plaatst, zodat iedere leerling afzonder lijk meer aan haar/zijn trekken komt. Het is een didactische wijze om hetzelf de doel te bereiken. Vernieuwingen Dankzij de recente verbouwing/nieuw bouw beschikt Scholengemeenschap 'De Eem' over modern ingerichte loka len. Door het steeds blijven volgen van cursussen/ bij scholingscursussen blijft ons docententeam in de pas lopen met het bedrijfsleven. Zowel voor leerlin gen als voor de docenten worden stage periodes in het bedrijfsleven inge bouwd, zodat we op de hoogte blijven van de nieuwste ontwikkelingen binnen het bedrijfsleven, waarin toch de toe komst van een groot deel van onze leer lingen ligt. Leerlingbegeleiding Binnen Scholengemeenschap 'De Eem' is een uitgebreid leerlingbegelei dingsteam aanwezig. Dit team bestaat uit: klassementoren, leeijaarcoördina- toren, de decanen en enkele remedial teachers. Er is ruime aandacht voor de individuele leerling zélf en voor de door haar/hem behaalde onderwijsresulta ten. Zo nodig krijgt de leerling, via huis werklessen, extra hulp. Door contacten met dienstverlenende bureaus en peda gogische centra wordt de leerlingbege leiding optimaal benut. Ter bevorde ring van de goede sfeer in onze scholen gemeenschap worden vele ontspannen de activiteiten georganiseerd, zoals: school-disco, play-backshow, sport evenementen en schoolkampen. Open Huis Er is gelegenheid om kennis te maken met Scholengemeenschap 'De Eem' op: zaterdagochtend 13 februari van 10.00 uur tot 12.00 uur en op donder dagavond 18 februari van 19.00 uur tot 21.00 uur. U kunt dan een kijkje nemen in de lokalen en spreken met de direc tieleden en/of docenten. Indien u op bovengenoemde data verhinderd bent of aanvullende informatie wenst kunt u altijd een afspraak maken. Adres: Christelijke Scholengemeenschap 'De Eem', Kaliumweg 2, 3812 PT Amers foort. Telefoon: 033 - 61 43 46. U bent met uw zoon/dochter/pupil van harte welkom. Donderdag 4 februari Kennismakingsavond: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a, Soest. Vanaf 20.00 uur. Vrijdag 5 februari Open Dag: MBO college Eemvoorde, voor technisch onderw., Heliumweg 20, Amersfoort. Van 14.30-20.30 uur. Open Dag: MBO college Eemvoorde, afd. lab. techniek, Uraniumweg 13, Amersfoort. Van 15.00-21.00 uur. Zaterdag 6 februari Open Huis: Het Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Van 10.30-13.30 uur. Open Huis: Vallei Coll., voor VBO-IVBO, Hooglandseweg 55, Amersfoort. Van 9.30-12.30 uur. Open Huis: Waldheim voor mavo, Vondellaan 2-4, Baarn. Van 10.00-12.30 uur. Kijkochtend: Het Nieuwe Eemlandcollege, Daam Fockemalaan 22, Amers foort. Vanaf 10.00 uur. Maandag 8 februari Open Huis: Vallei Coll., voor VBO-Handel/Administr./Verk., Dierenriem 11 Amersfoort. Van 15.30-17.00 uur en 19.00-21.00 uur. Dinsdag 9 februari Informatie-avond: Griftland Coll., voor vwo, havo, mavo, Noorderweg 79, Soest. Voor ouders om 19.45 uur. Woensdag 10 februari Kennismakingsmiddag: Oranje Nassau school voor mavo. Overboslaan 15, Bilthoven. Voor leerlingen van groep 8 van 14.00 - 16.00 uur. Informatie-avond: Oranje Nassau School voor mavo, Overboslaan 15, Bilthoven. Voor ouders van 20.00-21.30 uur. Open Huis: GroenhorstColl., voor chr. agrarische opleidingen, Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 13.00-14.30 uur. Voorlichtingsavond: s.g. De Amersfoortse Berg voor mavo, havo en vwo (met Latijn), Hugo de Grootlaan 25, Amersfoort. Vanaf 19.30 uur. Zaterdag 13 februari Open Dag: Werkplaats Kindergem. Bilthoven voor basisonderw., mavo, havo, vwo, Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Aanvang 9.30 uur. Open Dag: Griftland Coll., voor vwo, havo, mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 10.00-13.30 uur. Voorlichtingsdag: Stedelijk Gymnasium Joh. v. Oldenbarnevelt, voor vwo, Groen v. Prinstererlaan 33, Amersfoort. Start om 10.00 uur. Einde: 13.00 uur. Open Huis: Chr. s.g. De Eem, voorvoorbereidend beroepsond., Ito, ito, Idgo, idgo en bbo, Kaliumweg 2, Amersfoort. Van 10.00-12.00 uur. Dinsdag 16 februari Kennismakingsmiddag: Het Nieuwe Lyceum voor havo, athen., gymn., Jan Steenlaan 38, Bilthoven. Voor leerlingen van groep 8 van 14.00-16.00 uur. Informatie-avond: Het Nieuwe Lyceum voor havo, athen., gymn., Jan Steen laan 38, Bilthoven. Voor ouders van 19.30-21.30 uur. Open Dag: De Borgwal, voor praktische vorming, Zangvogelweg 156, Amersfoort. Van 9.00-15.00 uur. Voorlichtingsavond: Waldheim voor mavo, Vondellaan 2-4, Baarn. Vanaf 20.00 uur. Woensdag 17 februari Open Huis: IVO Amersfoort, voor individualiserend voortgez. Onderw., Vondellaan 28, Amersfoort. Vanaf 19.00 uur. Kijkavond: Het Nieuwe Eemland college, Daam Fockemalaan 22, Amers foort. Vanaf 19.30 uur. Donderdag 18 februari Voorlichtingsavond: Kennedy-ATC, voor leerlingen met vwo-, havo- en ma vo-advies, Kerkstraat 28, Baarn. Vanaf 20.00 uur. Open Huis: Chr. s.g. De Eem, voor voorbereidend beroepsond., Ito, ito, Idgo, idgo en bbo, Kaliumweg 2, Amersfoort. Van 19.00-21.00 uur. Zaterdag 6 maart Open Huis: GroenhorstColl., voor chr. agrarische opleidingen, Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 10.00-12.00 uur. Dinsdag 9 maart Voorlichtingsavond: s.g. De Amersfoortse Berg, voor mavo, havo en vwo (met Latijn), Hugo de Grootlaan 25, Amersfoort. Vanaf 19.30 uur. Woensdag 10 maart Open Huis: Vallei Coll., voor vwo, havo, mavo, Paladijnenweg 611, Amers foort. Vanaf 19.30 uur. Open Huis: Vallei Coll., voor VBO-Handel/Adminstr./Verk., Dierenriem 11, Amersfoort. Van 14.30-16.30 uur. Open Huis: Vallei Coll., voor VBO-IVBO, Hooglandseweg 55, Amersfoort. Van 16.00-20.00 uur. Zaterdag 13 maart Open Dag: Oranje Nassau School voor mavo, Overboslaan 15, Bilthoven. Van 10.30-12.30 uur. Open Dag: Het Nieuwe Lyceum voor havo, athen., gymn., Jan Steenlaan 38, Bilthoven. Van 9.30-12.30 uur. Open School: Mavo Soest, Valeriaan straat 167a, Soest. Van 10.00-12.00 uur. Is de kreet: "Je maakt 't met een MBO- diploma" waar? In ieder geval maak je het met een MBO-diploma in de sector Techniek, zoals te zien is op de open dag van MBO-college Eemvoorde, op vrijdag 5 februari. Tijdens deze open dag, met informatie over korte en lange opleidingen, laten enkele bedrijven zien wat iemand met een (K)MBO-diploma Techniek bin nen dat bedrijf kan bereiken: - SCW (Stichting Centrale Woning- zorg) laat met een diapresentatie rond Kattenbroek zien, waar de werkgele genheid voor MBO-Bouwkunde leer lingen ligt; - VSH uit Hilversum, een bedrijf dat ge specialiseerd is in het maken van hoog waardige installatie- en biertapmateria len en precisiedraaiwerk, laat arbeids mogelijkheden voor MBO-werktuig- bouwkunde zien; - Sydec Nederland, importeur/distri buteur van geavanceerde computer componenten wordt vertegenwoordigd door twee oud-leerlingen van MBO- college Eemvoorde. Deze oud-leerlin gen, nu zelf leidinggevende technici binnen dit bedrijf, zullen de bezoekers graag te woord staan over bedrijf en mogelijkheden. Verder worden Logistix en PTT-Tele- com verwacht. Dit laatste bedrijf houdt zich bezig met telematica, volgens velen 'het vak van de toekomst'. MBO-colle ge Eemvoorde is één van de weinige scholen in Nederland die de studierich ting Telematica aanbiedt. Geïnteresseerden zijn welkom vrijdag 5 februari a.s., van 14.30 tot 20.30 uur, in het gebouw aan de Heliumweg 20, 3812 RE Amersfoort (tel. 033- 611347).

Soester Courant | 1993 | | pagina 15