Kunst-, Antiek- Inboedelveiling Veilinggebouw Van Zadelhoff Ruin) baan voor B^au|p|aj,cl I 't Winkeltje: tweedehands spullen, maar van uitstekende kwaliteit Veiligheid van bedrijven centraal in besprekingen Drie heftruck-chauffeurs volleerd na cursus bij Smurfit Mercurius IHANDEL WANDEL I 50 m2 bedrijfruimte rrr^ fg4 VAN DER LINDEN Cursussen tegen woordblindheid en 'Touch for Health' r" VEEHOUDERS OPGELET! Te koop: Prima maïskuil Gezocht in Soest: t.b.v. licht laboratoriumwerk. De Kuyper Jonge Jenever 100% gestookt PHIUPPp ÏÏJJ.lPp É'ltt Inbreker gestoord? Voor betere gebruikte (dames)kleding, meubels, etc. Geen rijbewijs, wel een aanrijding Rotterdammer wil op station slapen Cassettedeck en kookplaat uit kerk gestolen 'Coproduktie' met Randstad Uitzendbureau Edu-kinesiologie bestrijdt leermoeilijkheden Containerbrandj e Auto's op straat blijven doelwit van inbrekers WOENSDAG 3 FEBRUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 18 L. Geoogst 22-09-'92, 43 ton, 37% droge stof (kuil is niet open geweest). Tegen kostprijs. (Insingerstraat, Soest) Tel. 02155 - 16341. "~1 I I Reakties: tel. 02155 - 23307. t.o.v. van notarissen te Hilversum Kijkdagen: Vrijdag 5 februari van 19.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 6 en zondag 7 februari van 11.00 tot 17.00 uur. Veilingdagen: 8 februari t/m 12 februari Aanvang 19.00 uur. Een kleine greep uit onze uitgebreide collectie kunst Antiek: Antiek klassiek meubilair: mahonie en eikehouten kabi netten coulisse tafels, stoe len en banken, secretaires, rol- topbureau's, commodes, Wil lem III vitrinekast, mahonie empire klep buffet, vleugel, naaitafels, hoek-vitrine-ranke- linnen-kussen penant kasten in diverse houtsoorten, etc. Schilderijen: H.Ansing, J.Borstklopper, M. Heyl, W.GF.Jansen, J.Knik- ker, Lucebert, W.Maris, W.C. Rip, J.Surie, W.de Zwart. etc. Klokken: 2 Amsterdamse Rotterdam se staande horloges van Gerit Anton Bramer, PieterVer- maef met scheepjes mecha niek, Kornelis Uyterweer, Haagse tafelklokjohannes van Ceulen, staart en stoelklokken, kolom-glas-Empire-Louis Seize en andere pendules, regulateur klokken, Engelse staande horloges, etc. Goud Zilver: familiejuwelen bezet met edelstenen, gouden en zilveren sieraden, theeser viezen w.o. een 3 delig servies van van Voorst Utrecht 1837, theepotten, parfumflesjes, lodereindoosjes, grote sorte ring klein zilverwerk w.o. be stek, schepwerk, miniaturen, 42 delig tafel cassete, gouden savonet, etc. Diversen: kristal, 1001 kavels aan Euro pees en Aziatisch porselein, Fransen wijnen, plateel van o.a. Purmerend N.S.A. Brand jes, Utrecht Jaan Mobach, Gouda, cloissoné, bronzen beelden en een fontein, oude wapens, handgeknoopte kle den, ivoren beeldjes, zakkronen en ander lampen. Inboedelgoederen: koelkasten, wasmachines, gashaarden, kleurentelevisies, stereoinstallaties, textiel, boeken, byoux, eethoeken, kasten, bedden, dozen met diversen, kleden, gasfornuizen, Fietsen, etc. Vaartweg 109,1217 SM Hilversum, tel: 035 - 247170, fax 035 231623 1 'Lid van de Nederlandse Organisatie van Makelaars en Beëdigde Taxateurs' Ballantine's Finest Scotch/ Whisky Smirnoff Vodka Sonnema Berenbur Harvey s Sherry 1991 Beaujolais AC Philippe Antoine SLIJTERIJ-WIJNHANDEL Soesterbergsestraat 49 tel. 12490 Een onbekende dader heeft vorige week tevergeefs ingebroken in een be drijfspand aan de Koningsweg. Hij werd vermoedelijk gestoord door het alarm, dat afging nadat hij een ruit in een deur had vernield. De politie nam nog wel een kijkje, maar toen was de in breker al verdwenen. Er wordt niets vermist. De politie heeft vorige week proces verbaal opgemaakt tegen een 25-jarige Soester, die betrokken was bij een aan rijding op de hoek van de Rubenslaan en de Molenstraat. Op het kruispunt gaf hij geen voorrang aan een 28-jarige Soesterse, die bij de botsing de macht over het stuur van haar auto verloor en tegen een derde auto tot stilstand kwam. Deze auto was het eigendom van een 30-jarige Soester. Bij de controle van de papieren consta teerde de politie dat de veroorzaker van het ongeluk niet over een rijbewijs be schikte. Volgens een politiewoordvoer der had hij dat ook nooit gehad. Hij kreeg een proces-verbaal. De schade aan de auto's bleef beperkt. Meer energie, minder stress Edu-kinesiologie zet de hersenen aan tot samenwerking en meestal - afhan kelijk van de intelligentie, uiteraard - geeft dat al een aanmerkelijke verbete ring in het leerproces te zien. De metho de verschaft iedereen meer energie en minder stress om allerlei dingen te leren en te doen. De politie heeft een Rotterdammer aangehouden, die een raam van het ge sloten NS-gebouw in Soestduinen heeft vernield. De 58-jarige man verklaarde dat hij de nacht in het pand aan de Bau- fortlaan had willen doorbrengen. Dat was vrijdagnacht. De Julianakerk is zondagnacht de plaats van bestemming geweest voor in brekers. Ze braken een deur open en namen een kookplaat en een cassette deck mee. De inbrekers doorzochten de hele kerk en probeerden tevergeefs een kluis te openen. Bij. inbraken in woningen aan de Park laan en de Beatrixlaan verdwenen geld bedragen. Anthony Bitorina, Dennis Hui- zenga en Sjoerd van de Pol. Zo he ten de drie jonge Soesters die vrij dag bij Smurfit Mercurius aan de Koningsweg het certificaat kregen uitgereikt, waarmee officieel vast staat dat ze alle drie volleerd hef truckchauffeur zijn. Anthony, Dennis en Sjoerd volgden bij Mercurius in november de 2,5 dagen durende cursus heftruckchauffeur, op gezet door Randstad Uitzendbureau. De cursus werd gegeven door een er kende instructeur en er kwamen zaken aan bod als rijvaardigheid, technische kennis en vooral het veilig rijden met een heftruck. De diploma's werden aan het drietal overhandigd door de heer W. Verha ren, hoofd personeelszaken van Smur fit. Hij benadrukte daarbij nog eens de noodzaak van veiligheid. Namens Randstad onderstreepte intercedent Rob Haakman met een mooie bos bloe men het feestelijke karakter van de uit reiking. Bij Randstad Uitzendbureau komt re gelmatig werk binnen voor heftruck chauffeurs met een erkend diploma. Verzekeringsmaatschappijen eisen dat om de kans op heftruck-ongelukken, die vaak ernstige schade kunnen ver- V.l.n.r. Anthony, de heer Verharen, Dennis, Sjoerd en Rob Haakman. Foto: Goos van der Wilt oorzaken, te verkleinen. Randstad or ganiseerde de cursus daarom in samen werking met Mercurius. Van het drietal is Anthony (24) degene die in een vast dienstverband werkzaam is bij Smurfit Mercurius. Dennis (19) kon na de opleiding als heftruckchauf feur via Randstad aan de slag bij een an der bedrijf in Soest. Sjoerd (21) is, ook via Randstad, nog op zoek naar een tij delijke baan, en met het diploma op zak zijn zijn kansen uiteraard een stuk gro ter. Sinds gisteren - dinsdag 2 februari - heeft Soest er een nieuwe zaak voor tweedehands artikelen: 't Winkeltje aan de Torenstraat 15. Eigenaresse Frieda richt zich met name op de verkoop van de betere gebruikte dameskleding, maar ook meubels behoren tot het assorti ment. Het gezellig ingerichte winkeltje biedt een grote keus aan tweedehands spul len, met name op het gebied van da meskleding, maar geen heren- en kin derkleding voor jongens en meisjes van onder de 16 jaar. De rekken en schap pen zijn goed gevuld met jurken, jassen, broeken, truien en nog veel meer, alles van uitstekende kwaliteit. Ook schoenen, hoedjes, tassen, riemen en diverse accessoires zijn er verkrijg baar. Bovendien verkoopt Frieda er zelfgemaakte sieraden, zoals speldjes, Elk mens, ook elk kind, verschilt van de ander. Zoals er geen twee vingeraf drukken gelijk zijn, zo geldt dat ook voor het leren. Door bepaalde li chaamsoefeningen - bijvoorbeeld met de ogen - kunnen de hersenen worden gestimuleerd tot betere samenwerking. "En'als de hersenen beter samenwer ken kunnen we meer in ons opnemen, aldus Hester Mellema. "Het veroor zaakt minder stress en voorkomt 'uit vluchten' als 'alweer lezen - daar vind ik niets aan'." Door Edu-kinesiologie kunnen zowel kinderen als volwasse nen zich beter concentreren en zijn ze vaak heel wat beter bestand tegen op merkingen van buitenaf. De cursus Edu-kinesiologie duurt 8 avonden. Inlichtingen: Ossendamweg 33, tel. 18137. Het bedrijfsleven en de midden stand uit Soest gaan om de tafel zitten met het Soesterbergse bewa kingsbedrijf Triviaal om te bekij ken in welke zin de veiligheid van bedrijven en zaken kan worden bevorderd. Het gesprek zal ver moedelijk deze maand plaatsvin den. Het betreft een oriënterend gesprek, waaraan ook het gemeentebestuur en de politie zullen deelnemen. Leden van de Soester Zakenkring en de Federatie Midden- en Kleinbedrijf Soest zullen de belangen van de ondernemers be hartigen. Doel van de besprekingen is het veiligheidsaspect van bedrijven on der de loep te nemen. Het gaat daarbij niet alleen om de bewaking van panden. Triviaal heeft het initiatief genomen te praten over een integraal veiligheidsbe leid. Behalve het bewaken van zaken wordt gedacht aan onder meer de uit breiding van maatregelen voor sociale veiligheid op en nabij bedrijfsterreinen. Volgens de Stuurgroep Bestuurlijke Preventie van de gemeente, die zich be zighoudt met veelvoorkomende crimi naliteit, past bedrijfsbeveiliging uitste kend in het nog te ontwikkelen integra le veiligheidsbeleid. Het bedrijfsleven en de middenstand hebben al eerder met elkaar gesproken om te bezien op welke manier ze de vei ligheid van hun zaken kunnen bevorde ren. Aanleiding daarvoor zijn de bezui nigingen bij de politie. Bij het bekende Centrum voor Acupressuur van Hester Mellema aan de Ossendamweg 33 in Soest start op woensdag 10 februari een nieuwe cursus "Touch for Health. Op dinsdag 9 februari start de cur sus Edu-kinesiologie. "Touch for Health" is een systeem, ge schikt voor leken. Door middel van een uitgebreid stelsel van spiertesten op verschillende spieren in het lichaam worden eventueel aanwezige blokka des opgespoord, wat een aanwijzing geeft voor een niet goed functionerend lichaamsdeel. De cursus staat open voor iedereen en duurt 10 avonden. Op dinsdag 9 februari start de cursus Edu-kinesiologie, met name gericht op de bestrijding van leermoeilijkheden en woordblindheid. De cursus is een unie ke combinatie van bewegingsleer (li chamelijk) en leertheorieën, die tot doel hebben het leren te vergemakkelij ken en onzekerheden in het begeleiden van groeiprocessen van anderen weg te nemen. "Edu-kinesiologie is niet alleen be doeld voor kinderen, maar ook voor volwassenen die te maken hebben met leermoeilijkheden, slechte concentratie en moeite met lezen, schrijven en reke nen," legt Hester Mellema van het Cen trum voor Acupressuur uit. Leermoei lijkheden hebben is geen kwestie van ziekte, zo blijkt uit haar toelichting, maar van "kortsluiting" in het commu nicatie-netwerk in de hersenen. "De hersenen werken niet voldoende sa men." Door te móeten leren wordt de energie in het lichaam en de geest vaak geblok keerd. Door het opheffen van deze blokkades wordt het leerproces vaak verbeterd, maar ook de kwaliteit van het leven neemt duidelijk toe. oorbellen en broches. In de loods achter de zaak staat bovendien een ruim aan bod aan meubels - kasten, bedden, ta fels, stoelen, lampen en zelfs een open haard - die eveneens bijzonder geschikt zijn voor een "tweede leven". Fifty/fifty Frieda, zelf afkomstig uit het kleding- vak, heeft een goede neus voor het aan bod aan tweedehands artikelen, dat zij regelmatig krijgt aangeboden. De spul len worden gratis - maar voor eigen risi co - ingenomen en op fifty/fifty-basis doorverkocht: de ene helft voor de oor spronkelijke eigenaar of eigenaresse, de andere helft voor 't Winkeltje. De verkoopprijzen worden in principe door Frieda vastgesteld, maar zijn er "leveranciers" die zelf persé een be paalde prijs verlangen, dan valt daar over altijd te praten. De spullen worden in principe gedurende drie maanden In 't Winkeltje heeft Frieda een groot assortiment tweedehandskleding. ten verkoop aangeboden. Wat dan niet verkocht is wordt afgestaan voor een goed doel. "Voor Polen, denk ik," aldus Frieda. Ze stelt hoge eisen aan de spullen die ze inneemt. "Alles moet van goede kwali teit zijn. De kleding moet wat dat be treft perfect zijn: schoon, dus gewassen en gestreken, maar ook heel, dus zon der gaatjes en met alle knopen eraan." Tuinmeubelen In de zomermaanden (ongeveer van april tot september) houdt Frieda zich ook bezig met de verkoop van tuinmeu belen en kussens. Dat betekent echter niet dat 't Winkeltje dan de deuren sluit, integendeel. De inname en verkoop van tweedehands artikelen gaat het hele jaar door. 't Winkeltje is gevestigd aan de Toren straat 15, tel. 19281, en de openingstij den zijn: dinsdag, donderdag en vrij dag, 's middags van 13.30 tot 18.00 uur, op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Politie en brandweer werden vorige week dinsdagmorgen gealarmeerd we gens een containerbrandje in de fietsen stalling van het Griftland College aan de Noorderweg. Het vuur werd door medewerkers van de school met een emmer water geblust, zodat de brand weer niet in actie hoefde te komen. Over de oorzaak is niets bekend. Auto's die 's nachts op straat staan ge parkeerd blijven het doelwit van inbre kers. Opnieuw werden in één nacht (donderdag op vrijdag) acht wagens opengebroken. Op de Valeriaanstraat, de Weegbree straat en Colenso verdwenen radiocas setterecorders uit auto's. Op de Prins Hendriklaan gapte een inbreker een cd-speler, vijf cd's en een zonnebril en op het Choristenpad werd een blazer meegenomen uit een auto. Een jas en een boekje werden wegge grist op de Eikenhorstweg en op de Va renstraat 'vond' aan autokraker een ra dio en een fotocamera. Ook een auto aan de Draailier werd opengebroken, maar de eigenaar vermist niets.

Soester Courant | 1993 | | pagina 18