irs \e zone Centrale Technische Dienst Soest bv NAIL ACT STLDIC IAMAJA m de Hoef i.9ö Uneto Consumenten Nail Art Studio Tamara bij Marie-Claire Uitbreiding Stork te groot Sophia van Amersfoort: metamorfose Van de Yen levert ook katalysatoren Een baan via Regio-werk De Ozon Katalysator laat u opgelucht ademhalen naast de laserprinter °€/i - $Lvk PAGINA 6 WOENSDAG 3 FEBRUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 7 f7,50 ClEWaAiiifJ'ES yy~ïïlzLlCl~OLiS n hbs tippel s Hiun 's hos fkllllz-Jjóol- d.%k ifd- m:L str. Eikenlaan t houdt, leest r Courant »n in de izenkrant. krant! Nagelstyliste bij kapsalon aan Dillenburglaan Metaalbedrijf mag beperkt bij bouwen Laat niets te Woonwensen over Het Kasteel Informatie-avond over Naschoolse Opvang in 'Het Kasteel' TER INTRODUKTIE: Toonaangevend in 'high tech'-kantoorefficiëncy Werk voor 324 langdurig werkzoekenden kantoor efficiency slechts iwi Wasiel Steitner, de grootstP TAPIJTZAAK van Soest 200 rollen in voorraad. Lange Brinkweg 38 t.o. Gasbedrijf tel. 02155-19600 J i fniltspeclalistll 1 V/9/V/93 9 hoek ven de n Wuytiersfaan 3 c.v.-gas, garage, ruime met eigen zolder en tin. Totaal 1265 m2 eigen living, moderne keuken bijkeuken en kelder. 1 e ners, badkamer met 2e heruimte. 2e verdieping: )lder met 2 slaapkamers, lerhoud, eigentijds en in deur en stijl van rond de -ht glooiend pad brengt u 5 gevels van een van de villa's uit de regio. Bin- ogen standing aan die bij past: grote ontvangsthal en lambrizeringen, bal- t roeden raampartijen en !n naar de waranda met i Al enkele maanden is Soest een ultra-moderne technische dienst rijk. Vakmensen repareren er met de nieuwste technieken snel en vakkundig videorecorder, camera's, kleurentelevisies en stereo-apparaten. Woensdag 3 februari opent de SERVICE-WINKEL van Soest-Zuid haar deuren. U bent welkom voor reparaties, maar ook voor "service-artikelen" waarvoor u vroeger helemaal naar Soest moest. In Hartje-Zuid vindt u nu LAMPEN, BATTERIJEN, STOFZAKKEN, STOFZUIGERHULPSTUKKEN, ELECTROMATERIAAL, VIDEO- en CASSETTE BANDEN, SNOEREN en PLUGGEN, kortom service om de hoek. SOESTERBERGSESTRAAT 61 - 3768 EB SOEST - TELEFOON 02155 - 10250 Sinds kort kunnen mensen met na gelproblemen in Soest terecht bij Tamara Kerklaan uit Breukelen, die op donderdag, vrijdag en zater dag in de bekende kapsalon Ma rie-Claire aan de Dillenburglaan aanwezig is. Zij heeft een breed as sortiment kunstnagels, dat ook na- gelbijoux omvat. Tamara is zowel nagelstyliste als mani cure en houdt zich onder haar eigen "firmanaam" Nail Art Studio Tamara in de eerste plaats bezig met kunstna gels. Die kunnen een ware uitkomst zijn voor mensen die problemen hebben met hun eigen (natuurlijke) nagels. Voor het aanbrengen van kunstnagels gebruikt Tamara diverse methoden, zo als nagels van fiberglass (een soort zij de) en harsnagels, waarbij een vloeistof met poeder - al dan niet met tips - wordt aangebracht op de natuurlijke nagel. Ook het aanbrengen van alleen tips is mogelijk. Kunstnagels zijn in het algemeen bij zonder sterk, zodat zelfs notoire nagel bijters er een hele "kluif' aan zullen hebben. "Sioms denken mensen wel eens dat het slecht is voor hun eigen na gels, "aldus Tamara. "Ze zijn er dan een beetje bang van, maar dat is echt niet nodig." Het aanbrengen van kunstnagels is een secuur karweitje, dat met zorgvuldig heid moet plaatsvinden. Voor de be handeling van tien vingers moet de klant volgens Tamara rekening houden met een tijdsduur van ongeveer ander half uur. Nagelbijoux Tamara volgt momenteel nog de oplei ding voor schoonheidsspecialiste, maar legt zich drie dagen per week bij kapsa lon Marie-Claire toe op de "nagel- kunst". Dat laatste mag best een beetje letterlijk worden opgevat, want ook op het gebied van speciale nagel-versierin gen heeft zij het nodige te bieden. Ta mara beschikt over een groot assorti ment nagel-bijoux, variërend van ket tinkjes tot steentjes en ornamentjes in allerlei uitvoeringen. Zo zijn er bijvoor- Het college heeft geweigerd mede werking te verlenen aan de uitbrei ding van Stork Metaal. Het bedrijf aan de Industrieweg wil ruim zes honderd vierkante meter bebou wen. Dat is echter meer dan toege staan. Volgens het bestemmingsplan mag ma ximaal 75 procent van het perceel wor den bebouwd. Dat percentage wordt overschreden als Stork Metaal het bouwplan zou mogen laten uitvoeren. De gemeente laat maximaal een uitbrei ding met 286 vierkante meter toe. De resterende 25 procent van het ter rein moeten vrij blijven voor opslag en parkeergelegenheid. Gebeurt dat niet, dan neemt de parkeerdruk in het Indus trieterrein toe. De gemeente spreekt nu al van een parkeerprobleem. Stork Metaal, een dochter van Van Halteren Metaal in Bunschoten dat en kele jaren geleden het Coca Cola pand aan het Weteringpad aan de gemeente verkocht, is al jaren op zoek naar meer bedrijfsruimte. Stork Metaal zou zich graag op het nieuwe industrieterrein Nieuwe Gracht II willen vestigen, maar zegt niet te kunnen wachten totdat daar nieuwbouw kan worden gerealiseerd. Even uitrusten na het shoppen in het restaurant van Nijhof. Da's naar hartelust genieten. De kwaliteit is hoog. De prijzen laag. Vooral het populaire aanbiedingsgerecht: royaal bord frites, fijne sateh met smulsaus en een kloek glas fris naar keuze. Samen slechts f 7,50. Is dat gastvrijheid of niet? De aanbieding Is geldig t/m zaterdag 6 februari 1993. MUH0 Minervaweg 3. 3741 GR Baarn. telefoon 02154-16246. Tamara Kerklaan aan het werk in de kapsalon aan de Dillenburglaan. Foto: Goos van der Wilt. beeld symbolen, letters, soms van goud of zilver, soms van ander materiaal. Nagelbijoux komen steeds meer "in". Ze vormen een bijzondere aanvulling op de sieraden - ringen, oorbellen, ket tingen - die vrouwen altijd graag dra gen, "zomaar" of bij een speciale gele genheid. Voor het aanbrengen van de bijoux wordt met een speciaal boortje eerst een minuscuul gaatje in de nagel geboord. Introductiekorting Ter introductie gelden gedurende de hele maand februari bijzondere kortin gen op enkele behandelingen: 50% op fiberglass-nagels, 50% op tips en hars nagels. Op andere behandelingen wor den kortingen van resp. 25% en 10% gegeven. Tamara Kerklaan is op donderdag, vrij dag en zaterdag tijdens de openingsu ren van de kapsalon (9.00 tot 18.00 uur, op vrijdagavond ook van 19.00 tot 21.00 uur) aanwezig in de kapsalon aan de Dilenburglaan 2A. De behandeling gaat alleen op afspraak: via tel. 19991. Talmalaan 42 Telefoon 2 80 50 De Stichting Kindercentra Soest orga niseert een informatie-avond over Na schoolse Opvang op woensdag 17 fe bruari vanaf 20.00 uur in Het Kasteel, Talmalaan 42. Naschoolse Opvang biedt opvang aan kinderen van vier tot twaalf jaar na schooltijd en op vrije da gen en tijdens de schoolvakanties de ge hele dag. Sinds 1 november 1992 is deze vorm van kinderopvang in Soest van start ge gaan in het fantastische gebouw 'Het Kasteel', dat op 20 januari officieel is geopend. Het doel van de opvang is de kinderen in een veilige, vertrouwde omgeving een huiselijke sfeer te bieden, waarin zij hun vrije tijd op een plezieri ge en zinvolle manier door kunnen brengen. Tijdens de informatie-avond wordt uit gebreide informatie gegeven over Na schoolse Opvang en kan 'Het Kasteel' worden bezichtigd. Inlichtingen: tel. 28050. Maandag j.1. is de bekende mode zaak van Sophia van Amersfoort aan de Knninginnelaan feestelijk MANICURE - HARSNAGELS - TIPNAGELS NAGEL-BIJOUX - VERKOOP SCHITTERENDE KUNSTNAGELS TIPS MET HARS, van 100,- nu Verder kortingen 25% en 10%. Gedurende de gehele maand februari. Gevestigd in: KAPSALON MARIE-CLAIRE Dillenburglaan 2a - Soest - Telefoon 02155 - 19991 Wat zo'n kleine tien jaar geleden nog voor onmogelijk werd gehou den is vandaag de dag de gewoon ste zaak van de wereld. Je kunt geen kantoor- of winkelinrichting meer tegenkomen of er staat op zijn minst één computer. De een gebruikt 'm louter als tekstverwer ker, een ander voert er de meest ingewikkelde ontwerpprogram ma's mee uit. En we zijn er, zowel jong als oud ongelooflijk handig mee. Thuis worden er hele gezinsbudgetten mee bijgehouden of wordt er op gebrid ged, geschaakt of gekaart. De wereld kan niet meer zonder, zo lijkt het. Randapparatuur in overvloed. De prin ter is wel het bekendste accessoir. En ook hier: legio mogelijkheden. Matrix printers, Ink-jets, Lasers. En wat die laatste categorie betreft is er interessant nieuws, dat zelfs iets met onze gezond heid te maken heeft... Het fraaie resultaat dat we tegenwoor dig bereiken via laserprinters, maar ook de modernste kopieermachines scoren voortreffelijk, is onder andere te dan ken aan de manier waarop de "toner" op het papier gedoseerd wordt. Toner is een uiterst fijn poeder dat langs inge nieuze weg op het papier wordt ge bracht en dat ervoor zorgt dat er een helder, constrastrijk beeld ontstaat. Matrixprinters, even als vergelijk, drukken af via een lint-system en Inkt- jets werken met vloeistof. Het is de poe der die niet helemaal ongevaarlijk is. Er wordt tijdens het afdrukken of kopiëren zeer fijn stof en Ozon geproduceerd. Het ligt voor de hand dat met name Ca- ra-patiënten problemen kunnen krijgen met hun slijmvliezen en luchtwegen. Maar ook niet-Carapatiënten zijn be paald niet ongevoelig voor het ver schijnsel. En naar mate er sprake is van slechtere ontluchting van de ruimte waarin het apparaat staat opgesteld, wordt de kans op hoofdpijn, misselijk heid en irritaties van de ogen, keel en neus groter. Veel mensen hebben er zelfs al bij zeer lage concentraties last van. Vaak kent men de oorzaak niet. Het is daarom goed te weten dat er maatregelen behoren te worden geno men om niet alleen onze gezondheid een diest te bewijzen, maar ook het mi lieu in dat opzicht vriendelijker tege moet te treden. En net als bij de auto, kan dat gemakkelijk door het monteren van een katalysator. Van de Ven Kantoorefficiëncy aan de Steenhoffstraat 13 in Soest kan u snel van het ongemak afhelpen. Het maakt niet uit welke type laserprinter of ko pieermachine u in gebruik hebt; er is een universele "Gates" Ozon-katalysa- tor in voorraad, die het schadelijke ozon (03) voor de volle 100% omzet in zuivere zuurstof (02). Wat de kosten betreft moet u rekenen op ca. f 500- het vervangen van filters komt op een kleine f 100,-. Deze prijzen zijn exclu sief BTW. Kenmerken Alvorens men besluit tot de aanschaf van zo'n, eigenlijk onmisbare, katalysa tor over te gaan is het verstandig om eens met een specialist van Van de Ven te gaan praten. Een aantal kenmerken de functies en resultaten van zo'n uni versele Gates-katalysator spitst zich toe op de volledige absorbtie van de ozo- n-uitstoot door de printer of het ko pieerapparaat. De van de fabriek uit in gebouwde filters zijn meestal niet toe reikend om tot de volle 100% reductie te geraken, terwijl door langdurig ge bruik het effect snel afneemt. Niet alleen wordt ozon voor de volle 100% gefilterd en omgezet in zuivere zuurstof, ook de stofdeeltjes die vrijko men worden volledig uitgebannen. De katalysator is eenvoudig te installeren en de filtercassettes zijn door iedereen gemakkelijk te verwisselen. Gebruikte filters worden voor recycling door Van de Ven terug genomen. De katalysator, die zich simpel laat be dienen door een verlichte schakelaar aan de buitenzijde, heeft een stille ven tilator, die ervoor zorgt dat openeenge- hoopte warme lucht wordt afgezogen. Het vaak hinderlijke geluid van de ven tilator in de printer of de kopieermachi ne wordt automatisch tot een minimum terug gebracht. De combinatie werkt al leen dan wanneer ook de katalysator staat ingeschakeld. Wil men metingen verrichten om de re sultaatwerking vast te stellen, dan heeft Van de Ven een speciale "Dreager Ac- curo"-Gasindicator met proefbuisjes met een meetwaarde van 0,05 tot 1,40 ppm te koop. Wet Kenners zullen zeker op de hoogte zijn van de Arbowet, die onlangs werd ge wijzigd en die erin voorziet dat installa tie van luchtzuiverende apparaten ver plicht kan worden gesteld indien de normen aanwijsbaar worden over schreden. Van de Ven adviseert het ze kere voor het onzekere te nemen en ie der geval eens te komen praten over de installatie van zo'n katalysator. Wel licht dat dit nieuws over luchtzuivering rondom laserprinters en kopieermachi nes velen op het spoor hebben gezet van een mogelijke oplossing van gezond heidsproblemen, zoals irritaties van ogen, neus, slijmvliezen en luchtwegen, waarvan de oorzaak tot nog toe ondui delijk was. heropend. Na een verbouwing van ongeveer een maand kon het pa pier uit de etalage, waarbij achter het vertrouwde geveltje een ware metamorfose tot stand bleek te zijn gekomen. De fraaie balken, tot dusver verborgen achter een systeemplafond, geven de winkel een speciale allure. Met een flink stuk ruimte erbij en een andere indeling is "Sophia" een zaak geworden die in alle opzichten het aanzien waard is: de ruimte, de overzichtelijkheid, de mooie Het fraaie interieur van de modezaak aan de Koninginnelaan oogstte maan dag veler bewondering. Foto: Goos van der Wilt. kleuren en de prachtige collectie zorgen ervoor dat het bijzonder prettig winke len is bij Sophia van Amersfoort. Belangrijk is dat de sfeer en de gezellig heid onveranderd dezelfde zijn geble ven. Met een aantal nieuwe merken er bij is Sophia van Amersfoort een mode zaak in Soestdijk, waaraan men niet voorbij kan gaan. In 1992 zijn 324 langdurig werk zoekenden via Regio-werk aan de slag gekomen in het arbeidsproces. Dat gebeurde onder meer via ar beidsbemiddeling, omscholingen en trajectbegeleidingen. Regio-werk is een samenwerkingsver band tussen het Regionaal Bureau voor de Arbeidsvoorziening en de gemeen ten in het gewest Eemland. Via Regio- werk wordt geprobeerd langdurig werkzoekenden aan een baan te helpen. De cliënten zijn gemiddeld vijf jaar werkloos. Het opleidingsniveau is zeer uiteenlopend. Ónder de langdurige werklozen zitten mensen met louter ba sisonderwijs op zak, maar ook mensen die universitair zijn opgeleid. Werkzoekenden worden door de socia le diensten van de deelnemende ge meenten en door het arbeidsbureau naar Regio-werk verwezen. Uitke ringsgerechtigden zijn verplicht mee te doen aan de trajectbegeleiding. Steenhoffstraat 13 - 3764 BH Soest Tel. 02155 -1 01 15 - Fax 02155 - 2 20 22 Nieuwstraat 29 - 3743 BK Baarn Tel. 02154 -1 23 01 - Fax 02154 - 1 28 37 iwiuni_ni\vjuriüujj P| i LESSEN. Begeleiding bii L, schoolwerk en schoolprohle men. Bel Tramei, 0215e 17089. Particuliere verkoop vanTT" te FABRIEKSPARTIJ. S£°" stellen, kasten, eethoeken enz. enz, 100% garantie bi rekt leverbaar. Ham, Hoqehnï 2, Nijkerk. Maandag ges|0 OPENING SERVICE-WINKEL SOEST-ZUID

Soester Courant | 1993 | | pagina 7