1 J :e fteCccde Dessa Natuur O Nabij erdienen? ^NTEN- ORGERS litie zwaait Schalkwijk uit ïbruari SOESTER ONDERLINGE BRANDVERZEKERING W.A. Amnesty-Soest in (schrijf)actie voor studenten in Venezuela 'Praten met B. W. in Soesterberg Solistenconcours van PVO trekt veel belangstelling NU 32,95 Gespreksgroep voor mensen met echtscheidingsproblemen weet watje doet met Valentijn PAGINaWOENSDAG 10 FEBRUARI 1993 armavlees SOESTER COURANT PAGINA 9 a-fotoservice Brink 16 te Taan ook de anze winkel t u de foto's iTJES en op de woensdag- een uurtje over? Soester Courant wij: ivallers. 'lichtingen tel. 14152 an Weedestraat 227 'Historischafscheid Winkeldiefstal De LAAGSTE PREMIE en toch UITGEBREID VERZEKERD! natuurlijk bij: Werkgroep vraagt actieve steun Wim van Hoorn NVOB s Politie betrapt inbrekers bij WY op heterdaad STRAALBEDRIJF v. Rouwendaal v.o.f. STRALEN SCH0PEREN FIJNSTRALEN Morgenavond in De Hoeksteen: KLASSIEKE COMPACT DISCS CD VAN DE MAAND Jacob 44,95 Indonesisch Restaurant Scherven brengen niet altijd geluk Beschoeiing vijvers Colenso vervangen Meningen van lezers Schommelen, wippen en glijden Geen feest, wel franje Gestolen bromfiets dag later gevonden Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv vooral uwinstallatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens STEGAS gas- onderhoud. Laanstraat 34a - Soest Telefoon 02155-12472 'Stand van Zaken' IVN-wandeling in Baarnse Bos KAPSALON MARIE-CLAIRE ZONNESTUDIO - NAGELSTYLISTE Kwetsbare schoonheden 1 kilo 10 pittahbroodjes sor slechts tegenheid ngstijdett 'lag: gesloten W 9.00 19.30 dag: 9.00 18.00 tt/ag 9.00 18.00 9.00 21.00 'tg: 9.00 - 17.00 I z eist et| een zeer druk bezochte recep tje is adjudant Jan Schalkwijk - "TJ." voor intimi - vorige week ;ezwaaid bij het politiekorps De bijeenkomst was om Jjer dan één reden historisch, ant voor het laatst waren burge- ister De Widt, commissaris itzmann en korschef De Natris lun oude functie present. Dat ndert allemaal met de komen- eorganisatie van de politie. .lkwijk werd uitgebreid gehuldigd jns het officiële deel van de af- dsbijeenkomst. Burgemeester De ^Widt stond stil bij de kleurrijke loop je baan van de oud-recherchechef en "S^schetste hem als een sociaal voelend k mens, een steunpilaar en vraagbaak voor zijn medewerkers. "Het bureau gaat straks 's nachts dicht, maar als u aanklopt doen we de deur gewoon weer open," grapte De Widt. Op de bekende wijze van Schalkwijk zelf hield De Widt hem een spreuk van de Chinese wijs- ^geer Lao Tse voor en hij bedankte hem ■^.vóor 26 jaar dienst aan de gemeenschap v<ui Soest, waarna hij hem een strofe las uit het Soester volkslied, dat ;ers ook op de wijs van het "brons in eikehout" wordt gezongen, imissaris Schutzmann noemde hem laatste der Mohikanen" en stelde dat het kennen-en-gekend-worden it moderne adagium van iedere poli- lan - er bij Schalkwijk altijd al inzat, hoefden jou niks wijs te maken, je jde je Pappenheimers binnen en bui- het bureau, maar je was altijd een Ier voor je medewerkers." Volgens tzmann moest Schalkwijk de laat- Jitijd wat eenzaam zijn geweest. Te- mfdden van alle opwinding over de ko- de reorganisatie had hij echter rus tig de "winkel" open gehouden. De commissaris schetste hem als een markant figuur in het korps en bood hem een fraaie spiegel aan, waarin vol gens hem in het Chinees een gevleugel de uitspraak van Schalkwijk was ver werkt: "Als je denkt datje er bent, moet jemog een heel end." Ten slotte gaf hij dsscheidende adjudant een zegenwens in&jiet Maleis mee. Met dia's bracht korpschef De Natris Schalkwijks leven in beeld, waarbij ook hij zich tot de Chinese filofosie bleek te hébben gewend. In de "I Tjing" had hij een aantal orakels en wijsheden gevon- De politie heeft vorige week een 69-ja- rige Soester aangehouden, die bij een supermarkt aan de Parallelweg een pakje sigaretten had meegenomen zon der af te rekenen. Hij kreeg een proces verbaal. den die op Schalkwijk ruim van toepas sing waren. Volgens De Natris was Schalkwijk een zeer veelzijdige figuur, die vooral veel menselijke betrokken heid had getoond, ook tegenover crimi nelen, al was hij tijdens de aanloop naar de reorganisatie nu ook weer niet de al- lerflexibelste gebleken. "Maar het is ook geen knop die je omdraait," aldus De Natris. Gouden insigne Collega Schouten bedankte Schalkwijk vervolgens voor zijn actieve betrokken heid als vakbondsman namens de NPB, waarin hij diverse functies had bekleed, en bood hem uit naam van het hoofdbe stuur een gouden insigne aan. Schalk wijks voorganger, oud-recherchechef Ter Haar, haalde daarna wat herinne ringen op aan verschillende heldenda den. Namens de SPSV bedankte Bert Revier hem - in eendrachtige samen werking met enkele collega's - met een oog- en oorstrelend show-optreden en een roerend "Jantje goodbye" op de wijs van het bekende "Goodnight Ei- leen". Revier sprak hem tenslotte ook in het Maleis toe. In zijn slotwoord bedankte Schalkwijk de collega's voor de samenwerking en sprak hij zijn vertrouwen uit in het nieu we "fundament" van het korps Eem- land-noord. "Ik ga met een voldaan ge voel naar huis," aldus de adjudant, die tenslotte zelf een toost met champagne uitbracht op het "goeie stel mensen" waarmee hij al die jaren had gewerkt. Na afloop volgde nog een zeer drukke receptie, waarbij het echtpaar Schalk wijk een groot aantal goede wensen meekreeg. VOOR AL UW VERZEKERINGEN Inlichtingen: tel. 02155 - 1 60 11 Gilberto José Peha. Angel Alberto Ruiz. Deze maand neemt de Amnesty- werkgroep Soest het voortouw in een reeks acties tegen regeringen in Zuid-Amerika, die het met de mensenrechten niet erg serieus ne- fien. Ze hoopt op de steun van eel Soesters, omdat de luttele "Werkgroepleden in hun eentje *een potten kunnen breken. De werkgroep vraagt de komende maanden dan ook actieve betrokken- teid van de Soester bevolking, die via ie krant regelmatig op de hoogte zal vorden gehouden. Venezuela is het eerste land waarvoor aandacht wordt gevraagd. Daar werden op 4 februari vorig jaar twee gewonde studenten aangehouden en door het tioofd geschoten. Dat gebeurde door de geheime politie, de gevreesde Direc- cion de los Servicos de Inteligencia Pre.- vencion (DISIP). Beide studenten, de 18-jarige Gilberto José Pena en de 25-jarige Angel Alberto Ruiz, liepen die dag mee in een protestmars in de stad Valencia. Bij het beëindigen van de mars door de politie raakten zij gewond en werden vastgehouden. Even later ar riveerden twee vrachtwagens van de DISIP. Het daaropvolgende onderzoek van de burgerlijke rechtbank naar de feitelijke toedracht van deze zaak werd onver wacht overgenomen door de militaire rechtbank. Uiteraard blijft opheldering hierdoor voorlopig uit. Op dit moment voeren de werkgroepleden in Soest vol op correspondentie met sleutelperso nen in Venezuela. Het zou goed zijn als besloten wordt de zaak opnieuw en dit maal volledig te onderzoeken. Binnenkort kan men in Soest aan de ac tie meedoen door het invullen van kaar ten. Daarover zullen nog nadere be richten worden verstrekt. "Wordt ver volgd". Wil men al op korte termijn voor Am nesty in de pen klimmen, dan kan dat ook. Veel Soesters hebben een schrijf- abonnement en schrijven iedere maand een of meer brieven; een kleine moeite die vooral door de grote schaal - heel Nederland doet mee - al veel nog ernsti ger leed heeft voorkomen. Anderen schrijven liever in groepsver band. Iedere laatste woensdag van de maand kan men daarvoor 's morgens terecht bij mevr. S. de Bruin in de Vij verhof (09.00 uur) en 's middags bij mevr. J. den Oude, Duin weg 21 (.13.30 uur). Informatie over Amnesty Internatio nal, werkgroep Soest: Tina Nelemans, tel. 20697. Het echtpaar Schalkwijk en burge meester De Widt tijdens het afscheid in het politiebureau. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW VERBOUW if. RENOVATIE V, Twee Amsterdammers zijn vrijdag avond op heterdaad betrapt tijdens een inbraak in het VW-kantoor aan de Steenhoffstraat. Dank zij een telefoni sche tip kon de politie ingrijpen. De mannen van 27 en 29 jaar moesten de nacht in de cel doorbrengen. Het werk tuig van de inbrekers werd in beslag ge nomen. Op de Beatrixlaan werden inbrekers opgeschrikt door een alarm-systeem. Ze hadden de achterdeur van de wo ning geforceerd voordat ze de benen namen. Nieuwegracht 23 - 3763 LP Soest - Telefoon 02155 - 2 20 50 Onder het motto "Praten met Bur gemeester en Wethouders" wordt morgenavond (11 februari) in kerkgebouw "De Hoeksteen", Buijs Ballotlaan 2, een bijeen komst gehouden waar iedere in woner van Soesterberg van harte welkom is. Het voltallige College van Burgemees ter en Wethouders plus de gemeentese cretaris zal van 20.00 tot circa 22.00 uur aanwezig zijn om te horen wat er aan vragen, opmerkingen, wensen of kritiek in de richting van het gemeentebestuur leeft bij de inwoners van Soesterberg. Het College wordt na de pauze bijge staan door enkele ambtenaren, met bij voorbeeld kaartmateriaal over actuele verkeerssituaties, speelterreinen, e.d. Voor de pauze heeft de bijeenkomst het karakter van een forum onder leiding van de burgemeester. De collegeleden zullen trachten de vragen zo veel moge lijk rechtstreeks te beantwoorden. Soms zal een definitief antwoord pas la ter kunnen worden gegeven. Om die re den wordt van dit gedeelte een verslag gemaakt. Ieder die zijn naam op de pre sentielijst zet, krijgt het verslag later thuis gestuurd. Na de pauze bestaat de gelegenheid om op ongedwongen wijze persoonlijk met de leden van het College te spreken. Voor nieuwe inwoners van Soesterberg is het een mogelijkheid om kennis te maken met hun gemeentebestuur. Zaterdagmiddag werd in het PVO-ge- bouw aan de Rembrandtlaan het jaar lijkse onderlinge solistenconcours ge houden. Onder grote belangstelling werd het programma afgewerkt. Het werd in de loop van de middag al duidelijk dat de deelnemers zich goed hadden voorbereid. De muziekstukken werden over het algemeen prima uitge voerd. Ook vele majorettes hadden weer een eigen show bedacht op zelf uitgekozen muziek. De pauze werd op gevuld met een optreden van de heren Oversteegen, Nieuwenhuizen, Van Loveren en De Wit. Alle vier leden van het Regionaal Senioren Orkest Utrecht. Ook de oudste deelnemer aan het klarinetkwartet (85!) blies een pri ma partijtje mee. Om kwart over vijf waren de laatste mu zikanten uitgespeeld, waarna de jury de punten kon gaan optellen. De eerste plaats (met 47.7 punten) werd behaald door het kwartet bestaande uit Fred v.d. Molen op trombone, Leo Scham- bach op bariton, Adri Verlaan en Retze Faber beide op trompet. De plaatsen twee tot en met vier werden als volgt verdeeld: 2. Angelique Krete, Ramona Hagenaar minirette 46.8 punten. 3. Peter Johanssen, Xander Dazelaar trom en Arnold Doppenberg grote trom 46.3 punten. 4. Anette van Oostenbrugge fluit en Elise Blok klarinet 46.2 punten. Alle deelnemers werden beloond met een certificaat als blijvende herinnering aan de zeer geslaagde en gezellige middag. Volgend jaar wordt het onderlinge so listenconcours zeker weer georgani seerd! Geïnteresseerd? Met uizonde- ring van woensdag is het PVO-gebouw elke avond bereikbaar onder nummer 22268. VAN EyCK (c. 1590-1657) 'Der Fluyjen Lust-Hof' H "The Flutes Garden ofDdights" U «rlcerion) MARION VERBRUGGEN recorders Maandelijks presenteert Prelude een CD tegen sterk gereduceerde prijs. Deze CD's van de maand voldoen opname- en uitvoerings technisch aan de hoogste eisen. Laanstraat 100A, Tel. 23015, Baarn 's Maandags gesloten Bij voldoende belangstelling start het Algemeen Maatschappelijk Werk in Soest, Baarn en Eemnes in het voor jaar met gespreksgroepen, voor men sen die problemen hebben in verband met echtscheiding. Zowel mensen die reeds gescheiden zijn, als diegenen voor wie de echtschei dingsprocedure nog niet is afgewikkeld, kunnen deelnemen. De gevolgen van echtscheiding zijn doorgaans erg ingrij pend. Zowel emotioneel als in prak tisch opzicht. In een groep ontdek je dat je daarin niet alleen staat en dat veel er varingen gemeenschappelijk blijken te zijn. Deel van de groep is het verwerken van (de gevolgen van) de echtscheiding en het zoeken naar een nieuw even wicht in je leven. Hieraan wordt ge werkt door het uitwisselen van ervarin gen. Ook worden thema's besproken die dc deelnemers aan de orde stellen Er start zowel een groep voor uitslui tend vrouwen als een gemengde groep. Vooraf vindt met de begeleiders een in dividueel kennismakingsgesprek plaats om te bespreken of deelname zinvol en mogelijk lijkt. Het aantal bijeenkom sten is 10 a 12. Voor de vrouwengroep kan men zich aanmelden bij Rina Brinkman, tel. 19004 of bij Jeanny van Reuth, tel. 02154-17841. Dag en tijd van samen komst: woensdag van 9.30-11.30 uur. Start op 31 maart. Voor de gemengde groep kan men zich aanmelden bij Jeanny van Reuth, tel. 02154-17841 óf bij Harry den Besten, tel. 19004. Dag en tijd van samen komst: maandag van 19.30-21.30 uur. Plaats van samenkomst voor beide groepen: Burgemeester Grothestraat 74 te Soest. (Reserveren gewenst) RE STAURAIMT beukenlaan 55 (hoekdalweg) soest tel. 02155-24100 fax28896 Scherven brengen niet altijd geluk. In ieder geval niet voor een Soester die zijn auto op de Clauslaan had geparkeerd. De ruit van het rechter voorportier werd maandagnacht ingeslagen. Op de Van Goyenlaan werd een accu uit een auto weggenomen. In opdracht van de gemeente Soest worden de beschoeiingen van alle vij vers in Colenso vervangen. De werk zaamheden in het park zullen, afhanke lijk van het weer, enkele weken in be slag nemen. Firma De Ridder draagt zorg voor de uitvoering. Omdat 1993 het jaar van de bejaarden is, hebben de bewoners van de patiowo ningen aan het Fazantpad een speeltuin gekregen. En nu maar schommelen, wippen en glijden. Andere wensen? Kom nou! Vader weet wat goed voor je is. Z. Boerma-Derksen De nachtelijke sluiting van het politie bureau heeft geen nadelige gevolgen voor onze veiligheid, zo is ons verze kerd. Dat is een hele geruststelling, al leen ga je je afvragen waarom het bu reau tot nu toe dan wèl open gehouden is. Achteraf bezien is de hele nieuw bouw, met z'n zo goed als ongebruikte cellen, geheel overbodig geweest. Een grondige renovatie van het oude pand zou voldoende geweest zijn en wij wa ren verschoond gebleven van het ge zeur over al dan niet een eetcafé in het nog steeds leegstaande gebouw. Nu is achteraf praten altijd veel gemak kelijker dan regeren, want dat is voor uitzien. Wij moeten zelf dan maar wat meer onze eigen boontjes doppen. Wij verhogen gewoon onze inboedelverze kering en wij gaan, zeker bij donker, uit sluitend ingeblikt de straat op. En dan dat eindeloze gedoe over de Van Weedestraat. Wat er ook aan die straat gedaan wordt, gezellig winkelen zul je er nooit. Maar iedereen die er echt iets nodig heeft kan het er krijgen ook. Per slot van rekening is de Van Weede straat een "makkie" vergeleken bij de Gijsbrecht in Hilversum, dus waar héb ben wij het over? De mensen die geen tijd hebben om op een parkeerplaats te wachten rijden toch gewoon even door naar Baarn. Daar komen ze in geval van nood dan ook nog onze eigen politiemensen te gen en in geval van nog grotere nood, onze ziekenhuisspecialisten. Soest is niet zuinig op zijn verworven heden. Er moet steeds iets nieuws ko men. Nu is er weer een kinder-Kasteel. Dat is heel leuk voor de kindertjes (dat zeggen de grote mensen). Ouders plan nen een kind, maar dat kind moet geen carrières in de weg staan en het dreigt dus letterlijk het kind van de rekening te worden. Sorry ouders, maar dat geleur met in de weg zittende peuters stuit mij echt tegen de borst. En Soest heeft bedacht dat het aange boden vuil waar gewicht betaald moet worden en daar wordt dan weer een heel ingewikkelde constructie (met een extra omgevingscontroleur) voor be dacht. Laat nu niet alleen de flatmen sen, maar gewoon iedereen zijn eigen vuilniszakken kopen, dan betalen de mensen met het meeste aanbod vanzeli het meest. Is er ook geen extra contro leur nodig. Wel zitten wij dan met het probleem, dat het moeilijk is na te gaan of er geen groen afval in een bruine zak terecht komt. Of nee, dat moet in Soest juist wèl, geloof ik! Nou ja al het geharrewar ten spijt, heeft Soest met zijn knikkertegels de landelij ke pers gehaald èn er kan op zaterdag getrouwd worden. Toch leuk: geen feest, wèl franje! E. G. Tinimer-Geerlings Tot vreugde van de zestien-jarige eige naresse is zaterdag een bromfiets ge vonden op de Vrijheidsweg. Het voer tuig was een dag eerder uit een centrale boxruimte aan de Wiardi Beekman- straat gestolen. Er was geen schade aan de bromfiets aangericht. De bekende folder "Stand van Zaken" bij de sociale verzekeringen en voorzie ningen" is weer verschenen. Zn dit half jaarlijks overzicht staan de nieuwe uit keringsbedragen en premiepercentages vermeld. Daarnaast is in de folder een korte omschrijving van de verschillende sociale verzekeringen en voorzieningen opgenomen. "Stand van Zaken" is een uitgave van de Ministeries van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur en het Voorlich tingscentrum Sociale Verzekering. De folder is schriftelijk te bestellen bij het Voorlichtingscentrum Sociale Verze kering, Rhijnspoorplein 1, 1091 GC Amsterdam. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Zondagmiddag 14 februari verzorgt IVN-Eemland weer een ca. 2 uur du rende wandeling door het Baarnse Bos, onder leiding van natuurgidsen. Ge start wordt, zoals gebruikelijk om 14.00 uur, vanaf restaurant "De Generaal", bij NS-station Baarn, dus per trein (uit drie richtingen), maar ook met bus 72 bereikbaar. Het 80 ha. grote bosgebied, onderdeel van boswachterij "de Vuursche", wordt beheerd door Staatsbosbeheer. Vroe ger maakte het deel uit van de konink lijke domeinen bij Paleis Soestdijk. Het Baarnse Bos is een echt recreatief bos; het SBB heeft een wandelroute van 4 km. uitgezet. Bovendien worden in dit gedeelte veel honden uitgelaten (geen aanlijngebod). Desondanks is het beslist de moeite waard om een bezoekje te brengen aan dit gebied. Opvallend zijn de lange, rechte lanen (vnl. beuken), de twee komvormige waterpartijen, het uitkijk punt en ook de berceaus (loofgangen). Dit zijn nog overblijfselen van een aan gelegd park in barokstijl. Deze berceaus hadden voornamelijk tot doel de blanke huid van de wandelende dames te ont zien...! Een zekere Jan Deutz kreeg in 1733 toestemming om langs de Amsterdam- sche Straatweg een park aan te leggen. De grondvormen van het park zijn nog duidelijk herkenbaar. Aan het eind van de 18e eeuw werd het in het park gele gen buitenverblijf "de Eult" overgeno men door het Koninklijk Huis. Met een beetje fantasie kun je je de flanerende edellieden in de lange, rechte lanen en de berceaus nog wel voorstellen. Door de zware recreatieve druk zijn er nauwelijks zoogdieren te zien. Alleen de eekhoorn laat zich, wegens zijn com fortabel hoge standpunt, niet afschrik ken. Op het vogelterrein valt meer te genieten: grote bonte specht, boomkle ver, mezensoorten, vlaamse gaai, hout duif, merel, roodborst en vink zijn wel licht te zien en te horen. In de winster is de natuur op p'antenge- bied in rust. Maar toch tekent het voor jaar zich reeds af. Nieuwe knoppen zijn zichtbaar aan de oude beukebomen en de genoemde vogelwereld maakt zich toch wel klaar voor het komende broedseizoen. Tevens wordt aandacht besteed aan de specifieke plaats die de diverse vogelsoorten in hun omgeving innemen. Zo zal de specht insecten zoe ken, zittend tegen een boomstam, de vink zaadjes zoeken op de bosbodem en de sperwer vliegensvlug laag over de struiken stormend een koolmees pro beren te verschalken. Op die manier zit ten ze elkaar niet in de weg. Daarnaast maken paddestoelen- en zwammensoorten en naaldbomen een bezoek aan het Baarnse Bos de moeite waard. Informatie: tel. 02159-10562 (na 18.00 uur). Dillenburglaan 2a - Soest - Telefoon 02155 - 19991 KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Groei en Bloei organiseert op donder dag 18 februari een lezing over het on derwerp 'Kwetsbare schoonheden; oranjerie of kuipplanten'. Mede dank zij een enthousiaste pot- en kuip-lief- hebster als bijvoorbeeld Elisabeth de Lestrieux, die in een fraai geïllustreerd boek over haar 'pottenpassie' heeft ge schreven, is het assortiment van deze planten bij de kwekers enorm gegroeid. Callistemon en oleander zijn geen on bekenden meer op onze (zomerterras sen. Voor degenen die zich nog niet ge waagd hebben aan de aanschaf van een niet-winterharde plant is deze lezing door de heer H.J. Saaltink uit Doetin- chem misschien een 'eye-opener'. Wat zijn kuipplanten eigenlijk en hoe kunnen ze in onze tuinen worden toege past? Kuipplanten moeten groeien en gedijen in een milieu dat niet vergelijk baar is met hun natuurlijke groeiom- standigheden. Dit geeft meteen aan, dat er hogere eisen worden gesteld aan ver zorging, voeding en natuurlijk de win- terberging. Onder deze schoonheden, want dat zijn het meestal, komen ook 'makkelijke' soorten voor. Zeer geliefd als bolgewas is bijvoor beeld de Afrikaanse lelie of Agapan- thus. Verkrijgbaar in diverse tinten blauw en wit is het een fraaie blikvanger op een zonnig terras. Hij kan in het don ker overwinteren, mits de temperatuur niet te laag wordt en de aarde niet ge heel uitdroogt. Bladhoudende planten hebben een lichte, luchtige overwinte ringsplaats nodig, waar in het algemeen gesproken de temperatuur niet onder de 10 graden celcius mag komen. Kuip- of oranjerieplanten werden in de 16e en 17e eeuw geïntroduceerd in West-Europa. Ontdekkingsreizigers en later handelslieden van de V.O.C. heb ben daarbij een belangrijke rol ge speeld. Bij de riante koopmanshuizen langs de Vecht, maar ook bij kastelen en paleizen werden vaaak 'oranjerieën' gebouwd, vorstvrije winter-onderko- mens van deze planten. De heer Saaltink heeft een fraaie collec tie dia's van ongeveer 45 soorten kuip planten. Er zijn fotokopieën beschik baar van de namen van deze planten, in volgorde van behandeling, met vol doende ruimte voor het maken van aan tekeningen. Vanzelfsprekend zal er voldoende gelegenheid zijn tot het stel len van vragen. De lezing is gratis voor leden van Groei en Bloei, niet-leden zijn welkom tegen een vergoeding van f 3,-. De aanvang is om 20.00 uur in het gebouw van de E.H.B.O. aan de Parallelweg te Soest.

Soester Courant | 1993 | | pagina 10