aruöhocis Specialist it 1CUL TUUR& WELZIJN! Jazzclub introduceert nieuw Perron 5B Coek CN is De huwelijksnacht? van Walsem O' Nieuws van de bibliotheek Harry Schilder in gitaarconcert WOENSDAG 10 FEBRUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA_12 WOENSDAG L Friese zang in de Boerderij, Huizen Concertreeks in Artishock voortreffelijk van start Bruidsreportages stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten volwassenen-afdeling Waarnemingen PASO in De Vangrail Soester Kring Bromfietsers uit Amersfoort krijgen geen voorrang Kinderboerderij De Vrije Teugel Vrijwilligers Vakature Bank Onkostenvergoeding voor vrijwilligers 'Wolkenparadijs' Zondag 14 februari in Artishock Bus gepr Y olksuniversiteit Soest/Soesterberg Indische hapjes Brandweer blust containerbrandjes Materiaal gezocht over Amersfoortse sociëteiten Cultureel Creatief Centrum Willaerslraat 49, tel. 22188 Pentekeningen/knipkunst Tot en met 28 februari zijn er in de ex positieruimte van C-drie schitterende werkstukken te zien van de kunstena ressen Liesbeth Veldhuysen en Ria van Herwerden. Liesbeth heeft haar knip kunst op diverse materialen toegepast. Zo zijn er eende-eieren versierd en heeft ze een kaars gebruikt als onder grond voor haar knipselwerk. In de vi trines liggen prachtige wenskaarten met knipwerk en kleine schilderijtjes. Het grotere werk is te zien aan de wanden. Van Ria van Herwerden zijn er bijzon dere pentekeningen te zien. Ze heeft ook een serie tekeningen hangen met Franse onderwerpen. Heel apart zijn twee schilderijen waarvan er één een ets is en de ander met potlood is gemaakt. Deze expositie is iedere dag te bezichti gen, uitgezonderd op zondag. Zuidamerikaanse dans Op woensdag 3 maart a.s. start er een nieuwe cursus internationale dans. De ze cursus is verdeeld in twee verschil lende blokken n.1. Zuidamerikaanse dans en dans uit de Balkan. In het eerste onderdeel, waar u zich apart voor kunt opgeven, maken we een culturele reis door Zuid-Amerika. Eerst dansen we traditionele dansen uit het Andesge- bergte, vervolgens gaan we naar de pampa's waar de creoolse dansen aan bod komen. Verder leert u een dans uit het Caraïbisch gebied, een Samba uit Brazilië, een Tango uit Buenos Aires, de Lambada uit Brazilië en tot slot een nationale dans uit Mexico. Het Zuidamerikaanse lesblok bestaat uit 4 lessen en deze worden gehouden op de woensdagavond van 20.30 - 22.00 uur. De eerste les is op 3 maart a.s. Het lesblok met dansen uit de Bal kan begint in de maand april. Inschrij ving voor deze cursus is nog mogelijk. Cabaret Morgen, donderdag 11 februari, kunt u in het theater van C-drie genieten van maar liefst twee verschillende cabaret voorstellingen. Voor de pauze kunt u genieten van de voorstelling 'Visch en fruit' gespeeld door Bert Klunder en Mylou Frencken. Na de pauze laat Reinder van de Naait in zijn tweede so loprogramma zijn gedachten de vrije loop. Aanvang voorstellingen om 20.00 uur en de toegang is f 15,-. Voor houders pas 65/CJP/JTK f 12,50. Het meisje op de bezem Voor alle kinderen vanaf 8 jaar is er weer een leuke kinderfilm te zien in de kinderbios van C-drie op vrijdag 19 fe bruari. De film gaat over een meisje Sa- xanna die op een tovenaarsschool zit. Daar leert ze allerlei toverkunstjes waar jullie van mee kunnen genieten. De film begint om 15.45 uur en is ondertiteld. Toegang f 3,-; voor volwassenen f 5,-. Wordt verwacht: februari: expositie pentekeningen en knipkunst. 11 februari: Cabaretvoorstellingen van Bert Klunder Mylou Frencken en Reinder van der Naait. 19 februari: Kinderbios: Het meisje op de bezem. 23 februari: Poppentheater Koos Wie man: Het Drake-ei. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. De Fryske Krite "It Plompebled" orga niseert op woesndag 17 februari een Friese versie van het chansonprogram ma "Douwe zingt", met Douwe Hee- ringa en Kompagnie uit Leeuwarden. De avond wordt gehouden in De Boer derij, Hellingstraat 9 in Huizen, aan vang 20.30 uur. Kaarten zijn o.a. ver krijgbaar via tel. 033-752969 en 's avonds aan de zaal. Tel. 14780 Dialezing 'Cichliden en het cichlidenaquarium'. Dat is de titel van de dialezing die mor genavond wordt gegeven in het ge meentelijk educatief centrum De Kwe kerij aan de Molenstraat. De bijeen komst die om 20.00 uur begint, is geor ganiseerd door Neon Tetra. In de pauze houdt de aquariumvereni ging een korte jaarvergadering. Daar naast bestaat de mogelijkheid om het aquariumwater te laten testen en kun nen plantenstekken worden uitgewis seld. Excursie Het district Midden-Nederland van de aquariumverenigingen wil een geza menlijke excursie organiseren. Leden van de verenigingen worden gevraagd een suggestie te doen over de bestem ming van die excursie. Eerder gingen de aquariumhouders al naar Düsseldorf en Artis in Amsterdam. De keuze van de leden moet voor 11 maart bekend zijn. Op die dag vindt overigens de volgende activiteit van Neon Tetra plaats. H. Al- blas praat dan in Baarn over vijvers. De serie jazzconcerten van dit jaar, georganiseerd door Artishock, ging zaterdag j.I. van start met een voortreffelijk optreden van het Yuri Honing Trio. Muzikaal ge zien was dit zeker een goed begin, maar de opkomst viel nogal tegen. Dat laatste heeft de musici er niet van weerhouden met volledige in zet te spelen. De luisteraars die de groep kenden van hun CD 'A Matter of Conviction' (Art in Jazz - 991 002-2) en op grond hier van wellicht hooggespannen verwach tingen hadden, werden niet teleurge steld. Zo was het een waar genoegen om het expressieve, enigszins rauwe, maar altijd beheerste tenorsaxofoon spel van Yuri Honing live te horen. De overige leden van dit trio kwamen ook solistisch ruim aan bod en maakten daarnaast nog eens duidelijk dat de taak van bas en drums in de jazz veel meer omvat dan braaf begeleiden. Zo speel de bassist Tony Overwater soms heel stuwende, heldere baslijnen, dan weer erg melodische figuren en wisselde drummer Joost Lij baart ondersteunen de percussie af met subtiele geluidjes. Dit alles gebeurde weloverwogen en goed onderling afgestemd. Geen solist met begeleiders dus, maar een echte groep waarin het gezamelijk improvise ren centraal staat. (Overigens levert ie der groepslid composities voor het trio). De groep heeft inmiddels een mooi re pertoire opgebouwd; stevig swingende stukken, lyrische ballads, grillige eigen stukken wisselden elkaar zaterdag avond in Artishock af, nergens verslap te de aandacht, nimmer een langdradi ge solo, boeiend van begin tot eind. Perron 5 B Dit concert vond plaats in de theater zaal, waar dit soort muziek nu eenmaal het best tot zijn recht komt, i.t.t. de mu ziek van Perron 5B waarvoor komende zaterdag de deuren van de grote zaal open gaan. Voor de vaste bezoekers van de jazzclub is het uit Soest afkom- Het Yuri Honing Trio beet zaterdag het spits afin de nieuwe jazz-concertse- stige Perron 5B geen onbekende groep meer. Al geruime tijd spelen zij samen als quartet: Semmy Prinsen - tenorsa xofoon; Peter van Marle - piano, Gerco Aerts - bas en Laurens Miedema - drums. Zij treden her en der op, maar zijn op elke tweede zaterdag van de maand te horen in Artishock, al dan niet met een door hen uitgenodigde gastmuzikant. Sinds kort is de groep uitgebreid met trompettist Roeland Cleijne en Carolyn Breuer op altsaxofoon. Hun repertoire bestaat voor een groot deel uit stukken van Art Blakey en Horace Silver: groovy, swingende jazz, back-to-the- roots als het ware! Deze optredens vin den plaats in de wat meer informele sfeer van de grote zaal. Zaterdag a.s. om 21.30 uur heeft de jazzclub Artishock een primeur: het eerste optreden van het nieuwe Perron 5B. Zorg dat u dit niet mist! Die fotograferen we niet, maar van uw huwelijksdag maken wij 'n schitterende reportage en fotografie Telefoon: 02155-18071 es Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Romans Chamberlain, Diane: Haar geheime dagboek. Wanneer een jonge actrice het huis bezoekt, waar haar al vroeg overle den moeder is opgegroeid, leert ze via een dagboek deze mysterieuze vrouw kennen en ontmoet een man met een geheim. Vlot geschreven verhaal. Forbes, Colin: Moordkuil. De moord in Finland op de mede werker van een grote internationale bank trekt de aandacht van verschil lende geheime diensten. Spannende spionage roman. Haran, Maeve: Alles of niets. Kort na een belangrijke promotie moet een televisieproducente con stateren dat haar huwelijk en gezin onder haar drukke baan lijden. Op de dag dat zij haar baan opzegt, ont dekt zij dat haar man, een kranten baas, een verhouding heeft met haar vriendin. Moderne roman voor een breed lezerspubliek. Konrad, Gyorgy: Melinda en Dra goman. Het leven van enkele Hongaarse in tellectuelen wordt beheerst door een driehoeksverhouding. Top-tien boek. Manen-Pieters, Jos van: Vlucht strook. Nieuwe roman van deze bekende schrijfster. Een gescheiden, door ziekte werkloos geworden sportle raar gaat een grote rol spelen in het leven van een 16-jarig vaderloos meisje en haar moeder. Peter, Karin: Hun tweede keus. Familieroman over een burgermees tersgezin in Zeeland aan het begin van deze eeuw, waarin onverwachte gebeurtenissen onrust brengen in een ogenschijnlijk vredig gezin. Toperoff, Sam: Marilyn: de vrouw achter de filmlegende. Episoden uit het leven van de legen darische filmster Marilyn Monroe (1926-1962). Vance, Steve, Spook. Nadat er in de buurt enkele moorden zijn gepleegd, keert de volkswoede zich tegen een 16-jarig meisje dat in afzondering is opgegroeid. Weldon, Fay: Rijk worden. De vriendschap tussen drie vrien dinnen verandert wanneer ze na de middelbare school hun eigen weg willen gaan. Een origineel en humo ristisch geschreven verhaal. Studieboeken 396.7 Bin, Leon: Gans: jeugdben des in Los Angeles. Neerslag van interviews met jeugd bendes. 629.9 Carey, Nora: Smaakvol con serveren: de tuin als provisiekast. Bijzonder fraai uitgevoerd boek met prachtige kleurenfoto's over het be handelen van vruchten, groenten, bloemen etc. en methoden zoals conserveren in glas, drogen en in vriezen. 611.2 Goossensen, Harma: De sap- kuur: gezond en schoon van binne nuit. Veel mensen zien tegenwoordig het nut in van en regelmatige vastenkuur om het lichaam te reinigen. In dit boekje wordt vanuit de visie van de natuurgeneeskunde uitgelegd hoe het vasten gezien moet worden en wat er van verwacht kan worden. W. F. Hermans is de schrijver van het boekenweekgeschenk. De bi bliotheek heeft al z'n andere boe ken ook: romans, essays, poëzie en toneel. Het boekenweekge schenk is vanaf 10 maart verkrijg baar. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Zaterdag van 10.00-12.30 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. De Nederlandse Vereniging ter bevor dering van Paranormale- en Sociale ontwikkeling (PASO) houdt op woens dag 17 februari een avond met helder ziende waarnemingen door mevrouw Svati, aan de hand van door het zelf be schilderde kaarsen. Mevrouw Svati zal op paranormale wij ze daaruit een aantal feiten halen die te maken hebben met degene voor wie dit bestemd is óf iemand uit zijn of haar di recte omgeving. De inhoud van die boodschap heeft vaak te maken met problemen die op dat moment spelen of met het ontwikkelingsproces waarin men zich bevindt. De Vangrail aan de Nachtegaalweg is open vanaf 19.30 uur en de avond be gint om 20.00 uur. De entree voor niet- leden is 6,50 gulden. Op woensdag 17 februari is bij de Soes ter Kring het thema 'jeugd en maat schappij' aan de orde. Er zijn twee spre kers voor deze ochtend uitgenodigd, beiden uit Soest. Cintia Verresen is pedagoog binnen het voortgezet onderwijs en werkzaam op verschillende scholen. Zij begeleidt kinderen met leerproblemen en zij zal vooral de sociaal emotionele kant be lichten. Hans Edelhausen is jaren intensief op getrokken met dienstplichtige jongeren en werd geconfronteerd met de dage lijkse maatschappelijke problemen. Naast zijn taak als beroepsmilitair heeft hij zich met name ingespannen om deze jongeren met hun problemen te helpen, zodat ze zo goed mogelijk hun weg in de maatschappij konden vinden. Deze verschillende invalshoeken zullen zeker aanleiding geven tot een boeien de discussie. De bijeenkomsten worden gehouden in De Deel, Kerkstraat 1 lb (achter de Ou de Kerk, voldoende parkeerruimte), el ke eerste en derde woensdag van de maand. Vanaf 9.30 uur is iedereen van harte welkom. Om 10.00 uur wordt het the ma ingeleid. De ochtenden eindigen plm. 11.45 uur. De entree bedraagt per keer f 2,50. Koffie of thee 50 cent. Inlichtingen: Marijke Smit, tel. 19815, of Marianne Homan, tel. 18606. Zowel op de Soesterbergsestraat als de Ossendamweg is maandagmiddag een bromfietser uit Amersfoort gewond ge raakt. In beide gevallen werd geen voorrang verleend door automobilis ten. Een 51-jarige man reed 's middags het terrein van Medisch Centrum Molen- dael af. Door die actie kon een 23-jarige vrouw uit de keistad direct naar het zie kenhuis worden gebracht. De bromfiet ster werd over het hoofd gezien en een aanrijding was het gevolg. De vrouw kon na onderzoek naar huis, maar haar bromfiets werd vernield. Op de Ossendamweg sloeg een vrouw uit Bilthoven rechtsaf de Kastanjelaan in, toen een zeventien-jarig meisje op haar bromfiets passeerde. Het meisje liep een zware hersenschudding op en moest naar Molendael worden ver voerd. Haar bromfiets werd zwaar be schadigd. Vedelaarpad 53, lel. 18136 Donderdag 11 februari Als eerste vandaag de club volwassenen die van 9.30 - 11.30 uur weer lekker komt werken aan mooie dingen. Zin om mee te doen? Dit kan altijd. Van 9.30 - 11.30 uur: Een groep van de eer ste Van der Huchtschool komt mee doen met het project over dieren en voedsel. Van 13.30- 15.30 uur: groep 1 van de Professor Waterinkschool komt meedoen met het project over de vacht. Na schooltijd komen Lotte en Meral hun verjaardagsfeest vieren. Vrijdag 12 februari Van 9.30 - 11.30 uur: groep 1 van de Professor Waterinkschool komt meedoen met het project over de vacht. Na schooltijd komen Steven en Esther hun verjaardagspartijtje vieren. Zaterdag 13 februari Vanaf 13.30 uur: meehelpen met de verzorging van de dieren met onze die renverzorgster. Kinderen vanaf 8 jaar kunnen meedoen. Vandaag geen ver jaardagspartijtjes in verband met het maken van een nieuw podium in de theaterruimte. Maandag 15 februari Van 9.30 - 11.30 uur komt groep 3 van de Da Costaschool voor het natuurpro ject over hok, bak, huis. En 's middags van 13.30- 15.30 uur is groep 5 van De Wegwijzer aan de beurt voor het thema 'voedsel'. Dinsdag 16 februari Van 9.00 - 12.00 uur oefent de toneel groep van de kinderen voor een nieuw toneelstuk voor de woensdagmiddag. Van 16.00-17.30 uur oefent de toneel groep voor kinderen van 7 tot 13 jaar voor hun nieuwe uitvoering. Woensdag 17 februari Van 9.30 -11.30 uur: Peuter/ouderac tiviteit voor ouders met hun kleintjes kinderen. Zingen, knutselen en plezier maken voor twee. Het kost vier gulden per ouder/'kindpaar. Om 14.00 uur laat de toneelgroep van de kinderboerderij haar nieuwste produktie zien voor kin deren van vier tot en met twaalf jaar. Na de voorstelling is er limonade en snoep en doen we nog allerlei activiteiten. Het kost twee gulden per persoon. Tijdig aanwezig zijn a.u.b.! Smitsweg 311, tel. 12630 Met ingang van 1 januari 1993 is het maximale bedrag van de fiscale regeling voor onkostenvergoeding voor vrijwil ligers verhoogd naar f 1.000,- per jaar. Deze maatregel van de landelijke over heid geeft antwoord op de vele vragen die de Vrijwilligers Vakature-Bank Soest/Baarn de laatste maanden over dit onderwerp heeft gekregen. De regeling onkostenvergoeding staat bekend onder de naam "800-gulden- regeling". Vanaf begin 1993 kunnen vrijwilligers nu f 1.000,- per jaar of f 20,- per week aan vergoeding ontvan gen, zonder dat ze voor de belasting dienst of een eventuele uitkeringsin stantie hoeven aan te tonen dat ze ook werkelijk zoveel kosten hebben ge maakt. Het bedrag van f 20,- per week is inclusief een reiskostenvergoeding. Wie meer kosten dan f 20,- per week maakt, kan overigens gewoon alle kos ten vergoed krijgen. Vrijwilligers die meer ontvangen kunnen echter wel worden benaderd door de belastingin spectie of de uitkeringsinstantie, om aannemelijk te maken dat ze ook wer kelijk zo veel kosten hebben gemaakt. Het is overigens een zaak van vrijwilli gers en de organisatie waar ze werken om duidelijke afspraken te maken over een vergoeding van de gemaakte kos ten. Gelukkig is het wel steeds gebrui kelijker om de kosten van de vrijwilli gers te begroten en terug te betalen. Yakatures 2-101; Speel-o-theek Baarn zoekt voor haar uitleen-organisatie geïnteres seerden voor kleine reparaties en licht administratief werk. 3-108: Gospelgroep "The Messen- gers" vraagt tweede dirigent om spiri tuals en gospels in te studeren. 5-118: Centrum voor natuur- en landschaps-edukatie zoekt vrijwilligers voor begeleiding van edukatieve pro gramma's en assistentie bij het sup poosten (het hele seizoen). 7-131: Stichting voor sociaal cultu reel werk en basisedukatie zoekt vrij willigsters voor diverse aktiviteiten op het gebied van kinder- en volwassenen- werk. 8-142: Sportvereniging voor gehandi capten Amersfoort vraagt algemeen leider en begeleider voor het zwemuur op woensdagavond; vanaf 21 jaar. 9-107: Vakantiecentrum zoekt vrij willigers voor beheer kantine en omlig gende terreinen, voor de keuken in een eethuisje in het dichtsbijzijnde dorp, en/of het aktiveren van gasten in re- kreatie-bezigheden en -mogelijkheden; tevens het begeleiden van vakantiewe ken voor jongeren tegen logies-facili- teiten. 14-103: Vrijwilligers gezocht voor projekt thuiszorg: o.a. oppassen, thee zetten, boterham smeren, zodat men sen met verpleeghuis-indikatie thuis verzorgd kunnen worden. 18-120: Stuurgroep voor welzijns bevordering zoekt voorzitter/ster die maandelijkse vergadering leidt, en en kele leden voor de groep zelf. 16-109: Stichting voor sociaal cultu reel werk vraagt vrijwillig(st)ers voor bar- en kassa werkzaamheden: groeps- dan wel individueel gericht werken; in het schoolseizoen. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vaka- ture-Bank, Smitsweg 311, Soest; tel. 12630; dinsdag t/m donderdag 09.00- 12.00 uur; in Baarn op afspraak. iel. 1761? lel. 21987 lel. 19546 De Vangrail, Het Kruispunt De Praatpaal, Instuifmiddagen In buurthuis Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, tel. 21987 worden de volgende activiteiten georganiseerd: Op dinsdag 16 februari is er van 16.00 tot 17.30 uur een instuif voor jongeren van 9 t/m 12 jaar. We gaan deze mid dag vliegers maken. Met een goede wind kijken we natuurlijk ook welke het hoogste komt. Entree f 1,-. Op woensdag 17 februari is er van 14.00 - 15.30 uur een instuif voor kin deren van 4 tot 8 jaar. Deze middag ma ken we trekpoppen en maskers. Wat voor moois kun jij maken? Entree f 1,-. Tevens is er voor de kleintjes van 2 tot 4 jaar voorlezen in het Turks. Disco Op zaterdag 13 februari organiseert SWS weer een spetterende disco voor 12-15 jarige tieners. Kom naar het voormalige Coca-Colapand aan het Weteringpad nr. 13. Aanvang: 19.30 uur. Toegang: f 3,-; pashouders f 2,-. Creatieve uurtjes Buurthuis De Vangrail, Nachtegaalweg 8c organiseert in de maand maart een aantal leuke workshops in het kader van Pasen: Donderdag 4 en 11 maart, 9.30 - 11.00 uur: Sierhaas in een ring van stof en piepschuim. Kosten f 5,- (excl. ma teriaal). Dinsdag 16 maart, 20.00 - 21.30 uur: Kuiken-eierwarmers zelf maken. Kos ten f 2,50 (excl. materiaal). Donderdag 18 maart, 9.30 - 11.00 uur: Decoratieve paaseieren van stof en piepschuim. Kosten f 2,50 (excl. mate riaal). Dinsdag 23 en 30 maart van 9.30 - 11.30 uur: Sierpoppen van papiertouw. Kosten f 5,- (excl. materiaal). Voor al deze creatieve uurtjes kunt u zich per direct opgeven. Voor alle in formatie kunt u bellen naar De Vangrail en vragen naar Jolanda, tel. 17615. Bingo Zaterdag 13 februari is weer de maan delijkse bingo-avond in de Vangrail. Wederom zijn er mooie prijzen. De zaal staat vanaf 19.30 uur voor u open. U komt toch ook een kansje wagen? Steenhoffslraat 46, tel. 19577 I Nieuw Donderdag 11 februari In tegenstelling tot de soms sombere Russische films waarmee de Europese kijker de laatste jaren kennis heeft kun nen maken is 'Oblako-Raj' een vrolijke, 1 poëtische satire, waarin alles draait om een fantasie die in snel tempo uit de hand loopt. In een troosteloze buitenwijk van een anonieme stad, kondigt de nietsnut Kolja zijn vriend Fjodor aan weg te gaan. Een schijnbaar achteloze mede deling, die Kolja misschien uit verve ling, misschien om de aandacht te trek ken, van zijn lippen laat rollen, maar die allerminst zonder gevolgen blijft. Voor zijn vrienden en kennissen is Kol ja opeens degene die durft te zeggen waar ze allemaal vermoedelijk over dromen: vertrekken en hoopvol aan de andere kant van de wereld een nieuw le ven beginnen. Kolja kan vervolgens niet meer onder zijn aankondiging uit. Zijn omgeving reageert vol aanmoedigend enthousias me, trekt de flessen ten afscheid open, haalt zijn kamer leeg en begeleidt hem tenslotte naar de bus. Tot nu toe was Dostal een in Nederland onbekende regisseur maar 'Oblaka- Raj' is zijn vierde speelfilm. Hij is er in geslaagd een opmerkelijk lichte toon te vinden voor een trieste werkelijkheid. Mede dankzij het beweeglijke camera werk, waarmee een aantal schitterende personages is vastgelegd die allemaal op hun eigen manier inhalig zijn, én het sublieme acteren van de ex-clown Zji- galov, is 'Oblako-Raj' een (eindelijk: zullen sommigen zeggen) zeer toegan kelijk, innemend Russisch sprookje. Regie: Nikolaj Dostal. Rusland 1991 - 80 min. - kleur. Bekroond met o.a. het Zilveren Luipaard Filmfestival Locar- no 1991 en Le Prix CICAE. Entree: f 7,50; CJP/65+ f 5,-. Reserveren op 11 februari vanaf 19.30 uur via tel. 19577. Agenda: donderdag 18 februari: Les Fantomes de la Liberté (Luis Bunuel). donderdag 25 februari: Van Gogh (Maurice Pialat). Het begon tien maal in een gara vierkante mete Goyenlaan. Wie 'deur' is gewees nog moeilijk ki als hij nu in het men van glasha de Nieuwegracf Via de Nieuwewe meter) en de Be meter) groeide V der. Sinds begin c boer in een mod< een oppervlakte v ter. Eén van de logisc! assortiment van Dat was ook nod "We hebben het sierglasvanNedei soorten in huis, v zegt Van Ede die kleuren, motievei In de entree van 2 hij een overzicht het sierglas gerea op hun gemak hi nen uitzoeken. Van Ede heeft naast de grootha positief effect is Hooijer, veelal ook even binnen andersom. Op zondag 14 februari geeft de Soester musicus, componist, dich ter en fotograaf Harry Schilder een gitaarrecital in Artishock. Voor de pauze bestaat het programma uit eigen composities, waaronder wer ken uit zijn bundel Bloyd-Autografie, verschenen in 1991. Na de pauzè speelt hij klassieke werken van middeleeuws tot modern en verzoeknummers uit het publiek. Sinds 1983 publiceerde Harry Schilder fotoboeken, gedichtenbundels en gnos tische beschouwingen. Een deel hier van is in de pauze en na het concert te koop. Harry wisselt graag met de bezoekers van gedachten, onder het genot van een drankje en een hapje, over de inhoud van zijn werk. Een goede gelegenheid om kennis te maken met deze veelzijdi ge kunstenaar uit Soest. Aanvang: 14.00 uur. Entree: f 7,50; f 5,- voor leden/CJP/pas 65. Steenhoffslraat 9a, tel. 22195 Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar op de cursus "Het maken van Indische hapjes". Wie zijn gasten met veijaar- en feestdagen eens wat anders wil aanbie den dan de gebruikelijke zoetigheden en hartige hapjes, kan bij de Volksuni versiteit terecht voor deze nieuwe cur sus. In een drietal lessen leert met Indische hapjes maken, zoals risolles, maïsfri- candellen, Indische gehaktballetjes, enz. Maar ook zoetigheden komen aan bod, bijv. cocoskoek. Op de laatste avond wordt geleerd hoe men zelf een loempia kunt maken. Aanvang cursus: donderdag 4 maart, 19.30-21.30 uur. Docent: dhr. A. Torn. Cursusadres: bakkerij van Buu- ren, Nieuweweg 19. Cursusprijs: f45,- (ingrediënten f 7,50 totaal, via docent). Informatie en inschrijving bij de Volks universiteit Soest/Soesterberg, Steen- hoffstraat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdagen donderdag 10.00-13.00 uur. De Soester brandweer is in het week einde twee keer uitgerukt om een con tainerbrandje te blussen. De vuurbe- strijders waren vrijdagavond actief op de Van Weedestraat en spoedden zich zondagmiddag naar de Weegbree straat. Bij Museum Flehite wordt momenteel een boekje voorbereid over de geschie denis van de Amersfoortse sociëteiten. Het materiaal waarop teruggevallen kan worden is zeer beperkt. Alleen van Amicitia zijn er doorlopende reeksen notulenboeken vanaf het eind van de vorige eeuw. Over de sociëteit Vereeniging (in 't Valkje) is alleen wat te vinden in een ge denkboekje uit 1932 en van Concordia in de Langestraat resten slechts een aantal rekeningoverzichten uit de vori ge eeuw. Zelfs de definitieve ophef fingsdatum van deze 'herensociëteit' bleef tot op heden onvindbaar. Het is echter heel goed mogelijk dat er onder de lezers personen zijn, die nog stukken, foto's e.d. betreffende de vroeger of nog bestaande sociëteiten onder hun bezitting hebben. Ook inte ressante herinneringen kunnen belang rijk zijn. In deze gevallen gaarne een be richt aan Museum Flehite (B. Elias), tel. 033-619987. In restaurar nenM vond al ficiële presc nieuwste bi* Centraal Nt Intercity. D< schikt over jes en zal in J 70 (tussen sum). De Alliance t giers, voor wi sen beschikb; meter lang, b richt als een t een dieselmo lawaai produ re bussen. Centraal Net weinig trots zoal duidelij toespraakjes horst van Heilijgers va die de bus h recteur J. D b.v. Ook de reizi 31 nieuwe bi invloed van 1 werp erg grt doet naar ziji al was door traging in ht getreden. E meer dan Wi enkele acht uiteindelijk le deur. Comfort^ Heilijgers gi nische det£ bouwde" A logram gev op het gebi< (comfortab de milieu-e ke rol bij DAF-turbt scherpste schadelijke motor en d dat ze voo:

Soester Courant | 1993 | | pagina 13