f* r m mnsper bióhOCK I Specialist in sier- en gelaagd glas, spiegels en 24 uurs-service Nieuw pand Van Ede aan Nieuwegracht CN is trots op z'n Alliance Intercity Voor liefhebbers van een goed stuk scharrelvlees Sjaak Ruysendaal [HANDEL WANDEL larconcert In d'Oude Cnghe KAN JE VAN DE TEGELS ETEN! d'Oude Enghe cs r- 9 ;,i* Kwai verlaagt cholesterolniveau Provincie wacht met besluit over defosfatering afvalwater Scharrelslager Sjaak Ruysendaal: 'Veetransport zinloze marteling' Spullenhulp-prijs toegekend aan 'gewone Soesterse' Janna Hukema PAGINA^ WOENSDAG 10 FEBRUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 13 cenparadijs' eer blust erbrandjes ial gezocht «ersfoortse ten Bus gepresenteerd in 'De Soester Duinen GRILLEN"op een steen aan tafel Schoeman Groep neemt Almeerse makelaars over Inbrekers door alarm gestoord JA' w het vleesplankje van deze week leverworst -,)S m ju -sl win-ter-tijd dier-vrien-dc-lijk ge-zond aan-bie-ding Nieuw produkt bij Super-drogisterij DE LAATSTE RONDE Profiteer nu van extra aanbiedingen: Kostuumsnu 50% korting Kolbertsnu vanaf 125,- Jacksnu 50% korting Truiennu 50% korting Overhemden2 stuks f100,- Pantalons30% korting - Soester slager verzamelt handtekeningen Accountantskantoor J.H. Braber RA Uitreiking aanstaande zaterdag 13 februari IK WIL MtJN KLEURENFILM ZWART/WIT AFGEDRUKT NEBBEN, KAN DAT? 'dag 11 februari telling tot de soms sombere films waarmee de Europese aatste jaren kennis heeft kun- tis Oblako-Raj'een vrolijke satire, waarin alles draait om' sie die in snel tempo uit de osteloze buitenwijk van een stad, kondigt de nietsnut vriend Fjodor aan weg te schijnbaar achteloze mede- i Kolja misschien uit verve lden om de aandacht te trek- jn lippen laat rollen, maar die zonder gevolgen blijft, 'rienden en kennissen is Kol- degene die durft te zeggen illemaal vermoedelijk over ertrekken en hoopvol aan de t van de wereld een nieuw le- ien. vervolgens niet meer onder ndiging uit. Zijn omgeving il aanmoedigend enthousias te flessen ten afscheid open, amer leeg en begeleidt heni aar de bus. was Dostal een in Nederland regisseur maar 'Oblaka- vierde speelfilm. Hij is er in ;n opmerkelijk lichte toon te >r een trieste werkelijkheid. ;zij het beweeglijke camera- mee een aantal schitterende I is vastgelegd die allemaal :n manier inhalig zijn, én het 1 :teren van de ex-clown Zji- )blako-Raj' een (eindelijk: migen zeggen) zeer toegan- mend Russisch sprookje. Dlaj Dostal. Rusland 1991 - leur. Bekroond met o.a. het jipaard Filmfestival Locar- i Le Prix CICAE. ,50; CJP/65+ f 5,-. op 11 februari vanaf 19.30 19577. 18 februari: Les Fantomes (Luis Bunuel). 25 februari: Van Gogh ialat). ?auze en na het concert te t graag met de bezoekers n, onder het genot van een en hapje, over de inhoud c. Een goede gelegenheid maken met deze veelzijdi- r uit Soest. •00 uur. Entree: f 7 50; en/CJP/pas 65. andweer is in het week- er uitgerukt om een con té blussen. De vuurbe- n vrijdagavond actief op .estraat en spoedden zich g naar de Weegbree- lehite wordt momenteel )rbereid over de geschie- tmersfoortse sociëteiten. I waarop teruggevallen zeer beperkt. Alleen van sr doorlopende reeksen i vanaf het eind van de :teit Vereeniging (in 't 1 wat vinden in een ge- 1932 en van Concordia raat resten slechts een :°verzichten uit de vori- de definitieve ophef- J deze 'herensociëteit' len onvindbaar, el goed mogelijk dat er personen zijn, die nog e.d. betreffende de bestaande sociëteiten tmg hebben. Ook inte ringen kunnen belang- 'evallen gaarne een be- ii Flehite (B. Elias), tel. VANEDE lASHAMFl Het begon tien jaar geleden alle- naal in een garagebox van enkele rierkante nieters aan de Van j?oyenlaan. Wie daar ooit aan de leur' is geweest, zal zich die tijd nog moeilijk kunnen voorstellen als hij nu in het nieuwe onderko men van glashande! Van Ede aan de Nieuwegracht la binnenstapt. Via dc Nieuweweg (zeventig vierkante meter) en de Bcckeringhstraat (140 ■jneter) groeide Van Ede gestaag ver der. Sinds begin dit jaar boert de glas- boer in een modern bedrijfspand met een oppervlakte van 650 vierkante me ter. Eén van de logische gevolgen is dat het assortiment van Van Ede is uitgebreid. Dat was ook nodig. "We hebben het grootste assortiment ^ierglas van Nederland. We hebben 240 soorten in huis, veel meer zijn er niet", zegt Van Ede die een keus biedt uit alle kleuren, motieven en soorten en maten. In de entree van zijn nieuwe pand heeft hij een overzichtelijke presentatie van het sierglas gerealiseerd, zodat klanten op hun gemak hun favoriete glas kun nen uitzoeken. Van Ede heeft onderdak gevonden naast de groothandel van Hooijer. Een positief effect is dat de klanten van looijer, veelal kleinere aannemers, bok even binnenwippen bij Van Ede en andersom. Van Ede: "De klanten, vooral ook de particulieren, komen van steeds verder weg. Wij doen veel op de particuliere markt. We hebben natuurlijk ook wel grotere projecten. We zitten in het hele land voor ABN/Amro Bouwzaken in Amsterdam. Maar we willen ook graag de glashandel voor de kleinere afnemer zijn. Daar zijn we in gespecialiseerd, dat kunnen we goed, daar zijn we op inge richt. We hebben de spullen ervoor. We hebben veertig soorten spiegels, dat is uniek. Steeds meer mensen willen spie gelwanden in hun badkamer of hun keuken hebben. Dat is iets van de laat ste jaren, wij kunnen alles leveren." 24 uurs-service Glashandel Van Ede geniet in Soest en wijde omgeving bekendheid met de 24 uurs-service. "We zijn de enige in Soest en misschien wel in de omtrek. Anders zou ik niet weten waarom ik 's nachts wel eens naar Wijk bij Duurstede moet om glas te zetten. We zijn snel. Meestal komen we te vroeg, omdat de politie nog vingerafdrukken moet nemen", zegt Van Ede. In de bedrijfshal van de glashandel staat een grote, computergestuurde snijma chine. Die is speciaal aangeschaft voor het snijden van gelaagd glas. Hij heeft ruite.n van twee lagen met daar tussenin een taai folie tot aan kogelvrij glas in voorraad. Op de Nieuwegracht la heeft Van Ede de beschikking over 650 vierkante meter bedrijf'soppervlakte. "Op veiligheidsgebied is er een explo sieve groei waarneembaar. Als een jo chie van vijf op zijn fietsje tegen een en kele ruit rijdt, moet hij meteen naar het ziekenhuis. Rijdt hij tegen gelaagd glas, dan is er niets aan de hand. De veilig heidsvoorschriften worden steeds scherper. Ik verwacht dat tussen nu en één jaar ook in keukendeuren gelaagd glas moet komen. Dat is natuurlijk ook preventief tegen inbrekers. Gelaagd glas sla je niet zomaar in. Met de snijma chine kunnen we nu veel sneller gelaagd glas op maat snijden en dus kunnen we concurrerender werken. Dat is ook in het voordeel van de klant." Isolatieglas is een andere specialiteit van Van Ede. In steeds meer huizen worden de enkele ruiten vervangen door dubbele beglazing. Dat merken de bewoners in hun portemonnee, door dat de stookkosten lager zijn bij dubbe le beglazing. Vanwege die energiebe sparing, verstrekt de gemeente subsidie aan particulieren die overgaan op dub bele beglazing. Per vierkante meter glas draagt de gemeente vijftig gulden bij. "Wij adviseren en bemiddelen daarin als de mensen dat willen. Dubbele beglazing is iets wat iedereen zou moe ten nemen. En doet u het niet voor uzelf, doet u het dan voor het milieu. Of voor mij", aldus Van Ede. In restaurant "De Soester Dui nen" vond afgelopen vrijdag de of ficiële presentatie plaats van de nieuwste bus van busmaatschappij Centraal Nederland: de Alliance Intercity. De nieuwe streekbus be schikt over allerlei moderne snuf jes en zal in Soest te zien zijn op lijn 70 (tussen Amersfoort en Hilver sum). De Alliance biedt plaats aan 98 passa giers, voor wie 31 zit- en 60 staanplaat sen beschikbaar zijn. Hij is precies 12 meter lang, bijna zo comfortabel inge richt als een touringcar en voorzien van een dieselmotor die aanzienlijk minder lawaai produceert dan de meeste ande re bussen. Centraal Nederland bleek dan ook niet weinig trots op de nieuwe aanwinst, zoal duidelijk naar voren kwam uit de toespraakjes van CN-directeur A. Hil- horst van "regio oost", directeur B. Heilijgers van de firma Den Oudsten - die de bus heeft gebouwd - en oud-di recteur J. Deurloos van CN Techniek b.v. Ook de reizigers zullen blij zijn met de 31 nieuwe bussen, meende Hilhorst. De invloed van de gebruikers is bij het ont werp erg groot geweest en de bus vol doet naar zijn overtuiging aan alle eisen, al was door alle inspraak wel enige ver traging in het leveringsprogramma op getreden. Dat was echter de moeite meer dan waard gebleken. Zo is o.a. de enkele achterdeur van het prototype uiteindelijk vervangen door een dubbe le deur. Comfortabel Heilijgers ging wat dieper in op de tech nische details van de "integraal ge bouwde" Alliance, die met zijn 9700 ki logram gewicht bijzonder goed scoort op het gebied van brandstofverbruik en (comfortabel en veilig) rijgedrag. Ook de milieu-eisen speelden een belangrij ke rol bij de ontwikkeling, want de DAF-turbodiesel voldoet aan de scherpste normen voor uitstoot van schadelijke gassen. Bovendien zijn de motor en de transmissie zo ingekapseld dat ze voor weinig lawaai zorgen, en is in de carosserie veel-gebruik gemaakt van kunststof. Het interieur mag er ook zijn. De 43 stoelen ("zitmeubels") zijn fraai be kleed met pluche en de dubbele begla zing voorkomt het beslaan van de rui ten, waardoor de passagiers toch al een royaal uitzicht hebben. Daarnaast be schikt de Alliance over een ruim baga gerek. Heilijgers droeg de nieuwe bussen offi cieel over aan oud-directeur Deurloo van Centraal Nederland Techniek, die eveneens stilstond bij de technische en milieu-kwaliteiten van de bus. Als vol gende stap suggereerde hij de ontwik keling van een totaal integraal gebouw de aluminium bus. DAF Algemeen directeur mr. S. Renzema van CN sloot de sprekersrij en hoopte dat het niet de laatste bussen met een DAF-motor zouden zijn, gezien de ac tuele ontwikkelingen bij de vrachtwa gen- en motorenfabriek. "Het zou sneu zijn als DAF nu in het niets verdween, en bovendien zullen we ook onderdelen nodig hebben." Volgens Renzema heeft CN nog een aantal "potjes op het vuur", zoals een extra zuinige dieselbus De nieuwe streekbus van Centraal Nederland wordt ingezet op lijn 70: Amersfoort - Soest - Hilversum v. v. en een aardgasbus, waarbij ook de DAF betrokken is, en in de wat verdere toe komst mogelijk ook de elektrobus. Hij verwachtte daarvan soelaas nu er over wogen wordt om de binnenstad van 50 Nederlandse steden te gaan afsluiten voor het autoverkeer. Renzema was ervan overtuigd dat er weer toekomst gloort voor het open baar vervoer, ook al zijn de ontwikke lingen van de laatste jaren niet al te po sitief, nu de tarieven zich in de verkeer de richting ontwikkelen. Een nieuw ka binet zou volgens hem dan ook fors moeten investeren in het openbaar ver voer, waarbij de efficiency niet ten kos te zou mogen gaan van de kwaliteit. De aanwezigen maakten tenslotte een ritje met de nieuwe bus door de Soester en Soesterbergse dreven. De Alliance Intercity zal alleen worden ingezet op de echte streeklijnen, zoals lijn 70. In Soest rijden intussen al wel nieuwe Neoplan-bussen op de andere routes en op de lijnen 71 en 74 worden binnen af zienbare tijd kleinere bussen met 22 zit plaatsen ingezet. een goed idee om gezond te eten zonder vet of olie Diverse soorten vlees, groente, fruit eet. Ook diners a la Carte tevens geschikt voor partiien tot 70 a i f? r rtc .1 r B ,t R EETCAFE Middelwijkstraat 2 Soest Tel.: 02155-13331 Spijker Leverington Makelaars o.g. te Almere is recent toegetreden tot de Schoeman Groep te Veenendaal, met o.a. een vestiging in Soest. De Schoe man Groep is actief op het gebied van woningmakelaardij, bedrijfshuisves ting, taxaties, hypotheken etc. Spijker Leverington heeft kantoren in Almere-Stad, Almere-Buiten en AI- mere-Haven en is evenals de Schoeman Groep aangesloten bij de NVM. De Schoeman Groep telt nu 70 medewer kers verdeeld over tien vestigingen. Bij een inbraak in het kruisgebouw aan de Nieuweweg is vorige week niets weg genomen. De dader werd waarschijn lijk gestoord toen het alarm afging. De politie trof niemand meer aan. Aan de achterkant was wel een ruitje vernield. Ook in het gebouwtje van de voetbal club VVZ aan de Eemweg werd op die manier een inbraak verijdeld. i Tegen inlevering van deze advertentie: Zelfgemaakte 500 grJ. Scharrel vlees is tlees dal op ren dien noiu lelijke wijze geproduceerd is. Met \oldoende bewegingsruimte oor de dieren. Met \ers water. \ers stro en goed rmwocr. Kn een vrije uitloop naar buiten. Seharrelvarkensliouderijen en n smakelijk De Scharrelslager slagerijen die tlees tan seharrelxarkens terkopen, staan onder voortdurend toezicht tan I.S.C.- «Ie onafhankelijke stichting \oor Internationale Scharrelt lees Controle. Noor spied stuk lees gaat u naar: Nieuwstraat 23 Soest Telefoon 02155-12967 DE SCHARRELSLAGER HV.W.IWTi.Vi Een te hoog cholesterolgehalte is één van de belangrijkste oorzaken van hart- en vaatziekten. In onder zoek is vastgesteld dat Kwai kno- flookdragees het cholesterolni veau 10 a 12% verlagen. Tevens kwam aan het licht dat knoflook(- dragees) tenminste drie keer per dag moeten worden ingenomen, wil het kruid optimaal werken. In onze westerse wereld zijn hart- en vaatziekten nog steeds een van de be langrijkste doodsoorzaken. Er zijn op dit gebied talloze medische onderzoe ken verricht. Meer bewegen, niet te vet eten en regelmatig ontspannen helpt volgens de onderzoekers om deze kwa len onder controle te krijgen Choleste rol speelt eveneens een rol bij het ont staan van hart- en vaatziekten. Nu is cholesterol, een "lichaamseigen" stof, op zichzelf niet slecht. Er ontstaan pas problemen als de hoeveelheid choleste rol in het bloed te hoog is. Noodsignalen Een te hoog cholesterolgehalte is niet of nauwelijks voelbaar. Als de bloedvaten bijna of zelfs geheel dichtslibben gaat het lichaam noodsignalen geven in de vorm van een slechts bloedsomloop (koude handen en voeten, pijnlijke kuitspieren, duizeligheid) of uiteinde lijk een hartinfarct of een beroerte. Als mens kun je wel twintig jaar rondlopen met een te hoog cholesterolgehalte, voordat je daadwerkelijk lastkrijgt. Een dergelijke "kwaal" valt dan ook niet altijd te voorkomen. Wel kun je het proces beïnvloeden door je voeding aan te passen of door bepaalde medicijnen te gebruiken. Duitse onderzoekers heb ben aangetoond dat Kwai knoflookdra- gees het cholesterolgehalte met maar liefst 10 a 12% verlagen. De effectivi teit van Kwai ligt daarmee op het niveau van "gewone" geneesmiddelen. En het is voordeliger. Drie keer per dag Onderzoeken toonden aan dat, als per dag in totaal 600 mg knoflook-concen- traat uit 1800 mg verse knoflook wordt ingenomen, de dikte van het bloed ver mindert, de doorbloeding wordt bevor derd en de bloeddruk wordt verlaagd. Na zes uur begint het bloed geleidelijk weer dikker te worden en neemt de werking van knoflook af. Het maakte niet uit of er meer knoflook werd inge nomen. Het innemen van slechts één knoflookdragee kan dan ook wel eens onvoldoende zijn. Door het drie keer per dag innemen van twee dragees van 100 mg hooggecon- centreerde knoflook wordt een opti maal resultaat bereikt. Iedere dragee Kwai bevat immers standaard 1300 mg allune, de voornaamste werkzame stof in knoflook. Daarmee houdt men niet allleen de cholesterol en de bloeddruk onder controle, maar men voelt zich reeds na korte tijd veel fitter. Kwai is o.a. verkrijgbaar bij de drogistrij-afde ling van Super van Doorn aan de Wiar- di Beckmanstraat. MODE ZUIDPROMENADE 12 - SOEST-ZUÏD TELEFOON 02155 - 2 35 30 n/\ ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID Het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht zet vraagtekens bij de rijksregels voor het verwij deren van fosfaten en stikstof uil afvalwater. De rijksoverheid heeft een internationaal akkoord onder tekend waarin staat dat de hoe veelheid fosfaten die in de Noord zee terechtkomt, in 1995 moet worden teruggebracht tot de helft van het niveau van 1985. Dat betekent onder andere dat de wa terkwaliteitsbeheerders maatregelen moeten treffen om de belasting aan hoeveelheid fosfaten en stikstof, die via de rioolwaterzuiveringen in de Noord zee terecht komt, moeten inperken. G.S. willen voordat zij een definitieve beslissing nemen over maatregelen eerst de adviezen inwinnen van de Sta tencommissie voor Water en de Ad viescommissie voor Water en Bodem. G.S. zijn met name ook geïnteresseerd in het advies over het milieurendement van de maatregelen. G.S. realiseren zich dat het om vastge steld beleid gaat, maar betwijfelen of de kosten opwegen tegen de voordelen van defosfatering. Fosfaten zorgen voor sterke algengroei waardoor het water troebel wordt en andere water planten geen kans krijgen. De rijks overheid heeft bepaald dat over twee jaar 75 procent van alle fosfaten uit het afvalwater moeten worden gehaald dat op de rioolwaterzuiveringsinstallaties wordt gehandeld. Driejaar later (1998) moet ook 75 procent van alle stikstof uit het water worden verwijderd. Het gaat om 75 procent van de fosfaten en stik stof van net afvalwater dat op alle in stallaties in de provincie binnenkomt en niet om 75 procent per installatie. Om dat te halen zijn ingrijpende maat regelen voorzieningen nodig op zeven van de 28 rioolwaterzuiveringen in de provincie. Het gaat om circa 72 miljoen voor extra voorzieningen en voor de verbouwing van rioolwaterzuiveringen en jaarlijks nog eens 13 miljoen voor het uitvoeren van de maatregelen. Zuiveringsheffing Die extra kosten moet de provincie doorberekenen in het tarief voor de zui veringsheffing. Dat zou een stijging van het tarief van ruim 30 gulden per huis houden betekenen. Het college wil over enkele maanden als het voorstel voor het tarief zuiveringsheffing voor 1994 aan de orde komt, een beslissing nemen over de te nemen extra maatregelen. Binnenkort zullen G.S. het onderwerp aankaarten in het zogeheten DUÏV- overleg dat daarover plaatsvindt. In dat overleg zijn het rijk, de provincies, de waterschappen en de gemeenten verte genwoordigd. G.S. hebben bovendien aarzelingen over de te verwachten effecten. Welis waar zal de totale hoeveelheid fosfaat die jaarlijks in de Utrechtse wateren te rechtkomt flink dalen, maar effecten zullen nauwelijks zichtbaar zijn. De rioolwaterzuiveringsinstallaties lozen hun afvalwater namelijk op stromende wateren en daar speelt het probleem van algengroei niet zo sterk. Dat speelt vooral in stilstaande wateren. De Statencommissie Water bespreekt op 12 februari een notitie over het de- fosfateren van het afvalwater op de rioolwaterzuiveringen. "Stop de zinloze marteltranspor ten. Zorg voor controle op nale ving van de wetten!". Dat is de tekst van een petitie die de klanten van scharrelslager Sjaak Ruysen daal in Soest kunnen onderteke nen. In de winkel aan de Nieuw straat 23 liggen handtekeningen lijsten klaar. Sjaak Ruysendaal doet op die manier mee aan de actie, waarvoor het initiatief is genomen door de ISC-organisatie, te gen de "martelpraktijken" die worden toegepast bij het veetransport. De actie kwam op gang nadat de televisie eind vorig jaar realistische beelden toonde hoe het tijdens dat transport toegaat. Weerloze dieren - koeien, varkens en kippen - worden in vrachtwagens ge stouwd alsof ze al dood zijn en zitten vaak dagenlang zonder eten en drinken opgesloten in auto's of scheepsruimen. Ze staan in hun eigen vuil, lijden aan stress, hitte en ademnood. Duizenden dieren bezwijken daaraan en blijven soms dood tussen hun nog le vende lotgenoten liggen. De dieren worden hooguit nog eens natgespoten om de schade te beperken. Voor de Dierenbescherming was de tv-film aan leiding voor de actie "Veetransporten - doodgewoon?", die mede wordt onder steund door de ISC. Deze scharrelslagers-organisatie heeft haar leden opgeroepen zich bij de actie aan te sluiten en ook de klanten te be wegen de actie te steunen. Ook de Soes ter slager Sjaak Ruysendaal is overtuigd van de noodzaak om in actie te komen. Hij stuurt een brief aan staatssecretaris Gabor van Landbouw, waarin hij zijn verbazing uitspreekt dat de veetrans port-praktijken nog bestaan. "Er zijn zoveel regels, hoe is het dan in vredes naam gesteld met de controle?" In de brief wordt erop gewezen dat scharrelslagers vlees verkopen van die ren die op natuurlijke wijze gehouden zijn. "De klanten in mijn winkel kiezen bewust voor ander vlees. Controle op scharrelvlees is er van de geboorte van de big tot en met de verkoop bij de sla ger. Waarom is er geen soortgelijke, goedsluitende controle mogelijk voor het overige veetransport?" De brief vervolgt: "Ik verzoek u drin gend dit probleem in de Tweede Kamer onder de aandacht te brengen, zodat er een officieel standpunt ingenomen kan worden. Verder zal er een goede con trole moeten komen op het transport van vee." Met deze actie laat de schar relslager zien "waar hij staat", aldus de ISC, die kopieën van de brief en de handtekeningenlijst doorstuurt aan de Dierenbescherming. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 Komende zaterdag - 13 februari, om 11.00 uur - zal bij het Soester kringloopcentrum Spullenhulp de jaarlijkse Spullenhulp-prijs wor den uitgereikt aan mevrouw Janna Hukema uit Soest. De prijs is een onderscheiding voor mensen of in stellingen in Soest, die zich inzet ten voor de het milieu in het alge meen en voor de bevordering van de kringloopgedachte in het bij zonder. Uit een aantal genomi neerden heeft het bestuur van Spullenhulp mevrouw Hukema gekozen. Het bestuur van Spullenhulp heeft de prijs in de afgelopen jaren toegekend aan Soesters die - vooraan in de publici teit of juist meer op de achtergrond - op een of andere manier een betekenisvol le bijdrage leverden aan het streven naar recycling: het opnieuw gebruiken van goederen die door de oorspronke lijke bezitters aanvankelijk voor de af valbak worden bestemd, maar die door anderen met een minder gevulde beurs nog uitstekend gebruikt kunnen wor den. Spullenhulp is bijna twintig jaar geleden juist voor dat doel opgericht. Dit jaar wilde Spullenhulp de prijs - als voorbeeld ter navolging - speciaal toe kennen aan iemand die zich juist in klei ne kring en buiten de publiciteit ver dienstelijk heeft gemaakt voor de ver spreiding van het kringloop-gedach- tengoed. Veel Soesters gaan vandaag de dag bewuster om met hun afval, en dat gebeurt lang niet altijd op last van hogerhand, maar vaak als gevolg van individuele initiatieven van "gewone" mensen. Zij geven op kleine schaal het goede voorbeeld en doen "in het ver borgene" wat ze vinden dat ze moeten doen. 'Gewone Soesterse' Een oproep via de Soester Courant aan de bevolking, om namen te noemen van mensen die tegen deze achtergrond voor de prijs in aanmerking kwamen, leverde een aantal reacties op. Eén naam werd een aantal malen genoemd: die van mevrouw Janna Hukema, een "gewone" Soesterse die o.a. actief is in het Milieuplatform Soest en op indivi duele basis zeer actief is met het schei den van afval en het hergebruik van goederen. De prijs - als gebruikelijk een symbo lisch "kleinood" van de Soester beel dend kunstenaar Ton Paauw (een van de oprichters van Spullenhulp) - wordt haar aanstaande zaterdag 13 februari om 11.00 uur officieel overhandigd door Spullenhulp-voorzitter Aart van Ginkel, bij het kringloopcentrum aan de Parallelweg 7. Nou ja alles maar wel heel veel. Ja, Willem van Oosten kan van kleurnegatieven prachtige zwart/wit afdrukken maken, maar uiteraard ook van zwart/wit negatieven. Dat komt omdat Willem van Oosten de specialist is in foto's ontwikkelen en afdrukken. O N S UOU XX VYSCH NN\\-\_m N KU OOST EU Van Weedestraal 147 Soestdijk 02155-25942 Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109

Soester Courant | 1993 | | pagina 14