I ww* mt izen apt Hulleman opfiek R.OUD Vernuur I Roberl Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek De Sprong uipen Studio Karla Karwoczik 10NDERWIJSt Het Griftland College: een uitdaging voor elke leerling Nabij test Spullenhulp maakt zich op voor 'vliegende start' aan de Schans INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS Sportactiviteiten in Smitsveen Derde Wereldgroep Soest 10 jaar Silver Star-i^V Nieuwe actie voor Albanië De lente komt eraan. ""teKumtr WOENSDAG 10 FEBRUARI 1 993 SOESTER COURANT PAGINA 15 'ekkelijke n. 1NNEMENT zen Soest Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Oogdruk controle SOEST Cosmetica a la carte Heren beauty-arrangement Shiseido's estherapie Bruidsarrangement Maria Galland's modellage methodes Zonnebank Instituut voor gezichts- en lichaamsverzorging Burg. Grothestraat 25 - Telefoon 02155 - 2 04 88 Vrijwilligers en materiaal gezocht Spullenhulp gaat ook repareren uw juwelier - vakman in de regio Aanhanger gestolen Man breekt neus bij val van trap v o Auto 'gratis' met verfbus gestriped het restaurant Reserveer nü voor uw receptie, diner of party voor deze zomer, want ons nieuwe terras komt begin april. Dan is het 'weer' mooier! Benefietconcert: 25 februari, Julianakerk SILVER STAR VIDEO Soest e meest geschikte J advies heel voor jou het maken wij een aan vijs. Dit omvat de ^en en de nazorg. sment-systeem voor dragen van zachte ysteem garandeert de veiligheid, maximaal ^este gezichtsscherpte, ïment omvat: tieuwe lenzen, controle. 'erse vJoe/stoffen. :N VAST BEDRAG. frist O. V. 4-A/.1/.C. i Het Griftland College maakt zich als scholengemeenschap voor vwo, havo en mavo sterk voor een bena dering van de leerling die afge stemd is op het type kind, op zijn interesse, zijn motivatie en zijn in tellectuele mogelijkheden. Een uitdaging voor leerling en docent. Verschillen in leerstijl Hoe centraal die uitdaging staat, blijkt uit de wijze waarop leerlingen worden ingedeeld. De brugklas kent naast vwo- havo-klassen ook havo-mavo-klassen en mavo-klassen. De wijze waarop de 12- tot 13-jarige benaderd moet wor den, is sterk afhankelijk van het type kind: de een. daag je uit door hem een ingewikkeld probleem voor te leggen, terwijl dit voor de ander te hoog gegre pen is en juist demotiverend werkt. Uit dagen betekent voor deze leerling: naar aanleiding van enkele voorbeelden hem soortgelijke vragen voorleggen, aan het werk zetten om zo door 'doen' kennis over te dragen. Jarenlange samenwer king met het basisonderwijs leert dat van de meeste kinderen die bij ons bin nenkomen, al duidelijk is welke leerstijl het best bij hen past: vwo-havo of ma vo. Voor een deel van de kinderen is het goed de definitieve afdelingskeuze nog een jaar uit te stellen. Zij worden ge plaatst in een 'schakelklas' havo-mavo. In de loop van het eerste leerjaar wordt duidelijk met welk vervolg de leerling gebaat is. Na het eerste leerjaar vervol gen de leerlingen hun opleiding in de af deling vwo, havo of mavo. Een van de grote voordelen van een scholenge meenschap is hierbij dat de leerling de nlogelijkheid heeft tussentijds door te stromen. Ieder die zich anders ontwik kelt dan verwacht, kan naar een andere Etfdeling. Basisvorming een 'eenheids worst'? De basisvorming die met ingang van het nieuwe cursusjaar realiteit wordt, geeft veel vrijheden aan de scholen. Het Griftland acht de vrijheid van inrichting van groot belang. Ihoewel 'Den Haag' door de zoge- lamde kerndoelen voor de vakken ingeeft op welke terreinen onderwijs geven moet worden, is er allerminst irake van een onderwijskundige 'een- ïidsworst die iedere leerling moet be- [appen'. De leerterreinen zijn welis- aar voor alle kinderen gelijk, maar het niveau en de wijze waarop de stof wordt .angeboden, kunnen wel degelijk ver gillen per leerling. De ene basisvor- ing is de andere niet! e opvatting dat alle leerlingen in het 'oorgezet onderwijs eerst 2 of 3 jaar iet dezelfde leerstof 'belast' moeten 'orden om daarna een schoolkeuze te aken, is een ernstige misvatting. Op iet Griftland krijgt de leerling van meet if aan te maken met een uitdaging die oor de zwakke leerling niet te hoog ge grepen is en die de sterke leerling aan- ipreekt op niveau. "et meest wezenlijke van basisvorming s de onderwijskundige vernieuwing die jwordt beoogd: in het huidige onderwijs 'oert kennisoverdracht de boventoon, in de basisvorming wordt ook een be langrijke plaats ingeruimd voor toepas sing van kennis en het opdoen van vaar digheden. Een reden temeer om op de Iverscheidenheid tussen leerlingen in te springen en daarop een onderwijskun dig antwoord te hebben. JUifdagen of begeleiden? [Zeker op het Griftland mag uitdagen niet betekenen: in het diepe gooien en maar afwachten of de leerling boven komt drijven. Een uitgebreid begelei dingssysteem waarin de mentor de basis is, staat borg voor de opvang van leer lingen. De vrijheid die de school krijgt binnen de basisvorming wordt niet voor niets mede benut voor mentorlessen. Natuurlijk kent het Griftland een leer- stofgerichte begeleiding: in de brugklas worden leerlingen met spelling- en/of rekenproblemen extra begeleid en is er volop gelegenheid op om school na les tijd met behulp van de computer extra te oefenen of plaats te nemen in een huiswerkklas. Wezenlijker in de begeleiding is de aan dacht die wordt besteed aan groepspro cessen en aan het individu. De ervaring leert dat het kind zich eerst prettig moet voelen in zijn groep en goed in zijn vel moet zitten', wil het tot prestaties ko men en zich kunnen ontwikkelen. Door samen met klasgenoten en mentor acti viteiten te ontplooien krijgt het kind een gevoel van veiligheid. Samen pra ten over onderlinge relaties kan moei lijk zijn, maar is vaak essentieel in de be geleiding. Creatieve leerlingen Op een school wordt geleerd. In de eer ste plaats is een vwo-havo-mavo een opleidingsinstituut voor respectievelijk de universiteit en het hoger- en middel baar beroepsonderwijs. Maar de Grie ken zagen al in dat de mens niet leeft 'bij brood alleen'. Naast de 'nuttige' vakken stonden de zogenaamde 'vrije kunsten' in hoog aanzien. Helaas is er op het ogenblik weinig oog meer voor andere dan 'carrière-gevoelige' vakken. 'Wat koop ik er voor' is een (te) veel gehoor de vraag, ook op scholen. Het Griftland besteedt veel aandacht aan vormende zaken als toneel, muziek en de zogenaamde beeldende vakken. Leerlingen kunnen zowel binnen als buiten de les op creatief gebied volop aan hun trekken komen. Mondige leerlingen De onderwijsveranderingen die zich voordoen in Nederland, blijven niet be perkt tot de basisvorming. De inhoud van de vakken wordt afgestemd op de eisen van de tijd, maar ook de wijze van aanbieding is anders dan tien jaar gele den. De leraar die 50 minuten lang staat te doceren, behoort tot het verleden. Langzaam maar zeker verschuift de rol Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Bel of kom lanas vnnr een afspraak, telefoon 1 38 59. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 -1 38 59 's Maandags gesloten van de docent: hij wordt een begeleider van de leerling bij de uitvoering van be paalde taken. Dit houdt in dat de leer ling moet leren zelf verantwoordelijk heden te dragen voor zijn werk. De eigen verantwoordelijkheid en mondigheid houden natuurlijk niet op bij de deur van het klaslokaal. Leerlin gen worden actief betrokken bij de or ganisatie van diverse schoolactiviteiten, zoals projecten en acties. Het is niet toe vallig dat het Griftland als eerste school in de regio een leerlingenstatuut heeft, waarin leerlingen in overleg met docen ten en schoolleiding hun rechten en maar ook hun plichten hebben vast- Om mondig te kunnen zijn en meer ver antwoordelijkheid te dragen, moet de leerling kennis nemen van waarden en normen. Voor het Griftland is dit wel licht het meest wezenlijke deel van de opvoeding. Voor meer informatie kan men de Open Dag bezoeken: a.s. zaterdag 13 februari (10.00 - 13.30 uur); contact opnemen met J.J. van Hunen (conrector onderbouw), of J.J. W. Mul der (rector), tel. 02155-11715. Spullenhulp gaat in de loop van dit jaar naar een nieuw gebouw aan de Schans. Het is de bedoeling dat daar een volwaardig kringloop centrum gaat komen, met méér openingsuren en een uitgebreide ophaal-service. Bestuur en mede werkers mikken op een "vliegende start", maar daarvoor is nog wel wat nodig. Bestuursleden, vrijwilligers en coördi nator Karei de Lange zijn enthousiast aan de slag gegaan met plannen om de De "nieuwe formule" van Spullen hulp - vooruitlopend naar de verhui zing naar de Schans - biedt nog meer mogelijkheden voor een betere ser vice. Binnenkort begint het kringloopcentrum ook met de repa ratie van elektrische huishoudelijke apparaten. Voortaan zijn dus ook "witgoed", radio's en televisies - mits niet al te kapot - welkom aan de Parallelweg 7, tel. 18730. Aanbieding:-zolang de voorraad strekt 14 k gouden solitairringen met brillant tw/ws Brillant 0.03 kt v. 449,- voor 399,- Brillant 0.05 kt v. 569,- voor 469,- Brillant 0.07 kt v. 709,- voor 579,- Brillant 0.10 kt v. 960,- voor 749,- Brillant 0.12 kt v. 1110,-voor 849,- Andere maten en modellen voorradig. Lange Brinkweg 66 - 3764 AN Soest - Tel. 02155-13042 Woensdag 10 februari Kennismakingsmiddag: Oranje Nassau school voor mavo. Overboslaan 15, Bilthoven. Voor leerlingen van groep 8 van 14.00 - 16.00 uur. Informatie-avond: Oranje Nassau School voor mavo, Overboslaan 15, Bilthoven. Voor ouders van 20.00-21.30 uur. Open Huis: GroenhorstColl., voorchr. agrarische opleidingen, Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 13.00-14.30 uur. Voorlichtingsavond: s.g. De Amersfoortse Berg voor mavo, havo en vwo (met Latijn), Hu go de Grootlaan 25, Amersfoort. Vanaf 19.30 uur. Zaterdag 13 februari Open Dag: Werkplaats Kindergem. Bilthoven voor basisonderw., mavo,- havo, vwo, Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Aanvang 9.30 uur. Open Dag: Griftland Coll.voor vwo, havo, mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 10.00-13.30 uur. Voorlichtingsdag: Stedelijk Gymnasium Joh. v. Oldenbarnevelt, voor vwo, Groen v. Prinstererlaan 33, Amersfoort. Start om 10.00 uur. Einde: 13.00 uur. Open Huis: Chr. s.g. De Eem, voor voorbereidend beroepsond., Ito, ito, Idgo, idgo en bbo, Kaliumweg 2, Amersfoort. Van 10.00-12.00 uur. Dinsdag 16 februari Kennismakingsmiddag: Het Nieuwe Lyceum voor havo, athen., gymn., Jan Steenlaan 38, Bilthoven. Voor leerlingen van groep 8 van 14.00-16.00 uur. Informatie-avond: Het Nieuwe Lyceum voor havo, athen., gymn., Jan Steen laan 38, Bilthoven. Voor ouders van 19.30-21.30 uur. Open Dag: De Borgwal, voor praktische vorming, Zarigvogelweg 156, Amersfoort. Van 9.00-15.00 uur. Voorlichtingsavond: Waldheim voor mavo, Vondellaan 2-4, Baarn. Vanaf 20.00 uur. Open Huis: Chr. leao Rolandus voor basisvorming, econ.-adm. vorming, Zandvogelweg 4, 3815 DL Amersfoort. Van 16.00-21.00 uur. Woensdag 17 februari Open Huis: IVO Amersfoort, voor individualiserend voortgez. Onderw., Vondellaan 28, Amersfoort. Vanaf 19.00 uur. Kijkavond: Het Nieuwe Eemland college, Daam Fockemalaan 22, Amers foort. Vanaf 19.30 uur. Donderdag 18 februari Voorlichtingsavond: Kennedy-ATC, voor leerlingen met vwo-, havo- en ma vo-advies, Kerkstraat 28, Baarn. Vanaf 20.00 uur. Open Huis: Chr. s.g. De Eem, voor voorbereidend beroepsond., Ito, ito, Idgo, idgo en bbo, Kaliumweg 2, Amersfoort. Van 19.00-21.00 uur. Zaterdag 6 maart Open Huis: Groenhorst Coll., voor chr. agrarische opleidingen, Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 10.00-12.00 uur. Dinsdag 9 maart Voorlichtingsavond: s.g. De Amersfoortse Berg, voor mavo, havo en vwo (met Latijn), Hugq de Grootlaan 25, Amersfoort. Vanaf 19.30 uur. Woensdag 10 maart Open Huis: Vallei Coll., voor vwo, havo, mavo, Paladijnenweg 611, Amers foort. Vanaf 19.30 uur. Open Huis: Vallei Coll., voor VBO-Handel/Adminstr./Verk., Dierenriem 11, Amersfoort. Van 14.30-16.30 uur. Open Huis: Vallei Coll., voor VBO-IVBO, Hooglandseweg 55, Amersfoort. Van 16.00-20.00 uur. Zaterdag 13 maart Open Dag: Oranje Nassau School voor mavo, Overboslaan 15, Bilthoven. Van 10.30-12.30 uur. Open Dag: Het Nieuwe Lyceum voor havo, athen., gymn., Jan Steenlaan 38, Bilthoven. Van 9.30-12.30 uur. Open School: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a, Soest. Van 10.00-12.00 uur. toename van de service mogelijk te ma ken. Er moet nü al veel veranderen om straks die vliegende start in het nieuwe gebouw ook mogelijk te maken. Daar om zijn twee "dingen" nu al hard nodig. In de eerste plaats zijn dat nieuwe vrij willigers, en in de tweede plaats: mate riaal om de werkzaamheden nu al te kunnen verbeteren. Wat dat laatste be treft wil Spullenhulp de bevolking van Soest vragen of men zou kunnen voor zien in een aantal zaken (die uiteraard in goede staat verkeren), zoals: een kas sa, een elektrische schrijfmachine, een kantoorkast, bureau bureaustoel, een archiefkast, gereedschap, een werk bank, een vitrine, TL-verlichting, een papiersnijder, een kopieer-apparaat en een computer met printer. Vrijwilligers Een nieuwe doelstelling van Spullen hulp is het scheppen van werkgelegen heid. De verwachting is dat het kringloopcentrum na verloop van tijd in staat zal zijn uit de opbrengsten een of meer banen te betalen. Maar zónder vrijwilligerswerk zal het nu en in de toe komst niet gaan. Het werk is leuk voor goed gemotiveer de vrijwilligers, die zich één of een paar dagdelen per week ter beschikking stel len. Er is een onkostenvergoeding en - wie weet? - zit er t.z.t. nog een betaalde baan in... Voor nu roept Spullenhulp graag be langstellenden op om zich aan te mel den als vrijwilliger, liefst zo snel moge lijk, voor de volgende functies waaraan bij het kringloopcentrum behoefte be staat: vervoer; sorteren; reparatie; ver koop; kantoor; onderhoud. Bij opgave s.v.p. vermelden hoeveel tijd men be schikbaar heeft, op welke dagen, en voor welk werk men belangstelling heeft. Inlichtingen en opgave: K. de Lange, tel. 02154-13223 (privé) of 02154- 21895 (werk), of bij A. van Ginkel, Steenhoffstraat 16, 3764 BL Soest, tel. 18540 (overdag). Een 34-jarige Soester deed vorige week namens de evangelie-gemeente In de Ruimte aangifte van de diefstal van een 2-assige aanhanger. De wagen was weggenomen bij het centrum aan de In- singerstraat. Een 38-jarige man heeft zaterdagavond zijn neus gebroken bij een val van de trap in sporthal Beukendal. Het onge val gebeurde 's avonds om kwart voor negen. Hij werd per ambulance naar Medisch Centrum Molendael gebracht. U CO - CO Verkoop Verhuur Reparaties van gereedschappen en SJMEB machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Een personenauto is donderdagnacht voorzien van een zwarte streep. De da der maakte daarbij gebruik van een spuitbus. Op het Nassauplantsoen en de Varen straat werden ruiten van auto's inge gooid met een steen. De auto van een 43-jarige Soester werd op de Obrecht- straat gebruikt als vloerbedekking. De politie zag een man wegrennen, maar kon hem niet achterhalen. Het dak werd ingedeukt door de 'wandelaar'. In nauw overleg met de gemeente en op initiatief van afdeling Sport zaken is de Stichting Welzijnswerk Soest erin geslaagd de bewoners en de kinderen van de wijk Smits veen een aantal recreatieve sport mogelijkheden aan te bieden. De sportactiviteiten, die in de wee kenduren worden gehouden, vinden plaats in de gymzaal aan de Smitsweg en staan onder begeleiding van enkele vrij willigers. Het programma ziet er op dit moment als volgt uit: Worstelen Een activiteit bedoeld voor jongeren en volwassenen: op vrijdagavond van 20.30 tot 21.30 uur. Aerobic Voor jonge en volwassen vrouwen: op zaterdagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur. Volleybal Voor jonge en volwassenen vrouwen: op zondagmorgen van 10.00 tot 11.30 uur. Zaalvoetbal Voor kinderen: op zondagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Van de deelnemers(sters) wordt een ei gen bijdrage verwacht van f 2,- die aan de sportzaal per keer moet worden vol daan. De SWS hoopt dat veel bewoners(sters) van deze recreatieve sportmogelijkheid gebruik gaan maken. Het begin is er en voor de toekomst verwacht men het aantal activiteiten nog uit te kunnen breiden. Wie zelf nog ideeën heeft of zelf iets met kinderen op het gebied van sport wil gaan doen, kan contact opne men via de onderstaande telefoonnum- mers. Voor vrouwen en meisjes-activiteiten en Aerobic: Int. Vrouwencentrum, tel. 23549. Voor informatie over de andere sport activiteiten: PieterHenkeof Memet Bi- ber, tel. 19546, Buurthuis De Praat paal, Smitsweg 311. Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest Telefoon 02155 - 1 38 07 Voor de Derde Wereldgroep Soest in 1993 een gedenkwaardig jaar. In de loop van dit jaar zal het 10 jaar geleden zijn dat deze groep 'geboren' werd uit het initiatief van een paar dames na een thema ochtend over ontwikkelingssa menwerking in Artishock, ergens in het voorjaar van 1983. Op 28 september van dat jaar volgde de oprichtingsvergadering, waar ne gen personen aanwezig waren. Inmiddels heeft de DWG een drietal grotere projekten met veel succes kun nen helpen realiseren en wordt een vierde, het kinderprojekt in Lins (Bra zilië), nog steeds volop gesteund. Tus sen de bedrijven door is nog steun gege ven aan een 8-tal kleine tot zeer kleine projektjes zoals financiering van een visvijver, stoeltjes voor een schooltje, naaimachines voor een vrouwenpro- jektje en nog onlangs een motorriksja voor een rehabilitatieprojekt voor ge handicapte kinderen. De Derde Wereldgroep, wil dit 'jubi leumjaar' niet ongemerkt voorbij laten gaan. De suggestie een benefietconcert te ge ven, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan extra steun voor projek ten, werd door een aantal koren en or kesten in Soest zo positief ontvangen dat een avond gepland kon worden op 25 februari a.s. in de Julianakerk. Die avond zullen het Nederlands Bach Ensemble, het Nederlands Motet en Madrigaalkoor, het Duo Grave, het Soester Muziek Gezelschap, het Jonge renkoor Soest en The Messengers be langeloos meewerken aan het welsla gen van deze avond. Kwaliteit genoeg dus. De avond begint om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toegangsprijs be draagt f 10,-. Kaarten zijn in voorver koop te verkrijgen op de volgende adressen vanaf 3 februari: Wereldwin kel Steenhoffstraat 9a, Colenso 151, Dr. Rupertlaan 45, Stadhouderslaan 124, St. Theresiastraat 15, Hartman laan 20, Wiardi Beckmanstraat 186, Claroenstekerpad 41, Valeriaanstraat 77 en voor Soesterberg, Banningstraat 9. Telefonische bestellingen op de nummers 14622, 17692 of 18069. Ook uw adres voor: - Videospelletjes en spelcomputers Sega en Nintendo (8- en 16-bits) - Ombouwen 8-bit Nintendo voor Amerikaanse spelletjes f 25,- - Converter voor Amerikaanse spelletjes voor Super Nintendo f 69,95 Dillenburglaan 12 - 3761 JA Soest Telefoon 02155-1 23 40 Vanuit de regio Baarn, Bunscho ten, Soest en Hilversum zijn vorige zomer veel hulpgoederen binnen gekomen bij de Stichting 'Hulp aan Albanië', die daarvan een transport kon verzorgen met een bestemming in de stad Fier in Al banië. Het ging toen met name om de regionale kraamkliniek, die van medisch materiaal en verpleegarti- kelen kon worden voorzien. Een na-transport werd opgemerkt door een Albanese vrouw in Fier, bevriend met de Nederlandse Lydia de Vries in Uithoorn, die bezig was postpakketten te organiseren voor noodlijdende ge zinnen in Fier. En zo kwamen de hulp organisaties er over en weer achter dat in Fier twee projecten liepen die om bundeling vroegen. Het project van Lydia de Vries komt er op neer dat zij via haar Albanese vrien din adressen en gegevens kan verzame len van gezinnen die er erg aan toe zijn. Zij geeft die via oproepen in de krant door aan bereidwilligen die wel een ge zin willen 'adopteren', dat wil zeggen: van tijd tot tijd rechtstreeks een post pakket sturen met het nodige op gebied Verfraai nu uw haar met één van de mooie kleuren van HENNA of BOTANIC (natuurprodukten). Dit alles ondersteunt met een zachte Sebastian Permanent. (Probeert u ook eens zónder afspraak). dames/herenkapsalon Kerkstraat 44 3764 CT Soest Telefoon 02155- 12175 van voedsel, kleding en huishoudelijke artikelen. Die pakketten komen ook werkelijk aan! Het blijkt een effektieve manier om de juiste goederen op de juiste plaats te krijgen en één waaraan ook de gever veel aardigheid beleeft. De stich ting 'Hulp aan Albanië' sluit zich graag bij dit project aan en geeft in het kort de samenstelling weer van negen gezinnen die voor ondersteuning in aanmerking komen. Op deze wijze kan een geïnte resseerde meteen zien of er een gezin bij is dat een beetje aansluit bij de eigen ge zinssamenstelling. Dat is nuttig als het gaat om passende kleding en schoenen in de vereiste maten. Alleen al voor voedsel zou een gezin met twee kinderen 4 a 5000 lek (f 60,- a f 75,-) per maand moeten verdienen, terwijl de geselekteerde gezinnen alles moeten doen van de helft tot een kwart van dit bedrag. Gezinnen De stichting heeft de volgende gezinnen doorgekregen: 1. Een gezin met 4 kinderen, 2 jongens van 8 en 5 jaar en twee meisjes van 10 en 3 jaar. 2. Een gezin met een (studerende) dochter van 16 en een zoon van 13. 3. Een weduwe (zwarte kleding) met twee dochters van 14 en 12. 4. Een weduwe (idem) met een dochter van 9 en een zoon van 5. 5. Een (gescheiden) vrouw met een stu derende zoon van 17. 6. Een gezin met een zoon van 17 en twee dochters van 14 en 7. 7. Een gezin met een dochter van 20 (werkeloos) en twee jongens van 16 en 8. Een gezin met een drieling van 14 jaar, jongens. 9. Een gezin met een dochter van 13 en een zoon van 8. Voor nog wat meer informatie over de ze gezinnen en over het 'hoe en wat' kunnen geïnteresseerden bellen naar de Stichting via mevr. Renate van Bu- chem, tel. 19012 in Soest (vanaf vrijdag 12 februari). Buiten deze aktie zijn nog altijd goederen welkom bij de Stichting.

Soester Courant | 1993 | | pagina 16