C en t Gooi houden de spanning erin TORSTEN s»hwelke fi™- - oest toont weer eens gretigheid Onverwachte nederlaag voor WZ'49 Stam/SoYoCo verliest twee punten Smeeiiig/BDC laat weer tanden zien Yoëtbal zondag SEC-zaterdag ergert zich groen èn geel bij Hertha Van den Broek snel in Uden Basketbalsters winnen weer IERS ^jj^SDAG 10 FEBRUARM993' SOESTER COURANT PAGINA 23 blijft tweepunten na zestiende speelronde jlaswinkel bekroont basisplaats met twee doelpunten VOETBAL zondag Kansen in derde periode slinken nu ook fessen VOETBAL zaterdag VOETBAL zaterdag Hees verlengt contract met Van de Brink ZAALVOETBAL Incompleet SEC houdt koppositie stevig in handen Zes doelpunten en vijf kaarten tegen VOETBAL zaterdag Pot weer favoriet op NK veteranen ATLETIEK Trainer/coach Ad van Woensel stapt na dit seizoen op VOLLEYBAL Hoofdrol voor Kooter en Verkoyen BASKETBAL Golfkampioenschap voor Soesters in september Ook nummer twee Volendam sneuvelt in sporthal Beukendal: 19-15 j - TJ" jg HANDBAL „naar uit dat de spannine in ,1» jet ernaar uit dat de spanning in de vierde kla«P r hrrwtrl 1 t »kamp,oen. [fe( verschil tussen een niet de kaas van het brood eten i t Gooi maakte riitm»»! maakte Hitmaoiviy*(3 1) en de gedood- Het vers»... .u„c. de titelkandidattnhlU'fT'^V^''''11 HooS,antl foordeel van SEC. De overige¥5^^",wee heerste SEC aan de Bosstraat-Oost. De ploeg van Ton van Burik won de slag op bet middenveld. Saban Aksit fungeerde als lijnentrekker, maar voorin was SEC teveel afhankelijk van Guy Dekker die vrijwel ieder kopduel won. In de elfde minuut kopte hij de bal in de hoek, maar daar was ook doelman Chris van de Hoek van Hooglanderveen. Even later bediende Dekker met het hoofd Mark Timmer die de bal net over het doel le pelde. Halverwege de eerste helft was het wel raak. Ramon Heynen mocht in buitenspel-situatie doorgaan en kreeg een hoekschop. Dekker kopte de voor gezette bal vanaf de stip in: 1-0. Hooglanderveen, waarvoor twee of drie technisch onderlegde spelers geen overbodige luxe zouden zijn, stond vastgenageld op eigen helft en kwam voor rust nog tweemaal goed weg. Op nieuw Dekker kopte de bal voor de voe- C blijft spelen, zoals in de eerste ten Hooglanderveen, dan wordt erhalve week terug behaalde pe- mpioenschap bijzaak, want dan de Soesters op reguliere wijze asten gaven m de vijfde minuut waarschuwingen, maar daarna ten van Heynen die de bal tegen de paal kegelde. Dekker stelde persoonlijk de dwarsligger op de proef met een snoei hard schot. In de tweede helft zou SEC niet meer hetzelfde spelniveau halen. De opbouw verdween en SEC had het voordeel dat Timmer uit een half schot/halve voor zet van Heynen kon inkoppen en de marge uitbouwde. Het voetbal was ver der uit het spel verdwenen. Hooglan derveen profiteerde daarvan en kwam vaker in balbezit, hetgeen drie kansen opleverde. Maar doelman Edwin van de Luitgaarden heerste, op één foutje na, in het strafschopgebied en de onver zettelijkheid van Marco Martens en Jos Kramer waren een doorn in het oog van de Hooglanderveners. Vooral Martens werkte zich kapot en Kramer ontpopte zich andermaal als de onopvallende verdediger die balletjes steelt en inle vert bij de medewerkers van de trans port-dienst. Toch ontsnapte SEC, toen Hooglanderveén zich geen raad wist met het verlaten doel en de koele Antek Wojtkowski even later voorkwam dat de bal over de doellijn rolde. Marcel van Dorresteijn schoot alle hoop van de gasten in de 41ste minuut aan flarden. Hij omspeelde een tegen stander binnen de zestienmeterlijn en mikte de bal hoog in het doel. Van Dor resteijn werd daarmee de zesde Seccer die dit seizoen een competitiedoelpunt maakte. Van de 32 treffers kwamen er tot dusver vijftien van het hoofd en de voeten van Dekker.Dat Hooglander veen in blessuretijd via een strafschop de eer redde, was voor de bezoekers niet meer dan een doekje voor het bloe den. Foto: Con Mönnich. Mark Timmer, Jos Kramer en Ramon Heynen zijn op weg naar de nauwelijks zichtbare Guy Dekker die met zijn vijf tiende doelpunt de score heeft geopend. CARE'HEALTH GIFTSHOP mi -~!!:;endeprach,«s,e ,9 ™n deze bon- notie van 14,95 voor 9,95 rneer van walmlll Kerkstraat 3-5, Soest 10.00-18.00 U za- 'of 17.00 u let een bijna ouderwetse gretig- Jeid speelde Soest een prima eer- e helft die werd afgesloten met en terechte voorsprong (0-1). Na e Ihee kwam de thuisclub sterk pzetten. De aanvaller van Soest aren minder talrijk maar veel ge- tarlijker en kwam op een O-voorsprong, waarna Pancra- us loon naar werken kreeg met en tegentreffer. rainer Stroomberg moest vooral in ijn achterhoede diverse wijzigingen Joorvoeren. Luits Honkes zat een ihorsing uit, terwijl Paul van der Grift een knieoperatie eveneens toekeek. •let onder anderen Michel Evers, Mi- hel Vlaswinkel en de herstelde Paul lilhorst, pakte Soest de zaken energiek lan. Al in de tweede minuut lepelde Je- foen van Veenendaal de bal over de uit lopende doelman Emiel van de Meer, laar in een reflex wist de goalie de bal tog weg te slaan. Een goede aanval, in geleid door Paul Hilhorst, eindigde met 'en kopbal van Peter van den Berg die laast ging. De meest opvallende speler an Pancratius, Johan Deken schoot [daarna hard over. Een prima doelpunt van Van den Berg werd afgefloten we gens vermeend buitenspel. Er ontwik kelde zich een boeiende wedstrijd, met kansen over en weer. Ferenc Kleinegris en opnieuw Deken schoten naast. De 'zeer actieve Rene van de Deysel loste een kanonskogel van zeker 40 meter die rakelings langs de paal suisde. Halver wege de eerste helft bediende hij met een slimme boogbal Jeroen van Vee nendaal, die de bal heel fraai op dezelf de manier verlengde en met die boogbal de doelman kansloos liet (0-1) Aan de overzijde toonde Daniël Hilhorst zijn klasse op een fel schot van de weer doorgebroken Deken. Na rust voerde Van Veenendaal een fraaie actie uit, die hij besloot met een lage voorzet. De instormende Vlaswin kel miste finaal. Nog in dezelfde minuut Michel Vlaswinkel: tweemaal. schoot Van Veenendaal rakelings over. Hierna kwam Pancratius op toeren en had het pech dat een bal van Fred^Lan- tenbach via de paal weer in het veld kwam. Hilhorst kwam met een goede redding na een vrije trap en Soest moest alle zeilen bijzetten om overeind te blij ven in de woestijn van het doelgebied. Een lobje over Hilhorst heen van Je roen Bakker eindigde op de doellat. Ook Deken had geen succes met een vrije trap die overging. Aan de overzij de ontwikkelde zich bij uitvallen van Soest vaak een lachwekkende en soms een woede opwekkènde vertoning om trent de toepassing van de buitenspelre gel waarbij Pancratius meestal aan het langste eind trok. Halverwege de twee de helft ondernam Martijn de Jonge een fraaie solo over links. Zijn voorzet was op maat voor Vlaswinkel die hard en koelbloedig uithaalde en Van der Meer opnieuw kansloos liet: 0-2. Vijf,minuten later bereikte Hilhorst met een uittrap Kleinegris die Vlaswinkel aanspeelde. In één beweging ontdeed hij zich van zijn bewaker, snelde op het doel af en verraste de doelman met een schuiver 0-3. Nog altijd gaf de thuisclub zich niet gewonnen en mede door wei felen van de Soester verdediging be landde een hoge bal in het strafschop gebied. De bal smoorde in de zandmas- sa voor de voeten van Johan Deken, die met een puntertje in de uiterste hoek scoorde (1-3). Beide ploegen kregen daarna nog kansen, maar er werd niet meer gescoord. voor Het verlies (3-1) van WZ'49 te gen het Gardense Veluwse Boys was vooraf niet ingecalculeerd. In de thuiswedstrijd was Veluwse Boys met een gelijkspel al zeer rij kelijk bedeeld geweest en WZ'49 was met het vaste voornemen naar Garderen afgereisd om met de vol le winst terug te keren. Het mocht echter niet zo wezen. Met le ge handen konden de Soesters afreizen met de wetenschap dat zij zich voor de derde periode een slechte dienst had den bewezen. WZ'49 had tenslotte goede uitzichten op het behalen van de derde periode of als vervanger aange wezen te worden. Door het verlies te gen Veluwse Boys is de kans hierop nu geslonken. Trainer Visee kon weer beschikken over Dik Lam die als rechtsback mocht opdraven. De geschorste John Brouwer werd node gemist. Het aanvallende ge deelte van WZ'49 moest derhalve ko men van Cees Jan de Vries, Peter van de Munt en Abdelhak Belarbi. Deze drie hadden WZ'49 al in een vroeg sta dium op voorsprong kunnen brengen. Zo werd een voorzet van Cees Jan de Vries door Belarbi ingegleden en van de doellijn gered. Had WZ'49 in de beginfase kunnen scoren, dan was er waarschijnlijk geen vuiltje aan de lucht. In plaats daarvan hervond de voormalige 2e klasser KNVB zich en begon zich onder de druk van WZ'49 uit te worstelen. In de tweede kans van de wedstrijd vonden de gastheren het net. Doelman Mare Brouwer was kansloos op de droge knal over de grond. Na vijf minuten in de tweede doorgang was WZ'49 succesvol. Cees Jan de Vries werd door Willem de Vries alleen voor de keeper gezet: 1-1. Vanaf dat moment was WZ'49 weer de betere en het wachten was op de tweede Soester goal. En als zovaak viel die aan de ver keerde kant. In de twee resterende kan sen voor Veluwse Boys werd Mare Brouwer even zo vaak gepasseerd. En WZ'49 het vocht voor wat het waard was, stuurde zelfs Willem de Vries naar voren, maar strandde steeds op de on verzettelijke Gardense verdediging. WZ kreeg derhalve geen loon naar werken. Evert van de Brink zal ook volgend seizoen de lijnen uitzetten bij Hees. Het bestuur van de voetbalvereni ging verlengde vorige week het con tract met de hoofdtrainer. Van de Brink is momenteel bezig aan zijn eerste seizoen bij de club aan de Kooiweg. Hees kwam zaterdag niet in actie. De thuiswedstrijd tegen SOVA'54 werd uitgesteld in verband met het overlij den van een bestuurslid van de Amersfoortse vereniging. Het duel zal vermoedelijk op zaterdag 20 of 27 februari worden ingehaald. Ondanks dat drie spelers ontbraken, heeft het zaalvoetbalteam van SEC de koppositie in de eerste klasse stevig in handen gehouden. Zonder Hans Peter van Zoelen, Chiel Struijk en Jack Nag- tegaal won SEC met 0-2 van London. Doelman Niels Landaal moest op het laatste moment worden opgeroepen, omdat Nagtegaal niet kon meespelen. De sluitpost viel opnieuw uitstekend in door zijn doel schoon te houden. Dat was niet in het minst te danken aan Jef- frey van Delden die het centrum van de verdediging moest vormen en zich pri ma van zijn taak kweet. Van Delden maakte de vijftig minuten vol. "Daarnaast heeft de ploeg kei- en kei hard gewerkt", complimenteerde coach Peter van Zoelen zijn spelers. "En de doelpunten vielen op de juiste momenten Edwin Brouwer bracht SEC in de vijfde minuut aan de leiding. Hij zou tien mi nuten na rust Richard de Bruin in staat stellen het tweede doelpunt te produce ren. Zowel London als SEC kregen daarna nog kansen. Maar zelfs in een overtalsituatie slaagden de Hilversum mers er niet in te scoren. SEC komt steeds dichterbij de tweede opeenvolgende titel. Tafelberg is de voornaamste concurrent, maar heeft twee verliespunten meer dan de Soes ters. 'lang de voorraad strekt. Zes doelpunten tegen, drie voor en vijf gele kaarten, waarvan twee voor Niels Landaal. Dat was de trieste balans van SEC-zaterdag na het bezoek aan Hertha. Ondanks een 0-1-voorsprong verloor SEC het duel met de nummer twee van de ranglijst. Het eerste doelpunt kwam van de voet van Razzo van Dam. De treffer was voor de thuisclub het startsein de zaken energieker aan te pakken. Op het fysie ke vlak moest SEC het afleggen, maar Hertha had een buitenspel-situatie no dig om de stand in evenwicht te bren gen. In een tijdsbestek van vijf minuten scoorden de Hilversummers nog twee maal. Richard bracht na rust Ton van der Horst en Jasper Grendel binnen de lij nen voor Gaby van Gastel en Kees van de Bilt die al een gele kaart had ontvan gen. SEC opende een 'offensiefje', maar Hertha besliste via een counter de wedstrijd: 4-1. Hertha haalde het halve dozijn middels twee strafschoppen. Voor SEC scoorden Van Dam en Ri chard Steensma nog tegen. Geel was er verder voor Edwin de Jong en Jan Berkhof. Doelman Landaal moest in de 91ste minuut vertrekken, toen hij voor de tweede keer geel kreeg voorgehouden. Dick van den Broek en Mark Hil- berts zijn uitstekend voor de dag gekomen in Uden tijdens één van zes crossen die meetellen voor het nationale crosscircuit. Met een vijftiende en een achttiende plaats verdienden beide Pijnenburgers punten. Van den Broek was 36 minuten en 22 seconden onderweg, Hilberts volbracht de 10.860 meter lange veldloop in 36.42. Dat was ruim twee minuten lan ger dan winnaar Bert van Vlaanderen (34.17). René Godlieb, winnaar van de Sylvestercross in Soest, werd vijfde in 34.55. Bij de dames won Henny Pot de wed strijd bij de veteranen. In het totale da mesklassement eindigde ze als elfde in een tijd van 22.02. Ze moest twee mi nuten toegeven op de veteranen Carla Beurskens en Hennie Zantinga die in het damesklassement liepen. Beurs kens zal ook op de NK cross bij de da mes meedoen. Zantinga loopt mee in de veteranenklasse II (boven veertig jaar). Pot, anderhalve week geleden voor de tweede opeenvolgende maal gekozen tot sportvrouw van het jaar, start als fa voriet in de veteranen I-klasse. In 1992 won ze ook al de Nederlandse titel. De NK voor veteranen vinden zondag plaats in Epe. Namens AV Pijnenburg nemen ook Harrie van Brummelen en Gerrie den Oude deel. Ad van Woensel stopt na dit sei zoen als trainer/coach van het da mesteam van Stam/SoVoCo. De oefenmeester heeft zijn selectie za terdag op de hoogte gesteld van zijn besluit. Het bestuur van de volleybalvereniging is op zoek naar een opvolger van Van Woen sel die zijn ploeg met 3-2 zag ver liezen van DIO/O. Daarmee maakte Stam/SoVoCo geen beste beurt tegen de lagergeklasseerde volleybalsters uit Oosterwolde. Hoewel sommige optimisten spraken van een gewonnen puntje in een uitwedstrijd, verloor Stam/SoVoCo er natuurlijk ge woon twee. De Soesters hadden het ge luk dat Abcoude zich thuis verslikte in News/Ovra (2-3), waardoor Stam/So- VoCo nog steeds vijf punten boven de degradatiezone staat. Stam/SoVoCo verloor zaterdag de eer ste set met 15-12. Daarna sloeg de ploeg, waarin Inge Everts ontbrak, toe door met 3-15 te winnen. De Soesters leken op dezelfde voet verder te gaan, kwamen met 0-9 voor, maar raakten het spoor vervolgens weer bijster. DIO/O veerde op en pakte het eerste wedstrijdpunt: 17-15. Stam/SoVoCo volgde dat voorbeeld door de vierde set Oud-damescoach Theo Remmers waal gaat het herenteam volgend sei zoen mogelijk ook coachen. Foto: Goos van der Wilt. te winnen (12-15), maar trok uiteinde lijk aan het kortste eind. Ondanks een 6-8-voorsprong moesten de Soester gasten de vijfde set met 15-10 inleve ren. Stam/SoVoCo krijgt zaterdag koploper Veenman/Martinus op be zoek in de Bunt. De Amstelveners ver speelden tot dusver slechts zes van de 42 punten. Heren Ook voor het herenteam zijn de onder handelingen begonnen over de techni sche leiding voor volgend seizoen. Stam/SoVoCo speelt dan zo goed als zeker in de promotiedivisie en zal dan voor hetere vuren komen te staan dan in dit lopende volleybaljaar. Stam/SoVo- Co won opnieuw simpel met 3-0, dit maal van Brezan/SSS 5. De ploeg wordt momenteel getraind door Kees van Driel (maandag) en oud- damestrainer Theo Remmerswaal (woensdag). Beiden zijn benaderd het team volgend seizoen ook te begelei den. De voorwaarde is dat één van bei den ook de coaching tijdens de wed strijden op zich neemt. Van Driel en Remmerswaal moeten zich daar, om praktische redenen, nog over beraden. Volgens Jan Visser moet er uiterlijk be gin maart duidelijkheid zijn rond de in vulling van de technische functies. Daarnaast zal sowieso worden gepoogd de ploeg te versterken met enkele spe lers van buitenaf. Met acht punten uit de laatste vijf duels hebben de dames van The Red Stars niets te klagen over de tweede competitiehelft. In Schie dam kwamen de basketbalsters te gen Juventus geen moment in de problemen: 64-78. John Martin had weer een complete se lectie tot zijn beschikking, al bleven de kadetten Tessa de Bruin en Antoinette van Eeten in Soest achter. Gaby Kooter (twintig punten) en Sandra Verkoyen (19) namen ditmaal de scorende hoofd rol op zich en na acht minuten was het al 12-24 voor de Soesters. Toen zowel Kooter als Verkoyen op de bank moch- ten plaatsnemen, stokte de produktie en kwam Juventus in de laatste drie mi nuten van de eerste helft terug van 30-47 tot 42-50. Verkoyen en Kooter gaven direct na de hervatting aan dat ze de wissels niet hadden begrepen en bouwden de voor sprong binnen vier minuten uit naar 48-60. Daarna gingen ook de anderen zich met de produktie bemoeien, al bleef die ten opzichte van de eerste helft onder de maat: 64-78. In september zal het Soester golf kampioenschap worden gehouden. Dat gebeurt waarschijnlijk in het tweede weekeinde van die maand. Het is de eerste keer dat een derge lijk sporttoernooi wordt georgani seerd. Alle inwoners van de gemeen te Soest van achttien jaar en ouder mogen daaraan meedoen. De titel strijd zal buiten de gemeentegrenzen plaatsvinden, omdat er in Soest geen golfbaan is. Voor informatie over het kampioenschap golf kan contact worden opgenomen met Frits Gerth, tel. 22144. - y; Hoewel de zevende plaats op de ranglijst anders doet vermoeden, was het geen grootspraak van Piet Diemei toen hij aan het begin van dit seizoen Smeeing/BDC tot één van de kanshebbers op de titel bombardeerde. De handballers bewezen zondag dat Diemei geen onzin uitkraamde door Volendam, de nummer twee, met 19-15 te recht te wijzen. De zege in sporthal Beukendal past voortreffelijk in het recente rijtje over winningen op koploper Maatman/Ga zellen en Haka/E&O, toen nog de an dere nummer twee van de eerste divisie. Het is alleen jammer dat Smeeing/ BDC in de eerste competitiehelft onno dig veel punten liet liggen tegen minder gerenommeerde tegenstanders. Smeeing/BDC-Volendam en Volen- dam-Smeeing/BDC zijn 'klassiekers'. De handballers uit het vissersdorp wa ren jarenlang een 'Angstgegner' voor de Soesters, maar die rollen zijn in de afgelopen twee seizoenen omgedraaid. Smeeing/BDC haalde uit de laatste vier ontmoetingen met Volendam zeven punten. De overwinning van zondagmiddag kwam tot stand via een 10-9-voor- sprong in de rust en een merkwaardig scoreverloop in de tweede helft. Wim Steenbakkers, vorig seizoen bij de se lectie gevoegd en inmiddels niet meer weg te denken uit de ploeg, gaf het startsein voor een tussensprintje: 14-10. Spanning Terwijl Smeeing/BDC moest bijladen, kwam Volendam binnen zes minuten via een schot, een vliegertje, een brea- k-out en vanaf de cirkel op gelijke hoogte. De spanning werd daarna aan beide kanten opgevoerd. Charles van Zetten miste vanuit de hoek, Volendam leed balverlies, Ton Kraay zag een ge forceerd schot simpel gekeerd, Volen dam leed balverlies in de break-out en Guus Tourné passte de bal in de handen van een Volendammer die prompt bal verlies leed. Het waren zeven minuten, waarin niet werd gescoord en waarin Piet Diemei de meest opvallende rol vertolkte. De trainer/coach stormde het veld in en gaf Michel Roest in dui delijke taal te verstaan dat hij zich niet met de leiding en alleen met handballen moest bemoeien. De opbouwer van Smeeing/BDC bleek de woorden van zijn coach in zijn oren te hebben ge knoopt. In de 22ste minuut brak hij met een vrije worp de ban (15-14) en niet veel later zou hij Tourné en Arnold Vroege in staat stellen de voorsprong te vergroten. Tussen de bedrijven door De angstige blik van de Volendam- doelman is niet onterecht. Guus Tourné is in aantocht. Foto: Con Mönnich. had Edwin Zoetelief, die stond te kee pen als een aanstormend talent dat bij na alle ballen stopt, het geluk dat Vo lendam de paal en de lat raakte. Op het moment dat het 18-14 was ge worden, werd de doos met goochelat- tributen weer uit de kast gehaald, maar toen waren er nog maar drie minuten te spelen. Beide teams scoorden daarin nog éénmaal. Smeeing/BDC heeft inmiddels een gat geslagen van drie punten ten opzichte van de negende plaats. Op die positie staat momenteel De Griffioen. De ploegen die als negende en tiende eindi gen moeten promotie/degradatiewed strijden spelen. De Soesters moeten nog op bezoek bij Lacerna/OSC (ko mende zondag), De Griffioen en Spar- ta'75. Ook die teams knokken nog te gen degradatie. Smeeing/BDC krijgt De Blinkert en hekkesluiter Aalsmeer 3 nog op bezoek. De stand na zeventien speelronden ziet er als volgt uit: 1. Gazellen 2. Jahn II 3. Volendam 4. Haka/E&O 5. De Blinkert 6. UDSV 2 7.Smeeing/BDC16 8. Sparta'75 15 9. De Griffioen 13 10. Lacerna/OSC 11 11. Actief 11 12.Aalsmeer 3 6

Soester Courant | 1993 | | pagina 24