Carnavalsoptocht grootser dan ooit Zaterdag 20 februari vanaf 13.00 uur in Knollendam: Route Kaartverkoop De Prinsenwagen Carnaval in Soest: de Narre Knollen zorgen ervoor Net als in de jaren voor 1993 begint de heerschappij van Prins Wasiel de Eerste tijdens de grote carnavalsoptocht. Dat geeft in ieder geval een kleurige start van het carnaval in heel Soest, dat daarna Knollendam gaat heten. De optocht heeft deels een vertrouwde route. De start is bij de Kerk aan het Kerkplein, opstellen langs de Lange Brinkweg, en eindigt bij de Knollenburcht aan de Bosstraat. Na afloop van de optocht krijgt Prins Wasiel van burgemeester H. de Widt de sleutel van de gemeente Soest overhandigd in de Knollenburcht. Dan heet Soest Knollendam. Het College van B&W en de gehele gemeenteraad kunnen dan even uitrusten. De Raad van Elf heeft op een leukere manier dan even het heft dagenlang vast in handen. Leden Niet-leden Kindercarnaval Senioren-carna val Start kaartverkoop Toegangsprijzen WOENSDAG 10 FEBRUARI 1993 KNOLLENKRANT PAGINA 3 De route van de {carnavalsoptocht op za terdag 20 februari is als volgt: Lange Brinkweg - Kerkplein - Steen- hoffstraat - Van Weedestraat - Burge meester Grothestraat - Nieuwerhoek- plein - Koninginnelaan - Nieuwstraat - Beetzlaan - Beukenlaan - W. Beekman- straat - Joh. Poststraat - Haverweerd - Dalweg - Dorpsstreek - Willaertstraat - Obrechtstraat - V.d. Weydenstraat - In- singerstraat - Den Blieklaan - Bos straat/Bos en Duin. De jury, die beoordeelt welke wagen of groep er als meest originele uitspringt, staat weer onder leiding van één van de grondleggers van het Soester Carnaval: Wim Butzelaar, de voormalige Prins Leut. Maar ook wethouder drs. Jan Men- ne, mevrouw J. de Zoete, heer A. Kok en heer A. van de Berg zijn van de partij als deskundige juryleden. Aanmelden voor de carnavalsoptocht kan nog bij Henk Steusel. Prins Bernhardlaan 8f, tel. 21815. Bij de inschrijving ook een motto vermelden a.u.b. De deelnemers krijgen allemaal een nummer dat zij tijdens de optocht aan de voorkant van de wagen goed zichtbaar moeten dragen of 'meevoe ren'. De nummerborden moeten na afloop weer worden ingeleverd. Voor de optocht van volgend jaar krijgt men weer een ander nummer(bord). Vanaf 12.30 uur kan men zich opstellen voor het gebouw van de Ge- De voorverkoop van entreekaarten voor de verschillende evenementen op 20, 21 en 22 februari verloopt via de hieronder genoemde adressen: Leden van de carnavalsvereniging De Narre Knollen kunnen profiteren van een korting van f 5,00 Voor de zaterdagavond, zondagavond, en maandagavond. Dit kan door de kaarten te kopen aan de zaal, op vertoon van de lidmaatschapkaart. Voor de leden zijn voldoende kaarten gereser veerd, zodat zij niet voor een gesloten deur ko men. Voor de carnavalvierders, die geen lid zijn van De Narre Knollen, zijn de verkoopadressen: Soestdijk: Slijterij/wijnhandel Van der Lin den, Burg. Grothestraat 6. Soest-Midden: Sigarenmagazijn Jaap Ak kerman, Steenhoffstraat 62. Soest-Zuid: Rijwielhandel Jac. de Bruin, Gallenkamp Pelsweg 1. Overhees: Tabaksspeciaalzaak De Beer, Tamboerijn. Entreekaarten voor het Kindercarnaval zijn verkrijgbaar bij de bovengenoemde voorver koopadressen. Ook voor de senioren geldt dat ze eventueel op de voorverkoopadressen hun kaarten kunnen kopen en anders uiteraard op maandag 22 fe bruari vanaf 13.00 uur aan de zaal. De voorverkoop van de kaarten voor alle eve nementen begint op donderdag 11 februari. Verkoop van kaarten aan de zaal in Bos en Duin is meestal slechts in beperkte mate moge lijk, in sommige gevallen zelfs onmogelijk. Het is vanuit dat oogpunt niet onverstandig zich tij dens de voorverkoop van één of meer kaarten te verzekeren. De entreebewijzen voor de verschillende car navalsfeesten hebben het volgende prijskaart je: Kindercarnaval Senioren-carnaval Jeugdcarnaval Bal der Zotten Knollenbal f 5,- f 7,50 f 11,- f 11,- f 11,- De leden van carnavalsvereniging De Narre Knollen krijgen f 5,- reductie op de toegangs kaarten voor de zaterdag-, zondag- en maan dagavond. meentewerken (ingang bij de Sociale Dienst). Als men een grote wagen heeft, is het aan te raden om na te zien of de bocht kan worden gemaakt. Na de aankomst bij de Knollenburcht, die gepland is rond 15.00 uur, wordt door de jury hard gerekend en overlegd om te bepalen wie de prijzen hebben verdiend bij hun deelname aan de carnavalsoptocht. De deelnemers aan de optocht worden door de jury beoordeeld aan de hand van de volgende aandachtspunten: keuze van het onderwerp uitbeelding het 'carnavaleske' karakter Er zijn drie prijsindelingen: individuele deelnemers/sters kleine groepen (2-5 personen) grote groepen (6 of meer personen). De door de Soester Courant beschikbaar gestelde wisselbeker gaat naar die deelne mer of groep die het meeste aantal punten heeft vergaard. Bij die wisselbeker hoort ook een klein bekertje en dat mag men be houden. De grote kan men volgend jaar weer winnen. Bij de derde winst op een rij mag men ook de grote voorgoed houden. Vanzelfsprekend zijn er ook enkele regels waar de deelnemers rekening mee moeten houden. Die luiden: De motorische voertuigen moeten WA- verzekerd zijn. Voor eventuele andere risico's is de car navalsvereniging verzekerd. Dat geldt al leen tijdens de optocht, dus niet ervoor en na! Voor de na afloop aan de Bosstraat ge parkeerde wagens kan de carnavalsvereni ging geen aansprakelijkheid aanvaarden. Dat is dus uw eigen risico. Het is niet toegestaan andere dan de ei gen deelnemers op de wagens toe te laten. De wielen moeten goed worden afge schermd om ongelukken te voorkomen. Volgens de politieverordening mogen de deelnemers aan de optocht tijdens de rit geen alcoholische dranken nuttigen, uitge zonderd datgene wat u door de Narre Knollen wordt aangeboden. Op deze re gels zal streng worden toegezien of de deelnemers zich eraan houden. Zo nodig wordt men uitgesloten van verdere deelne ming. De Prinsenwagen ziet er dit jaar heel anders uit dan de meeste Knollendam- mers zullen denken. Het voertuig van De Narre Knollen in de karnavalsop- tocht is splinternieuw. Daar is de 'wa gencommissie' van de Raad van Elf ver antwoordelijk voor. Menig vrij uurtje wordt gestoken in de verfraaiing van de Prinsenwagen, die dit jaar op zaterdag 20 februari zal worden ingezet. Ondanks het feit dat ze niet alle maal over echte timmermanshanden be schikken (sommigen schijnen zelfs twee linkerhanden te hebben als het gaat om knutselwerk) helpt iedereen mee. En zo hoort het natuurlijk, want eendracht maakt macht. Ook bij het karnaval. Hoe de wagen eruit komt te zien is nog een verrassing, maar de Prinsenwagen dingt niet mee naar de prijzen die de deelnemers aan de karnavalsoptocht kunnen winnen. Al weken is de Carnavalsvereniging achter de schermen bezig met de voorbereiding van de optocht, het Kindercarnaval, Seniorencarnaval enzovoort. Tot de laatste week voor carnaval worden ver enigingen bezocht en feesten georganiseerd, zoals het Kleintje Carnaval. Ook bij Radio Soest worden regelmatig carnavalsschlagers gedraaid. Men komt dus al aardig in de sfeer. De laatste weken stijgt de stemming. De vereni ging treft de laatste voorbereidingen met het versieren van Bos en Duin, de toekomstige Knollenburcht, en het maken van de gardero be. Op vrijdag worden de basisscholen bezocht en zaterdag is de echte start met om 13.00 uur de optocht. 's Zaterdagsavonds barst het Carnaval dan los, drie dagen lang, met als afsluiting dinsdag avond in Bos en Duin. De theorieën over het ontstaan van carnaval zijn talrijk. De letterlijke betekenis van carna val is het Latijnse 'carne vale', ofwel het oprui men van het vlees. In ieder geval is het zo dat carnavaleske feesten al 2600 jaar voor Christus in Mesopotamië werden gevierd en dat in de hele geschiedenis verhalen zijn terug te vinden over wat wij nu Carnaval noemen. De Narre Knollen hopen dan ook dat zodra de sleuteloverhandiging van de burgemeester aan Prins Wasiel de Eerste heeft plaatsgevonden, en de optocht kan beginnen, de Soester bevol king zich massaal in het carnavalsfeest zal stor ten, en wij de vele Knollendammers mogen be groeten in de Knollenburcht aan de Bosstraat. Alaaf

Soester Courant | 1993 | | pagina 34