Marie-Claire, hofkapper van Prins Berend KnoIIenburcht Bos en Duin Bal der Zotten JVEL' ichap knollenbal Leuk gekleed goed besteed Jeugdcarnaval Dinsdag 23 februari: Slotavond in Bos en Duin Maandagavond: Zaterdagavond: van it cuen ant. 7.00 UUR VAN LEEK '9 IZUK1 1 Zondagavond: Garderobe: gratis ALAAFÜ Entree gratis Bos en Duin, Bosstraat 24.00 Sluiting Feesten is leuk, maar kleding is en blijft belangrijk. Die stelregel staat bij De Narre Knollen hoog in het vaandel ge schreven, hetgeen bij de outfit van de Prins en zijn gevolg ontegenzeggelijk opvalt. Hoe leuker, ludieker en gekker men zich kleedt, des te meer kans maakt men op de prijs die bij ieder bal wordt vergeven. De gene met de meest in het oog springende uitdossing wordt naar voren geroepen om de bijbehorende prijs in ontvangst te nemen. Dat geldt tijdens het Bal der Zot ten op zaterdagavond, het Kindercarna val op zondagmiddag, het Knollenbal op zondagavond, het Seniorencarnaval op maandagmiddag en het Jeugdcarnaval -op maandagavond. PAGINA' WOENSDAG 10 FEBRUARI 1993 KNOLLENKRANT PAGINA 5 Wie een feestje heeft zorgt ervoor dat hij - en natuurlijk vooral zij - er bij die gelegenheid goed uitziet. Je trekt een mooi pak of een prachtige jurk aan, je poetst je schoenen en kijkt eens wat vaker in de spiegel om te zien of Ook carnavalsvereniging De Narre Knollen heeft een toekomst. Daarom wordt ook volle aandacht besteed aan de jeugd. De 12- tot en met 18-jarigen kunnen aan de bak op maan dag 22 februari. De poorten van de Knollen- burcht gaan om 20.00 uur open. De jonge benen zijn vrijwel de hele avond van de vloer, zo leert de ervaring. Hossend, dan send, zingend, krijsend en feestend bewegen de jeugdige carnavalsgangers zich voort. De drive-in discotheek van Veronica zorgt ervoor dat er geen stille ogenblikken vallen. De ene polonaise volgt de andere op en dat gaat zo door tot 24.00 uur. Van rustperiodes lijkt de jeugd niet gehoord te hebben. Het is voor de ju ry tijdens het Jeugdcarnaval een moeilijke op gave om de meest ludieke kleding uit te zoeken voor de gebruikelijke kledingprijs. De meeste bezoekers van dit programma-onderdeel zijn zeer bedreven en spitsvondig als het gaat om leuke creaties. De entree voor het jeugdcarna val kost f 11,-. De KnoIIenburcht schudt op zijn grondvesten. het geheel er op z'n minst een beetje mee dóór kan, en liefst meer dan dat. Daar hoort natuur lijk ook een goed verzorgd kapsel bij. Wat dat betreft zitten prins Berend I en zijn ge volg goed, want de "haarverzorging" is dit jaar in handen van niemand minder dan Marie- Claire Steusel van de bekende kapsalon (die haar naam draagt) aan de Dillenburglaan. Ma rie-Claire zorgt ervoor dat de fine-fleur van de Narre Knollen er - "qua kapsel", zogezegd - piekfijn uitziet. De dames van de Raad van Elf en het bestuur zijn maandagmorgen bijvoor beeld al vroeg present in haar salon om heur haar te laten wassen, föhnen en in de gewenste coupe te brengen. Marie-Claire lost daarmee een oude belofte in. Al voordat ze vorig jaar met haar kapsalon startte had ze de Narre Knollen toegezegd dat ze hen allemaal zou kappen. "En dat ga ik nu dus ook écht doen," aldus de jonge onder neemster. Marie-Claire en de Narre Knollen onderhouden trouwens ook afgezien van de coiffures uitstekende betrekkingen, want al sinds een jaar of vier is zij het die de Dansmarie kes traint en begeleidt. 30 - 23.00 uur. Telefoon 033 - 61 56 31 BANKETBAKKERIJ BEUKENLAAN 46 SOEST TELEFOON 1 20 65 De zotte carnaval-liefhebbers komen op za terdag 20 februari aan hun trekken. Vanaf 2D.30 uur kunnen ze zich uitleven in de Knol- ienburcht Bos en Duin. Muzikale medewerking verlenen Blaaskapel Horen, zien en zwijgen en Jan Luyten. ^waarnaast zorgt disc-jockey Kees Reddering eveneens voor vrolijke noten. Het Bal der Zot ten is het eerste feest tijdens het carnavalsweek- ide. De optocht, die 's middags plaatsvindt, irdt dan gemakshalve even niet meegere kend. De toegang tot het Bal der Zotten kost Jf|ll,-. Prins Wasiel de Eerste komt vanzelf sprekend naar het Bal. Hij zal zich, zoals het een regent betaamt, be snoeien met de jurering van de uitgedoste feest- ngers. Zoals ieder jaar krijgt de best verklede ^ast een prijs uitgereikt. Het Bal der Zotten zal pgetwijfeld weer een succes zijn. Dnder leiding van De Narre Knollen zal menig pester zich naar hartelust kunnen uitleven, jpm 02.00 uur moet iedereen de KnoIIenburcht weer hebben verlaten, want er volgen nog en- Iele intensieve carnavalsdagen. Kees Reddering staat ook op zondagavond paraat met zijn discotheek. Hij zal het Knol- [lenbal opluisteren in zijn bekende creatie TCees van Amersfoort. De carnavalsman heeft jjben eigen plaats tijdens de carnavalsfeesten, p£tast de H.Z. en Zw. Jet Knollenbal is meestal het drukst bezochte bnderdeel van het uitgebreide karnavalspro- jgramma in de KnoIIenburcht. Vooral hier geldt pat een toegangskaart (f 11,00) het beste in de [voorverkoop (zie artikel kaartverkoop) kan vorden aangeschaft, omdat het niet zeker is dat bp de avond zelf nog entreebewijzen voorradig zijn. Het zal er tijdens het Knollenbal weer als [vanouds knotsgek aan toe gaan. De feestgrage nollendammers zullen zich weer in de meest Ivreemde vermommingen hullen en het is dan look de vraag of men sommige bekenden wel di- Irect zal herkennen. Het Knollenbal wordt om 102.00 uur afgeblazen. Bos en Duin is de KnoIIenburcht van De Narre Knollen. Alle binnenactiviteiten van de carnaval- I vierders vinden hier plaats. Dinsdagavond, om precies 24.00 uur, is het afgelopen. Voor het nog leuker wordt in Knollendam wil het gemeentebestuur de gemeentesleutel terug hebben. Je moet de Knollendammers niet te veel laten wennen aan een leuker Soest Natuurlijk. Dus is de heerschappij van Prins Wasiel de Eer ste en zijn hofhouding precies om 24.00 uur voorbij. Maar voor het zover is, wordt Bos en Duin volledig op z' kop gezet met bekende artiest. Op het terras van Bos en Duin wordt de sleutel onder het indrukwekkende geluid van gestopte trompetten en omfloerste trommen teruggegeven aan loco-burgemeester J. Menne. Het wereldse gezag moet Soest weer verder helpen. Het plezier, in de figuur van Krelis, gaat letterlijk weer in rook op. Dat wij uitzien naar een nieuw carnavalsseizoen... De Raad van Elf zorgt er weer voor dat de garderobe in de KnoIIenburcht zorg vuldig wordt bewaakt. De voor de fees ten overtollige kleding kan worden af gegeven in de garderobe. Diefstal en misverstanden (iedereen neemt wel eens een jas mee, die zoveel op de 'zijne' lijkt) kunnen hiermee worden voorkomen. De garderobe wordt tijdens alle evenementen in Bos en Duin aan de Bosstraat bewaakt door raadsleden. Zij geven de in bewaring gegeven kleding echter alleen terug bij vertoning van het bijbehorende reguutje. Dit bonnetje dient dan ook goed te worden bewaard. Deze regeling is niet meer van toepassing als men met zekerheid kan vaststellen dat het de rechtmatige eigenaar betreft.

Soester Courant | 1993 | | pagina 36