lease s CE Kindercarnaval op de Kinderboerderij Senioren-carnaval naatwerk e? uit 20 merken n 'n dag rijden. SOEST 89 J5 - 23 63 48 ichter. I buffet De jongste Knollendammertjes verdienen alle aandacht Maandag 22 februari van 14.00 tot 17.00 uur: 'Maak eens een grap' >e dames van De Narre Knollen Verse hap voor Senioren-carnaval achter. PAGINA 6 WOENSDAG 10 FEBRUARI 1993 KNOLLENKRANT PAGINA 7 CIALITEITEN- mCarnaval is een plezier voor velen. Dus niet de een op pad en de ander thuis. Bij de carnavals - feesten worden dan ook zeer nadrukkelijk de {'wederhelftenbetrokken. Bij het bejaarden- carnaval hebben de vrouwen gezamenlijk ook een eigen rol. Zij zorgen voor een meestal zeer indrukwekkende 'act'. Vaak een uitbundig zang- en dansnummer. Maar ook bij de verdere organisatie zijn zij van belang. Er is veel 'mens kracht' nodig voor de organisatie. 00 mir 02155 - 13227 hinderen van 4 tot ongeveer 12 jaar hebben een eigen carnavalsmiddag. Op zondag 21 februari barst dat los in de Kinderboerderij 'De Vrije Teu- feest neemt om 12.00 uur een ^anvang en is om 15.00 uur afgelo- Bij elkaar kunnen de jonge jtnollendammertjes drie uur 'onder pannen' zijn. Deze middag wordt gegeven door de carnavalsvereniging ^)e Narre Knollen' en verzorgd door Kinderboerderij. Natuurlijk zal Prins Wasiel de Eerste met zijn gevolg acte de présence geven, evenals de Ho- zien en zwijgen Blaaskapel. Carnaval is |een carnaval, ook niet voor de jonge inwo ners, als er geen gelegenheid is om te hossen en te zwieren. Natuurlijk staat er een grootse polo naise op het programma. Die wordt dan tevens lebruikt om de kleding te beoordelen. De Prins en zijn adjudant zoeken de leukste en origineel- jste kleding eruit. De prijswinnaars worden later bp de middag in het zonnetje gezet. Er wordt wooral op de leeftijd gelet. Er zijn prijzen voor Be 4- en 5-jarigen, de 6- tot en met 8-jarigen, en Be 9-jarigen en ouder. L)e kaarten zijn te koop voor f 5,- per persoon |ij de bekende voorverkoopadressen of 's zon dagsmiddags vanaf 11.30 uur bij de Kinder- Jboerderij. Met zo'n kaart ben je binnen en krijg je in de loop van de middag veel lekkere zoals limonade, een krentenbol, een mandarijn of Teen appel, snoep, etc. Jmdat er Soester bedrijven zijn die graag mee werken om het Kindercarnaval te sponsoren is pe carnavalsvereniging dus tot veel meer in [jstaat. Maar kom dat zelf maar meemaken tij pens het Kindercarnaval. Bij carnavalsvereniging De Narre Knollen loopt sinds drie jaar een heuse Nar rond. Het beroep van hofnar bestaat in Engeland nog steeds. Hun werkterrein heeft zich verlegd tot het marktplein, maar hun rol is onveranderd gebleven. Een echte Nar weet wat zijn taak is om te zeg gen waar het op staat, maar dan wel verpakt in zoveel gekkigheid dat de bittere pil van de kri tiek zonder protest wordt geslikt. Narren zijn niet te vergelijken met clowns. Een clown is wel een zot maar hij is de gevangene van zijn clownspak. Een Nar is juist dank zij zijn gekke pak een vrij man. Dank zij dat pak kan hij alles zeggen wat hem voor de mond komt, want niemand hoeft hem serieus te nemen. Narren zijn zo oud als de wereld en hun pak zit vol heidense symboliek. De kleur groen is van de levenslustige lentegod, de rode punt op hun zotskap is een hannekam: symbool van de ij- delheid, en de uitstekende punten aan de zij kant van de kap stellen ezelsoren voor: het symbool van de dwaas. Maar eigenlijk steekt er in ieder mens iets van een Nar. Grappenmakers zijn we allemaal, al was het maar ééns in het jaar. Patrick te Pas Hofnar Patrick te Pas Hofnar) Patrick is voor het derdejaar actief als hofnar. Een grapje wat sprongen daar probeert hij de nensen in de Knollenburcht warm te krijgen Voor de vijftiende keer organiseert carna valsvereniging 'De Narre Knollen' het Senio ren-carnaval. Vanaf 13.00 uur kan men al te recht in de Knollenburcht aan de Bosstraat en vanaf 14.00 uur wordt de bezoekers een prachtig programma voorgezet. Geheel verzorgd door de carnavalsvereniging, de leden van de Raad van Elf, hun dames, het bestuur met hun dames, de dansmariekes, de Eemlander Blaaskapel en presentator Gerrit van Delden als ceremoniemeester van De Nar re Knollen. Ook zullen enige vermaarde arties ten hun opwachting maken. Deze middag wordt vooral mogelijk gemaakt door de spon sors die de carnavalsvereniging in staat stellen de prijs voor zo'n Senioren-carnaval laag te houden. (Alle adverteerders in deze Knollen- krant sponsoren het Senioren-carnaval!) Met een kaartje van f 7,50 is men binnen en de rest wordt verzorgd. Maar voor men binnen is, kan men ook gehaald worden door de speciale bus. De bus rijdt naar de Knollenburcht en houdt de volgende route aan: De Drie Eiken - Soesterberg 12.30 uur; De Soesterhof - Soestduinen 12.40 uur; Slijterij/wijnhandel Van der Linden - Soest- Zuid 12.50 uur; Kerkstraat (t/o Volvo-garage) 12.55 uur; Molenschot 13.00 uur; Hoek Molenstraat/Nieuweweg 13.05 uur; Hoek Dalweg/Alb. Cuyplaan 13.10 uur; Postkantoor 13.15 uur; Mariënburg 13.20 uur; Honsbergen 13.30 uur; Vijverhof 13.35 uur. Op de vaste voorverkoop-adressen kan men de kaarten verkrijgen. Het Senioren-carnaval wordt mogelijk gemaakt door de vele sponsors die aan dat feest bijdragen. Een bijzondere sponsor daarbij is Slagerij van Asch. De hartige hap tijdens het Senioren-carnaval wordt ook in 1993 traditioneel verzorgd door slager Van Asch en zijn mannen.

Soester Courant | 1993 | | pagina 38