AIN £1 Dames Stam/SoVoCo vrij uitzonderlijk l SEC loopt weer punt uit op 't Gooi Soest spreekt nog een woordje mee Eerste thuisnederlaag voor WZ'49 Hees overklast door titelkandidaat "En? Wie wordt er nou landskampioen? Spel Duinkikkers wekt hoop Rugblessure nekt Pot Kostbaar puntverlies DYS rHEKEN HUREN? PAGINA 10 WOENSDAG 17 FEBRUARI 1993 Schorsingen kunnen nog roet in het eten gooien SOESTER COURANT PAGINA 11 VOETBAL zondag Dakwerken ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf Veel kansen voor formatie van Jan Stroomberg VOETBAL zondag WATERPOLO Ploeg houdt lange tijd stand Soesters kloppen koploper Martinus met sterke service en blokkering VOLLEYBAL Topscorers Soesters zakken verder weg in middenmoot NVC combineert naar hartelust: 4-1 TAFELTENNIS Shot toont zich op mentale vlak sterk De voetbalclub in blauw en wit waar je écht gebakken zit! Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar woensdag om 13.30 uur TRAINEN en de kantine is open! Sportorganisatie "SOEST" Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 Atlete laat NK cross schieten ZAALVOETBAL SEC wint met hakken over de sloot .49 J0 duur als huren )f kopen, al snel op onze erig geïnformeerd. ii i L.ununni laaj De 2-3 zege van SEC op Zeist en het gelijke spel van 't Gooi tegen Kampong (1-1) betekent dat SEC met nog vijf wedstrijden te gaan een voorsprong heeft van drie punten. De laatste loodjes zullen echter het zwaarst wegen, want op nieuw liepen twee SEC-spelers in de hectische tweede helft tegen een gele kaart op. Ramon Heynen kan er op rekenen dat hij er de volgende wedstrijd niet bij is, Opnieuw betekende commentaar op de leiding voor de aanvaller een gele kaart. SEC mocht niet mopperen, want Zeist bleek over een goede ploeg te beschik ken. Slecht afwerken van de aanvallen en mede door het uitstekende keepers werk van Edwin van de Luytgaarden I hielden de gastheren van het zeker ver diende gelijke spel af. Pech voor SEC, dat door schorsing van Jos Kramer en I een blessure van Marcel Dorrestein de 1 ploeg niet op volle oorlogssterkte kon J verschijnen. Toch had SEC al in de eer- I ste minuut op voorsprong kunnen ko- men. Na een snelle aanval werd Heynen gelanceerd. Alleen verscheen de blon de spits voor doelman Van Wilgen boom om vervolgens net langs de ver keerde kant van de paal te schieten. In de SEC-defensie was als vervanger van I Kramer Mark Boelekees geposteerd, die voor rust niet onaardig voldeed, maar na rust duidelijk het tempo niet kon bijbenen. Zij harde charge, die hem terecht geel opleverde, was hiervan het bewijs. Grote man in de defensie was opnieuw Antek Wojtowski, die steeds corrigerend optrad. Een minuut spelen na het missen van Heynen ging bij de thuisclub Henk Jan Veenendaal in de fout, door in unieke positie vrij, voor Van de Luytgaarden, voorlangs te schieten. SEC speelde voor rust beter en zag een vrije trap van Satikboga net langs de paal verdwijnen. Na een half uur had SEC wel succes en na een geblokt schot van Saban Aksit kwam de bal voor de voeten van Guy Dekker, die beheerst uithaalde: 0-1. Zeist deed hierna dui delijk van zich spreken en vooral aan valler Henk-Jan Veenendaal maakte het SEC moeilijk. Een minuut voor rust had SEC op nieuw succes. Aanvoerder Mark Tim mer kwam op over rechts en uit zijn voorzet bereikte hij Dekker bij de twee de paal. De spits ving het leer op de borst op om vervolgens hard en on houdbaar in te schieten. Na rust had SEC weinig of niets meer in te brengen. Zeist viel aan, kreeg veel kansen en SEC moest zich beperken tot de counter, die overigens wel enkele kansen opleverde voor onder anderen Heynen, die overlepelde. Het Zeister offensief moest een doelpunt opleve ren. Dit kwam na een half uur van de voet van Henk Jan Veenendaal, die na een vrije trap keihard uithaalde en met een diagonaal schot de SEC-doelman geen kans gaf. SEC liep op haar wenk brauwen en enkele spelers werd dit te veel. Zeist liet een uitstekende kans op de gelijkmaker liggen toen Henk Jan Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Veenendaal, vanaf twee meter en nog wel in vrije positie toch nog naast schoot. SEC deed het beter en bij een uitval ontglipte Heynen op links aan zijn be wakers. Na tussenstations Kan en Tim mer kwam de bal bij Guy Dekker die 1-3 scoorde. Er waren toen nog tien minuten te spe len, maar Zeist gaf niet op en bleef aan dringen. Het lukte de thuisclub via Ton dè Weerd op 2-3 te komen. ("Wij zijn met óns kampioenschap bezig!") Duinweg 6 3768 BN Soest Tel. 02155 - 13995 Het dominerende Soest verzuimde voor de rust afstand te nemen. Te genover een handvol reële kansen voor Soest kwamen de bezoekers nauwelijks in de buurt van Daniël Hilhorst. Na de ruststand legde Soest meer energie en doortas tendheid in haar operaties: 2-1. Met twee goede goals in het eerste kwartier leek de partij gelopen. De Am sterdammers bleven echter met oppor tunistisch voetbal op een beter resultaat hopen. Middels een strafschot kwamen zij dichterbij, maar ook in de slotfase bleef Soest attent spelen. Al in de eerste minuut kreeg Soest een kans toen een vrije trap van Paul Hil horst een kans bood aan Peter van den I Berg, die de bal wat ongelukkig op zijn I dijbeen kreeg en naast het doel zag ver dwijnen. René van den Deysel stichtte voortdurend gevaar met goede voorbe reidende acties. Uit een voorzet van Michel Everts schoot Jeroen van Vee- I nendaal naast en Michel Vlaswinkel kopte uit een corner van Van Veenen daal op de lat. Na een fraaie combinatie I zag Van den Deysel zijn harde schot ge keerd door doeman Edward Both. Een I diagonaal gespeelde bal van Van de Deysel bracht Van Veenendaal in schietpositie, maar de bal ging voor langs. Na een scrimmage voor het Soest-doel opende weer Van den Deysel fraai in de vrije ruimte. Vlaswinkel was als eerste ter plekke en liet met een laag schot de T.O.B.-doelman kansloos (1-0). Na een combinatie met Van den Berg trof Van den Deysel opnieuw de doelman op zijn weg. Een afgemeten zeer fraaie lange pass van Luits Honkes werd de in leiding tot het tweede doelpunt. De lin ker vleugel werd door Van Veenendaal benut voor een snelle solo waarna hij met een laag schot in de verste ..hoek scoorde (2-0). Het pleit voor het moraal der Amster dammers dat ze de koppen niet lieten hangen en onverdroten bleven strijden voor een beter resultaat. Omdat daar voor de nodige haast was geboden, ge beurde dit veelal met de bekende lange halen die toch enige consternatie in het Soester strafschopgebied veroorzaak ten. Hilhorst verrichtte een goede red ding op een fel schot van Robert Luc- ken. Soest kwam tot goed opgezette Doelpuntenmaker Jeroen van Vee nendaal zet de achtervolging in. Foto: Goos van der Wilt. aanvallen via de vleugels; uit een voor zet van Michel Evers werd de bal voor de neus van Vlaswinkel weggekaapt door doelman Both. De behendige Lucken eiste voortdurend aandacht van de Soest-verdediging en eenmaal flink aangepakt ging hij gretig naar de grond. Invaller scheidsrechter Van Ga len zag er een strafschop in, welke door Marcel Faber feilloos werd benut (2-1). Soest hoefde echter niet met de rug te gen de muur, door resoluut uit verdedi gen, kregen zij nog de betere kansen. Een voorzet van Vlaswinkel werd door Martijn de Jonge fraai omgehaald, maar de bal ging juist over. Het nog steeds incomplete team van de Soester waterpoloërs heeft on danks de 6-2-nederlaag tegen het zeer sterke Otters uit Bussum toch een uit stekende wedstrijd gespeeld. Het werd 6-12 voor de Otters. Lange tijd ging de strijd gelijk op en was er absoluut niet te zien dat er een gat van 20 punten op de ranglijst gaapte. De wedstrijd begon in een zeer hoog tempo en de Bussummers probeerden een ko pie te maken van hun thuiswedstrijd die ze destijds met 23-5 wisten te winnen. De formatie van trainer Cees Limper bood echter zeer fanatiek tegenstand. De verdediging met een uitstekend spe lende Marco Bremen en Pieter van Schalkwijk aan het hoofd had er goed betoog in en ook Ron van de Plaats toonde zich als vanouds weer een be trouwbare sluitpost. Via 0-2, 2-2, 2-3 en 3-4 hield men lange tijd uitzicht op een goed resultaat. Daarna begon zich langzamerhand het nadeel van een te krappe selectie af te tekenen en langzaam maar zeker wisten de Otters naar een 6-12-overwinning uit te lopen. Het vertoonde spel geeft echter aanlei ding om de toekomst vooral op de wat langere termijn met enig optimisme te gemoet te zien. De nog niet zo lang po- loënde Steven Uyland werkte een pri ma invalbeurt af. Binnen drie, vier weken wil het bestuur van Stam/SoVoCo duidelijkheid heb ben over de opvolging van Van Woen- sel. Voorzitter Leo Verver laat weten dat de clubleiding contacten heeft met Het zou een vluggertje worden. De circa honderd toeschouwers maakten zich op voor een niet al te langdurige wedstrijd. Misschien dat Stam/So- VoCo een setje zou kunnen pakken. Welnu, het geduld van het publiek werd slechts vijf kwartier op de proef gesteld. Maar in die periode zorg den de volleybalsters uit Soest voor de grootste verrassing in de eerste di visie door met 3-0 van koploper Veenman/Martinus te winnen. Een goe- I de service en een uitstekende blokkering stonden aan de basis van het on verwachte succes dat met de niet misselijke cijfers 15-9,15-6 en 15-6 in I de analen van de NeVoBo werd bijgeschreven. I De onverwachte overwinning kwam als I geroepen, want vrijwel alle ploegen die 1 onder de Soesters staan, pakten in on- Iderlinge duels één of twee puntjes. "Je staat tegen Martinus meer vrijuit te Ispelen", gaf trainer/coach Ad van l Woensel aan. "Ze hebben de wedstrijd gedisciplineerd uitgespeeld en er was nagenoeg geen dipje. De opdrachten ■zijn goed uitgevoerd." ItVan Woensel doelde daarmee vooral ■op de service op de Amstelveense stop- (ster in het rechter achterveld. In Am stelveen had de oefenmeester gezien dat daar de zwakte van de koploper ligt Sen hij kreeg gelijk. "We hebben dat u steeds gespeeld en dat ging goed. Marti nus moest daardoor van het net af gaan [spelen en dat kunnen ze niet." Een ander punt was de goed sluitende blokkering van Stam/SoVoCo. Soms hadden de gasten aan twee, drie klap pen per rally niet voldoende, omdat het JSoester blok attent was. Van Woensel stelde vast dat zijn ploeg groeide en als collectief goed speelde. Bernique Tool Teeg de complimenten van de coach. \)e op het laatste moment voor de grie nerige midaanvalster Esther van der Spek ingevallen volleybalster werd ge- [foemd vanwege haar verdedigende en blokkerende werk. "Erg goed", aldus Van Woensel die van te voren niet had Jverwachfdat Stam/SoVoCo de zesde plaats zou bezetten. De Ermeloër houdt het na dit seizoen voor gezien. "Ik zou vorig seizoen al stoppen, maar ben er toen ingespron gen, omdat de club geen trainer/coach voor het eerste team had. Je bent er vre selijk veel tijd aan kwijt. Dat zou niet zo erg zijn, als je zou kunnen bouwen, maar na een seizoen vertrekken er altijd weer speelsters en dan moetje weer op nieuw beginnen. Een beetje jeugd zou me wel aanspreken, maar je weet nooit hoe een balletje kan rollen." twee trainers op 'divisieniveau'. Henk Bosschaart, die de ploeg de vorige twee seizoenen onder zijn hoede had, is in elk geval geen kandidaat, zegt de praeses. "We zijn met de trainers in gesprek om op één lijn te komen. Het is onze doel stelling dat het damesteam zich hand haaft in de eerste divisie en in ieder ge val bovenin de middenmoot kan mee draaien. We zullen moeten bekijken of de ploeg daarvoor moet worden aange past", aldus Verver. Hoewel Veenman/Martinus hier op weg lijkt naar een score, bleek de blok kering van Stam/SoVoCo een sterk af weergeschut. Foto: Goos van der Wilt. Heren In Almere slaagden de heren van Stam/ SoVoCo er weer eens in de tegenstan der op nul te houden in een set. De tweede slagenwisseling tegen Almere/ Haven eindigde in 0-15 in het voordeel van de Soesters die nog steeds zonder puntverlies door het leven gaan. De overige twee sets werden met 10-15 af gemaakt. Zowel de heren als de dames van Stam/ SoVoCo zijn twee weken vrij van com petitieverplichtingen. De dames oefe nen zaterdag evenwel om 14.0Q uur in sportzaal de Bunt. VELDVOETBAL 1. Guy Dekker (SEC-zo) 18 2. Johnny Brouwer (WZ'49) 16 3. Razzo van Dam (SEC-za)13 4. Peter van den Berg (Soest) 11 5. Cees-Jan de Vries (WZ'49) .10 6. Jeroen van Veenendaal (Soest) 9 7. Abdelhak Belarbi (WZ'49) 7 Ramon Heynen (SEC-zo)7 9. Jeffrey Dorrestein (Hees)6 10. Maurice d'Aquino (Soest)4 Zeki Kurt (WZ'49) 4 Mark Timmer (SEC-zo)4 WZ'49 moest zaterdag voor de eerste keer dit seizoen alle twee de punten aan de gasten laten (0-1). Het Mijdrechtse Argon kwam door deze overwinning met Zee- wolde (dat verloor) aan de leiding. Het zit de Soesters de laatste weken niet mee. Om diverse redenen, uiteenlo pend van langdurige blessures tot ver trek naar buitenland is de selectie van WZ'49 danig uitgedund. Dit mag dan wel geen excuus zijn voor de mannen die in het veld staan, feit blijft wel dat de keuzeheren Visee en Burgman niet de elf in het veld kunnen sturen die zij voor ogen hebben. VVZ'49 begon de wedstrijd met een behoudende taktiek. In de heen-wed strijd had een beter WZ'49 een draai om zijn oren gehad van een counterend Argon en dit wilde men geen tweede keer. Gevolg was dat Argon wel een veldoverwicht had, maar dat WZ hier weinig tot geen gevaar van ondervond. Daarnaast waren er voor Abdelhak Be larbi en Cees Jan de Vries nog enige kansen op een voorsprong. Ook na rust bleef WZ'49 op dezelfde voet doorgaan. En na een goede eerste periode in die helft van Argon kon WZ'49 zelfs het initiatief naar zich toetrekken. In die periode waren er en kele zeer goede kansen voor de gasthe ren. Cees Jan de Vries schoot in het zij net na enkele spelers en de keeper om speeld te hebben en Belarbi zag een schot net overgaan na een rush van Pe ter van de Munt. Een kwartier voor het einde viel het doek voor WZ'49. Na een snel opge zette aanval moest Mare Brouwer de trieste gang naar het net maken: 0-1. In de resterende tijd trachtte WZ'49 met Dik Lam moet toezien hoe een over macht aan Argon-spelers de bal in bezit houdt. Foto: Goos van der Wilt. inbrengen van Joop van Kooy als extra spits nog wel de verdiende gelijkmaker te forceren, maar ze slaagde daar niet In de uitwedstrijd tegen het Naar- dense NVC vocht Hees voor één van de laatste kansen voor lijfsbe houd in de 2e klasse A. Het mocht echter niet baten. De titelkandi daat versloeg Hees met 4-1 Door de afwezigheid van enkele basis spelers, mocht Ton de Groot zijn de buut maken als voorstopper. De Groot kweet zich naar behoren van zijn taak, maar had de pech, dat Hees tegen NVC niet draaide. Bovendien raakte De Groot al vroeg in de wedstrijd gebles seerd aan zijn neus. Op karakter speel de hij de wedstrijd wel uit. NVC zette Hees vanaf het begin van de wedstrijd vast op eigen helft en liet vervolgens het balletje rustig rondgaan. NVC zocht en vond openingen in de Hees-afweer. In de tiende minuut was het al raak, NVC brak door over links. Frans ten Berge passte vervolgens op de geheel vrij staande Eric Bierman, die nog maar be hoefde te knikken: 1-0. Even later kwam NVC opnieuw, maar nu over rechts. Nadat de Hees-verdediging was uitgespeeld, was het de geheel vrij staande Ten Berge die diagonaal in de verste hoek kopte: 2-0. Hees wilde wel iets terugdoen, maar kwam in het geheel niet aan voetballen toe. NVC combineerde naar hartelust en schiep zich steeds een meerderheid aan spelers. Geheel terecht tekende na een half uur Johnny Veltman 3-0 met een prachtig schot in de kruising, nadat Hees opnieuw uiteen gespeeld was. Hees kwam hierna wat beter in de wed strijd. Bepaald pech had Ton de Groot, toen zijn solo vanaf eigen helft strandde op de sluitpost van NVC. In de rust werd Danny Brandenburg gewisseld voorde van een blessure terugkomende Paul Castein. Hij bracht wat meer lijn in de aanvalslinie van Hees en dit resul teerde in kansen. Nadat Castein zelf een goed schot rakelings naast zag vliegen, was het Johan van de Brink, die raak kopte uit een voorzet van Eric Looysen: 3-1. Met nog ruim een half uur te spelen, drong Hees wat feller aan. Omdat NVC Hees niet verder wilde laten komen, werd er nu wat korter en grimmiger ge- VOETBAL zaterdag speeld, zonder dat de goed leidende scheidsrechter een gele kaart behoefde te trekken. Vijf minuten voor tijd werd de wedstrijd definitief beslist in het voordeel van NVC. Nadat Rob van Dorresteijn een inzet van de zeer temperamentvolle John Veltman eerst nog fraai uit de bo venhoek ranselde, was het dezelfde Veltman die in geheel vrijstaande posi tie de bal over de uitlopende van Dor resteijn stifte: 4-1. Hoewel er wellicht meer had ingeze ten, mag Shot zich tevreden stellen met de 4-6-zege op DTS. De tegen stander uit Enschede had daarvoor nog geen wedstrijd verloren. Dirk Schuiling knokte zaterdag goed en won drie partijen. Aksel van Elteren trok, ondanks achterstanden in de laat ste games, twee partijen naar zich toe. In zijn laatste partij kon hij dat niet her halen. Een achterstand leidde toen ook verlies in. René Daselaar had in elke partij drie games nodig. Hij kon maar één partij verzilveren, omdat hij slechts bij vlagen goed speelde. Dat was niettemin vol doende voor de 4-6-zege van de Soes ter tafeltennissers die nog een inhaal- duel moeten afwerken. Noodgedwongen heeft Henny Pot zondag de Nederlandse cross 10 kilometer voor vetera nen moeten laten schieten. Een rugblessure hield de atlete van AV Pijnenburg thuis. De kwetsuur wordt gevormd door enkele werveltjes die steeds scheef trekken. Fysiotherapie helpt slechts voor korte termijn. "Het heeft ge sluierd. Ik heb vorige week dinsdag al de fysiotherapeut gebeld of ik langs mocht komen, maar woensdag op de training was het foute boel, vooral als ik versnellinkjes door voerde. Dat ging gewoon niet. Ik heb het zaterdag nog geprobeerd en zon dagmorgen, maar toen wist ik dat het geen zin had om te gaan. Ik kon niet aanzetten en op een NK cross moet je helemaal goed zijn. Ik had ook geen zin om me helemaal in de ver nieling te lopen." De teleurstelling bij Pot was groot. De onlangs voor de tweede achter eenvolgende keer tot sportvrouw van het jaar uitgeroepen Pot had zich de afgelopen zes weken voorbereid op de Nederlandse kampioenschap pen. "Ik ben ernu in ieder geval snel ler achter. Vorig jaar heb ik een half jaar gezocht naar wat de aard van mijn blessure was." Pot heeft haar hoop gevestigd op de wedstrijd op de weg in Alphen a/d Rijn, die meetelt voor het Pickwick- circuit. Die wedstrijd staat over vier weken op de kalender. In mei zal ze proberen haar nationale titel op de 10 kilometer op de weg te prolonge ren en daarna zal ze meedoen aan de baankampioenschappen Om toch aan haar trainingsarbeid te komen, maar haar rug te ontzien, doet Pot momenteel aan aqua-jog- ging- DVS/Knollentuin heeft het kam pioenschap in de eerste klasse niet zelf meer in handen. De Soesters verloren maandag, ondanks voor sprongen van 1-4 en 3-5 een kost baar punt bij LW: 5-5. DVS/ Knollentuin heeft nu drie verlies- punten meer dan koploper De Lie- berg. Met Ronald de Rooij als beste man van het veld leek DVS/Knollentuin op weg naar een overwinning op de nummer drie van de ranglijst. Uit een vrije trap en via twee acties over links maakte hij drie treffers. LVV kon er daar slechts één tegenover stellen. Na rust vergrootte Saban Aksit met een stiftbal de voorsprong naar 1-4. Dezelf de Aksit werd herhaaldelijk hard aan gepakt door Leo Roest, dezelfde voet baller die enkele weken geleden in het veldduel met SEC van het veld werd ge zonden. De scheidsrechter gaf alleen vrije trappen, maar stuurde De Rooij bij diens eerste overtreding wel voor twee minuten naar de kant. In die ondertalsi- tuatie kwam LVV terug tot 2-4. Toen DVS/Knollentuin weer compleet was werd het zelfs 3-4, maar op aangeven van De Rooij zorgde Luits Houkes zes minuten voor tijd voor 3-5. Het mocht niet baten, want in de slotfa se zou LVV met twee doelpunten als nog een onverdiend gelijkspel uit het vuur slepen. SEC Lijstaanvoerder SEC won maandag avond met de hakken over de sloot van 't Gooi. Pas laat in de tweede helft werd de wedstrijd beslist: 3-1. Gezien het aantal kansen hadden de Hilversum mers net zoveel aanspraak op een goed resultaat mogen maken. SEC opende binnen een minuut met een fraaie treffer van Hans Peter van Zoelen, maar een minuut later gingen dezelfde speler en doelman Jack Nagte- gaal in de fout bij een terugspeelbal. Uit de toegekende vrije trap werd het 1-1. Die stand zou ongeveer 35 minuten blijven staan. Van goed voetbal was geen sprake, 't Gooi kreeg regelmatig ruimte, maar verzuimde te scoren. Een slim hakballetje van Willem de Vries in de diepte, werd door Hendrik-Jan de Boer opgepikt en in één keer ingescho ten. Ook het derde doelpunt was mooi. De Vries schoot vijf minuten voor tijd in de draai hard in: 3-1. Door de moeiza me overwinning vergrootte SEC de voorsprong op Tafelberg met vier pun ten. De titel is binnen handbereik voor de Soester zaalvoetballers.

Soester Courant | 1993 | | pagina 11