i ONDERWIJSI Stoomcursus blussen voor welpenhorde INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS Spani Smee Westi Nieuwste spuitgiet-technologie bij NKS Soesterberg 'Schaak, een koningsspel' Nieuw initiatief: 'Luisteravonden' met oude muziek in Baarn THC zoekt vaste vrijwilligers Tenues voor Afrikaans team Uitleenfunktie Kruiswerk WOENSDAG 17 FEBRUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 12 WOENSDA Tentoonstelling in Flehite IYN zoekt 15 jonge natuurliefhebbers Zaterdagavond-themaconcerten in Pauluskerk Tentoonstelling bij Nijhof-Kunsthof Thuishulpcentrale /Aj Eemland De Loper van de week Inbraak Soestduinen Astrid Roemer in de Roskam-Baarn Prelude-barokconcert in Pauluskerk Baarn FNV-belastinghulp Opknapbeurt voor het Baarnsche Bos 'Oud geleerd, oud gedaan' Zwart Mul Co. zendt kleding naar Malawi Thuiszorg Amersfoort geopend Knappe o |~BASKE Handball Spannenc De zaken gaan bij de Nederlandse Kunststofindustrie Soesterberg (NKS) goed. Het bedrijf, dat een zeer menselijk gezicht heeft, investeert óók regelmatig in de nieuwste technologie om de binnen- en buitenlandse concurrentie het hoofd te bie den. Bij importeur Wilmod in Zoetermeer werd de nieuwste Battenfeld-spuitgietma- chine gekocht. Deze machine kan, in combinatie met de robot, non-stop produceren. Vooral de ei gen produkten van technisch sanitair en onderdelen voor medische apparaten zullen op deze geavanceerde machine vervaardigd worden. Een 50-tons kraan was nodig om het gevaarte een "zachte landingte verzekeren. Een positief geluid uit de plaat selijke industrie! Van 5 februari tot en met 21 maart 1993 staat Museum Flehite schaak. Wie niet bang is ook mat te worden ge zet moet de tentoonstelling 'Schaak, een koningsspel' bezoeken. Er is dan immers volop kans het reuzespel op de vloer te spelen of de strijd aan te gaan tegen de schaakcomputer... Op zondagmiddagen is er verder gele genheid om met hulp van ervaren scha kers de beginselen van deze denksport onder de knie te krijgen. Wie minder aktief wil zijn kan verder op heel ver schillende manieren aan zijn of haar Gouache vanA. v.d. Bosch; te zien in Flehite. Vanwege het grote succes van vorig jaar gaat de 1 VN-scholenwerkgroep voor de tweede maal met een groep jonge na tuurliefhebbers het dieren- en planten leven van Soest verkennen. Zij zoekt daarvoor 15 enthousiaste kinderen in de leeftijd van 8-12 jaar (groep 5 t/m Het programma zal er zo uitzien: 13 maart, 10.00 -12.00 uur, boswan deling in de Korte Duinen. Kijken en luisteren naar alles wat er leeft in het vooijaarsbos. 3 april, 6.00 - 8.00 uur, vroege-vogel- wandeling in Pijnenburg. Luisteren naar vogelgeluiden; met de verrekijker proberen de vogels te ontdekken. 15 mei, 10.00 - 12.00 uur, bodem- diertjes bekijken in de Kwekerij. Het inschrijfgeld voor de drie ochten den bedraagt f5,-. Telefonisch opgeven op tel. 15573. Wie zich aanmeldt krijgt een brief met alle nodige informatie. trekken komen. Zo zijn er heel oude, exotische, artistieke en gewoon leuke schaakstukken en -borden te zien. Het zal niemand verbazen dat daar zeldza me exemplaren bij zijn, zoals een gesty- leerd paard uit ca. 1400 dat in Amster dam is opgegraven. Maar er zijn ook hy permoderne spelen te zien van glas of metaal en kunstwerken die door het schaakspel zijn geïnspireerd. Op de tentoonstelling worden veel we tenswaardigheden uit de schaakge schiedenis getoond. Zo is te zien hoe dit spel invloed heeft gehad op strategische visies, op het woordgebruik en in de kunst. Ook wordt aandacht besteed aan bekende Nederlandse schaakkampioe nen als Max Euwe en de Amersfoortse Fenny Heemskerk. Verder is een hoek ingeruimd voor een jeugdclub uit Naar- den, waarvan de leden 9-13 jaar zijn. De leden hebben schaakspelen uit alle werelddelen en postzegels met schaak motieven verzameld. Ook geeft de club een eigen blad uit. De aanleiding voor de expositie is het eeuwfeest van het Schaakgenootschap Amersfoort. Het doel ervan is vooral het in beeld brengen van de schaakcul tuur, die meer is dan alleen hobby of spel. Museum Flehite, Westsingel 50. Amersfoort, tel. 033-619987dinsdag vrijdag 10.00-17.00 uur; zaterdag-zon dag 14.00-17.00 uur; maandag en feestdagen gesloten. Inspelend op de groeiende interesse voor muziek uit de 16de, 17de en 18de eeuw heeft een aantal muziekliefheb bers in de regio het initiatief genomen tot de Stichting Luisteravonden Oude Muziek. Doel is het bevorderen van de belangstelling voor muziek uit ge noemde periode door het organiseren van thema-avonden. Uitgangspunt is dat op deze avonden muziek zal worden uitgevoerd door eersteklas musici die een grote reputa tie hebben opgebouwd met het bespe len van authentieke instrumenten. Daarnaast zal het een en ander aan we tenswaardigheden worden verteld over de gebruikte instrumenten, de muziek en componist(en). Bij de vele concerten die jaarlijks in de regio Gooi-Eemland worden georgani seerd, ligt het accent voornamelijk op de romantiek. Oudere muziek, uitge voerd op authentieke instrumenten of kopieën daarvan, komt weinig aan bod. De stichting wil daar verandering in brengen. Het ligt in de bedoeling jaarlijks ten minste vier zaterdagavond-concerten te organiseren in de Pauluskerk aan de Brink in Baarn. Die avonden spelen zich af rond een bepaald thema. Een thema zou kunnen zijn de fortepiano. Via een vooraanstaand restaurateur/ bouwer wordt een instrument geplaatst en er zal wat worden verteld over de fortepiano in het algemeen en het ge plaatste instrument in het bijzonder. Vervolgens wordt door een fortepianist van hoog niveau een aantal composities vertolkt, voorzien van de nodige uitleg. Het accent zal steeds liggen op de muzi kale uitvoeringen, zodat de avonden Deze maand is in de Kunsthof bij de fa. Nijhof aan de Minervaweg 3 in Baarn een expositie te zien van houtbewerk ster Paulien Kouwenhoven. Sinds ca. 17 jaar uit zij zich in het vormen en be werken van hout. Ze maakte - vanuit de "warmte" die een eigenschap van hout is - schilderingen op hout en houtreliëfs, waarbij de nervatuur wordt benadrukt, maar ook figuratieve beelden met be staand materiaal als uitgangspunt, zoals antieke tafelpoten, ornamenten etc. Paulien Kouwenhoven gebruikt voor namelijk waterverf en diverse kleur poeders, bij de afwerking politoer. het best kunnen worden beschreven als "concerten met toelichting". Genoemd is de fortepiano, andere onderwerpen kunnen bijvoorbeeld zijn de gamba, blokfluit, traverso, barokhobo en -cel lo, vocale muziek en kamermuziek van uiteenlopende signatuur (fortepiano trio), strijkkwartet etc.). Een artistieke commissie zal de avon den voorbereiden en de musici uitnodi gen. Naast een aantal bestuursleden van de op te richten stichting zullen in die commissie onder anderen zitting nemen de musici Simon Schouten en Jacques Ogg. In een comité van aanbe veling hebben tot op heden zitting ge nomen: L.P.M. van Bolhuis, Leo Bou- dewijns, Willem Brons, Leo van Doese laar, J.P. Eringa, Wilbert Hazelzet, Wilh. Heilweg, Eric Hoeprich, Ton Koopman, Hans Linnartz, Richte van der Meer, P.S.F. Meerburg, Mario Ver- bruggen en Pieter Wispelwey. Donateurs Het slagen van dit Oude Muziek-initia- tief valt of staat met de publieke belang stelling. Wie het initiatief steunt kan zich aanmelden als donateur. Voor een bedrag van minimaal f 50,- per jaar ont vangt men een (overdraagbaar) abon nement, dat voor vier concerten geldig is. Losse toegangskaarten zullen f 17,50 (CJP en 65+ f 15,-) gaan kosten. Daar naast ontvangt men als donateur op ge zette tijden informatie over het reilen en zeilen van de Stichting Luisteravonden Oude Muziek. De nieuwe stichting stelt avonden in het vooruitzicht van hoog niveau, waar men niet alleen veel muzikaal genoegen zal beleven, maar bovendien het nodige aan kennis kan vergaren. Informatie en aanmelding Prelu- de-CD-winkel, Laanstraat 100a in Baarn, of telefonisch bij de Stichting Luisteravonden Oude Muziek i.o. tel. 02154-23015 (overdag) of 02154- 24227/24140 ('s avonds). 'THC^el. 033 - 63 39 24 De Thuishulpcentrale Eemland (THC) zoekt voor gezinnen of situaties waar in ouders, verzorgers, kinderen of bu ren de dagelijkse zorg hebben voor een gehandicapte, dementerende of chronisch zieke, een vaste vertrouwde vrijwilliger, die enkele uren per week ondersteuning wil bieden. Soesterveen In een gezin met vier kinderen in de pu- berteitsleeftijd, zijn de middelste twee verstandelijk gehandicapt. Dinsdag middag kan de moeder niet thuis zijn om de kinderen op te vangen als ze uit resp. dagverblijf en school thuiskomen. Kan iemand van plm. 16.00 tot 17.00 uur daar aanwezig zijn? Tevens wordt een oppas gevraagd voor incidenteel een avond oppassen. Wie ervoor voelt hulp te geven kan bel len voor een vrijblijvend kennisma kingsgesprek - vrijwilligers ontvangen begeleiding en een onkostenvergoe ding van f 2,50 per uur - bij de THC- Eemland, p/a MDE, Bloemendaalse Binnenpoort 7 (hoek Havik) in Amers foort, of bij kontaktpersoon Erica Stan- ton, tel. 19226 in Soest. Onlangs moest de Soester brand weer uitrukken naar de hoek van Bosstraat en Den Blieklaan, waar de welpenhorde (de leden van 7 tot 12) van de waterscoutinggroep Paltz en Eemgeuzen juist bijeen was. Gelukkig ging het niet om een brand of iets dergelijks, maar kwamen de brand weerlieden de jongste leden van deze groep ophalen voor een versnelde cur sus blussen. Per brandweerauto ging de reis naar de brandweerkazerne. In vier groepjes kregen de welpen daar een bepaald on derdeel van het brandweerwezen uitge legd. Ze blusten brandend water met koolzuursneeuw, een containerbrand meester door razendsnel op- zetstukken, 3-duimsslangen en wat niet al op de juiste plaats aan te sluiten, en zovoort. Zo doorliep iedereen een heuse stoom cursus, wahrvoor uiteindelijk een echte oorkonde werd uitgereikt. Het belang rijkste was natuurlijk het meedoen, wat zowel de welpen als de brandweerlie den veel plezier verschafte. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jon gens en meisjes die de krant rond brengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een ex traatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle vermelding. Deze week is het: Shelley Poel In de nacht van zondag op maandag werd ingebroken in een huis aan de Van Lijndenlaan in Soestduinen. De 56-ja- rige bewoner ontdekte dat het hele huis overhoop was gehaald. De dader was binnengekomen door een raam te for ceren. Wat er wordt vermist kon niet aanstonds worden vastgesteld. Op donderdag 25 februari zal in Her berg de Roskam (02154-12541) Hil- versumsestraatweg 14 in Baarn een lite raire avond gehouden worden. Aan vang: 20.30 uur. Toegang f 10,- incl. koffie. De Surinaamse schrijfster Astrid Roemer (1947) zal over haar werk ver tellen en uit haar romans voorlezen. Zij debuteerde in 1970 met de dichtbundel 'Sasa'. Sindsdien publiceerde zij voor namelijk proza, waaronder: 'Over de gekte van een vrouw'. In dit boek be schrijft Astrid Roemer de heroïsche strijd van een jonge, zwarte vrouw die haar menswaardigheid desnoods ten koste van alles en iedereen zuiver wil houden. Ander werk: 'Levenslang ge dicht' en 'De naam voor de liefde'. Zij schreef ook hoorspelen en teksten voor toneel. Op zaterdagavond 27 februari vindt in de Pauluskerk aan de Brink in Baarn een aantrekkelijk barokconcert plaats. Het ensemble "La Tempesta" zal com posities vertolken van een aantal voor aanstaande barokcomponisten, waar onder J.S. Bach, Telemann en Vivaldi. Voor het concert, dat om 20.15 uur aanvangt, wordt ter bestrijding van de onkosten de bescheiden toegangsprijs gevraagd van f 7,50. Het ensemble "La Tempesta" wordt gevormd door Frank Oberschelp (blokfluit), Frank Wakelkamp (violon- cello) en Yuko Koga (clavecimbel). Voor het concert in de Pauluskerk wordt het ensemble versterkt met de barokhoboïst Fernando Souza. Er wordt gespeeld op zogenaamde au thentieke instrumenten of kopieën daarvan, anders gezegd: instrumenten uit de periode waarin de composities zijn ontstaan. In januari 1992 concerteerden Frank Oberschelp en Frank Wakelkamp (met anderen) ook in de Pauluskerk. Dat concert werd door het publiek zeer en thousiast ontvangen. De kwaliteit van de mufcici en het programma beloven ook nu weer veel goeds, zodat een be zoek op 27 februari alleszins de moeite waard is. Toegangskaarten kunnen gekocht wor den bij boekhandel Den Boer en Prelu de, beide in de Baarnse Laanstraat, en op de avond van het concert aan de kerk. Telefonisch reserveren kan onder nummer 02154-23015. Ook dit jaar kunnen de FNV-leden weer profiteren van de FNV-belas- tinghulp. Zij worden gratis geholpen bij het invullen van het aan hen toege zonden aangiftebiljet voor de inkom stenbelasting (A- of E-biljet), of ver mogensbelasting (B-biljet). Ook voor T-biljetten kan men terecht. Dat invullen is voor vele mensen een groeiend probleem, want de belasting bepalingen veranderen voortdurend. De biljetten worden almaar ingewikkel der en onoverzichtelijker. De FNV geeft haar leden al jaren de mogelijkheid de kosten van betaalde hulp voor het invullen van het biljet uit te sparen. Verspreid over het hele land staat ieder jaar een corps van circa 4500 speciaal opgeleide kaderleden klaar om andere FNV-leden met het invullen van het A-, E-, B-, T-biljet te helpen. Met de hulp van dit corps deden vorig jaar maar liefst 85.000 FNV-leden hun voordeel. De toeloop voor dit uniek stuk dienst verlening neemt van jaar tot jaar toe, omdat de FNV-belastinghulp in de loop der jaren een uitstekende naam heeft opgebouwd. Ook bij de belasting diensten zelf, waar men graag gebruik maakt van de inzichten en ervaringen van het FNV-corps. FNV-leden in Soest en Soesterberg, die van deze service gebruik willen maken, kunnen zich voor het maken van een af spraak voor 1 maart aanmelden bij: D. Dergent, tel. 19112 in Soest; of C. Baars, tel. 03463-53706, in Soes terberg. In de maand februari start Staatsbosbe heer met een uitgebreide voorlichtings campagne voor Baarn. De rijksdienst wil dan uitleggen waar zij voor staat en welke natuurterreinen zij beheert. De nadruk komt vooral te liggen op het Baarnsche Bos. Staatsbosbeheer is van plan om na het herstel van park Groeneveld nu ook het Baarnsche Bos op te knappen. Niet zo uitgebreid als Groeneveld, maar het is wel de bedoeling om de belangrijke his torische elementen zoals: de lanen, de troon, de grote- en linden kom weer in oude luister te herstellen en voor de toe komst te bewaren. Voordat de werkzaamheden gaan star ten wil Staatsbosbeheer eerst de omge ving informeren over haar plannen. Op 16 februari ontvangen de beheerders van Staatsbosbeheer de Baarnse ge meenteraad in Kasteel Groeneveld. Tijdens het 'Koffie drinken met de bos wachter' op 28 februari zal boswachter André Wiersma belangstellenden in formeren over de plannen met het Baarnsche Bos. In de maand mei kan men tevens wandelen met de boswach ter door dit prachtige natuurterrein, om de veranderingen met eigen ogen te aanschouwen. Heeft u dat ook wel eens: u komt een bekende tegen met wie u graag een praatje zou willen maken, maar u weet niet goed hoe te beginnen. Of u vindt het moeilijk om terug te gaan naar de winkel en daar te zeggen dat het pas ge kochte artikel niet goed is. Of het niet eenvoudig vinden om contact te maken met de nieuwe buren. Voor ouderen die dit herkennen wordt er het voorjaar wederom de cursus 'Oud geleerd, oud gedaan' georgani seerd. De cursus wordt gehouden in het gebouw van de RIAGG en is bedoeld voor mensen van 60 jaar en ouder. De cursus wordt gegeven door medewer kers van de afdeling Preventie van het RIAGG Oostelijk Utrecht. Vaardigheden leren Een praatje maken, luisteren naar an deren, voor uw mening opkomen, een klacht uiten. Het klinkt allemaal zo een voudig, maar het kan vaak zo moeilijk zijn. Tegenwoordig leren jongeren op school allerlei sociale vaardigheden, maar de meeste ouderen hebben het zichzelf moeten aanleren. Of zijn daar nooit aan toegekomen: te druk met het gezin, met de opvoeding van de kinde ren, met het werk. In de cursus 'Oud geleerd, oud gedaan' worden vaardigheden besproken en ge oefend die handig zijn in het leggen en onderhouden van contacten met ande re mensen. Informatiemiddag De cursus bestaat uit 10 bijeenkomsten en wordt gegeven op de woensdagoch tend van 10.00 tot 12.00 uur in de pe riode (eind) maart t/m (begin) juni. De cursuskosten bedragen (inclusief cur susmap) f 50,-. Voorafgaand aan de cursus wordt op dinsdag 9 maart een in formatieochtend georganiseerd. Men krijgt dan wat meer informatie over de opzet en inhoud van de cursus. Dan zal duidelijk worden of het aansluit bij de eigen wensen en ideeën. Voor aanmelding voor deze informa tieochtend en cursus kan men contact opnemen met Dhr. P. van Schijndel, af deling Preventie ROU, tel: 033-632164. Deze aanmelding moet uiterlijk 1 maart binnen zijn. Woensdag 17 februari individualiserend voortgez. Onderw., Open Huis: IVO Amersfoort, voor indiviauanseru Vondellaan 28, Amersfoort. Vanaf 19.00 uiir cnrkpmalaan 22 Amers Kijkavond: Het Nieuwe Eemland college, Daam Fockemalaan 22, Amers foort. Vanaf 19.30 uur. VoSri Wavond" Kennedy-ATC, voor leerlingen met vwo-, havo- en ma- vo-advies, Kerkstraat 28, Baarn. Vanaf20.00 Open Huis: Chr. s.g. De Eem, voor voorbereidend ber°ePSOnd I Itó, ito, Idgo, idgo en bbo, Kaliumweg 2, Amersfoort. Van 19.0 Open^Huis: GroenhorstColl., voor chr. agrarische opleidingen, Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 10.00-12.00 uur. Voortchtfngsavond: s.g. De Amersfoortse Berg voor mavo havo en vwo (met Latijn), Hugo de Grootlaan 25, Amersfoort. Vanaf 19.30 uur. Openttu^tvaüetColt, voor vwo, havo, mavo, Paladijnenweg 611, Amers- Open Hulst VaHetcolf1/voor VBO-Handel/Adminstr./Verk., Dierenriem 11, Amersfoort. Van 14.30-16.30 uur. Open Huis: Vallei Coll., voor VBO-IVBO, Hooglandseweg 55, Amersfoort. Van 16.00-20.00 uur. Ope^Dagtoranje Nassau School voor mavo, Overboslaan 15, Bilthoven, Van 10.30-12.30 uur. c. ,D Open Dag: Het Nieuwe Lyceum voor havo, athen., gymn., Jan Steemaan 38, Bilthoven. Van 9.30-12.30 uur. Open School: Mavo Soest, \/a\er\aanstraat 167a, Soest. Van 10.00-12.00 uur. In het Afrikaanse Malawi is het aan het plaatselijke ziekenhuis verbonden voet balelftal van Likuni Medicals in het nieuw gestoken door Z wart Mul Co, accoun tants en belastingadviseurs uit Soest. Het Soester bedrijf was door de Baarnse arts Koos Rietkerk op het voetbalelf tal gewezen. Rietkerk is via de stichting Memisa ver bonden aan het Likuni Hospital in Malawi. Naast zijn medische werkzaamheden houdt hij zich ook bezig met de bevolking. Toen hij eind vorig jaar even in Nederland was, liet hij zich ontvallen dat het plaatselijke voetbalteam nog tenues nodig had. Daarop zond Zwart Mul Co. een doos met broekjes, shirtjes en kousen. Likuni Medicals won de eerste wedstrijd in de nieuwe outfit met 4-2. In het werkgebied van de Stichting Kruiswerk Noord-Oost Utrecht zijn sinds kort nog maar vijf uit- leenpunten waar men de maga- zijnartikelen op bepaalde tijden kan afhalen of terugbezorgen. De ze uitleenpunten zijn: Amersfoort: Thuiszorgwinkel, Hof der Gedachte 20; maandag: 11.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur; dinsdag t/m donderdag: 9.30 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur; vrijdag: t/m 19.00 uur; za terdag: 10.00 - 12.00 uur. Bunschoten: Kon. Wilhelminastraat 32; maandag t/m vrijdag 15.30 -17.00 uur. Leusden.' Rozengaarde 33; maandag t/m vrijdag 13.30 - 15.00 uur. Woudenberg: Pr. Margrietstraat 2; maandag t/m vrijdag 15.30 - 17.00 uur. Soest: Nieuweweg 14; maandag t/m vrijdag 15.30 - 17.00 uur. Lenen van artikelen Op deze uitleenpunten zijn de meest voorkomende uitleenartikelen aanwe zig. Deze artikelen kunnen rechtstreeks op de uitleenpunten geleend worden. Artikelen die niet standaard op de uit leenpunten aanwezig zijn kunnen door de wijkverpleging en de medewerker uitleenpunt telefonisch bij het regionaal magazijn besteld worden. Ook kan men altijd naar het regionaal magazijn bellen om te vragen of bepaalde artikelen op de uitleenpunten aanwezig zijn. Nadat doorgegeven is welke artikelen nodig zijn, wordt een afspraak gemaakt wan neer en op welk uitleenpunt men de ar tikelen afkan halen. De magazijnmede werkers zorgen er dan voor dat het arti kel op het uitleenpunt klaar staat. Terugbezorgen Geleende artikelen kunnen op alle uit leenpunten worden teruggebracht. Het artikel moet wel samen met de uitleen bon worden teruggebracht. De maga zijnmedewerker neemt het artikel aan en tekent de uitleenbon af en geeft deze mee als bewijs dat het artikel is ingele verd. De magazijnmedewerker geeft dit aan het regionaal magazijn door, zodat het in de computer verwerkt kan wor den. Bezorgen en ophalen Men kan magazijnartikelen ook laten bezorgen. De bezorgkosten zijn f 15,- per rit. Voor deze f 15,- worden de arti kelen zowel bezorgd als opgehaald. Wanneer een artikel alleen moet wor den opgehaald wordt f 7,50 in rekening gebracht. Voor bedden en patiëntenlif- ten worden geen kosten berekend. Voor meer informatie kan men altijd contact opnemen met een medewerker van het regionaal magazijn, tel. 033-61 91 91. Thuiszorgwinkel Amersfoort De Stichting Thuiszorgwinkels Neder land opende op 18 januari de Thuis zorgwinkel Amersfoort. De stichting is het initiatief van 32 erkende Kruis werk-organisaties en heeft tot doel een door het gehele land verspreide keten van Thuiszorgwinkels op te zetten. De Thuiszorgwinkel Amersfoort wordt ge huisvest in 'Het Pluspunt' aan het Hof der Gedachten 20 in Kattenbroek, tel. 033-550899. De keten van Thuiszorgwinkels stelt op eigentijdse wijze een breed assortiment diensten en verplegingsartikelen be schikbaar en geeft advies over toepas sing en gebruik van deze hulpmiddelen bij de verpleging van patiënten thuis. Daarnaast willen de Thuiszorgwinkels de klant de weg wijzen in de ondoor zichtige wereld van instanties, instellin gen en leveranciers, die zich met voor zieningen in de thuiszorg bezighouden, Desgewenst zullen zij de klant verwij zen naar de juiste instantie en een coör dinerende functie bekleden. De Stichting Thuiszorgwinkels Neder land treedt op als franchisegever voor de afzonderlijke winkels. Verder draagt zij zorg voor produktontwikkeling, cen trale inkoop en opleiding van de mede werkers. De gezamenlijke kruisverenigingen mogen zich met een gerust hart één van de grootste verenigingen van Neder land noemen. Ruim drie miljoen gezin nen (ongeveer de helft van de Neder landse bevolking) zijn lid en kunnen naast uitleen, verhuur en verkoop van verplegingsartikelen en -hulpmiddelen, ook gebruik maken van diensten als kraamzorg bij thuisbevallingen, jeugd- gezindheidszorg en verzorging van zie ken thuis (waaronder veel ouderen). Vraag en aanbod Vanouds een vereniging voor leden, kregen de kruisverenigingen in de loop der jaren een belangrijk aandeel in de uitvoering van de maatschappelijke ge zondheidszorg. De huidige politieke, maatschappelijke en demografische ontwikkelingen, met aan de ene kant een zich terugtrekkende overheid en aan de andere kant een kritischer con sument, het toenemend gezondheids bewustzijn en de vergrijzing, leiden tot een nagenoeg vrij marktmechanisme van vraag en aanbod. De ontwikkeling van aanbod naar vraag laat zien dat de consument een zorgaan bod 'op maat' wil, wat inhoud dat de produkten en diensten maximaal toe gankelijk moeten zijn en moeten vol doen aan de volgende criteria: op voor de consument geschikte of noodzakelijke tijdstippen beschikbaar; met de frequentie en voor de duur per keer die de consument wenst; goede kwaliteit; met de juiste service aangeboden; en tegen de juiste prijs geleverd. De Thuiszorgwinkels zullen een onder steunende functie vervullen in het uit dragen van deze nieuwe eisen aan het produkten- en dienstenpakket van het Kruiswerk. Spanning vorm de rode draad ii tussen de herer New Stars. De b de laatste secon van de Soester? Voor het eerst sin Stars nagenoeg co Arne Balveres w 1 New Stars, met te lijstaanvoerder in het rayon, kwam )ken. En dat kon I Stars worden geze halverwege de tw> de Nieuwegeiner; Red Stars had ve dan drie minute spanning voor he gen (24-26) en ploeg van Shermt Het verschil zou 'tot maximaal v: Schutter Steenbi mikte drie driepi zorgde daarmee knokte minuten 1 achterstand aan, r via vier scores in om: 70-66. Het v 72-73 en 73-73 i nuut te spelen. Re worp, maar kwan Willem-Jan Topp Marco van Maant dubbele cijfers kv sporthal Beuken Stars kreeg vanal mogelijkheid eei 'vuur te slepen, m eerste poging. Dames De dames van Th de 'winning-moo plaatsen lager st< zaterdag met 69-4 wege was de De heren van S ben in Amsterd gelijkheid latei broodnodige pi toe te voegen. 1 noteerde OSC niem verschil v Smeeing/BDC st gen OSC in de wt •sterdammers tot r *der hadden verzai het of enkele spel te licht opnamen, tegen startte bu wat al snel tot et leidde. Smeeing/ van dit buitenkan zien hoe OSC mc tot scoren kon kt Binnen tien min BDC tegen een 5 in het daaropvo Rein Westra er zondag uitgeri kampioenen v beurde na een nen in Odrie. Bij de heren pk eerste voor de fi schap van onder Peter Brehler. A den werden meej zelfde gold bij dt van Ede als een volgd door V Spronk die voor dames zorgde (2 bij de heren wer Sukel met een p Rein Westra wo met een totale s volgde op achte Wijnands werd Bij de dames w Zes teams var competitie afge Het betreft vijf speelsters van i m

Soester Courant | 1993 | | pagina 12