m LACHEND LEASEN 1 ACTUEEL r 'Iedereen zit over de Van Weedestraat op één lijn, behalve de politiek!' Ticket regiotaxi wellicht goedkoper scliociiinkcr 'Zuinig zijn met wat je hebt gekregen' Nieuwe plattegrondkasten in Soesterberg ermode inservice 1 '.*0 2e afdruk PAGINA 2 WOENSDAG 17 FEBRUARI 1993 SOESTER COURANT Soest PAGINA 3 Jenservice seur r slapen o Vurig pleidooi voor heroverweging Structuurvisie BIJ ONS KUNT U ALTIJD EN GRATIS VOOR DE DEUR PARKEREN! TABAKSSPECIAALZAAK A.J. BON (óók staatsloten) DRANKENSPECIAALZAAK BEN RADEMAKER LAANSTRAAT - SOEST Soesterbergers mopperen over vuil, 'racen' en parkeren SCHOEMAKER technische dienst Dronken fietser krijgt rijverbod Totale potje is f60.000 Misverstanden over 'regeling' voor te duur wonende minima Subsidie-aanvragen voor 1994 Cie. Financiën vervroegd naar 8 maart ALTIJD KEUS UIT 150 MERCEDESSEN MET ERVARING FOTO VIDEO TV Politiebureau in Soesterberg op koopavond open 'De Weegbree' Uw gasten zijn onze gasten. Spullenhulp zoekt vrijwilligers Buitenboordmotor gestolen Spullenhulp-prijs uitgereikt aan Janna Hukema De lange lijst Vrucht van open-briefwisseling in Soester Courant 0ESTHRBERG TmA eedestraat 8 derne vice afdeling. ;de sportvelgen t bijpassende ïden modernste ctronische ijnapparatuur 1.02155-1 67 47 10 uur Ivies en ;n die u slapen il. en ma- akening. /an bij- pmeubi- cwaliteit nerk op rbedden. ;n, supe- iplete le- ssant de- wikkelde mfort. '.ut in i W in en de i zelf be- 1 van uw iuze wor- keuze uit sets van il mooi af. over- ssens Creatief Wonen De uitvoering van de Structuurvi- sie is nog niet eens begonnen of er gaan al diverse stemmen op dat de gemeenteraad het verhaal nog maar eens opnieuw moet bekijken. Dat geldt in elk geval voor de plan nen met de Van Weedestraat, die door de direct betrokkenen - voor al de winkeliers - met grote onge rustheid worden bekeken. Tijdens de druk bezochte informatie avond over het herinrichtingsplan klonk vorige week een vurig plei dooi aan het adres van wethouder Mieke Swinkels om een mogelijk heid in te bouwen dat de gemeen teraad alsnog "nee" kan zeggen tegen dit onderdeel van de Struc tuurvisie. De Structuurvisie is toch geen wet-van- Meden-en -Perzen, en waarom zou de gemeenteraad niet mogen of durven te rugkomen op een eerder besluit? - zo luidt ongeveer de redenering. Dat zou wellicht een uitweg bieden uit de drei gende politieke problemen, nu alleen de (meerderheid van de) gemeenteraad achter het voorstel lijkt te staan om het parkeren uit de Van Weedestraat te ha len. Voor de winkeliers is dat de voor naamste steen des aanstoots. Boven dien geeft men de moed niet op dat Soest alsnog medewerking verleent aan de vestiging van een grote Albert Heyn- supermarkt aan de Burgemeester Gro- thestraat. Met name slijter Ben v.d. Linden hield daarvoor opnieuw een warm pleidooi, mede namens de andere Grothestraat- winkeliers Hulleman (optiek), Wort- mann (mode), Baars (woninginrich ting) en Van der Veen (bloemist). Hij vroeg zich o.m. af of het parkeren ook bij hen voorde deur verboden gaat wor den en waarom de herinrichting van de Van Weedestraat aan de even zijde niet verder gaat dan tot de firma Metz, ter wijl het plan aan de oneven zijde aan zienlijk verder reikt: tot de Anna Pau- lownalaan. Volgens V.d. Linden en zijn collega's is het parkeerverbod geen oplossing en is het beter om los- en laadplaatsen te ma ken bij de winkels die regelmatig en in tensief bevoorraad worden. Hij zou trouwens ook graag zien dat de havens dan horizontaal kwamen te liggen, en niet - zoals nu het geval is - met een hel ling waardoor de lading soms niet te houden is. 'Laat AH verrijzen!' Onverbloemd pleitte hij voor de super markt: "Laat Albert Heyn achter Bur gemeester Grothestraat 4-6-8 verrij zen!". Hij wees op de 150 parkeerplaat sen die daar mogelijk zijn en de aanslui ting bij de Van Weedestraat, waardoor het winkelen wordt bevorderd. "Bij Stam is AH eerder een concurrent dan een collega voor de straat.,." Volgens hem was het onbegrijpelijk dat AH geen toestemming kreeg, maar dat het College wél streeft naar een groot parkeerterrein met dezelfde verkeers drukte, dat zij bovendien nu zelf moet betalen. Hij noemde het een uniek feit dat alle belanghebbenden - winkeliers, AH, bewoners (o.a. ook de ouderen bonden) en de deskundigen - allemaal op één lijn zitten, behalve de gemeente. Verder wilde hij o.a. weten wat de ge volgen zijn als AH uit de Van Weede straat vertrekt, hetgeen weer nieuwe parkeerplaatsen kan opleveren. Hij spuwde tenslotte zijn gal over het "jojo beleid" van Soest, omdat zijn winkel in de afgelopen 23 jaar al minstens vijf maal een andere bestemming had ge kregen. Wethouder Mieke Swinkels weigerde in te gaan op de opmerkingen over Al bert Heyn, omdat de kwestie nog niet in het College is afgehandeld. "Ik kan daar nu niets over zeggen." Ze wees erop dat de gemeenteraad bij de vaststelling van de Structuurvisie voor een moeilijke af weging had gestaan, waarbij ook recht gedaan moest worden aan de inspraak. CDA-neuzen Van der Linden refereerde in dat ver band subtiel aan de veronderstelde verdeeldheid binnen het CDA, overi gens zonder de partij met name te noe men. Volgens hem had de opperpries ter (lees: Menne) druk uitgeoefend om alle acht de neuzen (lees: de leden van de CDA-raadsfractie) dezelfde kant op te laten wijzen, ten koste van de onder nemers. "Een gewaagde analyse," merkte Swinkels droogjes op. De wethouder liet weten dat er naar haar smaak op den duur niet te ontko men zou zijn aan betaald parkeren, wat als bijkomend voordeel heeft dat de rijksoverheid dan met subsidie over de brug komt. Volgens haar was dat niet klant-onvriendelijk, zoals Van der Lin den beweerde. "Als het maar in de hele gemeente tegelijk wordt ingevoerd." Winkelkring-voorzitter Hans Nota maakte eens te meer duidelijk dat de winkeliers absoluut gekant zijn tegen het parkeervrij maken van de Van Wee destraat en dat Soest daarmee ook alle adviezen van deskundigen in de wind slaat. Ook hij stelde vast dat allen op één lijn zitten, maar dat alleen de Soes- ter politiek er anders over wenst te den ken. Regelrechte ramp "Ik doe nogmaals een dringend beroep op u: doe uw ogen open en kijk om u heen. Dit wordt een regelrechte ramp voor de winkeliers. Als de trekker Al bert Heyn dan ook nog verdwijnt is het echt met ons gebeurd!" Nota liet weten dat de winkeliers uiterst verbolgen wa ren over de wijze waarop het herinrich tingsplan over hen was uitgestort. "Wij vechten voor onze boterham. Politiek, geef ons de ruimte! Wij willen echt geen Hoog Catharijne of Hilvertshof, maar een fatsoenlijke en levensvatbare Van Weedestraat. Haal het plan terug en ga opnieuw met de ondernemers om de ta fel." Volgens verkeerskundige Van Wan- rooy, die het plan eerder had toegelicht, is de gemeente de laatste tijd te druk ge weest met het openbaar vervoer om nog tijd te vinden voor de uitvoering van het (tijdelijke) plan voor aparte laad- en loshavens. Hij meende trouwens dat ook een apart laad- en los-regiem geen soelaas zou bieden. "Op vrijdag en za terdag stagneert het verkeer in de Van Weedestraat ook, door de mensen die moeten wachten op het uitparkeren van anderen." Van Wanrooy probeerde de vrees voor parkeeroverlast in de zijstraten weg te nemen door te wijzen op een scala van mogelijkheden om dat tegen te gaan, bijvoorbeeld door een parkeerverbod met vrijstelling voor de bewoners of vergunningen, of overal betaald parke ren maar voor de bewoners gratis. Over een parkeer-oplossing voor de Van Weedestraat-bewoners zelf moet trou wens ook nog hard worden nagedacht. Voor een openbaar toilet zag hij wel mogelijkheden. Wethouder Swinkels wilde niet ingaan op vragen om meer duidelijkheid over de gedachte parkeerterreinen op de "koppen" van de straat. "Ik kan niet uit de school klappen, maar er komen di verse plekken in aanmerking." Het be grip "koppen" moest volgens haar ove rigens niet al te strikt gehanteerd wor den en het enige wat ze erover kwijt wil de was dat de terreinen heus wel dicht bij de winkels zouden komen te liggen. Pas bij de volgende informatieronde - volgens haar eind mei of daaromtrent - zou daarover meer concreets te zeggen zijn. Op de suggestie van een onder grondse parkeermogelijkheid onder het Nassauplantsoen antwoordde ze:: "Daar is het laatste woord nog niet over gezegd..." Uitweg? Het was architect H. van Zeeland die erop wees dat de Structuurvisie in feite alleen globaal over de parkeerproble- matiek aan de Van Weedestraat spreekt. Volgens hem kon dat een uit weg bieden nu de consequenties zicht baar werden en zou de gemeenteraad bij nader inzien nog best kunnen beslui ten dat het beter is om nee te zeggen te gen al te rigoureuze maatregelen, zoals het parkeerverbod. Swinkels hield zich op de vlakte en wees erop dat de raad tot zijn besluit was ge komen wegens de onhoudbare situatie op de Van Weedestraat, waarin dus moest worden ingegrepen. Maar ze be loofde Van Zeeland de suggestie mee te nemen naar het College. "De prodce- dure is lang; er is nog van alles mogelijk, maar minder rigoureus? Dat kan haast niet, want het verkeer wordt steeds moeilijker. We sluiten de Van Weede straat met ons eigen verkeersgedrag af..." Van Wanrooy bestreed dat een "tijd- venster" voor het laden en lossen een oplossing zou zijn. Vooral de transpor teurs krijgen het dan heel moeilijk om hun route af te wérken, en bovendien zorgt zo'n "opeenhoping" 's morgens om zeven uur ook voor problemen. Een verplichting opleggen was volgens hem juridisch onhaalbaar. Namens het be- roepsgoederenvervoer - dat graag bij eventuele maatregelen betrokken wil worden - werd gewezen op het feit dat veel chauffeurs niet zelf mogen bepalen hoe laat ze hun vracht aan de Van Wee destraat lossen. Ook volgens Van Zee land waren tijds-oplossingen echter zeer wel denkbaar en Swinkels beloof de daarover het overleg nog eens aan te Ton terug? Winkelkring-voorzitter Nota maakte ten slotte nog een interessante opmer king over de bestaande parkeerplaatsen in de Van Weedestraat. Volgens hem zijn de winkeliers daarvan mede-eige naar, omdat ze destijds 100.000 gulden op tafel hebben gelegd voor de (meest recente) herinrichting van de straat. "Die willen we dan wel terug hebben," aldus Nota. "Dan komen we met onze rekeningen óók bij u," repliceerde wet houder Swinkels. "Ik denk niet dat u dan nog van portemonnee met ons wilt ruilen..." Een vuil straatbeeld, 'scheurende' auto's, verkeerd parkeren en het verdwijnen van de busverbinding met Soest in de avonduren en op zondag. Dat waren de 'grootste' problemen die donderdagavond door de bevolking van Soesterberg werden aangekaart bij burgemees- Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's -j camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid I Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* ter en wethouders. Het college was met een legertje ambtenaren naar het dorp over de bult gemarcheerd voor het periodieke 'Praten met b en w'. "We zijn bezig om de prijs voor een kaartje voor de regio-taxi te verlagen", was het nieuws dat wethouder Mieke Swinkels van verkeer in gebouw De Hoeksteen wereldkundig maakte. De regio-taxi moet in de avonduren en op zondag buslijn 73 gaan vervangen. Een enkele rit Soest-Soesterberg zal, zoals het emu uitziet, ongeveer zes gulden gaan kosten. Dat vindt een bewoonster van Soesterberg, die regelmatig van de busverbinding gebruik maakt, veel te duur. Swinkels gaf evenwel aan dat de prijs wellicht zal zakken. De gemeente voert daar onderhandelingen over met Centraal Nederland en de plaatselijke taxi-bedrijven. Burgemeester Hans de Widt opperde het idee van 'car-poolen'. Als er bij voorbeeld twee Soesterbergers naar de zelfde cursus in Soest gaan, zouden die met elkaar kunnen meerijden. In dat geval zouden de instellingen of vereni gingen, waar Soesterbergers zich aan melden, een coördinerende rol moeten gaan spelen. Volgens enkele Soesterbergers vervuilt hun dorp. Voormalig raadslid Piet Pie ren uit Soesterberg vroeg of de gemeen te in het kader van de sociale vernieu wing extra mankracht kan inzetten. Op dit moment werken slechts drie mede werkers van de plantsoenendienst in Soesterberg. Swinkels wees de Soester bergers op het meldpunt woonomge ving. Dat meldpunt kan worden gebeld als bewoners klachten hebben over vuil op straat. Een telefoontje naar het meldpunt kan er volgens Swinkels toe leiden, dat het probleem binnen 24 uur wordt opgelost. Tijdens het gesprek met b en w werd ook het parkeerprobleem op onder an dere de Generaal Winkelmanstraat aangestipt. Veel automobilisten zetten hun wagen op de stoep, zodat ze niet zo ver hoeven te lopen. "U moet ze niet waarschuwen, maar meteen bonnen uitschrijven. Dat gebeurt in de stad ook, als de parkeertijd voorbij is", stelde een bewoner. Maar wijkagent Kaspers liet weten dat het parkeerprobleem niet de hoogste prioriteit heeft. Bewoners van de Professor Lorentz- laan willen dat de gemeente iets doet aan het race-gedrag van automobilisten op die laan. In dat verband werd zelfs gesproken over een 'chicane-bocht' in de laan. Bewoners van de laan 'eisten' dat de gemeente acties onderneemt, bijvoorbeeld in de vorm van verkeers drempels. Op de Den Blieklaan hield de politie in de nacht van zaterdag op zondag een 33-jarige Soester aan, die met zijn fiets de hele breedte van de weg nodig had. De man was volgens de agenten zo dronken als een kanon. Hij moest blazen en werd meegeno men naar het bureau, waar bleek dat hij een alcoholpromillage van 2,3 in zijn bloed had. Dat leverde hem niet alleen een proces-verbaal op, maar ook een rijverbod van maar liefst 13 uur. De gemeentelijke afdeling So ciale Dienstverlening is de laat ste weken overstelpt met tele foontjes van Soesters die rea geerden op de nieuwe regeling "Verhuis- en inrichtingskosten voor te duur wonende minima". De publikaties daarover blijken her en der misverstanden te hebben opgeroepen, aldus de afdeling Voorlichting van de ge meente. De Sociale Dienst werd benaderd door twee categorieën inwoners. De ene groep bestond uit boze burgers die het onrechtvaardig vonden dat huishoudens met een minimum-in komen een bedrag van 50.000 a 60.000 gulden zouden krijgen als ze zouden verhuizen. De andere groep bestond uit mensen (echte minima, volgens Voorlichting) die te kennen gaven dat ze wel voor die 60.000 gul den in aanmerking wilden komen. Het berust echter allemaal op een misverstand, omdat in de publikaties de indruk was gewekt dat het om maximum-bedragen per huishou den ging. De genoemde 60.000 gul den is echter het maximale budget waaruit de gemeente kan putten. De regeling komt hierop neer: Alle Soester(bergse) ingezetenen met een inkomen op bijstandsniveau kunnen zich laten inschrijven voor een goedkopere huurwoning. Als het betrekken van de nieuwe woning leidt tot een op zichzelf staande ver laging van de maandelijkse lasten kan men een bijdrage krijgen voor de verhuis- en herinrichtingskosten. De hoogte van die bijdrage is afhanke lijk van de wérkelijk gemaakte, noodzakelijke kosten. Het gemeentebestuur maakt belang hebbenden er graag op attent dat de aanvragen om subsidie voor het jaar 1994 op grond van de "Algemene Sub sidieverordening Welzijn" vóór 1 april van dit jaar moeten worden ingediend. De subsidie-aanvraag moet gericht worden aan het College van Burge meester en Wethouders, postbus 2000, 3760 CA Soest. De aanvraag om subsidie moet in elk geval bestaan uit een begroting (voor zien van een toelichting), een werkplan, de statuten en/of huishoudelijke regle menten en de bestuurssamenstelling. Indien een instelling of groep reeds een aantal jaren bestaat dienen tevens de jaarrekeningen van de twee vooraf gaande jaren bijgevoegd te worden. Instellingen, organisaties en groepen die dit jaar subsidie ontvangen worden afzonderlijk door de gemeente op de hoogte gesteld. Nadere informatie kan men krijgen bij de gemeentelijke afdeling welzijn, volksgezondheid en cultuur (tel. 93651 of 93450). Bij deze afdeling kan ook de geldende subsidieverordening verkre gen worden. De eerder voor donderdag 11 maart aangekondigde vergadering van de raadscommissie Financiën, Econo mische aangelegenheden en Sport, is vervroegd naar maandag 8 maart. De verschuiving houdt verband met een vergadering van het gewest Eemland, die op hetzelfde tijdstip zou plaatsvinden. De vergadering begint om 19.30 uur. Bij Van Kooy least u de Mercedes-Benz van uw keuze tegen een verrassend scherp tarief. Of u nu voor nieuw of voor Ster Garant Occasion kiest. Dat noemen we lachend leasen. We rekenen u graag de vele aantrekkelijke mogelijkheden voor. Nijverheidsweg 65N Amersfoort, telefoon 033-635174 A -i, 'i van k b.film 10X15 cm mal of glans WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST Telefoon 02155-12874 - vrijdag koopavond. Volop gratis parkeergelegenheid. De hulppost van de politie in Soes terberg zal vanaf ongeveer april elke donderdag van 19.00 tot 21.00 uur zijn geopend. De bevolking van Soesterberg kan dan rechtstreeks bij de politie terecht. De openstelling tijdens de koop avond is mogelijk geworden door de reorganisatie binnen het politieap paraat. Omdat het Soester bureau aan de Dalweg met ingang van 3 april tussen 23.00 en 7.00 uur geslo ten zal zijn, is er ruimte ontstaan om de hulppost in Soesterberg tijdelijk te bemannen. Op welke datum de openstelling op koopavond ingaat, is nog niet pre cies bekend. feest- en partycentrum Wij maken van uw bruiloft een onvergetelijk feest. vakbekwaam - voordelig hapjes - koffietafel - buffetten Wij maken met alle plezier een vrijblijvende begroting. Weegbreestraat 205-207 SOEST Telefoon 02155 - 14282 Spullenhulp is met het oog op de voorbereidingen voor de verhuizing naar de Schans nu al op zoek naar nieuwe vrijwilligers voor allerlei ta ken. Wie belangstelling heeft voor dit dankbare werk kan informatie krijgen bij interim-coördinator Ka- rel de Lange, tel. 02154-13223 (pri vé) of 02154-21895 (werk); of bij voorzitter Aart van Ginkel, Steen- hoffstraat 16, tel. 18540 (overdag). Ook vraagt het Spullenhulp diverse spullen om het kringloopcentrum in te richten. Een 39-jarige Soester meldde de politie vorige week de diefstal van een buiten boordmotor. Die was weggenomen van een visboot, die achter zijn woning aan de Laanstraat was neergezet. "Zuinig zijn met watje hebt gekre gen." Dat is - in het kort - het cre do van Janna Hukema, winnares van de jaarlijkse Spullenhulpprijs. De trofee - een kunstwerk van Ton Paauw - werd haar zaterdagmor gen tijdens een feestelijke bijeen komst in het kringloopcentrum aan de Parallelweg overhandigd door Spullenhulp-voorzitter Aart van Ginkel. Janna Hukema was door de kringloop organisatie uitgeroepen tot winnares van de Spullenhulp-prijs, omdat ze op kleine schaal het goede voorbeeld geeft door zo weinig mogelijk dingen weg te gooien. Volgens Spullenhulp gaat het daar juist om bij de kringloop-gedach te: wat nog goed is hoort niet thuis op de afvalhoop, maar kan voor anderen nog heel bruikbaar zijn. Na een oproep in de Soester Courant was Janna Hukema van verschillende zijden voorgedragen voor de jaarlijkse onderscheiding, omdat zij individueel zeer actief bezig is met het scheiden van afval en het hergebruik van goederen. Haar voorbeeld was volgens Van Gin kel inspirerend voor veel andere men sen. De prijswinnares gooit bijvoorbeeld geen zakken weg, maar neemt ze rustig mee" naar de winkel om de nieuwe boodschappen te laten inpakken. Het water dat ze gebruikt om groente schoon te maken verdwijnt niet zomaar in de gootsteen, maar wordt verzameld in een emmer, wat dan weer een "door- In de afgelopen week werden in Soest weer een flink aantal autokraken ge pleegd. De lange lijst vermeldde o.a. aangiften van de Pimpelmees, de Clauslaan (2x), de Parklaan, de Kerk straat, de Turfstreek (2x), de Weeg breestraat, het Choristenpad en de Va leriaanstraat (2x). In alle gevallen had de dief het met name voorzien op de ra dio en andere geluidsapparatuur, die al dan niet in combinatie met cd's en an dere zaken werden weggenomen. trekbeurt" van de wc kan schelen. Alle plastic die ze krijgt - ook van buren en bekenden - wordt apart gehouden van het gewone huisvuil. Ze vindt dat allemaal niet spectaculair en was dan ook zeer verbaasd dat ze door Spullenhulp was uitverkoren voor de prijs. "Het zit erin gebakken. Ik heb vroeger thuis in Friesland al geleerd om zuinig met de dingen om te gaan. Dat moest wel. Daarom is het geen grote omschakeling. Nee, ik ben niet opeens wakker geworden." 'Zonde' Dat er zoveel wordt weggegooid vindt ze erg, omdat ze "van huis uit" heeft meegekregen dat het zonde is om din gen te verkwisten. Dat "zonde" mag best een beetje letterlijk worden opge vat, want voor Janna Hukema heeft het bewust omgaan met het milieu alles te maken met haar geloofsovertuiging en de manier waarop mensen omgaan met de Schepping. "Er zou niet zoveel ar- WSTCMHt Wethouder Jan Visser (Progressief Soest) heeft zaterdag in Soesterberg "officieel" de beide nieuwe plattegrondkasten aan de Rademakerstraat plechtig overgedragen aan het raadslid Willem Blaauw (VVD). In een pittige open briefin de Soester Courant had Blaauw een paar maanden ge/eden o.m. de aandacht gevestigd op de oude, onleesbare platte gronden in Soesterberg, die al jarenlang ergernis veroorzaak ten bij lieden die de weg niet wisten. Voor de wethouder was dat, nadat hij de open brief op zijn ei gen wijze had beantwoord, aanleiding om met de fabrikant, de ambtelijke afdeling en de adverteerders het ongenoegen op telossen. Dat kostte moeite, tijd en geld, maar over het resul taat zijn beiden zeer tevreden. Foto: Goos van der Wilt. Aart van Ginkel (l.overhandigt Jan na Hukema de Spullenhulp-prijs, een creatie van beeldend kunstenaar Ton Paauw. moede zijn als wij anders met onze spul len omgingen. Wij'gooien weg waar mensen in andere delen van de wereld nog geen fractie van hebben..." De nieuwe Spullenhulp-prijswinnares is niet op haar eentje bezig met het mi lieu in Soest. Ze is bijvoorbeeld ook lid van het Soester milieuplatform (o.a. be kend van de brievenbus-stickers tegen ongeadresseerd drukwerk) en van Vrouwen voor Vrede, en actief in de werkgroep Conciliair Proces van de Open Hof, die zich inzet voor zaken van vrede, gerechtigheid en het milieu. Ja renlang was ze ook lid van de milieuver eniging Soestdijk Geen Stankwijk. Geen 'hotemetoot' Tijdens de prijsuitreiking stelde voor zitter Aart van Ginkel vast dat dit een historische Spullenhulp-prijs was, en niet alleen omdat er nu eens geen "ho temetoot" was uitverkoren. Spullen hulp staat aan de vooravond van grote veranderingen. Het kringloopcentrum wordt twintig jaar en verhuist dit najaar naar de Schans, dichtbij het nieuwe af- valdepot dat de gemeente Soest daar gaat aanleggen. De verwachting is dat er dan nóg meer spullen uit de afval stroom kunnen worden gered, die door mensen met een minder gevulde beurs hergebruikt kunnen worden. Over de nominatie vertelde Van Ginkel dat dit jaar n.et opzet voorbij was ge gaan aan instanties als het College van B. W., de gemeenteraad, "beroeps kringlopers" of "onszelf'. "De politici komen dan niet in gewetensnood," al dus Van Ginkel, die haar de trofee en bloemen overhandigde. De prijs is ook ditmaal weer een kunstwerk vol symbo liek van de hand van beeldend kunste naar Ton Paauw, ooit zelf één van de oprichters van Spullenhulp, en stelt o.a. een flatgebouw voor, waarin de kringloop plastisch wordt weergegeven dooreen stuk verzinkt koperdraad, dat de ene "schoorsteen" uitkomt om na enige kronkelende omwegen de andere weer in te gaan. 'Kleine dingen' Van haar collega's in het Milieuplat form kreeg Janna Hukema nog bloe men aangeboden. Ze werd daarbij o.a. in het Fries toegesproken door Eit Al- gra. In een kort dankwoord maakte ze nog eens duidelijk dat haar bijdrage aan het milieu slechts bescheiden was: "Ik ben nog steeds verrast, want ik doe wat iedereen moet doen. We moeten alle maal zuinig zijn op wat we gekregen hebben, namelijk de aarde. En dat zit 'm in kleine dingen." Ze feliciteerde Spullenhulp alvast het het 20-jarig jubi leum en wenste het kringloopcentrum veel succes met de verhuizing naar de Schans.

Soester Courant | 1993 | | pagina 3