1VARÏAÏ Het Grote Sap-boek van Riet Sprengers: gezond leven en snel afvallen Welfare-werk Rode Kruis: 'U vraagtwij maken' Slachtofferhulp Eemland groeit Gastouders gevraagd voor vakantie kansarme kinderen Grote opkomst vergadering SKK WOENSDAG 17 FEBRUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 4 Tweede boek van Soester voedingsdeskundige Sap-rage Bureau zoekt vrijwillig(st)er voor administratie Mislukte inbraken Meningen van lezers In de doofpot Swinkels in forum over milieu Stichting Europa-Kinderhulp plaatst oproep Initiatiefgroep Pakketten voor Polen Werken voor bouw kindertehuis op Indonesisch eiland vraagt uw aandacht voor: Bouwzaken Vrijstelling ex art. 19 WRO/50.6 Ww Verleende bouwvergunningen Aangevraagde bouwvergunningen Openbare bekendmaking Ontwerp-hinderwet- vergunning Hinderwetvergunning Bestemmingsplan 'Klein Engendaal' Bestemmingsplan 'Lazarusberg' Bestemmingsplan 'Landelijk Gebied' (eerste herziening) Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant "Een methode voor gezond leven en snel afvallen", zo luidt de on dertitel van Het Grote Sap-boek dat deze week in de boekhandel ligt. Het is het tweede boek van de hand van Riet Sprengers, voe dingsdeskundige uit Soest. Eerder verscheen van haar "Lijn in voe ding". Riet Sprengers is op het gebied van voe ding inmiddels een erkende autoriteit. Ze werd nationaal bekend door haar medewerking aan het tv-programma "Belfleur" van de Tros, schrijft regel matig artikelen over voeding in diverse bladen en houdt zich daarnaast o.a. be zig met het samenstellen van recepten en de ontwikkeling van moderne keu- ken-apparatuur. Ook verzorgt zij lessen en instructies op dat gebied, meestal in samenwerking met fabrikanten en/of importeurs van keuken-apparaten. Naast de theorie heeft ook de praktijk van het koken haar warme belangstel ling. "Le Palais Fin" - de Franse term voor "goede smaak" - is de naam van haar cateringbedrijf, waarmee ze op verzoek exclusieve, vaak thema-gerich te buffetten verzorgt. Dat gebeurt alle maal vanuit haar huis in Soest, waar haar behalve een kantoor met naar schatting duizend kookboeken ook een goed geoutilleerde keuken, voorzien van de modernste apparatuur, ter be schikking staat. Riet Sprengers begon haar loopbaan met een opleiding huishoud- en ge- zondheidskunde en was dus eigenlijk voorbestemd voor een onderwij scarriè- re. In plaats daarvan werd ze hoofd van de huishoudelijke dienst van een grote Amsterdamse instelling voor verstan delijk gehandicapten - "een hele uitda ging" - gevolgd door jarenlange betrok kenheid bij de Malvahoeve in Soest, waar ze o.a. kooklessen gaf aan de be woners in het kader van een sociaal ka- merbewoningsproject. Toen zoon en dochter opgroeiden stapte ze vervol gens alsnog over naar het onderwijs en werd docente aan een scholengemeen schap in Laren, waar ze les gaf in prak tijkvakken als voedings- en gezond- heidskunde, haar "oude stiel". Sinds enkele jaren heeft ze haar eenmans-ca teringbedrijf "Le Palais Fin", waarin het begrip kwaliteit de hoofdrol speelt. Geen wonder dat uitgever De Kern haar benaderde voor de Nederlandse uitgave van twee belangrijke boeken op voedingsgebied. Het eerste - "Lijn in voeding, gezond leven door gezond eten" - verscheen in november 1991 en werd meteen een succes. Het boek (f 27.50) speelt in op de ook in Nederland sterk gestegen belangstelling voor na tuurlijke hygiëne en gezonde voeding en bevat allerlei recepten die gemakke lijk toepasbaar en bovenal "gezond" zijn: geen diëten in de medische zin van het woord, maar recepten die gemakke lijk inpasbaar zijn in het drukke dage lijks leven. Haar tweede "opus" ligt met ingang van deze week voor f 24,50 te koop in de boekwinkel. Het Grote Sap-boek speelt in op de sap-rage die vanuit Amerika ook naar Europa is overge waaid: het drinken van gezonde groen te- en fruitsappen. Die sappen zijn niet alleen reinigend, omdat ze vol vitami nen en mineralen zitten, maar ook ge makkelijk zelf te maken en dus meestal goedkoop. Het gebruik van sap is ook een uitstekende manier om snel af te vallen, zonder langdurig getob of le venslange diëten, en ook geschikt voor een onderhoudskuur van bijvoorbeeld één dag per week of drie dagen per maand. De kans dat het gewicht daar mee op peil blijft is groot. In wezen is er sprake van een "heront dekking", want sapketels, druivenper- sen en weckflessen waren bij voorgaan de generaties algemeen bekend. Mo derner (fabrieksmatige) methoden - zo als conserveren, vriesdrogen en diep vriezen - bleken weliswaar gebruiks vriendelijker voor de consument, maar het verlies van essentiële voedingsstof fen als vitaminen en mineralen werd ondergeschikt gemaakt aan de efficien cy. "De trend is nu gelukkig weer gekeerd. De kwaliteit van het leven en de ge zondheid staan weer voorop: 'back to the basics'," aldus Riet Sprengers, "dus zuivere produkten met een optimale opbrengst aan geur- en smaak- maar vooral voedingsstoffen. Het zelf maken en consumeren van gezonde groente- Riet Sprengers. Foto: Goos van der Wilt. Het assortiment van het Welfare- werk van het Rode Kruis is bij ve len inmiddels bekend. Prima! Ta fellakens, kussens in allerlei ma ten, enz. Uiteraard bepalen de vaardigheden van de vrijwilligsters wat er gemaakt kan worden. Iedereen doet steeds haar best de werk stukken tijdig voor de eerstvolgende verkoping klaar te hebben. Maar hoe bekend is het in Soest en Soesterberg, dat ook mensen, die niets met het Rode Kruis te maken hebben werk kunnen aanbieden? Een voor beeld: stel, men wil iemand die van een mooi geborduurd tafelkleed houdt, zo'n kleed aanbieden. Men kan dan naar een winkel gaan om dat te kopen, kant en klaar. De "Welfare-route" is om eerst eens te gaan praten op een van de Welfare adressen. Wie weet is daar iemand, die zit te wachten op zo'n heerlijk moeilijke klus. Zo iemand zou misschien dol graag een dergelijk kleed willen bordu ren. Dan zijn zowel de maakster als de gene voor wie het kleed is bedoeld bei den in hun sas! Iemand verrassen met een fraai stuk handwerk? Loop dan eens langs bij een van de Welfare-groepen. Wie weet wat zij kunnen doen. Men kan bijna de hele week terecht bij het Welfare-werk in Soest. maandag 14.00-16.00 uur in Hons- bergen; dinsdag 9.30-11.30 uur in Hoog Soestdijk en 14.00-16.00 uur in de Vij verhof; donderdag van 14.00-16.00 uur in Groot Engendaal. Inderdaad, het Welfare-werk in Braamhage komt op dit lijstje niet voor. Op de woensdagmiddagen gaat het daar vooral om het gezellig samenzijn. In plaats van zomaar naar binnen te lo pen kan men natuurlijk ook eerst te recht bij Jacky van Soest, tel. 13235. Het bureau Slachtofferhulp biedt hulp aan mensen die slachtoffer zijn geworden van een misdrijf of een verkeersongeval. Naast het slachtoffer zelf, kunnen ook fami lieleden, nabestaanden en getui gen bij het bureau terecht. In 1992 heeft het bureau Slachtofferhulp met 1150 slachtoffers contact ge had. Dat is circa 15% meer dan in 1991. Slachtofferhulp werkt in acht gemeen ten in Eemland. Op dit moment zorgen 40 vrijwillige medewerkers, die worden begeleid door twee coördinatoren, voor de contacten met de slachtoffers. De hulp kan naast een luisterend oor bestaan uit informatie over juridische- en verzekeringstechnische zaken of verwijzen naar een professionele instel ling/deskundige. Ieder slachtoffer kan zelf met het bureau Slachtofferhulp kontakt opnemen; in Soest te bereiken optel. 27719. De afdeling Amersfoort beschikt over een kantoor op het politiebureau te Amersfoort, van Asch van Wijckstraat 45 (tel. 033-610805), waar men tussen 9.00 en 16.00 uur direkt met vragen te recht kan. Buiten deze uren kan voor dringende zaken tussen 7.00 en 9.00 uur en tussen 16.00 en 23.00 uur recht streeks telefonisch kontakt worden opgenomen met Slachtofferhulp, 's Nachts is het bureau voor de gehele regio voor zeer dringende en acute za ken bereikbaar via de meldkamer van de politie Amersfoort. Door de sterke toename van het aantal hulpvragen nemen ook de administra tieve taken snel toe. Op dit moment is er dringend behoefte aan een vrijwillige medewerker/ster die enige kennis heeft van administratie en postbehandeling. Ervaring in het omgaan met een com puter is een pré. Daarnaast worden goe de sociale vaardigheden op prijs ge steld. Geboden wordt een prettige werksfeer en vergoeding van gemaakte onkosten. Wie belangstelling heeft voor deze funktie kan kontakt opnemen met de coördinator mevrouw M.J. Schaaff (033-610805) of zich schriftelijk aan melden (Bureau Slachtofferhulp Eem land, van Asch van Wijckstraat 45, 3811 LP Amersfoort). Een onbekende dader heeft vorige week geprobeerd in een woning aan de Steenhoffstraat in te breken. Hij nam de keukendeur onderhanden, maar slaag de er niet in hem open te krijgen. De 55-jarige bewoonster stelde de politie op de hoogte. Dat deed ook een bewo ner van de Lange Brinkweg, die ont dekte dat er een straattegel tegen zijn ruit was gegooid. De (dubbele) ruit gaf niet mee, maar hield er wel een "ster" aan over. en vruchtensappen is gemakkelijk en bovendien een uitstekende vorm van eten en drinken." Het boek bevat naast een goede theore tische onderbouwing op basis van de laatste inzichten van de voedingsweten schap vooral veel praktische richtlijnen en recepten, die inpasbaar zijn in de praktijk van alledag en geschikt voor een brede doelgroep. Het gebruik van sappen kan allerlei ongemakken voor komen en biedt meer vitale energie. Weer hebben cameramensen zich uit hun tent laten lokken door jongeren die wel graag eens op de t.v. willen komen. Blijkbaar worden ook zij van tevoren gewaarschuwd voor hun stunt. Dat bleek zondag 7-2 duidelijk toen we in de middag al konden zien wat voet balsupporters in Assen deden. Zij lieten de trein, die opdracht had daar niet te stoppen, toch stilstaan door aan de noodrem te trekken. Het wordt hoog tijd dat journalisten en cameramensen dergelijke negatieve ak- ties gaan negeren! In de doofpot er mee. Ze kunnen er iets positiefs tegenover stellen door te beloven dat ze goede doelpunten zullen uitzenden. Maar dan komen ze alleen op de t.v. als ze afzien van hun actie. Gelukkig hebben de spoorwegen gepu bliceerd dat ze het vervoer van suppor ters te duur vinden. Een hoopvol begin! Maar, aanzien doet gedenken. A.C. Broer Wethouder Mieke Swinkels zal namens de gemeente Soest plaatsnemen in het milieuforum op donderdag 18 februari in het Eemland College te Amersfoort. Deze forumdiskussie wordt door deze school georganiseerd in het kader van een milieuweek voor de leerlingen van HAVO 4 en VWO 5. In de lessen en ex cursies stonden de milieuproblematiek en de oplossingen een week lang cen traal. Tijdens het afsluitende forum zul len de leerlingen in diskussie gaan met diverse personen die in hun dagelijks werk met milieu te maken hebben. Naast mevrouw Swinkels zijn ook de wethouders van Amersfoort en Leus den die milieu in hun portefeuille heb ben aanwezig en verder vertegenwoor digers van natuur- en milieu-organisa ties, bedrijven en milieupolitie. De fo rumdiskussie zal duren van 11.00 tot 12.30 uur. Stichting Europa-Kinderhulp zoekt gastouders voor kansarme kinde ren uit Nederland en andere Euro pese landen. Het is de bedoeling dat de kinderen in juli en augustus enkele weken bij een gastgezin verblijven. De kinderen die via de stichting op vakantie gaan, zijn zes tot en met der tienjaar. Ze komen uit krottenwijken of uit buurten, waar weinig speelruimte is. Fietsen en zwemmen zijn voor veel kin deren de normaalste zaak van de we reld, maar voor deze kinderen niet. Ze komen uit Duitsland, Frankrijk, Enge land, Noord-Ierland, Oostenrijk en Ne derland. Stichting Europa-Kinderhulp organi seert verschillende vakanties in Neder land, Duitsland en Frankrijk. Voor de periode van 26 juli tot en met 14 augus tus staat een vakantie in ons land gep land. Om die te kunnen realiseren, zijn gastouders nodig die bereid zijn om één of meer kinderen tijdelijk in huis te ne men. Een woordvoerder van de stich ting: "Er staat geen vergoeding tegen over, maar het geluk dat de gastouders zo'n kind bezorgen, is onbetaalbaar." De stichting heeft een comité van aan beveling, waarin onder anderen burge meester Ed van Thijn van Amsterdam en mevrouw A.M. Bosshardt van het le ger des heils in zitten. Informatie over de Stichting Europa- Kinderhulp kan worden verkregen bij onder anderen Jan van Raamsdonk, tel. 03403-73626 en Hennie Kraai, tel. 033-944536. De regio Utrecht-'t Gooi van de stichting heet ook donateurs van harte welkom (giro 1756736). Bijna een kwart van de ca. 250 le den van de vereniging Soest-Ked- zierzyn/Kozle (SKK) was aanwe zig op de eerste algemene leden vergadering, die vorige week werd gehouden. Het onderstreepte de betrokkenheid van veel leden bij het doen en laten van de vereni ging SKK. Het bestuur gaf aan de leden volledige opening van zaken. Gedetailleerd werd het financieel verslag besproken, dat in de eerste 8 maanden van het bestaan van de vereniging al een 'kasverloop' liet zien van meer dan 20.000 gulden. Het bestuur kreeg de waardering van de ledenvergadering voor het zuinige be heer. Ook de wijze van verslaglegging naar de leden toe kreeg de volle instemming van de leden. Anders dan gebruikelijk las de secretaris niet een overzicht op van de aktiviteiten in 1992, maar had den alle leden een uitgebreid Jaarver slag 1992 voor aanvang van de verga dering thuisbezorgd gekregen. De daarin opgenomen verantwoording van het bestuur om op voorstel van de heren J. Visser en J. Adema een convenant overeen te komen met de stichting Ju- melage kreeg de volledige steun van de leden. Als bestuursleden traden af de heer J. Adema (die als adviseur verbonden blijft aan de vereniging voor het toe zicht op het convenant) en mw. T. Gu- gelot (penningmeester). Als penning meester werd benoemd door de leden vergadering de heer L. Middendorp, die al jarenlang vriendschappelijke banden met Kedzierzyn/Kozle onder houdt. Het nieuw gekozen bestuurslid N. Hoebe komt ook al jarenlang in Kedzierzyn/Kozle. Hij zal zich in het bijzonder gaan bezighouden met de uit bouw van onderwijscontracten. ln het verenigingsjaar 1993 zal het be stuur van de vereniging SKK (met de aktieve leden!) zich vooral gaan bezig houden met het verder organiseren van de jonge vereniging, het stimuleren van de contacten tussen bedrijven om sta geplaatsen voor (jonge) Poolse werk nemers te bieden en uitwisselingen tus sen culturele en sportverenigingen. Eveneens zal het bestuur organisatori sche ondersteuning bieden aan een ini tiatiefgroep in Kedzierzyn/Kozle, die een met SKK vergelijkbare open ver eniging willen oprichten. 4 TOWARZYSTWO ■PRZYJAZNfl Vereniging Soest - Kvdzlerzyn/KoZie De vergadering werd pas gesloten toen een aantal leden, die al vanaf de oprich ting zeer aktief zijn, werd onderschei den met de titel L.L. ofwel Loyaal Lid. De dames Andrien Middendorp en Tonny Haars, de heren René Hilhorst en Ton van Senten, werden in de rood witte bloemen gezet. Informatie over de vereniging SKK? Telefoon: 16959 (Bert Krijger, voorzit ter), 22734 (mw. Lenie van Logtestijn, vice-voorzitter), 12158 (Gijs van Brummelen, secretaris). Op vrijdag 26 februari, tussen 17.00 en 22.00 uur, is er weer gelegenheid om pakketten voor fanmilie, vrienden en kennissen in Polen af te leveren bij de familie De Groot, Haverweerd 117. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en een stevig touw eromheen. Namen van gea dresseerde én afzender moeten duide lijk leesbaar op de doos geschreven staan. De pakketten mogen ook brieven en tijdschriften bevatten. Het maxi mum gewicht van een pakket is 25 kg. De kosten zijn f 7,50 plus f 2,50 per kg. Inlichtingen: tel. 24377. Via pater Ypma van het Centrum Kon takt der Kontinenten in Soesterberg heeft het Amersfoortse bouwbedrijf Hoffmann besloten zich in te zetten voor het Indonesische eiland Flores. In december woedde daar een orkaan die het leven kostte aan 2.500 mensen. Alle medewerkers van Hoffmann heb ben een roostervrije dag ingeleverd. De dertig werknemers zullen die dag acht uur lang werken, hetgeen een op brengst van 15.000 gulden kan beteke nen. Dat geld komt ten goede aan de bouw van een kindertehuis op Flores. Raadhuisplein 1, tel. 93411 De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van het daarbij ge noemde voorschrift, vergunning te ver lenen voor: het veranderen en uitbreiden van een woonhuis en opslagruimte, Insinger- straat 15a (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 18 februari 1993, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijk van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouw zaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 6 van Woningwet, vrij stelling verlenen voor: het veranderen van een sportbestem- ming (kantine sportcomplex) in een be- drijfsbestemming, Sterrenbergweg, Soesterberg. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 18 februari 1993, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouw zaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de aangegeven verzenddatum. Eigendomweg 32 (93041): plaatsen van een schuurtje, 5-2-93; Haagwinde (93023): bouwen van een windhok, 5-2-93; Julianalaan 15 (93044): plaatsen van een fietsenberging, 5-2-93; Koperwiek 10-54 (92163): bouwen van 23 woningen voor ouderen, 4-2-93; P.C. Hooftlaan 20 (93040): plaatsen van een blokhut, 5-2-93; Parklaan 2 (93020): plaatsen van een serre, 4-2-93; Rademakerstraat 18-20 (91313): bouwen van een supermarkt met bo venwoning, 2-2-93; Zwarte Wegje 6 (92511): bouwen van een woonhuis met garage, 5-2-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) kunnen belanghebbenden te gen deze beslissingen een bezwaar schrift indienen. Als u een bezwaar schrift wilt indienen, dan moet dat be zwaarschrift gericht worden aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het be zwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzenddatum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuis plein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. De volgende bouwaanvragen/meldin- gen zijn ingediend op de aangegeven datum. Amersfoortsestraat 105a (93052): plaatsen van een transformatorstation, 3-2-93; Braamweg 78 (93049): plaatsen van een duivenhok, 2-2-93; Dorresteinweg 22 (93058): plaatsen van twee dakkapellen, 5-2-93; Gemshoorn 9 (93042): uitbreiden van een woonhuis, 5-2-93; Industrieweg 26 (92429): bouwen van een bedrijfspand, 1-2-93; Julianalaan 15 (93044): plaatsen van een fietsenberging, 1-2-93; Molenstraat 144 (93045): plaatsen van twee dakkapellen, 1-2-93; P.C. Hooftlaan 22 (93022): uitbrei den van een woonhuis, 1-2-93; Van der Griendtlaan 24 (93047): veranderen van een woonhuis, 2-2-93; Van Weedestraat 251 (93054): ver anderen van een gevel, 3-2-93; Wieksloterweg O.Z. 95 (93018): uitbreiden van een woonhuis, 5-2-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening in Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepa lingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: 1met de borden B4, B5 en B6 van bij lage 1 van het RVV 1990 de voor rangssituatie op de aansluiting van de Nieuwstraat op de Koninginne- laan zo te wijzigen dat het verkeer vanuit de Nieuwstraat en de aan te leggen busbaan voorrang dient te verlenen aan het verkeer op de Ko- ninginnelaan; 2. met de markeringen 'BUS' als be doeld in het RVV 1990 de voor busverkeer bestemde rijstroken op de overstappunten 'Soestdijk- Noord' en Soest-Zuid' aan te wij zen als busbaan en de linksafstrook op de Ossendamweg ten behoeve van inrijden van de Eikenlaan als busstrook; 3. met bord E2 van bijlage 1 van het RW 1990 op de Koninginnelaan tegenover de aansluiting van de busbaan op de Koninginnelaan over een lengte van 60 meter vanaf de aansluiting met de Nieuwstraat en over een lengte van 30 meter in westelijke richting vanaf de aanslui ting van de busbaan een verbod tot stilstaan in te stellen; 4. met de borden El van bijlage 1 van het RW 1990 het parkeren te ver bieden aan de westelijke zijde van de Ossendamweg tussen de Kas tanjelaan en de 's Jacobstraat; 5. met bord D4 van bijlage 1 van het RW 1990 op de Ossendamweg voor de aansluiting met de Kastan jelaan motorvoertuigen met uitzon dering van lijnbussen te gebieden uitsluitend in rechtdoorgaande richting te rijden; 6. met bord D5 van bijlage 1 van het RW 1990 op de Kastanjelaan voor de aansluiting met de Ossen damweg motorvoertuigen met uit zondering van lijnbussen te gebie den uitsluitend rechtsaf te slaan; 7. met bord D6 van bijlage 1 van het RW 1990 op de Ossendamweg voor de aansluiting met de Eiken laan motorvoertuigen te gebieden uitsluitend in rechtdoorgaande richting te rijden dan wel rechtsaf te slaan; 8. met bord D5 van bijlage 1 van het RW 1990 op de Eikenlaan voor de aansluiting met de Ossendam weg motorvoertuigen met uitzon dering van lijnbussen te gebieden uitsluitend rechtsaf te slaan; 9. met bord E2 van bijlage 1 van het RW 1990 op de Eikenlaan aan beide zijden over lengte van 35 me ter vanaf de aansluiting op de Os sendamweg een verbod tot stilstaan in te stellen; 10. met bord E2 van bijlage 1 van het RW 1990 op de Eikenlaan aan beide zijden over lengte van 15 me ter ten oosten vanaf de aansluitin gen van de Buntweg en van de bus baan een verbod tot stilstaan in te stellen; 11met de borden B3 en B6 van bijlage 1 van het RW 1990 de voorrangs situatie op de aansluitingen van de Kolonieweg en de Verlengde Ko- lonieweg op de Eikenlaan zo te wij zigen dat het verkeer vanuit de Ko lonieweg en Verlengde Kolonieweg voorrang dient te verlenen aan het verkeer op de Eikenlaan. 12.met de borden Gil en G12 het fietspad vanaf het oostelijk fietspad langs de Ossendamweg tussen de Eikenlaan en de overweg naar de oostelijk van het busoverstappunt verplaatste fietsenstallingen aan te wijzen als verplicht fietspad in beide richtingen; 13. met bord El van bijlage 1 van het RW 1990 parkeerverboden in te stellen op de Hellingweg aan de zuidzijde, op de Korte Bergstraat aan de zuidzijde, het Julianaplein aan de westzijde, op de Prins Hen driklaan aan westzijde tussen het Julianaplein en de Anna Paulowna- laan en aan oostzijde tussen de An na Paulownalaan en de Nassaulaan en op de Plasweg aan de oostzijde tussen de Kastanjelaan en Willi- brordusstraat; 14. met bord E7 van bijlage 1 van het RW 1990 in de strook tussen rij strook en fiets van de Burgemeester Grothestraat en van de Van Wee destraat ter hoogte van de navol gende percelen laad- en losgelegen- heden aan te wijzen: de Van Weedestraat; perceel nr. 20 een strook van 30 m. perceel nr. 25 een strook van 18 m.; perceel nr. 59 een strook van 10 m.; perceel nr. 60 een strook van 12 m.; perceel nr. 72 een strook van 25 m.; perceel nr. 151 een strook van 40 m. de Burgemeester Grothestraat: perceel nr. 6 een strook van 25 m.; perceel nr. 5c een strook van 25 m.; 15. met bord E2 van bijlage 1 van het RW 1990 op de rijbaan in beide richtingen van de Van Weedestraat en de Burgemeester Grothestraat tot huisnummer 21 een verbod tot stilstaan in te stellen. II. in te trekken de bestaande verkeers- besluiten voorzover deze in strijd zijn met de hiervoor vastgestelde besluiten. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepsschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een afschrift van dit besluit is getekend gezonden aan: a. het college van Gedeputeerde Sta ten van Utrecht; b. de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht; c. de commissaris van politie te Soest. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van 830 tot 12.30 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan en bij de dependance publiekszaken Soester berg tijdens de openingsuren, ter inzage het ontwerp van de beschikking op het verzoek van: Stichting Dorpshuis Soesterberg, Dorpsplein 17, voor het in werking hebben van een dorpshuis/diensten centrum op het perceel Dorpsplein 17. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vóór 4 maart 1993. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren, ter inzage de beschik king op het verzoek van: Hageman lagergieterij M.F.G. Hol leman, Laanstraat 30, voor een inrich ting tot het reconditioneren van alle ty pen witmetalen glij lagers op het perceel Laanstraat 32a (Negatieve beslissing op aanvraag). Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige ander belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder be zwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 31 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dat met in gang van 18 februari 1993 in het kan toor van de sector Milieu en Stadsbe heer, afdeling Ruimtelijk Ordening en Bouwzaken (geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur), in het gemeen telijk informatiecentrum (hal gemeen tehuis), in de plaatselijke bibliotheken, alsmede in de dependance van het ge meentehuis te Soesterberg, voor een ie der ter inzage ligt het bestemmingsplan 'Klein Engendaal', zoals vastgesteld bij raadsbesluit van 24/25 oktober 1990, gedeeltelijk goedgekeurd bij besluit van gedeputeerde staten van Utrecht van 4 juni 1991, en gedeeltelijk goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 28 juli 1992, no. 92.006590, welke laatste goedkeu ring onherroepelijk is geworden. Bij haar voornoemde besluit van 28 juli 1992 heeft de Kroon aan het genoemde bestemmingsplan 'Klein Engendaal' alsnog goedkeuring onthouden voor wat betreft de op de plankaart ter hoog te van de Isaacstraat opgenomen aan duiding 'ontsluitingspunt'. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 31 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dan met in gang van 18 februari 1993 in het kan toor van de sector Milieu en Stadsbe heer, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (geopend iedere werkdag van 9.00 - 12.00 uur), in het gemeente lijk informatiecentrum (hal gemeente huis), in de plaatselijke bibliotheken, alsmede in de dependance van het ge meentehuis te Soesterberg, voor een ie der ter inzage ligt het bestemmingsplan 'Lazarusberg', zoals vastgesteld bij raadsbesluit van 21 februari 1991, ge deeltelijk goedgekeurd bij besluit van gedeputeerde staten van 24 september 1991 en goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 16 december 1992, nr. 92.011511, welke laatste goedkeuring onherroepelijk is geworden. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 31 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dat met in gang van 18 februari 1993 in het kan toor van de sector Milieu en Stadsbe heer, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur), in het gemeen telijk informatiecentrum (hal gemeen tehuis), in de plaatselijke bibliotheken, alsmede in de dependance van het ge meentehuis te Soesterberg, voor eenie der ter inzage ligt het bestemmingsplan 'Eerste herziening bestemmingsplan Landelijk Gebied', zoals vastgesteld bij raadsbesluit van 12 april 1990, goed keuring onthouden bij besluit van Ge deputeerde Staten van Utrecht van 27 november 1990, en goedkeuring ont houden bij Koninklijk Besluit van 27 augustus 1992, no. 92.007736.

Soester Courant | 1993 | | pagina 4