/Ah ACTUEEL r Oorkondes en snoep voor De Schakel Véél karnaval in Soest en Soesterberg 'Bundeltje' over de Eem mm Nieuws van 'Soesterbergs Belang' Nieuwe verordening bedrijfsafval levert grote problemen op PAGINA 4 wat te zeggen heeft doet dat in de ioester Courant WOENSDAG 17 FEBRUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 5 Leden van woongroep Koningsdael dankbaar voor sponsoractie Ik WIL MIJN KLEURENFILM ZWART/WIT AFGEDRUKT HEBBEN, KAN DAT? DE TROMSLAGER Geldkistjes buit Mecklenburglaan Inbraak Kerkstraat Snelkraak strandt op degelijke ruit Dubbele inbraak aan Vermeerlaan pfcfNTGN tCANÜAT, Aanvragen subsidie Cultuurfonds: tot 31 maart Apparatuur weg bij inbraak Beukendal Reservewiel van vrachtwagen weg Paspoorten gestolen bij inbraak Gratis schminken voor kinderen bij AH-Smitshof Druk programma voor feestvierders A.A. VAN BREUKELEN B.V. Op initiatief van WB V De Eem MHHH perceel Dorpsplein 17, bezwaren tegen de ont- ing kunnen schriftelijk acht door de aanvrager ie reeds schriftelijk of nvaar hebben gemaakt oek om vergunning en daartoe redelijkerwijze taat zijn geweest. De be- moeten bij het geineen den ingediend vóór 4 t wenst, worden de per- /ens van degene die een indient niet bekend ge- verzoek daartoe moet ;elijkertijd met het be- ij het gemeentebestuur end. tvergunning Milieubeheer van de ge- Raadhuisplein 1, kamer heden op werkdagen van uur, alsmede in de biblio- Albert Cuyplaan tijdens en, ter inzage de beschik- :rzoek van: igergieterij M.F.G. Hol- raat 30, voor een inrich- .'onditioneren van alle ty- n glij lagers op het perceel 2a (Negatieve beslissing deze beschikking kan iend door: ;er; ;en adviseurs; ie tegen de aanvraag om g tijdig bezwaren hebben Ier belanghebbende die lat hij redelijkerwijze niet staat is geweest eerder be te brengen. :hrift moet worden gericht ing voor de geschillen van le Raad van State, postbus EA 's-Gravenhage, bin- nd na de dagtekening van ;eving. ep instellen kunnen over- artikel 107 van de Wet op State een verzoek doen om n de beschikking dan wel n van een voorlopige voor- verzoek moet worden ge- voorzitter van de Afdeling :hillen van bestuur van de tate, postbus 20019, 2500 venhage. De beschikking van kracht voordat op dat ieslist. ningsplan Lngendaa!' eester maakt ter uitvoering 31 van de Wet op de Ruim- ening bekend, dat met in- 3 februari 1993 in het kan- sector Milieu en Stadsbe- ng Ruimtelijk Ordening en i (geopend iedere werkdag 112.00 uur), in het gemeen- natiecentrum (hal gemeen de plaatselijke bibliotheken, de dependance van het ge- te Soesterberg, voor een ie- ge ligt het bestemmingsplan endaal', zoals vastgesteld bij it van 24/25 oktober 1990, c goedgekeurd bij besluit van •de staten van Utrecht van 4 en gedeeltelijk goedgekeurd lijk Besluit van 28 juli 1992, 590, welke laatste goedkeu- roepelijk is geworden, ornoemde besluit van 28 juli de Kroon aan het genoemde igsplan 'Klein Engendaal' sdkeuring onthouden voor de op de plankaart ter hoog- Isaacstraat opgenomen aan- ntsluitingspunt'. ïmingsplan isberg' neester maakt ter uitvoering 131 van de Wet op de Ruim- dening bekend, dan met in- 18 februari 1993 in het kan- Ie sector Milieu en Stadsbe- ling Ruimtelijke Ordening en m (geopend iedere werkdag 12.00 uur), in het gemeente- aatiecentrum (hal gemeente- de plaatselijke bibliotheken, n de dependance van het ge ls te Soesterberg, voor een ie- :age ligt het bestemmingsplan erg', zoals vastgesteld bij uit van 21 februari 1991, ge- goedgekeurd bij besluit van ïrde staten van 24 september goedgekeurd bij Koninklijk an 16 december 1992, nr. 1, welke laatste goedkeuring pelijk is geworden. nmingsplan ïlijk Gebied' herziening) meester maakt ter uitvoering ;131 van de Wet op de Ruim- rdening bekend, dat met in- 18 februari 1993 in het kan- de sector Milieu en Stadsbe- ;ling Ruimtelijke Ordening en en (geopend iedere werkdag tot 12.00 uur), in het gemeen- )rmatiecentrum (hal gemeen- n de plaatselijke bibliotheken, in de dependance van het ge- jis te Soesterberg, voor eenie- zage ligt het bestemmingsplan herziening bestemmingsplan Gebied', zoals vastgesteld bij luit van 12 april 1990, goed- )nthouden bij besluit van Ge- de Staten van Utrecht van 27 :r 1990, en goedkeuring ont- bij Koninklijk Besluit van 27 1992, no. 92.007736. "Joepie, nog meer kadootjes!" Eén van de kleuters van De Scha kel gaf meteen blijk van zijn vreug de toen hij en zijn schoolgenoten werden getrakteerd op snoepgoed en een heuse oorkonde in de han den kregen gedrukt. De basisschool kreeg vrijdagmorgen bezoek van enkele leden van Konings dael, de eerste woongroep van Groeps wonen Ouderen Soest (GOS). De woongroep werd vorig jaar drieduizend gulden rijker dank zij een sponsoractie van De Schakel. De 33 leden van Koningsdael gaan eind dit jaar 'samenwonen' in het eerste groepswoonproject voor ouderen. De 23 woningen worden gebouwd in Klein Engendaal. Zoals de zaken er nu voor staan, worden de woningen in oktober van dit jaar opgeleverd In het project, waarvoor de gemeente subsidie heeft verstrekt, is ook een gemeenschappelij ke ruimte opgenomen, maar het ont breekt de ouderen aan geld om dat ver trek in te richten. Daarom sprongen de basisscholieren van De Schakel vorig jaar in het water van Aqua Indoor en deden de kleuters spelletjes om geld te verzamelen voor het project. De actie leverde drie mille op en dat bedrag kan Koningsdael goed gebruiken. Wat de woongroep van het geld zal ko pen, is nog niet duidelijk. "Je kunt bij voorbeeld een klok kopen en daar een plaatje op bevestigen, waarop staat dat Ouderenbus Uit reacties naar de Vereniging Soes terbergs Belang (VSB) blijkt dat velen niet op de hoogte zijn van de mogelijk heid gebruik te kunnen maken van de Ouderenbus. De regels hiervoor zijn: a. Ouderen boven de 65 jaren kunnen voor diverse doeleinden een beroep* doen op vervoer per ouderenbus (bijv. bezoek arts, ziekenhuis, fami lie, enz.); b. Indien nodig mag een jongere dan 65 jaren meerijden als begeleiding; c. De bemanning van de bus bestaat steeds uit twee personen om te hel pen bij het in- en Uitstappen en bij eventuele calamiteiten; d. De financiële kosten per rit zijn slechts f 1,50 (enkele reis); e. Elke reis moet telefonisch worden aangevraagd via tel. 02155-19190 en kan niet via de chauffeur worden gedaan. Overleg De besturen van de 'Vereniging Soes terbergs Belang' (VSB) en van de 'Stichting Vrienden van het Vliegdorp', kwamen onlangs voor het eerst in een gezamenlijke bestuursvergadering bij een. Wederzijds werden bepaalde ge schilpunten duidelijk uiteengezet en kan worden gesproken van een goed onderling overleg. In een dorp als Soesterberg kan het geen kwaad als twee groeperingen het algemeen belang nastreven. Twee we ten immers meer dan één. Ook de be volking van Soesterberg heeft de moge lijkheid een keus te maken voor de be hartiging van hun belangen. Afgespro ken werd dat bij eventuele geschilpun ten of zaken die een groot draagvlak vragen, met elkaar kontakt zal worden gemaakt. Het is een goede zaak dat men nu weet dat de beide belangengroepe ringen niet 'tegenover elkaar', maar 'naast elkaar' staan. Asverstrooiing Dank zij het gezamenlijk optreden van de Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) en de Stichting Vrienden van het Vliegdorp, is een einde gemaakt aan de asverstrooiing in het bosgebied nabij de Kampdwarsweg te Soesterberg. De ge meente Zeist heeft de toestemming hiervoor aan Memento Mori ingetrok ken. Zeister Nieuwsbode Om financiële redenen besloot de redactie van de 'Zeister Nieuwsbode', hun huis-aan-huis-blad niet meer in Soesterberg te verspreiden. De VSB werd van diverse zijden gevraagd aktie te ondernemen om dit blad alsnog in Soesterberg terug te krijgen. Velen heb ben op sociale en maatschappelijke gronden een band met Zeist. Ook werd de recreatieve informatie node gemist. Op dringend verzoek van de VSB heeft de redactie van de Zeister Nieuwsbode besloten om dit blad elke woensdag middag in het Dorpshuis te deponeren. Op grond van de interesse van de Soes- terbergse bevolking zal worden over wogen dit voor de toekomst zo te hou den. Oud-Soesterberg De VSB vraagt de bevolking van Soes terberg (of daarbuiten) oude foto's van hun dorp tijdelijk af te staan. De VSB tracht enérzijds de geschiedenis van het dorp aktueel te maken en wil dit vervol gens koppelen aan een 'herkennings wedstrijd'. Ook films, video's of oude negatieven van Soesterbergse dorps beelden zijn welkom op de adressen Fokkerstraat 7 en Van Maarenplein 1. Jaaroverzicht De VSB verstrekte huis-aan-huis een folder, met daarin opgenomen de ge slaagde en ook de niet geslaagde aktivi- teiten over het jaar 1992. Niet alleen werden vele positieve reacties ontvan gen, ook werd het ledenaantal aanmer kelijk uitgebreid. Dorpsbelangen De VSB houdt elke derde woensdag van de maand haar bestuursvergade ring in het Dorpshuis, aanvang 20.00 uur. Iedereen die een (dorpsbelang) onderwerp onder de aandacht van de VSB wil brengen, is daar van harte wel kom. Ook kan men dit schriftelijk in dienen via het adres Postbus 126, 3769 ZJ Soesterberg of bij de bestuursleden. Politiepost Dank zij aandringen van de VSB is met ingang van april de politiepost elke donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur geopend. Nu kan men daar elke werkdag van 12.00 tot 14.00 uur te recht. Het is bekend dat van deze twee 'spreekuren' vfeel gebruik wordt ge maakt. Ook bestaat de mogelijkheid om met wijkagent Kasper een aparte af spraak te maken. Markt Soesterberg Een jaar geleden vroeg de VSB aan de gemeente om de weekmarkt slechts en kele meters te verplaatsen. Vooral bij een aldaar gelegen benzinestation ont staan soms verkeersgevaarlijke situa ties. De gemeente Soest had toen geen mogelijkheden hierop in te gaan. Op grond van aanhoudende klachten zal zij dit opnieuw onderzoeken. Nou ja alles maar wel heel veel. Ja, Willem van Oosten kan van kleurnegatieven prachtige zwart/wit afdrukken maken, maar uiteraard ook van zwart/wit negatieven. Dat komt omdat Willem van Oosten de specialist is in foto's ontwikkelen en afdrukken. Foto: Goos van der Wilt. de klok is aangeschaft van het geld van De Schakel. Daar moeten we nog even over nadenken", zei één van de leden vrijdag in één van de klaslokalen aan de Klaarwaterweg. Om meubels en andere spullen te kunnen kopen, zal de woon groep diverse fondsen om een bijdrage vragen. Rommelmarkt Bijzonder verheugd waren de ouderen echter met het gebaar van De Schakel. Daarom kregen alle leerlingen een oor konde en een rolletje snoep. Voor de schoolleiding hadden de leden van Ko ningsdael een gecalligrafeerde oorkon de ingelijst. Daarmee zijn de leerlingen en het schoolteam lid van de Vrienden kring van Koningsdael geworden. Bij die dankbetuiging zal het niet blij ven. De Schakel houdt op 27 maart een rommelmarkt. De leden van de woon groep zullen alvast spullen uit hun hui dige huizen halen, die de school op de rommelmarkt mag verkopen. "Zo hel pen wij de school ook weer een beetje", aldus een 'Koningsdaeler'. 57 Winkelcentrum Soest-Zuld 02155-13109 Van Weedestraat 147 Soestdljk 02155-25942 De salade- en koud buffet specialist voor particulieren V en bedrijven! 02155 - 22S7I de tronËJTgW Steenhoffstraat 58 (voorheen slagerij Duwel) Bij een inbraak in een woning aan de van Mecklenburglaan heeft de dader vorige week twee geldkistjes buitge maakt. Wat er in de kistjes zat is niet be kend. De 53-jarige bewoner ontdekte dat de ruit van de voordeur was ingesla gen. Bij een inbraak in een huis aan de Kerk straat zijn vorige week een onbekende hoeveelheid geld en wat sieraden buit gemaakt. De 26-jarige bewoonster deed aangifte bij de politie. De dader moet via het geforceerde bovenlicht de woning zijn binnen gekomen. Omwonenden hoorden zaterdagmor gen omstreeks kwart over zeven een flinke klap aan de Soesterbergsestraat. Dat geluid bleek afkomstig te zijn van een straattegel, die door een onbekende tegen de ruit van een juwelierszaak was gegooid. De ruit bleek van degelijke kwaliteit en bleef intact. De dader liet zich niet meer zien. Een 24-jarige Soes- terse deed aangifte bij de politie. Een 24-jarige bewoner van de Ver meerlaan ontdekte vorige week dat zijn huis tijdens zijn afwezigheid overdag overhoop was gehaald, nadat de deur was ingetrapt. Hij miste niets, maar waarschuwde toch de politie. Die ont dekte tijdens het onderzoek dat er twee huizen verder ook een deur was open gebroken. De eveneens 24-jarige be woner van deze woning wist dat zelf nog niet. Of de inbreker hier iets had buitge maakt is niet bekend. Nou ja... illes... maar wel héél veel. Dat komt omdat Willem van Oosten de specialist is in foto's ontwikkelen én afdrukken. Met-het grootste gemak van de wereld en zonder meerkosten, drukt hij drukt hij negatief nr. 6 af op 15 x 21 cm. K S UOVi TXVNSCH N AU OOSTfcU Van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Op het gebied van Cultuur en Kunst, is met ingang van 1 januari 1992 een Fonds ingesteld onder de naam Cultuur Stimulerings Fonds (CSF). Dit fonds is vooreen periode van twee jaar in het le ven geroepen en heeft tot doel een extra impuls te geven ter stimulering van spontane activiteiten op het gebied van Cultuur en Kunst, in de ruimste zin des woords. Voor de uitvoering van éénmalige ini tiatieven kan subsidie worden aange vraagd. De aanvraag dient aan de vol gende criteria te voldoen: de aanvraag dient betrekking te heb ben op een initiatief op kunst- en/of cultuurgebied; de georganiseerde activiteitendient c.q. dienen toegankelijk te zijn voor alle Soester ingezetenen; het initiatief dient een éénmalig ka rakter te hebben. Verzoeken kunnen worden ingediend tot 31 maart 1993, bij de Stichting Coördinatie Kermissen Soest, p/a ge meentehuis, Raadsplein 1, 3762 AV Soest en dienen minimaal voorzien te zijn van duidelijke omschrijving met kostenbegroting van de uit te voeren activiteit. De ingediende subsidie-verzoeken zul len ter advisering worden voorgelegd aan de commissie Beeldende Kunst in de maand april, waarna advies zal wor den uitgebracht aan de voorzitter van de Stichting Coördinatie Kermissen. Tegen de uiteindelijke beslissing van het bestuur van de Stichting is geen be roep mogelijk. Bij een inbraak in de kantine van de sporthal Beukendal heeft de dader vo rige week de geluidsapparatuur en een hoeveelheid klein geld weggenomen. Hij was binnengekomen door de glas latten van de toegangsdeur te vernielen en de ruit weg te halen. Een 45-jarige Soester stelde de politie op de hoogte. Aan de Ferdinand Huycklaan is vorige week het reservewiel van een vrachtwa gen gestolen. Het wiel had een waarde van bijna 2000 gulden. Een 46-jarige Soester deed bij de politie aangifte we gens diefstal. Bij een inbraak in een woning aan de Soesterbergsestraat heeft de dader vo rige week twee paspoorten buitge maakt. Hij kwam het huis binnen door de voordeur te vernielen. Een 22-jarige Soester deed aangifte bij de politie. Carnaval bij Albert Heyn: aanstaande dinsdagmiddag - 23 februari - kunnen kinderen van de klanten tussen 10.00 en 16.00 uur gratis geschminkt worden bij de AH-supermarkt aan de Smitshof. De bekende schminkster Alie Sjamaar is dan in de winkel en terwijl de ouders op hun gemak boodschappen doen wordt de jeugd voorzien .van een echte carnavals-opmaak. "Het heerst," hoort men alom, waarmee niet zozeer de actuele griepgolf wordt bedoeld, maar de onvervalste Karnavalskoorts. Wie in Soest en Soesterberg van een feestje houdt kan daarvoor in het komende weekeinde dan ook ruimschoots aan zijn trekken ko men. Op diverse plaatsen breekt het Karnaval los en maar liefst drie karnavalsverenigingen verzorgen - elk voor zich - een druk program ma. De Narre Knollen in Soest (Knollen dam), vanouds de "grote" Karnavals- vereniging, beet vorige week met de tra ditionele "Knollenkrant" het spits af om de feestvierders te attenderen op de verschillende activiteiten onder aan voering van prins Wasiel I, in gewone omstandigheden vooral bekend als Wa siel Steitner. De meeste feestelijkheden spelen zich afin de Knollenburcht, café Bos en Duin aan de Bosstraat. Bij de Soester karnavalsgangers voegen zich ook dit jaar - voor de tweede keer in successie - de stichting de "Platte- landsgenotsknotsen", die blijkens hun "Knotsenpost" vorig jaar de smaak goed te pakken hebben gekregen en dit jaar - met me dewerking van de Eemlander Blaaska pel - onder leiding van prins Postzak I (Marco Herder) opnieuw een groots Knotsenbal in Soest (Knotsendam) neerzetten. De (nieuwe) lokatie daar voor is het Knotsenkot aan de Grote Melmweg 15. En in Soesterberg (Zotteklapland) kunnen ze er ook wat van, getuige de feestelijkheden die de "Zotteklappers" de bevolking in het vliegdorp voorscho telen, waarbij prins Zotteklap I (Fenny van Oeveren) het voortouw neemt. Hij wordt muzikaal bijgestaan door de Soesterbergse Boerenkapel de Heisk- neuters. De activiteiten daar vinden in het algemeen plaats in de Leutbunker, café de Gouden Leeuw, aan de Rade- makerstraat. De verschillende feestprogramma's in kort bestek: De Narre Knollen Zaterdag 20 februari 13.00 uur: Grote optocht, Kerkplein 20.30 uur: Bal der Zotten, Knollen- burcht Zondag 21 februari 11.30 uur: Kinderkarnaval, de Vrije Teugel 20.30 uur: Knollenbal, Knollenburcht Maandag 22 februari 14.00 uur: Seniorenkarnaval, Knollen burcht 20.00 uur: Jeugdkarnaval, Knollen burcht Dinsdag 23 februari 21.00 uur: Slotavond, Knollenburcht Plattelandsgenotsknotsen Zaterdag 20 februari 20.15 uur Knotsenbal, Knotsenkot Het prinselijk trio van de Zotteklap pers (Soesterberg): Prins Zotteklap 1 (Fenny van Oeveren), met zijn adju danten Bennie Niehofffl.) en Jaco Die mei (r.). De Zotteklappers Zaterdag 20 februari 17.00 uur: sleuteloverhandiging, de Leutbunker 20.30 Carnavalsbal, de Leutbunker Zondag 21 februari 14.30 uur: Kleintje Karnaval, de Leut bunker 20.30 uur: Rio-avond, de Leutbunker Maandag 22 februari 20.30 naar de Leutbroeken, Amers foort Dinsdag 23 februari 20.30 uur: Donderopbal, de Leutbun ker J Mm BSEUKELEN bv m. W adviseurs in. hypolneken HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest hypolneken vastgoed assuianlien^ v Tel. 02155- 17962/23789 plaats Soest adres WILLEM DE ZWIJGERLAAN woning HOEKVILLA MET SOUTERRAIN, garage en tuin indeling entree, hal, toilet, woonkamer, keuken, overdekt terras verdieping 3 slaapkamers, douche, toilet en wastafel zolder met vaste trap, 1 slaapkamer, c.v. en bergruimte alqemeen souterrain: 2 ruime kamers, hal HOEKVILLA MET 6 SLAAPKAMERS Gevraagde koopsom f 329.000,- plaats Soest adres HEETAKKER ligging achter het nieuwe gemeentehuis woning 4 VRIJSTAANDE VILLA'S MET GARAGE indeling hal, toilet, meterkast, woonkamer (46 m2), keuken, bijkeuken verdieping 4 slaapkamers, apart toilet, badkamer met ligbad, aparte douche zolder bergzolder algemeen ca. 500 m2, optimale warmte-isolatie, traditionele bouw, type C NOG 1 TE KOOP f 470.000,- plaats adres woning indeling CENTRAAL GELEGEN plaats Soest adres VAN GOYENLAAN woning 4-KAMERAPPAR^ Baarn EIKENWEG HELFT VAN EEN DUBBEL WOONHUIS met garage hal, toilet, kelder, ruime woonkamer en moderne keuken verdieping 3 slaapkamers en badkamer zolder kleine bergzolder algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud Gevraagde koopsom f 175.000,- DE 3E ETAGE Gevraagde koopsom f 95.000,- plaats Soest adres WIEKSLOTERWEG O.Z woning VRIJSTAANDE WOf>^w irijfsruimfe op 4600 m2 Gevraagde koopsom f 525.000,- Kamers van Koophandel in Utrecht: De Kamers van Koophandel heb ben in een brief aan het College van Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht hun zorg uitge sproken over de wijze van invoe ring van de nieuwe Verordening Bedrijfsafvalstoffen (VBA). De Samenwerkende Kamers van Koophandel in de provincie Utrecht hebben vorig jaar meerdere malen ge wezen op de problemen die zouden gaan ontstaan bij te snelle invoering van de Verordening Bedrijfsafvalstoffen (VBA) in de huidige vorm. Deze pro vinciale verordening is opgezet om op lossingen te zoeken voor het afvalpro bleem bij bedrijven. Via de VBA wil de provincie een sluitende controle krijgen op de gehele keten (ontdoener-trans- porteur-verwerker) van de verwijde ring van bedrijfsafval. Dat gebeurt via een systeem van registratie van afval en meldingen aan de provincie. De KvK's hebben destijds aangegeven dat, om een reductie van afvalstoffen en hergebruik te bevorderen, een vorm van regulering noodzakelijk is. Daarbij is echter nadrukkelijk gewezen op het feit dat de VBA een te zware admini stratieve last op het bedrijfsleven zou leggen. Tevens zijn grote vraagtekens gezet bij het opnemen in de VBA van kleine bedrijven met veelal geringe hoeveelheden afval. Naast de diverse te verwachten administratieve problemen is ook gewezen op de praktische moei lijkheden bij de verplichte gescheiden inzameling. Na herhaaldelijk verzoek van de beide KvK's is in september 1992 gestart met een proefproject om de haalbaarheid van voorgestelde maatregelen te toet sen. Helaas blijkt uit de ervaringen van de inmiddels afgeronde proef dat er nog veel haken en ogen aan de VBA zitten. Een greep uit de ervaringen tot nu toe leert dat de te gebruiken formulieren voor vele ondernemers grote onduide lijkheden oproepen. Het is zelfs voor grote ondernemingen die al lange tijd met enige vorm van afvalstoffenregi- stratie werken veelal ondoenlijk om een goed ingevuld formulier te produceren. Daarnaast blijken met name veel kleine bedrijven die onder de verordening val len, zeer geringe hoeveelheden be drijfsafval te hebben Brief aan provincie De doelstelling van de VBA: registratie van afvalstromen om daarmee inzicht te krijgen in de afvalstroom van de ke ten ontdoener-transporteur-verwer- ker, blijkt met de huidige opzet nauwe lijks haalbaar. Vele ondernemingen hebben in de kerstperiode een handlei ding van de provincie ontvangen met aanwijzingen over de formulieren die ingevuld dienen te worden. Helaas blijkt deze handleiding verstuurd te zijn zonder de noodzakelijke aanpassingen die voortkomen uit de ervaringen met het proeftraject. Een groot aantal be drijven wordt nu met een administratie ve regeling geconfronteerd die veel problemen oplevert en geen toegevoeg de waarde heeft vanuit de doelstelling van de VBA. De KvK's in de provincie Utrecht hebben het College van GS van de provincie via een brief gewezen op de grote onduidelijkheid die bij veel be drijven is ontstaan. Wie dient zich waar aan te houden? De Kamers van Koop handel vragen de provincie dan ook om meer duidelijkheid te scheppen, zodat de verordening ook in de praktijk uit te voeren is zonder te grote administratie ve druk bij de bedrijven. Deuren ingetrapt Onbekenden hebben vorige week in een flat aan de Haverweerd de deuren van twee kelderboxen ingetrapt. Of er sprake was van een inbraakpoging of van baldadigheid is niet bekend. Er werd in elk geval niets vermist. Wie een mening heeft over de Eem en een verhaal of gedicht over de rivier wil schrijven, kan zijn penne- vruchten aanbieden voor een be scheiden bundeltje. Dat wordt sa mengesteld in verband met het ze ventig-jarig bestaan van de Baarn- se Watersportvereniging De Eem. Voor 1 maart kan iedereen een verwen sing, een ode of een scheldkanonade over de Eem op papier zetten en inleve ren. Een jury, bestaande uit Boudewijn Paans, Jan Visser en Leo Boudewijns zal uit de inzendingen een bloemlezing samenstellen. Op 9 mei worden de ge kozen inzendingen voorgedragen in kasteel Groeneveld. Later zal een bun deltje verschijnen met verhalen en ge dichten. Het idee is afkomstig van de BWV De Eem die in het kader van het jubileum iets speciaals wilde doen. De water- sportvissers genieten al vanaf 1923 van de Eem en kozen daarom de rivier als onderwerp voor de gedichten en verha len. De inzendingen moeten voor 1 maart in het bezit zijn van C.G. Roodnat, Stad houderslaan 120, 3761 EP Soest, tel. 23320.

Soester Courant | 1993 | | pagina 5