è- 50% KORTING OP 25 SHOWROOMKEUKENS nieuws Knalgele auto van Van de Ven snort door Gooi en Eemland ïht iHANDEL WANDEL Bakker van Buuren beloont kleurplaten kNTEN- ORGERS Doll illemVon Oosten fotoservice ERDIENEN? ivallers. Zaterdag: 'supermarktactie' van Team Kinderhulp Tsjernobyl Grote fabrieksdemonstratie van naai- en overlockmachines y- Daniëlle Strengholt: volleerde 'vakvrouw' bij Maison Yerkley Minidisc-software nu in Soest verkrijgbaar bij De Gouden Snaar Opvallende bezorg-service MM Ondernemers naar Nieuwegracht PAGINA 8 JTR EC H T WOENSDAG 17 FEBRUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 9 Ook prijs voor Week van het Brood-wedstrijd op de woensdag- I een uurtje over? Soester Courant wij: nlichtingen tel. 14152 t/an Weedestraat 227 tassaffl Bij C-l 000, Jac. Hermans en Gemar Zaterdag bij Van Huissteden r: i i j&*j -~j Laat niets te Woonwensen over Het Kasteel Informatie-avond over Naschoolse Opvang in 'Het Kasteel' Hart-taartje deze week f 16,- Revolutionaire opneem-cd's gëintroduceerd Nu uit voorraad lever baar, honderden titels. dealer voor Soest: m!lm ui/i/i/civ Video en telefoon weg bij inbraak Vernielingen op de Zuidpromenade ZELF CREATIEF KLEURVERGROTEN IN 5 MINUTEN! De Create-a-Print vergrotingsapparatuur staat in de winkel Van Weedestraat 147, telefoon 02155 - 25942. Nedlow Scientific en RTO Communicatie valstoffenwet/ 12 januari 1993 bij hen J.V. gevestigd te =nwet (AW) en de Wet lijke Opslagplaats /eg Noord 133 te uitbreiding van de ior reeds vergunning is ontreinigde grond en ieken; vanaf 19 februari 1993 en Z 2.44 (WVO), ,7.00 uur. Het verdient nummer: 030 - 58 34 78 ;er en Milieu, ,g van 08.30 - 12.00 uur odenkamer van het kdag van 08.30 - 12.30 12, tijdens de g elke werkdag ter •t einde van de termijn, chikkingen op de eken worden verkregen, tot en met 18 maart Staten van Utrecht, bezwaarschrift kan sekend te maken. >ns een op 8 maart 1993 jplein 1 te houden die bezwaren hebben 3der die aantoont daartoe nheid zullen worden ■p-beschikking(en) Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven EL.021 55-1 9954 C3HHUIÖ HET TARIEF. De felicitatieboodschap mag maximaal 3 regels groot zijn (1 regel is 30 leestekens incl. spaties) en kost slechts 17,50, met pasfoto 20,00 per felicitatie. FELICITATIEBOODSCHAP OPGEVEN: Voor het opgeven van uw felicitotieboodschop kunt u gebruik maken van de onderstaande bon. Natuurlijk kunt u ook even binnenlopen bij het kantoor vnn de Soester Courant, v. Weedestraot 227, Soest. Voor uw felicitatie vult u onderstaande bon in. De rubriek gefeliciteerd! Iedere dog op de Kabelkrant! maximaol 90 leestekens inclusief spoties ieque, Eurocheque of Girobetaalkaart, of jester Courant in Soest. Vijftien kinderen werden vorige week door bakker Peter van Buu ren aan de Smitshof beloond met een cadeautje. Zij hadden de mooiste kleurplaten ingeleverd over het Samson-brood, het ge zonde brood waarvan de bakker 5 cent per verkocht brood afdraagt aan het Koningin Wilhelmina- fonds. De hoofdprijs - een cd-tje - was voor Marika Hols. De beide tweede-prijzen, een mooi mo del van het hondje Samson, gingen naar Chamne Marianne Pronk en Chantal Dudok. De andere kinderen - Evan Steenhuis, Olga Shponsee, Marieke Zwakman, Angela Hilhorst, Maria Dorrestein, Daphne Kroes, Geertrui Bosma, Jenneke van Ginkel, Margreet van Ginkel, Sander van Noort, Nata- scha van Noort en Wesley Kalkhoven kregen een mooie placemat met Sam son erop. Daarnaast had bakker Van Buuren ook voor mevrouw E.H. Mud een aardige verrassing. Zij had een sandwichmaker Het hele prijswinnende gezelschap ging met bakker van Buuren (2e van rechts staande) op de foto. gewonnen met een wedstrijd in het ka der van de Week van het Brood, met de volgende slagzin: "Brood, daar zat wat in. Een rijke voedselbron voor het hele gezin. Goudgeel graan, gerijpt door moeder natuur, verwerkt tot ons brood, gezond en puur." Na afloop van de prijsuitreiking ging het hele gezelschap natuurlijk met bak ker Van Buuren voor de winkel op de Smitshof op de foto. Komende zaterdag - 20 februari - organiseert het Team Kinderhulp Tsjernobyl in Soest weer een grote voedselactie. Bij drie supermark ten in Soest kan men boodschap pen beschikbaar stellen voor ca. 800 kinderen, ondergebracht in vier internaten, en diverse gezin nen in het door radio-activiteit be smette Tsjernobyl-gebied. De actie wordt gehouden bij C-l000 (Zuidpromenade), Jac. Hermans (Van Weedestraat) en de Gemar (Parallel weg). Op donderdag 4 maart hopen het echtpaar Tolsma en Piet Terlouw, de initiatiefnemers van het Team Kinder hulp Tsjernobyl, naar het getroffen ge bied in Wit-Rusland af te reizen. Dat gebeurt met een bus aanhanger die beschikbaar zijn gesteld door J.J. Koole te Hilversum. Op het "boodschappenlijstje" staan de volgende artikelen: Kindervitamine C, speelgoed, melkpoeder, bloem, rijst, cacao, suiker, koffie, thee, broodbeleg, macaroni, spaghetti, vis in blik, tand pasta, tandenborstels, boter, kaas, wal noten, vlees in blik, krenten, rozijnen, snoep, chocolade, wasmiddelen, deo dorant, zeep, hygiënisch verband, pleis ters en verbandmiddelen. De eerste levensbehoeften zijn in het Tsjernobyl-gebied steeds moeilijker te krijgen en de roebel devalueert boven dien steeds verder; "De mensen raken in paniek en weten niet hoe het verder moet," aldus het team. Aan de klanten van de supermarkten wordt gevraagd één of meer artikelen af te staan voor de actie. Ze kunnen ter plaatse worden overgedragen aan de medewerkers van het team. Van Huissteden Naaimachines in Soest organiseert komende zater dag - 20 februari - een grote fa brieksdemonstratie van naai- en overlockmachines. Tussen 9.30 en 16.30 uur kan men in de zaak (tij delijk aan de Van Weedestraat 7) een kijkje komen nemen. De demonstratie heeft een doorlopend karakter en laat een uitgebreide keus uit de nieuwste modellen zien. Zo is er bij voorbeeld de nieuwste Bernina type 1530, met zijn talrijke mogelijkheden: een bedieningsroller, groot beeld scherm, "memory" met maar liefst 630 opslagmogelijkheden, zadelsteek-spie- gelbeeld en elektronisch geregelde knoopsgaten. De Bernina 1530 be schikt over optische lengtemeting, waarmee acht verschillende soorten knoopsgaten gemaakt kunnen worden. Werkelijk een wonder van techniek, deze Zwitserse machine, maar natuur lijk komen ook alle andere modellen aan bod, met hun accessoires. De Ber- nette-overlocks bijvoorbeeld zijn door hun prijs en kwaliteit al jaren de meest verkochte machines. Het is beslist de moeite waard komende zaterdag even een kijkje bij Van Huis steden te komen nemen. De zaak is in verband met de verbouwing van het ei gen pand tijdelijk gevestigd aan de Van Weedestraat 7 (boven de "De Ster"- mode). 'pn '"i Nijhof ruimt zijn showroomkeukens op om ruimte te maken voor de nieuwe collectie. Liefst 25 fraaie modellen incl. apparatuur gaan voor de helft van de prijs de deur uit. Want alles moet weg. NUH0 Minervaweg 3. 3741 GR Baarn. telefoon 02154-16246. Talmalaan 42 Telefoon 2 80 50 De Stichting Kindercentra Soest orga niseert een informatie-avond over Na schoolse Opvang op woensdag 17 fe bruari vanaf 20.00 uur in Het Kasteel, Talmalaan 42. Naschoolse Opvang biedt opvang aan kinderen van vier tot twaalf jaar na schooltijd en op vrije da gen en tijdens de schoolvakanties de ge hele dag. Sinds 1 november 1992 is deze vorm van kinderopvang in Soest van start ge gaan in het fantastische gebouw 'Het Kasteel', dat op 20 januari officieel is geopend. Het doel van de opvang is de kinderen in een veilige, vertrouwde omgeving een huiselijke sfeer te bieden, waarin zij hun vrije tijd op een plezieri ge en zinvolle manier door kunnen brengen. Tijdens de informatie-avond wordt uit gebreide informatie gegeven over Na schoolse Opvang en kan 'Het Kasteel' worden bezichtigd. Inlichtingen: tel. 28050. Steenhoffstraat 9A, tel. 12075 Crocusvakantie- ideetjes Fort Loevestein, Brakel; rondleiding mogelijk; Westfriese Flora, Bovenkarspel, 20 t/m 28 februari; Rietveld-tentoonstelling, Centraal Museum, Utrecht, dagelijks 10.00- 17.00 uur; Anton Pieck-museum, Hattem, 10.00-17.00 uur; Orchideeën-hoeve, Luttelgeest, Fle voland, 9.00-16.00 uur; Omniversum, Den Haag; Imax, Rotterdam; torenbeklimming Oude Kerk Soest met gids, reserveren via VW-Soest, tel. 12075; volwassenen f 5,-, kinderen f 3,50. Theater-info Elvis Costello, Concertgebouw, Am sterdam, 2 maart; Jaap van Zweden, Concertgebouw, Amsterdam, 19 februari; Den Haag, 16 april; The New Glenn Miller Orchestra, Den Haag, 23 mei; Elton John, Flanders Expo, Gent, 18 mei; Living Colours, Eindhoven, 8 en 9 april; Jazz-gala Rijnmond, World Trade Centre, Rotterdam, m.m.v. Dutch Swing College, Lee Towers, Rosenberg Trio, 27 maart. YYY/ANWB-winkel Nieuwe fietsroute: Hollandse Water linie, 140 km., f 1,50; Gooi en Vechtstreek, wandel- en fietskaart; Bij besteding van f 15,- een kaart van Nederland gratis (excl. theater, mu seum, kadobon). Bij lidmaatschap ANWB geen polis- kosten tot 1 maart 1993! VW-Soest, Steenhoffstraat 9A, tel. 12075; open: maandag t/m vrijdag 9.30-16.30 uur. (advertentie) Wat is er leuker dan grondstof fen te verwerken tot een smake lijk produkt, en dat daarna zélf aan de klanten te verkopen? Dat moet Daniëlle Streng- holt-Sneep gedacht hebben toen ze een paar jaar geleden bij banketbakker Yerkley kwam solliciteren. Daniëlle was toen 15 jaar en zag voor het eerst een banketbakkerij van binnen. In rap tempo doorliep ze aan de streekschool in Leusden vervol gens de volledige vak-opleiding, en nu - na vier jaar - is ze een volleerde "vakvrouw" met ambitie, die bij Maison Verkley meehelpt om een steeds hoger niveau te bereiken. Heel wat mensen hebben bij de ban ketbakkerij aan de Van Weedestraat inmiddels kennis kunnen maken met het door Daniëlle ontwikkelde hart- taartje, dat vooral hoogtijdagen als Valentijnsdag en moederdag een ex tra smakelijk tintje geeft, maar ook heel geschikt is voor een feestelijke verrassing "zomaar tussendoor". Vandaar dat Maison Verkley het hart-taartje van Daniëlle voorlopig een vaste plaats in het assortiment Daniëlle Strengholt. heeft gegeven. Het is de bedoeling dat de smakelijke lekkernij zeker tot het najaar verkrijgbaar is. Wie het heerlijke hart-taartje nog niet heeft geproefd krijgt daarvoor dus nog ruimschoots de gelegenheid, maar het is nog interessanter om daar niet te lang mee te wachten, want alleen deze week geldt voor het taartje de speciale aanbiedingsprijs van f 16,-. Ondanks het compacl-formaat kon men er de afgelopen maand niet om heen: de Minidisc-speler heeft haar intrede gedaan in de hifi en cd-win- kels. In een bewust geplande demon stratieperiode kon de consument zelf beoordelen of de door Sony gedane beloften werden waargemaakt. Een belangrijk deel van muziekmin- nend Nederland weet inmiddels dat dat het geval is. Sinds februari is een pakket van zo'n kleine 200 Minidisc-titels bij geselecteerde cd-speciaalzaken lever baar, zoals De Gouden Snaar in Soest. Na ruim een halfjaar van het gedoseerd loslaten van informatie beleefde Mini- half december de werkelijke markt introductie in Nederland. Met een enerverende happening in het kloppen de hart van de Nederlandse elektroni- ca-wereld, Sony City in Badhoevedorp, werd het feit gevierd dat Sony's revolu tionaire audio-vinding definitief op de markt was gebracht. Minidisc is de door Sony ontwikkelde nieuwe digitale geluidsdrager, die voortborduurt op alle succesvolle ei genschappen van compact-disc, maar daar óók nog een en ander aan toe voegt. De minidisc is zeer compact (64mm doorsnee) en shockproof, kan 74 minuten muziek herbergen en zal in een voorbespeelde zowel als onbe- speelde versie op de markt worden ge bracht. Dat laatste betekent dus dat er op dit schijfje ook muziek kan worden opgenomen en dat mag, terwijl de com pact-disc nauwelijks een decennium jong is, een nieuwe revolutie in digitale audio worden genoemd. Bijna 200 titels Begin februari werden circa 110 platen zaken voorzien van een pakket van bij na 200 Minidisc-titels. Daaronder be vinden zich niet alleen hit-albums van sterren als Gloria Estefan, Toto en Mi- chael Jackson, maar ook repertoire van namen als Living Colour, Talking Heads, David Bowie, Gary Moore en Lenny Kravitz. De breedte van het Mi- nidisc-aanbod zal zich gestaag uitbrei den met nieuwe titels, maar ook met het zogenaamde catalogus-repertoire. Dat zijn albums die al wel op andere dragers zijn verschenen, maar nog niet op Mini disc. De Gouden Snaar en Sony Music staan niet alleen in hun overtuiging dat de mi nidisc de drager van de toekomst is. Vrijwel alle belangrijke elektronica-fa- brikanten hebben door het verwerven van licenties om Minidisc te produce ren aangegeven vertrouwen te hebben in deze nieuwe digitale drager. Kwali teit in combinatie met maximale ge bruikersvriendelijkheid maken Mini disc het systeem van de toekomst. Wie bij kantoorefficiency Yan de Ven iets koopt dat belangrijk gro ter is dan een puntenslijper of schrijfblok, stopt dat doorgaans niet even in zijn of haar bood schappentas. Een compleet buro, maar ook bijbehorende stoelen of andere zaken van behoorlijke om vang neem je niet zo maar even mee. Van de Ven is vooral servicegevoelig en weet wat de klant toekomt als het bij voorbeeld om afleveren en installeren gaat. Ze hebben daar sinds kort weer een handige, verkeersvriendelijke auto voor. Knalgeel met groen van uitmon stering en je ziet het ding sneller en va ker dan de bus van Centraal Nederland. In Soest en Baarn kan men bij Van de Ven terecht voor alles was met het kan toor van doen heeft. Niet alleen zijn er twee ruim ingerichte verkooppunten, in Soest aan de Steenhoffstraat 13, en in Baarn Nieuwstraat 29, aan de Korte Brinkweg 32h in Soest vindt men ook een verrassend grote showroom. Men kan daar (voorlopig nog op afspraak) rondkijken en rekenen op deskundige adviezen als men nieuwe zaken nodig heeft voor kantoor of voor de studeer kamer thuis. Kantoormeubelen en kantoormachines vormen het onontkoombare hoofdbe standdeel, maar ook lay-outs voor kan toorruimten worden door Van de Ven graag vervaardigd. Kortom: bij Van de Ven is veel meer aan de hand dan de bij iedereen bekende winkelkeus als pen nen, potloden paperclips, schrijf- en re kenmachines. Uv o.riret vxf hei ttimn* Vrljje kantoorefóciency Som>i Bezorging Maar verkopen is één; ter plekke bezor gen en installeren is twee. Van de Ven had vele jaren een eigen bezorgdienst, maar had die service een paar jaar gele den, vanwege de steeds toenemende druk op de afdeling orderverwerking, uitbesteed bij de firma Pabedi uit Soest, die dat werk overigens tot volle tevre denheid heeft verricht. Tijdens de voorbereidingen van de on langs gereedgekomen verbouwing van het pand aan de Steenhoffstraat in Soest, kwam toch het verlangen naar een eigen bezorgdienst weer boven. De vergroting van de capaciteit van de af deling orderverwerking vereiste meer flexibiliteit in de afleverschema's en de behoefte aan service bij installatie werd merkbaar groter. Na een paar maanden proef te hebben gedraaid, kan worden gezegd, dat de in zet van de eigen 'knalgele' bezorgdienst een succes is en een uitbreiding van de bezorg-service zeker zal worden ver groot. Daarmee kan vanaf heden gere kend worden op een nog snellere dienstverlening van Van de Ven als het om afleveren gaat. Eén telefoontje en de chauffeur zit bij wijze van spreken alweer achter het stuur. Efficiënt op weg naar die tevre den klant. miiim 1 A M59 audio video Steenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 1 21 32 Bij een inbraak in een huis aan de Weegbreestraat heeft de dader vorige week een videorecorder en een draad loze telefoon buitgemaakt. De 92-jari- ge bewoner ontdekte dat de inbreker via het vernielde bovenlicht een raam had opengemaakt. Onbekende daders hebben afgelopen zaterdagmorgen de nodige vernielin gen aangericht aan de Zuidpromenade. Vijf bloembakken bleken omver ge gooid te zijn en bij enkele winkels was de sierverlichting kapot getrokken. De politie kon de daders niet meer opspo ren. Neemt u plaats achter de Kodak Create-a-Print. Lees de gebruiksaanwijzing en begin met het maken van uw kleurvergrotingen. Heel gemakkelijk: u voert/ uw kleurennegatief in de computer in en ziet de beelden daarvan direkt op een heldere monitor verschijnen. Nu kunt u kiezen. Het formaat bij voorbeeld (13x18, 20X25 of 28X35 cm) èn nog leuker, de beelduitsnede! Haal een detail uit uw foto naar voren en met een druk op de knop presenteert de Kodak Create-a-Print luttele minuutjes later een haar scherpe kleurvergroting. Natuurlijk alléén bij Van Oosten Fotografie Vooroplopen in fotografie is en blijft de grote hobby van Willem van Oosten. Dat bewijst hij ook nu weer. En u profiteert daar als eerste van. Willem van Oosten nodigt ook hierbij uit om plaats te nemen achter de magische kleurvergrotingsmachine van Kodak. Probeer het zelf en merk hoe leuk creatief kleurvergroten is. Een magische - maar zeer eenvoudig te bedienen - machine die er voor zorgt dat elke door uzelf gemaakte vergroting haarscherp en uitstekend van kleur is. De Create-a-Print staat dagelijks voor u klaar. Elke werkdag kunt u achter de Create-a-Print plaatsnemen. Om zelf kleurvergrotingen te maken van uw meest geliefde foto. De mogelijkheden van deze kleurvergrotende machine zijn legio. Denk eens aan toepassingen voor hobby, verfraaiing van offertes, origineel kado-idee en een nóg leuker foto-album! Bft zc Huwkt u uw eigen creMieve kleutvergroi 'mg: Bepaal de Formaat lllg gend ot staandi plaats Jdtter de magl- negatief In. sdie Kodak Create-a-Print madiine. flUIJK Sinds vorige week zijn aan de Nieuwegracht 10 - op het nieuwe industrieterrein van Soest - twee Soester ondernemers gevestigd: Nedlow Scientific verhuisde uit Soestduinen naar het nieuwe adres en RTO Communicatie vond daar eveneens onderdak. Nedlow Scientific, een organisatie op het gebied van koel- en vriestechniek, verplaatste zijn werkplek van Soestdui nen naar Soest, omdat de Nieuwegracht eenvoudig te bereiken is vanaf de N221. Het bedrijfsterrein is ruim en overzichtelijk opgezet en voorzien van grotendeels representatieve bedrijfs panden. Bart en Tina Gugelot van Nedlow Scientific zijn geen onbekenden meer voor zeker 200 laboratoria, bloedban ken, universiteiten en andere scholen in Nederland. Hun vrieskasten en -kisu... V.l.n.r. Bart en Tina Gugelot (Ned low Scientific) en Els Romkes (RTO Commicatie) bij het pand aan de Nieu wegracht 10. Foto Gcrbcn van der Meulen. zijn op dit moment al CFK-vrij. Ze le veren o.m. pompen om te vacumeren en te koelen, die per dag minimaal 5 ton water kunnen besparen. Nedlow Scien tific neemt milieuvriendelijke en -spa rende adviezen zeer serieus. Op hetzelfde adres is ook de jonge on derneming RTO Communicatie geves tigd. Nedlow Scientific heeft de (re)- presentatieve activiteiten in handen ge geven van Els Romkes van RTO, die het aanbod van de familie Gugelot, om ook haar bureau binnen de muren van het bedrijfspand te vestigen, graag heeft aangenomen. RTO Communicatie biedt zijn diensten met name aan het midden- en kleinbedrijf aan.

Soester Courant | 1993 | | pagina 9