FISSLER 40.- TERUG Slaaprijk Soesterberg... ...specialist tot in detail. En dit zijn de knallers van deze week: 098 099 ""'Toog auto smeeing Soest gaat haalbaarheid van nieuwe AH-supermarkt alsnog bekijken Kortstondige winterpret aan Dorpsstreek Een bod wmmsmmm W 3 Actueel 5 Actueel 7 Varia 9 Sport 13 Carnaval Arseen-vervuiling geconstateerd in grondwater manege Bosstraat SPEKTAKULAIRE PANNEN-INRUILAKTIE Weckpot Honing Knorr mixen KUNSTNAGELS 00 MME WOENSDAG 24 FEBRUARI 1993 71e JAARGANG NO, 27 \mmmr 1 Twijfels over juridische positie gemeente Dronken Soester negeert stopteken Inbreker neemt auto mee om buit te vervoeren Raad stelt erfpacht-overeenkomst uit I Veertig cd's uit woning gestolen l^^^pagina m van BREUKELEN bvm 5 HET VLEESCENTRUM 12?° Auto Smeeing in Aktie Mitsubishi Colt met accesoires t.w.v. 2.245,- STEELPAN, KOOKPAN, KOEKEPAN, BRAADPAN, SNELKOOKPAN, FLUITKETEL van de Weedestraat 54a - Soest Slaapkamers .SLAAPRIIK inhoud 1000 gr diverse smaken Elstar, Golden delicious of Jonagold kilo C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars GOEDKOPER HUURT (J NERGENS WASIEL STEITNER Abonnement Soest/Soesterberg per halfjaar f 13, Buiten Soest f 26, Losse nummers 75 ct Gecontr. opl. 9550 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG x-iy:-:-:-:-:-:-®vW,j:v Redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Telefax 02155-24904 Postbank 126156 Min of meer onder de druk van de door Ahold aangekondigde juridische stappen heeft het College van B. W. vorige week besloten opnieuw te gaan kijken naar de haalbaarheid van een nieuwe (grote) Albert Heyn- supermarkt in Soest. Ahold heeft onlangs gedreigd met een proces als het gemeentebestuur niet binnen twee maanden medewerking verleent aan de vestiging van een supermarkt aan het Nieuwerhoekplein (lokatie ga rage Stam) of - mocht die optie op onoverkomelijke bezwaren stuiten - alsnog aan de Burgemeester Grothestraat, hoewel deze plek eerder is af gewezen. Ahold neemt overduidelijk geen ge noegen met het standpunt dat het ge meentebestuur in november vorig jaar innam (dat het zich niet meer verplicht voelde om AH aan een supermarkt in de buurt van de Van Weedestraat te helpen) en overweegt een eis tot scha devergoeding als gevolg van het "on rechtmatig handelen" van de gemeen te, als Soest niet meewerkt. Volgens een adviesnota van bedrijfscontactfunctio- naris W. Hulsbergen moet het dreige ment van Ahold bepaald niet als loos beschouwd worden. "Ahold schijnt se rieus van plan te zijn een procedure aanhangig te maken indien niet op de voorstellen wordt ingegaan." Opmerkelijk is dat Soest over de uit komst van zo'n proces kennelijk niet meer al te zeker van z'n zaak is, want volgens Hulsbergen is het op dit mo ment allerminst duidelijk in hoeverre Ahold juridisch sterk staat en de ge meente zwak. Daarom heeft het Colle ge besloten zich te laten adviseren door de "vaste" advocaat, het kantoor Derks Star Busmann. Principiële vraag Een (besloten) bijeenkomst vdn de raadscommissies Ruimtelijke Orde ning en Financiën moet antwoord ge ven op de principiële vraag of Soest ak koord gaat met het Ahold-voorstel, óf dat er onvoorwaardelijk geen mede werking wordt verleend aan de vesti ging van een AH-supermarkt. In dat laatste geval moet er zeker een juridisch adviseur worden ingeschakeld, en als dat advies ongunstig uitvalt kan alsnog tot medewerking worden besloten, al dus de nota. Ahold denkt overigens ook voor het Nieuwerhoekplein aan een "volwaardige" supermarkt van tenmin ste 1100 vierkante meter verkoop-op- pervlakte, dus niet aan een kleine buurtsupermarkt. Het gemeentebestuur moet nu op korte termijn eerst een principiële politieke keuze maken. Valt die positief uit, dan kan Soest randvoorwaarden opstellen en die bespreken met Ahold, "waarbij de gemeente een sterke positie inneemt en stringente voorwaarden kan stel len", want als er dan in redelijkheid geen overeenstemming wordt bereikt zijn de mogelijkheden van Ahold om met succes juridische stappen te onder nemen, aldus de nota. Voors en tegens Om die principiële keuze mogelijk te maken staan in de nota de diverse voors en tegens opgesomd van de beide loka- ties. Als voordelen van de lokatie Stam worden o.a. genoemd dat een super markt hier tegemoet komt aan de wens van o.a. de commissie Ouderenbeleid en aan de Structuurvisie; dat de ligging tegenover andere supermarkten gun stig is (geen andere in de buurt); dat hij het winkelgebied Koninginnelaan ver sterkt en de koopkracht-afvloeiing daar beperkt; dat de verkeersproblemen in de Van Weedestraat zullen afnemen; dat er overeenstemming is met de eige naar van de grond; dat een supermarkt' hier waarschijnlijk acceptabeler is dan een garagebedrijf; dat de lokatie goed bereikbaar kan worden gemaakt en - "last but not least" - dat aan het pro bleem met Ahold een einde komt. Als nadelen worden gezien dat een gro te supermarkt niet in de Structuurvisie was voorzien; dat AH als "trekker" voor de Van Weedestraat vervalt; dat voor garage Stam een andere lokatie gevonden moet worden, bij voorkeur aan de Koningsweg; dat het verkeer op het Nieuwerhoekplein drukker wordt en reconstructie dus noodzakelijk zal zijn. Sfam naar 'Foxboro'? Voor wat betreft een nieuwe lokatie voor Stam merkt de nota in een voet noot op dat het autobedrijf terecht zou kunnen op het terrein van Foxboro, dat nu eigendom is van Free Dane (voor malig TBS). Free Dane zou wel be drijfsterrein willen verkopen. De lokatie Burgemeester Grothestraat heeft als voordeel dat deze direct aan sluit op de Van Weedestraat, waar AH het winkelcentrum zal versterken en de koopkracht-afvloeiing zal beperken; dat zij beter aansluit bij het winkel-con- centratiebeleid; dat de vestiging ge combineerd kan worden met de aanleg van parkeerplaatsen voor de Van Wee destraat; dat ook hier overeenstem ming is met de grondeigenaars en dat de weg-reconstructie vermoedelijk be perkt kan blijven; en tenslotte dat er geen (ander) bedrijf verplaatst hoeft te worden. Als nadeel wordt genoemd dat deze lo katie expliciet is afgewezen bij de Struc tuurvisie; dat een vestiging hier de bouw van seniorenwoningen bij Braamhage bemoeilijkt en niet tege moet komt aan de wens tot een kleine supermarkt in de omgeving van de Ko ninginnelaan; en dat het hier gaat om een "wat moeilijk bereikbare, achteraf gelegen" lokatie. Inspraak Het College van B. W. heeft op grond van de adviesnota nu besloten nader advies in te winnen over de verkeersas- pecten en over de juridische positie. Verder wordt ook de Federatie MKB - de winkeliers-"koepel" van Soest - om advies gevraagd. Ook heeft het College besloten dat er nog een inspraakmoge lijkheid komt voor de lokatie-Nieuwer- hoekplein. De politie heeft zaterdagnacht korte tijd een automobilist moeten achtervol gen, die onder invloed van alcohol ach ter het stuur zat. Het rijgedrag van de man was de politie op de Amersfoortse- straat opgevallen, maar de 28-jarige Soester negeerde het stopteken. Hij werd uiteindelijk op de Verlengde Paltzweg aangehouden. Uit de blaas- testen bleek dat hij ongeveer drie keer zoveel alcohol in zijn bloed had als dat bij een bestuurder van een auto is toege staan. 'Brainstormen' over bestemmingsplan Soest- dijk. 'Opnieuw uitstel van de nieuwbouw zou fataal zijn voor de Lindenhof.' Reizen per OV-taxi toch goedkoper. Karei de Lange streeft bij Spullenhulp naar een professionele aanpak. Oranje Comité al druk. Ambachtsverzamelgebouw in Soesterberg. Stam/SoVoCo richt vizier op eredivisie. Red Stars wint ook zonder coach. Negatieve spiraal Hees doorbroken. DVS komt naast De Lie- berg. Carnaval trekt meer mensen. Omdat hij de buit niet in zijn eentje kon dragen, heeft een inbreker de auto van bewoners van de Spinet ge stolen. De inbreker had zaterdagnacht uit de woning een stereo-installatie, een spelcomputer en waarschijnlijk ook nog sieraden meegenomen. Ook nam hij de auto mee, nadat hij in de woning de autosleutels had gevon den. De wagen werd later, bescha digd, teruggevonden op een par keerplaats aan de Akkeren. Van de inbreker/autodief ontbreekt nog ie der spoor. Het grondwater onder het Paar densportcentrum Soest aan de Bosstraat 37 bevat sporen van ar seen-vervuiling. Hoe de stof, die ook "van nature" in de bodem kan voorkomen, daar terecht is geko men is nog onduidelijk. De ge meenteraad besloot vorige week dat er een diepgaand onderzoek moet worden ingesteld. De kwestie kwam ter sprake toen de raad zich moest uitspreken over de erf pacht-uitgifte van het perceel. De ma nege verandert binnenkort van eige naar en zoals gebruikelijk bij grond- transacties is er onlangs een bodemon derzoek uitgevoerd. Wethouder Jan Menne gaf de uitslag daarvan vorige week in de raadsvergadering door. Volgens Menne was de arseen-vervui- ling alleen in het grondwater geconsta teerd. Zolang dat niet wordt opge pompt is er geen probleem voor de volksgezondheid. Wel mag het grond water niet gebruikt worden om gewas sen te besproeien en als drinkwater voor paarden. En dus ook niet voor mensen, zoals hij daaraan toevoegde. Hij stelde voor de nieuwe eigenaar van de manege per brief - met een verwij zing in het contract - op de hoogte te stellen. Waterwingebied De gemeenteraad vond echter dat er eerst nader onderzoek verricht moest worden. Zowel Harry Witte (Gemeen tebelangen) als Ries van Logtenstein (CDA) drongen aan op absolute duide lijkheid. Volgens Witte zou met name gekeken moeten worden naar de stroomrichting van het grondwater, ook al omdat de Bosstraat niet ver van een waterwingebied ligt. Van Logtenstein wilde desnoods nog een "voorwaardelijk" raadsbesluit ne men, zodat er gelegenheid zou zijn om vast te stellen of de arseen inderdaad van natuurlijke oorsprong is, of afkom stig van een "externe" bron. Andere raadsleden wilden het besluit liever een maand uitstellen. Wiebe Meilof: "Of het spul een natuurlijke oorsprong heeft of niet, het blijft even gevaarlijk." Het maakte Menne niet uit of de raad een voorwaardelijk besluit wilde nemen of de hele zaak uitstellen, al vond hij wel dat de kwestie eigenlijk thuishoorde bij zijn collega Mieke Swinkels van Milieu. Burgemeester De Widt hakte tenslotte de knoop door en besloot het voorstel voorlopig van de agenda af te voeren, tot er meer duidelijkheid verkregen is. Fï'-V**" ,9* -*v2' Een bewoner van de Staringlaan is veertig cd's kwijtgeraakt. Dat is het ge volg van een inbraak die donderdag nacht in zijn woning werd gepleegd. De dertig-jarige Soester deed aangifte bij de politie.Ook aan de Aagje Dekenlaan werd ingebroken, maar de politie heeft nog niet te horen gekregen wat de be woners allemaal missen. De sneeuw die afgelopen maandag plotseling toch nog in Soest viel zorgde voor een - naar het zich laat aanzien kortstondige - vorm van winterpret. Op het speelveld aan de Dorpsstreek bouwden kinderen van de Kornet in al lerijl een heuse "iglo", die nog een poosje te bewonderen was voordat de zon hem wegsmolt. FotoGoos van der Wilt. Het bouwwerk werd - zonder bouwver gunning of advies van de welstands commissie - met vereende krachten en een vleugje Groenlands-georiënteerd architectonisch inzicht gerealiseerd. Het bezorgde de jeugd in elk geval een paar uurtjes koud plezier aan het begin van de crocus-vakantie. Birkstraat49 - Soest - Tel. 12477 KALKOENROLLADE per kilo SUKADELAPJES 12.50 per kilo VLEESKRABBETJES 3.50 per kilo Altijd kwaliteit en betaalbaar. De Mitsubishi Colt 1.3 GLi Special met, stuurbekrachtiging, hoofdsteunen achter, elektrisch bedienbare en verwarmde buitenspiegels, bumpers en buitenspiegels in kleur gespoten, stoelverwarming en koplampsproeiers. Aktieprijs: 30.450,- Dealer voor Amersfoort, Soest, Baarn en omstreken Soest Amersfoort Koningsweg 14 MITCIIDICUI Amsterdamseweg 19 tel. 02155 - 13227 WW ril I OUblonl tel. 033 - 635535 tel. 033 - 635535 'n Unieke kans om nü uw gebruikte pannen in te ruilen voor hoogwaardige roestvrijstalen pannen De aktie is geldig voor: ttuoor beter slapen specialist in y Van bedbak tot compleet inge richte slaapkamers. Aan de hand van afmetingen van uw slaapka mer bekijken wij samen met u de mogelijkheden en maken des gewenst een tekening. De fraaie afwerking van bijvoorbeeld TRECO slaapmeubilair zegt veel over de kwaliteit die Slaaprijk mag verwachten. Slaap tijk Soesterberg is eveneens tot in detail gespecialiseerd in: ]slaapatlvief 0/rasten Qwaterbedden Qslaapbanken Qdrklmldrn/overtreksets/kussens SOESTERBERG Amersfoortsestraat 22, Soesterberg. Telefoon 03463 - 53770 (vrijdagavond koopavond) Slaaprijk bevindt zich in Kela Kreatief Wonen c-noo Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 Luxe- en bestelauto's vanaf Seat Marbella25,- Seat Ibiza35,- SeatToledo45,- Seat-dealer voor Soest-Baarn e.o. AUTO VAN DOORN BV Waarborg voor goede service Laanstraat 82 - Soest - Tel. 02155-21719 Zondag 7 maart a.s. GROTE PAASMODESHOW van 10.30 uur tot 17.00 uur Doorlopend showen wij onze voorjaars- en zomerkollektie; kleding, bijoux en lederaccessoiresü U bent van harte welkom in Brasserie de Tuin Rademakerstraat 6, Soesterberg telefoon 03463-51273 DE TOEGANG IS GRATIS!!! ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 24314 al vanaf f. 35,- per set. Afslank- en Nagelstudio Stance Andeweg VosseveldJaan 47 Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 L3 3 8j Telefoon: 02155- 19600

Soester Courant | 1993 | | pagina 1