R.0UD; Vêrlïüür IJIJll iVAfMl 'Buitenplaats' bleek een buitenkans De huwelijksnacht? Loek van Walsem SOS-Telefonische Hulpdienst bestaat twintig jaar Ramadan begint deze week illem Van Oosten fotoservice 5SKK! Open Hof-koster Cees Visch wordt hotellier Bruidsreportages ÏUiïSHO?P\NG BIJ Laat niets te Woonwensen over Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv voor al uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens STEGAS gas- onderhoud. Laanstraat 34a - Soest Telefoon 02155-12472 Auto gestolen Inbraken aan de Veenbesstraat co co Accountantskantoor J.H. Brober RA ZELF CREATIEF KLEURVERGROTEN IN 5 MINUTEN! WOENSDAG 24 FEBRUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 4 "De Buitenplaats", zo heet het ho tel dat Cees en Annelies Visch per 1 maart overnemen van Rien en Marja Griffioen, maar wat hen be treft had het hotel aan de Burge meester Grothestraat net zo goed de "Buitenkans" genoemd mogen worden. In elk geval geloofden ze bijna hun ogen niet toen ze onlangs de advertentie zagen, waarin het hotel werd aangeboden. "Dat kan niet, dachten we. Maar een dag Ia- ter was het beklonken." Cees en Annelies Visch beschouwen hun nieuwe job - na ruim zes jaar kos terschap van de Open Hof, het kerke lijk centrum aan de Veenbesstraat - als een uitdaging, en ze gaan die graag aan. "Het is niet zo'n enorme stap," meent Annelies, "want we zijn wel gewend om met mensen om te gaan. En of je nu kos ter of hotelhouder bent - daar gaat het toch om: dat de mensen het naar hun zin hebben. Maar dit lijkt ons nog leu ker dan de Open Hof." "Hoogstens zal het publiek wat gemê- leerder zijn," verwacht Cees Visch. Het echtpaar popelt in elk geval om aan de slag te gaan in het hotel-garni, dat ruim zeven jaar geleden werd gestart door Rien en Maija Griffioen. Die hebben het er al die jaren uitstekend naar hun zin gehad, maar zetten er nu een streep onder. Wat de Griffioens verder gaan doen weten ze nog niet. "We zien wel," is het antwoord. Cees en Annelies gaan in "De Buiten plaats" niet alleen samen aan de slag, maar laten zich daarbij graag assisteren door hun dochter Nadia. Het is dan nog de vraag of ze geen handen tekort ko men, want het hotel telt 25 kamers met in totaal 33 bedden. De formule blijft overigens hetzelfde: "hotel-garni" wil zeggen dat de gasten er logies en ontbijt wordt aangeboden. Terras open Voor de lunch of het diner kunnen ze er dus niet terecht, maar Cees en Annelies hebben wel het plan om - als het weer zich daartoe leent - het ruime terras aan de Burgemeester Grothestraat open te stellen voor "passanten" die overdag een kopje koffie of iets anders willen ge bruiken. "Als het ontbijt achter de rug is en de zon schijnt, staat de koffie klaar," aldus Cees en Annelies. Dat het hotel in Soest in een duidelijke behoefte voorziet is de afgelopen jaren wel gebleken. "De Buitenplaats" is in middels een bekend en gewaardeerd onderkomen voor gasten die een of meer nachten in Soest overblijven en daarbij hechten aan een uitstekende verzorging. Het gastenboek maakt dui delijk dat de logés daar volop van genie ten, en wat Cees en Annelies Visch be treft blijft dat zo tot in lengte van jaren. Geen poespas "De Buitenplaats" heeft een uitstraling die het publiek aanspreekt. Het hotel is niet té sjiek, maar ook niet te eenvou dig. "Een goed familiehotel met een huiselijke sfeer en geen poespas, waar voor niemand drempelvrees hoeft te hebben. We zijn er ook voor gewone mensen", benadrukken Cees en Anne lies. Uit ervaring weten ze bij "De Bui tenplaats" dat mensen soms één nachtje blijven om de kat uit de boom te kijken, maar de volgende dag al snel bijboeken. Het hotel beschikt over diverse soorten kamers, van eenvoudig tot zeer luxe. De mooiste is ongetwijfeld de royale bruidssuite, die gecombineerd is met een fraaie badkamer, mét bubbelbad! Dat "De Buitenplaats' in betrekkelijk korte tijd is uitgegroeid tot een gewild Staande v. n. r. A nnelies, Cees en Na- dia Visch; zittend Rien en Marja Grif fioen. Die fotograferen we niet, maar van uw huwelijksdag maken wij 'n schitterende reportage! en fotografie Telefoon: 02155-18071 onderkomen heeft ook te maken met de ideale ligging ten opzichte van bijvoor beeld Amsterdam en andere steden. Veel buitenlandse bezoekers, die nogal opzien tegen het "onveilige" imago dat de hoofdstad met zich meedraagt, vin den in Soest de rust en het comfort dat ze op prijs stellen. De huiskamer voor de gasten van "De Buitenplaats" biedt 's avonds dan ook onderdak aan een heel internationaal gezelschap, dat zich kan vermaken met lezen, een spelletje of televisie kijken. In de buurt Voor Cees en Annelies is het echt een lang gekoesterde wens die nu in vervul ling gaat. "We zochten al een tijdje naar zo'n soort hotel, maar we hadden nooit durven denken dat we het zó dichtbij zouden vinden. Dit is echt een buiten kans in Soest, want het betekent dat we in de buurt blijven van familie en vrien den." Het hotelvak is trouwens niet helemaal nieuw voor Cees Visch, want zijn ou ders hadden vroeger al een pension in Soest, waar hij weliswaar niet geboren maar wel getogen is. Van koster naar hotellier is voor hem geen al te grote stap. Hij moet voortaan 's morgens wel wat vroeger op, maar hij verwacht toch meer regelmaat in zijn dagelijk bestaan. Per 1 maart opent "De Buitenplaats" zijn deuren onder leiding van de nieuwe eigenaars. Dat gebeurt overigens zon der "toeters of bellen", want daarvoor zijn Cees, Annelies en Nadia voorlopig veel te druk. Wel ligt er voor de eerste 50 gasten een speciaal presentje klaar. Op 21 februari is het twintig jaar geleden dat de SOS Telefonische Hulpdienst met als werkgebied Eemland, 't Gooi en Z.O. Flevo land werd opgericht. Bij de oprichting waren vertegenwoor digers van diverse geestelijke stromin gen betrokken. Telefonische hulpdien sten werden opgericht om te voorzien in een behoefte waaraan de bestaande hulpverleningsinstellingen niet volde den: de garantie van volstrekte anoni miteit en een bereikbaarheid van zeven x 24 uur, dus elke dag en nacht van de week, ook gedurende de weekeinden en op feestdagen. Deze continue bereikbaarheid heeft de dienst de afgelopen twintig jaar steeds kunnen realiseren, doordat ongeveer zestig getrainde vrijwillige hulpverle nersbij toerbeurt achter de telefoon zit ten. Deze telefonische hulpverleners krijgen een opleiding van een half jaar voordat ze 'aan de lijn gaan' en daarna regelmatig begeleiding. Beide vormen van ondersteuning vinden plaats in groepsverband en onder leiding van professionele hulpverleners. Sinds 1980 is een kindertelefoon bij de dienst ondergebracht, met een speciaal alarmnummer: 035 - 24 55 56. Het alarmnummer voor volwassenen staat achterop de telefoongids: 035 - 24 55 55. Met iedere vraag en elk pro bleem kan men terecht op deze num mers. Wie belangstelling heeft voor het wer ken als vrijwilliger bij de SOS Telefoni sche Hulpdienst en de Kinder- en Jon gerentelefoon, kan het informatiepak ket aanvragen. Het is ook mogelijk do nateur te worden van SOS Telefonische Hulpdienst. IEBELS 't Is schoonmaaktijd. Dus even een Nijhofje pikken. Want daar weten ze wat schoonmaken is. Ze hebben alles voor u klaar staan. Mooi. praktisch en zeer betaalbaar. Je krijgt de schoonmaakkriebels als je het ziet: emmers, manden, doeken en dweilen, sponsjes, plumeaux en teilen. Alles even stevig. En in opgewekte kleuren. Kom gauw. Want de voorraad is groot maar niet onuitputtelijk. NUH0 Minervaweg 3, 3741 GR Baarn. telefoon 02154-16246. Vanaf het parkeerterrein aan de Wiardi Beckmanstraat is vorige week een be stelauto gestolen. In de wagen, een wit te Mitsubishi met het kenteken VT-34-GB, bevond zich een flinke hoeveelheid elektrisch en handgereed schap. Een 31-jarige Soester deed aan gifte namens de eigenaar, een bouwbe drijf uit Soest. Tijdens afwezigheid van de bewoners is in twee flatwoningen aan de Veenbes straat ingebroken. De daders namen uit één woning een fototoestel en gouden sieraden mee. De aangifte van de ande re inbraak was nog niet bij de politie be kend. Verkoop Verhuur Reparaties van IPM| gereedschappen en ESn Laffls machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Over de Ramadan, de Islamitische vastenmaand die deze week weer be gint, bestaat bij veel Nederlanders nog heel wat onbegrip. De redactie van de Soester Courant ontving van het Internationale Vrouwencentrum de onderstaande bijdrage, die pro beert dat onbegrip weg te nemen en te verduidelijken wat de achtergronden zijn van deze voor veel inwoners be langrijke periode van het jaar. Deze week begint voor moslims de Ra madan, de vastenmaand. Vasten is in de Islam het zich onthouden van eten, drinken, roken en seksuele omgang vanaf zonsopgang tot zonsondergang. Aan het vasten wordt door de moslims een drieledige betekenis toegekend. Allereerst is het een ritueel godsdiensti ge verplichting die op één lijn staat met de salat (de rituele gebedsoefening). Ten tweede verdiept het vasten het spi rituele leven omdat het gepaard be hoort te gaan met extra gebeden en re citaties van koranteksten. Tenslotte versterkt het de solidariteit met de min der bedeelden, die geen of onvoldoen de eten hebben, ook omdat het in deze maand als extra verdienstelijk geldt om eten of geld aan de armen te schenken. Het verplichte, collectieve vasten vindt plaats in de negende maand van de isla mitische kalender, Ramadan.Omdat de islamitische maanden maanmaanden zijn, bestaan zij uit 29 of 30 dagen en is dus ook het islamitische jaar elf dagen korter dan het christelijke zonnejaar, het gevolg is dat elk jaar het begin van de Ramadan circa elf dagen eerder valt dan in het voorafgaande jaar, dat wil zeggen: gerekend volgens de westerse kalender. Het exacte tijdstip waarop de Ramadan in een gegeven jaar begint, is moeilijk van te voren vast te stellen. De islam stelt namelijk dat de Ramadan pas be gint wanneer de nieuwe maan is waar genomen. In het algemeen richten de moslims in Nederland zich hierbij naar officiële waarnemingen, gedaan in de landen van herkomst. Indien deze waarnemingen verschillen, hetgeen dikwijls het geval is, heeft dit voor de di verse groeperingen dan ook directe ge volgen. Dit kan betekenen dat één groep reeds met het vasten is begonnen of opgehou den, terwijl andere groepen het begin van de Ramadan nog afwachten of het vasten nog voortzetten. In Nederland worden speciale vastenkalenders uitge geven, waarop de exacte tijdstippen van de zonsopgang en de zonsondergang staan aangegeven. Verplicht Verplicht tot het vasten zijn allen die gezond zijn en ook in staat zijn om te vasten. Veelal gaat men uit van de vol wassenheid als criterium voor het ver plichte karakter van deelname aan het vasten. Deze wordt, naar de opvatting van de islamitische wet, op het moment van de geslachtrijpheid bereikt. Het kan echter voorkomen dat ouders ook hun jongere kinderen al laten vas ten, Anderen raden daarentegen zelfs hun oudere schoolgaande kinderen sterk af om te vasten, omdat dit hun schoolprestaties nadelig zou kunnen beïnvloeden. Vrijgesteld van het vasten - al dan niet met de verplichting om de verzuimde dagen alsnog in te halen - zijn: (a) allen voor wier gezondheid dit een te zware belasting zou vormen, zoals zieken, be jaarden en vrouwen gedurende de zwangerschap en de periode van het zo gen van een kind: (b) vrouwen gedu rende de menstruatie en kraamperiode; (c) reizigers. Zodra de ontheffïngs- grond is komen te vervallen moet het aantal verzuimde vastendagen alsnog worden ingehaald. Bij bejaarden en chronische zieken is hiervan in het alge meen geen sprake; zij moeten ter com pensatie voor elke verzuimde vasten dag één hulpbehoevende te eten geven. Werktijden In veel islamitische landen worden de werktijden tijdens Ramadan aangepast met behulp van een speciaal rooster. Nederlandse bedrijven met veel islami tische werknemers zijn zich over het al gemeen bewust van het belang van de naleving van de religieuze voorschrif ten, inclusief die op het vasten, door de ze werknemers. Voorzover daarmee geen schade wordt toegebracht aan het produktieproces zijn deze bedrijven doorgaans wel bereid om daarmee re kening te houden. Tijdens de Ramadan is naast het vasten ook sprake van een intensiever religieus en sociaal leven. Het eerstgenoemde komt tot uitdrukking in het verrichten van de meeste dagelijkse salats in de moskee, het streven om minimaal één keer de hele koran te lezen (binnen of buiten de moskee) en in speciale ge bedsdiensten in de moskee in de avond uren, nadat het vasten is verbroken. In de maand Ramadan komen uit ver schillende herkomstlanden ook specia le imams (voorgangers) om religieuze lessen te geven aan moslims die in de moskeeën samenkomen. De maand Ramadan geldt als een heilige maand, omdat de openbaring van de koran aan Mohammed in deze maand heeft plaatsgevonden. Feestelijke sfeer Van intensivering van het sociale leven is in Ramadan vooral sprake, vanwege het extra uitnodigen voor de maaltijden van vrienden en kennissen, waarbij spe ciale lekkernijen worden geserveerd. In de islamitische wereld komt het sociale leven pas goed op gang na zonsonder gang. Vanaf dat moment is sprake van een actief uitgaansleven en ontstaat er een feestelijke sfeer. In Nederland kan die sfeer slechts binnen het verband van de kring van gezinsleven en vrienden enigzins behouden blijven. De viering van de Ramadan wordt afge sloten met het Feest van het Verbreken van het Vasten, ld al-Fitr of Seker Bay- rami (het Suikerfeest). Meer informatie over rituele voor schriften van de islam en hun sociale implicaties staat beschreven in "Mos lims in Nederland" van W. A.R. Shadid en P.S. van Koningsveld. Raadhuisplein 1, tel. 93411 Openbare commissievergaderingen Maandag 1 maart, 19.30 uur: Algemene Bestuurszaken Mededelingen uit externe organen: a. G.O. van 15 februari jl.; Gewestraad van 11 maart a.s.DB/regionale brand weer Gewest Eemland van 18 maart a.s.; b. ter inzage gelegde stukken; c. voortgang regionalisatie politie; voort gang planningkalender; verslag uitvoe ring verordening en reglementen per soonsregistraties; halfjaarverslag poli tie; voorstel tot wijziging verordening op raadscommissies; sleepregeling; voorstel tot wijziging ambtenarenregle ment; voorstel tot wijziging brandbe veiligingsverordening; alcoholmati- gingsbeleid; afsluiten convenant t.b.v. omleggen geldstromen i.v.m. regionali satie politie. Dinsdag 2 maart, 19.30 uur: Ruimtelijke Ordening Werkplan R.O.; voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Bosstraat tussen de Nieuweweg en Bosstraat 3; Noordelij ke Eng; Aanschrijving Insingerstraat 54; mandaat besteding gelden fonds kunstaankopen. Woensdag 3 maart, 19.30 uur: Welzijn Reserve volkshuisvesting; verslag so ciale recherche; kosten nieuwbouw 'Molensoos/Praatpaal'; voortgangs rapportage sociale vernieuwing; voort gang planningskalender, terugmelding gemeenschappelijke regelingen. Donderdag 4 maart, 19.30 uur: Milieu en Onderwijs Voorstel inzake besteding verkeersvei- ligheidsgelden, voorstel tot vaststelling van de evaluatie van het Milieubeleids plan en -Uitvoeringsprogramma; voor stel tot het geven van straatnamen (ou de politiebureau en seniorenwoningen achter Gallenkamp Pelsweg en 'Oude" Raadhuisstraat); voorstel inzake inten tieverklaring OV-TAXI en garan tiestelling ondernemersrisico; stand van zaken m.b.t. uitvoering busplan. Maandag 8 maart, 19.30 uur: Financiën en Sport Stand van zaken planningskalender, rapportage van vertegenwoordigers in gemeenschappelijke regelingen; spor- taangelegenheden; rapportage werkge legenheid vooijaar 1993; voorstel tot afsluiting van de vereffening van de ontbinding van de Sportstichting en de Stichting Zwembaden (Stichting Soes ter Natuurbad); toepassing renteclau sule bij te late betaling van privaatrech telijke vorderingen; voorstel tot aan koop van De Rode Haan van Homer Holding B.V.voorstel tot aankoop van een bosperceel aan de Oude Leusder- weg van de erven van de heer J.A. van den Breemer; voorstel tot wijzigen van de huurovereenkomst met de volks tuinvereniging 'De Uitwijk'. De vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis aan het Raadhuis plein. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel len van vragen of het geven van een toelich ting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzit ter de sprekers uit het publiek de gelegen heid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreek tijd is beperkt tot vijf minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minu ten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie in zien. Om zeker te weten of een bepaald on derwerp tijdens één van bovengenoemde commissies zal worden behandeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk IN FOrmatiecentrum te bellen (tel. 93777). Ontwerp hinderwetvergunningen Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage het ontwerp van de beschikking op het ver zoek van: Technisch Bureau Hoenselaar BV, Nieuwegracht 19 voor het oprichten en in werking hebben van een roestvast- staalverwerkende industrie, apparaten bouw c.a., adviesbureau voor lastech niek op het perceel Nieuwegracht 19. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vóór 11 maart 1993. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Y erkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders van Soest maken in verband met het bepaal de in artikel 26 van het Besluit Admini stratieve Bepalingen inzake het Weg verkeer (BABW) bekend, dat zij beslo ten hebben: I. om op 20 mei 1993 vanaf 18.00 uur de avond voorafgaand aan de dag van de Oude Ambachtenmarkt, tot twee uur na de sluiting van de Oude Am bachtenmarkt: a. de volgende wegen door middel van bord Cl van bijlage 1 van het RW-90 gesloten te verklaren voor alle verkeer: de Kerkstraat; de Neerweg; de Eem- straat; de Ferdinand Huycklaan, ge deelte gelegen tussen de P. v.d. Bree- DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Ulrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 -1 69 11 merweg en de Kerkdwarsstraat; de Pe ter van de Breemerweg, gedeelte gele gen tussen de Kerkstraat en de Hooi- weg; Kerkpad ZZ, gedeelte gelegen tussen de Kerkstraat en het eerste zij weggetje links gerekend vanaf de Kerk straat; b. in te stellen een verbod tot stilstaan voor beide zijden van de weg door mid del van het plaatsen van bord E2 van bijlage I van het RW-90, op de Eem- weg. II. Voor zover er in het programma van de Oude Ambachtenmarkt geen wijzi gingen plaatsvinden welke van invloed zijn op de verkeersafwikkeling dat de onder I. genoemde verkeersmaatrege len ieder jaar ten tijde van de Oude Am bachtenmarkt van kracht zullen zijn. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdelingen voor de geschillen van be stuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. III. Een afschrift van dit besluit is gete kend gezonden aan: a. het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht; b. de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht;c. de commissaris van politie te Soest; d. GGD Eemland; e. commandant brandweer Soest. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor het: 1.* bouwen van een bedrijvencentrum, Sterrenbergweg, sectie E, nr. 3588 ged. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke ordening en artikel 50 lid 6 van de Woningwet); 2.* vergroten van een supermarkt, Buys Ballotlaan 3 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 3. bouwen van een bijgebouw, Soester- bergsestraat 146 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 6 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 25 februari 1993, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling Ruimtelijke Ordening en Bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. De met gemerkte bouwplannen liggen tevens ter inzage in de Dependance Burger- en Samenlevingszaken, Dorps plein 17 te Soesterberg, geopend dins dag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. Aangevraagde bouwvergunningen De volgende bouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum. Beukenlaan 17 (93063): plaatsen van een tunnelkas, 10-2-93; Clemensstraat 82 (93048): plaatsen van een paardestal-kippenhok, 11-2-93; Da Costalaan 14 (93013): plaatsen van een dakopbouw, 9-2-93; De Paltz 2 (93046): plaatsen van een garage/berging, 11-2-93; Dorresteinweg 6 (93064): plaatsen van een kippenhok met ren, 10-2-93; Ganzetrek 43 (93066): plaatsen van een tuinschuurtje, 11-2-93; Nieuweweg 59 (92502): bouwen van een woonhuis met garage, 11-2-93; Oude Utrechtseweg 31 (93065); bouwen van een magazijnruimte, 11-2-93; Turfstreek 179 (93027); uitbreiden van een woonhuis, 11-2-93; Turfstreek 272 (93039: plaatsen vi trinekast, 12-2-93; Van Weedestraat 2 (92253): bou wen van een kelder, 11-2-93; Vosseveldtlaan 36 (93028): uitbrei den van een woonhuis, 9-2-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Verleende bouwvergunningen De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend /geaccepteerd op de aangegeven verzenddatum. Amersfoortsestraat 15-d (92489): bouwen van een bedrijfshal met kan toor, 12-2-93; Birksfraaf 79(92405): oprichten van een garage/berging, 10-2-93; Dalweg 181 (92257): plaatsen van een fietsenstalling, 10-2-93; Gentiaanlaan 5 (92517): uitbreiden van een woonhuis met een kap, 10-2-93; Molenstraat 144 (93045): plaatsen van twee dakkapellen, 12-2-93; Sterrenbergweg 34 (93026): veran deren van een woonhuis, 10-2-93; Torenstraat 4 (92472): bouwen van een berging en verbouwen van een werkruimte, 10-2-93; Van der Griendtlaan 24 (93047): veranderen van een woonhuis, 9-2-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidbeschikkingen (AROB) kunnen belanghebbenden te gen deze beslissingen een bezwaar schrift indienen. Als u een bezwaar schrift wilt indienen, dan moet dat be zwaarschrift gericht worden aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het be zwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzenddatum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuis plein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Vrijstellingen ex art. 19. WRO Burgemeester en Wethouders van Soest hebben met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning de volgende vrijstellingen ver leend: 1. aanleg busoverstappunt aan de Ei kenlaan nabij station Soest-Zuid; 2. aanleg busoverstappunt aan de Kó- ninginnelaan/Nieuwstraat. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke ol rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen een termijn van 30 dagen, te rekenen vanaf 25 februari 1993, bij het College van Burgemeester en Wethou ders een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. CREATIEF Neemt u plaats achter de Kodak Create-a-Print. Lees de gebruiksaanwijzing en begin met het maken van uw kleurvergrotingen. Heel gemakkelijk: u voert/ uw kleurennegatief in de computer in en ziet de beelden daarvan direkt op een heldere monitor verschijnen. Nu kunt u kiezen. Het formaat bij voorbeeld (13X18, 20X25 of 28X35 cm) èn nog leuker, de beelduitsnede! Haal een detail uit uw foto naar voren en mei een druk op de knop presenteert de Kodak Create-a-Print luttele minuutjes later een haar scherpe kleurvergroting. Natuurlijk alléén bij Van Oosten Fotografie Vooroplopen in fotografie is en blijft de grote hobby van Willem van Oosten. Dat bewijst hij ook nu weer. En u profiteert daar als eerste van. Willem van Oosten nodigt ook hierbij uit om plaats te nemen achter de magische kleurvergrotingsmachine van Kodak. Probeer het zelf en merk hoe leuk creatief kleurvergroten is. Een magische - maar zeer eenvoudig te bedienen - machine die er voor zorgt dat elke door uzelf gemaakte vergroting haarscherp en uitstekend van kleur is. De Create-a-Print staat dagelijks voor u klaar. Elke werkdag kunt u achter de Create-a-Print plaatsnemen. Om zelf kleurvergrotingen te maken van uw meest geliefde foto. De mogelijkheden van deze kleurvergrotende machine zijn legio. Denk eens aan toepassingen voor hobby, verfraaiing van offertes, origineel kado-idee en een nóg leuker foto-album! Sn zo nuukt u uw eigen creatieve kleurvergroting: Bepaal de Deelduit- lormaat (lig gend of staandi Voer plaats Jm kleur- adrter de magt- negatief In. Sdie Kodak Crcv le-a-Print mactiine één druk op de een verfcluffend ■"""P resulUatl De Create-a-Print vergrotingsapparatuur staat in de winkel Van Weedestraat 147, telefoon 02155 - 25942.

Soester Courant | 1993 | | pagina 4