■m 13 Smeeing/BDC oogt op veld ontspannen Soest speelt nog rol van betekenis Juichstemming SEC-zondag verstomd Stam/SoVoCo stijgt met stip naar vijf The Red Stars laat goede kant zien Hockeyers hebben goed overwinterd ^1^0 WOENSDAG 10 MAART 1993 SOESTER COURANT PAGINA 11 installateur n DIJSSEL bv nstallatiewerk sonderhoud. - Soest '155-12472 Van den Deijssel drie jaar vastgelegd; 28-16-zege op Aalsmeer 3 7,00 6 flessen HANDBAL Revanche op DRC in aanvallende wedstrijd VOETBAL zondag Eerste nederlaag sinds 13 september: 5-1 VOETBAL zondag Sanitair Soest heeft al eerste 'transfer' achter de rug VOETBAL Hidde Reitsma van WZ'49 op proef bij Cl van Ajax Dames winnen uitwedstrijd, heren bijna kampioen in district VOLLEYBAL Zowel dames als heren winnen basketbalwedstrijd BASKETBAL ^Strater Makelaardij o.g Herenploeg MHC Soest pikt puntje bij koploper Bennebroek HOCKEY Per fles van 42^00" voor en zolang de voorraad strekt. Het lijkt erop dat alle neuzen weer in dezelfde richting wijzen bij de heren van Smeeing/BDC. In alle geledingen is nu het besef doorgedrongen dat het Zwaard van Damocles boven de handbalhoofden hangt. Ook het bij na cliché-matige schok-)effect na de tussentijdse trainers-wisseling uitte zich zondagmiddag in sporthal Beukendal. Het derde team van Aals meer, dat niets in de eerste divisie heeft te zoeken en een half uur voor het duel nog in het restaurant zat, liet zich gewillig naar de slachtbank leiden. Smeeing/BDC boekte één van de grootste zeges in de geschiedenis: 28-16. Het degradatiespook, om nog maar een cliché te noemen, waart 5 niettemin nog steeds rond. Met Paul van den Deijssel op de bank en Piet Diemei als aandachtig toe schouwer op de tribune, toonde Imeeing/BDC vooral in de tweede lelft scherpte. En dat gold niet in de laatste plaats voor de defensieve acties. Het was opvallend hoe ontspannen de handballers zich op een gegeven mo ment binnen de lijnen voortbewogen. Voor de wedstrijd had het bestuur de spelersgroep meegedeeld, dat Paul van den Deijssel de komende drie seizoe nen de herenselectie zal begeleiden. In hoeverre dat 'nieuws' van invloed was op het resultaat, is niet te zeggen. Van den Deijssel die de ploeg inmiddels twee weken traint en coacht: "Ik kan de boel niet in één keer veranderen. Ik moet roeien met de riemen die ik heb. Ik heb ze twee keer anderhalf uur per week stevig getraind. De eerste reacties zijn dat ze dat prettig vinden. Er wordt niet meer gepraat tijdens de trainingen. Ze mogen lol maken tijdens de training. Ik denk dat ik ze daar in mijn oefenstof ook de ruimte voor geef, als er maar wordt gewerkt." Sinds de komst van de oud-speler en -trainer van Smeeing/BDC is Michel van den Hoven terug bij de selectie. Doelman Dennis de Rijk van het twee de zat zondag op de bank en verving Edwin Zoetelief in het laatste deel. Hij maakte zich 'onsterfelijk' door een Op voorbeeldige wijze heeft Soest revanche genomen voor de des tijds met 0-4 verloren uit-wed- strijd tegen DRC. Ditmaal wonnen de blauwwitten: 3-2. Door het ontbreken van onder anderen Re- né van den Deysel en Paul Hil- horst was bij Soest de middenveld bezetting gewijzigd. Beide teams speelden in deze crusiale wedstrijd volop op de aanval, waardoor er een levendige wedstrijd ontstond met kansen over en weer. De gasten uit Dur- gerdam moesten het doen zonder hun sterspeler Looyen die een schorsing uit zat. Nadat Michel Vlaswinkel met zijn inzet de doelman op zijn weg vond, had Soest niet over geluk te klagen, dat na een misverstand in de verdediging de beste kans van DRC verloren ging door te zacht inschieten. Ferenc Kleinegris zag zijn schot tot corner omgebogen worden, maar op een lange bal van Vlaswinkel was het Peter van den Berg die goed doorging en de uitlopende doelman Ron Smit met een schuiver passeerde (1-0). Na een prima actie van Martijn de Jonge schoot Jeroen van Veenendaal naast. Datzelfde lot onder ging een afstandsschot van Vlaswinkel, die later weer naast schoot. Een strakke hoekschop van Van Vee nendaal werd door Wilfred Janmaat via de grond ingekopt en hoewel een ver dediger de bal nog uit doel trapte, had de goed leidende De Boer al een vol treffer geconstateerd (2-0). DRC deed er hierna een schepje boven op en werd met name op het midden veld veel sterker. Paul van der Grift deed van zich spreken met een solo die hij na een één-tweetje besloot met een schot. Kort voor rust raakte Vlaswinkel op het oog ernstig geblesseerd, toen hij een bal uit de eigen doelmond wegkop- te en een DRC-schoen in zijn gezicht kreeg. Na aanvankelijk per brancard te zijn afgevoerd, bleek de blessure mee te vallen. Een voorzet van Jan Boes werd kort hierna door Martijn de Breg goed afgerond met een tegentreffer: 2-1. Identiek De hervatting verliep identiek aan de eerste doorgang; Van den Berg kreeg een kans na een verre uittrap van Daniël Hilhorst en DRC zag een goede kans te loor gaan door een te zachte inzet. Uit een vrije trap schoot Van der Grift over. Het sterk spelende Soest had geen ge luk toen Van Veenendaal op de paal schoot en de doorgebroken Van den Berg zijn inzet op het nippertje werd omgebogen tot corner. Halverwege de tweede helft bediende Van den Berg Van Veenendaal op maat, die vanuit moeilijke positie in schoot. De bal smoorde op de doellijn, maar de attente Van der Grift was er als de kippen bij om het laatste tikje te ge ven (3-1). De fysiek sterke tegenstan ders reageerden deze tegenslag af met diverse overtredingen wat hen op twee gele kaarten kwam te staan. Toch gaven zij de strijd niet op en for ceerden een penalty door een domme overtreding van Luits Houkes. Doel man Hilhorst verrichtte een glansdaad door de inzet van Jan Boes tot hoek schop om te buigen. Kleinegris, die goed de ruimte opzocht, schoot hard naast en in de slotfase kreeg DRC loon naar werken, toen verdedi ger Mark de Jong uit een doorloopbal, de uitlopende Hilhorst passeerde met een laag schot in de uiterste hoek (3-2). De kopgroep in de derde klasse C is in middels gereduceerd tot vier teams; IDO, JOS, ZPC en Soest. De twee laat ste ontmoeten.in de allerlaatste wed strijd op 25 april aan de Bosstraat. U.ul.-jiiak.-t Martijn de Jonge stond weer in de basis van Soest opgesteld. De spits zou niet sco ren, maar Soest blijft wel in de race voor de titel. Foto: Elger Geessinck. De klap kwam hard aan. In het voorbije seizoen Tackelde' SEC het Utrechtse Kampong in haar ra ce naar het kampioenschap. Het is goed mogelijk dat de rollen nu zijn omgedraaid. De groenwitten be houden de leiding in 4G, maar za gen door de 5-1-nederlaag concur rent 't Gooi tot op één punt nade ren. De verliespartij van SEC tegen Kam pong was de eerste van de Soesters sinds 13 september, toen Batavia'91 aan de Bosstraat-West met 1-2 won. Aan de zege van Kampong viel niets af te dingen. De domstedelingen speelden frisser, combineerden beter en etaleer den een surplus aan techniek. SEC miste basisspeler Ramon Heynen en wist dat topscorer Guy Dekker alles behalve fit aan het duel begon. De ploeg zou zich voor rust geen enkele kans creëren. Kampong was wat dat betreft -iel gevaarlijker. Nico Bleijerveld toonde zich een plaag voor SEC. Hij scoorde in totaal vier keer. Zijn eerste doelpunt werd in de 35ste minuut opgetekend. Bleijerveld verzil verde toen met het hoofd een voorzet. Vlak voor rust voorkwam Edwin van de Luitgaarden een tweede doelpunt. Kort na de rust voerde Kampong het tempo omhoog. Er werd kort op de vierkante meter gespeeld en SEC kwam in condi tieproblemen, iets wat mogelijk een ge- Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 volg is van het feit dat veel selectiespe lers slechts één keer in de week trainen. Na een kwartier verloor Ronnie Dase laar knullig de bal. Paul de Ronde rond de de daaropvolgende voorzet af. Een minuut later kwam Kampong op links door en besliste Bleijerveld de wedstrijd (3-0). Ozcan Satikboga werd ingewis seld voor Edwin van Luytenaar, SEC viel iets meer aan, maar werd nooit echt gevaarlijk. Blijerveld bleef aan de ande re kant succesvol. Uit een hoekschop kopte hij zijn ploeg in de zeventigste mi nuut op 4-0. De koploper was toen al lang verslagen. Dekker schoot even later tegen de kee per op, maar in de 83ste minuut mikte Aksit een vrije trap vanaf de punt van het strafschopgebied in de korte hoek. Het laatste woord was evenwel aan nie mand anders dan Bleijerveld. Antek Wojtkowski leed balverlies en de Utrechtse spits maakte zijn vierde tref fer. strafworp te stoppen. Voor volgend sei zoen krijgt Zoetelief gezelschap van Berton Kemp. Ton Kraaij, evenals Kemp afkomstig van Voice uit Nijkerk, blijft in ieder geval. Of Van den Hoven ook zal spelen, is nog niet zeker. Het zelfde geldt voor routinier Cleem Die- mers die na de competitie een operatie aan zijn knie moet ondergaan. Als het herstel vlot verloopt, trekt hij waar schijnlijk weer het gele shirt over zijn schouders. "Ik zou graag zien dat er nog één of twee bijkomen. Er zit wat in het vat, maar daar is nog geen zekerheid over", zegt Van den Deijssel. Beslist Smeeing/BDC had alleen in de eerste helft enige moeite om degradant Aals meer 3 van zich af te houden. De ploeg kon regelmatig met veel gemak door de open linie van de Noordhollanders doorkomen en liep in de slotminuten uit naar 13-9. Vijftien speelminuten la ter was de wedstrijd volledig beslist: 20-i3. Aanvoerder Aijan Roest scoor de negen doelpunten, waarvan zes uit een strafworp (hij miste er één). Broer Michel had in de eerste helft vier acties afgerond met een treffer. Twee andere scores werden afgekeurd, omdat er al was gefloten voor een overtreding (waarna Arjan vanaf zeven meter vrij mocht aanleggen). Evenals Michel Roest scoorden Arnold Vroege en Wim Steenbakkers viermaal. Smeeing/BDC moet minimaal als acht ste eindigen om het degradatiegevaar definitief af te wenden. De nummers elf en twaalf dalen direct af. De nummers negen en tien moeten met hun lotgeno ten uit de andere eerste divisie uitma ken welke twee ploegen volgend sei zoen in de tweede divisie uitkomen. Die vier teams ontmoeten elkaar op zondag 25 april in een halve competitie. De Soester handballers moeten zondag naar Wolvega voor de lastige uitwed strijd tegen De Griffioen. Een week la ter wordt de reguliere competitie in ei gen huis afgesloten tegen De Blinkert. Foto: Elger Geessinck. Hoewel deze foto anders doet vermoe den, stond Smeeing/BDC zondagmid dag ontspannen binnen de lijnen. De overschrijvingstermijn voor amateurvoetballers is nog niet ge opend. Toch heeft Soest de eerste 'transfer' achter de rug. De verlo ren zoon Gerard Becker is na vier jaar teruggekeerd aan de Bos straat-Oost. Becker speelde de laatste tweee- neenhalf jaar bij zaterdag eersteklas ser Huizen, daarvoor was hij één sei zoen actief voor SEC-zondag. Bec ker mocht tussentijds van de zater dag- naar de zondagclub, omdat hij het voetbal op zaterdag niet meer met zijn werk zou kunnen combine ren. Hij is inmiddels speelgerechtigd voor Soest. Intussen gonst het in Soest van de ge ruchten over spelers die na dit sei zoen een andere club zouden opzoe ken. In dat verband zijn onder meer de namen van Daniël Hilhorst, Mar tijn de Jonge, Luits Houkes (allen Soest), Guy Dekker (SEC-zondag) en Johnny Brouwer (WZ'49) ge noemd. Nagenoeg een leger trainers en scouts was zondagmiddag aanwezig bij de wedstrijd Soest-DRC (3-2) om spelers te bekijken. Maart roert zijn staart, maar in mei is het woelig in de wei. Hidde Reitsma van VVZ'49 is door Ajax uitgenodigd voor een aantal proeftrainingen. De spits van de Cl maakte tijdens wedstrijden voor het Utrechtse elftal indruk op scout Ton- nie Pronk. Reitsma werd vorige week geïnviteerd. Hij is de tweede jeugdspeler van VVZ'49 die bij een betaalde voetbal club zijn kwaliteiten mag tonen. Cevat Kurt loopt momenteel al stage bij Wil lem II. Reitsma is de tweede Soester voetballer die het bij Ajax mag proberen. Bas Dreef van Soest heeft inmiddels al een basisplaats afgedwongen in de Cl van de Amsterdamse topclub. Voor de tweede keer ging er een bus supporters mee en voor de tweede keer wonnen de dames van Stam/SoVoCo dit seizoen een uit wedstrijd. Hoewel een 0-3-zege binnen de mogelijkheden had ge legen, werd het 2-3. De volleybal- sters pakten derhalve twee in plaats van drie punten, maar ver grootten de kloof met de rode streep tot zeven punten. Met een scherpe opslag en een goede eerste tempo-aanval van met name Inge Everts zette Stam/SoVoCo de Castri- cumse ploeg onder druk. Bosta/The Smash, in Soest nog sterker (0-3), had geen kijk op het Soester spel en werd met 6-15 afgetroefd. Die ontwikkeling zette zich voort in de tweede set, waarin Stam/SoVoCo een 6-12-voorsprong nam. En toen ging het fout. "Waar het aan ligt? Als ik dat wist", draaide Ad van Woensel de film terug. "Een stop foutje, een return van de tegenstander op de netrand die niet goed wordt opge pakt, een bal uitslaan, allemaal indivi duele foutjes. Het zelfvertrouwen raak te daardoor beschadigd en toen gingen we te makkelijk serveren. De tegen stander trok zich daaraan op." Stam/SoVoCo verloor de tweede set met 15 -13 en kwam die klap in de derde aflevering niet te boven. Bosta/The Smash serveerde beter, speelde fanatie ker en sloeg op 10-9 toe: 15-10. Ook in de cruciale vierde set bleef Bosta/The Smash rechtdoor aanvallen. Stam/So- VoCo paste daar de blokkering op aan en kon na een spannende fase (6-6) een gat slaan: 8-13. Conform de tweede set verviel de Soester ploeg in individuele fouten, maar op 13-13-serveerde Pau- lien Visser voor de winst: 13-15. Die opdoffer was teveel voor Bosta/ The Smash. Bovendien d.eelde spelver- deelster Marianne Goebertus de Noordhollanders een ferme tik toe door in één servicebeurt zes keer een punt af te dwingen. De vijfde set was toen alleen nog een formaliteit en Stam/ SoVoCo won met 5-15. De dames van Stam/SoVoCo staan nu vijfde in de eerste divisie A. Dat is een positie die vooraf als een utopie werd beschouwd. De volleybalsters krijgen zaterdag de nummer drie (Homesty- le/Olympia) op bezoek. Van die ploeg werd de laatste driemaal verloren. Van Woensel heeft tijdens de uitwedstrijd echter geconstateerd dat zijn ploeg ko mende zaterdag in de Bunt niet kans- Boel Richmond slaat de bal langs de blokkering van NVC dat het zoveelste slacht offer was van de Soester volleyballers. Foto: Elger Geessinck. loos hoeft te zijn. Heren Over anderhalve week hopen de heren van Stam/SoVoCo het kampioenschap te vieren. Winst op Blijvock (uit) en op zaterdag 20 maart op Gemini (thuis) le vert de titel op. Voor die tijd hoopt de groep duidelijkheid te hebben over de coaching voor volgend seizoen. Theo Remmerswaal heeft toegezegd in elk geval de woensdagtraining te verzor gen. Wie op maandag voor de groep staat en op zaterdag vanaf de bank de touwtjes in handen heeft, is nog niet be kend. Cees van Driel heeft nog geen be sluit genomen. Bij de heren debuteerde zaterdag San- der Rasker. De zeventien-jarige volley baller deed dat verdienstelijk als mid- aanvaller. Koen Werkhoven was afwe zig en Ad van Brummelen jr., Frank Bredius en Jan Visser zaten in de zie kenboeg aan de kant. Het gevolg was dat Stam/SoVoCo in een allesbehalve vertrouwde opstelling speelde. De zege op NVC 2, dat derde staat, kwam moei zaam tot stand (15-13, 15-12, 15-13), maar de spelers hadden geen moment het idee dat ze zouden verliezen. "We waren bang voor onze pass. Koen is hoofdstopper, maar was er dus niet. De pass lag echter beter dan verwacht. We hadden wat noodwissels achter de hand, maar die zijn niet nodig geweest", aldus Jan Visser. Zowel de heren als de dames van The Red Stars hebben zich van hun goede kant laten zien. De dames- ploeg zette de zegereeks van 1993 voort met een 56-59-overwinning op het harde Waddinxveen Flyers en de herenformatie nam in de laatste tien minuten ruim afstand van Hurricanes: 66-87. Om degradatie hoeven de heren zich geen zorgen te maken. Het verschil met de onderste vier ploegen werd vergroot tot twaalf punten. Wat de basketballers meer bezighoudt, is het feit dat ze niet hoger geklasseerd staan. Een serie ne derlagen tijdens de twee maanden dat trainer/coach Shermon Wilson afwezig was, deed Red Stars uit de sub-top van de tweede rayonklasse duikelen. Onder leiding van Wilson werd tot dusver slechts twee keer verloren. In Spijkenisse kwam Red Stars wissel vallig voor de dag. Op het ene moment zat de ploeg op rozen (15-25), niet veel later zag het er somber uit (41-38 in de rust). In de tweede helft zou Red Stars het gaatje snel dichten en licht op voor sprong komen. In de elfde minuut brak het verzet van de thuisploeg. Red Stars liep van 58-59 naar 60-73 en had de wedstrijd vijf minuten voor tijd in de zak. De Soesters wonnen uiteindelijk ruim van Hurricanes dat halverwege de tweede helft in de foutenlast was geko men. Dat laatste gold ook voor Red Stars, maar de selectie van Wilson bleek breder dan die van Hurricanes. Vier spelers van Red Stars kwamen in de dubbele cijfers. Richard Weith haalde het einde niet. Hij werd gediskwalifi ceerd, nadat hij de scheidsrechter met zijn middelvinger had uitgenodigd naar het plafond te kijken. Dames Met twaalf punten uit zeven duels doen de dames het in 1993 bijzonder goed. Sinds de jaarswisseling werd alleen bij de ongeslagen koploper Midland geca pituleerd. De mededeling van zes speelsters, dat ze zouden vertrekken, is in ieder geval voor enkele basketbalsters achterhaald. Een aantal heeft reeds aangekondigd toch te zullen blijvén uitkomen voor Red Stars. De damesploeg werkt zich na een te leurstellende opening (nul uit vier) op naar de vertrouwde positie bij de vier, vijf beste teams. Op dit moment moet Red Stars nog genoegen nemen met de zesde plaats. De zege op Waddinxveen Flyers kwam moeizaam tot stand. De gastvrouwen toonden zich in de fysieke duels niet bij zonder vriendelijk. Ze moesten dat be kopen met 25 persoonlijke fouten tegen achttien voor Red Stars. John Martin had zijn speelsters de gebruikelijke op dracht gegeven om één-tegen-één te verdedigen. In de slotfase van de eerste helft (28-18) besloot hij over te stappen op een zone-defensie. Dat sorteerde ef fect. In de tweede helft schoot Red Stars met scherp Marion Geurts (twee) en Jacqueline van Gaaien (één) gingen vanachter de driepuntslij n knallen en binnen vijf minuten stond Red Stars voor: 40-41. Omdat ook Waddinxveen Flyers terugschakelde naar een zone, kreeg Red Stars nog meer ruimte om te schieten: 47-53. Toch zouden de laatste twee minuten spannend zijn. Van Gaal- en hield het hoofd koel en scoorde vier keer vanaf de vrije worp lijn. Dank zij die treffers boog Red Stars de 56-55-achtertstand om in 56-59. Soeslcrbergscslraal 79, Soest. 02155-16151. De heren van MHC Soest hebben goed overwinterd. Die conclusie mag worden getrokken na de pun- tendeling (1-1) die de ploeg in Bennebroek tegen de gelijknamige koploper overeen kwam. Soest won bijna, maar moest in het laat ste kwartier de gelijkmaker toe staan. De hervatting van de veldcompetitie verliep goed. Naarmate de wedstrijd vorderde, trok Soest het spel naar zich toe. Bennebroek kwam daardoor niet in haar eigen spel. De eerste actie kwam in de tiende minuut op naam van Wou ter van Rensen. Tien minuten later sloeg Arjan Buijs een strafcorner hard in. De bal werd op de doellijn gestopt door een verdediger. Kort daarna ont snapte de thuisploeg andermaal aan een achterstand, toen Mathijs Vriend na een strafcorner inschoot. De doel man gaf een lange corner weg om een doelpunt te voorkomen. Ook in de tweede helft kwamen de Soesters goed uit de startblokken. On der aanvoering van de uitblinkers Hilco Krook en Kasper Wallet zette Soest de tegenstanders onder druk en deden de Bennebroekers het bijna in hun broek. Niet lang na de hervatting begon Her man Stam een rush over de linker zijde van het veld. Hij bereikte volgens het boekje de achterlijn en mikte de bal in de doelmond. Daar stond Kasper Wal let klaar om Soest op de verdiende voorsprong te zetten. Bennebroek antwoordde pas in de vijf tigste minuut met haar eerste strafcor ner. Op het moment dat iedereen reke ning ging houden met een Soester zege, zette Bennebroek alles op alles om een nederlaag af te wenden. Een serie straf- corners was het resultaat van het offen sief. De vierde strafcorner werd Sóest noodlottig. Het schot dat 1-1 beteken de, was niet geheel onhoudbaar. Doel man Haverman meende dat de bal niet helemaal stil had gelegen, waardoor hij niet volledig attent was bij de inzet. Niettemin toonde Soest zich tevreden met het wedstrijdpunt. Soest krijgt zon dagmiddag Voordaan op bezoek. Zoals gebruikelijk begint het duel om 14.30

Soester Courant | 1993 | | pagina 11