m Dit is big deal En dit zijn de knallers van deze week: 0.99 499 v°°r«£ hu«s f! Fusie christelijke scholen in zuid Soesters bekennen 29 auto-inbraken 'Burger' Boerkoel wekt irritatie op auto smeeing He* volle P°"d Haal met Adama het voorjaar in huis herenmode 3 Actueel 5 Actueel 11 Sport 18 Cultuur 19 Op Soest LITTEKENS Rundergehakt Koffie café Casa San Francisco's rara a Bestuur PCO: "Geen ontslagen op dezeven basisscholen" Soesterbergsestroot 51 Soest Schoolbestuur wil verkeersgeleiders op Ossendamweg 'Gaatjesboorder' in Soestdijk actief Schorsingsverzoek busoverstappunten afgewezen door RvS Viertal breekt in om aan geld voor soft-drugs te komen Inspreken van raadslid wordt 'demagogisch en laakbaar' genoemd Gemeente laat door politie autowrak wegslepen Inbraak gelukt aan W. de Zwijgerlaan Stance Artdeweg Franse Golden delicious of Granny Smith kilo pak 500 gram rol samen Cl 000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars GOEDKOPER HUURT U NERGENS Vast goed rvan BREUKELEN bv m. 5 HET VLEESCENTRUM WASIEL STEITNER gr- Met ingang van 1 augustus van dit jaar zullen de Minister de Yisserschool en de Savornin Lohmanschool fuseren. De basisscholen hebben respec tievelijk 170 en 140 leerlingen. De vereniging voor protestants christelijk onderwijs in Soest heeft gekozen voor één sterke organisatie die ver bo ven de huidige norm van 134 kinderen zit. In 1991 had het bestuur van de vereniging al aangekondigd dat de mogelijkheden tot het samengaan van de scholen zou worden onderzocht. In ieder geval tot 1996 zal van beide gebouwen gebruik worden gemaakt. De nieuwe naam van de school is nog niet bekend. De Minister de Visserschool aan de Oude Utrechtseweg wordt na de fusie met de Savornin Lohmanschool het hoofdgebouw. Maar het schoolpand aan de Driehoeksweg blijft in ieder ge val tot de zomervakantie van 1996 in gebruik. Het schoolpand aan de Oude Utrecht seweg (Minister de Visserschool) wordt het hoofdgebouw. Rien Flinterman van de Savornin Lohmanschool wordt di recteur van de nieuwe organisatie. "Beide teams zijn het met de fusie eens, omdat je de sterke punten van beide scholen bij elkaar kunt brengen. Per vak houden we de nieuwste methode aan. In de nieuwe organisatie hebben we twaalf vaste leerkrachten en vijf part-ti mers, dus kunnen we goede individuele begeleiding geven. We zullen veel aan dacht besteden aan het opvallende en uitvallende kind", aldus Flinterman. Ad Sanders is bestuurslid van de ver eniging en in die hoedanigheid be noemd tot voorzitter van de Fusie Stuurgroep: "Wij willen, net als de ge meente, een grote school. Wij willen geen school die iedere keer buikpijn heeft of in de problemen komt als de minister de norm straks met tien leerlin gen verhoogd." In de nieuwe organisatie zullen er, in te genstelling tot nu, geen combinatieklas sen meer zijn. Op nadrukkelijk verzoek van de ouders hebben het bestuur en de schoolteams besloten de groepen te scheiden. Aan de Oude Utrechtseweg komen de groepen één tot en met acht, aan de Driehoeksweg kunnen kinderen voor de groepen één tot en met vier en groep acht terecht. Volgens Flinterman en Sanders heeft de fusie de instemming van het bestuur, de schoolteams, de medezeggen schapsraden en de ouderraden. Flinter- man: "Natuurlijk is er het sociale, emo tionele aspect. Het doet de ouders wat dat hun ouderraad opgaat in een nieu we ouderraad. Het karakter van de Mi nister de Visserschool verdwijnt en het karakter van de Savornin Lohman school verdwijnt. Maar iedereen reikt elkaar toch de hand, ook al doet dat hier en daar pijn." Voor de ouders wordt overigens op donderdag 18 maart een informatie avond gehouden. Die begint om 20.00 uur in het gebouw van de Savornin Lohmanschool aan de Driehoeksweg. Groen van Prinstererschool De eveneens eerder aangekondigde fu sie tussen de Groen van Prinsterer school (negentig leerlingen) en de Pro fessor Waterinkschool (225) is nog niet zeker. In 1991 was het de bedoeling dat die fusie op korte termijn zou worden bekrachtigd, maar in de praktijk bleek dat niet haalbaar. Sanders: "In Soest- Zuid hebben we twee scholen dicht bij elkaar. Nu praten we over twee ver schillende wijken en je hebt ook met de belangen te maken van de directeur. Of er daadwerkelijk een fusie tussen beide scholen komt of dat de Groen van Prin stererschool wordt opgeheven, dat is' nog niet bekend. Maar het liefst willen we zo lang mogelijk een school in 't Hart behouden. We gaan ervan uit, dat als het een fusie wordt, dat dat op z'n vroegst per 1 augustus 1994 ingaat." De Da Costaschool (Soestdijk) en De Bron (Overhees) komen niet in aan merking voor een fusie. Hetzelfde geldt voor de Insingerschool die een uitzon deringspositie bekleedt binnen de ver eniging voor protestants christelijk on derwijs. Het team van de Insingerschool heeft een voor Nederland unieke leermetho de ontwikkeld, die de naam 'Werken in hoeken' heeft meegekregen. De metho de wordt gekenmerkt door een bijzon der individuele aanpak. De leerkrach ten begeleiden de kinderen individueel per onderwerp. Het aantal leerlingen is sinds 1991 gestegen van honderd naar 130. De prognose is dat de school zal blijven groeien. "Er komen ook veel kinderen van buiten Overhees. Als ze op 134 zitten, mogen ze doorgaan van ons. Als er minder dan 134 leerlingen zijn, kunnen we altijd wat geld van de andere scholen afromen. Dat kan in on ze vereniging met zeven scholen. Al leen als het aantal kinderen op 120 blijft steken, kun je je afvragen of dat nog wel zin zou hebben", zegt Sanders. "We hebben reclame gemaakt voor dit sys teem en denken eraan het systeem lan delijke bekendheid te geven. Dat is ech ter een idee voor de lange termijn." Geen ontslagen Sanders verwacht dat er binnen de ze ven basisscholen van de vereniging voor protestants christelijk onderwijs geen gedwongen ontslagen zullen val len, ook niet na 1 augustus 1996, de da tum waarop scholen met minder dan 134 leerlingen moeten verdwijnen. "Niemand hoeft zich zorgen te maken. Dat is uit te rekenen met onder meer het natuurlijk verloop onder de leerkrach ten. Wij hebben het voordeel dat we ze ven scholen binnen onze vereniging hebben. Dan kun je eventueel een vaca ture op de ene school opvullen met een leerkracht van een andere school." Onze kollektie kostuums, kolberts, blazers, pantalons, pullovers, jacks en jassen is kompleet. Frisse nieuwe voorjaarskleuren van: Paul Shark, Desch, Daniël Hechter, State of Art, Yves Saint Laurent, Arrow, Wellington of Bilmore, John Miller, Cavori, Trenco en Schiesser. "de betere Vrijdagavond merken" Jt t koopavond In verband met de fusie tussen de Minister de Visserschool en de Sa vornin Lohmanschool is de gemeen te verzocht oversteekvoorzieningen op de Ossendamweg aan te leggen. Het verzoek is afkomstig van de ver eniging protestants christelijk on derwijs in Soest. Bij de kruising Ei- kenlaan/Birkstraat zal een ver keersgeleider worden aangelegd ten behoeve van leerlingen van de Sa vornin Lohmanschool. Bestuurslid Ad Sanders vroeg donderdag ook om voorzieningen aan de Ossen damweg. In de raadsvergadering van donderdag 18 maart zal blijken of die er komen. Een meerderheid van de raad lijkt het verzoek te willen ho- Een "gaatjesboorder" heeft vorige week vergeefse pogingen gedaan om binnen te komen in twee huizen in Soestdijk. Naast de deur troffen de be woners enkele gaatjes aan, maar de boosdoener had geen succes en er wordt dus ook niets vermist. Er kwa men meldingen van de Sophialaan en van de Emmalaan bij de politie binnen. Discussie Soestdijk-Oost grimmiger. Bus straks toch door de Julianalaan. Beslissing over AH vergt uiterste zorgvuldigheid. Twijfels over OV-taxi. Comité wil speelveld aan Beetzlaan. Smeeing/BDC oogt ontspannen. Soest speelt nog rol van betekenis. Juichstemming SEC- zondag verstomd. Hockeyers hebben goed overwinterd. Kinderboerderij: 30.000 bezoekers. Toneelgroep Honsbergen viert feest. Gastvrij Soest in Oud-Soest. De schorsingsverzoeken voor de aanleg van busoverstappunten aan de Koninginnelaan en de Eikenlaan zijn afgewezen. De Raad van State heeft dat besloten, zo is gistermor gen bekend geworden. Buurtbewoners van de geplande overstappunten in Soest-Zuid en Soestdijk hadden de schorsingsver zoeken ingediend, maar de gemeen te mag verder gaan met de werk zaamheden die inmiddels zijn be gonnen. De busoverstappunten ma ken deel uit van het nieuwe open baar vervoersplan dat de gemeente in samenwerking met Centraal Ne derland (CN) heeft ontwikkeld. Het betreft een experiment voor twee jaar. Het nieuwe ov-plan gaat in mei in. Dan zullen op beide locaties elk half uur vijf bussen halthouden. Dit tot groot ongenoegen van omwonen den. Zij beweren dat hun woongenot sterk, zal afnemen en dat de ver keersveiligheid in het geding komt. Met de aanhouding van vier Soes ters heeft de politie 29 auto-inbra ken opgelost. Een vijftien-jarige jongen is tijdelijk in een tehuis ge plaatst. De overige drie hebben in voorarrest gezeten, maar lopen in middels weer vrij rond. In de pe riode dat ze vastzaten, is het aantal auto-inbraken gereduceerd tot vrijwel nul. Van eind december vorig jaar tot 1 maart zijn in Soest negentig auto's opengebroken. In februari heeft de po litie een intensief onderzoek ingesteld. De speurtocht leidde, naar nu blijkt, en kele weken geleden tot de aanhouding van een man. Kort daarna werden ook drie andere Soesters in hun ouderlijke woning aangehouden. Het viertal va rieert in leeftijd van 15 tot en met 22 jaar. Ze bekenden 29 auto-inbraken, vier inbraken in bedrijven en drie fiet sendiefstallen. De vier zijn allen gebruiker van soft drugs. Tegenover de politie hebben ze verklaard dat ze zich schuldig maakten aan inbraken om aan geld voor soft drugs te komen en om plezier te kunnen maken in hun niet bepaald spaarzame vrije tijd. Ze hebben geen werk en zitten niet meer op school. Dat laatste geldt ook voor de vijftien-jarige Soester die een bekende van de politie is. Hij is al vaker in contact met de recherche ge weest. De jongen zit nog steeds in een tehuis in Den Dolder. De drie 'handlan gers' hebben een week in voorlopige hechtenis gezeten, maar zijn daarna op vrije voeten gesteld in afwachting van de rechtzaak die tegen hun wordt aan gespannen. Strafmaat "Ze moeten nog voorkomen en dan wordt hun strafmaat bepaald met aftrek van het voorarrest. Het is niet zo dat ze voor alle inbraken worden gestraft. Meestal wordt een aantal zaken er uit gelicht. Voor de overige inbraken wor den ze niet bestraft, al wordt daar wel rekening mee gehouden in de eis en de strafbepaling", aldus een woordvoer der van de politie. Volgens de woordvoerder is er in de pe riode, dat de vier vastzaten, nagenoeg geen auto-inbraak in Soest gemeld. In de laatste maanden van 1992 daalde het aantal inbraken in auto's ook ziendero gen. Ook toen zat een aantal Soesters vast die een reeks inbraken op zijn ge weten heeft. De politie-woordvoerder betwijfelt of de drie vrijgelaten Soesters opnieuw hun slag zullen slaan. "We we ten nu wie het zijn. Dat weten zij ook." Over de 61 andere auto-inbraken van de laatste tweeeneenhalve maand tast de politie nog in het duister. 'Publiciteitsstunt', 'demagogisch', laakbaar' en 'flauw'. Zo luidden de reacties op een merkwaardig optreden van PvdA-raadslid Cees Boerkoel. De fractievoorzitter baarde donderdag opzien door als 'burger' in te spreken tijdens een discussie over de verkeersproble matiek in Soestdijk. Ruim een jaar voor de gemeenteraads verkiezingen werd de actie van Boer koel allerminst op prijs gesteld, ook al trachtte de sociaal-democraat de in druk te wekken dat hij geen bijbedoe lingen had. Enkele weken geleden moest zijn fractiegenoot Wil Stekelen burg tijdens een evaluatiegesprek over hetzelfde onderwerp plotseling ook al haar zegje doen. Ze wierp zich toen op als de vakbondsleider van de buurt. De PvdA wil een nieuw verkeersonder- zoek. Maar in de jacht op stemmen winst riep Boerkoel reeds uit, dat hij als 'burger' vifldt dat er éénrichtingsver keer in de wijk moet komen, precies wat de boze buurtbewoners wilden horen. Waarop Boerkoel de wind van voren kreeg van Harrie Witte (Gemeentebe langen Groen Soest): "Als het college al schuld zou hebben, mag Boerkoel het college niet afvallen. De PvdA heeft ook verantwoording als college-partij. Hij zou zich eigenlijk moeten scha men." Leidje Tomassen (Progressief Soest), Jan Pieter Lokker (CDA) en Gré van Eek (D66) tikten de PvdA-er Cees Boerkoel wekte boze reacties op van collega-raadsleden. zitter Loet Jansen aan de PvdA-fractie krijgt Boerkoel de wind van voren. In de brief noemt Jansen het optreden van Boerkoel 'demagogisch, laakbaar en onaanvaardbaar'. Boerkoel stelde donderdagavond dat het college niet luistert naar de burgers, ook niet als blijkt dat die burgers slim mer zijn. Jansen schrijft in zijn brief over 'een persoonlijke aanval op wethouder Mieke Swinkels'. Dat Boerkoel op per soonlijke titel insprak, noemt Jansen 'op z'n minst onverstandig en vreemd'. "Hij kon weten dat het dragen van twee petten vraagtekens kan oproepen ten aanzien van de zuiverheid van zijn standpunt als burger over dit onder werp. Door regelrecht propaganda te maken voor een oud PvdA-voorstel, maakte hij het alleen nog maar erger." Evenals Witte wijst Jansen op de mede verantwoordelijkheid die de PvdA als college-partij draagt voor het beleid in Soest. "De PvdA-wethouder kan, wan neer hij het niet eens is met een b en w-voorstel, een minderheidsstandpunt innemen. Dat heeft hij wel eens gedaan, maar niet op dit punt." "Nu in het openbaar, met ontevreden buurtbewoners op de tribune, klagen dat je eigen voorstellen en tegenstem men geen politieke meerderheid heb ben gehaald, is behalve demagogisch niet fair tegenover je eigen PvdA-wet houder", aldus Jansen in zijn open brief In een gezamenlijke actie van de poli tie en de gemeente is een autowrak weggehaald uit de Weegbreestraat. Het gaat om een witte Alfa Romeo zonder kentekenbewijs en nummer platen. Een week geleden is een 'oranje sticker' op de auto geplakt, hetgeen betekent dat de eigenaar nog een week de tijd had om het wrak weg te halen. Nu hij of zij dit niet gedaan heeft, is het wrak naar het provinciaal opslagterrein vervoerd. Daar kan de eigenaar na betaling van de wegsleep-en stallingskosten het wrak weer ophalen. Informatie kan verkre gen worden bij de gemeentelijke afde ling milieubeheer. Op dit moment is de eigenaar niet be kend. Maar er worden nasporingen ver richt om de eigenaar toch op te sporen zodat de kosten op hem of haar ver haald kunnen worden. Dit is het eerste geval in de gemeente Soest waarbij getoond wordt dat de ge meente snel en doeltreffend van de au towrakken af wil. Indien de politie of de gemeente weer een autowrak aantreft, dan zal opnieuw opgetreden worden. In het afgelopen weekeinde werd er in gebroken in een woning aan de Willem de Zwijgerlaan. Daarbij werden in elk geval ca. tien girobetaalkaarten gesto len. De dader kwam binnen door de achterdeur te forceren en brak diverse kasten en laden open. De 74-jarige be woner deed aangifte bij de politie. eveneens op de vingers. Hoewel Boerkoel zijn toehoorders er van probeerde te overtuigen dat hij geen politieke stunt uithaalde en puur op persoonlijke titel sprak, kwam hij ongeloofwaardig over. Logisch, Boer koel woont op de Oranjelaan. En in de Oranjelaan zijn sluipverkeer, bussen en verkeersdrempels net zo zeldzaam als palmbomen op Schiermonnikoog. In een open brief van D66-fractievoor- Weg met ontsierende Afslank- en Nagelstudio Vosseveldlaan 47 Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 Fiat's Tipo 26.050,- Nu in de inruilaktie 23.850,- Nu bij Smeeing met 3000,- korting, omdat de nieuwe voorjaarscollectie er weer aan komt Leaseprijs vanaf 699,- per maand inruilwaarde van uw huidige auto volgens ANWB-koerslijst de dealer die pas tevreden is, als u dat ook bent AMERSFOORT, Amsterdamseweg 19. Tel.: 033 - 635535 SOEST, Koningsweg 14. Tel.: 02155-13227 c-noo Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02I55-I625I Luxe- en bestelauto's vanaf SeatMarbella25,- Seat Ibiza35,- SeatToledo45,- Seat-dealer voor Soest-Baarn e.o. AUTO VAN DOORN BV Waarborg voor goede service =s= Laanstraat 82 - Soest - Tel. 02155-21719 ^Zie ^pagina Birkstraat49 - Soest - Tel. 12477 TARTAAR per kiloII?0 KIPFILET per kilo1 2?® SCHOUDERROLLADE per kilo10.50 Altijd kwaliteit en betaalbaar. Telefoon: 02155- 19600 >1

Soester Courant | 1993 | | pagina 1