HEILIGSCHENNIS o/zon z 1 ACTUEEL t Discussie Soestdijk-Oost grimmiger Bus straks toch door de Julianalaan 'Beslissing over nieuwe Albert Heyn vergt uiterste zorgvuldigheid' scluK'iiiiiker 'De Weegbree Twijfels over OV-taxi 2e afdruk BS Mogelijk fietspad langs Bosstraat Meer opvangplaatsen in Soest voor asielzoekers G WOENSDAG 10 MAART 1993 SOESTER COURANT PAGINA 3 Bewoners Hellingweg en Korte Bergstraat verliezen hun geduld ALTIJD KEUS UIT 150 MERCEDESSEN MET ERVARING Bewoners Prins Hendriklaan krijgen hun zin in commissie Tijdschema-Ahold is Soest te krap SCHOEJUVAKER technische dienst College: nog geen standpunt over Albert Heijn Overweg op de P. v.d. Breemerweg even afgesloten Uw gasten zijn onze gasten. Geen filmstunts met auto's op Soester grond Geen problemen meer vervoer warme maaltijd Gemeente kapt eiken in bos bij Soestduinen Bewoner merkt niets van inbraak in eigen woning Project haalt het waarschijnlijk wel, maar: FOTO VIDEO TV Verbouwing bij poli-receptie Molendael-Soest Veilige voorzieningen voor schoolgaande kinderen van belang MAAK MÉÉR VAN UW WONING OF BEDRIJF! 'tAifjtf. Inbreker slaat slag aan Pr. Hendriklaan j Voor de zoveelste keer is de dis cussie over de verkeersproblema tiek in Soestdijk-Oost opgelaaid. De sfeer tijdens de behandeling van dit onderwerp was donderdag avond grimmiger dan ooit. Het ge duld van met name de bewoners aan de Hellingweg en de Korte Bergstraat raakt op. I C. Baarslag van de Hellingweg: "De wijk is het zat. Allerlei acties worden voorbereid. Wij hebben jarenlang mee- I gedacht, maar er komt nu een einde aan I ons geduld. Voordat de bussen komen, I willen wij een beïnvloedbare mechani- I sche installatie. Aan geld is geen ge- l brek, maar de prioriteiten liggen bij de gemeente anders dan bij ons. Zolang wij niet zien wat we willen, blijven we I' dwarsliggen. Steeds harder, steeds I agressiever, todat u het spuugzat f, wordt." De gespannen sfe^r zou ruim drie uur I lang blijven hangen in de raadzaal van het gemeentehuis. Voortdurend vielen l' de bewoners anders denkende sprekers I in de rede of applaudiseerden ze luid als I ze meenden dat er een symphatisant f aam het woord was. De bewoners zijn het sluipverkeer in hun straten beu. Het feit dat de nieuwe busroutes ook door de Hellingweg en de Korte Bergstraat komen te rijden, maakt de zaak voor hun alleen maar er- I ger. De gemeente heeft beloofd twee verkeersdrempels aan te leggen, maar I dat vinden de bewoners niet voldoende. I Ze eisen dat de gemeente een afsluiting I aanlegt, waar alleen de bus kan passe- I ren. Liever nog hebben ze dat alle stra- I ten in Soestdijk worden opengegooid en dat er éénrichtingsverkeer komt. Verdeeld De politieke partijen zijn verdeeld. Wil lem Blaauw van de VVD vindt dat de gemeente heeft verzuimd een integraal verkeersplan op te stellen. "Er is veel geld uitgegeven aan de Structuurvisie, maar er is nog niets opgelost. De tribu ne heeft nog nooit zo vol gezeten", doelde de liberaal op de circa negentig belangstellenden en belanghebbenden. Harrie Witte van Gemeentebelangen Groen Soest sloot zich bij Blaauw aan. "De ellende is veroorzaakt door het ge brek aan een integraal verkeersplan. Als we daar de tijd voor nemen, hebben we een plan, waarvan zo min mogelijk mensen de dupe zijn." CD A-er Jan Pieter Lokker gaf aan dat zijn partij wil dat het doorgaande ver keer in de Hellingweg en de Korte Bergstraat een halt wordt toegeroepen. "Afsluiten is een mogelijkheid. Maar je moet niet zomaar alles weer gaan open gooien. Dan wil ik eerst alle bewoners van Soestdijk horen." Als het aan Gré van Eek van D66 ligt, blijven de bewoners van de Hellingweg en de Korte Bergstraat opgezadeld met het sluipverkeer: "Met een mechani sche installatie verleg je het probleem naar de Koninginnelaan. En de Wal deck Pyrmontlaan kan niet open, want dan wordt het daar te druk." De PvdA nam nog geen standpunt in, al mag dat geen nieuws meer heten. Wil Stekelenburg sprak van een 'zig-zag' beleid en wil de hele wijk opnieuw on der de loep nemen, inclusief de Wal deck Pyrmontlaan. "Zonder afsluiting zit die te vol, maar nu zitten andere stra ten te vol. Ik wil een eenduidig voorstel, onderbouwd met cijfers, waarover we kunnen beslissen." Wiebe Meilof van GPV/SGP/RPF vroeg of een mechanische installatie mogelijk is. Wethouder MiekeSwinkels (D66): "We hebben al eerder gezegd dat die er niet komt, maar zullen die wens nog eens afwegen in het college." Wordt vervolgd. Het idee alleen al: een door Van Kooy onderhouden Mercedes-Benz die APK gekeurd moet worden. Daarom doen wij dat altijd gratis tijdens de onderhoudsbeurt. En praten we verder nergens over. Nijverheidsweg 65N Amersfoort, telefoon 033-635174 Nog voor de officiële oprichting I heeft de Vereniging Veilig Ver keer Prins Hendriklaan het eerste succes geboekt. In de nieuwe dienstregeling van Centraal Ne derland (CN), die in mei van dit jaar ingaat, zal de bus niet door de Prins Hendriklaan, maar door de Julianalaan rijden. 1 Het was oorspronkelijk ook de bedoe- I ling dat de Julianalaan in de route van de buslijn zou worden opgenomen, fl maar dat plan werd tussentijds gewij- I zigd. Door de Prins Hendriklaan in de i route op te nemen, zou de bus voor de bejaardenflat Hoog Soestdijk halt kun- nen houden. Bewoners van de Prins Hendriklaan en I het Julianaplein kwamen in opstand en lieten Veilig Verkeer Nederland (VVN) een onderzoek verrichten. In het rapport van WN staat dat de Julia nalaan een betere route is, onder meer omdat die laan gemiddeld 1.70 meter breder is. Ook de Da Costaschool en de van der Huchtschool schaarden zich bij de groep tegenstanders, omdat veel scholieren over de Prins Hendriklaan fietsen. Geen bezwaar In een brief aan de bewoners van de Prins Hendriklaan heeft CN inmiddels laten weten geen bezwaar te hebben te gen de Julianalaan. Dat zou betekenen dat de bus ongeveer 150 meter langer onderweg is, maar dat is geen halszaak, aldus regiodirecteur A.F.M. Hilhorst. In zijn brief aan de bewoners schrijft hij "Uit oogpunt van service gaat onze voorkeur uit naar de Prins Hendrik laan. Mocht de voorkeur van de ge meente echter uitgaan naar een route via de Julianalaan, dan zullen wij ons daar niet tegen verzetten." In de vergadering van de commissie verkeer bleek donderdagavond dat een grote meerderheid van de raadsfracties de bus door de Julianalaan wil laten rij den. Het CDA, Gemeentebelangen Groen Soest, D66, Progressief Soest en GPV/SGP/RPF spraken concreet hun voorkeur voor de Julianalaan uit. De WD zei bij monde van Willem Blaauw verdrietig te zijn dat de busroute plotse ling was verlegd van de Julianalaan naar de Prins Hendriklaan. Wethouder Mieke Swinkels (D66) be aamde dat de bus ook door de Juliana laan kan rijden. Zij zal dat voorstel in het college bespreken. Gezien de poli tieke meerderheid voor een route via de Julianalaan, kunnen de bewoners van de Prins Hendriklaan opgelucht adem halen. Voor de bewoners van Hoog Soestdijk houdt dat in dat ze voor de deur geen bushalte krijgen. Ze zullen iets verder moeten lopen. Waar de bus halte komt, is nog niet bekend. Het gemeentebestuur van Soest kan niet voldoen aan de eis van Ahold, dat er uiterlijk vóór 28 maart een besluit wordt genomen over de medewerking aan de vesti ging van een nieuwe Albert Heyn- supermarkt op het terrein van Au to Stam aan het Nieuwerhoek- plein. Voor een zorgvuldige be sluitvorming is gewoon meer tijd nodig; eerder dan 16 april kan het écht niet. Het College van B. W. heeft vorige week het procedure-schema vastge steld voor de behandeling van de eis, die het advocatenkantoor Stibbe Si- mont Monahan Duhot uit Amsterdam namens het Ahold-concern heeft inge diend. Stibbe c.s. hadden per brief van 28 januari een termijn gesteld van twee maanden en verlangden dus antwoord per 28 maart. "Gezien de gehele voorgeschiedenis en de importantie van uw brief achten wij een zorgvuldige behandeling, waarvan een gedetailleerd procedure-schema deel uitmaakt, noodzakelijk," vinden B. W. "Wij zien geen mogelijkheid de besluitvorming over deze zaak voor 28 maart af te ronden." Ze hebben Stibbe en Ahold dan ook laten weten dat zij niet eerder dan op 16 april op uitsluitsel Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344' hoeven te rekenen, want pas op don derdag 15 april kan de gemeenteraad een uitspraak doen. Er moesten immers nog diverse advie zen worden ingewonnen, o.a. op juri disch, distributie-planologisch en ver- keersterrein, en die werden pas vorige week verwacht. Aan de hand daarvan is een adviesnota opgesteld, die deze week eerst nog moest worden doorge sproken met de Federatie MKB en pas gisteren (9 maart) in het College zelf behandeld zou worden. Per telefoon Het College van B. en W. moet het deze week overigens doen zonder de leiding van burgemeester De Widt, die op vakantie is. Van tevoren is echter de af spraak gemaakt dat - indien de wethou ders het onderling niet eens worden en dus binnen het College de stemmen zouden staken - de burgemeester op zijn vakantie-adres wordt opgebeld om zijn (doorslaggevende) stem per tele foon uit te brengen. Indien het College deze week inder daad voor de lokatie-Stam kiest, voor ziet het schema ook nog in een infor matie-avond voor de bevolking, die voor 17 maart staat gepland. Daarna pas - op 25 maart - zullen de raadscom missies Ruimtelijke Ordening en Fi nanciën/Economische Zaken zich (in een besloten vergadering) over net voorstel kunnen buigen. Het College beraadt zich over de uit komsten daarvan pas weer op 30 maart en het - al dan niet aangepaste - raads voorstel komt dan pas in de gemeente raadsvergadering van 15 april op tafel. Het College heeft in een beleefd brielje aan Stibbe c.s. vorige week de hoop uit gesproken dat Ahold bereid is de ge stelde termijn alsnog te wijzigen en op te schorten tot 23 april, en zelfs dat nog onder voorbehoud, want als er bij het onderzoek of de interne behandeling ook maar enige vertraging ontstaat zou het raadsvoorstel wel eens pas in de raad van mei aan de orde kunnen ko men. Overigens zal het raadsvoorstel in feite twéé besluiten omvatten: ten eerste een uitspraak over de vraag of er al dan niet medewerking wordt verleend aan de vestiging van een nieuwe Albert Heyn; ten tweede een uitspraak overeen voor- bereidingsbesluit, met het oog op het te wijzigen bestemmingsplan. 'Vertrouwelijk' Het College van B. W. is vorige week akkoord gegaan met het voorgestelde procedureschema, al vond gemeente secretaris De Kam blijkens zijn advies het eigenlijk allemaal nóg veel nog te krap. Alle stukken worden voor de ge meenteraad ter inzage gelegd, heeft het College besloten, maar het juridische advies krijgt het stempel "vertrouwe lijk". "Het gaat niet aan om in een even tuele juridische strijd de 'tegenpartij' bij voorbaat de sterke en minder sterke troeven aan de zijde van de gemeente in handen te spelen," aldus het College. De beslissing van B. W. over de vesti ging van een supermarkt op de loka tie-Stam (of - zoals Ahold als "tweede keus" ook nog achter de hand heeft ge houden - aan de Burgemeester Grothe- straat) werd gisteren helaas te laat be kend om nog in deze krant te worden meegenomen. Info-avond 17 maart Het College van B.& W. is er nog niet uit. De vraag of medewerking moet worden verleend aan het ver zoek van Ahold voor de vestiging van een AH-supermarkt aan het Nieuwerhoekplein of aan de Burg. Grothestraat kon gisteren, ook na langdurige discussie in het College, nog niet beantwoord worden. Naar verluidt schuift het College zo'n be sluit nog een weekje voor zich uit, tot de vergadering van 16 maart. Wel is alvast besloten dat de infor matie-avond op 17 maart (19.30 uur, raadhuis) in elk geval dóórgaat. De bevolking krijgt daar inlichtingen over de Ahold-aanvraag voor een voorbereidingsbesluit voor een AH- supermarkt öf aan het Nieuwer hoekplein öf aan de Burg. Grothe straat. In verband met de vervanging van de AKI door AHOB (Automatische Knipperlicht Installatie en Automati sche Halve Overweg Beveiliging) is donderdag 11 maart de overweg op de Peter van der Breemerweg de gehele dag in beide richtingen afgesloten. De omleiding voor motorvoertuigen wordt aangegeven. (Brom)fietsers worden via een tijdelijke verkeersregelinstallatie over de overweg geleid. feest- en partycentrum Wij maken van uw bruiloft een onvergetelijk feest. vakbekwaam - voordelig hapjes - koffietafel - buffetten Wij maken met alle plezier een vrijblijvende begroting. Weegbreestraat 205-207 SOEST Telefoon 02155- 14282 De bevolking van Soest zal binnen de eigen gemeentegrenzen geen getuige kunnen zijn van spectaculaire film stunts en een demonstratie van een au- tostuntteam. Een verzoek daartoe van Bossle's Stuntmasters en Les Aranis is afgewe zen door het college. Op het gemeente huis wordt voor dergelijke stunts ge dacht aan de locatie de Eng. In april en juni worden daar reeds verschillende evenementen gehouden, zoals de Oranje Vrijmarkt op koninginnedag en de vijfdaagse kermis in juni. Burgemeester en wethouders willen het de buurtbewoners niet aandoen om nog meer publiekstrekkende activiteiten op het terrein toe te laten. Over eventuele andere geschikte locaties wordt niet ge rept. Het college heeft Bossle's Stuntmasters en Les Aranis bericht dat ze niei kun nen rekenen op de medewerking van de gemeente Soest. Dertig vrijwilligers hebben zich aan gemeld voor de warme maaltijd voorziening voor ouderen. Zij rea geerden op de oproep die de Stich ting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) onder meer in deze krant plaatste. Van de dertig vrijwilligers komen er drie uit Soesterberg. Vijftien van de nieuwe medewerkers worden vanaf 1 april ingezet om de warme maaltij den bij ouderen thuis te bezorgen. Voor de vakantieperiode en in geval van ziekte kan de SWOS een beroep doen op twaalf reserves. "Wij heb ben nu de mogelijkheid om de war me maaltijdvoorziening op dezelfde voet voort te zetten", aldus de SWOS. De gemeente Soest zal binnenkort een rij Amerikaanse eiken langs de Scha pendrift, vlakbij Soestduinen verwijde ren. De bomen moeten worden ge rooid, omdat de vitaliteit door leeftijd en grondsoort sterk is verminderd. Om dat enkele bomen in de toekomst wel licht een gunstige verblijfplaats kunnen vormen voor vleermuizen zullen deze bomen blijven staan. De verwijderde eiken zullen worden vervangen door jonge beuken. Voor de kapwerkzaamheden is onlangs vergun ning verleend door het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Voor nadere inlichtingen kan men con tact opnemen met de afdeling Groen- beheer van de gemeente Soest, tel. 93709. Uit een woning aan de Hellingweg is vorige week een attachékoffer en een geldkist weggehaald. De inbraak werd gepleegd op een moment dat de 53-ja- rige bewoner thuis was. Die merkte evenwel niets. De inbreker kwam binnen via een openstaand raam. De koffer en het kist je werden later op de Lazerusberg te ruggevonden. In het kistje zaten papie ren, maar geen bankbiljetten. In de nacht van woensdag op donder dag is bij twee woningen aan de Emma- laan geprobeerd om in te breken. De dader trachtte een gaatje te boren in een keukenraam, maar slaagde niet in die opzet. Het is nog steeds niet zeker of de openbaar vervoerstaxi (OV-taxi) vanaf eind mei wordt ingezet om de verbinding tussen Soest en Soesterberg in stand te houden. Het CDA, Gemeentebelangen Groen Soest (GGS) en de PvdA hielden donderdagavond in de commissie verkeer een slag om de arm. Met het college (vier stemmen), de WD (zes), D66 (twee) en Progressief Soest (één) staan dertien van de 27 raadsleden achter de invoering van de OV-taxi. Wiebe Meilof 'van, GPV/ SGP/RPF is tégen en de overige frac ties twijfelen nog. Het CDA, GGS en de PvdA hinken op twee gedachten vanwege de financiële consequenties. Op zich willen ze de ver binding in stand houden, maar ze zijn bang dat de OV-taxi de gemeente te veel geld gaat kosten. Het plan is een experiment voor twee jaar en kost 180.000 gulden per jaar. Het is alleen haalbaar als het rijk de helft van de kosten op zich neemt. Vol gens wethouder Mieke Swinkels heeft een 'Hoge Piet' van het ministerie haar meegedeeld dat Soest bovenaan de prioriteitenlijst van het ministerie van vrom staat. Voorwaarde Den Haag stelt echter één voorwaarde. Het gemeentebestuur van Soest moet een intentie-verklaring tekenen, waarin staat dat de gemeente de rijkssubsidie in 1995 overneemt als blijkt dat het expe riment geslaagd is. Ambtenaar Marcel Vossestein: "Voor het rijk is dit een voorbeeld-project, waarmee ervaringen kunnen worden opgedaan. Het ministerie gaat de zaak begeleiden, laat onderzoek verrichten en bepaalt of het project geslaagd is." Een meerderheid van de raad wil echter zélf bepalen of het project geslaagd kan worden genoemd. Maar de criteria om dat te bepalen, ontbreken nog. "Het gaat om onze financiën, daarom moe ten wij van te voren die criteria vastleg gen", riepen de WD, het CDA, GGS en Meilof. De raadsleden willen voor de raadsvergadering van donderdag 18 maart cijfers hebben van het huidige aantal reizigers tussen Soest en Soester berg. De PvdA zal waarschijnlijk voor de OV-taxi stemmen, zodat in ieder geval een kleine meerderheid (15-12) wordt verkregen. Wil Stekelenburg: "Als we het niet doen, isoleren we Soesterberg. Daarom moeten we de OV-taxi mis schien het voordeel van de twijfel ge ven." De OV-taxi moet de buslijn Soest- Soesterberg in de avonduren en op zon en feestdagen vervangen. Daarvoor wordt een busje met acht zitplaatsen in gezet. Het rijk financiert de helft van de kosten. De gemeente dekt een kwart en de taxibedrijven Tak en Klomp ieder één achtste deel. Het college gaat ervan uit dat gemid deld 64 reizigers per dag gebruik maken van de OV-taxi. Zij moeten 3,75 voor een enkele reis gaan betalen. In dat ge val zijn de gemeente en de taxi-bedrij ven uit de kosten. Een eventueel exploi tatie-tekort komt ten laste van de ge meente en de taxibedrijven. van k.b.film 10X15 cm mal of glans WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST Telefoon 02155-12874 - vrijdag koopavond. Volop gratis parkeergelegenheid. Bezoekers van de polikliniek van medisch centrum Molendael-Soest aan de Soesterbergsestraat (voor heen Zonnegloren) kunnen in de komende weken wellicht enige over last ondervinden van de verbou wingswerkzaamheden aan de recep tie. Het zou kunnen dat daardoor enige stagnatie optreedt bij het ma ken van afspraken. De medewerk sters vragen het publiek daarvoor bij voorbaat om begrip. De werk zaamheden beginnen op maandag 15 maart en duren tot en met vrijdag 26 maart. In de gemeenteraad tekent zich een meerderheid af voor de aanleg van een fietspad langs de Bos straat. Het CDA, Gemeentebelan gen Groen Soest (GGS), de PvdA en Progressief Soest (PS) zijn be reid de wens van onder meer sportorganisatie Soest in te willi gen. Jeugdvoorzitter Jan Danvers van de voetbalclub pleitte donderdagavond in de commissie verkeer voor een fiets pad. De vereniging heeft eerder al per brief gewezen op de verkeersonveilige situatie op de Bosstraat. Veel kinderen van diverse sportvereni gingen fietsen regelmatig over de Bos straat. Een verkeersplateau op de krui sing met de Den Blieklaan is leuk, maar niet het voornaamste, vindt hij "De kin deren weten wel dat die kruising ge vaarlijk is en houden daar rekening mee." Volgens Danvers is de Bosstraat te smal voor een fiets èn een auto, voor al in het donker. "Dan zien de automo bilisten zo'n fietsertje niet meer." Volgens Wiebe Meilof (GPV/SGP/ RPF) komt dat voor een deel, omdat één op de drie fietsers zonder licht rijdt. Maar Danvers ("U moet de weg in ieder geval verbreden, maar het liefst hebben we een fietspad") vond bij de meeste partijen een gewillig oor. Het CDA, GGS, de PvdA en PS onder streepten het belang van een veilige voorziening voor de jeugd. Wethouder Het aantal opvangplaatsen in Soest voor asielzoekers zal worden verhoogd van 61 naar 78 en moge lijk tot 83. Daarmee komt de ge meente tegemoet aan de wens van het ministerie van welzijn, volks gezondheid en cultuur (wvc). Het betekent dat Soest op elke duizend inwoners twee asielzoekers huis vest. Dat percentage is door het ministerie als uitgangspunt gehanteerd tijdens het overleg met de gemeenten. Voldoen de gemeenten niet aan dat promillage, dan kan het ministerie die norm aan het ein de van dit jaar opleggen aan de gemeen ten. De extra opvang van asielzoekers heeft te maken met de stroom vluchtelingen uit Joegoslavië. Woningbouwvereni- deuren «dakkapellen •rolluiken ramen schuifpuien horren serres inbraakwerend luifels kozijnen hang-en sluitwerk «zonwering ramen schuitpuien serres inbraakweren kozijnen hang- en sluitv 't Driftje is officieel dealer van een WERU, VEKA, VELUX en N0RHTG0. ISmTO Wie méér van i'n huis ol bedrijf wil maken kiest voor 't Driftje. Bezoek onze verrassende showroom! Ook op zaterdag geopend van 10.00-13.00 uur. TIMMERFABRIEK Driftje 6,3768 ER SOEST Telefoon: 02155-17201 (achter winkelcentrum Soest-Zuid) ging Soest heeft zich bereid verklaard dit jaar drie woningen beschikbaar te stellen. Woningbouwvereniging St. Jo- seph reserveert twee woningen. In het geval van alleenstaande asielzoe kers bieden de woningen plaats aan ze ventien asielzoekers. Indien het minis terie gezinnen toewijst aan Soest, kan de gemeente drie gezinnen van vier per sonen en twee gezinnen van vijf perso nen huisvesten. In dat geval komen er dus 22 asielzoekers bij en zit Soest met totaal 83 asielzoekers op de norm van twee promille. De Stichting Vluchtelingenwerk heeft positief gereageerd en alle medewer king en alle mogelijke hulpverlening toegezegd. Doordat de asielprocedure is versneld, krijgen asielzoekers sneller een officiële status. Dat houdt in dat ze niet meer on der de Regeling Opvang Asielzoekers vallen en de opvangplaatsen moeten verlaten. Daardoor moeten zij op zoek naar een huis en dat heeft tot gevolg dat de woningmarkt extra onder druk komt te staan. De Vereniging van Nederland se Gemeenten voert daar overleg over met het ministerie van wvc. Een inbreker heeft in de nacht van za terdag op zondag zijn slag geslagen in een huis aan de Prins Hendriklaan. Hij kwam binnen door een ruit naast de voordeur te vernielen en doorzocht de hele woning. De buit bestond uit een aantal sieraden, een kleurentelevisie en een hoeveelheid cheques. De 77-jarige bewoner stelde de politie op de hoogte. Op de Bosstraat is geen plek voor au to's en fietsers. Daarom willen veel mensen dat er een fietspad wordt aange legd. Swinkels zegde echter niets toe. "Ver lichting komt er, maar dat was al toege zegd. Een fietspad is nieuw, dat moeten we bekijken, want dan krijgen we een heel ander financieringsplaatje." Den Blieklaan De discussie over de Bosstraat ontstond naar aanleiding over de besteding van 254.000 gulden voor verkeersveilige voorzieningen. De gemeente heeft een aantal locaties aangegeven, waar ver keersgeleiders en verkeersplateaus zouden moeten komen. Zo zou er op de kruising van de Bosstraat en de Den Blieklaan een plateau moeten komen. De kruising wordt aangeduid als 'ge vaarlijk'. Bewoners van de Den Blieklaan willen evenwel dat de gemeente de totale Den Blieklaan onder handen neemt. Bewo ner Stolk: "We hebben al vanaf 1989 bezwaar gemaakt tegen de bebouwing in Klein Engendaal en hebben in 1991 voorstellen gedaan voor verkeersmaat regelen. Neem nu een principebesluit, zodat die ten uitvoer kunnen worden gebracht." Stolk wees bovendien op het feit dat het bouwverkeer voor Klein En gendaal via de Den Blieklaan naar de bouwlocaties rijdt. Hij wil dat het bouwverkeer voortaan over de Ko ningsweg op de plek van bestemming komt. Bussluizen Van de 254.000 gulden kan de gemeen te niet alle 'gevaarlijke' locaties veiliger maken. In het voorstel van het college was 149.000 van de 254.000 gulden ge reserveerd voor zogenaamde busvrien- delijke snelheidsremmers. Dat zijn voorzieningen die automobilisten dwingen af te remmen, terwijl de bus sen van Centraal Nederland onge stoord kunnen doorrijden. De gemeen te wil er drie op de Eikenlaan aanleg gen. Verder komen ze op de Nieuw- straat (twee), de Koninginnelaan (twee), de Hellingweg (twee) en de Beetzlaan (één). Een meerderheid van de raad is echter van mening dat deze busvriendelijke remmers uit een ander potje (openbaar vervoer Structuurvi sie) moet worden gefinancierd. Op die manier blijft 149.000 gulden over voor verkeersveilige voorzieningen in Soest. Die komen zoveel mogelijk in de buurt van basisscholen. Jan Pieter Lokker (CDA): "Veilige voorzieningen voor de schoolgaande kinderen heeft voor ons de hoogste prioriteit." Het college zal voor de raad van don derdag 18 maart met een aangepast voorstel komen.

Soester Courant | 1993 | | pagina 3