iVMaI Meningen van lezers Politie viert het einde van een tijdperk Cor van Tol exposeert in raadhuis Soest Comité Soest 1,9 mi Gemeenteraad vergadert Nieuv WOENSDAG 10 MAART 1993 SOESTER COURANT PAG|NA4 WOENSDAG Laatste samenzijn voor SPSV Verminkte Spullenhulp Van Weedestraat (2) Hoog- en Laagakker Openbare brief aan de PvdA Banden lek gestoken Inbraak Kerkstraat Albert Heijn Oranjehof-architect Opening gaat vooraf aan poëzie-manifestatie p{an [n de mi Weer autokraken Vernielingen aan personenauto's vraagt uw aandacht voor: Aangevraagde bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen 4, Ontwerp-hinderwet- vergunning Hinderwetvergunning Hinderwetaanvraag Bouwzaken The Talk of the Town Lusten en lasten! Commiss i. Het einde van een tijdperk. Zo zou de buitengewone feestavond ge noemd kunnen worden die de SPSV - de meer dan roemruchte Soester Politie Sport Vereniging - vorige week vrijdag met veel glans en glitter organiseerde in de kanti ne van de brandweerkazerne aan de Lange Brink. Het werd, in de beste SPSV-tradities, een avond die klonk als een (Parijse) klok, compleet met het sjieke fin-de- siècle-sfeertje dat bij de Franse hoofd stad hoort. Het volledige politiekorps van Soest - inclusief aanhang en oud gedienden - mocht zich nog één keer overgeven aan de vreugde van het Soester-dienders-onder-elkaar"zo als alleen de SPSV dat altijd gestalte heeft kunnen geven, voordat de poli- tie-reorganisatie een feit is en ook de SPSV waarschijnlijk opgaat in een re gionale organisatie. Heel wat politiemedewerkers maakten hun opwachting in allerlei uitmonste ringen. Een aantal van hen zorgde bo vendien voor hoogstaand cultureel ver maak, bijvoorbeeld met een perfecte imitatie van het Maastrichtse Salonor kest onder leiding van SPSV-voorzitter Bert Revier (de concertmeester links op de foto), dat de schare onthaalde op een weliswaar geplaybackt maar niet min der geestdriftig optreden. Het ensem ble bracht op die manier een aantal nummers, waarin ongetwijfeld een vleugje weemoed doorklonk over het naderend einde van de Soester politie- club. SPSV-ers in een volmaakte naboot sing van het Maastrichtse Salonorkest: een van de hoogtepunten van de SPS V-feesta vond. Ik kreeg pas bezoek van een vrijwillig ster van Spullenhulp. Mensen werkten daar zeventien jaar, tien jaar, drie jaar, twee jaar met hart en ziel, met een so ciaal idee en gezelligheid. Maa nee, Spullenhulp moest groter worden. Er komt een man die het alle maal beter kan. Alles moet veranderen, want hij is de meester. De vrijwilligsters hielden van hun klan ten. Ze dronken een kopje thee met hen en luisterden naar ze. Maar er is nu to taal niet geluisterd naar de vrijwillig ster. Nee, ze moeten computers hebben en geld verdienen. Bestuursleden van Spullenhulp, jullie moesten je schamen. De vrijwilligsters van Spullenhulp hebben van verdriet hun baan opgezegd. Ik voel met hen mee. EUy Joosten. De familie Baurdoux schrijft geen pro blemen te hebben met de huidige situa tie aan de Van Weedestraat en vindt een herinrichting overbodig. Het is be grijpelijk dat zij een parkeerplaats zoe ken in de woonstraten in de direkte om geving, zolang er door de gemeentelijke politiek geen passende maatregelen worden genomen. Helaas zijn zij de eni gen niet. Hebben ze zich wel eens afge vraagd hoe velen hen die dag zijn voor gegaan en hoevelen er nog volgen? Voor de bewoners van de aanliggende straten, voral de F.C. Kuyperstraat en Korte Brinkweg, bezorgen al deze par kerende winkelaars een enorme over last van aan- en afrijden, dichtslaande portieren, rinkelende flessen en rom melende winkelwagens. Goede parkeervoorzieningen en vooral ook effectieve parkeerremmende maatregelen in de woonstraten in de omgeving kunnen niet snel genoeg ge realiseerd worden. J.HJ. Koenis Exclusieve appartementengebouwen aan de Hoog- en Laagakker. Helaas wordt niet belicht hoe bewoners van woningen, grenzend aan één van deze complexen, de dupe worden van dit De gemeenteraad vergadert donderdag 18 maart om 19.30 uur in het ge meentehuis. De agenda luidt als volgt. 1. Spreekrecht. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 21 januari 1993. 3. Ingekomen stukken. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 93-22: tot afsluiting van de vereffening van de ontbinding van de Sportstichting en de Stichting Zwembaden (Stich ting Soester Natuurbad). 6. Voorstel 93-23: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het uitvoeren van de voorstellen zoals gedaan in de nota besteding verkeersveiligheidsgelden 1992/1993. 7. Voorstel 93-24: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Molenstraat 142 en voor een strook grond tus sen Molenstraat 137 en 157 ten behoeve van de aanleg van parkeerplaatsen. 8. Voorstel 93-37: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Bosstraat tussen de Nieuweweg en Bos straat 3. 9. Voorstel 93-25: tot het vaststellen van de bouwverordening 1993. 10. Voorstel 93-26: tot het vaststellen van de brandbeveiligingsverorde ning. 11Voorstel 93-27tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement in verband met het "LOGA-akkoord arbeidsvoor waarden 1992". 12. Voorstel 93-29: om Evaluatie Milieubeleidsplan (1992) voor kennisge ving aan te nemen. 13. Voorstel 93-30: tot het afsluiten van een convenant met de politieregio Utrecht in verband met het omleggen van de geldstro men in 1993. 14. Voorstel 93-36: tot het geven van straatnamen en het wijzigen van een straatnaam. 15. Voorstel 93-38: tot wijziging van de verordening op de vaste commissies van advies en bijstand. 16. Voorstel 93-31tot aankoop van "De Rode Haan" van Homer Holding B.V. te Hilversum. 17. Voorstel 93-32: tot aankoop van een bosperceel aan de Oude Leusder- weg van de erven van de heer J.A. van den Breemer. 18. Voorstel 93-35: tot verkoop van het pand Weteringpad 13 aan de B.V. L.E. van Braam Beheer B.V. te Hillegom. 19. Voorstel 93-34: tot verkoop van een perceel grond gelegen aan de Nieu weweg aan de heer A.G. Montfoort te Wassenaar. 20. Voorstel 93-39: tot het wijzigen van de met de Volkstuinvereniging "De Uitwijk" gesloten huurovereenkomst. 21. Voorstel 93-33: van de commissie voor de beroepschriften tot het onge grond verklaren van het beroepschrift van de Stichting Mariënburg tegen het niet-ontvankelijk verklaren van een verzoek om subsidie voor het jaar 1993 ten behoeve van maaltijdvoorziening alsmede het voorstel aan de gemeenteraad om het gevraagde subsidie alsnog te ver lenen. 22. Voorstel 93-40: tot het garanderen van de helft van de reizigersop brengsten en het afleggen van een intentieverklaring in zake de OV-taxi. 23. Commentaar/advies betreffende het initiatief-voorstel van Gemeente belangen Groen Soest tot aankoop van het perceel Van Weerden Poel man weg 23. Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agenda punt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststel ling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raads commissie^) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar ge bruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij het college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzon den op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burge meester schriftelijk of telefonisch gemeld geworden. project. De verkoopprijzen spreken hun eigen taal, dus waarom zou men zich druk maken om die enkele bewoners die hun privacy moeten opgeven, de waarde van hun huis zien dalen en er stukken tuin voor moeten inleveren. Protesteren of bezwaar indienen heeft weinig zin, de gemeente heeft beslist, de vergunning is verleend. Met ergernis moeten wij dit verkoop praatje lezen, want men wordt niet be trokken bij de plannen of ontwerpen. Nu komt er een complex van twaalf me ter hoog, pal tegen onze achtertuinen. Met de twee meter hoogteverschil is dat veertien meter 'exclusiviteit' die ons van onze privacy berooft. Dit is de prijs die wij moeten betalen voor de meest exclusieve en stijlvolle woningen in dit voorheen unieke stukje Soest. Soest wordt steeds duurder en exclusiever. Helaas, Soest is Soest niet meer. Van Logtenstein. Onderwerp: Persoonlijke aanval op Wethouder Swinkels. In de commissievergadering milieu en verkeer heeft de heer Boerkoel, fractie voorzitter van de PvdA, als burger ge bruik gemaakt van het recht tot inspre ken. Dat ging over B&W-voorstellen voor nieufae investeringen in het verbe teren van de verkeersveiligheid in Soest. Die discussie werd mede door zijn toedoen verengd tot de verkeerssi tuatie in Soestdijk-Oost. Dat hij dat deed is op z'n minst onver standig en vreemd te noemen. Hij kon weten dat het dragen van een dubbele pet vraagtekens kan oproepen ten aan zien van de zuiverheid van zijn stand punt als burger over dit onderwerp. Door regelrecht propaganda te maken voor een oud PvdA-voorstel, maakte hij het nog erger. Zijn optreden werd demagogisch, lakbaar en dus onaan vaardbaar, toen hij suggereerde dat de PvdA niet verantwoordelijk is voor het gevoerde en het voorgestelde beleid, en hij D66-wethouder Swinkels persoon lijk op haar beleid aanviel. Dat is demagogisch omdat hij weet dat de wethouder het standpunt verdedigt van het college waarvoor ook de PvdA verantwoordelijkheid draagt. De PvdA-wethouder kan, wanneer hij het niet eens is met een B&W-voorstel, een minderheidsstandpunt innemen, en dat heeft hij op andere punten soms wel, maar op dit punt niet gedaan. Als je kijkt naar de ontwikkeling van de ver keersveiligheid, dan blijkt dat beleid bovendien nog niet zo slecht te zijn. Wat anders is dat het toenemen van het verkeer in bepaalde straten van Soest dijk-Oost als gevolg van de algemene groei van het verkeer, en als gevolg van het beleid, enorm is toegenomen tot on genoegen van de bewoners. Mogelijk zijn de door de bewoners voorgestelde maatregelen o.a. door de Koninginne- laan op te vangen. In hoeverre dat kan moet nog blijken. Bij het vaststellen van de structuurvisie is besloten de hele route van Nieuweweg-Beukenlaan/ Koninginnelaan-Nieuwstraat verkeers technisch uit te werken. Gepland is daarmee eind 1993 te beginnen. Ook dat zijn besluiten, of je die nu goed of slecht wilt noemen, waarvoor de PvdA mede verantwoordelijkheid draagt. Nu in het openbaar, met ontevreden buurt bewoners op de tribune, klagen dat je eigen voorstellen en tegenstemmen geen politieke meerderheid gehaald hebben, is behalve demagogisch, bo vendien niet fair tegenover je eigen PvdA-wethouder. Loet Jansen, fractievoorzitter D66 In het weekeinde zijn aan de Akkeren de vier banden van een auto lek gesto ken. De eigenaar ontdekte de vernie ling en stelde de politie op de hoogte. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Bij een inbraak in een woning aan de Kerkstraat heeft de dader in het afgelo pen weekeinde een onbekend geldbe drag ontvreemd. Hij kwam het huis bin nen door de schuifpui open te breken. De 58-jarige bewoonster stelde de poli tie op de hoogte. Open brief aan de gemeenteraad van Soest en de bewoners van de wijk 't Hart. Veel bewoners van de wijk 't Hart erge ren zich aan de regelmatig terugkeren de kranteberichten over het Soester Winkelbeleid. Wij waren zeer verheugd met het voor stel van het garagebedrijf Stam, die in ruil voor andere grond Albert Heijn de kans biedt een goede winkelvoorzie ning aan de rand van de wijk 't Hart te plaatsen. De wijk 't hart bestaat uit ruim 1000 woningen die al zo'n 5 jaar dag in dag uit van een aantal winkelvoorzie ningen verstoken blijft. Elke dag ziet men in Soest boodschappenvolksver- huizingen compleet met files, omdat de gemeente de Van Weedestraat als hoofdwinkelstraat ziet. Plaatsing van een (grotere) Albert Heijn in de buurt van de Van Weede straat zorgt enkel maar voor overbodi ge verkeersstromen en parkeerproble men in een toch al ernstig met proble men belaste straat welke ook bestemd is voor de afwikkeling van het doorgaand verkeer. In onze ogen is dat een kortzichtig be leid en bovendien slecht voor het mi lieu. Beseft u wel wat dit betekent? Dat men gedwongen wordt om (evt met au to) naar de Van Weedestraat te rijden om daar de toch dagelijks benodigde boodschappen te kopen. Hoe dacht men hoe de ouderen in de wijk 't Hart hun boodschappen moeten doen. Voor velen een onmogelijkheid en daarom afhankelijk van hulp van buurtjes, ken nissen en familie. Maar we zien de bui al weer hangen nu het al afgevoerde plan 'Albert Heijn' op een locatie naast 'Braamhage' door de WD-fractie weer naar voren is gebracht. Wij als bewoners van 't hart doen een beroep op u allen hier 'grondig' over na te denken voordat er beslissingen wor den genomen. Je kan als bestuurder de wijk 't Hart niet laten hangen. Tevens naar de toekomst toe, moet rekening worden gehouden met de geplande be bouwing aan de Jachthuislaan. G. v.d. Biezen A. v.d. Neut In het artikel over het appartementen complex aan de Hoog- en Laagakker is vorige week een storende fout geslo pen. In de verwijzing naar de Oranjehof is de suggestie gewekt dat deze wonin gen eveneens waren ontworpen door architect Z. Molnar. In werkelijkheid was dat de (eveneens Soester) architect G.J. Dijkema. Onze excuses. Onze oud-plaatsgenoot Cor van Tol exposeert van 12 maart tot en met 12 april in de gang naast de raadzaal van het gemeentehuis te keningen, schilderijen en teksten over het thema "Landschappen aan de grenzen van ons taalgebied (van Haspengouw tot Wadden zee)." Deze expositie wordt georganiseerd in het kader van de Rinke Tolmanpoëzie prijs en wordt geopend op vrijdagavond om 19.00 uur, door de heer Luk Ro- bijns, Schepen van Cultuur van de Stad Borgloon. De tentoonstelling, die land schappen van de Waddenkust naast die van Belgisch Limburg (aan de taal grens) zet, was vorige zomer op Wierin- gen en in het cultureel centrum van Borgloon (België) te zien. Cor van 'lol (Bilthoven, 1930) kreeg zijn opleiding aan het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs in Amster dam (de huidige Rietveld Akademie), op de afdeling Publiciteit (ontwerp, il lustratie en fotografie). Daarna werkte hij gedurende dertig jaar als grafisch vormgever, waarvan de laatste vijf-en- twintig als hoofd ontwerpgroep/art di- rector van de afdeling verpakkingen, bij de grammofoonplatenindustrie Phono- gram/PolyGram in Baarn. In 1988 verhuisde hij naar Groet, om zich voortaan geheel aan de vrije kunst In het afgelopen weekeinde zijn weer verschillende auto's opengebroken. Op de Goudvink en de Wiardi Beekman- straat werd een radiocassetterecorder gestolen. Op de Turfstreek werd een auto cd-speler ontvreemd. De slede werd vernield. Op de Klaarwaterweg zijn twee banden van een auto kapot gesneden met een scherp voorwerp. Dat is in de nacht van zaterdag op zondag gebeurd. Op de Rubenslaan werd de motorkap en een spatscherm van een wagen be krast. De schade bedraagt 1.200 gul den. In Soesterberg werd op de Oude Tempellaan een auto gestript. De dader nam de wieldoppen mee. (tekenen, schilderen, schrijven) te kun nen wijden. In september van datzelfde jaar won hij, met een gedichten-cyclus over de zee, de "poëzie-prijs van de ge meente Callantsoog". Hoewel hij al vele malen exposeerde (o.a. Amsterdam, Baarn, Haarlem, Naarden, Soest, en Frankrijk), is deze tentoonstelling de eerste sinds hij zijn loopbaan als grafisch ontwerper af sloot. Je zou dus in zekere zin van een debuut kunnen spreken; temeer waar al het nu getoonde werk van de laatste twee jaar is. Autonoom fenomeen De schilderijen zijn altijd gebaseerd op ter plaatse gemaakte schetsen, waar door over het algemeen de lokaties - min of meer - herkenbaar zijn. Toch streeft hij bepaald niet naar een "recon structie van het geziene". Zelf zegt hij ervan: "Een schilderij kan nou eenmaal nooit een verbeelding van dat waarge nomen landschap zijn; het is er hoog stens een afgeleide van, maar daarna heeft het er in feite niets meer mee te maken: het is een autonoom fenomeen geworden. Ik vind het ook belangrijk dat er in het werk 'ruimte' is voor de be schouwer om er iets van zijn eigen fan tasie in te projekteren. Alleen op die manier kan hij er een - visueel - avon tuur aan beleven, een eigen verhaal in kwijt; alleen dan kan er een zekere spanning ontstaan tussen schilderij en beschouwer. Datzelfde geldt overigens voor de relatie tussen tekst en lezer: er moet voldoende 'ruimte' zijn voor een eigen interpretatie, het oproepen van een eigen beeld." Tijdens zijn bezoeken aan Vlaanderen, raakte hij diep onder de indruk van het harmonische en verstilde landschap van de Haspengouw: het meest zuide lijke deel van de provincie Limburg, te gen de taalgrens. En daarvan dan nog in het bijzonder de streek tussen Sint- Truiden en Tongeren, met als middel punt het schilderachtige - op de top van een oude burchtheuvel gelegen - stadje Borgloon; in de middeleeuwen het cen trum van het Graafschap Loon (10e-14e eeuw). Zo mooi... Het is een streek die maar weinig Ne derlanders kennen. Hoe onterecht dat is, hoop ik met deze tentoonstelling een klein beetje te tonen. Het is een land dat Raadhuisplein 1, tel. 93411 De volgende bouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum. Clemensstraat 76 (93092): vergro ten van een entree van een woonhuis, 26-2-93; Eemweg 2d (93088): aanbrengen van geluidwerende voorzieningen, 24-2-93; Koninginnelaan 95 (93059): uitbrei den van een woonhuis, 23-2-93; Kornet 54 (92503): plaatsen van een dakkapel, 25-2-93; Lange Brinkweg 56 (92189): bou wen van een woonhuis met garage, 22-2-93; Peter van de Breemerweg 1 (93050): renoveren van een schuur, 23-2-93; Pijperpad 22 (93091): plaatsen van een luifel, 26-2-93; Soesterbergsestraat 125 (93056): uitbreiden van een verpleegpaviljoen, 22-2-93* Stadhouderslaan 110 (93082): bou wen van een bijkeuken, 23-2-93; Verlengde Talmalaan 11 (93083): plaatsen van een afdak met tuinschuur- tje, 24-2-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag 8.30 -12.30 uur. De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de aangegeven verzenddatum. Amersfoortsestraat 105a (93052): plaatsen van een transformatorstation, 23-2-93; Anna Paulownalaan 30 f93006): vernieuwen van een garage/berging, 25-2-93; Braamweg 78 (93049): plaatsen van een duivenhok, 23-2-93; Eikenlaan (93010): plaatsen van fietsenstallingen, 24-2-93; Gemini 6 (93057): plaatsen van een antennemast, 23-2-93; Generaal Winkelmanstraat 147 (92515): uitbreiden van een woonhuis, 23-2-93; Hazepad 82 (92507): plaatsen van een carport, 23-2-93; Kerkdwarsstraat 2 (93025): plaat sen kap op garage, 23-2-93; Lange Brinkweg 56 (92506): bou wen van een machineberging, 25-2-93; Minstreelpad 29 (93035): plaatsen van een plantenkasje, 23-2-93; Oude Utrechtseweg 31 (93065): bouwen van een magazijnruimte, 25-2-93* Plesmanstraat 321-391 (92500): wijzigen gevels, 25-2-93; Rademakerstraat 41-43 (92273): bouwen dependance bej. tehuis/me disch centrum en aanleunwoningen, 26-2-93; Van Weerden Poelmanweg 1 (92512): plaatsen van een Romney- loods, 23-2-93; Vinkenweg 32 (92486): uitbreiden en verbouwen van een woonhuis, 23-2-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) kunnen belanghebbenden te gen deze beslissingen een bezwaar schrift indienen. Als u een bezwaar schrift wilt indienen, dan moet dat be zwaarschrift gericht worden aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het be zwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzenddatum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuis plein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken) elke werkdag 8.30 - 12.30 uur. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan en bij de dependance publiekszaken in Soes terberg tijdens de openingsuren ter in zage het ontwerp van de beschikking op het verzoek van: Gebr. Lensink Betonwaren, Amers foortsestraat 66, voor een produktie- ruimte t.b.v. betonartikelen op het per ceel Amersfoortsestraat 66. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vóór 25 maart 1993. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage de be schikking op het verzoek van: K. Gerla, Colenso 41, om vergun ning voor een dansschool op het perceel Albert Cuyplaan 198b. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige ander belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder be zwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30-12.30 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan en bij de dependance publiekszaken in Soes terberg, tijdens de openingsuren ter in zage een verzoek met bijlagen van: Ministerie van Defensie, Dienst Ge bouwen, Werken en Terreinen, Postbus 90027, 3509 AA Utrecht, om vergun ning voor Brigade Soesterberg, Ko ninklijke Marechaussee, op de Mont- gomeryweg 2. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op verzoek. Men gelieve daartoe desge wenst vóór 1 april 1993 een afspraak te maken. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: 1. bouwen van vier woonhuizen met garages, Amnestylaan, sectie G, nr. 7700 ged.: (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 2. het uitbreiden van een woonhuis, Wieksloterweg OZ 95 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en artikel 50 lid 6 van de Woningwet); 3. het bouwen van een woonhuis met berging/bijkeuken en carport, Gentiaanlaan 11a (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 6 van de Woning wet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 11 maart 1993, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling Ruimtelijke Ordening en Bouwza- ken*(balie Bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. op mij een onvergetelijke indruk Utcu gemaakt. Bij mijn eerste bezoek schreef ik er over: 'Dit land is zó mooi, zó onbe schrijfelijk en ontroerend mooi, dat ik er buitengewoon weemoedig van word'," aldus Van Tol. Wonend en werkend in de kop van Noord-Holland, leek het hem interes sant om die twee begrenzingen van ons taalgebied - de golvende Haspengouw en de vlakke polders en kusten van de Wadden - eens naast elkaar te zetten. "Landschappelijk, en qua kleur en sfeer zó zeer van elkaar verschillend, en tóch beiden deel uitmakend van één geza menlijk cultuurgebied, en beiden met een bevolking die dezelfde taal spreekt, Ik vind dat heel fascinerend, en het leek me dan ook spannend om deze uiter sten van ons taalgebied samen te bren gen in een soort 'landschappelijk twee luik'." De tentoonstelling is tot en met 12 april dagelijks te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van het gemeentehuis. In een vorige Talk of the Town sprak ik over inspraak en zijn remmende werking op het besturen, daar kwam van verschillende kanten commentaar op, commentaar dat niet altijd ge rechtvaardigd bleek. Inmiddels, ik had het al gezegd, schrij ven we het vervolg. Inspraak en infor matie, twee zaken die erg dicht bij el kaar liggen zijn natuurlijk ook vaak aanleiding tot verwarring, dat bleek maar weer eens bij de informatie avond over het bestemmingsplan Soestdijk. Als de gemeente Soest nog maar wei nig informatie heeft te vergeven, om dat uitsluitend ruwe schetsen beschik baar zijn, en er toch enkele markante punten door middel van blauwe vlek ken worden kenbaar gemaakt, is dat natuurlijk vragen om problemen tij dens zo'n informatie-avond en het is ronduit burger-onvriendelijk. In ernstige gemoede vraag ik mij wel eens af: heeft men op het Raadhuis plein eigenlijk wel respect voor de bur ger. Gaat men met burgers om zoals het zou moeten zijn. Immers het colle ge en de ambtenaren zijn er voor de burgers en zitten er dankzij die bur gers. Als vervolg op de informatie-avond bestemmingsplan Soestdijk kwam in de commissie Milieu de vaststelling van de besteding Verkeersveiligheids gelden, opnieuw 120 bewoners van Soestdijk op de publieke tribune, be woners die het echt zat zijn en dat te pas maar ook te onpas aan de voorzit ter en de commissie lieten blijken, vooral de bewoners van de Prins Hen driklaan lieten hun misnoegen horen over de door wethouder Swinkels op gestelde maar weer niet goed voorbe reide plannen. En wat bleek opnieuw, brieven worden niet of veel te Iaat beantwoord en dat werd dan afgedaan met de gevleugelde woorden van dit college "We nemen het mee". Het college doet ook de politiek met deze handelwijze geweld aan, immers ook raadsleden worden onvoldoende geïnformeerd en komen dan op open bare commissievergaderingen ineens voor beslissingen te staan die geno men moeten worden zonder dat ze ge toetst kunnen worden. Deze handel wijze heeft als resultaat dat alle onder werpen nog eens aan de orde komen in de raadsvergadering en dat kan nooit de bedoeling van commissievergade ringen zijn. Paradepaardjes en schuilplaats voor de moeilijkheden van dit besluiteloze college is de 'Structuurvisie', ik sprak daar al eens eerder over, er wordt te pas en te onpas mee gezwaaid om 'non-beleid' mee te verdedigen. Ik hoop de tijd nog eens mee te maken en liefst ruim voor de verkiezingen, dat er naast de WD een partij opstaat die zegt: Die structuurvisie was achteraf toch een vergissing, die moeten we openbreken want, we hebben niet vol doende over het verkeer nagedacht, we hebben vergeten dat er ook nog mensen in Soest hun brood moeten verdienen en dat ook in de toekomst willen blijven doen, we beschikken over onvoldoende wegen en we heb ben misschien wel de verkeerde bouw locaties aangewezen. Dat zou eerlijke politiek betekenen, ik weet heel goed dat bij elke beslissing er voor en tegenstanders zijn of zo u wilt winnaars of verliezers, dat neemt echter niet weg dat bij een beslissing in het algemeen belang, en zo hoort het eigenlijk, ook de voor en tegens zijn afgewogen en de pijn eerlijk is ver deeld. Dit college heeft in de lopende zit tingsperiode veel luchtballonnen los gelaten, veel bokken geschoten, wei nig beslist en absoluut niet bestuurd maar te veel dure plannenmakers een goed belegde boterham laten verdie nen waar in Soest niets van is achter gebleven. Wat zij echter wel hebben bereikt, de burger van Soest staat nog veel verder van de politiek en het witte bolwerk- van-de-macht aan het Raadhuisplein af dan drie jaar geleden. Volgend jaar zijn er weer verkiezin gen, dus in de komende maanden gaat nog een enkeling proberen steramen te winnen door dingen te lanceren, waarvan men meestal tevoren weet dat ze te veel tijd vragen om het in deze zittingsperiode nog te halen, een goed kope manier van stemmen winnen waar ook weer de burger de dupe van wordt. Het werd de afgelopen weken weer erg duidelijk, de lusten zijn voor het pluche en de lasten zijn voor ons, de burgers van Soest. P. v.d. W. Radio Soest, 7.3.93 Het comité 'Een I wil dat de gemeen hoek van de B Schrikslaan omt speelveld voor kir het comité, waart derd gezinnen zij) een brief aan het gemaakt. "Ons verzoek wor het feit dat aan eer modatie met spel- grote behoefte best geving is er geen enk dien aard. Het is m< kinderen riskant er afstanden te overb comité in de brief a wethouders. Volgei De hele raadsco terende gedeelt aan Karwei Bot blijkt met 1,912 bouw, dat de g "hinderlijke" b opzet is Soest n dat de gemeent "Dit is eens m; Het is de bedoelii ge limonadefabri 3,9 miljoen we waarvan in de afg deelten zijn ver! Van Buuren (t (oud papier) - h< van de bouwmi met een grootte ter. Ook de Sof Boss) was "in d een te laagbedra gaapte een gat v: sen het bod van 1 twee", zo bleek commissieverga fracties het groe actie gaven. Met de verkoop bestuurde kritie nemers, verenig Namens hen k\ beren de comm ten te brengen, pand allereersl aan plaatselijk! bovendien een van detailhanc rein, ook als h ze" detailhand "Het verschil i den," aldus 1 waarom de gei ze een drietal (die hun pan< onthoudt: de 1 Hij vond dat f Stroomstoi Onlangs werd maal) getroff ring. Soesterl reacties met c hiervan inker volgen heeft sche apparati naderd en w Binnenkort 1 rampenplan, Foto Casii Enkele maar geren op eer genomen in weg te Soes lang kreeg Den Helder De antwoor a. de foto 1962; b. dat was van Kor c. het beti Alle inzenc deze foto v; van de Vlie Bloemsc! De Veren geeft voor cursus bloe avond van vang 20.00 reformeert

Soester Courant | 1993 | | pagina 4