/Ah Rust keert weer in wijk 't Hart iuis oest Comité wil speelveld aan Beetzlaan ACTUEEL r Soest verkoopt restant Colapand voor 1,9 miljoen aan Karwei Bouwmarkt Nieuws van Soesterbergs Belang WD: '24-uurs kinderopvang in Eemland-school moet kunnen' WOENSDAG 10 MAART 1993 Plan in de maak voor laatste stukje groen in 't Hart SOESTER COURANT PAGINA 5 Talk of the Town ten en lasten! t- Commissie: 'Dit is eens maar nooit weer' Stereo gestolen aan Vliegtuiglaan Zegels en munten op beurs in Zeist Grote partij meubels uit bedrijf weg DE TROMSLAGER 4 pers. Zalmsalade Steenhoffstraat 58 Gemeentegids op 3 april in elke bus bezorgd Vragen over weigering toestemming Amersfoorter wil Grand Café in Soest-Zuid openen Handtekeningen verzamelen tegen chloortrein NS A.A. VAN BREUKELEN B.V. WS sluit omvangrijk project aan 81 woningen af ^^^^DENON Bewonersvereniging 't Hart wordt vrijdag opgericht en ,9nv.ergetelijke indruk heeft I en onvergetelijke indruk heeft Bij mijn eerste bezoek schreef r: 'Dit land is zó mooi, zó onbe- jk en ontroerend mooi, dat ik engewoon weemoedig v„„ aldus Van Tol. en werkend in de kop van Tolland, leek het hem interes die twee begrenzingen van ons :d - de golvende Haspengouw tkke polders en kusten van de - eens naast elkaar te zetten happelijk, en qua kleur en sfeer an elkaar verschillend, en tóch leel uitmakend van één geza- cultuurgebied, en beiden met ilking die dezelfde taal spreekt at heel fascinerend, en het leek ook spannend om deze uiter- ons taalgebied samen te bren- :n soort 'landschappelijk twee- onstelling is tot en met 12 april i te bezichtigen tijdens de ope- n van het gemeentehuis. orige Talk of the Town sprak inspraak en zijn remmende op het besturen, daar kwam chillende kanten commentaar ïmentaar dat niet altijd ge- irdigd bleek. ïls, ik had het al gezegd, schrij- ïet vervolg. Inspraak en infor- wee zaken die erg dicht bij el- gen zijn natuurlijk ook vaak ng tot verwarring, dat bleek eer eens bij de informatie- over het bestemmingsplan k. ;emeente Soest nog maar wei- rmatie heeft te vergeven, om- uitend ruwe schetsen beschik- n, en er toch enkele markante door middel van blauwe vlek- rden kenbaar gemaakt, is dat jk vragen om problemen tij- 'n informatie-avond en het is burger-onvriendelijk, 'ge gemoede vraag ik mij wel heeft men op het Raadhuis- ;enlijk wel respect voor de bur- at men met burgers om zoals moeten zijn. Immers het colle- e ambtenaren zijn er voor de en zitten er dankzij die bur- volg op de informatie-avond ningsplan Soestdijk kwam in missie Milieu de vaststelling •esteding Verkeersveiligheids- opnieuw 120 bewoners van k op de publieke tribune, be- die het echt zat zijn en dat te ir ook te onpas aan de voorzit- de commissie lieten blijken, Ie bewoners van de Prins Hen- i lieten hun misnoegen horen door wethouder Swinkels op- maar weer niet goed voorbe- annen. En wat bleek opnieuw, worden niet of veel te laat >ord en dat werd dan afgedaan gevleugelde woorden van dit "We nemen het mee", ege doet ook de politiek met ndelwijze geweld aan, immers dsleden worden onvoldoende neerd en komen dan op open- mmissievergaderingen ineens slissingen te staan die geno- eten worden zonder dat ze ge- unnen worden. Deze handel- eft als resultaat dat alle onder- nog eens aan de orde komen in •vergadering en dat kan nooit eling van commissievergade- ijn. laardjes en schuilplaats voor lijkheden van dit besluiteloze is de 'Structuurvisie', ik sprak eens eerder over, er wordt te te onpas mee gezwaaid om leid' mee te verdedigen. Ik tijd nog eens mee te maken en m voor de verkiezingen, dat er WD een partij opstaat die e structuunisie was achteraf vergissing, die moeten we ken want, we hebben niet vol- over het verkeer nagedacht, >en vergeten dat er ook nog in Soest hun brood moeten m en dat ook in de toekomst lijven doen, we beschikken 'oldoende wegen en we heb- chien wel de verkeerde bouw- aangewezen. eerlijke politiek betekenen, ik ïl goed dat bij elke beslissing en tegenstanders zijn of zo u "aars of verliezers, dat neemt et weg dat bij een beslissing in "leen belang, en zo hoort het °°k de voor en tegens zijn en en de pijn eerlijk is ver- ïge heeft in de lopende zit- ode veel luchtballonnen los veel bokken geschoten, wei- st en absoluut niet bestuurd veel dure plannenmakers een egde boterham laten verdie- r 'n Soest niets van is achter- chter wel hebben bereikt, de w Soest staat nog veel verder olitiek en het witte bolwerk- nacht aan het Raadhuisplein rie jaar geleden, jaar zijn er weer verkiezin- in de komende maanden gaat enkeling proberen stemmen n door dingen te lanceren, men meestal tevoren weet peel tijd vragen om het in deze ;rio.de nog te halen, een goed- inier van stemmen winnen weer de burger de dupe van 3 de afgelopen weken weer dijk, de lusten zijn voor het i de lasten zijn voor ons, de an Soest. est, 7.3.93 P. v.d. W. f V. '*r' Iet comité 'Een hart voor groen' vil dat de gemeente het veld op de loek van de Beetzlaan en de [Schrikslaan omtovert tot een speelveld voor kinderen. Dat heeft het comité, waarbij ongeveer hon derd gezinnen zijn aangesloten, in een brief aan het college, kenbaar gemaakt. "Ons verzoek wordt ingegeven door Ihet feit dat aan een dergelijke accom- Imodatie met spel- en speelfaciliteiten I grote behoefte bestaat. In de hele om- I geving is er geen enkele voorziening van I dien aard. Het is met name voor kleine kinderen riskant en onpraktisch grote afstanden te overbruggen", aldus het comité in de brief aan burgemeester en I wethouders. Volgens de briefschrijvers heeft het comité 'Een hart voor groen' de sympathie van de bewonersvereni ging Schrikslaan/Prinsenhof. Volgens de buurtbewoners zal het speelveld een stimulerende invloed hebben op de sociale saamhorigheid en zullen er positieve activiteiten ontstaan in de zich onmiskenbaar verjongende buurt. De veiligheid voor de kinderen en het verkeer wordt door het comité voorop gesteld. Ook stelt het dat de omwonenden geen overlast van de spe lende kinderen mogen hebben. Leden van het comité zijn al aan de slag gegaan met het uitwerken van een plan. Ook bij de realisering van het speelveld willen ze de armen uit de mouwen ste ken. Zodra het plan gereed is, zal het aan het college worden gepresenteerd. Het laatste stukje groen in 't Hart moet worden ingericht als speelterrein voor kinderen, vindt het comité 'Een hart voor groen'. Nieuwbouw De buurtbewoners zijn al jarenlang ge kant tegen bebouwing van het laatste stukje groen in de omgeving. Bij de Raad van State werd bezwaar aangete kend tegen de wijzigingsbevoegdheid die de gemeente op het terrein wilde hebben. Die wijzigingsbevoegdheid be tekent dat de gemeente via eenvoudige procedures toestemming kan verkrij gen tot bouw. De Raad van State heeft het bezwaar van de wijkbewoners niet overgenomen, omdat de bewoners al tijd nog bezwaar kunnen aantekenen tegen huizenbouw. De hele raadscommissie Financiën staat achter de verkoop van het (res terende gedeelte van het) voormalige Cola-pand aan het Weteringpad aan Karwei Bouwmarkt van de Hillegomse eigenaar L. van Braam. Die blijkt met 1,9125 miljoen gulden de hoogste bieder te zijn voor het ge bouw, dat de gemeente Soest in 1990 speciaal had aangekocht om er "hinderlijke" bedrijven uit de woonwijken naartoe te verplaatsen. In die opzet is Soest nauwelijks geslaagd en de meeste fracties zijn dan ook blij dat de gemeente er met een verlies van ruim 8,5 ton van af kan komen. "Dit is eens maar nooit weer," aldus de commissie. Het is de bedoeling dat in de voormali ge limonadefabriek - dat in 1990 voor 3,9 miljoen werd verworven maar waarvan in de afgelopen jaren wel al ge deelten zijn verkocht aan de firma's Van Buuren (transport) en Westra (oud papier) - het 63e landelijke filiaal van de bouwmarkt gevestigd wordt, met een grootte van 2500 vierkante me ter. Ook de Soester H. Wolfsen (Big Boss) was "in de markt", maar bood een te laag bedrag, aldus het College. Er gaapte een gat van 422.000 gulden tus sen het bod van Karwei en de "nummer twee", zo bleek maandagavond in de commissievergadering waar de meeste fracties het groene licht voor de trans actie gaven. Met de verkoop trotseert het gemeente- bestuurde kritiek van de Soester onder nemers, verenigd in de Federatie MKB. Namens hen kwam J.S. Nota nog pro beren de commissie op andere gedach ten te brengen. De MKB vindt dat het pand allereerst moet worden gegund aan plaatselijke ondernemers, maar is bovendien een verklaard tegenstander van detailhandel op het industrieter rein, ook als het gaat om "volumineu ze" detailhandel. "Het verschil is niet in de hand te hou den," aldus Nota, die zich afvroeg waarom de gemeente zelf wél doet wat ze een drietal garagehouders in Soest (die hun pand ook willen verkopen) onthoudt: de bestemming veranderen. Hij vond dat een bouwmarkt in eerste instantie thuishoort in een winkelcen trum. "De winkelgebieden zijn nu het kind van de rekening, en dat geldt straks ook als AH zich bij Stam mag vestigen, voegde hij er alvast aan toe. Volgens Nota komt er feitelijk 2000 meter winkelgebied ip Soest bij en gaat de gemeente met deze ontwikkeling, al leen omdat zij met het pand omhoog zit, volstrekt de verkeerde kant op. "Want geloof me: er worden straks ook fietsen en autoradio's verkocht. Zo ontmoe digt u het winkelbeleid in Soest, en dan houden we straks niks meer over..." Katalysator De commissie was van Nota's kritiek niet erg onder de indruk, om de een voudige reden dat er geen ruimte is. De meeste fracties vonden dan ook dat Soest het pand maar beter zo snel mo gelijk moet zien kwijt te raken, nu het "experiment" eigenlijk grotendeels was mislukt. Loet Jansen (D66) was nage noeg de enige die het initiatief achteraf nog wel positief waardeerde - "het heeft toch als katalysator gewerkt" - en vol gens hem viel het verlies van 8,5 ton ei genlijk ook nog wel mee. "Het was te voorzien; we konden ons een licht ver lies veroorloven en het is maar hoe je re kent." Met de vestiging van een bouw markt ging hij wegens planologische onduidelijkheden overigens niet zon der meer akkoord. Volgens anderen heeft Soest te veel leergeld betaald. "Ik ga achteraf niet Stroomstoring Onlangs werd ook Soesterberg (ander maal) getroffen door een stroomsto ring. Soesterbergs Belang kreeg vele reacties met de kernvraag: wie moet je hiervan in kennis stellen en wat voor ge volgen heeft dit voor bepaalde elektri sche apparaten? NV REMU werd be naderd en was blij met deze vragen. Binnenkort komen ze met een soort rampenplan, waarin alles staat vermeld. Foto Casino Enkele maanden geleden kon men rea geren op een foto met schoolkinderen, genomen in het Casino aan de Kamp weg te Soesterberg. Soesterbergs Be lang kreeg vele reacties, zelfs vanuit Den Helder. De antwoorden op de vragen zijn: a. de foto werd genomen op 30 april 1962; b. dat was uiteraard ter gelegenheid van Koninginnedag; c. het betrof kinderen van de drie plaatselijke scholen. Alle inzenders ontvangen binnenkort deze foto van de afdeling Voorlichting van de Vliegbasis Soesterberg. Bloemschikken De Vereniging Soesterbergs Belang geeft voor beginners/gevorderden een cursus bloemschikken op elke dinsdag avond van de maand april 1993, aan vang 20.00 uur, in een ruimte van de ge reformeerde kerk te Soesterberg (Ge neraal Winkelmanstraat). Mw. Letty Hofman uit Soest leert u bloemenkran sen, paasstukken, lentestukken, ka- doverpakkingen enz. maken. Prijs (excl. bloemen) f 36,- voor leden; f 40,- voor niet-leden. Aanmelding bij Ma- rianne Plugge tel. 52969, of Wil Steke lenburg, tel. 53380 Gezichtsverzorging Soesterbergs Belang biedt een eenmali ge avondcursus gezichtsverzorging aan. Onder het genot van koffie en een drankje vertelt mw. Ibi Kozma alles over huidverzorging en de nieuwe ma- ke-up lijn voor dit seizoen. Plaats: land goed Eggermonde, Banningstraat 6. Datum en tijd: dinsdag 23 maart a.s. te 20.00 uur. Maximum aantal deelne mers: twaalf. Prijs: incl. koffie enz. slechts f 12,50 (de opbrengst wordt be stemd voor een goed doel in Roeme nië). Aanmelding bij Marianne Plugge, tel. 52969, en Wil Stekelenburg, tel. 53380. Aan de Vliegtuiglaan in Soesterberg is zondagavond een complete stereo-in stallatie buitgemaakt. De inbreker kwam binnen door een raam te vernie len en doorzocht het hele huis. De 66-jarige bewoonster deed aangifte bij de politie. zeggen dat we het toch wel goed hebben gedaan, want we hebben het hardstikke fout gedaan," vond Kees Boerkoel (PvdA), die becijferde dat Soest in to taal zo'n 1,35 miljoen op het project had toegelegd, inclusief de verplaat singspremies van een half miljoen. "Soest moet niet als project-ontwikke laar willen optreden, dat lesje hebben we nu wel geleerd..." Prijs De andere fracties verhulden hun te leurstelling over de uiteindelijke afloop van het project evenmin. "Soest is tegen de grens van z'n eigen kunnen gelo pen," meende Ries van Logtenstein (CDA). "Het is een goede les geweest, en daar betalen we nu een prijs voor. Och, dat gebeurt vaker in het leven..." Hij gaf overigens toe dat het winkelbe leid van Soest door de vestiging van een bouwmarkt op het industrieterrein deels wordt ondergraven, maar wees er verder op dat dergelijke bedrijven over al elders in Nederland ook buiten de winkelgebieden gesitueerd waren. D. van Arkel (GPV/SGP/RPF) vond overigens dat het gemeentebestuur wel wat meer schuldbesef mocht tonen. "We moeten gewoon eerlijk zeggen dat we ons erop verkeken hebben." Wethouder Jan Menne gaf toe dat de aankoop van het gebouw toch niet zo'n gelukkige greep was gebleken, al was hij blij dat het dan toch maar gelukt was twee Soester bedrijven te verplaatsen. Die aanpak maakt intussen school bij sommige buurgemeenten, aldus Men ne. Volgens hem had de gemeente in tensieve gesprekken gevoerd met wel dertien gegadigden. Het gebouw krijgt overigens een zeer precieze bestem ming als "bouwmarkt", zodat er in de toekomst nooit andere detailhandel mag komen. Schoonmaak Menne beloofde dat hij nog deze week met een voorstel zou komen voor de dekking van het verlies. De (eventuele) schoonmaak van de grond - de bodem is licht vervuild met fosfor - kan volgens Menne zonder meer verhaald worden op de vorige eigenaar, Van Halteren Metaal. "Dat is eerder gebeurd en goed afgelopen, dus daar zijn we zeker van," aldus de wethouder. Volgens ambte naar H. Reumerman beschouwt de pro vincie de verontreiniging nauwelijks als "de moeite waard", maar er komt nog een nader onderzoek. De maandelijkse postzegel- en munten- beurs in de Zinzendorfmavo in Zeist wordt ditmaal gehouden op zaterdag 13 maart. Zoals altijd begint de beurs om 10.00 uur. De deuren van het schoolgebouw aan de Zinzendorflaan gaan om 16.00 uur weer dicht. In het weekeinde is uit een bedrijf aan de Kostverlorenweg een grote partij meubels gestolen. De daders hebben vermoedelijk gebruik gemaakt van een vrachtwagen. Uit de opslagloods van het bedrijf ver dwenen onder meer bankstellen, kasten en rieten stoelen. De exacte omvang en de waarde van de buit zijn nog niet vast gesteld. De salade- en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven! 02155 - 22871 de tromslacIrI 4 pers. Huzarensalade rijk gegarneerd rijk gegarneerd (De bestellingen kunt u afhalen of laten bezorgen.) (voorheen slagerij Duwel) De nieuwe gemeentegids van Soest wordt op zaterdag 3 april huis-aan-huis in Soest en Soesterberg bezorgd. De be zorging vindt plaats in alle brievenbus sen in de gemeente, behalve in die brie venbussen waarop door middel van de officiële landelijke sticker 'Nee-Nee' (oranje lichtgevende kleur) is aangege ven dat men géén ongeadresseerd re clamedrukwerk en géén huis-aan-huis bladen wil ontvangen. Zij die deze sticker op de brievenbus hebben geplakt, maar toch wel de ge meentegids wensen, kunnen deze vanaf maandag 5 april afhalen bij het ge meentelijk informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis en bij de hulpse cretarie in Soesterberg. De gemeenteraadsleden Bert Krij ger en Ellen Spijk (WD) hebben het College schriftelijke vragen ge steld over de weigering tot mede werking aan de vestiging van een 24-uurs kinderopvang in het ge bouw van de voormalige Eemland- scholengemeenschap aan de Mo lenstraat. Krijger en Spijk vinden het maar vreemd dat B. W. hun medewerking niet verlenen, omdat het bestemmings plan geen "logeermogelijkheid" toe staat. Onroerende goederen hebben volgens de WD-ers toch wel vaker een andere bestemming gekregen, omdat er voor de gemeenteraad redenen waren om de bestemming aan te passen aan de maatschappelijke omstandigheden of "aan de tijd van vandaag". Aanleiding tot de WD-kritiek is het besluit van B. W. om de Baarnse Mi- riam de Vries toestemming te geven in een deel van het oude schoolgebouw met zo'n etmaal-lange opvang te star ten. Volgens haar is er juist heel veel be hoefte aan een verblijf waar kinderen ook kunnen blijven slapen. De bestaan de vormen van kinderopvang zijn ge bonden aan het uiterste tijdstip van 18.00 uur, maar voor mensen in nacht dienst, horeca en verpleging zou zo'n opvangvorm juist een uitkomst kunnen betekenen, evenals voor paren die een weekend uit willen of een feéstje heb ben. Als er maar een politieke wil is, is het best mogelijk om tegemoet te komen aan de wens van zo'n 24-uurs-opvang, vinden ze. De aanpassing van de be stemming "bijzondere doeleinden edu catie" is heus zo ingrijpend niet, en dat zelfde geldt voor een aanpassing van het uitvoeringsbesluit Kindercentra De mogelijkheid bestaat dat aan de Soesterbergsestraat een Grand Café wordt gevestigd. De Amersfoorter G J. Schoenmaker zal met meer infor matie moeten komen, alvorens de ge meente al dan niet vrijstelling ver leent. Die vrijstelling is nodig, omdat op het perceel (nummer 37) de bestemming winkels met bovenwoningen rust. Schoenmaker wil zijn horecabedrijf op zowel de begane grond als de eerste eta ge uitbuiten. In een brief aan de Amersfoorter heeft het college om nadere informatie ver zocht. Zodra die binnen is, zullen b en w afwegen of de noodzakelijke vrijstelling wordt verleend. Plannen voor een Grand Café in het voormalige politiebureau aan de Van Weedestraat stuitten eerder op onder meer bezwaren van buurtbewoners. Dat plan kwam overigens van iemand anders. De Baarnse afdeling van de Vereni ging Miüeudefensie is een handteke ningenactie gestart tegen de nieuwe route van de chloortrein. De veelbesproken en -beschreven trein zal vanaf 23 mei onder meer via Amersfoort en Baarn naar Amster dam rijden. De trein rijdt derhalve langs de gemeentegrens van Soest. De initiatiefnemers vinden het on aanvaardbaar dat de chloortrein door een dichtbevolkt gebied gaat rijden. Volgens de Nederlandse Spoorwegen (NS) is de kans op een ramp één op vele miljoenen. Bewo ners van Amsterdam-Zuid Oost hechten na de ramp met El Al Boeing in de Bijlmermeer weinig waarde aan die kansberekening Milieudefensie Baarn haakt met de actie in op een initiatief van de werk groep Amsterdam van de Wadden vereniging. Ook Greenpeace steunt de actie. Milieudefensie heeft de re gering gevraagd chloor-producent AKZO te verzoeken de produktie van chloor te verminderen en inten siever te zoeken naar alternatieven voor het huidige produktieproces. Mensen die hun handtekening wil len zetten voor de actie, kunnen te recht in de Baarnse openbare biblio theek aan de Hoofdstraat. Die is op de volgende tijden geopend: maan dag en woensdag van 9.30 tot 17.30 en van 18.30 tot 20.30 uur, dinsdag, donderdag en zaterdag van 9.30 tot 12.30 uur en vrijdag van 9.30 tot 20.30 uur. Soest, op basis waarvan B. W. even min medewerking wilden verlenen. Volgens Krijger en Spijk vergt zo'n aan passing geen al te grote inspanning, om dat er landelijk al genoeg voorbeelden zijn van zo'n opvang, die voldoet aan de normen van WVC. De WD-ers wijzen er - refererend aan een nogal opmerkelijk voorbeeld - op dat er destijds ook niet geslapen mocht worden in het oude gemeentehuis aan de Steenhoffstraat. Daarin worden - nadat de gemeente meewerkte aan een bestemmingswijziging - nu woningen aangebracht. "Is er naar uw mening te recht aan meegewerkt dat er nu officieel geslapen mag worden in het oude raad huis?" willen Krijger en Spijk verne men. De stap van woningen naar een oude school is volgens de WD-ers ook zo groot niet, en ze onderstrepen nog eens dat intussen ook diverse schoolgebou wen een andere bestemming gekregen hebben. Daarbij was toch ook geen sprake van technische belemmeringen of onvoldoende menskracht (ambtena ren) om de wijzigingen voor te bereiden en aan de gemeenteraad voor te leggen? Volgens Krijger en Spijk vraagt bij voorbeeld ook het komende zorgcen trum, met de daarbij passende werkge legenheid en de werknemers/werk neemsters die ondanks gezinsuitbrei ding willen (blijven) werken en aan het maatschappelijk leven willen deelne men, van de gemeentelijke overheid een voorwaarden scheppend beleid. Ze vinden dat het College van B. W. de beslissing om het bestemmingsplan zó aan te passen dat de 24-uurs opvang wel mogelijk wordt, maar aan de raad moet overlaten. f Mvan BKUKEIEN bv m HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, adviseurs in... 3762 DG Soest f hypotheken vastgoed assuianttèn Tel. 02155-17962/23789 plaats adres woning indeling RUIME EENGEZINSWONING AAN WOONERF Soest GEMSHOORN MIDDENWONING MET BERGING hal, toilet met fonteintje, meterkast, woonkamer met open keuken (ca. 36 m2) verdieping 3 slaapkamers, ruime douchecel met aansluiting wasmachine en 2e toilet zolder 4e slaapkamer, te bereiken via vaste trap algemeen gehele woning is voorzien van dubbele beglazing, het geheel verkeert in goede staat van onderhoud. Stoffering in overleg. Gevraagde koopsom f 189.000,- HOEKAPPARTEMENT plaats Soest adres VAN GOYENLAAN ligging De Engh woning 3-KAMER APPARTEMENT op de 3e etage met berging op de begane grond indeling hal, toilet, douchecel, woonkamer, 2 slaapkamers, moderne keuken en bijkeuken algemeen servicekosten f 285,- per maand Het appartement verkeert in goede staat van onderhoud en wordt incl. stoffering opgeleverd. Gevraagde koopsom f 107.000,- HOEKVILLA MET 6 SLAAPKAMERS plaats adres woning indeling Soest WILLEM DE ZWIJGERLAAN HOEKVILLAMET SOUTERRAIN, garage en tuin entree, hal, toilet, woonkamer, keuken, overdekt terras verdieping 3 slaapkamers, douche, toilet en wastafel zolder met vaste trap, 1 slaapkamer, c.v. en bergruimte algemeen souterrain: 2 ruime kamers, hal Gevraagde koopsom f 329.000,- plaats Soest adres EIGENDOMWE0. woning HELFT VAN C5NHUIS Veel belangstelling was er voorde afsluiting van het groot onderhoudsproject in de Samen werking tussen de paashaas en wijk 't Hart. de kerstman. In de wijk 't Hart zijn 81 woningen dusdanig verbeterd, dat ze weer 25 jaar mee kunnen. Eigenaar Wo ningbouwvereniging Soest (WS) sloot donderdagmiddag met een groot aantal bewoners één van de meest omvangrijke onderhoud- sprojecten af. Het groot onderhoud kostte in totaal ruim vijf miljoen gulden. Dat is gemid deld zeventig mille per eengezinswo ning en 57.000 gulden per portiekwo ning. Daarvoor is een groot aantal ver beteringen aangebracht aan de huizen in de Troelstrastraat, de Schaepman- straat en de Groen van Prinstererstraat. Bij 37 eengezinswoningen werden on der meer de dakpannen, het dakbe schot, de buitenkozijnen, de ramen en de deuren vervangen. Het gevelmetsel werk werd gerepareerd en het interieur en de installaties werden hersteld. Van de 37 huurders kozen 33 voor het volle dige verbeterpakket. Dat bestond uit dubbelglas, dakisolatie, uitbreiding electrische installaties, het aanbrengen van een zolder- en een dakraam, een keukenuitbouw, aanleg van de centrale verwarming en het vegroten van de woonkamer. De huur van de woningen is gemiddeld verhoogd van 390 tot 465 gulden. Ook de 44 portiekwoningen werden onder handen genomen. Voor de bewoners steeg de gemiddelde huur van 327 naar 391 gulden. Onder het motto 'Dat doet de deur dicht' werd het project donderdag op ludieke en feestelijke wijze afgesloten. Omdat de tweede oplevering van de woningen tussen kerst en pasen plaats vindt, kropen Aagje van der Neut (be stuurslid van de bewonerscommissie 't Hart) en mevrouw J.C. Geelhoed (be woonster van de laatste woning) in de huid van de kerstman en de paashaas. In dichtvorm lieten zij de maanden, waarin de werkzaamheden werden uit gevoerd, de revue passeren. Daarna mochten zij de laatste deur in één van de portieken hangen. Als geautoriseerd Denon dealer bieden wij u. naast en deskundig advies een uitstekende service, 2 jaar officiële imporleursgarantie iaai inm y A O SI MIMMn Steenhoffstraat 13a-1S - Soest Telefoon 021 SS 12132 PROFESSIONAL AUDIO J. Koolstra, hoofd afdeling technische zaken van WS, riep nog eens in de her innering dat de bewoners de ontwikke lingen van het project kritisch hebben gevolgd. "Dat hebben wij op prijs ge steld", aldus Koolstra. Klachten Het project verliep niet zonder proble men. In 1992 kwam vast te staan dat as- beststoffen vrijkwamen bij het verwij deren van de daken, maar uit onder zoek bleek dat dat geen gevaar voor de volksgezondheid opleverde. In de afge lopen maanden waren er ook veel klachten van bewoners, maar volgens Koolstra is dat inherent aan dergelijke projecten., "Alle problemen zijn in overleg met de bewoners opgelost." De bewoners van de 81 huurwoningen van WS hebben tijdelijk in caravans ge woond op een terrein achter de Pil aan de Koninginnelaan. In die periode werd hun woning verbeterd. Inmiddels zijn ze allemaal weer terug op het vertrouw de adres. Als alles goed is verlopen, zal er de komende 25 jaar weinig aan hun woning hoeven worden te verspijkerd. In buurthuis De Vangrail wordt vrij dag 12 maart de oprichtingsvergade ring gehouden van bewonersvereni ging 't Hart. De vereniging is bestemd voor huurders uit de wijk. De vergadering in het clubhuis aan de Nachtegaalweg begint om 20.00 uur. De vereniging heeft reeds een voorlo pig bestuur van acht mensen, onder wie raadslid Gerard van den Deijssel van Gemeentebelangen Groen Soest.

Soester Courant | 1993 | | pagina 5