WORST .LADE Cl Handballers: niet meer in eigen hand Voorsprong SEC-zondag groeit weer Lgressiviteit ontbreekt bij Soest Soest gooit zijn eigen glazen in Dames Stam/SoYoCo afgeserveerd Eerste puntverlies heren Weer record Jan van de Lee STAM PAGINA 1n - WOENSDAG 17 MAART 1993 SOESTER COURANT PAGINA 11 Handhaving zeker bij winst Smeeing/BDC en verlies OSC Kloof van drie punten met 't Gooi en nog drie duels momHL* taaaaH qebizjq VOETBAL zondag SEC en LW vier minuten de wei in SCHAATSEN Twee keer zilver Martin Baltus op baankampioenschap j. cornelisse bv. Computer beveiligingen Voor daan troeft hockeyers aan Koningsweg af: 0-2 HOCKEY Oud clubhuis van vv Soesterberg overhoop gehaald Ploeg uit de race door individuele fouten VOETBAL zondag Olympia blijkt in 52 minuten opnieuw te sterk: 0-3 VOLLEYBAL Blijvock houdt Stam/'SoVoCo bij: 2-2 ^Strater Makelaardij o, Wegseizoen geopend in Alphen a/d Rijn ATLETIEK DAMESVOETBAL Voetbalsters hebben nog een punt nodig .50 De handballers van Smeeing/BDC hebben de zaken niet meer in eigen hand. Winst op De Blinkert is zondag in sporthal Beukendal broodnodig, "daar een zege alleen is niet voldoende om de vervelende promotie/de- ïadatiewedstrijden te ontlopen. OSC moet kopje onder gaan tegen fJDSV dat de punten ook nog hard nodig heeft. In elk ander geval moet Ïmeeing/BDC op herhaling. Dat is duidelijk geworden na de 19-16-ne- Berlaag die de Soesters zondagmiddag in Wolvega leden tegen De Grif- In de sporthal die in veel opzichten neer wegheeft van een draf- en ren- iaan kwam Smeeing/BDC binnen vijf ninuten met 5-2 achter. Volgens Aijan toest holde de ploeg voortdurend te- ;en die achterstand aan. "We kwamen yel eens terug tot twee doelpunten en en enkele keer tot één, maar we zijn iet niet meer te boven gekomen." )e Griffioen speelde taktisch een slim pelletje, oordeelde de aanvoerder van Imeeing/BDC. "Ze hebben steeds ver- raagd en de snelheid uit het spel ge- laald. Als wij tempo kunnen maken, oals tegen Aalsmeer, kunnen wij ge- voon over zo'n ploeg heen lopen. Maar nu gingen we, naarmate de wedstrijd vorderde, te gehaast spelen. We hebben met z'n allen geknokt, maar je moet bo ven je zelf uitstijgen, wil je daar winnen. We hebben honderd procent gegeven, De Griffioen 110 procent. Zij moesten ook winnen. Ze stonden drie punten achter ons." Smeeing/BDC raakte in de rust Cleem Diemers kwijt. De rechter hoekspeler werd na het rustsignaal aangepakt, gooide de bal in de richting van een te genstander en kreeg rood voorgehou den. "We hadden alle omstandigheden tegen, maar dat weetje als je daar naar toe gaat", stelde Roest nuchter vast. Negende Smeeing/BDC bezit achttien punten en staat daarmee op de negende plaats. Als dat zo blijft, moeten de handballers op 25 april drie promotie/degradatie wedstrijden spelen. Van de vier ploe gen die aan die nacompetitie moeten deelnemen, gaan er twee terug naar de tweede divisie. De achterstand op OSC (achtste) is één punt, UDSV 2 (zeven de) heeft twee punten meer. OSC ont vangt zondag UDSV, terwijl Smee ing/BDC gastheer is van De Blinkert. Voor die ploeg staat niets meer op het spel, hetgeen ongetwijfeld een voordeel mag zijn voor de Soesters. In de uitwed strijd verloor Smeeing/BDC met 15-14 van De Blinkert. De scheidsrechters verontschuldigden zich na afloop van die wedstrijd tegenover de Soesters voor hun optreden. Kennelijk waren ze in de kleedkamer tot het besef gekomen dat ze Smeeing/BDC tijdens het duel hadden benadeeld, iets waarvan de handballers op dat moment al lang wa ren overtuigd. De thuiswedstrijd tegen De Blinkert be gint zondag om 15.00 uur in sporthal Beukendal. Omdat alle wedstrijden van de laatste competitieronde op het zelf de moment moeten worden gespeeld, is de gebruikelijke aanvangstijd van 15.15 uur een kwartier vervroegd."We moe ten gewoon winnen", aldus Roest. "En als OSC verliest van UDSV, zijn we vei lig. Maar we hebben het nu niet meer in eigen hand." Indien Smeeing/BDC op gelijke hoog te komt met OSC, dan wel OSC, zal een beslissingswedstrijd nodig zijn om uit te maken welke van de twee ploegen p/d-wedstrijden moet spelen. lid van de Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven L.021 55-1 9954 Als SEC-zondag geen kampioen wordt, hebben ze altijd nog een pe- riodetitel op zak. Maar een schoonheidsprijs zullen de groen- witten dit jaar niet meer verdie nen. Zeker niet in deze fase van de competitie, erkende ook Ton van Burik na de 2-0-zege op Victoria. 'Het is nu gewoon een kwestie van de eerstvolgende wedstrijd winnen. We krijgen nog drie finales", blikte de trai ner vooruit op de ontmoetingen met Baarn (uit), WOG (thuis) en Hoog land (uit). Dank zij de zege werd de marge op concurrent 't Gooi, dat met 3-0 van LVV verloor, vergroot tot drie punten. "Het is belangrijk dat we de klap van vorige week te boven zijn gekomen. De nederlaag tegen Kampong heeft wat dat betreft verhelderend gewerkt. Nu weet iedereen donders goed wat er is ge beurd." De inzet was nog niet optimaal en van goed voetbal was geen sprake. Dat laat- ste zal de ploeg en aanhang een suiker- biet zijn, want alle gedachten gaan uit [naar het kampioenschap. De scheidende trai ner wil daar liever nog niet over praten. Lang niet alle basiskrachten zijn mo menteel honderd procent fit. Topscorer Guy Dekker sukkelt al wekenlang met een kwetsuur aan de knie, maar speelt wel. "Tegen beter weten in, maar hij heeft wel een toegevoegde waarde in de aanval", verduidelijkte Van Burik. Waarde Het was Dekker aan te zien. Als hij ach ter een bal moest aanlopen, ging dat ui terst moeizaam. Maar 'de bonk van het SEC-honk', die elke dag aan zijn bles sure wordt behandeld, bewees wel weer zijn waarde met zijn negentiende sei zoenstreffer. Tien minuten voor tijd maakte hij na een hoekschop van Saban Aksit een einde aan alle onzekerheid. Dekker toornde hoog boven iedereen uit en de bal sloeg als een komeet in: 2-0. Özden Kan had SEC in de 28ste minuut al op voorsprong gezet, nadat verdediger Richard van de Zee de bal volledig had gemist. Nog geen minuut later taakte Ramon Heynen de paal. Oszden Kan kan uithalen na een mis ser van Victoria en brengt de stand op Foto: Goos van der Wilt. Tussen de twee doelpunten door drong Victoria, dat knokt voor een verblijf in de KNVB-regionen, bij tijd en wijle aan. De voor de wedstrijd aan een been spier geblesseerd geraakte Edwin van de Luitgaarden kwam evenwel geen moment in de problemen. Van Burik: "Optisch kwam Victoria door, maar we zijn niet in moeilijkheden geweest." Van Burik durfde het daarom het risico aan om een kwartier na rust twee veld- spelers te wisselen. Oscan Satikboga en Ronnie Daselaar werden vervangen door Mark Boetekees en Marcel Dor- resteijn. "Ik heb natuurlijk met Edwin afgestemd of het nog ging"aldus de oe- fenmeester. SEC wacht nog een zwaar programma, waarin het de kloof van drie punten op 't Gooi moet verdedigen. Natuurlijk hoopt Van Burik op een feest, maar hij hoopt ook dat SEC er qua spelers op vooruit zal gaan. "Met dit materiaal heb je, met alle respect, weinig te zoeken in de derde klasse. Je komt dan weer in de situatie dat er drie clubs uitgaan." De resterende vier minuten van het gestaakte duel tussen SEC en LVV worden zondag uitgespeeld. Om 14.00 uur wordt de bal aan de Bos straat-West aan het rollen gebracht. A.P. Jacobs vervangt de scheids rechter Kuyer die het duel in 4G tot tweemaal toe staakte. Zodra de vier minuten zijn verspeeld, oefent SEC tegen CDW. Ton van Burik gunt voor de vriendschappelijke wed strijd een aantal spelers, onder wie Guy Dekker, rust. De geblesseerde spelers zijn wel van de partij in de vier minuten tegen LVV. Zowel bij de allrounders als de sprin ters is Martin Baltus tweede geworden tijdens de baankampioenschappen in Utrecht. Een val op de 1.500 meter hield hem van het goud bij de allroun ders. Op de 500 meter scoorde Baltus zon dag goed. Met 40.64 bleef hij slechts éénhonderdste seconde boven zijn per soonlijk record, dat hij op een binnen baan realiseerde. Tijdens de 1.500 me ter zat hij op een schema van 2.05, maar door een buiteling in de laatste bocht was hij 2.17.87 onderweg. Hij werd achtste op die afstand en mocht derhal ve starten op de 3.000 meter. Daarop werd hij tweede in 4.30.14. Baltus was vrijdag al tweede geworden op de sprintkampioenschappen. Zijn beste tijd op de 500 meter was 40.74 en op de 1.000 meter finishte hij in 1.21.69. Installatiebedrijf Telefoon (02155)-1 3014 HET TARIEF: De felicitatieboodschap mag maximaal 3 regels groot zijn (1 regel is 30 leestekens incl. spaties) en kost slechts ƒ17,50, met pasfoto 20,00 per felicitatie. felicitatieboodschap OPGEVEN: Voor het opgeven van uw felicitatieboodschap kunt u gebruik maken von de onderstaande bon. Natuurlijk kunt u ook even binnenlopen bij het kantoor vnn de Soester Courant, v. Weedestroat 227, Soest. Voor uw felicitatie vult u onderstaande bon in. 0e rubriek gefeliciteerd! Iedere dag op de Kabelkrant! Jximool 90 leestekens inclusief spoties Eurocheque of Girobetaalkaart, of Courant in Soest Agressiever en fysiek sterker. Dat was Voordaan in het duel met de heren van MHC Soest. De hoc keyers uit Soest leden voor het eerst sinds 22 november een ne derlaag op het veld en dat nog wel aan de Koningsweg. De ploeg van Henk Hugen hield geen voldaan gevoel over aan de wedstrijd: 0-2. Ondanks dat kanttekeningen kunnen worden geplaatst bij de rol van de lei ding, had Soest de nederlaag aan zich zelf te wijten. Van het goede spel, dat een week eerder resulteerde in een pun- tendeling met koploper Bennebroek, was niets meer over. De gasten openden vanaf het eerste fluitsignaal een offensief. Het gevolg was dat Soest twintig minuten lang on- der druk stond. Voordaan creëerde kansen en kreeg een strafcorner, maar scoorde niet. Doelman David Haver man stak namelijk wel in goede vorm. Pas in de twintigste minuut kon Soest verse lucht inademen, toen Aijan Buijs een kans kreeg. De topscorer verzilver de die situatie niet. In het laatste kwar tier voor rust kreeg Soest iets meer grip op het spel, maar verder dan een gemis te scoringskans van Laurens Ros kwam Soest niet. Kort na rust verdiende Soest de tweede strafcorner na de inmiddels alom be kende 'rush' van Herman Stam over de linker zijde. Soest trapte in de val van Voordaan. Bij balverlies op het mid- Te laat bij de les, dat waren de hoc keyers van Soest die weer weten wat het is om te verliezen. Foto: Goos van der Wilt. denveld profiteerde Voordaan. De bal werd in de aanval via de binnenkant van de paal ingeslagen: 0-1. Daarmee was voor Soest de jacht op de gelijkmaker geopend. Ros en Kasper Wallet ver schenen in balbezit voor de doelman, maar wisten geen raad met die kansen. Voordaan was doeltreffender bij een lange corner en zat na de 0-2 feitelijk op rozen. Buijs had de spanning vijf minuten voor tijd kunnen terugbrengen, maar hij 'pushte' de strafbal tegen de paal. Daar mee was de ellende compleet en werd onderstreept dat Soest zondagmiddag machteloos was tegen Voordaan. In het voormalige clubhuis van de in middels opgeheven voetbalvereniging Soesterberg is opnieuw huisgehouden. De zes ramen van twee bij drie meter werden ingegooid en binnen werd alles overhoop gehaald. De daders lieten een puinhoop achter in de bar, de bestuurs kamer, de keuken en het voorraadhok. Het is niet de eerste keer dat aan het clubhuis aan de Sterrenbergweg vernie lingen zijn aangebracht sinds de ge meente de club de toegang tot het ter rein ontzegde. Dat besluit was een ge volg van de schuld van 167.000 gulden die de opgeheven vereniging had bij de gemeente. De gemeente heeft het clubgebouw in middels ontruimd. Ook is het pand dichtgetimmerd. Het perceel staat nog steeds te koop. Tegen het fel van start gaande Muiderberg, dat voor zijn kans vocht óm degradatie te ontlopen, kreeg Soest het, zoals verwacht erg moeilijk. Voortdurend spelend op de grens van het toelaatbare, brachten zij de Soesters in het nauw. Het werd 4-2. De achterhoede van Soest opereerde aanvankelijk in een vreemde samen stelling en zorgde door persoonlijke fouten voor drie Muiderbergse treffprs, waar Soest slechts eenmaal scoorde. Na rust leek het tij te keren met een snelle treffer, maar een nieuwe verdedigings- fout bracht de marge terug tot twee. Met Michel Everts en Dennis van Asch als linker- en rechter verdediger en Paul van der Grift in een centrale rol lukte het Sc est niet de bal goed weg te werken. De thuisclub speelde haast alle ballen hoog voor de pot waar een fysiek zeer sterk duo een voortdurende drei ging was. Na een kwartier kreeg Piet de Bruin de bal op maat aangegeven door de Soest-verdediging, zijn schot schampte af en verdween in de uiterste hoek: 1-0. Bij spaarzame aanvallen werden de Soest voorwaartsen meestal afgetroefd door de Muiderbergse verdediging. Na een half uur werd Van der Grift zodanig in het nauw gebracht dat hij besloot te rug te spelen. Daniël Hilhorst had zijn heiligdom al verlaten en met een fraaie boog verdween de bal in het Soest-doel (2-0). Pas hierna ging arbiter Van Loo maatregelen nemen tegen het te harde spel van de thuisclub. Diverse vrije trappen brachten niet het gewenste re sultaat totdat op slag van rust Ferenc Kleinegris de bal goed voor het doel bracht en Michel Vlaswinkel met een omhaal kon tegenscoren. De aanval van Muiderberg die hierop volgde, leverde een hoekschop op, waarbij Daniël Hil horst de bal uit zijn handen liet glippen en het voor De Bruin een koud kunstje was om opnieuw doel te treffen (3-1). Na de thee kwam Soest goed terug en na een prima combinatie tussen Kleinegris - Vlaswinkel scoorde Peter van den Berg. Weer was de vreugde van korte duur, want bij een gevaarlijke uitbraak van Muiderberg ging de Soester-verde- diging in de fout en troefde invaller John Schilpp Hilhorst van dichtbij af (4-2). Hierna domineerde Soest. Vlas winkel scoorde met het hoofd, maar de treffer werd na overleg afgekeurd we gens handspel. Soest bleef het proberen en kwam tot een sterk slotoffensief en diverse kansen. Massaal verdedigen van Muiderberg voorkwam echter dat er nog gescoord werd. Het verlies van JOS is een schrale troost omdat SDO en ZPC geen fout maakten. Voor Muider berg leverde de overwinning evenmin wat op, Pancratius won ook en Muider berg moet de komende drie wedstrijden vijf punten goedmaken om degradatie te ontlopen. Misschien tot 4-4 in de eerste set, maar verder kan toch niemand op enig moment een sprankje hoop hebben gehad op een gunstig re sultaat van de Stam/SoVoCo-da- mes. Homestyle/Olympia bleek voor de vierde keer in twee seizoe nen te sterk. Binnen 52 minuten, de time-outs meegerekend, was het 0-3 voor de Groningers. Met 6-15,5-15 en 10-15 verliezen doet pijn, ook als de winnaar zich kan beroe pen op de derde plaats in de eerste divi sie en nog kanshebber op de titel is. Stam/SoVoCo mocht dan voor aan vang van het duel slechts twee plaatsen lager staan, het aantal wedstrijdpunten (39 om 24) zegt al genoeg over de krachtsverhoudingen. Veel erger was dat Stam/SoVoCo nau welijks tot scoren kwam. Het was te danken aan de service van met name Heieen Hilhorst dat de Soesters af en toe een puntje bij konden schrijven. Vooral in de derde set was de jeugdin- ternational bezig aan een indrukwek kende serie. Met zes rake klappen van achter de achterlijn zette ze Stam/So- VoCo van 4-8 op 10-8. Het tekent de klasse van de Groningers dat ze na een lange, spannende rally gewoon de draad oppakten en de wedstrijd in 10-15 uitmaakten. De pass van de Soesters lag zaterdag middag in de Bunt belabberd. Stam/ SoVoCo werd dan ook snel afgeser veerd en bovendien aan het net met grote regelmaat afgeblokt. Op alle fron ten toonde Homestyle/Olympia zich De overmacht van Olympia was groot. Stam/SoVoCVo kwam nauwe lijks door, al heeft Diny de Kruijf in dit geval een gaatje gevonden. Foto: Goos van der Wilt. superieur. Ook op het mentale vlak, want al snel na de eerste opslag hingen de koppies van de thuisploeg en keken de stoere Groningers nog immer fier omhoog. Het moest er een keer van ko men. Als het zou gebeuren, zou Blijvock daarvoor verantwoor delijk zijn, zo hadden de volley ballers al gedacht. En inder daad, in het zeventiende com petitieduel verspeelde Stam/ SoVoCo het eerste punt: 2-2. In Blaricum kregen de Soesters voor de eerste keer echt tegenstand. Blij vock wist wel raad met de services van Stam/SoVoCo en kon dus te rugslaan. De ploeg die het de aan staande kampioenen in de Bunt al moeilijk had gemaakt, trok de eerste set naar zich toe met de cijfers 15-9. Het herstel van Stam/SoVoCo kwam in de tweede set (13-15), maar daarna werden de getallen om gedraaid: 15-13. Stam/SoVoCo moest derhalve de vierde en laatste set winnen om verlies te voorkomen. Dat deed de ploeg dan ook met 11-15. Stam/SoVoCo kan zaterdagmiddag de titel binnenhalen bij winst op Ge- mini. Het duel wordt gespeeld in de Bunt en begint om 17.00 uur. Soesterbergsestraat 79, Soest. 02155-16151 Traditioneel wordt het wegseizoen voor de atletiek in Alphen ad Rijn geopend met een wedstrijd over 20 kilometer. Veel atleten uit binnen- en buitenland grepen zaterdag de kans aan om in deze goed georga niseerde wedstrijd hun huidige vorm te testen. Jan van de Lee (veteranen I) ging het dit jaar bijzonder goed af in Alphen en hij denderde voor de zoveelste keer naar een nieuw persoonlijk record op deze afstand. De chronometers stonden uit eindelijk stil op 1.17.42, waarmee hij bijna één minuut van zijn oude record afhaalde. Clubgenoot Henk Wallet (se nior), normaliter in staat Van de Lee goed partij te geven, had nog niet vol doende trainingskilometers in de benen en bleef steken op 1.19.42, terwijl Erik Tolboom - één der jongere lopers - in de beginfase iets te veel van zichzelf vroeg, waardoor hij de laatste kilometers tijd in moest leveren. Zijn eindtijd van 1.21.52 mocht er desalniettemin zijn. Veteraan Paul Vermey, weer op de weg terug, kwam uit op 1.24.13 met in zijn kielzog Gert Jan Jansen in 1.25.12. Henk van Hal (veteranen I), die zich sa men met Van de Lee voorbereidt op de marathon van Rotterdam liep naar een verdienstelijke tijd van 1.26.33. Paul Jansen (senior) moest zijn oorspronke lijke verwachtingen iets bijstellen en liet aan de meet 1.30.10 voor zich afdruk ken, waardoor hij veteranen Gerard Boeren ruim 2 minuten voorbleef. Boe ren finishte in 1.32.22. In een rechtstreeks degradatieduel speelden de dames WZ'49 uit tegen DVS'33 uit Ermelo. In de eerste minuut scoorde voor WZ'49 Linda Wallet met een afstandsschot. Vervolgens gin gen beide ploegen gelijk op. Na een kwartier viel Suzanne Maar- schalkerweerd uit en Jans Verbeeke kwam in de Soester verdediging. Beide ploegen kregen weinig kansen, zodat de ruststand 0-1 bleef. In de eerste minuut na rust scoorde DVS'33 In de laatste minuut speelde Miranda van Wilsum de verdediging van DVS'33 uit, maar haar schot be landde tegen de keepster. De eindstand bleef 1-1 wat betekent dat WZ'49 theoretisch nog minimaal één punt moet halen om niet te degraderen.

Soester Courant | 1993 | | pagina 11