I I I I I I I I I 'aul: "Meer nadruk op individuele kwaliteiten" I I SEC kan champagne al koud zetten 1 SPORT! Broer en zus rijden voor de bekers Michiel van Schaffelaar mikt op goud Korfbalzeges van Desmond Tutuschool Dansmarathon levert 1.800 gulden op Optimisme bij formatieteam Red Stars vergokt zege bijna I mm PAGINA 12 jen lange edingen: want deze anders ad is niet t in een jwde afde- De beken- wij u nu atuurlijk t tijdens de- zoekend jffelbeertje. ideren veel ben wij een de 50 toestellen ie leveran- seizoen wikkelen. >n nagel- wezig. U 3or een qra- i u vakkun- verzorging Op donder- )ME een ien. Wilt u js. En dit is oest WOENSDAG 17 MAART 1993 SOESTER COURANT Soesters verslaan na rust concurrent Tafelberg: 6-3 PAGINA 13 ZAALVOETBAL Hooggespannen verwachtingen bij Linda en Donald Molenaar JUDO Succes judoka's van Budo Ryu BRIDGE Vier bridgeclubs strijden om lokale titel SEC krijgt smaak te pakken: 5-1 De Springbokken in turnfinale op 15 mei Weer districtstitel voor Eva Janssen Eemvogels begeleidt basisscholieren in Aqua Indoor Geen belangstelling van organisatoren 'goede doel' Via 66-38 en 77-73 uiteindelijk 88-75 BASKETBAL landbaldier Van den Deijssel zeven dagen per week in de sporthal HANDBAL De zaalvoetballers van SEC zijn zo oed als zeker van de titel. De doeg staat met één been in de toofdklasse na de 6-3-zege op de jelangrijkste concurrent Tafel- >erg. Het verschil met de nummer wee groeide tot zes punten en er ijn nog vier duels te spelen. -Iet was maandagavond aan de wed- itrijd niet af te zien dat de nummers één >n twee tegenover elkaar stonden. 3een van beide ploegen wenste het empo te maken en speelden afwach- ;end. Chiel Struijk gaf SEC een duw in le rug door vroeg in het duel te scoren. Toen Richard de Bruin voor 2-0 zorgde eek SEC op rozen te zitten, vlaar eens te meer bleek dat de 'oudjes' fan Tafelberg het gebrek aan snelheid uimschoots compenseren met erva- ing. Toen de spelers van bank verwis- :elden, was het dan ook al 2-2. SEC ;tartte de tweede helft slecht. Pas toen Hans Peter ('HP') van Zoelen opnieuw binnen de lijnen kwam, zat er weer lijn in het Soester spel. 'HP' tekende per soonlijk met een wonderschoon doel punt voor 3-2, stelde daarna Struijk in de gelegenheid 4-2 te scoren en hield vervolgens achterin de boel onder con trole. Toen 'snelheidsmaniak' Marco Martens twee fraaie acties met succes afrondde, kwamen de gedachten over champagne pas echt op gang. De tegen treffer van Tafelberg had geen gevolgen meer voor de rangschikking. DY S/Knollentuin Ook DVS/Knollentuin maakt nog kans aan het einde van het seizoen aan het glas te mogen nippen. Maar de ploeg is afhankelijk van mede-koploper De Lieberg dat het doelsaldo maandag op vijzelde. DVS/Knollentuin won zelf met 2-3 van Husky dat voortdurend met vier man voor het eigen doel bleef hangen. Echte kansen kregen de Soes ters dan ook niet, al bleef Ronald de Rooij het doel voortdurend bestoken van afstand. Tot de rust werd echter niet gescoord. Daarna hadden De Rooij en Ronald van Dorresteijn vlot succes (0-2). Husky kwam in de vijftigste en 54ste minuut langszij, maar Saban Ak- sit zorgde vier minuten voor tijd alsnog voor de noodzakelijke zege. Hees Hees was na de winst op de nummer twee, de Baron, niet in staat voor een tweede verrassing te zorgen. Koploper Adelaars de Bruin, dat dit seizoen her haaldelijk met forse cijfers uithaalde, won met 2-6. Hees opereerde niet slecht, maar moest eenvoudigweg de meerderen erkennen in de Hilversum mers. Edwin Lazonder en Johan van de Brink mikten na rust raak namens Hees. Na twee pechvolle seizoenen zijn de verwachtingen bij Linda en Do- nald Molenaar hooggespannen. Linda stapt in de Citroën AX GTi; Donald rijdt zowel in de AX GTi als in de Renault Clio. De eerste race voor de AX Cup is op 21 naart op het circuit van Zand poort. Donald Molenaar, 21 jaar en student, debuteerde in 1989 in de Toyoto Star- et. Een jaar later eindigde hij als derde in de Citroën AX Cup en in 1991 werd lij vierde in de Renault Clio Cup. De Soester, bij de Clio's uitkomend voor iet Tasking Team, moest vorig jaar ge noegen nemen met de tiende stek. Tk mik nu weer op een plaats bij de eer ste drie. Dat moet er zeker in zitten en misschien kan ik in de Citroën AX GTi Dip mijn zus nog een beetje helpen. Bij de Clio's wordt het moeilijker. Daar rij den veel ervaren jongens rond, die om elke meter vechten en elkaar geen duimbreed toegeven. Racen in de lio's is soms net een loterij. Je kunt wel ïard rijden en voorin meestrijden, maar e ligt er ook zo af." Donald Molenaar zal negen races in de Renault afwerken en tien keer in de Ci- :roën rijden. Dat betekent dat hij op zes wedstrijddagen twee keer zal moeten Tarten. In het Tasking Team krijgt hij gezelschap van Jip Coronel uit Huizen. Teammanager Kees Scholten uit Soest ïoudt er een ongecompliceerde visie op na: "Als je regelmatig voorin rijdt en al- e races aan de finish komt, wordt je vanzelf kampioen." Ladies Cup De 23-jarige Linda Molenaar sloot vo rig seizoen af met een zevende positie in de Citroën AX Cup Ladies Cup, drie plaatsen lager dan het jaar daaryoor. Pech achtervolgde haar, maar ze zegt inmiddels veel te hebben geleerd. "Ik heb zoveel mogelijk met Donald ge traind. Hij heeft me op een aantal fou ten gewezen. Vooral mijn bochtentech niek was niet goed. Ik gaf teveel gas in de bochten en hield teveel ruimte over. Daar hebben we veel op geoefend en nu gaat het veel beter", aldus de studente. Beide Soester coureurs worden bijge staan door een team van monteurs. Op zondag 21 maart vindt de eerste race in de Citroën AX GTi Cup plaats .op het Linda Molenaar, Jip Coronel en Do nald Molenaar. Broer en zus komen sa men uit in de Citroën AX GTi Cup. circuit van Zandvoort. De reeks wordt afgesloten op Paul Ricard in Frankrijk op 24 oktober. De strijd om de Renault Clio Cup vangt op 12 april aan en op 17 oktober kan in Frankrijk (Nogaro) de balans worden opgemaakt. Sportschool Budo Ryu hield zaterdag een judotoernooi voor meisjes van zes tot en met achttien jaar en voor jon gens in de leeftijdscategoriën 8-9 en 10-11 jaar. Drie andere sportscholen waren uitgenodigd om deel te nemen. De judoka's van Budo Ryu sleepten in elf van de zeventien categoriën de eer ste plaats in de wacht. Daarnaast werd negen keer een tweede plaats behaald en zeven keer een derde plaats. (Zie ook de uitslagen). Op 31 maart en 21 april schuiven de vier bridgeclubs uit Soest met elkaar aan tafel. Van elke vereniging worden zes viertallen afgevaardigd naar het plaatselijke bridgekampioenschap. Op beide avonden worden zes ronden van vier spellen gespeeld. Dat gebeurt, zoals gebruikelijk, in de Vijverhof aan de Klarinet. Na elke twee ronden kan de uitslag worden berekend. Het toernooi wordt elk jaar gehouden, zodra de viertallencompetitie van het district Gooi- en Ommeland is beëin digd. Kort voor het verstrijken van de competitie hebben de zaterdag voetballers van SEC de smaak te pakken gekregen. Na de 1-4-zege van een week eerder werd ditmaal UYV met 5-1 afgedroogd. Met combinatievoetbal troefde SEC de Utrechters af en in de 21ste minuut hielp Richard de Bruin zijn ploeg aan de verdiende voorsprong. SEC bleef ster ker, maar door een slippertje in de ver dediging slaagde UVV erin de rust stand op 1-1 te bepalen. Met Gaby van Gastel voor de gebles seerde Fred Posthuma moest Henk Ri chard wat schuiven in zijn spelersgroep. Edwin de Jong maakte op het midden veld plaats voor Van Gastel, werd ge posteerd als laatste man en libero Krijn Schouten werd voorstopper. Schouten zou in de 5 3ste minuut op aangeven van De Bruin voor 2-1 zorgen. De Bruin maakte een goede wedstrijd door. In de 59ste en 66ste minuut besliste hij het duel in het voordeel van SEC. SEC kwam achterin niet in problemen. Van Gastel stuurde zeven minuten voor tijd Razzo van Dam de diepte in. De snelle spits nam die kans dankbaar aan. Hij omspeelde de doelman en scoorde 5-1, iMichiel van Schaffelaar is zaterdag lop alle vijf voorrondes in de D-lijn turnen kampioen geworden. Met leen prima ringoefening (8.40 pun- jten) en uitstekend paard-voltige yerk (7.40) legde hij de basis voor de titel. Dp de brugoefening haalde het lid van Springbokken het hoogste aantal bunten (8.70), waardoor zijn totaal op B8.40 kwam, drie volle punten meer pan zijn naaste concurrent. Michiel van Schaffelaar komt op 15 mei uit in de fï- pale. Bij de jongens tot en jnet twaalf jaar bresteerde de ploeg van de Springbok ken opvallend goed aan de rekstok en Be ringen. Met 100.75 punten werd de ploeg derde. Ook individueel waren de fesultaten goed te noemen. Tjerk Eg- perts, met zeven jaar de jongste deelne- ner, baarde opzien met de vijfde plaats. Eric van Zandwijk eindigde als twaalf- Be; de veertiende plaats werd gedeeld door Jan Joost Bootsman en Eef de Klerk, Rob Demmenie werd zeventien de. Het team van de Springbokken plaatste zich eveneens voor de turnfina le op 15 mei. V.l.n.r. Eric van Zandwijk, Eef de Klerk, Tjerk Egberts, Michiel van Schaffelaar, Jan Joost Bootsman en Rob Dennemie. FotoE/ger Geessinck. Eva Janssen is districtskampioen cross bij de meisjes B geworden. De atlete van AV Pijnenburg won de wedstrijd in Zaandam dank zij een formidabele eindsprint. Ook met haar ploeg eindigde ze als eer ste. Dat was voor een deel te danken aan de goede resultaten van Carine Verhoeven en Ulrike van de Lee. Ook de jongens B-ploeg van AV Pij nenburg werd eerste. Christiaan Gij- tenbeek werd vijfde, Kristiaan Smits twaalfde. Bij de jongens A viel Gijten- beek met een vierde plaats net buiten de prijzen. De meisjes C van AV Pijnenburg ein digden als tweede in het ploegenklasse- ment. De fraaie tweede plaats van Maaike van de Molen was daar debet aan, maar ook de resultaten van Rachel de Goede en Natascha Bevaart (beiden bij de eerste vijftien) telden mee. Op het veld waren ze al kampioen, maar zaterdag bewezen de leerlin gen van de Desmond Tutuschool dat ze ook in de zaal over de beste korfballers van de groepen zeven en acht beschikken. Het team won zaterdag het scholierentoernooi van de Eemvogels. Vijf scholen hadden twaalf teams met in totaal 120 deelnemers uitgezonden naar de sporthal van Aqua Indoor. Elke ploeg had een coach van de korfbalver eniging. Dat die begeleiding zijn vruch ten afwierp, bleek uit het feit dat in to taal 145 keer werd gescoord. De finale bij de oudste groepen ging tussen twee teams van de Desmond Tu tuschool. Het tweede team nam een 1-4-voorsprong, maar zou uiteindelijk met 5-4 verliezen. Het eerste team van de Desmond Tutuschool mag in augus tus deelnemen aan het provinciale kam pioenschap korfbal voor basisscholie ren. In de poule voor de derde en vierde klassen werd de eerste plaats ook al op geëist door de Desmond Tutuschool. Het derde team won de poulebeker ten koste van De Bron 4. Inzet tijdens het korfbaltoernooi voor scholieren, waar de Desmond Tutu school oppermachtig was. Foto: Goos van der Wilt. De organisatoren van het EK rol stoelbasketbal schitterden zondag door afwezigheid tijdens de dans marathon van dans- en partycen trum Slingerland. De opbrengst van de marathon (bruto 1.831 gul den) komt ten goede aan het eve nement voor minder-validen dat in april in Soest plaatsvindt. Met de opbrengst waren de organisato ren van de dansmarathon dik tevreden. Ook al werd het mooie weer enigszins als spelbreker gezien. Voor de mara thon hadden zich 85 mensen ingeschre ven. Van hen kwamen er 52 opdagen. De overigen verkozen waarschijnlijk een dagje in de buitenlucht. Niettemin was het reuze gezellig tijdens de dansmarathon in de dansschool aan de Weegbreestraat. "De jongens en meisjes die hebben gedanst, hebben dat fanatiek gedaan van half twaalf tot half zes", aldus een woordvoerster. "Het is jammer dat er van de zijde van het doel, waarvoor het geld bestemd is, niemand belangstelling heeft getoond. Dat heeft ons teleurgesteld. We hadden promotiemateriaal aangevraagd en zouden een videofilm van de Paralym pics krijgen om op een groot beeld scherm af te spelen. Ook die hebben we niet gekregen. Maar het evenement op zich was grandioos." De leden die zondagmiddag dansten, zullen bij hun sponsors langsgaan om de toegezegde bedragen op te halen. Van de 1.831 gulden zal een klein bedrag worden gebruikt om de onkosten te be talen. De organisatoren van de dansma rathon hopen het geld nog voor de EK- finalewedstrijden op 23, 24 en 25 april te kunnen overhandigen. En dan hopen ze ook op een bedankje van de organi satoren van het rolstoelbasketbaltoer- Tijdens de laatste Gfand Prixwed- strijd formatie dansen is FDC Eemland als tweede geëindigd. In Zieuwent danste de Formation Dance Company de laatste wed strijd voor de wereldkampioen schappen die op 3 april in Mün- chen worden gehouden. Eemland heeft zich al gekwalificeerd voor de mondiale titelstrijd. In het for matieteam dansen vijf Soesters. In vie- reneenhalve minuut lieten ze zondag een wervelende choreografie zien. En dat ondanks het feit dat één paar was uitgevallen in verband met een lichte blessure. Eemland danste de Engelse Wals, de Tango, de Weense Wals, de Slow Foxtrot en de Quickstep. In de finale was het dansteam van trai ner Harry Gerth weer compleet. De in- Ongekend vreemd verliep de tweede helft zaterdagavond tussen de heren van The Red Stars en Lu- ba/Leiden. Op 66-38 was de rol van de gasten uitgespeeld, dachten de Soesters. Mis. Tien minuten la ter was de spanning terug (76-73), waarna Red Stars alsnog orde op zaken stelde: 88-75. Zelden is een achterstand van 28 pun ten na rust ingehaald. Zover kwam het uiteindelijk in sporthal Beukendal ook ternationale jury bedeelde de WK-gan- gers de tweede plaats toe, achter Vida uit Doetinchem. Op zaterdag 2 april reizen de dansers af naar München. Een dag later moeten ze de dansvloer op voor de WK-wedstrijd die wordt georganiseerd door de Duitse Dansbond. niet, maar het zweet van de Soesters werd in de slotfase niet alleen veroor zaakt door fysieke inspanningen. Was dat even schriken. De gehele wedstrijd had Red Stars het bijna al spreekwoordelijke initiatief in handen gehad. Geen moment had de Leidse ploeg echt kunnen antwoorden op het spel van de ploeg van Shermon Wilson. Het werd 21-13, 41-27 (rust) en dus 66-38 na een felle start in de tweede helft. Vervolgens brak de Leid se periode aan, of liever gezegd, toen viel Red Stars plotseling stil. Na de dunck van Jan van Maanen in de slotse conde van het basketbalduel, was dat vergeven, maar niet vergeten. Aalsmeer, donderdag 11 maart 1993, 21.01 uur. Derhalve finale wedstrijd om de Nederlandse handbalbeker is 15.34 minuten oud als de grieperige Paul van den Deijssel voor de eerste maal het veld betreedt. De Soester in Arn hemse dienst begint aan één van zijn laatste duels voor Schoonder- beek/ESCA. Wat zou er mooier zijn dan wanneer de 33-jarige handballer zijn carrière met een bekerfinale zou mogen afsluiten? Ruim duizend mensen zien de thuisclub in de eerste helft een 13-6-voorsprong nemen. Van den Deijssel en co. vlucht ten als eersten in de kleedkamers en ko men er als laatsten uit. Dan slaan de Arnhemmers terug. Het wordt 13-14, maar vooral bloedstollend in de boven al fysieke wedstrijd. Van den Deijssel wordt alleen in de aanval ingezet. Hij speelt afwisselend als midopbouwer, linker opbouwer, cirkelspeler en soms, in ondertalsitua- ties als hoekspeler. Hoezo routinier en allrounder. Hij komt dertig keer binnen de lijnen, maakt op die manier negen tien volle minuten en heeft tachtig keer balbezit. Drie schoten vuurt de Soester- berger af. Twee inzetten worden ge stopt, de derde wordt afgefloten in ver- band met een lijnfout op de cirkel. Nog twee minuten en 25 seconden. Schoon- derbeek/ESCA leidt met 16-17. De Arnhemmers worden afgefloten voor tijdspel en krijgen een vrije worp tegen. Van den Deijssel ligt op de bal, houdt het leer volgens de leiding te lang vast en wordt twee minuten naar de bank verbannen. Aalsmeer maakt gelijk: ver lenging. Na twee keer vijf extra speel minuten is het nog steeds gelijk (20-20): verlenging. Schoonderbeek/ ESCA leidt met 21-22. Van den Deijs sel glijdt uit, lijdt balverlies en Aalsmeer komt op 22-22. Het wordt 24-22 en 24-24 als Schoonderbeek/ESCA de laatste aanval kan uitspelen. Een te vroeg en geforceerd schot van een Arn hemmer brengt Aalsmeer in balbezit. Drie seconden voor tijd heeft de uitste kende doelman van Schoonderbeek/ ESCA geen antwoord op de laatste in zet. Aalsmeer zit in de finale. De Arn hemmers liggen minuten verslagen op de grond of zitten kromgebogen op de bank. De koele aanvoerder Van den Deijssel tekent op dat moment het wed- strijdformulier af en begint aan zijn 'cooling-down'. "We hebben er hard voor gevochten. Belangrijker voor ons is dat we in de eredivisie blijven", is het commentaar van de nuchtere handballer. Nog geen 24 uur na de uitschakeling van zijn ploeg, geeft hij training aan de herenselectie van Smeeing/BDC. Een dag later speelt hij in Hengelo met Schoonderbeek/ESCA de belangrijke competitiewedstrijd tegen Olympia (20-24-winst, waardoor handhaving is gerealiseerd) en nog een nachtje slapen verder zit hij met Smeeing/BDC in de bus, op weg naar Wolvega voor de be langrijke competitiewedstrijd tegen De Griffioen (19-16-verlies, waardoor de gradatie nog dreigt). Druk Van den Deijssel is, sinds hij drie weken geleden de tussentijds opgestapte Piet Diemei opvolgde, zeven dagen per week druk met handbal. Op maandag, dinsdag en donderdag traint hij zelf, op woensdag en vrijdag geeft hij training aan Smeeing/BDC, op zaterdag speelt hij zelf en op zondag coacht hij Smeeing/BDC. 's Ochtends vroeg ver trekt hij voor zijn werk naar Amster dam. In de middag keert hij terug, werkt hij zijn maaltijd naar binnen en stapt hij in de auto op weg naar een sporthal of schuift hij nogmaals aan tafel om een training voor te bereiden. "Dit is maar voor vier weken. Dan is het nog wel te doen." Van den Deijssel richt zich de komende drie seizoenen volledig op de techni sche begeleiding van Smeeing/BDC. Aan zijn eigen, actieve carrière komt een einde, al houdt menigeen er reke ning mee dat hij bij gebrek aan voldoen de spelers zelf het blauwgele tenue nog eens aantrekt. Het ziet er evenwel naar uit dat Smeeing/BDC volgend seizoen over een brede selectie beschikt. Het kan zijn dat Van den Deijssel het na komende zondag rustiger aan kan doen, maar het is ook mogelijk dat Smeeing/BDC promotie/degradatie wedstrijden moet gaan spelen. In dat geval kunnen de heren handballers de borst nog natmaken. De nummers ne gen en tien van de eerste divisies A en B strijden op één dag om twee plaatsen in de eerste divisie. "De breedste selectie wint het", voorspelt Van den Deijssel. Hij hoopt: vanzelfsprekend dat Smee ing/BDC na zondag vrij is van verdere verplichtingen. Dan zal hij halverwege april beginnen met de voorbereidingen op het nieuwe seizoen. Dat er op tech nisch gebied dingen gaan veranderen, is zeker. 'Tk ga meer de nadruk leggen op de in dividuele kwaliteiten van de spelers. Ze moeten constanter in hun prestatie worden. Dan kunnen sommigen naar een hoger niveau groeien. Ik ga niet veel muteren in de aanvalsspelletjes. Ik ga wel m'n eigen ideeën inpassen, maar niet op drastische wijze"aldus Van den Deijssel over het team dat het voorna melijk van de technische capaciteiten moet hebben. Geen duw- en trekwerk, maar in een hoog tempo technisch handbal, is al jaren het devies van divi sionist Smeeing/BDC. In de komende twee jaar wil 'het hand- baldier' de Soesters terug in de sub-top van de eerste divisie loodsen. Hij doelt dan op de posities vier tot en met zes. "Dan ben je na zestien wedstrijden vei lig. Hoger zullen we niet komen. De kampioen van de eerste divisie promo veert niet, want de ploegen uit de eredi visie zijn veel sterker. Er zal waarschijn lijk wel een ploeg uit de eredivisie bijko men, dus dan heb je al twee sterkere te genstanders. Bij Jahn II zijn ze momen teel ook goed bezig en dan heb je voor mij de top drie van de eerste divisie ge noemd. De eerste divisie wordt volgend jaar dus sterker. Maar ik wil het team zo opbouwen, dat we in het derdejaar een topper zijn. Dan wil ik voor een medail le spelen. En dat mag dan geen inciden teel succes zijn." Zeven dagen per week ziet Paul van den Deijssel momenteel de binnenmuren van diverse sporthallen. "Dit is maar voor vier weken. Dan hou je het wel vol", zegt de nieuwe trainer/coach van Smeeing/BDC. Van den Deijssel zal er alles voor doen om zijn doelstelling te bereiken. Als hij een beslissing neemt, is dat weloverwo gen gedaan. De super fanatieke sport man staat voor wat hij wil. Hij heeft in drie weken tijd al grip op de spelers groepvan Smeeing/BDC gekregen. En die groep staat er niet altijd om bekend makkelijk hanteerbaar te zijn. Van den Deijssel heeft het voordeel dat hij vrij wel alle spelers kent. Hij heeft ze eerder getraind en met ze samengespeeld. Van den Deijssel kent zijn pappenheimers, geeft ze ruimte voor een geintje, maar is wel de baas. Hij praat, de spelers luiste ren, hij doceert, de spelers leren. Inzet Twee dagen voor de ontmoeting met De Griffioen vertelt hij zijn spelers: "Degenen van jullie die gisteren (don derdag-red.) bij de wedstrijd waren, hebben kunnen zien dat je met inzet veel kunt bereiken. In de rust 13-6 ach ter en terugkomen tot 13-14. Dat gaat niet met mooi handbal, maar met van dik hout zaagt men planken." De spelersgroep knikt instemmend. nj I I

Soester Courant | 1993 | | pagina 13