Dit is big deal En dit zijn de knallers van deze week: 369 299 C1000 Plan kazerne/Beukendal afgeraden auto smeeing 19 20 Feestelijk OpenHuis 'Binnenkort Grand Prix in Soestdijk' m Slaaprijk Soesterberg... ...specialist tot in detail. UW tiuis eigen j is 9oU j RUST E 5 3 Actueel 11 Sport 15 Varia 18 Cultuur 19 Op Soest Toeval wordt realiteit bij monument s Miracoli saus Kanis en Gunnink koffie Salustiana's vvaar d aan sa Projectgroep: 'Te duur en te weinig voordelen' HET VLEESCENTRUM Brand door peuk in benzinebak Sulo's in brand Pijperpad wordt 'omgedraaid' GOEDKOPER HUURT U NERGENS Actie op Hellingweg en Korte Bergstraat tegen verkeersbeleid ém Slaapbanken .SLAAPRllK net 2 kilo C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars WASIEL STEITNER Verplaatsen van de brandweerkazerne naar sporthal Beukendal is te duur en levert nagenoeg geen voordelen op als het gaat om uitruktijden. Het bouwen van een sporthal aan de Bosstraat is een nog slechter plan. Tot die conclusie komen ambtenaren van de gemeente Soest en mede werkers van een extern adviesbureau naar aanleiding van het initiatief voorstel van de PvdA, WD en D66. Het rapport van de projectgroep is gisteren opnieuw in het college besproken. Het standpunt van burge meester en wethouders kon niet meer in deze krant worden meegeno men. Het plan komt op maandag 29 maart ter sprake in de commissie ABZ en op donderdag 15 april in de gemeenteraad. Wethouder Jan Menne ontving zater dag van initiator Rinus Valk 648 hand tekeningen voor het behoud van Beu kendal als sporthal. Foto: Goos van der Wilt. De totale kosten van het plan worden door de PvdA, WD en D66 geraamd op vier miljoen gulden. Daarvoor zou Beukendal worden verbouwd tot ka zerne en zou aan de Bosstraat een nieu we hal kunnen worden gebouwd, waar eventueel ook Smeeing/BDC en Shot plaats zouden krijgen. De projectgroep van de gemeente Soest komt tot de slotsom dat het plan een grotere investering vergt. Alleen de verbouw van de sporthal tot kazerne komt volgens de projectgroep al op 3,1 miljoen gulden (tegen 1,3 miljoen vol gens de drie partijen). Een brandweerkazerne op de hoek van de Beukenlaan en de Dalweg biedt wei nig voordelen, meent de projectgroep. De achterliggende gedachte van het plan is dat de brandweerkazerne op een meer centrale plaats in de gemeente komt te liggen. De uitruktijd zal echter slechts marginaal verbeteren. De kans op slachtoffers daalt met twee procent en de materiële schade daalt met vier procent. Die percentages verantwoor den niet de hoge investering, aldus de projectgroep. Een kazerne aan de Beu kenlaan zou ook verkeerstechnische problemen met zich meebrengen, om dat de infrastructuur dan moet worden aangepast. De projectgroep vraagt zich af of er dan niet beter een geheel nieuwe kazerne zou kunnen worden gebouwd. Als mogelijke locatie wordt de hoek van de Koningsweg en de Clemens- straat genoemd. Kinderen De Bosstraat is daarnaast geen geschik te plek voor een sporthal. Een sporthal moet centraal liggen, het verkeer moet makkelijk kunnen worden ontsloten, zonder gebruik te maken van woonstra ten. De Bosstraat voldoet niet aan die criteria. Vooral voor de jongere kinde ren, die tussen 16.00 en 19.30 uur ge bruik maken van de sporthal, is de Bos straat niet wenselijk, stelt de project groep. De ambtenaren zien het wel zitten om de gymzaal aan de Heideweg tegen de vlakte te gooien, op die plek huizen te bouwen en voor tafeltennisvereniging Shot een ander onderkomen te zoeken. Wat betreft dat laatste wordt onder meer gedacht aan de gymzalen van de Kardinaal Alfrink Mavo. De verhuizing van Shot kan budgettair neutraal ge- schieden.Handbalvereniging Smeeing/BDC kan aan de Henriëtte Blaekweg blijven zitten. De Vereniging Sportraad Soest lanceerde anderhalve week geleden al het voorstel om het clubhuis van de handballers te vervan gen door nieuwbouw. Dat kan voor een belangrijk deel worden gefinancierd met vrijkomende lasten van het terrein van de opgeheven voetbalvereniging Soesterberg. Handtekeningen Wethouder Jan Menne ontving overi gens zaterdag uit handen van Rinus Valk een schrift met 648 handtekenin gen. De exploitant van restaurant Beu kendal startte in oktober, na het be kendmaken van de plannen van de PvdA/WD/D66 een handtekenin genactie voor behoud van sporthal Beukendal. In een tijdsbestek van an derhalve maand zetten gebruikers van de sporthal, ouders van kinderen en an dere belanghebbenden hun krabbel op de lijst. Valk is niet de deuren langs ge weest, maar heeft de lijst uitsluitend in Beukendal neergelegd, zodat de bezoe kers van de hal konden tekenen. "Mocht Beukendal toch moeten ver dwijnen, dan vragen wij of de sporthal op een goed bereikbare plek kan komen en niet aan de Bosstraat", zei Valk. Menne was onder de indruk van het aantal handtekeningen. "Dit is een overduidelijk bewijs dat dit leeft bij de gebruikers. Dat zal zeker meewegen als we een besluit nemen. Jullie gooien ho ge ogen dat de sporthal hier blijft staan", sprak Menne de exploitant en de sporters hoop in. Valk memoreerde ook het sociale aspect. "Hier gebeurt nooit iets vervelends. De sporters voe len zich hier thuis." Fiat's Tipo 26.050,* Nu in de inruilaktie 23.850,- Nu bij Smeeing met 3000,- korting, omdat de nieuwe voorjaarscollectie er weer aan komt Leaseprijs vanaf 699,- per maand inruilwaarde van uw huidige auto volgens ANWB-koerslijst de dealer die pas tevreden is. als u dat ook bent AMERSFOORT, Amsterdamseweg 19. Tel.: 033 - 635535 SOEST, Koningsweg 14. Tel.: 02155-13227 Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 VARKENSHAAS per kilo17?5 GRILLBURGERS 5 stuks 59° SCHNITZELS gepaneerd per kilo1 3?° Altijd kwaliteit en betaalbaar. VRIJDAG H ZATERDAG MAART 1 MAART Bij Edskes in Soest SHOW VAN DE GROOTSTE EN BESTE KOLLEKTIES GORDIJNEN, VITRAGES, VLOERBEDEKKINGEN EN BINNEN- EN BUITENZONWERINGEN. Bewoners hebben hart voor supermarkt. 'Meer schade na komst van bussen'. College kiest ook voor fietspad op de Bosstraat. Soest vraagt fors geld voor ballonvaarten. Handballers: niet meer in eigen handen. Voorsprong SEC-zondag groeit weer. Dames Stam/SoVoCo afgeserveerd. Soest gooit zijn eigen glazen in. Zeeuwse scrabbelaars op NK in Soest. KBO kiest nieuwe praeses. Vlaming wint Rinke Tolman-prijs. Vol pension: rijksdaalder per dag. De brandweer moest vrijdagmiddag uitrukken na een melding vanaf de Akkeren, waar brand was ontstaan in de kelderverdieping. Een 16-jari- ge Soester was daar zijn bromfiets aan het schoonmaken en had in een ondoordacht ogeblik zijn brandende sigarettepeuk in een plastic bakje met afgewerkte benzine gedepo neerd. Hij had nog geprobeerd het vuur uit te trappen, maar de brand weer had aan één straal genoeg om het te blussen. Een kozijn bleek te zijn verbrand en verder ontstond er enige rook- en roetschade. De omgeving rondom het herden kingsmonument aan de Kampweg in Soesterberg werd enkele jaren gele den gerenoveerd. Naast een parkeer plaats met aanplanting, werden ook 33 plataanbomen geplant. Onlangs viel juist dit aantal van 33 op in het kader van het gedenken van de "de 33 van Soesterberg". Op donderdag 19 november 1942 werden 33 verzetsstrij ders op het terrein van de Vliegbasis Soesterberg gefusilleerd. Meer hierover kunt u lezen in het boekje "De 33 van Soesterberg", te verkrijgen bij de Afde ling Voorlichting van de Vliegbasis Soesterberg. Na informatie bij de plantsoenendienst van de gemeente Soest, bleek dit aantal van 33 bomen puur toeval te zijn. In overleg met de gemeente Soest wordt gedacht om deze bomen als een pos- thuum eerbetoon te benoemen aan de ze 33 dappere mensen. Mogelijk dat dit in het gedenken van 4 mei a.s. betrok ken kan worden. Politie en brandweer kwamen in de nacht van zaterdag op zondag driemaal achter elkaar in actie voor het blussen van een aangestoken brandje in een vuilniscontainer. Dat gebeurde aan de Birkstraat, de Koningsweg en de Nieu- weweg. Van de daders ontbrak elk spoor. Het College van B. W. heeft besloten het eenrichtingverkeer op het Pijper pad om te draaien"Tot nu toe rij dt het verkeer deze straat vanaf de Van der Wijdenstraat in, om er bij de Obrecht- straat weer uit te komen. Volgens B. W. en de gemeentelijke werkgroep ver keer is het inderdaad beter de verkeers- richting om te draaien, zodat men straks vanaf de Obrechtstraat het Pijperpad kan inrijden en er bij de Van der Weij- denstraat - waar veel beter "uitzicht" bestaat - weer uitrijdt. Het College reageert hiermee op klach ten van bewoners van het Pijperpad. "Dit komt ten goede aan de veiligheid en de vrijheid van het verkeer," aldus het gemeentebestuur. Het besluit treedt volgende maand in werking. Luxe- en bestelauto's vanaf Seat Marbeila 25,- Seat Ibiza35,- SeatToledo45,- Seat-dealer voor Soest-Baarn e.o. AUTO VAN DOORN BK Waarborg voor goede service Laanstraat 82 - Soest - Tel. 02155-21719 De één reed in onverminderde vaart door, de ander verontschuldigde zich onder het mom dat hij 'toevallig' langs kwam. Er waren zaterdag middag enthousiaste, begrijpende, maar ook norse reacties op de actie van de bewoners van de Hellingweg en de Korte Bergstraat. Menigmaal verhiefen zij ten gemeentehuize hun stem om hun ongenoegen over het sluipverkeer in hun woonstraten kenbaar te maken. Na twee jaar tever geefs aan de bel te hebben getrokken, werd zaterdag de eerste actie ont ketend. Aan één zijde van beide straten hebben de bewoners hun auto geparkeerd. Alle automobilisten die door de straat rijden krijgen een petitie en een bloem aange boden. Ook middels tientallen span doeken maken de bewoners hun stand punt duidelijk. 'De maat is vol', 'Wij zijn nog niet gezwicht, deze weg moet ook dicht', 'Eerlijk zijn allicht, dan alle stra ten open, of dicht' en 'Deze uiting is voor de afsluiting' zijn enkele voorbeel den. Om tien over twaalf arriveert de politie. Of de openbare orde niet in gèvaar komt, luidt de vraag. "Nee, dat is niet de bedoeling. We willen niet de mensen pesten. Het is niet hun schuld dat ze hier rijden, maar de schuld van de gemeen te", luidt het antwoord. In de petitie ha len de bewoners, zonder dat haar naam wordt genoemd, uit naar wethouder Mieke S winkels van verkeer. Zij krijgt als lid van het college de volle laag en wordt ervan beschuldigd dat ze niet naar de bewoners wil luisteren. "Door resolute en éénzijdige afsluiting van de wijk is onze straat een racebaan gewor den en bijzonder onveilig. Dit hebben wij, en u, indirect te danken aan een wethoudster die niet wil luisteren, ter wijl er goede plannen zijn gemaakt." De automobilisten kunnen onderaan de petitie lezen: 'Wij begrijpen uw irritatie en ongemak voor deze paar minuten, maar wij willen geen snelweg voor de deur. U wel dan?" De politie toont begrip voor de actie voerders die beloven dat de bussen van ^voor beter slapen specialist in Aan het oog onttrokken, zeer belangrijke details als bijvoor beeld het uitklapsysteem bepaalt in belangrijke mate duurzaamheid en de gebruiksvriendelijkheid van een slaapbank. Dagelijks gebruik stelt andere eisen dan spora disch gebruik. De adviseurs van Slaaprijk zoeken het systeem dat bij u past. Slaaprijk Soesterberg is eveneens tot in detail gespecialiseerd in: Qslaapadvies Qslaapkamers Qkasten Qwaterbedden Qdekbedden/overtreksets/kussens SOESTERBERG Amersfoortsestraat 22, Soesterberg. Telefoon 03463 - 53770 (vrijdagavond koopavond) Slaaprijk bevindt zich in Kela Kreatief Wonen pot 250 ml. pak 500 gr. hand- en perssinaasappelen Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02I55-I625! w Spitsuur in Soestdijk. Foto: Johan van Beek Centraal Nederland (CN) vrije door gang zullen krijgen. Even later zit de T-splitsing van de Hellingweg, de Korte Bergstraat en de Van Straelenlaan pot dicht. Van twee zijden zijn auto's aan gekomen en op de Van Straelenlaan moet een buschauffeur stoppen, terwijl in geen velden of wegen een halte is te herkennen. De chauffeur maakt zich zorgen om zijn reisschema en neemt te gen wil en dank de bloem en de petitie in ontvangst. Het is onwaarschijnlijk dat de bloem in een vaasje is gezet. Nadat ze het doel van de actie hebben begrepen, maken twee jongemannen in een personenauto hun excuses. "Wij komen hier nooit, maar moeten van daag naar De Vangrail." Ze vervolgen hun weg, maar moeten de versnelling niet veel verder noodgedwongen in de achteruitstand zetten: Tegenliggers. Raadslid Cees Boerkoel, alias burger Cees Boerkoel, komt fietsend naderbij. De bewoners herkennen de man die zich twee weken geleden opwierp als hun 'pleitbezorger' en reiken hem een bloem aan. Intussen zijn in een half uur tje ongeveer vijftig auto's gepasseerd. "De meeste mensen reageren enthou siast", roept een actievoerster. Het probleem van het sluipverkeer wordt daar evenwel niet mee opgelost. De mechanische beïnvloedbare afslui ting is nog niet door de gemeente be steld; het besluit om alle straten open te gooien en éénrichtingsverkeer in te stel len, is nog niet gevallen. De spandoe ken zullen dan ook nog wel eens uit de kast worden gehaald. 'Geen gezeur, be ken kleur', Dit verkeer willen wij niet meer' en 'Binnenkort Grand Prix in Soestdijk'. Telefoon: 02155- 19600

Soester Courant | 1993 | | pagina 1