o# tOü ~lMMt Kunst te zien in Soester 'wandelgangen' Geen hoogtevrees op basisscholen Diploma-uitreiking Jeugd EHBO Soest Reumafonds stilt de stille pijn WOENSDAG 17 MAART 1993 SOESTER COURANT PAGINA 4 Expositie Cor van Tol tot en met 12 april Meningen van lezers 'Het verloren landschap' 1993 - Ouderenjaar: in Soest werkelijkheid of een farce? Schone straat De 'irritatie' van een burger (zonder pet) Tv, sieraden en video gestolen Paaspakketten voor Poolse vrienden Gaatjesboorder slaat toe aan de Draailier De Driesprong en de Achtbaan doen mee aan prijsvraag Collecte van 21 tot 27maart Juniorenteam wint districtswedstrijd EHBO vraagt uw aandacht voor: Ontwerp- hinderwetvergunning Hinderwetvergunning Verordening gemeentelijke identiteitskaart Bouwzaken Aangevraagde bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen En GARDE Sinds afgelopen vrijdag is in de "wandelgangen" van het Soester gemeentehuis de expositie te be wonderen van werken van de oud- Soester kunstenaar Cor van Tol. De tentoonstelling werd officieel geopend door Luk Robijns, sche pen (=wethouder) van cultuur in de Vlaams-Limburgse gemeente Borgloon. Een uitgelezen gezelschap kunstmin naars uit Soest en andere verre oorden vervoegde zich 's avonds om zeven uur - voorafgaande aan de literaire manifes tatie in de raadzaal - in het gemeente huis, waar zij werden verwelkomd door wethouder Jan Visser. Die liet weten er trots op te zijn dat Van Tol de weg terug naar zijn oude woonplaats had weten te vinden. Robijns hield vervolgens een betoog, waarin vooral de taalproblematiek in België, aan de orde kwam. Van Tol had zich tijdens zijn verblijf in Vlaams-Lim burg daarbij ook betrokken had ge voeld. De expositie heet daarom niet ten onrechte "Landschappen aan de Ik heb een man, dat is een echte Soester. Als hij het landschap van Soest ziet wordt hij steeds woester. Voor hem is het zijn boerendorp niet meer, Dat ziet hij voor zich keer op keer. De polder die kan hem noch bekoren, Die is voor Soest noch niet verloren. Maar als hij door het veen loopt, Dan bemerkt hij, hier is menig boeren huisje gesloopt. Wanneer hij op de Eng het beziet, Geloofd hij z'n eigen ogen niet. Wat daar niet allemaal is neergezet, Dat gaat hem waarlijk boven zijn pet. Dat is toch zijn boerendorp niet meer. Hij loopt er over te piekeren keer op keer. Hoe heeft dat kunnen gebeuren. Hij kan er wel om treuren. Zelf kijkt hij noch op de oude toren. Die is hersteld, dus niet verloren. Een stukje van de Eng, kan hij noch be kijken. Zo ver zijn ogen het kunnen bestrijken. Maar graag zag hij op de Eng weer ko ren. Zoals tarwe, rogge, gerst en toebeho ren. Het landschap, gaat hem zeer aan zijn hart. Hij denkt aan vroeger, met heel veel smart. Het is in Soest pompen of verzuipen. Maar hier krijgt hij haast van de stuipen. Hopenlijk blijft Soest nu verders Soest. Want anders wordt hij weer zo woest. 'Het verloren landschap' dat doet hem echt verdriet. Dus Edelachtbare Heer de burgemees ter, wethouders en aanverwanten, Zuinig op natuurbehoud, dan behou den die ook hun klanten. Janny Kaats-van der Rijd Op 9 maart j.1. was het dan zo ver! De Vereniging Groepswonen Ouderen Soest (GOS) zou haar 4e Algemene Ledenvergadering houden. Juist deze vergadering was voor GOS zo belang rijk, omdat de le initiatiefwoongroep eindelijk - na ruim 3 jaar - haar doelstel ling kon verwezenlijken: 'Er wordt ge bouwd!' Het project van 23 wooneen heden kan eind van dit jaar worden be trokken. De Vereniging wilde dit jaar extra be langstellenden trekken voor het feno meen groepswonen om de continuïteit van GOS te kunnen waarborgen. Er werden dan ook (behalve aan de leden) 10-tallen extra uitnodigingen verzon den. De presentatie in de Vijverhof werd verrijkt met een keur van tekenin gen, foto's knipsels e.d. Kortom alles wat in de afgelopen jaren verricht is kwam aan bod. En wie kwamen er die avond? Natuur lijk de leden en wat belangstellende ou deren, maar van alle uitnodigingen aan outsiders kwam er niet één opdagen. De gemeente Soest (dus de 'politiek') - Vergeet het maar; De plaatselijke en regionale pers - Ver geet het maar; De bouwer - Vergeet het maar; De architect - Vergeet het maar; De Woningbouwvereniging - Vergeet het maar; De Ouderenbonden - Vergeet het maar; enz. enz. enz. 1993 Ouderenjaar? Laat me niet la chen! Een uitermate teleurgesteld GOS-lid, J. Kruijskamp Het is prettig dagelijks het wel en wee van Soest en omstreken op de kabel krant te kunnen meebeleven. Afgelo pen week verscheen er een spotje op de kabel: 'Goede daad, schone straat'. Daar staan wij volkomen achter. Ech ter, in deze spot werden, u raadt het al, de hondebezitters weer eens aange sproken. Jammergenoeg zijn er nog steeds mensen die de behoeften van hun hond op straat of op de stoep laten liggen. Dat geeft veel ergernis. Ik vind het alleen niet juist dat het vingertje zo dikwijls opgeheven wordt tegen de hondebezitters. Zelf wandel ik dage lijks met m'n aangelijnde hond, gewa pend met een aantal zakjes, de voorge schreven 'hondenroute' naar de Jacht huislaan. Graag wil ik u opnoemen wat ik alzo op mijn route op de straat en in de groenstroken aantref. Dat zijn: shagzakken met de schuifjes voor vloeipapier, lege sigarettendoos jes, kauwgomstrips, frisdrankverpak kingen en blikjes, reclamemateriaal, patatbakjes, plastic tassen en in de tijd van een paar maanden plm. 40 lege drankflessen. Heel hinderlijk is ook het nalaten van onderhoud aan bomen en struiken die vanuit de tuinen over de paden hangen. Vooral met nat weer moet je oppassen dat de bril niet van je neus wordt gelicht. Destijds beloofde de afdeling groenza- ken van de gemeente aan dit soort toe standen iets te doen. Op mijn route heb ik dat nog nooit kunnen waarnemen. Afgelopen vrijdag trof ik tot mijn ver bazing enige flinke paardehopen aan op het trottoir voor de modezaak op de hoek van de Regentesselaan. Wie schreef er iets over hondebezitters? Jaarlijks betalen wij een aardig bedrag aan belasting voor het bezit van een hond. Voor honden gelden tevens aller lei beperkende maatregelen. Ik vraag me af, hoe is dat geregeld voor katten, paarden en duiven die ook dikwijls voor de nodige vervuiling zorgen? Niet een kleine groep mensen kan verantwoor delijk gesteld worden voor een schone straat, wij allemaal zijn daar verant woordelijk voor. W. Schaap-Vlug Omdat je als fractievoorzitter twee pet ten hebt is het toch logisch datje één van die twee petten opzet als je als 'burger' je zegje wilt doert. Mag een fractievoorzitter - waarvan be kend was dat hij tegen de genomen maatregel was - zijn eigen visie niet in openbaar bekend maken? Men wist dat de leden van de fractie van de PvdA tegen het voorstel hadden ge stemd; waarom mogen leden van deze partij dan niet met de pet van een burger op, dit nog eens duidelijk maken? Ik denk dat de andere raadsleden dit optreden met zoveel afkeurende woor den en aantijgingen aan het adres van deze burger hebben gespuid omdat zij zelf deze 'kans' om stemmen te verga ren niet hebben aangegrepen. Zouden ze echt zelf geloofd hebben dat zo'n op treden werkelijk stemmen winst zou opbrengen?? Het zou veel belangrijker zijn geweest als zij met z'n allen het 'probleem' van deze maatregelen hadden besproken, met als 'basis' het grote ongenoegen dat bij vele inwoners van Soest - dus kiezers - is ontstaan. Je zou gezien de vele reacties op dit plan van de inwoners het idee krijgen dat de 'stem' van de burger - dus ook van Boerkoel - niet belangrijk is. Leden van de raad, gekozen door de in woners van Soest met het doel de belan gen van deze inwoners te behartigen, gaat nog eens met z'n allen het 'pro bleem' bespreken, en houdt dan wel re kening met de inbreng van de kiezers, zodat toch nog een ander beleid kan ko men. Piet de Roos V.l.n.r. Luk Robijns, Jan Visser, Cor van Tol. Foto: Goos van der Wilt. grenzen van ons taalgebied" en omvat bijvoorbeeld schilderijen van het Wad dengebied tot diep in het Belgische. Van Van Tols hand zijn ook enkele ge dichten in de expositie opgenomen. Robijns herinnerde eraan dat een voor afgaande expositie in Borgloon een groot succes was geworden en stond uitgebreid stil bij het begrip "taal grens", dat in België - denk aan de woe lingen in de Voerstreek - nu eenmaal een veel reëler betekenis heeft dan in Nederland. Volgens Robijns heeft in het werk van Van Tol alles een beteke nis: bomen, beekjes, bergkammen en wat niet al. Hij hoopte dat de expositie in Soest minstens evenveel succes zou hebben. Na afloop van de officiële opening bood Visser zijn Vlaamse collega een das van de gemeente Soest aan; voor Van Tol was er het boekje "Monumen taal", waarin de bezienswaardigheden van Soest zijn vastgelegd. Tot en met 12 april kunnen bezoekers van het gemeentehuis een blik werpen op de twintig zeer kleurrijke acryl-schil- derijen, die zijn opgehangen in de gang naast de raadzaal. In het trappenhuis zijn ongeveer elf tekeningen te zien. De werken zijn niet te koop. Via de achterzijde van een woning is donderdagavond een inbraak gepleegd aan de Lange Brinkweg. De dader ging er vandoor met een televisie, een video recorder en sieraden. TOWARZYSTWO PRZYJAZNI Vereniging Soest - Kedzlerzyn/Koile De vereniging SKK (Soest-Kedzier- zyn/KozIe) vertrekt donderdag 1 april weer met een aantal pakketten naar Kedzierzyn/Kozle. Het gaat daarbij om goederen voor Caritas, kinderhuis en ziekenhuis. Maar er is ook plaats voor de pakketten die velen in Soest (en omgeving) willen laten bezorgen in Kedzierzyn/Kozle. Pakketten voor vrienden en bekenden kan men maandagavond 29 maart en dinsdagavond 30 maart inleveren bij de voormalige bakkerij van Senten, Steen- hoffstraat 50 te Soest. Van 19.00 tot 20.00 uur worden de pakketten in ont vangst genomen. Transportkosten per pakket van maximaal 10 kilogram f 12,50 (leden van de vereniging f 7,50). Bij het geadresseerde pakket graag een extra kaartje met de afzender en het adres waar te bezorgen. Na dinsdagavond 30 maart worden geen pakketten meer aangenomen, om dat woensdag al de grensformaliteiten moeten worden voorbereid. Het trans port gaat van Soest rechtstreeks naar Kedzierzyn/Kozle en in principe wor den alleen pakketten meegenomen voor Kedzierzyn/Kozle. In overleg kan een enkel pakket voor een plaats langs de aanrij-route naar Kedzierzyn/Kozle ook worden meegenomen. Informatie kan worden verkregen bij Bert Krijger, tel. 16959, Lenie van Logtestijn, tel. 22734 of Jan Strietman, transportcoör dinatie tel. 10149. Een "gaatjesboorder" heeft in het afge lopen weekeinde zijn slag geprobeerd te slaan in een woning aan de Draailier. Vermoedelijk werd hij tijdens het werk gestoord door het alarm, of hij vond niets van zijn gading, want op het eerste gezicht bleek er niets vermist te worden. Jupiter, Saturnus, de maan, de pla neet X en leraren die 'in de ruimte mogen zwammen'. Op De Drie sprong en De Achtbaan verkeren leerlingen en schoolteam in hogere sferen. Van hoogtevrees is geen sprake meer sinds de scholen zich hebben ingeschreven voor een prijsvraag over sterrenkunde. In 1643 werd in Utrecht de derde offi ciële sterrenwacht van de wereld opge richt. De Utrechtse Sterrenkunde heeft in verband met het 350-jarig bestaan een prijsvraag voor de groepen zeven en acht van het basisonderwijs uitge schreven. De scholen moeten een pro ject opzetten, dat wordt beoordeeld door een jury. Reuma wordt wel eens genoemd de ziekte van De Stille Pijn. Ruim 350.000 Nederlanders lijden eraan, maar toch laten zij zelden hun stem horen. Zij demonstreren niet; zij kunnen im mers niet lang staan. Zij staken niet; de meesten zijn blij dat zij hun werk kunnen doen. Zij houden geen protestacties op het Binnenhof, al luidt de Reumapatiën- tenbond steeds vaker de noodklok. Zij proberen in stilte zo goed mogelijk te functioneren, daarbij geholpen door het Nationaal Reumafonds. Het Reumafonds draagt zorg voor: aanpassingen in huis en op het werk; mogelijkheden om op vakantie te gaan; voorlichting over de ziekte d.m.v. films, folders, brochures en symposia; contact met lotgenoten in verenigin gen; financiering van het wetenschappe lijk onderzoek en het onderwijs op uni versiteiten. In 1992 kon daarvoor 18 miljoen gul den worden uitgegeven, mede dank zij u. Geef daarom het Reumafonds ook nu een flinke 'pijnstiller' tijdens de jaar lijkse collecte van 21 tot 27 maart. U kunt dat doen in de bus van de collec tant^) of per overschrijving op bank rek. no.: 70 70 70 848 of giro: 324. Bij voorbaat dank. rrnns' 1 L'j g.j-71 Zaterdag vond de feestelijke uit reiking plaats van de jeugdcertifi- caten EHBO in het EHBO-ge- bouw aan de Parallelweg. Vooraf gaand aan de uitreiking werden de jeugdwedstrijden A en B gehou den. Dat lopen met een walkman op gevaar lijk is, was het onderwerp bij de jeugd wedstrijden A, bleek uit het ongeluk, waarbij een jongeman met zo'n appa raat een vrouw op een fiets onderstebo ven liep. De ontstane wonden werden op deskundige wijze door de jeugdige EHBO-ers verzorgd, waarna de dokter de behandeling overnam. Bij de jeugd wedstrijden B werd hulp verleend bij een typisch ongeval in huis: bij het bak ken van pannekoeken spatte kokend heet vet op de hand van de moeder. De zoon die te hulp kwam struikelde over slingerend speelgoed. De twee wed- strijdploegen verleenden eerste hulp bij de brandwonden op de hand en de ver stuikte enkel van de aangesnelde jonge- De M. van Herwaardenwisselbeker voor de jeugdwedstrijden A, werd uit gereikt door de schenkster, het erelid mevrouw M. van Herwaarden, die de beker na een inspirerend woord tot de jeugd, uitreikte aan het team Thea, Ce- line en Ingrid. Het erelid mevrouw R. Wiemans-Hendriks reikte de door haar geschonken wisselbeker voor jeugd wedstrijden B uit aan het team Robbert, Bart en Frans. Hierbij riep zij de jeugd op om door te blijven gaan met zich te bekwamen in EHBO om zo dienstbaar te kunnen zijn. Tenslotte reikte de voorzitter, nadat hij de opleiders me vrouw J.H. Kok-van Daatselaar en de heer F. Hoogeweg bedankt had voor hun inzet bij de instructie van de jeugd, de jeugdcertificaten uit. Geslaagd voor het jeugdcertificaat A zijn: Fiona van den Berg, Jolanda Biemans, Milika Blankers, Jeanne Demage, Ly- dia Geluk, Madeion Grant, Daniëlle van Grootveld, Liesbeth Lergner, Celi- ne van Lit, Stephanie Mouwen, Ingrid den Oude, Marlies Pellikaan, Brigitta Schlumpf, Pygar v.d. Veen, Annelies Wantenaar, Sandra Wantenaar en Thea Westeneng. Geslaagd voor het jeugdcertificaat B zijn: Maijolein Buskens, Bart Knipscheer, Jeroen Hagen, Bennie Hagen, Frans van Schalkwijk, Ilonka Sparnaaij en Anouk Steitner. Juniorenteam Het Soester EHBO-juniorenteam heeft vorige week dinsdag opnieuw de eerste plaats weten te behalen, tijdens de dis trict s-j uniorenwedstrijd in theater de Lampegiet in Veenendaal. Het Soester team, bestaande uit Natasja Valk, Frans Nieuwelink en Jaap Nieuwelink onder begeleiding van coach Rico van 't Land, mocht pas als laatste hulp gaan verle nen. Alle drie zijn ze vanaf hun twaalfde bij de jeugd-EHBO. Daar hebben ze voor het eerst kennisgemaakt met het verlenen van eerste hulp. Na het beha len van het eenheidsdiploma, wat je vanaf je 16e kunt doen, zijn ze met wed strijden mee gaan doen. Tijdens deze districts wedstrijd moesten de vijf team's eerste hulp verlenen bij een 'on geval' dat in de zaal had plaatsgevon den. De LOTUS-slachtoffers hadden er geen makkelijke opgave van ge maakt; twee werklieden, die in de zaal aan het werk waren hadden zichzelf ernstig verwond. Een van hen was ge troffen door een beroerte en de ander was geschrokken en had met de cirkel zaag zijn hand afgezaagd. De teams hadden er hun handen vol aan. Het Soester team wist gelukkig raad met de letsels en kon op de juiste manier eerste hulp verlenen. De jury kon dat waarde ren en beloonde Soest met 142 punten. Tweede werd Veenendaal met 141 punten. Op de derde plaats eindigde Mijdrecht (140). Bunnik werd vierde (124) en Loenen aan de Vecht vijfde (120). In de nabeschouwing kwam naar voren, dat eerste hulp verlenen vaak moeilijker is dan het lijkt. Geen van de vijf ploegen had kunnen achterhalen, waardoor de man bewusteloos was ge raakt. Goed waarnemen is dus heel be langrijk. Veel oefenen tijdens de oefen avonden en EHBO-wedstrijden is be langrijk. Op dinsdag 11 mei gaat het ju niorenteam in Baarn strijden om de Kneepkens beker. Lokalen op De Driesprong werden om getoverd tot zonnestelsels op schaal. Ook werd nagedacht over het eventuele bestaan van de planeet X. Het complete planetarium werd maandagmorgen door een jury in ogenschouw genomen. De zes beste scholen van de provincie Utrecht gaan door naar de finale. Zij krijgen 'hoog' bezoek, want in de finale wordt de jury gevormd door weerman Op De Driesprong verkeren het schoolteam en de leerlingen in 'hogere' sferen. Foto: Goos van der Wilt. Erwin Kroll, prof. dr. Henny Lamers (vakgroepvoorzitter van het Sterren kundig Instituut in Utrecht) en Eddy Echternach, hoofdredacteur van het sterrenkundig tijdschrift Zenit. Of De Driesprong en De Achtbaan de finale halen, is nog niet bekend. Raadhuisplein 1, tel. 93411 Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan (en bij de dependance Publiekszaken in Soesterberg) tijdens de openingsuren, ter inzage het ontwerp van de beschik king op het verzoek van: Procar Verkoop B.V., Industrieweg 30-31, voor een inrichting tot het ver vaardigen van auto-onderhoudsmidde len en reinigingsmiddelen, annex han delsonderneming, op de percelen In dustrieweg 30, Industrieweg 32 en Koningsweg 6. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp beschikking kunnen schriftelijk worden in gebracht door de aanvrager, degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar heb ben gemaakt tegen het verzoek om vergun ning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeentebe stuur worden ingediend vóór 1 april 1993. Indien men dat wenst worden de persoonlij ke gegevens van degene die een bezwaar schrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijker tijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. Bij de afdeling Milieubeheer van de gemeente Soest, Raadhuisplein 1, ka mer 2.27, ligt vanaf heden op werkda gen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan (en bij de dependance Publiekszaken in Soesterberg) tijdens de openingsuren, ter inzage de beschikking op het ver zoek van: Stichting Dorpshuis Soesterberg, Dorpsplein 17, voor het in werking hebben van een dorpshuis/diensten centrum op het perceel Dorpsplein 17. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag tijdig be zwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat waren eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA 's Gravenhage, binnen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen overeen komstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet eerder van kracht voordat op het ver zoek is beslist. Burgemeester en Wethouders, gelet op artikel 199 e.v. van de Gemeentewet, maken bekend: dat vanaf heden gedurende drie maan den bij het gemeentelijk Informatiecen trum (Raadhuisplein 1), gedurende werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad d.d. 17 december 1992 tot vaststelling van de Verordening op de gemeentelijke identiteitskaart. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek, met toepassing van het daarbij ge noemde voorschrift, vergunning te ver lenen voor: 1. het bouwen van een tuinbouwkas met aanbouw, Hellingweg 1 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning); 2. het geheel vernieuwen van een woonhuis, Lange Brinkweg 35A (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 3. het uitbreiden en verbouwen van een supermarkt, Tamboerijn 11-13 (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal wor den genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen van af donderdag 18 maart 1993, eventuele be zwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende die termijn ter in zage in het gemeentehuis, afdeling Ruimte lijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouw zaken), Raadhuisplein 1, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur. De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn ingediend op de aangegeven datum. Amersfoortsestraat 120A (93077): plaatsen van een carport, 2-3-93; Beetzlaan 47 (93071): uitbreiden van een woonhuis, 1-3-93; Beukenlaan 55 (93067): uitbreiden van een woonhuis, 5-3-93; Beukenlaan 72 (93085): vergroten van een dakkapel, 1-3-93; Eigendomweg 71 (93103): bouwen van een berging, 4-3-93; Heetakker 3 (93101): plaatsen van een blokhut, 3-3-93; Honingbij 47 (93081): bouwen van een garage, 3-3-93; Koninginnelaan 116 (93061): uit breiden van een woonhuis, 5-3-93; Korte Hartweg 38 (93043): uitbrei den van een woonhuis, 1-3-93; Middelwijkstraat 58 (93104): plaat sen van een blokhut, 4-3-93; Parallelwg 9-11 (93089): het (op)- bouwen van een kantine met toilet groep, 2-3-93; Pijperpad 77 (93097): plaatsen van een schuur, 1-3-93; Scalmeijerpad (93069): bouwen van een dubbel woonhuis, 1-3-93; Soesterbergsestraat 82 (93107): plaatsen van een dakkapel, 5-3-93; Van Weedestraat 8 (92051): wijzi gen van een luifel, 3-3-93; Winterkoning 94 (93099): plaatsen van een blokhut, 2-3-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag 8.30-12.30 uur. De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de aangegeven verzenddatum. Amersfoortsestraat 9 (93072): ver anderen van een woonhuis, 2-3-93; Ganzetrek 43 (93066): plaatsen van een tuinschuurtje, 1-3-93; Kornet 54 (92503): plaatsen van een dakkapel, 2-3-93; Lange Brinkweg 99 (92425): plaat sen van een overkapping boven een mestplaat, 2-3-93; Veldm. Montgomeryweg 5 (93073): veranderen van een woonhuis, 2-3-93; Veldm. Montgomeryweg 7 (93074): veranderen van een woonhuis, 2-3-93; Verlengde Talmalaan 11 (93083): plaatsen van een afdak met tuinschuur tje, 2-3-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) kunnen belanghebbenden tegen deze beslis singen een bezwaarschrift indienen. Dat moet gericht worden aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen 30 dagen na de verzenddatum van de beslis sing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouw- zaken (balie Bouwzaken), elke werkdag 8.30-12.30 uur.

Soester Courant | 1993 | | pagina 4