Hulleman optiek Studio Karla Karwoczik KIJK PROEF hothorst Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek iformatie over Bodycontour fVlbert Heijn-Smitshof onthaalt klanten op reuzetaart Evangelist trekt honderden mensen Hogere garantieprijs van gemeente voor oud-papier Grootmoeders tijd herleeft bij Baarnse grenen-hoek 'De Oude Spieghel' VERDIENEN? MMTEN- 'ORGERS SOEST Instituut voor gezichts- en lichaamsverzorging DEMONSTRATIES BIJ 'voorzieningen 3 op de woensdag- ig een uurtje over? 5 Soester Courant n wij: nvallers. Inlichtingen tel. 14152 Van Weedestraat 227 Open huis Fysio Fitness Promotions I j^Jj^WOENSDAG 24 MAART 1993SOESTER COURANT HANDEL SWAlVDELi PAGINA 11 Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Nabij test Oogdruk controle Schoonheid is de aangename combinatie van je fijn voelen en je op de juiste wijze verzorgen. CHTSCHERM-jti loei van het landelijke evene- Burg. Grothestraat 25 - T elefoon 02155 - 2 04 88 \ctiviteiten in 'Week van de Winkel' Nostalgie in Minikorf aan de Laanstraat Foto Elger Ceessinck- Laat niets te Woonwensen over Uitzenden campagne Billy Graham bij In de Ruimte een succes - 80 42 56 - Telefax 033 - 80 40 64 )e activiteiten richten zich volgende /eek dus in de eerste plaats op informa- ie over "werken in de winkel". In de aak komt een info-stand te staan, waar llerlei informatie verkrijgbaar is (ook ipBfideo) over mogelijkheden om in en supermarkt aan de slag te gaan. De tand wordt bemand door Hans Goos- ens, de nieuwe bedrijfsleider van \.H-Smitshof, en Linda van Achter- -eld, de financieel-management-assis- ente. J^raiformatie gaat dus vooral om het verven van nieuw personeel, wat vol- jens de heer Kerver bij AH-Smitshof telf nog geen probleem is. Landelijk ge- den zit de detailhandel echter te sprin- >m nieuwe medewerk(st)ers, waar iet name wordt gedacht aan school- iters, herintreedsters en mensen lie-eens-wat-anders-willen. In het win- jedrijf zijn ook oudere medewer kers met een beetje levenservaring zeer welkom, aldus Kerver. "Ze hebben zélf gewinkeld en begrijpen heel goed wat de klant wil." De klanten krijgen tijdens de winkel week een tipje van de sluier opgelicht over de verbouwingsplannen van de Smitshof-supermarkt, die volgens een "Baarn-achtig" concept nog dit jaar wordt uitgebreid en een modern AH- jasje krijgt aangemeten. Wie geïnteres seerd is kan de (voorlopige) tekeningen komen bekijken, maar ook kennis ne men van ontwikkelingen die zich nu al voordoen, zoals de automatisering (bij voorbeeld het "scan-systeem" bij de kassa's) of achter de schermen kijken Zo 'n reuze taart wordt volgende week (op 1 april) ook bij A Ibert Heijn aange sneden. in RWA De Schothorst imentatie en vniblijvend gesprek j wenst) Helling SHSSH QSEG3Q fcio Fitness Promotions houdt Ziterdag 28 maart open huis in verband met de complete afslank- cursus Bodycontour. Tussen 13.00 en 15.00 uur is iedereen welkom in het pand aan de Van Weedestraat 211. Bpzoekers kunnen meedoen aan een gratis proefles. Ook de meting body- compositie is kosteloos. Bbdycontour is een afslankcursus, waarbij een bewegingsprogramma, een voedingsplan, metingen en oefeningen voor thuis centraal staan. Belangstel lenden kunnen zich zaterdag laten in formeren over de cursus Bodycontour. Telefonisch aanmelden kan ook, tel. 23106. Bij Fysio Fitness Promotions kan men natuurlijk ook terecht voor Nauti lus-fitness, cardio-fitness, aerobic, Cal- lanetic, de sauna, de zonnebank, mas sage, of fysiotherapie. HET TARIEF: De felicitatieboodschap "io9 maximaal 3 regels groot rijn 1 regel is 30 leestekens incl. spaties) en kost slechts 17.50, met pasfoto 20,00 per felicitatie. felicitatieboodschap OPGEVEN. Voor het opgeven von uw felicitatieboodschap kunt u gebruik maken van de onderstaande bon. Natuurlijk kunt u ook even JW»,er Courant, i Weedestraat 227, Soest. Voor uw felicitatie vult u onderstaande bon in. De rubriek gefeliciteerd! Iedere dog op de Kabelkrant! Wij zijn trots op onze verbouwde winkel en onze nieuwe voorjaarskollektie! Vier de heropening met ons mee op 26 en 27 maart a.s. binnenlopen bij het kantoor vnn de Soester Courant, v. vrijdag 26 maart a.s. om nta.miaaf 90 leesteken, inclusief .polin Graag tot dan! "S. Eurocheque of Girobetoulkaort, of ter Couront in Soest Wij presenteren dan ook onze nieuwe kollektie in de prettige sfeer van onze winkel met 5 modeshows op: 10.30 14.30 en 19.30 uur. Zaterdag 27 maart a.s. om 11.00 14.00 uur. Deze keer zijn de kaarten gratis! Reserveren en afhalen is wel nodig i.v.m. de beperkte ruimte. Ine Berens Gerda Kuijper KONINGINNELAAN 22 - SOESTDIJK TELEFOON 02155 - 2 59 96 BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 -1 38 59 's Maandags gesloten Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Bel of kom lanas voor een afspraak, telefoon 1 38 59. >e Albert Heijn-supermarkt aan e Smitshof presenteert zich vol- IjD DA A Q ende week tijdens de "Week van 1 1 Ie Winkel" - 29 maart t/m 3 april - een bijzondere manier aan het p een >óester publiek. Het belangrijkste iient: het imago van de detailhan- lel Verbeteren, krijgt gestalte met liverse activiteiten. Ook de klan- en nemen daar wat van mee. ^am r"~ -f ^gens directeur C. Kerver van de PyfrliZw ir VHfsupermarkt is dat imago soms wat ~ir stoffig". "Maar als je achter de scher- neökijkt krijg je gauw een ander beeld, in dan zie je dat bijvoorbeeld een su- Tgl QO-j ce 4 Ar lermarkt een modern en levendig be- op- I 0044 Irijais, waar mensen met veel inzet ^verï leveren dat aan hoge kwaliteitsei sen ^noet voldoen. Denk alleen maar an het omgaan met computers en al- 2rl® systemen." f r---r-'i" 77 maart: r ïatèrdagMmaart: i v£l0 0E-l6.00u«r: Fred Butter (l.) en Roel Burgman in de zaak in de Baarnse Minikorf. Voor Fred is "De Oude Spieghel" voor al een aangenaam tijdverdrijf, naast zijn hoofdberoep: zanger/acteur. In die hoedanigheid viert hij momenteel triomfen met de musical "Cats", waarin hij een hoofdrol vertolkt. De dagelijkse leiding is in handen van Roel Burgman - afkomstig uit het onderwijs - die alle da gen in "De Oude Spieghel" aanwezig is. Even snuffelen De loop zit er inmiddels goed in. Met het onderkomen in de Minikorf, de ge zellige passage in de Baarnse Laan straat, zijn de ondernemers dan ook zeer tevreden. Veel mensen die er ei genlijk voor andere dingen moeten zijn komen graag even snuffelen bij de gre nen-hoek waar niet alleen meubels maar ook allerlei 'kleingoed' - email, blik, glas, siervoorwerpen, schilderijen, lampen, spiegels - en cadeau-artikelen verkrijgbaar zijn. Het aanbod varieert van bijvoorbeeld een nostalgisch petro leumstel en een theezeefje tot een prachtige antieke wandspiegel of een schitterende Elzasser klok. "Betaalbaar antiek", zo laat het aanbod van "De Oude Spieghel" zich het beste samenvatten. Roel en Fred hechten bo vendien aan een persoonlijke service, ook bij de aflevering (binnen straal van 50 kilometer gratis!) van de aangekoch te artikelen. De zaak aan de Laanstraat 87 A is van dinsdag t/m donderdag ge opend van 9.00 tot 18.00 uur, op vrij dag tot 21.00 uur en op zaterdag tot 17.00 uur. De instellingen en andere organisaties die oud-papier inzamelen en dat bij pa- pierverwerkende bedrijven brengt, krij gen voortaan in ieder geval een dubbel tje per kilo. Als de papierhandel bij voorbeeld één cent geeft voor een kilo, legt de gemeente negen cent bij. Op dit moment moeten bijvoorbeeld scholen twee cent aan de papierhandel betalen voor elke kilo papier die wordt opge haald. In dat geval betaalt de gemeente twaalf cent per kilo aan de betreffende vereniging. De gemeente vult het be drag steeds aan tot een dubbeltje, met een maximum van twaalf cent. De gemeente had de garantieprijs vorig jaar al met drie cent verhoogd. Dat werd besloten om verenigingen in de gelegenheid te stellen een container te huren, waarin het papier kan worden verzameld. De garantieprijs van de gemeente Soest voor oud-papier wordt ver hoogd tot maximaal twaalf cent per kilo. De subsidie-regeling is al leen bestemd voor plaatselijke in stanties, verenigingen, scholen en kerken. De gemeenteraad nam donderdag het initiatief-voorstel van Gemeentebelan gen Groen Soest en de WD aan. Met de hogere garantieprijs wil de gemeente bereiken dat verenigingen en instellin gen oud-papier blijven inzamelen. Dat werkt zelfs kostenbesparend voor de gemeente. Het oud-papier dat bij het huisvuil wordt afgegeven, kost-de ge meente 180 gulden per duizend kilo. De subsidie-regeling kost de gemeente per duizend kilo maximaal 120 gulden. Komt dat zien! Komt dat proeven! De Scholtes-kok demonstreert de nieuwste kookplaten en ovens van dit topmerk. En vragen staat vrij: alles wat u weten wilt over gebruik en onderhoud van deze moderne keuken- apparatuur. En wat de kok maakt waar u bijstaat, mag u proeven waar hij bijstaat. Gezellig, informatief en smakelijk! NMH0 Minervaweg 3, 3741 GR Baarn, telefoon 02154-16246. Sinds een paar weken is in de Baarnse Minikorf (Laanstraat) een opmerkelijke zaak gevestigd: de grenen-hoek "De Oude Spieg hel". Grenen meubelen voeren er - zoals de naam al doet vermoeden - de boventoon. Het leeuwedeel van de aangeboden artikelen is boven dien extra waardevol, omdat het antiek is of op z'n minst afkomstig uit "grootmoeders tijd". "De Oude Spieghel" is zonder meer een lust voor het oog. De zaak is bijzonder smaakvol ingericht, doet op het eerste gezicht denken aan een huiskamer uit vervlogen tijden, en herbergt een keur aan fraai grenen meubilair, ook in Old English-stijl en "country style". De ini tiatiefnemers - Roel Burgman en Fred Butter - mikken dan ook op een publiek dat gevoelig is voor de trends op dit ge bied, en grenen meubelen zijn de laatste tijd bijzonder geliefd. Oud grenehout heeft blijvende schoon heid, vinden Roel Burgman en Fred Butter. Grenen geeft een soort warmte, aldus de jonge ondernemers. "Deze dingen hebben gelééfd, het zijn unieke stukken, die als het ware hun eigen ver haal vertellen. Dat heb je met een nieu we televisiekast niet..." Eiken, mahonie en andere houtsoorten zijn in de zaak niet te vinden - "anders wordt het een allegaartje". Daar komt bij dat grenehout in het alge meen zeker niet duurder is - en waar schijnlijk zelfs goedkoper - dan andere houtsoorten, en vandaar dat de meu bels ook bijzonder in trek zijn bij jonge mensen die hun huisraad nog moeten verzamelen. "In prijs scheelt het niet veel met meubels die je na een paar jaar weer weggooit," aldus Roel en Fred, "maar dit blijft." van de winkel waar gemiddeld tussen de 12.000 en 18.000 artikelen worden verkocht Voor ideeën en suggesties heeft de bedrijfsleiding ook deze week een extra gewillig oor. Reuzetaart Woensdag 31 maart is de dag van het personeel, en AH-Smitshof onthaalt de vaste medewerkers dan op een verras- singsontbijt. De parttimers worden aan het eind van de week speciaal "be dacht". De klanten zullen daar niet zo veel van merken, maar doen des te meer De vaste medewerkers van de super markt aan de Smitshof. op donderdag 1 april (géén grapje!), als er vanaf 9.00 's morgens een enorme taart klaarstaat - vers gemaakt door "buurman" bakker Van Buuren (die een paar jaar geleden ook al eens zo'n kunststuk bakte voor de jubilerende Avro) - met een doorsnede van drie meter: goed voor zo'n 600 smakelijke porties! De 'eerste 600 klanten kunnen die dag dus genieten van een kopje kof fie én een stukje overheerlijke taart. Ongeveer dertienhonderd mensen hebben gedurende vier avonden bij stichting In de Ruimte de campagne van Billy Graham gevolgd. De evangelist was van donderdag tot en met zondag via een satellietverbinding te zien op een groot scherm in een tent op het terrein aan de Insingerstraat. Volgens een woordvoerster hebben verschillende mensen de campagne el ke avond bijgewoond. In de Ruimte spreekt van een succesvol initiatief De campagne van Graham vond plaats in het Duitse Essen, maar was in vijftienhonderd Europese plaatsen, waaronder veertig Nederlandse, op scherm te volgem "Op zich was het voor herhaling vatbaar, maar of we dat in de toekomst zullen doen, laten we afhangen van de tijd. We zitten soms ook met conferenties en kampen. Het is dus meer een praktische dan een inhoudelijke afweging", aldus de woordvoerster. Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1993 | | pagina 11