Zorgen Smeeing/BDC nog niet overboord -- 'wee nationale titels voor Eldorado Volleyballers richten zich op divisie Geschiedenis hockeyers herhaalt zich STRAAT 491, £5-10264 Smeeing/BDC-UDSY 2 >EC houdt voorsprong vast Straks derby's Hees en SEC SOESTER COURANT PAGINA 13 Hendrik-Jan de Boer trainer Trainer Paul van den Deijssel: "De ploeg die koel blijft, wint" HANDBAL Op zondag 28 maart om 11.20 uur IGeen doelpunten in vier minuten voetbal Degradatie roodwitten na nederlaag VOETBAL zoadag owel succes bij pony- als bij paardenequipe VOETBAL Mertag VOETBAL zaterdag VOETBAL zondag VOLLEYBAL Heren Stam/SoVoCo lossen belofte in met kampioenschap Weer 'dipje' na winterstop: één punt uit drie duels HOCKEY SEC-zaterdag Bert Trappel wordt assistent bij Soest van Dick Schinkel RUITERSPORT fl Makelaardij o.g. Soeslerbergseslraal 79, Soest. 02155-16151. De klinkende 21-15-zege op De Blinkert ten spijt, kon Smeeing/BDC de rgen zondag niet van zich afschudden. De ploeg was in de strijd tegen 'gradatie afhankelijk van OSC. Als die ploeg van UDSV 2 had verlo- in, hadden de Soesters achterover in hun stoel kunnen gaan liggen. Talent [aar OSC won, zodat Smeeing/BDC zondag een beslissingswedstrijd te gen UDSV 2 moet spelen. De verliezer van dat duel moet op 25 april nog ins aan de bak, de winnaar kan met een gerust hart paaseieren gaan zoe mers, waarna Charles van Zetten op de cirkel voor 19-14 zorgde. Dat beteken de de beslissing van het duel. japt spel dat Smeeing/BDC zondag in rthal Beukendal etaleerde, geeft de irger moed. Maar trainer Paul van n Deijssel merkte dat een aantal spe- J-s nog last van zenuwen had. "Als er luk op staat, hebben sommigen het daar moeilijk mee. Ik zal proberen om ze zondag ontspannen in het veld te krijgen. De overdosis aan spanning •eten ze in de training maar kwijtra- Veel gescoord werd er in de aanvangs fase niet. Na zeven minuten was het pas 2j 1 voor Smeeing/ BDC dat in de eerste ijelft zes minuten lang met een man (inder speelde, maar in die periode :chts één tegentreffer incasseerde, jalverwege de eerste helft ging het Bjettemin even mis. Smeeing/BDC stond met 4-3 voor, maar kwam tien minuten voor rust met 4-6 achter. Het herstel kwam vlot, mede doordat Aijan Roest op de zeven meterlij n het hoofd koel hield. Hij scoorde alle acht toege kende strafworpen en zou ook nog eens twee 'normale' doelpunten maken. Het herstel van Smeeing/BDC, dat af en toe vleugels kreeg en op die momen ten fraaie combinaties liet zien, leidde tot een 9-6 voorsprong, die kort na rust werd uitgebouwd tot 11-6. In de 21ste minuut (18-14) dreigde De Blinkert te rug te komen, maar Dennis de Rijk ver edelde de break-out van de Haarlem- De Rijk kreeg, als vervanger van Edwin Zoetelief, de handen van het publiek voortdurend op elkaar. De doelman van het tweede team speelde voorheen met onder anderen Michel Roest, Charles van Zetten en Guus Tourné in het juniorenteam dat destijds tweede van Nederland werd. Terwijl zijn hand balmaatjes de overstap naar het eerste maakten, koos De Rijk voor het tweede team. Van den Deijssel: "Dennis is al jaren lang kandidaat voor de selectie, maar hij wil zelf niet. Hij wil één keer per week met ons meetrainen en zondag in het tweede spelen. Doodzonde, hij is een bijzonder getalenteerde keeper. De jongens willen hem ook in het eerste er bij, maar zelfs hen is het niet gelukt hem over te halen." Tegen UDSV 2 staat De Rijk wèl tussen de palen, omdat Zoete lief dan nog steeds op vakantie is. Voor De Blinkert stond er zondag niets meer op het spel. Van den Deijssel wil de echter niet van een cadeautje van de Haarlemmers spreken. "Zo'n ploeg komt ontspannen op het veld. Dan kun je meer dan wanneer je gespannen bent en dan hangt het ervan af hoe de wed strijd verloopt. Als het na 4-6 bij hun Smeeing/BDC kreeg af en toe vleu gels. Charles van Zetten, hier op weg naar 19-14, bewijst dat. Foto: Elqer Geessinck. was blijven lopen, waren ze doorge gaan. Nu geloofden ze het wel, maar ze hebben het niet weggegeven. Ik wist honderd procent zeker dat ze in de tweede helft mandekking zouden ge ven. Ik ken hun trainer, ik was ervan overtuigd dat hij dat zou doen om te proberen de achterstand goed te ma ken. Daarom heb ik daar van de week ook op getraind. Met voorinformatie over je tegenstander kun je twee, drie doelpunten winnen." Die stelling zal Van den Deijssel zondag waarschijnlijk niet van pas komen. UDSV 2 en Smeeing/BDC hebben geen geheimen voor elkaar, tenzij één van de ploegen plotseling met taktische foefjes komt. Van den Deijssel is dat ze ker niet van plan. "Dat heeft in die wed strijd geen zin. Die wedstrijd staat bol van de spanning en dan werkt het tegen je als je nieuwe dingen gaat uitprobe ren." Smeeing/BDC opende de competitie met een 26-18-zege op UDSV 2, maar in Utrecht kreeg het toen sukkelende team een pak slaag: 16-11. Van onder schatting aan Soester zijde zal dan ook geen sprake zijn. "Ik vind dat UDSV technisch zeer vaardige spelers heeft. Dat het bij hen niet altijd klikt, omdat ze veel muteren met spelers, is wat anders. UDSV 2 is zeker niet minder dan Smeeing/BDC. De ploeg die zich koel houdt, wint", keek Van den Deijssel vooruit. Een niet te onderschatten bijzaak is dat er al jarenlang een rivaliteit heerst tus sen UDSV en Smeeing/BDC. Kortom, alle ingrediënten zijn aanwezig voor een zinderende handbalpot. De heren van Smeeing/BDC moeten komende zondag om 11.20 uur aantreden voor de be slissingswedstrijd tegen UDSV 2. Het duel wordt gespeeld in de gemeentelijke sporthal van Breukelen aan de Stinzenlaan Zuid 215. De wedstrijd duurt twee keer dertig minuten. De Soester handballers hebben aan een gelijkspel genoeg. Bij een puntendeling telt het doelsal do van de reguliere competitie en het doelsaldo van Smeeing/BDC is be ter dan dat van de Utrechters. Bij een overwinning of een gelijkspel hand haaft de ploeg zich in de eerste divi sie. Indien UDSV 2 het pleit in zijn voor deel beslecht, moet Smeeing/BDC op zondag 25 april promotie/degra- datiewedstrijden spelen in Arnhem. Tegenstanders zijn dan De Griffioen (uit IA), NOAV uit Susteren en de winnaar van het duel Groene Ster- WIK. De laatste drie teams spelen in 1B. De p/d-wedstrijden duren twee keer twintig minuten en beginnen om 11.00, 13.00 en 15.00 uur. Van de vier deelnemers aan die hal ve competitie degraderen twee teams naar de tweede divisie. SEC heeft de 2-1-voorsprong op LW met succes verdedigd. De testerende vier minuten van het in Banuari gestaakte duel leverden zondagmiddag geen doelpunten op. SEC blijft daardoor lijstaan voerder met drie punten voor sprong op 't Gooi. De KNVB heeft Pelgrim voor drie duels geschorst. De speler gaf in januari SEC-verzorger Evert Fremouw een 'knietje', toen die het veld wilde betre den om een Soester te verzorgen. Fre mouw, die de LW-speler een trap ver kocht, mag vier wedstrijden niet zijn functie uitoefenen. Drie rode kaarten in blessuretijd. Dat was één van de opvallende ontwikkelingen in de wedstrijd Zwart Wit'63-Hees (3-2). De Soesters namen zaterdag afscheid van de competitie met de weten schap dat ze volgend seizoen in de derde klasse van de afdeling Utrecht uitkomen. Daarmee krijgt SEC-zaterdag gezel schap van de roodwitten op het laagste niveau voor standaard-elftallen. Hees had moeten winnen om nog een kans te behouden op handhaving. De ploeg werkte tweemaal een achterstand weg dank zij doelpunten van Edwin Lazon- der en Erwin de Gier. Meer zat er niet in, ook niet in de extra speeltijd. De scheidsrechter liet ruim tien minuten doorspelen. lij LVV mochten Pelgrim en de ïnder- jd van het veld gestuurde Leo Roest iet meer spelen. Tegen negen man wam SEC bijna tot scoren, toen Guy )ekker na ruim twee minuten kon ounteren. Zijn schot miste op een hal- e meter het doel. In de daaropvolgen- !e aanval moest Edwin van de Luit- aarden ingrijpen om LVV van een oelpunt te weerhouden. De doelman •lesseerde zich bij die actie. Noch SEC noch LVV zijn in staat van beschuldiging gesteld voor het tot twee maal toe staken van de wedstrijd. Beide clubs moeten wel de onkosten van het mondelinge onderzoek delen. Dat komt neer op driehonderd gulden per vereniging. Aan het slot van die periode kende hij Zwart Wit'63 een strafschop toe. De ar biter die met zijn beslissingen de irrita ties wekte van veel spelers, moest na het 'cadeautje' aan Zwart Wit'63 drie keer rood trekken. Paul Castein van Hees en de Harderwijkers Henk Mijnten en Chris Doornhof werden heengezon den. Koos Gartenbeek mocht vervol gens vanaf elf meter aanleggen en zorg de voor 3-2. Door dat resultaat is Hees gedegradeerd naar de derde klasse. Dat betekent dat er volgend seizoen twee plaatselijke derby's tussen Hees en SEC-zaterdag op het programma staan. Na achttien van de 22 wedstrijden konden de armen eindelijk om hoog. Wat eigenlijk, voordat de eerste bal was geslagen, al vast stond, werd zaterdagmiddag in de Bunt gerealiseerd. De heren van Stam/SoVoCo behaalden het kampioenschap in de eerste klasse van het district en keren na vier jaar terug in de promotieklasse. Die klasse is voor de volleyballers een tussenstation op weg naar het divisieni veau, waarop de club in het verleden vrijwel onafgebroken acteerde. De eer ste stap omhoog nam de dit seizoen ver sterkte formatie door de zeventiende zege in achttien wedstrijden te boeken. Facit/Gemini kon het feestje niet ver storen en verloor in ruim een uur met 3-0. Het is de bedoeling dat de club in sep tember over een nog bredere en sterke re selectie beschikt. Jan Visser: "Er worden hier en daar al spelers gevraagd wat ze gaan doen. Nee, het zijn geen oud-leden van Stam/SoVoCo, maar spelers uit de eerste klasse, die daar ei genlijk te goed voor zijn. De eerste ge dachte gaat uit naar een midaanvaller, dat is ons grootste probleem. Maar we zoeken ook nog een buitenaanvaller en eventueel een tweede spelverdeler. Met de huidige selectie kun je wel in de pro motieklasse terecht, maar dan kom je in de problemen als je door blessures wordt geplaagd." Stam/SoVoCo kampte de laatste we ken al met kwetsuren. Ad van Brum- melen jr, één van de teruggehaalde co ryfeeën, moest zaterdag in de kam pioenswedstrijd verstek laten gaan in verband met rugproblemen. Frank Bre- dius heeft tot nu toe ongeveer viere- neenhalve seconde gespeeld en Jan Visser kon niet altijd ongestraft voluit gaan. Daarnaast bleef Ali Moghadas- sian in het begin van de competitie eni ge tijd aan de kant met een enkelblessu re. Dergelijke tegenslagen kan de ploeg in de promotieklasse niet gebruiken. Vis ser; "Je moet straks negen man hebben met drie spelers op de bank, die even sterk zijn als de basiszes. De wissels worden volgend seizoen nog belangrij ker. Je hebt conditie nodig, de wedstrij den gaan straks langer duren." Trainer/coach Stam/SoVoCo is niet alleen op zoek naar spelers, maar kijkt ook uit naar een trainer, c.q. coach. Voormalig dames- coach Theo Remmerswaal was al ge strikt voor in ieder geval de woensdag- training, maar Kees van Driel gaf zater dag te kennen dat hij het niet ziet zitten om volgend seizoen bij de club te blij ven. De kandidaten voor de technische functie liggen niet voor het oprapen en de technische commissie van Stam/So- VoCo staat derhalve voor de zware klus de vacature te vervullen. Visser, en hij is niet de enige, hoopt stilletjes dat Rem merswaal toch bereid wordt gevonden om tijdens de wedstrijden op de bank plaats te nemen. Een herhaling van dit seizoen, waarin een leger uitzendkrach ten de ploeg begeleidde, wil de club ver mijden. 'Het is de bedoeling dat we meteen ho gerop gaan. Dat is gewoon gezegd door Theo. Ik denk, als hij dat zegt, datje ook de mensen ervoor hebt. In het restant van de competitie zullen we jonge jon gens inpassen. Sander Rasker heeft al enkele keren meegedaan. Hij moet er varing opdoen. Misschien laten we ook nog een aantal andere jeugdspelers meespelen. We hopen in de voorberei ding voor komend seizoen klaar te zijn." Stam/SoVoCo kan de resterende vier duels ontspannen tegemoet zien. De vraag is of de concentratie kan worden opgebracht om het seizoen ongeslagen te beëindigen. De ploeg kreeg nooit echte tegenstand, misschien met uit zondering van Blijvock dat anderhalve week een puntje van de Soesters af- snoepte.In de kampioenswedstrijd speelde Stam/SoVoCo nerveus. Al leen John van Brummelen en Ron Goethals leken nauwelijks onder de in druk van de gevulde tribune en de bloe men die ergens 'verstopt' klaar stonden en na 15-7,15-6 en 15-11 tevoorschijn werden gehaald. Visser: "Er gebeurde Jan Visser (rechts): "Het is de bedoe ling dat we meteen hogerop gaan. Foto: Elger Geessinck. zoveel om heen. Voor de wedstrijd zat er al meer publiek dan normaal tijdens de wedstrijden. We hebben een aan vraag ingediend om de thuiswedstrij den volgend seizoen na de dames te spelen. Dan krijgen we ook meer pu bliek." Jarenlang klaagden de heren over te ge ringe belangstelling van het bestuur. Spelers zochten elders hun heil en bin nen twee jaar daalde de ploeg af van de derde divisie naar districtsniveau. Stam/SoVoCo wil nu zo snel mogelijk weer divisionist worden. "Het zou ide aal zijn als het tweede team dan in de eerste klasse of in de promotieklasse speelt ter overbrugging van jeugdige ta lenten", aldus Visser. Dames Het bevalt de dames van Stam/SoVo- Co kennelijk prima op de vijfde plaats in de eerste divisie. De hoge positie werd zelfs verstevigd door de 0-3-zege op Kuipers/Zwolle. De overwinning kwam enigszins als een verrassing, om dat Stam/SoVoCo zich nooit op zijn gemak voelde in de Overijsselse hoofd stad. Hoewel, vorig seizoen werkten de Soesters een 2-0-achterstand weg (2-3) in een fase, waarin degradatie dreigde. Ditmaal was Stam/SoVoCo van begin af aan gewoon sterker: 7-15, 8-15 en 16-17. Ondanks dat degradatie in theorie nog mogelijk is, hoeven de dames zich nau welijks zorgen meer te maken. Hekke- sluiter Ekspalvo komt zaterdag naar de Bunt. Uit werd verrassend met 3-2 ver loren, dus de volleybalsters zijn onge twijfeld uit op eerherstel. Stam/SoVo- Co heeft ook winstkansen in Sneek te gen Avero/OS 2. Dat duel zou weieens de vierde stek in de eerste divisie kun nen opleveren. Tegen titelkandidaat Sudosa/'Assen (thuis) is Stam/SoVo- Co normaal gesproken kansloos, maar in de uitwedstrijd tegen ATC/Hengelo kan de ploeg van de scheidende trainer Ad van Woensel een met scepsis tege moet gezien seizoen op fraaie wijze af sluiten. Dat de geschiedenis zich herhaalt, blijkt weer bij de herenploeg van MHC Soest. De traditionele terug val na de winterstop heeft zich we derom geopenbaard. Na de knap pe puntendeling met koploper Bennebroek volgden verliespartij- en tegen Voordaan en zondag te gen het laaggeplaatste AUiance (1-2). De voorsprong die de Soester hoc keyers in 1992 namen op de onderste plaatsen slinkt zienderogen. Het is dan ook zaak dat de ploeg komende zondag van hekkesluiter Huizen wint. De verwachtingen kwamen zondag niet uit. Wie had gedacht dat Soest zich zou herstellen na de nederlaag tegen Voor- daan, kwam bedrogen uit. Te weinig spelers (David Haverman, Hilco Krook en Frank de Laat) kwamen tot een aan vaardbaar niveau. Soest ontsnapte dank zij goed keeperswerk van Haver man in de eerste tien minuten aan een achterstand, maar in de veertiende mi nuut was er geen redden meer aan. Laatste man Steven Blomers verspeel de de bal en Alliance strafte die fout af: 0-1. De Soesters werden enigszins wakker geschud, forceerden twee strafcorners, maar trokken de stand niqt gelijk. Inte gendeel, in het begin van de tweede helft scoorde Alliance uit een strafcor- ner 0-2. Henk Hugen greep in door de teleurstellende Kasper Wallet in te wis selen voor Wouter van Rensen. Na die zet ontstond meer druk op het doel van de gasten. Dat resulteerde in de zeven tiende minuut in een doelpunt van De Laat. De aansluiting zou Soest niet meer rea liseren. De betere kansen in het restant van de wedstrijd waren zelfs voor Al liance. Het was te danken aan Haver man dat de achterstand aan de Ko ningsweg niet hoger opliep. In en tegen Huizen zal MHC Soest uit een ander vaatje moeten tappen, wil de Hendrik-Jan de Boer wordt de nieu we trainer van SEC-zaterdag. Hij is al jarenlang verbonden aan de club als speler en als jeugdtrainer. In 1990 behaalde De Boer met de A-junioren het kampioenschap. Met dezelfde ploeg won hij de beker. De dertig-jarige De Boer volgt Henk Richard op bij de zaterdag-equipe. Hij stond één jaar aan het roer bij de club aan de Bosstraat-West. SEC en De Boer zijn een verbintenis van één seizoen overeen gekomen. Beide partijen zullen in de loop van vol gend seizoen bekijken of de samen werking wordt voortgezet. Bert Trappel wordt niet ingang van volgend seizoen bij Soest de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Dick Schinkel. De huidige jeugdtrainer is dat overeen gekomen met het bestuur van de sport organisatie. De vrijgekomen plek van Trappel bij de A-junioren zal worden opgevuld door René Kaats die dit sei zoen met de BI was belast. Theo Hendriks keert terug als technisch coördinator bij Soest. Hij was tot juni 1991 al jeugdtrainer bij de club, maar koos toen voor Hees waar hij hoofdtrai ner kon worden. Hendriks is dit seizoen trainer van Posta in Utrecht. ploeg niet alsnog gedwongen worden naar beneden te kijken. uit met Karin van Lierop. Opnieuw werden ze eerste. De equipe kwalificeerde zich tijdens twee voorronden voor de NK. Van de negen equipes die daaraan mochten meedoen, kregen ze de hoogste waar dering van de jury. De andere equipe van Eldorado, gevormd door Marloes van den Bolt, Aïda Heibroek en Jolan- da Gusky, hield brons over aan de titel strijd. Ook bij de pony's boekte trainer Jan Kraay jr. van Eldorado succes. Rianne Steenbergen, Marieke Egberts en Björn de Wild werden Nederlands kampioen in die categorie. Ook zij hadden twee voorronden achter de rug en hielden zondag de overige veertien equipes achter zich. Op de tweede plaats eindig de ook al een equipe van Eldorado. Dat team werd geformeerd door Jacqueline Pashley (vorige jaar nog eerste met haar zus Mananne en Hubert Veltmeijer), Barbara de Wild en Annemarie Krijger. 593 en zolang de voorraad strekt Marianne Pashley en Hubert Veltmeij er werden voor de tweede keer Neder lands kampioen. In 1992 werden ze, met Jacqueline Pashley, eerste bij de pony's, waarna ze werden gekozen tot Soester sportploeg van het jaar. Dit maal kwamen ze in de paardenequipe Fles van •^r^voor Manege Eldorado heeft inmiddels een grote reputatie als het gaat om de nationale kampioenschappen dressuur, springen en presentatie voor equipes. Bij de paarden werd zondag goud en brons gehaald, bij de pony's legde Eldorado beslag op de eerste twee plaatsen. Opnieuw beklommen de ruiters en amazones van Eldorado het podium. De manege won twee gouden, een zilve ren en een bronzen medaille op de NK.

Soester Courant | 1993 | | pagina 13