En dit zijn de knallers van deze week: 598 TOPKLASSE SERVIEZEN HOGE KORTINGEN Nieuw overleg probleem Soestdijk 'Nieuwe' politie-regio gaat op 3 april feestelijk van start aan Raadhuisplein Loze bommelding verstoort raad niet kio 398 Een hulzen- ho<>9 bod Tomassen blijft uit protest weg bij 'politiefeestje' van 4 ton AFSLANKEN 3 Actueel Sport Op Soest Bijlage Bijlage Zomertijd GEEF UW TUIN DE NIEUWE, FRISSE LENTE- KLEUREN sm Alle soorten brood Kuikenbout Schouderkarbonade Een hele emmer gezond, voor f 5,- rond. Mogelijk toch éénrichtingsverkeer in de wijk Ministers Dales en Hirsch Ballin in Soest 'Meer reden voor schaamte dan voor trots' Buggy gestolen Wieldoppen weg Bord gestolen Politie houdt drie Zeister inbrekers aan Vergadering voortgezet in kantine van politiebureau HET VLEESCENTRUM 19?° Donderdag t/m zaterdag kilo Volle emmer met hand- of perssinaasappelen, ind. emmer. C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT Woonkamer aan de Spinet brandt uit TIP VAN SMIT: Wij helpen u deskundig op weg naar uw nieuwe huis. PETERS Makelaars Vast- van BREUKELEN bv GOEDKOPER HUURT U NERGENS 8 "De wijk moet weer open en wat ons betreft mag er éénrichtings verkeer komen", zei Neks Blom- mers van de WD. "We zijn blij dat de discussie over Soestdijk op nieuw wordt gestart. Dat betekent dat we vanaf nul beginnen, dus al les mag weer open", zei Wil Steke lenburg van de PvdA donderdag avond tijdens de gemeenteraads vergadering. Het gemeentebestuur van Soest gaat de verkeersproblematiek in Soestdijk op nieuw onder de loep nemen. Aangeno men mag worden dat de huidige situatie zal worden gewijzigd. In politieke krin gen is de overtuiging ontstaan dat de 'pijn' in de wijk moet worden verdeeld. Middels een afsluiting riep de gemeente enkele jaren geleden het sluipverkeer in de Waldeck Pyrmontlaan een halt toe. Ook op de Verlengde Talmalaan werd een dergelijke voorziening aangelegd. Gevolg was dat het sluipverkeer zich via andere straten en lanen een weg baande van de ene naar de andere kant van Soest. Veel sluipverkeer kiest momen teel voor de Hellingweg en de Korte Bergstraat. Alle fracties in de gemeenteraad willen dat het verkeersprobleem in de wijk op nieuw wordt belicht. Een integraal on derzoek moet leiden tot een oplossing die voor de overgrote meerderheid van de wijkbewoners aanvaardbaar is. De WD en de PvdA zijn van mening dat alle straten weer open moeten worden gesteld. Om te voorkomen dat de be woners van de Waldeck Pyrmontlaan dan weer de enige gedupeerden zijn, willen zij éénrichtingsverkeer in de stra ten invoeren. Dat is overigens geen nieuw plan. Onder meer door bewoners werd die verkeersmaatregel al eens aanpekaart, maar het college wees die mogelijkheid toen van de hand. In verband met het nieuwe busplan is de gemeente van plan enkele verkeers maatregelen in Soestdijk te treffen. Het gaat om onder meer busvriendelijke verkeersdrempels op de route van de bussen. Voordat die worden aangelegd, willen de raadsfracties een integraal verkeersplan voor Soestdijk vaststellen. Wethouder Swinkels zegde toe dat de maatregelen worden opgeschort tot na de discussie over de verkeersproble men. De problematiek in Soestdijk zal tijdens de eerstvolgende vergadering van de commissie milieu en verkeer aan de or de komen. Die bijeenkomst wordt ge houden op donderdag 1 april en begint om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. Het is de intentie van de raad om voor 23 mei, wanneer het nieu we busschema ingaat, een oplossing te hebben gerealiseerd. De ministers Dales (Binnenlandse Zaken) en Hirsch Ballin (Justitie) be horen tot de hoge gasten die op zaterdag 3 april in Soest de start van de nieuwe politie-organisatie in de regio Utrecht zullen opluisteren. Op die dag is het gemeentehuis de plek waar de officiële handelingen zullen plaatsvinden. Aansluitend vindt op en om het Raadhuisplein een pu blieksmanifestatie plaats voor de inwoners van het nieuwe politiedistrict Eemland-Noord. Behalve de vertegenwoordigers van het kabinet staat Soest die dag nog een rijtje hoogwaardigheidsbekleders te wach ten, zoals hoofdofficier van justitie mr. R. Berger, korpsbeheerder burgemees ter I. van Opstelten van Utrecht, korps chef regiopolitie Utrecht mr. J. Wiarda, commissaris van de Koningin jhr. P. Beelaerts van Blokland en de procu reur-generaal mr. R. van Randwijck. Dat gezelschap wordt aangevuld met de burgemeesters uit de provincie Utrecht, de districtschefs van het regiokorps Utrecht en tal van andere genodigden. De officiële handelingen vinden plaats in het gemeentehuis, vanaf 10.00 uur. Manifestatie Aan de andere kant van het Raadhuis plein - in en om het politiebureau - vindt daarna een grootse publieksmanifesta tie plaats, speciaal bestemd voor de in woners van de Eemland-Noord-ge- meenten Soest, Baarn, Bunschoten en "Er is geen enkele aanleiding voor dit soort geldverslindende en niets opleverende activiteiten, waar door voor belangrijke zaken geen of onvoldoende geld beschikbaar is. Het 'feest' gaat 400.000 gulden kosten. Voor dat bedrag zou het Soester politiebureau ruim vijfjaar 's nachts open kunnen blijven." Zo reageert Leidje Tomassen, het raadslid voor Progressief Soest dat zich het afgelopen jaar fervent heeft verzet tegen de nachtelijke sluiting van het po litiebureau, op de feestelijkheden ter gelegenheid van de nieuwe politie-or ganisatie, die op 3 april in Soest gaan plaatsvinden. Ze heeft minister Dales en de politie-autoriteiten in Utrecht en Soest schriftelijk laten weten dat ze daaraan uit protest op geen enkele wijze zal meedoen. Volgens Tomassen kan de hooggespan nen verwachting - dat er door de reor ganisatie meer politie op straat komt - op geen enkele wijze worden waarge maakt. Ze vreest dat de situatie eerder slechter wordt, zeker 's avonds, 's nachts en in het weekend. "De zorgen van burgers, waaronder raadsleden, en het lagere politiepersoneel worden ge negeerd: stil maar, wacht maar, alles wordt... maar hun zorgen spelen bij de besluitvorming geen rol." De vraag naar een goede basispolitie zorg wordt blijkbaar ondergeschikt ge maakt aan andere belangen, die ver van de gewone burger afstaan, aldus To massen. Ze verwijst in dat verband o.m. naar de voorzitter van de Nederlandse Politiebond, die de vrees heeft uitge sproken dat de afstand tussen de burge rij en de politie alleen maar zal toene- i Leidje Tomassen (P.S.). Valse schijn "Er is weinig reden om trots en blij te zijn dat Soest is uitverkoren als plaats waar aan slechte ontwikkeling 'feeste lijk' een officiële start wordt gegeven," schrijft Tomassen verder. "Schaamte voor dit beleid en de effecten ervan is eerder op z'n plaats, althans dat zou je verwachten, maar niets daarvan: met veel vertoon wordt belastinggeld ver knoeid en wordt getracht met valse schijn de bittere werkelijkheid te ver bloemen." Volgens Tomassen is er geen behoefte aan mooie woorden, maar aan concrete daden, dus aan een adequate politie zorg, aan meer politie, aan het vergro ten van de veiligheid en de veiligheids gevoelens, aan korte aanrijtijden, aan betere bereikbaarheid in plaats van sluiting van gebouwen tijdens delen van de dag, en aan een goed functionerend justitie-apparaat dat wetsovertreders en criminelen lik-op-stuk weet te ge ven, en voorkomt dat verdachten door procedurefouten e.d. voortijdig weer op straat komen. "Als het geld daaraan nu eens werd uit gegeven?", aldus Tomassen. "Het feest rond de start van de regiopolitie Utrecht gaat 400.000 gulden kosten. Voor dat bedrag zou het Soester poli tiebureau ruim vijf jaar 's nachts open kunnen blijven." Eemnes. De politie van dit district wil zich bij die gelegenheid uitgebreid aan het publiek presenteren. Rondom het bureau komen er allerlei stands en kraampjes te staan, waarbij zich diverse instanties presenteren, zo als Voorkoming Misdrijven, Slachtof ferhulp, Bureau Halt en Veilig Verkeer Nederland. Ook wordt uitgebreid aan dacht besteed aan de werkwijze van de politie op het gebied van milieu. De be zoekers kunnen verder postcodes in hun fietsen laten graveren. In het politiebureau vinden diverse acti viteiten plaats, o.a. een demonstratie compositietekenen en informatie over verdovende middelen en vuurwapens. Tevens wordt er een klein 'politiemu seum' ingericht, waar allerlei voorwer pen en uniformen van de politie te be wonderen zullen zijn. Verder kunnen de bezoekers ook een aantal vertrekken bekijken, zoals de meldkamer en het cellencomplex. Helicopter Buiten het bureau worden enkele spec taculaire demonstraties gegeven met politiehonden en politiepaarden. Ver der komt er een demonstratie zelfver dediging en kunnen de bezoekers getui ge zijn van de manier waarop beknelde slachtoffers uit auto's bevrijd kunnen worden. Daarnaast kan men een kijkje nemen bij een aantal politievoertuigen en zelfs bij een politiehelicopter, die te genover het politiebureau zal landen.- De manifestatie duurt van 10.00 tot 16.00 uur en wordt muzikaal opgeluis terd door een politie-steelband, een Turks dansgezelschap en een zangkoor uit Bunschoten. Verder zijn er kraampjes waar men terecht kan voor een hapje en een drankje. Parkeren kan men o.a. op het grasveld aan de Soester Engweg, enkele minuten lopen van het politiebureau. De par keerplaatsen in de omgeving worden met borden aangegeven, maar omdat er veel publiek wordt verwacht geeft de politie graag het advies om zoveel mo gelijk te voet op per fiets te komen. Estafette De start van de politieregio wordt ook sportief opgeluisterd. Dat gebeurt met de Regiorun 93, een estafette door het nieuw werkgebied, waaraan 18 politie mensen zullen deelnemen. In drie ploe gen van zes agenten gaan ze vanaf 10.00 uur 's morgens uit Vinkeveen, Woer den en Veenendaal "op de loop" naar Amersfoort, waar ze om 16.00 uur wor den verwacht. De ploeg uit Vinkeveen doet omstreeks kwart voor drie ook Soest aan. tot 35 cm. per behandeling. Afslank- en Nagelstudio Stance Andeweg Vosseveldlaan 47 Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 OV-taxi staat op losse schroeven. Hogere garantieprijs oud papier. B en W in meerderheid akkoord met AH-vestiging aan Burgemeester Grothestraat. Zorgen Smeeing/BDC nog niet over boord. Volleyballers richten zich op divisie. Twee nationale titels voor Eldorado. Geschiedenis hockeyers herhaalt zich. Bruidspaar De Graaf in de bloemetjes. Seniorenpagina met o.a.: 'Een huisvrouw kent geen VUT of pension.' Op 't Hoogt met o.a. 'Nieuwe milieuwet geeft gemeente zwaardere veran (woordelijkheid. OlU V In de nacht van zaterdag 27 op zon dag 28 maart gaat de zomertijd in. De klok moet dus een uur vooruit worden gezet. Dat betekent een uurtje minder slapen. Officieel moet de klok om 02.00 uur op 03.00 uur worden gezet. Onbekende daders hebben vorige week uit een auto bij het medisch centrum Molendael aan de Soesterbergsestraat een "buggy" - een opvouwbare kinder wagen - gestolen. Een 31-jarige in woonster van Achterveld deed aangifte bij de politie. Een 36-jarige bewoner van de Libel ontdekte vorige week dat van zijn wa gen drie wieldoppen gestolen waren. Hij deed aangifte bij de politie. Uit de tuin van een huis aan de Lange Brinkweg is vorige week een bord met de aanduiding "praktijk" weggehaald. Het bord had een waarde van ca. 150 gulden. Een 42-jarige Soester stelde de politie op de hoogte. Drie Zeisters zijn in Soesterberg aange houden op verdenking van inbraak. In de auto, waarin ze reden, lagen ver schillende spullen uit een horecabedrijf van de Rademakerstraat in Soester berg. De mannen werden donderdagmorgen om kwart over vier aangehouden op de Veldmaarschalk Montgomeryweg. Achter de voorstoelen lagen verschil lende goederen, waaronder servies goed, fotospullen en een telefoon. Ook trof de politie een hoeveelheid munten van vijf gulden aan en muntjes van het betreffende bedrijf. Uit onderzoek bleek dat de spullen inderdaad uit het bedrijf zijn gestolen. De Zeisters zijn achttien, twintig en tweeëntwintig jaar. De politie is nog steeds op zoek naar de man die donderdagavond de ge meenteraadsvergadering heeft verstoord met een bommelding. Het bleek een loze melding te zijn. De maandelijkse bijeenkomst van het ge meentebestuur kon overigens, vrij vlot na de ontruiming van het gemeen tehuis, worden voortgezet in de kantine van het politiebureau. Dat stem de met name burgemeester Hans de Widt tot grote tevredenheid. "Ik heb waardering voor de politie en de mensen van de gemeente, die ervoor hebben gezorgd dat het werk van de raad kon doorgaan." De raadsvergadering begon, zoals elke derde donderdag in de maand, om half acht. Tien minuten daarvoor was bij de politie in Soest de bommelding binnen gekomen. Tussen 21.00 en 01.00 ,uur zouden, volgens de beller, drie bom men ontploffen. De man zei dat hij om persoonlijke redenen de projectielen in het raadhuis had verstopt. De Amers- foortse politie kreeg de bommelding ook binnen en rond de klok van tien uur hing de melder opnieuw aan de lijn bij de Soester politie. Woordvoerder C. van Stam van de po litie: "We hebben direct het bomteam ingeschakeld, de burgemeester inge seind en hem verzocht de raadszaal ui terlijk om half negen te ontruimen. In de tussentijd hebben we een korte zoekactie in de raadszaal en de vleugel van het gemeentehuis gehouden en de kantine van het politiebureau ingericht, zodat de raadsvergadering daar zou kunnen doorgaan. Het idee dat iemand de raadsvergadering probeert te versto ren, maar dat die toch heeft kunnen doorgaan, verheugt mij zeer." Birkstraat 49 - Soest - Tel 12477 BIEFSTUK CORDON BLEU 1450 LAMSSTOOFSCHOTEL 1450 per kilo Altijd kwaliteit en betaalbaar. Nog voor de zomer een vreemde taal (beter) spreken. TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT ENGELS - FRANS - DUITS - SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - ZWEEDS - NEDERLANDS START DIREKT! Telefoon 033 - 729097 Bij 't Vaarderhoogt heeft u het voor het kiezen VIOLEN, PRIMULA'S, ANEMONEN, MADELIEFJES 1 EN NATUURLIJK EEN RIJKE KEUS IN BLOEIENDE VASTE 6 PLANTEN! DE GROENE NR.1 DORRESTEINWEG 72B SOEST, TELEFOON 02155 - 12883 c-noo Risico Na de bommelding is de standaardpro cedure toegepast. De Widt: "Meestal neem je de stap tot ontruiming. Soms ook niet en dan neem je een risico. Nu hebben we geen moment getwijfeld. Er waren zoveel mensen in het gebouw, dat je dat risico niet kunt nemen. De veiligheid van de mensen staat voor op." Om kwart over acht deelde De Widt de raadsleden en het publiek mee dat ze de raadszaal moesten verlaten in verband met de bommelding. Niemand leek echt onder de indruk en begaf zich, enigszins lacherig, op weg naar het naastgelegen politiebureau. Ook een aantal schoonmakers, dat zich nog in het gebouw bevond, moest naar buiten. Het bomteam stelde daarna nog een onderzoek in, maar trof niets verdachts aan. Het gemeentehuis werd later be waakt door veiligheidsmensen, zodat niemand het gebouw kon betreden. Pas om half twee 's nachts, een half uur de termijn waarbinnen de bommen zou den ontploffen, gingen de deuren weer open. De politie heeft de dader, die om per soonlijke redenen zei te handelen, nog niet te pakken. Noch bij De Widt noch bij de politie zijn gevallen bekend van extreme ruzies tussen een burger en één van de gemeentelijke afdelingen. De te lefoongesprekken zijn op band opge- Na vier van de 26 agendapunten te hebben behandeld, verlaten enkele raadsleden het gemeentehuis om de ver gadering in het politiebureau voort te zetten. nomen. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Het was de eerste keer dat De Widt in zijn achttien-jarige loopbaan als burge meester tijdens een raadsvergadering met een bommelding werd geconfron teerd. De bommelding die in Soest nog het meest in het geheugen ligt, is die tij dens de Gildefeesten, toen in de feest tent een bom zou zij n geplaatst. Ook dat bleek een loze melding te zijn. In 1993 heeft de regiopolitie van Eemland al vijf meldingen binnengekregen. "Normaal gesproken wordt er geen ruchtbaarheid aan gegeven", aldus Van Stam die geen mededelingen wilde doen over het aantal mensen dat is inge zet na de bommelding. "We halen ie dereen erbij, die we nodig denken te hebben." In een woonkamer aan de Spinet is maandagnacht brand uitgebroken. De zoon des huizes die alleen thuis was, ontdekte het vuur. Via 06-11 werden de brandweer en de politie ingescha keld. De politie waarschuwde de bewo ners van de naastgelegen woningen en trachtte de brand met emmers water te bestrijden. De brandweer nam die taak even later over. Niemand raakte ge wond, maar in de woning werd veel schade aangericht. Onder meer een wandmeubel ging in het vuur verloren. Hendrik Smit Makelaardij Burg. Grothestraat 32 3761 CN SOEST, tel. 02155-11304 Het vertrouwde adres voor, de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 pagina Luxe- en bestelauto's vanaf SeatMarbella 25,- Seat Ibiza35,- Seat Toledo45,- Seat-dealer voor Soest-Baarn e.o. AUTO VAN DOORN BK Waarborg voor goede service Laanstraat 82 - Soest - Tel. 02155-21719 ZIE PAGINA 7

Soester Courant | 1993 | | pagina 1