06 t is, /Tl 7 WL TUÜR WELZIJN ift ïgen. agon. 'Gevaarlijk dubbelspel' bij Rietpluim nn\ Jan Leijendekker erelid KBO O Nieuws van de bibliotheek amóEOCK PAGINA 20 WOENSDAG 24 MAART 1993 SOESTER COURANT PAGINA 21 1 Toyota. .DEREN ^°Nr^ [Terra marktdag Paaseieren in I 'De Bereklauw' Op 21 en 23 april in de Rank 'Heksen en bezemstelen' Kinderboerderij De Vrije Teugel STRAALBEDRIJF v. Rouwendaal v.o.f. STRALEN t SCH0PEREN FIJNSTRALEN Amnesty-Soest bij de Soester Kring De Soester Duinen Achtste trekking superloterij SEC NNereldI/Hnkel Kopen we wel bewust? Jaarkaart voor musea bij kunstuitleen NVSH-activiteiten Thuishulpcentrale /Aj Eemland Thuishulpcentrale zoekt vrijwilligers 7? DENON J. van Poppeten nieuwe voorzitter Pakketten voor Polen OPICAL 495,- stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten fonotheek 'II Ladro di Bambini' Blues Night met Keystone Cops Vrijwilligers Vakature Bank Cultureel Creatief Centrum VVillaerstraat 49, tel. 22188 je Carina E Stationwagon n ruimte aan toe. Ruimte weekends en vakanties, een proefrit met inhoud. )ON 02155 - 1 23 30 feestelijke 306 intro- bezoekt. Waar u afspraak kunt maken leszeggende proefrit. >m het unieke van de kken heeft u niet zo de nodig, teltjes. PEUGEOT WIJZIGINGEN VOOSBEHonnfN ['Idolen1 ■Tot eind maart is er in de expositieruim- |te van C-drie een bijzondere fototen toonstelling te zien. Vijf fotografen kre- Igen de opdracht om foto's te maken met ■het thema idolen. De ene keer werd de ■opdracht als documentaire of reportage ■uitgevoerd. Men krijgt dan door middel ■van de foto's een beeld van hoe een aan tal jongeren hun favoriet in hun leven hebben toegelaten. In andere gevallen lis het idool zelf de hoofdpersoon, zoals ■onder andere is Prince, Mick Jagger en Diana Ross. Daarnaast zijn echter ook Ide broer of zus van bekende Nederlan- Iders geportretteerd. |De tentoonstelling is mede samenge- Isteld door het Landelijk Ondersteu ningsinstituut Kunstzinnige Vorming. I De tentoonstelling die na "idolen" in I april te zien zal zijn, bestaat uit werk van I cursisten van C-drie. I Kinderbios Op vrijdag 2 april wordt de kinderfilm "Heksen en bezemstelen" vertoond. J Het aardige van deze film is dat het een I combinatie is van speelfilm en teken- I film. Jessica Fletcher speelt de hoofd- I rol. Ze verwierf voornamelijk bekend- I heid door haar rol in de tv-serie "Mur- der she wrote". Hongaarse en zigeunerdans In maart was de cursus Zuidamerikaan- se dans van start gegaan, met veel suc ces. Nu volgt een blok Hongaarse en zi geunerdans. De cursus bestaat uit vier woensdagavonden en zal gegeven wor den door de Hongahr Gustzav Balazs en de docente Els Hilhorst uit Zeist. Balazs is van beroep etnoloog en verza melt materiaal van de cultuur van de zi geuners. Hij is gespecialiseerd in de zi geuners uit Roemenië en Hongarije. Balazs verblijft dit jaar enige tijd in Ne derland en hij verzorgt op diverse plaat sen cursussen en dansdagen. Tijdens de tweede cursusdag, woens dag 14 april, zal de muziek/dansgroep Maljaki Luludji (Wilde Bloem) een op treden verzorgen onder leiding van Ba lazs. Ze brengen dan ondermeer au thentieke zigeunermuziek ten gehore. Waarop uiteraard ook gedanst zal moe ten worden. Wordt verwacht: april: tentoonstelling van werk van cur sisten 2 april: kinderbios "Heksen en bezem stelen" april: cursus Hongaarse en zigeuner dans. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en I van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 1 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. ■"*3"5 Tel. 14780 I Aquariumvereniging Neon Tetra Ihoudt zaterdag een Terra marktdag op ■het Trompplein in Baarn. Belangstel lenden kunnen er van half elf tot vier luur terecht. Tijdens de markt worden I drie lezingen gegeven, die ieder onge- Iveer drie kwartier in beslag nemen, lop de markt staan kramen met ge- ■kweekte vissen, voedseldieren, ge- bruikte materialen en geneesmiddelen. Ook zijn er voorlichtingsstands ovei onder meer watertesten, zeewatera- ■quarium en fotografie. et ingang van vrijdag 26 maart is in et Soester kunstwinkeltje 'De Be- eklauw', Steenhoffstraat 63, de jaar lijkse Paaseieren-tentoonstelling te be- :ichtigen. Het is dit jaar voor de elfde aal dat deze bijzondere kunstwerkjes orden tentoongesteld en evenals an- lere jaren zijn ook de Paaseieren van de aarnse dames Immie Zijlstra en Riem- e Eikelboom weer te bewonderen, leze prachtige werkstukjes, speciaal oor verzamelaars, van beide dames jzijn ieder jaar weer de grote trekpleis ters. Natuurvoorstellingen, bloemen, dieren en landschapjes op zeer kunst zinnige wijze uitgebeeld op kippe-, een- de-, of ganzeëieren behoren tot hun specialiteit en hebben menige bewon deraar overweldigd. Nieuw dit jaar zijn de sprookjesvoor- i stellingen van Pichot dp Plessis uit Cu- lemborg op deze Paaseierenexpositie. Ook zij heeft zeer bijzondere kunst werkjes geschilderd op de fragiele eier schaal. Naast dit alles zijn er in 'De Bereklauw weer allerlei leuke nieuwe dingen te zien voor het voorjaar op het gebied van kunst, handvaardigheid, kleding, hou ten speelgoed. Ook de creativiteitscur- sussen: poppen maken, bloemenpop- jes, wandkleden, kabouters, dit alles van natuurlijke materialen, en natuur lijk de schildercursussen zijn erg in trek. Dit jaar zijn er weer de schilderweken o.l.v. Jan de Kok uit Culemborg. Er worden drie schilderweken georgani seerd, de Pinksterweek van 1 t/m 4 ju ni, een zomerweek van 5 t/m 9 juli en een zomerweek van 9 t/m 13 augustus, Inlichtingen over de cursussen: tel. 19176. 'De Bereklauw' is dagelijks ge opend van 10.00 tot 18.00 uur. Op woensdag 21 en vrijdag 23 april speelt toneelvereniging De Rietpluim in de Rank aan de Soes- terbergsestraat het blijspel "Ge vaarlijk dubbelspel" in twee be drijven van John Snoeren, onder regie van Cees Ouwens. Het leven van dokter Herbert Klinkna gel gaat niet over rozen. Z'n kraamkli niek is aan een grote opknapbeurt toe, z'n vriendin neemt het niet erg nauw met de trouw en bovendien is z'n aan la ger wal geraakte tweelingbroer bij hem komen inwonen. De problemen stape len zich op als hij naar een congres moet en juist op dat moment de nieuwe eige nares van de kliniek zich komt voorstel len. Als dan ook nog een insluiper op het toneel verschijnt en de vriendin van Herbert nogal nadrukkelijk haar trou weloosheid bewijst begint de zaak dui delijk uit de hand te lopen. Tot over maat van ramp gaat Herberts broer zich er dan ook nog eens mee bemoeien... Stof genoeg voor een wervelend blijspel met een onzekere afloop. Hoe een en ander toch nog op z'n pootjes terecht komt is te zien op woensdag 21 en vrij dag 23 april in de Rank (achter de Wil- helminakerk). De rollen worden ge speeld door Tini Hagen, Jeannette van Kleef, Helma Starink, Marion Posthu mus, Rita van Meurs, Kees v.d. Wolk, Jeroen Kok en Henk Tromp. Beide voorstellingen beginnen om 20.00 uur precies; de zaal gaat om 19.15 uur open. Kaarten zijn in voor verkoop verkrijgbaar bij: Marion Posthuma, Eikenlaan 81, tel. 20073; Henk Hagen, Lange Brinkweg 25, tel. 11416; Ton Ruizendaal, St. Jozefstraat 2, tel. 10490. Kinderbios C-drie: Heksen en bezemstelen, dat snap je wel, hebben heel veel met elkaar te maken. Nou is het natuurlijk niet zo, dat heksen zomaar op een bezem weg kunnen vlie gen. Daar moeten ze eerst nog wat voor doen. Een toverspreuk opzeggen, bij voorbeeld. In de hier volgende film kun je zien dat dit niet altijd zo eenvoudig is. Nu is dit niet alleen een tekenfilm, maar ook een speelfilm. Heel bijzonder dus. En de hoofdrolspeelster, Eglantine, wordt gespeeld door Angela Lansbury. Zij is bekend als Jessica Fletcher in de serie "Murder she wrote". De leerlingheks Eglantine krijgt de zorg over drie kinderen. Eglantine kan wel toveren, maar erg sterk is ze niet in dit werk. Als ze samen met de kinderen weg wil vliegen, lukt dit wel, maar het is nooit precies bekend waar ze terecht zullen komen. Toch komt dat niet hele maal door Eglantine. Ze heeft namelijk niet Deel Twee van het Groot Heksen- boek en in dat boek staat de andere helft van haar toverspreuken. Tot ze met de kinderen in Naboembu, het rijk van de dieren, belandt. Daar vinden ze einde lijk dit belangrijke toverboek. Ondertiteld. Aanvang 15.45 uur, duur 117 min. Leeftijd vanaf 6 jaar. Toegang kinderen f3,-, volwassenen f5,-. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 25 maart Van 9.30 - 11.00 uur: activiteit voor volwassenen. Gezellig met elkaar leuke dingen maken. Van 9.30-11.30 uur: de Van der Huchtschool met groep 1 voor het project Hok, bak en huis. Van 13.15 - 15.00 uur: Van der Huchtschool met groep 2 voor hetzelfde project. Van 15.45 - 17.45 uur: Ingram, Wouter, Se- bastiaan en Stefanie vieren hun verjaar dagsfeestje. Vrijdag 26 maart Van 9.30 - 11.00 uur: groep 1 van de Desmond Tutuschool komt meedoen met het nieuwste project van natuure- ducatie: jonge dieren. Er zijn al jonge, pasgeboren dieren op de kinderboerde rij. Van 15.45 - 17.45 uur: Esther en Galit komen hun verjaardagsfeestje vieren en Tim komt met zijn vriendjes koken voor het kinderrestaurant. Ie dereen die wil komen eten, is vanaf 18.30 uur welkom voor een heerlijke maaltijd. Wel reserveren. Dit kan tot 15.30 uur. Zaterdag 27 maart Van 13.30- 16.00 uur drie verjaardags feestjes: Anouk, Leon en Merette zijn de gelukkigen vandaag. Tevens kunnen kinderen vanaf negen jaar helpen met de verzorging van de dieren. Maandag 29 maart Van 9.30 - 11.30 uur: Groep 2 van de Da Costaschool komt voor het project over jonge dieren, 's Middags komt de Wegwijzer met een groep voor het the ma "dierenverzorging". Dinsdag 30 maart Van 16.00 - 17.30 uur: de kinderto neelgroep oefent. Woensdag 31 maart Van 9.30 -11.30 uur: Peuter/ouderac tiviteit. Gezellig met de kleinste kinde ren spelen, zingen en iets leuks maken. Het kost vier gulden per kind/ouder paar. Om 14.00 uur laat de toneelgroep van de kinderboerderij weer een nieu we voorstelling zien. Komt dat zien! Na de voorstelling is er limonade en snoep en gaan we nog veel activiteiten doen. Oproep Er zijn kinderen nodig die meedoen met de talentenjacht op koninginne dag! Geef je op. Je kunt alles laten zien op het grote podium en voor de drie beste optredens zijn er mooie prijzen. Geef je op voor 7 april! Bel of kom even langs, tel. 18136. Nieuwegracht 23 - 3763 LP Soest - Telefoon 02155 - 2 20 50 Op woensdag 7 april is de Amnesty- werkgroep Soest te gast bij de Soester Kring. De dames T. Gerrits en L. Blok komen vertellen over de algemene werkzaamheden van Amnesty en wat er in Soest aan activiteiten wordt onder nomen. Ook wordt er een korte video film vertoond: "De Meester". Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen en met elkaar in gesprek te ko men. De bijeenkomsten van de Soester Kring worden gehouden in de Deel, Kerk straat 11b (achter de Oude Kerk), elke eerste en derde woensdag van de maand. Vanaf 9.30 uur is iedereen wel kom. Om 10.00 uur wordt het thema ingeleid. De ochtenden eindigen om ca. 11.45 uur. Entree f 2,50; koffie/thee f 0,50. RESTAURANTS PARTY EN VERGADERCENTRUM NU OOK OOK STEENGRILLEN in de maanden maart en april ter introduktie inclusief voor- en nagerecht onbeperkt smullen voor; FI. 32.50 p.p. Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739. Fax 02155-25961 In het clubgebouw van SEC wordt vrij dag 26 maart de achtste trekking ver richt van de superloterij. Dat gebeurt tijdens de maandelijkse bingo-avond. De kantine gaat om 19.00 uur open, de bingo begint om 20.00 uur. De uitslag van de achtste trekking zal tijdens de avond bekend worden gemaakt. Het bingospel kent vrijdagavond bij SEC een extra speelronde met als hoofdprijs een mountain-bike. Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Kopen doen we allemaal, maar van wie eigenlijk? In de ontwikkelingslanden staat men voor enorme problemen: ar moede, gebrek aan medische zorg, slecht of geen onderwijs voor de jeugd, enzovoort. Een heel belangrijke onder liggende oorzaak is vaak gebrek aan werk. Als iemand werk heeft dan heeft zij of hij veel betere bestaansmogelijk heden. S.O.S. Wereldhandel en enkele andere organisaties betrekken produkten van werkverschaffende projekten. Zij beta len een eerlijke prijs voor de geleverde waren en bereiken daarmee dat de pro ducenten werk hebben en daardoor een beter bestaan kunnen opbouwen. Uiteraard kan dit alleen als deze pro dukten verkocht worden, aan mensen die heel bewust kopen. Mensen die hun koopkracht zo willen gebruiken dat hun keuze ook ten goede komt aan mensen die het hard nodig hebben. Bij het kopen van produkten in de We reldwinkel kunt u ervan verzekerd zijn dat een aantal mensen in ontwikke lingslanden door u toedoen de kans ge boden wordt een menswaardig bestaan op te bouwen. Dat geldt niet alleen voor de koffieboe ren, waarvoor de Wereldwinkels een speciale aktie voeren. Alle producen ten uit de ontwikkelingslanden verdie nen onze steun. Openingstijden Wereldwinkel: dage lijks van 9.30 tot 17.00 uur; koopavond van 19.00 tot 21.00 uur; maandags de hele dag gesloten. Het lid van de kunstuitleen van de openbare bibliotheek, die het lot nummer 936 heeft, kan een mu seumjaarkaart ophalen. De kunstuitleen was gedurende de wintermaanden ook op zaterdag open. Aan alle nieuwe leden werd een lot overhandigd. Onder hen zou een museumjaarkaart worden ver loot. De trekking heeft inmiddels plaatsgevonden en de prijs is geval len op nummer 936. De houder van dat lot kan de museumjaarkaart op halen bij de kunstuitleen in het ge bouw van de openbare bibliotheek aan de Willaertstraat. tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 De Vangrail. Het Kruispunt. De Praatpaal, Dinsdagclub Op dinsdag 30 maart kunnen de 9 tot 12 jarigen van 16.00 tot 17.30 uur piz za's maken. Dat wordt smullen! Kos ten: f 1,00. Woensdag-instuif Op woensdag 31 maart zijn alle kinde ren van 4 tot 8 jaar vanaf 14.00 uur wel kom op de Instuif. Elke woensdag wordt er geknutseld, spelletjes of wed strijden gedaan, geverfd, getekend, film gekeken of iets gebakken en bij mooi weer doen we spelletjes buiten! Entree f 1,00. Voor de Turkse kinderen van 2 tot 4 jaar is er Turks voorlezen. Daarna gaan we spelen en een kleurplaat kleuren. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: f 1,00. De NVSH-afdeling 't Gooi/Amers foort organiseert op zaterdag 27 maart een ontmoetingsinstuif voor alleen staanden en paren in het NVSH-ge- bouw aan de Curacaolaan 49 in Amers foort. De bijeenkomst begint om 21.00 uur. Elke vrijdagavond is er een soos- avond. Inlichtingen: tel.033-622226/ 622217 (vrijdag na 20.00 uur). (el. 033 - 63 39 24 De Thuishulpcentrale Eemland (THC) zoekt vaste, vertrouwde vrijwilligers die enkele uren per week ondersteuning willen bieden in gezinnen of situaties waarin de ouders/verzorgers/kinde ren/buren de dagelijkse zorg hebben voor een gehandicapte, dementerende of chronisch zieke. De vaste verzorger kan op die manier even weg, vrij zijn in zijn/haar eigen huis, iets voor zichzell doen of iets met de andere kinderen ol de partner ondernemen. Voor de volgende situatie zoekt de THC momenteel een vrijwilliger: Soesterberg Bij een alleenstaande ouder, die op het ogenblik een opleiding volgt, wordt voor haar verstandelijk gehandicapte dochter van 16 jaar gezocht naar: - een oppas van ca. 16.00 tot 17.00 uur voor één of meer dagen per week; - of een speel-gezin, waar ze gedurende die tijd kan zijn; - een oppas voor één avond in de week. Het meisje houdt van gezelligheid, spel letjes en muziek, en kan piano spelen. Vrijwilligers ontvangen begeleiding en een onkostenvergoeding van f 2,50 per uur. Wie ervoor voelt in deze situatie hulp te geven kan bellen voor een vrij blijvend kennismakingsgesprek bij de THC, p/a MDE, Bloemendaalse Bin nenpoort 7 (hoek Havik) in Amers foort, tel. 033-633924, ot bij kontakt- persoon Erica Stanton, tel. 19226 in Soest. s geautoriseerd Denon dealer t naasl en deskundig advies een service. 2 jaar ofliciele imporieursgarantie m ini _'klj| «O «7IV4 **l Steenhoffstraat 13a-15 - Soest - Telefoon 02155 - 12132 PROFESSIONAL AUDIO Jan Leijendekker is benoemd tot erelid van de Katholieke Bond van en voor Ouderen/St. Jozef (KBO). Dat gebeurde vrijdag tijdens de jaarvergadering, waarin hij af scheid nam als voorzitter van de afdeling Soest. In de Vijverhof werd het kersverse ere lid in het middelpunt van de belangstel ling gezet door J. van Poppelen. Hij me moreerde het werk dat Leijendekker de afgelopen jaren heeft verricht voor de KBO. Leijendekker was met name ac tief voor het Soester Venster, het blad voor de KBO-leden. Leijendekker zeg de toe dat hij zal blijven schrijven voor het periodiek. Van Poppelen werd vrijdag gekozen tot nieuwe voorzitter. De jaarvergadering, die alle officiële verslagen en beleidsza ken goedkeurde, verwelkomde daar naast de heren H. Bunnik en F. van Brussel als nieuwe bestuursleden. Bun- De gaande en de komende KBO- voormanrechts Leijendekker, links Van Poppelen. Foto: Goos van der Wilt. nik is tweede secretaris geworden, Van Brussel werd gekozen tot vice-voorzit- ter. Tijdens de jaarvergadering werd verder afscheid genomen van mevrouw Verduijn die een punt achter haar be- stuursactiviteiten zette. Na het officiële gedeelte van de verga dering werd een bingo gehouden voor de aanwezige leden van de KBO. Op vrijdag 26 maart is er weer gelegen heid om pakketten voor familie, vrien den en kennissen in Polen in te leveren bij de fam. De Groot, Haverweerd 117, van 17.00 tot 22.00 uur. De pakketten worden in Polen aan huis afgeleverd. Informatie: tel. 24377. Zonnestudio VERKOOP VAN ALLE SOORTEN ZONNEHEMELS EN ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS vanaf Voor partikulier en professioneel gebruik. Scherpste prijzen van Nederland. Grote showroom aanwezig. Ook 's avonds geopend. Brinkstraat 34, Baarn 02154-22392 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Klassiek 30 Costello El vis - The Juliet let ters. Een liederencyclus van deze pop-zanger samen met het Brodsky Quartet die een bijzon dere bijdrage levert aan de klas sieke muziek. 00 Grieg, Edvard - Symfonische dansen op.64. In verband met de 150-ste ge boortedag van Grieg een cd met enkele representatieve werken. 40 Lasso, Orlando di - Chansons et moresche. Een keuze uit de wereldlijke werken van deze Zuid-Neder landse componist. 27 Lawes, William - Fantasia-sui tes. Stijlvolle uitvoeringen van mu ziek van het Hof van de Engelse koning Karei I. 28 Orgelwerke der Thomasorga nisten. Op de orgels van de Thomaskir- che te Leipzig speelt de vaste or ganist van de kerk orgelmuziek uit vijf eeuwen. 00 Sjostakowitjs, Dmitri - Symfonie no. 8. Een indringende versie van deze symfonie, uitgevoerd door de Berliner Philharmoniker. Niet-klassiek 73 Alexander, Monty - Caribbean circle. Muzikale rondgang door het Ca- raibisch gebied met als pianist en spreker Monty Alexander. 83 Arabisch Oranje Een uitstekend initiatief van de Stichting Popmuziek Nederland, deze verzamel-cd met jonge Ma rokkaanse musici. 78 Radios, The - The sound of inu- sic. Nieuwe cd van deze Belgische groep rond Bart Peters. 78 Sleeze Beez - Powertool. Nederlandse rockband die ook in Amerika succesvol is. 78 Toad The Wet Sprocket - Fear. Melodieuze folkrock van prima gehalte van deze reeds lang be staande Amerikaanse formatie. 78 Young, Neil - Lucky thirteen. Nooit eerder verschenen mate riaal, demo's en rariteiten uit de periode 1981-1987. 84 Zap Mama - Zap Mam. Energieke a capella-groep van vijf Belgische zangeressen met een overwegend Zairees pro gramma. Deze week bijzondere nieuwe muziek in de bibliotheek, zoals de cd van popzanger Elvis Costello, die zich ook in de klassieke mu ziek bewijst. Het lenen van een cd kost f 2,50 per veertien dagen. Max. drie cd's per pasje. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Zaterdag van 10.00-12.30 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 25 maart: (De Kinderdief) In een voorstad van Milaan ontvangt een alleenstaande moeder herenbezoek aan huis. Niet voor zichzelf, maar voor haar 11-jarige dochter, Rosetta. Zoon lief van negen, Luciano, wordt bij die gelegenheden de straat opgestuurd. Die ene middag weet Luciano dat de politie een eind zal komen maken aan deze praktijken. Hij heeft ze zelf gewaar schuwd. Twee carabinieres (iets tussen politie en marechaussee in) moeten de kinderen per trein naar een tehuis in Bologna begeleiden, maar de ene knijpt er al snel tussenuit en laat de klus aan zijn collega over. De leiding van het te huis weigert de kinderen op te nemen, omdat ze bang zijn voor de slechte in vloed die er uit kan gaan van het meisje, een prostituée immers. Er zit voor carabiniere Antonio niets anders op dan de reis met de kinderen te vervolgen naar een tehuis op Sicilië. Het is een reis die hen alle drie niet on beroerd zal laten. Langzaam maar ze ker begint de muur die de kinderen om zichzelf hebben opgetrokken, af te brokkelen en beginnen ze open te staan voor het warme hart dat Antonio hen toedraagt. Deze zal echter moeten er varen dat, zoals Oscar Wilde al op merkte, geen goede bedoeling onge straft blijft. Regisseur Amelio plaatst dit verhaal te gen de achtergrond van de hedendaag se Italiaanse samenleving. Daarin heb ben jongens van goede wil uit het zui den, zoals Antonio, weinig andere mo gelijkheden voor werk dan dienst te ne men bij leger of politie. In de rijke ste den van het noorden mogen zij dan na tuurlijk de vuilste klusjes opknappen, achter hun rug uitgelachen door hun noordelijke collega's. De impact van de film is voor een be langrijk deel te danken aan de prima spelers. Enrico Lo Verso is perfect als Antonio, maar het zijn vooral de kinde ren die een onvergetelijke indruk ma ken. Amelio hield hen zoveel mogelijk onwetend van waar het in de film om ging. Zo verkreeg hij een schijnbaar on verschillige houding, waarin een minie me spierbeweging in het gezicht al boekdelen spreekt. Als dan tegen het eind die ene traan komt, komt die ook honderd keer harder aan. Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50 - cjp/65 f 5,00. Reserveren vanaf 19.30 uur, tel. 19577. Zaterdag 2 7 maart: De Keystone Cops spelen - met veel in zet - eerlijke spontane, maar vooral en thousiaste rhythm blues. Onder het motto "No Better Cop than a Keystone Cop!" laat deze jonge Nijmeegse band zien dat ook blanken de blues kunnen hebben. De rauwe zang en ruige mondharmoni- ka van de Keystone Cops zorgen voor een authentiek bluesgeluid. De invloe den van de hedendaagse blues zijn ook aanwezig bij de Cops. Het repertoire bestaat voornamelijk uit eigen werk. Daarbij laten ze zich vooral inspireren door George Thorogood, The fabulous Thunderbirds, Johnny Guitar Watson, Muddy Waters en Ronnie Earl. In mei 1991 wonnen de Keystone Cops de felbegeerde Nijmeegse Loonies Blues Award. Vervolgens speelden zij met veel succes op het zesde Midzomer Bluesfestival in Wijchen. Velen zagen de Cops als de grote verrassing van het festival. Aanvang: 22.00 uur, deur open 21.30 uur, dicht 23.30 uur (of eerder als het vol is) Entree f 10,00; leden/CJP/ Pas-65 f 7,50. Voorverkoop: zaterdag 27 maart tus sen 12.00 uur en 13.00 uur. Smitsweg 311, tel. 12630 Vakatures 6-117: Hulpverleningsorganisatie aan vluchtelingen Baarn zoekt vrijwilli- ger(st)ers voor opvang en begeleiding van asielzoekers, in het bijzonder bij het leven in Baarn (ondersteuning in asiel procedure en maatschappelijke bege leiding); 7-130: Stichting voor sociaal-kultu- reel werk en basisedukatie Baarn zoekt vrijwilliger(st)ers voor een kinderin- stuif voor kinderen van 6-11 jaar, met sportspel, handenarbeid, toneel en schminkaktiviteiten. 10-110: Toneelvereniging Baarn zoekt regisseur (m/v) die er plezier in heeft een amateur-gezelschap te regis seren. Bij voorkeur ervaring met het re gisseren van blijspelen. 13-109: Recycling-organisatie Soest zoekt vrijwillig(st)er voor verkoop in de winkel van tweedehands kleding en ar tikelen. 13-110: Recycling-organisatie Soest zoekt vrijwillig(st)er voor het bezorgen en ophalen van tweedehands kleding en artikelen. (Vervoersdienst) 15-111: Stichting kindercentra Soest zoekt vrijwillig(st)ers voor het van school ophalen van jonge kinderen en ze brengen naar de Naschoolse Op vang. Overdracht met leerkracht en groepsleiding. Werktijden 's morgens en 's middags, (schooltijden) 16-110: Muziekvereniging Soest zoekt geschikte man/vrouw voor het beheer van de bar. Taken: bestellen van dranken bij de leverancier, verzorgen consumpties tijdens en na repetities, fi nanciële verantwoording, e.d. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vaka- ture-Bank, Smitsweg 311, tel. 12630; dinsdag t/m donderdag 9.00 - 12.00 uur.

Soester Courant | 1993 | | pagina 21