nam ^moFT Lichtreklame? gratis WE RELD (EUR U ZIEN. B. W. in meerderheid akkoord met AH-vestiging aan Burg. Grothestraat scliwcuiakcr 'Funbox' levert weinig plezier op fimtfc OV-taxi staat op losse schroeven Q//GH De Weegbree' Proef Haarlemmermeer met 'afvalchip': geen succes Meningsverschillen onder bewoners op Molenstraat Tennisbaan moet verwijderd GGS bang voor permanente bewoning van appartementen WAM-< VI I I >ogmolens: ige prijs! iACTUEEL j ÏENTRUM cialist SS EEN TWEEDE HUIS OP DE WEG 2e afdruk MAAK NU KENNIS MET HET ROLGOLFAPPARAAT TEGEN CELLULITE. PAGINA; WOENSDAG 24 MAART 1993 SOESTER COURANT PAGINA 3 e beschermhoezen. ■tiketten SMIT BV WOONIDEEËN Storm van kritiek op informatie-avond SCHOENAKER technische dienst ALTIJD KEUS UIT 150 MERCEDESSEN MET ERVARING Uw gasten zijn onze gasten. Wildbeheereenheid aan de schoonmaak Apparatuur door inbreker gestolen Twee gewonden binnen drie dagen aan Dorpsstreek DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 02155 - 22871f Steenhoffstraat~"§8 Flessen met sterke drank gestolen Wim van lloorn Meerderheid tegen, maar besluit wordt uitgesteld Raad van State wijst schorsingsverzoek af Fietspad op de Bosstraat kost 180.000 gulden Raad gaat akkoord met verkoop van Coca Cola pand Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Op terrein Soester Natuurbad De effectieve methode voor: Opheffing van Cellulite Gladstrijken van vetweefsel Doelgericht AFSLANKEN sluiting. Grappig, kleurrijk ooglijnen blijven schoon. igpad 1 M Soest n (02155) 1 62 28 bedrukte computer- uw software. i kleine tot n gunstige prijzen. sets Jelsdrukwerk 2PZ Amersfoort 033 618747* en ties 'inks naar rechts: in 100% katoen. ;l' maken nu RUS 36.95 p.m. 'elours gordijnen, nd. maken 62.50 p.m. >rdijnstof in een gra- niaken 31.90 p.m. 100% zuiver scheer- '70x240 cm 1070.- Forbo. Een natuurlijk leuren, v.a. 82.- p.str.m. iur gordijnstof. Print 'nd. maken 90.90 p.m. de 'ribbel' tapijt is 141.- p.str.m. BAAhixi U2154 - 1 26 00 De meerderheid van het College van B. W. gaat akkoord met de vesti ging van een nieuwe Albert Heijn-vestiging op de eerder afgewezen loka- tie aan de Burgemeester Grothestraat. Ahold mag daar een supermarkt neerzetten van 1100 vierkante nieter netto-vloeroppervlak (bruto 1450). Alleen wethouder Jan Visser (Progressief Soest) is tegen inwilliging van het verzoek van Ahold en vindt dat - als de raad dat wenst - de nieuwe su permarkt aan het Nieuwerhoekplein zou moeten komen. De beslissing van het College - die dus gedragen wordt door de wethouders Menne (CDA), Kingma (PvdA) en Swinkels (D66) - werd woensdagmor gen bekend gemaakt, nadat in de voor afgaande dagen vooral binnen de Col legepartijen intensief overleg was ge pleegd. Aan de medewerking verbin den B. W. enkele stringente voor waarden, zoals de genoemde opper vlakte (met een marge van 50 meter bruto als dat nodig mocht zijn om be- voorradingsoverlast te voorkomen) en de aanleg van een openbaar parkeerter rein - op kosten van Ahold - voor mini maal 125 auto's. Ahold moet verder ook een exploitatie bijdrage betalen en in principe ook in stemmen met woningbouw op of bij de supermarkt, rekening houdende met wat er in de Structuurvisie staat over de bouw van (seniorenwoningen) bij Braam hage. Tenslotte moet Ahold er voor zorgen dat er op de oude lokatie aan de Van Weedestraat alleen maar een non-food-zaak komt. De kwestie kwam nog diezelfde avond ter sprake tijdens de druk bezochte in formatie-avond in het gemeentehuis, waar het College tekst en uitleg zou ge ven. Menne beperkte zich aanvankelijk tot het voorlezen van het College-be sluit, erop wijzend dat uiteindelijk de gemeenteraad nog de definitieve beslis sing moet nemen. Een rijtje insprekers maakte vervolgens duidelijk dat het weinig begrip kon op brengen voor het besluit, dat volgens velen volkomen haaks stond op de be sluitvorming van acht maanden gele den, toen met de vaststelling van de Structuurvisie de plannen van Ahold werden afgewezen. Dubbel kwaad Eerste spreekster was mevrouw Van der Neut, die namens de nieuwe wijk- vereniging 't Hart haar verbazing uit sprak. "De keuze is dus al gemaakt. Dan had Johan Baks (de fractie-assis tent van het CDA, red.) dus toch gelijk toen hij in de snackbar zei dat het zin loos was om handtekeningen te verza melen voor de lokatie-Stam!" Ze wees erop dat de wijk al zo lang een levens middelenzaak ontbeert. "Zeggen 800 handtekeningen u dan niks? Weet u wel wat er in de wijk leeft, of interesseert u dat alleen als er verkiezingen zijn?" Dat ook de PvdA het voorstel steunt stemde haar bitter. "Ze laten het weer af-we-' ten, dat maakt ons dubbel kwaad." Ook de heer Koenis sprak namens de Groene Driehoek zijn verbijstering uit over de ommezwaai van het College. "Na één dreigbrief van Ahold weten ze niet hoe gauw ze door de knieën moe ten gaan, op één na. Dat geeft opnieuw een deuk in het vertrouwen. Het is wat Wim Kan over het CDA zei: ze knippe ren naar links en in de bocht gaan ze naar rechts..." Koenis vroeg zich af wie het in Soest nu eindelijk voor het zeggen heeft. "In Zaanstad wordt gelachen. Zijn alle afspraken in de Structuurvisie dan flauwekul geweest? En volgens de PvdA moet er nu ook gelijk maar een warenhuis bijkomen.'" Dat de Struc tuurvisie geen eeuwigheidswaarde had (zoals CD A-fractievoorzitter Verheus onlangs had opgemerkt) begreep Koe nis wel, "maar hem acht maanden later al om zeep brengen is wel erg snel." Volgens hem konden raadsbesluiten voortaan beter voorzien worden van het opschrift "niet schudden en niet aan de lucht blootstellen" en de vermelding van een uiterste houdbaarheidsdatum." ,IJzerenheiIlig, WethouderJan Menne gaf als motivatie voor het College-besluit dat er sinds de Structuurvisie wel het een en ander was gebeurd. "We hebben allerlei brieven en adviezen gehad en alles afwegende nu besloten voor de Burgemeester Gro thestraat. Als we dat niet hadden ge daan zou ons waarschijnlijk verweten zijn dat we zo ijzerenheinig doorgaan met het Structuurvisiebesluit." Volgens hem was de lokatie Stam vooral uit ver- keersoogpunt onaantrekkelijk, wat po litiek zwaar weegt. Menne vond dat het gemeentebestuur "tijdens de rit" best van mening mocht veranderen. "Dat hoeft helemaal niet fout te zijn. Wie zal 't maken dat niemand 't zal laken...?" Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* Over de Structuurvisie zei de wethou der dat die niet in de prullenbak gede poneerd hoefde te worden. "Maar hij leidt ook niet zonder meer tot realisatie; het is alleen een eerste richting, die pas bij de vaststelling van de bestemmings plannen echt wordt vastgelegd." De bijeenkomst kreeg na verloop van tijd een wat ongeordend karakter om dat de insprekers, die zich aanvankelijk netjes via de microfoon tot de wethou der richten, steeds vaker vanaf de tribu ne hun opmerkingen de zaal inslinger- den. Menne moest zich o.m. verweren tegen verwijten van bewoners uit Soest- dijk, die voorspelden dat de verkeers problemen in de wijk alleen maar zou den toenemen. Hij wilde niet ingaan op de verkeers-aspecten, maar gaf toe dat de nieuwe AH-supermarkt een "zuig- functie" zou kunnen hebben ("Maar dat moetje ook weer niet overdrijven"). Hij stelde nadrukkelijk dat de nieuwe winkel-lokatie "bij voorkeur" niet via de Stadhouderslaan zal worden ontslo ten, evenmin als via de Burgemeester Grothestraat, maar via de Inspecteur Schreuderlaan. Warrig Van diverse kanten kreeg de wethouder kritiek op het gebrek aan standvastig heid na het "grootste inspraakcircus van Soest". De discussie verzandde uit eindelijk in een warrig heen-en-weer gepraat, waarbij de wethouder hard nekkig de voorkeur voor de Burge meester Grothestraat tegenover het Nieuwerhoekplein verdedigde, of schoon volgens veel insprekers de keu ze vooral ging over de vraag of er al dan niet medewerking verleend moest wor den aan een AH-supermarkt, waar dan ook. Van verschillende kanten werd op nieuw gepleit voor een supermarkt aan de Koninginnelaan - Menne: "als u ie mand weet mag hij morgen beginnen" - wat uiteindelijk leidde tot een welles- nietes met supermarkt-eigenaar Jan maat, die in een eerder stadium wel be langstelling had voor een vestiging in de wijk, maar daarvan later had afgezien. Volgens hem omdat het College het niet eens was met de door hem gewen ste lokatie, volgens Menne omdat hij zelf van het plan had afgezien. De wet houder toonde zich onmiddellijk bereid om opnieuw met Janmaat te gaan pra ten over eventuele nieuwe mogelijkhe den. ,Wegwerp-politiek, Opmerkelijk was nog dat Menne zijn collega-wethouder Visser uitnodigde om het minderheidsstandpunt toe te lichten. Volgens Visser betekende het besluit een aantasting van de Structuur visie. "Als je in juli de Structuurvisie vaststelt kun je het niet maken om er acht maanden later allerlei gaten in te schieten. Dan moet je consequent zijn en je rug recht houden." Hij kwalifi ceerde de keuze van de College-meer derheid als "wegwerp-politiek" en liet weten dat hij niet voor Ahold zou zijn gezwicht. "Ik ben niet zo bang voor een brief van Albert Heijn. Ik had ons standpunt wel voor de rechter willen verdedigen..." Via Van Kooy -makelaar in Mercedes-Benz- kunt u genieten van grenzeloos comfort, weldadige rust en onovertroffen veiligheid op de weg. Tegen een verrassend scherpe prijs. [IKSEÖj Nijverheidsweg 65N Amersfoort, telefoon 033-635174 feest- en partycentrum Wij maken van uw bruiloft een onvergetelijk feest. vakbekwaam - voordelig hapjes - koffietafel - buffetten Wij maken met alle plezier een vrijblijvende begroting. Weegbreestraat 205-207 SOEST Telefoon 02155 - 14282 Onder het motto 'Stad en land aan de kant - dat heb je mooi zelf in de hand' hield de wildbeheereenheid (WBE) 'Lage Vuursche', in het kader van de nationale Natuur Schoonmaakdag, za terdag j.1. een actie om de terreinen die vallen binnen haar werkgebied te ont doen van zwerfafval. De actie is een ini tiatief van de Koninklijke Nederlandse Jagers Vereniging en de Stichting Ne derland Schoon. Aan een opgeruimd terrein kan een po sitieve waarde worden toegekend. Im mers, in een schone omgeving voelt een ieder zich prettig. Mensen zijn dan ook eerder geneigd een bijdrage te leveren aan het schoonhouden van een terrein. De actie past bovendien geheel in het Natuurbeleidsplan, waarin wildbeheer- ders een belangrijke bijdrage leveren aan het behouden en het verbeteren van de ecologische kwaliteit van het leefge bied van wild. De WBE 'Lage Vuur sche' speelt krachtig in op dit Natuurbe leidsplan. WBE's zijn samenwerkingsverbanden van lokale jachthouders op een opper vlakte van 3.000 tot 5.000 ha. Geza menlijk wordt gezorgd voor een plan matig wildbeheer. De WBE 'Lage Vuursche' heeft als werkgebied de gronden gelegen hoofdzakelijk binnen de gemeenten Baarn, Bilthoven en Soest. De oppervlakte van dit gebied bedraagt ca. 6.000 ha. Aan deze WBE nemen ruim 24 jachthouders deel. Een proef met het gedifferentieerd inzamelen van huisvuil heeft in Haarlemmermeer niet tot het ge wenste succes geleid. Omdat het systeem niet goed werkte, heeft het gemeentebestuur besloten er van af te zien. De afleesapparatuur werkte niet feil loos en de uiteindelijke administratieve verwerking leverde problemen op. De bedoeling van gedifferentieerd inzame len is dat de huishoudens per aangele verde kilo afval afvalrechten betalen. Op die manier hoeven huishoudens, die weinig vuil aan de straat zetten, minder te betalen dan de 'grote vervuilers'. Ook de gemeente Soest stelt momen teel verdergaand onderzoek in naar de mogelijkheden tot invoering van dat systeem. In een eerder samengesteld rapport werd gesteld dat het systeem de hoeveelheid afval reduceert van veertig tot zestig procent. In Haarlemmermeer werd al een proef gedaan onder de 1.750 huishoudens. Op de rolemmer werd een chip beves tigd, zodat de speciale apparatuur op de vuilniswagen de hoeveelheid afval per huishouden kon registreren. Volgens de gemeente Haarlemmermeer func tioneerde het systeem voor slechts tach tig procent. In Haarlemmermeer wordt overwogen de huishoudens de keuze te bieden tussen een kleine vuilcontainer (120 kilo) of een grote container (240 liter). De huishoudens die een kleine container nemen, hoeven dan minder afvalrecht te betalen dan degenen met een grote container. Audiovideo-apparatuur is zaterdag uit een woning aan het Vedelaarpad gesto len. De inbreker kwam binnen via een raam dat hij forceerde. Hij doorzocht daarna het hele huis. De bewoners wa ren niet thuis. Cl/1 A ki C A f REKLAME v.o.f. Reklameborden Lichtreklames Magneetplaten Kunststofletter Bewegwijzeringssystemen Losse teksten NIEUWEGRACHT 23 SOEST TELEFOON 02155-17046 De meningen onder de bewoners op de Molenstraat over de bus en het parkeerverbod zijn verdeeld. Dat mag worden afgeleid uit een enquete die mevrouw van Oos trum onder 45 huishoudens aan de Molenstraat heeft gehouden. Veertig van hen zeiden geen be zwaar te hebben tegen de busroute en het parkeerverbod in hun straat. Aan de 'funbox' die vrijdag is opengesteld, houden tot nu toe twee jongens weinig plezierige herinneringen over. Zij belandden in het ziekenhuis nadat ze op de kersverse voorziening aan de Dorpsstreek ten val waren geko men. Een veertien-jarige Soester liep vrijdag een drievoudige breuk op en moest in Medisch Centrum Molendael in Soest worden opgenomen. Een leeftijdsge noot uit Baarn scheurde zondagmiddag rond één uur zijn enkelbanden op de baan en werd naar Molendael in zijn woonplaats gebracht. Hoewel binnen drie dagen twee skate- boarders op de 'funbox' gewond raak ten, spreekt een woordvoerder van de gemeente van een veilige baan. "De funbox is gekocht bij een erkend bedrijf dat alleen spullen verkoopt dat aan alle veiligheidsnormen voldoet." Volgens de woordvoerder moeten de gebruikers van zichzelf weten wat ze wel en wat ze niet kunnen. "Als een ska- teboarder verder gaat dan hij kan, dan kan het misgaan. Dat kan de gemeente niet ondervangen. Het materiaal daagt uit om verder te gaan dan je kunt. Als dat niet zo zou zijn, is het niet leuk meer. Het moet uitdagend zijn." De 'funbox' is één van de nieuwe voor zieningen op het trapveld aan de Dorpsstreek, dat opnieuw wordt inge richt. De plaatsing van de 'funbox' is tot stand gekomen in overleg tussen de af deling groen van de gemeente en de jeugd. De 'funbox' maakt deel uit van het jeugdproject in de wijk Overhees. De 'funbox' op het trapveld aan de Dorpsstreek: twee gewonden binnen drie dagen. Foto: Goos van der Wilt. Elders in de wijk zijn de afgelopen tijd spelvoorzieningen, baskets en tafelten nistafels geplaatst. Met de skateboard voorziening is een oude wens van de jeugd in vervulling gegaan. voor particulieren en bedrijven! (voorheen slagerij Duwel) In de Drie Eiken in Soesterberg hebben inbrekers diverse flessen met sterke drank ontvreemd. Ze namen zowel vol le als aangebroken flessen mee. Hoe ze donderdagnacht in het dienstencen trum aan het Dorpsplein zijn binnenge komen, is niet bekend. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW RENOVATIE ONDERHOUD Een openbaar vervoers-verbin- ding tussen Soest en Soesterberg tijdens de avonduren en op zon- en feestdagen staat op losse schroe ven. Een meerderheid van de raad keerde zich donderdag tegen het plan. Op verzoek van de voorstan ders werd het besluit over de OV- taxi daarop een maand uitgesteld. De WD, het CDA en GPV/SGP/ RPF vinden het niet verantwoord om veel overheidsgeld uit te geven aan de verbinding, waar volgens hen slechts De tennisbaan op perceel 2a aan de Hooiweg moet voor maandag 26 april zijn verwijderd. Is dat niet gebeurd, dan zal de gemeente dat laten doen en de kosten daarvan in rekening brengen van de eigenaar. De tennisbaan is illegaal aangelegd. Omdat er geen vergunning voor is afge geven, besloot het college dat de sport- voorziening moest worden verwijderd. De eigenaars dienden een bezwaar in, maar dat werd na advies van de com missie voor bezwaarschriften, afgewe zen door het gemeentebestuur. De eigenaar diende vervolgens een schorsingsverzoek bij de Raad van Sta te in. Die wees het verzoek deze maand af. Dat betekent dat de tennisbaan weg moet. De gemeente heeft de eigenaar een maand de tijd gegeven om dat te realiseren. weinig mensen gebruik van zullen ma ken. De fracties drongen aan op een kleinschaliger plan. De WD stelde, la ter gesteund door het CDA en GPV/SGP/RPF, voor de taxi alleen op de huidige uren van de bus te laten rijden. Dat zou volgens de liberalen goedkoper zijn dan het huidige plan dat gedurende twee jaar op experimentele basis zou moeten gaan draaien. Vol gens wethouder Mieke Swinkels is het WD-plan echter onmogelijk. Omdat het een experiment betreft, is het rijk genegen in die twee jaar de helft van de kosten op zich te nemen. De overige helft moet worden gefinancierd door de gemeente (25 procent) en de twee Soester taxibedrijven die met de OV-taxi gaan rijden (samen 25 pro cent). Omdat de tegenstanders van de WD, het CDA en GPV/SGP/RPF samen een meerderheid van 14 tegen 13 vorm den, vroeg de PvdA een schorsing aan. Cees Boerkoel: "Misschien kan het col lege met een nieuw voorstel komen, zo dat de andere partijen meegaan en een lijn tussen Soest en Soesterberg in stand kan worden gehouden." De schorsing kwam er, maar wethouder Swinkels van verkeer bleef het voorge stelde plan verdedigen. Volgens haar kost het plan de gemeente jaarlijks ma ximaal 36.000 gulden, in het geval nie mand in de OV-taxi stapt. "Voor elke passagier worden de kosten minder. Dit is de goedkoopste manier." De OV-taxi komt opnieuw in de poli tieke molen. Op donderdag 31 maart praat de commissie milieu en verkeer voor de derde keer over het plan en in de raadsvergadering van april moet het besluit vallen. Met het uitstel loopt de gemeente het risico dat het rijk de subsi die intrekt en toekent aan een andere gemeente. En als dat gebeurt, is de OV- taxi sowieso van de baan. Wethouder Swinkels had gelijk, toen ze donderdag opmerkte dat een meerder heid van de raad tijdens het eerste over leg over de OV-taxi wèl achter het plan stond. En dat terwijl er toen een nog ho gere prijs voor de gemeente aan hing. Met name de WD was bij eerdere ver gaderingen positief, al hield de partij steeds een voorbehoud. Tijdens de commissievergadering in maart zei Wil lem Blaauw nog dat zijn fractie de OV- taxi in het belang van de Soesterbergse bevolking waarschijnlijk de voorkeur van de twijfel zou geven. Fractievoor zitter Neks Blommers gaf donderdag evenwel te kennen dat haar partij 'met pijn in het hart' niet kon instemmen Mevrouw Van Oostrum reageerde met de enquete op het artikel dat vorige week in deze krant stond over het be zwaarschrift dat de bewonersvereni ging MABO bij de Kroon heeft inge diend tegen het parkeerverbod. "Ik ben langs de huizen gegaan, die tus sen de Molenweg en net voorbij de ro tonde staan. De meesten zijn niet tegen de bus en vinden het parkeerverbod prima. Sommigen hebben wel gezegd dat de snelheid van de bussen omlaag kan. Daarom heb ik Centraal Neder land gebeld en gevraagd of ze dat aan de chauffeurs willen meedelen. Ze hebben beloofd dat te zullen doen." Volgens Van Oostrum wordt door veel bewoners van de Molenstraat wel dege lijk gebruik gemaakt van de bus. "Er stappen veel kinderen 's morgens op de bus. Maar ook ouderen die even in Soest-Zuid willen winkelen, zijn op de bus aangewezen. Waarom moet er te genwoordig meteen tegen van alles en nog wat actie worden ondernomen. Ik heb zelf liever geen bus in de straat, maar ik heb er geen last van. Wat geeft dat nou." De bewonersvereniging Molenstraat, Albert Cuyplaan en Overhees wacht nog op de uitspraak van de Kroon. De vereniging diende in 1991 een be zwaarschrift in tegen het parkeerver bod. De leden willen dat het parkeer verbod wordt opgeheven, zodat de bus niet meer door de Molenstraat kan rij den en de automobilisten genoodzaakt zijn met lage snelheden door de straat te rijden. van kb film 10X15 cm mat of glans FOTO VIDEO TV WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST Telefoon 02155-12874 - vrijdag koopavond. Volop gratis parkeergelegenheid. Een fietspad op de Bosstraat kost 180.000 gulden. Dat heeft wethouder Mieke Swinkels donderdag aan de ge meenteraad meegedeeld. In de pot verkeersveiligheidsgelden zit niet voldoende geld om de voorziening voor het langzame verkeer te financie ren. Het college zal, op verzoek van een raadsmeerderheid met een voorstel ko men. De raad moet dan beslissen of ze extra geld voor het fietspad wil uitge ven. Gezien de uitspraken van de frac ties in de commissie milieu en verkeer van donderdag 4 maart, mag worden aangenomen dat de raad akkoord zal gaan met de aanleg van het fietspad. Verschillende sportverenigingen, die aan de Bosstraat zijn gevestigd, hadden om het fietspad gevraagd. Ze vinden de huidige verkeerssituatie onveilig voor met name kinderen. De rijbaan is te smal, dus moeten de (brom-)fietsers en de auto's van elkaar worden geschei den, menen de clubs. Die mening wordt gedeeld door de meeste raadsfracties. De gemeenteraad van Soest is donder dag akkoord gegaan met de verkoop van het voormalige Coca Cola pand aan het Weteringpad. Het gebouw op het industrieterrein wordt voor 1,9 miljoen gulden verkocht aan L.E. van Braam Beheer. De gemeente kocht het gebouw enkele jaren geleden voor bijna vier miljoen gulden van Van Halteren Metaal uit Bunschoten. Het was bestemd om plaats te bieden aan bedrijven die de ge meente uit woonwijken wil verplaatsen. Slechts twee bedrijven maakten gebruik van die mogelijkheid en kregen zo doende ieder 250.000 gulden subsidie van de gemeente als bijdrage in de ver huiskosten. In het Coca Cola pand komt een bouw markt. De gemeente heeft de bestem ming van het perceel beperkt tot bouw markt. Dat betekent dat er in de toe komst geen detailhandel in kan komen. Een dergelijke zaak op het industrieter rein druist in tegen het winkelbeleid van de gemeente die juist de bestaande win kelcentra in Soest wil versterken. Die beperking in de bestemming is een voorwaarde die de raadsfracties had den gesteld. Gemeentebelangen Groen Soest maakt zich nog steeds zorgen over permanente bewoning van de luxe appartementen die op het terrein van het voormalige Soester Na tuurbad zullen worden gebouwd. De fractie vroeg het college vorige week van te voren contact op te nemen met projectontwikkelaar M.A. Taphoorn over de permanente bebouwing. Tap hoorn heeft in een interview in een re gionaal dagblad gesproken van 'zeer lu xe appartementen die volledig zijn in gericht'. Volgens Harrie Witte van GGS duidt dat erop dat de apparte menten permanent bewoond zullen worden, hetgeen tegen de regels in is. Het college deelt die zorg niet. "Het college heeft geen aanwijzingen dat de appartementen permanent bewoond zullen worden", aldus wethouder Jan Visser. Volgens hem zal de gemeente toezien dat de appartementen niet als vaste woning zullen worden verhuurd. Visser: "Over de procedure van de con trole is uitvoerig met de provincie ge sproken en die zullen we nauwkeurig uitvoeren. We houden u op de hoogte, maar we gaan niet openbaar maken op welke wijze dat wordt gecontroleerd." Witte heeft daar echter geen vertrou wen in. "De gemeente kan nog niet een illegale ruiter aanhouden. U moet de exploitant van te voren duidelijk maken dat dit niet kan." Volgens Visser weet Taphoorn dat al. Overigens delen de PvdA en Progres sief Soest de zorg van GGS om perma nente bewoning. Bel vooreen proefbehandeling: Jan de Rooystraat 36 3762 HM Soest Tel. 02155-26914 Tevens schoonheidsbehandeling en pedicure.

Soester Courant | 1993 | | pagina 3