'OPEtj R.0UD Vërfiuür ter horst JVARIAl District Eemland-Noord nader bekeken Grenen-Hoek De Oude Spieghel I Kritiek van Soester ondernemer op dure 'bedrijfsafval'-inzameling MM DÜE Go5öv\der fiowd SOESTER ONDERLINGE V BRANDVERZEKERING W.A. WOENSDAG 24 MAART 1993 SOESTER COURANT PAGINA 4 Nieuwe opzet van politiezorg: TRAITEUR CA TERING DE TRAITEUR THUIS UIT Al voor f 50,- per dag bent u op weg met Pinksteren naar uw Bungalowpark. HENRINEFKENS SOEST BV Meningen van lezers Schone straat (2) co Snorfiets uit stalling gehaald Voor al uzu oud- en antiek grenen meubelenlampen, spiegels en kado-artikelen uit o.a. grootmoeders tijd. m mi Aquarellen in restaurant Bauer Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv vooral uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens Laanstraat 34a - Soest Telefoon 02155-12472 Bingo voor 55+ Friese 'Kersentuin' in 't Spant 1 11 1 1'Hi r vraagt uw aandacht voor: Inbreker ontfermt zich over tas Het district Eemland-Noord is één van de elf districten van de nieuwe Politie Regio Utrecht. Het ligt in de noord oosthoek van de provincie en wordt ge vormd door vier verschillende gemeen ten: Soest, Baarn, Bunschoten en Eem- nes. Binnen het district is het landschap zeer gevarieerd: van poldergebied tot uitgestrekte bos en duingebieden. De grootte van het district is 142 vierkante kilometer, met een inwonertal van ruim 92.000. Eemnes is met 7500 inwoners de kleinste gemeente binnen het district en Soest, met 41.000 inwoners, de grootste. De politiezorg is niet overal hetzelfde. In een grote gemeente is de aandacht van de politie vaak op andere dingen gericht dan in een kleine, landelijke ge meente. De politie-organisatie biedt daarom ruimte voor lokale invulling. Zo heeft iedere plaats bijvoorbeeld zijn eigen politiemensen, die aanspreekbaar zijn voor alles wat er in hun gebied ge beurt. Zij kennen hun omgeving en worden ook door hun omgeving her kend. Op deze manier bent u verzekerd van een heel betrokken relatie tussen u en de politie. Onderzoek Uit een onderzoek is gebleken dat een veilige en leefbare samenleving hoog scoort op het verlanglijstje van de mees te burgers. Begrijpelijk dat de politie zich hiervoor nadrukkelijk zal inzetten. Ook is onderzocht welke onderwerpen meer aandacht van de politie zouden moeten krijgen. Soortgelijke vragen zijn ook gesteld aan de gemeenteraden in het district Eemland-Noord. De ant woorden zijn met elkaar vergeleken waarna gerichte conclusies konden worden getrokken. Dit heeft geleid tot één beleidsplan voor het district en een voor elke gemeente herkenbaar aktivi- teitenplan. Inzet In de genoemde aktiviteitenplannen staat aangegeven waarvoor de politie zich in de verschillende gemeente na drukkelijk zal inzetten. De meeste aan dacht krijgt de bestrijding van inbraken, milieudelicten, verkeersonveiligheid en geweld/vernieling. Per gemeente be staan accentverschillen. Werkwijze De assistentiesurveillance staat centraal in alles wat de politie doet en onder neemt; 24 uur per dag en 7 dagen per week zal deze dienst reageren op uw meldingen. Deze dienst vormt de 'ogen en oren' van de politie. Voor de surveil lance, die het gehele district bestrijkt, worden alle politiemensen ingescha keld. De resterende tijd benutten zij voor het wijkgerichte toezicht en ande re aspecten van de politiezorg in hun ei gen gemeente. Niet-spoedeisende za ken worden zoveel mogelijk plaatselijk opgepakt en afgehandeld. Daarom is het district verdeeld in twee zorggebieden, die we rayons noemen, Soest (omvat Soest en Soesterberg) en Eemdal (Baarn, Bunschoten en Eem nes). Vervolgens is elk rayon weer ver deeld in twee wijken. Op deze manier hopen we zo herkenbaar mogelijk te werk te kunnen gaan. Ondersteuning Binnen het district is een afdeling Exe cutieve Ondersteuning. Deze bestaat uit de Recherche, Vreemdelingen dienst, Milieu, Bijzondere Wetten en Verkeer. Deze diensten verrichten on dersteunende werkzaamheden ten be hoeve van de Algemene Politie Dienst. Regionaal is er ook een afdeling Execu tieve Ondersteuning. Deze levert, op verzoek van de districten, ondersteu ning. Dat kan bestaan uit politie te paard, hulp bij omvangrijke technische onderzoeken aan voertuigen, techni sche recherche voor het doen van spo ren-onderzoek enz. Ook een gezamenlijke aanpak met een buur-district behoort tot de mogelijk heden. Besprekingen met onze directe buur, Eemland-Zuid (Amersfoort- Leusden-Woudenberg) zijn momen teel aan de gang. Er is dus een grote ma te van flexibiliteit, waardoor slagvaar dig kan worden gewerkt. Preventie Onder het motto 'voorkomen is beter dan genezen' ligt het accent van vrijwel alle aktiviteiten op de preventie. Voor komen dus dat er zich problemen voor doen, waardoor ook het gevoel van vei ligheid wordt versterkt. Preventie wil len wij gezamenlijk aanpakken, dus met hulp van de gemeenten, woningbouw verenigingen, jeugd- en buurthuizen en j ongerenorganisaties. Maar u, als burger, speelt hierin de hoofdrol. Pas wanneer er een goed sa menspel is tussen politie en burger, kan er samengewerkt worden aan een veili ger woonomgeving. U mag op de politie rekenen, maar de politie rekent ook op u. Diensten Het district Eemland-Noord maakt ge bruik van drie bureaus en twee posthui zen, waar u, tijdens de openingsuren, terecht kunt. Deze bureaus en posthui zen fungeren als steunpunten. Vanuit het bureau in Baarn wordt de as- sistentie-surveillance gecoördineerd. Dit bureau is 24 uur per dag open, ook voor het publiek. Verder is daar gehuis vest de afdeling Executieve Ondersteu ning en het wijkteam Baarn. Daarnaast is dit het bureau voor de rayonchef Eemdal. Bunschoten biedt plaats aan het wijkteam Bunschoten/Eemnes. Het bureau Soest is het districtsbureau en biedt huisvesting aan de Districts chef, rayonchef en de afdelingen Be- leids- en Facilitaire Ondersteuning. Daarnaast zijn er de twee wijkteams, sa men het rayon Soest, ondergebracht. Het bureau is voor het publiek geopend van 7.00 tot 23.00 uur. Bereikbaarheid Meer politiemensen op straat betekent veiligheid op straat. Dat is een bewuste keuze. Het gevolg is alleen dat u een bu reau gesloten kunt aantreffen. Geen probleem: via een intercom-telefoon bij de voordeur krijgt u automatisch verbinding met het bureau Baarn, dat permanent geopend is. Afhankelijk van uw boodschap leveren wij dan 'service aan huis' of we maken een nadere af spraak. Er zijn tenslotte altijd politie mensen in de buurt. Is het betreffende bureau, waar u naar toe belt, gesloten, dan wordt uw tele foontje doorgekoppeld naar het bureau Baarn. Alarmnummer Belt u in dringende gevallen ('als elke seconde telt') altijd het alarmnummer 06-11. U krijgt dan direct de centrale meldkamer, waarmee alle politieauto's binnen het district continue in verbin ding staan. Bureaus en openingstijden Soest: Raadhuisplein 3, Soest. Postadres: Postbus 2002, 3760 CA Soest; tel. 02155-19444; fax. 02155-, 17693. Openingstijden: dagelijks van 7.00 - 23.00 uur. Soesterberg: Dorpsplein 17 a, Soesterberg. Postadres: Postbus 2002, 3760 CA Soest; tel. 03463-51555.Openingstij den: maandag t/m vrijdag 12.00 - 13.00 uur; donderdag 19.00 - 21.00 uur. Party, feestavond of receptie bij u thuis. Een feest voor u en uw gasten. Voor de komende Paasdagen, diverse menu's, koud en warm. Le Saladier maakt er meer van. Uw maaltijd, van dagschotel tot diner. Le Saladier biedt vele mogelijkheden. Openingstijden: dagelijks van 10.00 - 20.00 uur - zondag van 15.00 - 20.00 uur 's woensdags gesloten F.C. Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel.: 02155-24664 Waar u ook heen wilt, Happy-Rent wijst u de weg. In zo'n comfortabele luxe Huur-Opel. Het openbaar vervoer is duurder, kijkt u maar. VOOR DEUG OPEL HUREN Per dag Per week Corsa f S0,- ff 313,- Astra/Kadett f 59,- f 369,- Vectra f 68,- f 430,- Omega f90,- f569,- Vraag onze volledige tarieflijst aan. Reserveer tijdig. Prijzen zijn exclusief 18,5% BTW en inclusief all-risks-verzekering en 200 km vrij per dag. Birkstraat 30, Soest Telefoon 02155-12364 Het stukje van mevrouw Schaap over de schone straat is mij uit het hart gegre pen. Ik ben het volkomen met haar eens. En nu maar hopen dat burge meester en wethouders en inwoners van Soest deze noodkreet begrijpen. H. Jongsten. CO Verkoop - Verhuur - Reparaties van MVB gereedschappen en Ejïïy Lmhj machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Uit de fietsenstalling van het gemeente huis is een snorfiets gestolen. Volgens de eigenaar, een 25-jarige Amersfoor- ter, is dat tussen acht uur 's morgens en half elf 's avonds gebeurd. Hij heeft de politie ingelicht. Conflict tussen Swinkels en Schoemaker Soester ondernemers moeten wei nig hebben van het nieuwe regiem voor de inzameling van bedrijfsaf val, dat sinds enkele weken in Soest van kracht is geworden. Dat blijkt met name uit het conflict over het tarief, dat bedrijven in re kening wordt gebracht die verpak kingsmateriaal bij de Schans afle veren. Volgens de ondernemers is dat geen bedrijfsafval, maar huis houdelijk afval. De firma Schoemaker - elektrische ap paraten etc. - is een van de bedrijven die tot dusver zijn klanten een speciale ser vice biedt. Bij de aflevering van nieuwe apparaten wordt de verpakking - vaak bestaande uit karton en piepschuim - meegenomen, zodat de klant daar geen omkijken meer naar heeft. Sinds de invoering van het nieuwe tarief moet de firma Schoemaker daarvoor bij de Schans een bedrag van f 90,- per kuub betalen, zodat de service voor de ondernemer langzamerhand uitdraait op een "kostbare grap", die op die ma nier niet meer zo interessant is. "Het gaat me niet om de hoogte van het bedrag, maar om het principe," aldus directeur Herman Schoemaker. "Wat wij op deze manier inleveren is geen be drijfsafval; we zouden het even goed bij de klant kunnen achterlaten. Als die het - als particulier - dan langs de straat zet om het als 'grof vuil' mee te geven, ge beurt dat gewoon gratis. De redenering is dat de burger toch al een reinigings heffing betaalt. Waarom moeten wij er dan extra voor betalen?" Schoemaker heeft vorige week een in dringend gesprek over deze problema tiek gehad met milieu-wethouder Mie- ke Swinkels. Zijn verzoek om. herzie ning van het standpunt vond echter geen gehoor. "De wethouder meende dat wij onze kosten maar aan de klant moesten doorberekenen. Volgens haar maakte het voor de gemeente niets uit of het verpakkingsmateriaal langs de straat gezet zou worden, omdat de wa gen van de gemeentereinging toch z'n rondje wel maakte en dat er makkelijk bij kon nemen..." Zigzag-beleid Volgens Schoemaker is er sprake van een zigzag-beleid en hij laat weten zeer ontstemd te zijn over de opstelling van het gemeentebestuur. "Wij zijn op onze manier ook bezig voor de gemeente, en we doen dat gratis. Het is toch idioot dat je daarvoor op zo'n manier wordt ge straft?" Schoemaker overweegt inderdaad zijn klanten te vertellen dat ze de rommel voortaan maar aan de straat moeten zetten. Hij hoopt echter dat de gemeen te inziet dat dit een rare gang van zaken is, maar heeft inmiddels kontakt ge zocht met collega-ondernemers die in hetzelfde schuitje zitten. Schoemaker is als bestuurslid van de Uneto (de vakorganisatie) overigens ook in gesprek met het ministerie van VROM, waar deze kwestie - die kenne lijk ook in diverse andere gemeenten actueel is - op het hoogste niveau is aan gekaart. Niet 'huishoudelijk'* Gevraagd om commentaar laat wet houder Swinkels weten dat de prijzen voor het op de Schans ingeleverde be drijfsafval onlangs verhoogd zijn. De tarieven variëren overigens naar gelang de samenstelling: asbest is bijvoorbeeld aanzienlijk duurder dan papier of sloopafval. "We hebben dat zo geregeld tot de nieuwe Schans in gebruik wordt genomen, op 1 december waarschijn lijk, juist om het bedrijfsleven niet weg te sturen. Maar wij beschouwen dit niet als huishoudelijk afval, dat gratis met het grof vuil kan worden meegegeven. Ik hoor trouwens voor het eerst dat de ondernemers er problemen mee heb ben..." Volgens Swinkels kan de ondernemer in dergelijke gevallen de verpakking het beste maar aan de fabrikant retourne ren, zoals in Duitsland al wettelijk" ver plicht is. Ze vindt het "niet echt eerlijk" dat de ondernemers deze service over de rug van de gemeente aan het publiek bieden. "Als de mensen het aan de straat zetten is dat hun besluit, dat ver andert niets aan de regeling voor de be drijven." De huidige regeling loopt volgens Swinkels slechts tot 1 december, want op de nieuwe Schans wordt bedrijfsaf val straks niet meer naar inhoud maar naar gewicht berekend. Er komt in het nieuwe afvalstoffenpark dan ook een weegbrug te staan. nrrr.;g Possage De Minikorf - Laanstraot 87a -3743 BC Baarn - Tel. 02154 - 25574 Nu uit voorraad lever baar, honderden titels. dealer voor Soest: Jtk i1 ÊBÊaudio video Sleenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 12t 32 In restaurant Bauer, Burgemeester Grothestraat 55, exposeert Paula E. Levenbach (lid van de SAKB te Am stelveen) eigentijdse bloemen- en land schapsaquarellen. Verschillende aqua rellen zijn gemaakt in tuinen in Zuid- Engeland. De expositie duurt tot 3 mei. Speciaal voor 5 5-plussers wordt in de Vijverhof (Klarinet) aanstaande vrij dagmiddag weer een bingomiddag ge organiseerd. Zoals altijd zijn er veel ex tra's. De prijs van een kaart is f 5,-. De zaal gaat om 13.30 uur open; de bingo begint om 14.00 uur. Het toneelgezelschap "Tryater" uit Leeuwarden verzorgt op dinsdag 6 april een voorstelling van "It Kersehöf("De kersentuin") van Anton Tsjechov in theater 't Spant in Bussum. De avond is georganiseerd door de Friese vereni gingen "It Pompebled" (Bussum) en "Frysk en Frij(Hilversum). Vooral treedt het Friese zangkoor uit Hilver sum op o.l.v. Peter de Boorder. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal of in voor verkoop bij o.a. S. Haagsma in Baarn, tel. 02154-13189. gemeente M Raadhuisplein 1, tel. 93411 Vergaderingen raadscommissies Donderdag 25 maart, 19.30 uur: Financiën en Sport Agenda: stand van zaken planningka lender; rapportage van vertegenwoor digers in gemeenschappelijke regelin gen; sportaangelegenheden; stand- plaatsenbeleid; toewijzing bedrijfster reinen in Soest en Soesterberg; voorstel tot wijziging van de marktverordening; voorstel tot het vaststellen van de nota inzicht grondbedrijffinanciën 1993; voorstel tot het vaststellen van de voor jaarsnota 1993; voorstel tot het verhuur van het perceel Talmalaan 42 aan de Stichting Kindercentra Soest; voorstel tot aankoop van een bosperceel aan de Oude Leusderweg van de heer A.C.H.M. Martensvoorstel tot vast stelling van de kosten ter uitvoering van het programma voor de basiseducatie over het jaar 1992: voorstel tot ruiling van grond bij de Spoorstraat met Heij- lijgers Projecten BV te Amersfoort; voorstel tot verkoop van grond gelegen bij Tamboerijn 11 - 13 aan Dethog BV. Maandag 29 maart, 19.30 uur: Algemene Bestuurszaken Agenda: mededelingen uit externe or ganen: a. - Gewestraad van 11 maart j.1.; - DB/regionale brandweer Gewest Eemland van 18 maart j.1.; - DB/regio nale brandweer Gewest Eemland van 29 april a.s.b. - ter inzage gelegde stuk ken; c. - voortgang regionalisatie poli tie; voortgang planningkalender; dis cussie alcoholmatigingsbeleid; sociaal jaarverslag; jaarverslag 1992 I&Anota; aktiviteitennota P.O.I.; bespreking PREVAB en doorlichtingsrapport brandweer; eindrapport initiatiefvoor stel brandweerkazerne/ Beukendal voorstel tot het vaststellen van de voor jaarsnota; delegatiemandaat m.b.t. be steding kredieten en fondsen. Dinsdag 30 maart, 19.30 uur: Ruimtelijke Ordening Agenda: verschijning 'Op 't Hoogt'; bouwplan Lindenhof; voorstel tot het aanwijzen van een beschermd stads- en dorpsgezicht (Soesterberg); beslissing op het verzoek van Albert Heijn; voor stel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit voor een perceel aan de Krommeweg in verband met de bouw van 9 woningen; voorstel tot het weige ren van vrijstelling ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te be hoeve van de uitbreiding van een stoe terij op het perceel Birkstraat 122B; voorstel tot het vaststellen van de Voor jaarsnota 1993; stand van zaken plan ningkalender. Woensdag 31 maart, 19.30 uur: Welzijn Agenda: voorjaarsnota 1993; beschik- baarstellen eenmaliger investeringsbij drage t.b.v. nieuwbouw Molenschot; voorstel betreffende WEL/ZORG, ca tegorie-indeling en toetsing; voorlopi ge jaarrekening 1992 van het Regionaal Werkplaatsschap Amersfoort en Om streken; beperking rijksbudget en ver antwoordelijkheid deelnemende ge meenten t.a.v. sociale werkvoorzie ning; voortgang/coördinatie sociale voorziening; voortgang planningkalen der; terugmelding gemeenschappelijke regelingen; De LAAGSTE PREMIE en toch jK UITGEBREID VERZEKERD! natuurlijk bij: VOOR AL UW VERZEKERINGEN Inlichtingen: tel. 02155 - 1 60 11 Donderdag 1 april, 19.30 uur: Milieu Agenda: vooijaarsnota; nota rationeel wegbeheet nader bezien; rapport be graven, begeleiden en beheren; voort gangsrapportage uitwerking plan ener giebesparing; rapportage van vertegen woordigers in gemeenschappelijke or ganen en externe instellingen: (PHO milieu 25 maart, PHO verkeer en ver voer 15 maart, AVU 26 maart; stand planningkalender. De vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis aan het Raadhuis plein. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel len van vragen of het geven van een toelich ting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de ge legenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie in zien. N.B.Om zeker te weten of een bepaald on derwerp tijdens één van bovenge noemde commissies zal worden be handeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecen trum te bellen (tel.nr. 93777). V erkeersmaatregelen Pijperpad Burgemeester en Wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepa lingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: I. het eenrichtingsverkeer op het Pijper pad om te draaien; a. het Pijperpad komende vanuit de Obrechtstraat ter hoogte van huisnum mer 103 door middel van het plaatsen van bord C3 van bijlage II van het RW-90 aan te wijzen als eenrichtings- weg; b. het Pijperpad komende vanuit de V.d. Weijdenstraat door middel van het plaatsen van bord C2 van bijlage II van het RW-90, deze richting gesloten voor bestuurders te verklaren, met on derbord voorzien van de tekst 'uitge zonderd (brom)fietsers". Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. II. Een afschrift van dit besluit getekend te zenden aan: a. het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht; b. de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht; c. de commissaris van politie te Soest. Y erkeersmaatregelen Jaarmarkt Soesterberg Burgemeester en Wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepa lingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben I. om op 29 april 1993 vanaf 22.00 uur, de avond voorafgaand aan de dag van de Jaarmarkt tot 22.00 uur op de dag van de Jaarmarkt: a. door middel van bord Cl van bijlage I van het RW-90 gesloten te verklaren voor alle verkeer behalve voetgangers, de Banningstraat; b. het instellen van een verbod tot stil staan voor beide zijden van de weg door middel van het plaatsen van bord E2 van bijlage I van het RW-90 op de Veldm. Montgomeryweg tussen de Ra- demakerstraat en de Rijksweg; c. het instellen van een verbod tot stil staan voor beide zijden van de weg over 20 meter door middel van het plaatsen van bord E2 van bijlage I van het RW-90 op de Ventweg naast de Rijks weg, 20 meter vanaf de kruising; d. door middel van bord E4 van bijlage I van het RW-90 parkeergelegenheid aan te bieden op het grasveld gelegen naast de ijsbaan. II. Voor zover er in het programma van de Jaarmarkt geen wijzigingen plaats vinden welke van invloed zijn op de ver keersafwikkeling, dat de onder I ge noemde verkeersmaatregelen ieder jaar ten tijde van de Jaarmarkt in Soester berg van kracht zullen zijn. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud- moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. III. Een afschrift van dit besluit is gete kend gezonden aan:a. het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht; b. de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht; c. de commissaris van politie te Soest; d. de commandant van de brandweer te Soest; e. Centraal Nederland; f. Brigade Kon. Marechaussee; g. Centralepost Ambulance vervoer Amersfoort. Commissie voor de Beroepschriften De voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften maakt bekend dat deze commissie op vrijdagmiddag 26 maart 1993 in een openbare vergade ring het navolgende beroepschrift zal behandelen. De indiener van het be roepschrift wordt in de gelegenheid ge steld de bezwaren toe te lichten. De ver- verlichtingsspeciaalzaak verlichting - huishoud - elektro Groot assortiment: van klassieke schemerlampen tot moderne halogeen- verlichting. Uitgebreide sortering kleine huishoudelijke apparaten. Installatiemateriaal voor de doe-het-zelver. Alleen de betere merken. S^kundtgheiS^service. Nieuweweg 99, 3765 GC Soest Telefoon 02155 - 14575 Telefax 02155- 12764 gadering vindt plaats in het gemeente huis, Raadhuisplein 1. De daarop be trekking hebbende stukken liggen in het Infocentrum voor een ieder ter inza- ge. 15.30 uur: beroepschrift van B.V. v/h fa. H. van Asch Soest tegen de wei gering van een aanlegvergunning aar den wal op het perceel Heeserspoor WZ.5. Verleende bouwvergunningen De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de aangegeven verzenddatum: Birkstraat 123 (92505): bouwen van een jongveestal/wagenberging, 8-3-93; Stadhouderslaan 110 (93082): bou wen van een bijkeuken, 8-3-93; Winterkoning 94(93099): plaatsen van een blokhut, 9-3-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) kunnen belanghebbenden te gen deze beslissingen een bezwaar schrift indienen. Als u een bezwaar schrift wilt indienen, dan moet dat be zwaarschrift gericht worden aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het be zwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzenddatum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuis plein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag 8.30 - 12.30 uur. Aangevraagde bouwvergunningen De volgende bouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum: Beatrixlaan 36 (93108): bouwen van een berging, 8-3-93; Birkstraat 96 (93087): renoveren van diverse stallen, 9-3-93; Buys Ballotlaan 9 (93115): verbou wen van een winkel, 8-3-93; Ir. Menkolaan 81 (93111): uitbrei den van een berging, 8-3-93; J.H. Isingserf 51 (93121): verbou wen en uitbreiden van een bergruimte 10-3-93; Kerkpad N.Z. 67 (93060): uitbrei den van een woonhuis, 9-3-93; Koningsweg 5a (93094): verbouwen verkooppunt voor motorbrandstoffen 10-3-93; Meidoornweg 11 (93090): uitbrei den van een woonhuis, 12-3-93; Postweg 71 (93112): veranderen van een schuur, 8-3-93; Prof. Lorentzlaan 108 (93113): ver bouwen van een woonhuis en het bou wen van een berging, 8-3-93; Spinet 76 (93120): bouwen van een bijkeuken, 10-3-93; Waldeck Pyrmontlaan 20 (93119): bouwen van een woonhuis, 10-3-93; Wieksloterweg W.Z. 39 (93002): bouwen van een dubbel woonhuis; 9-3-93; Zuidpromenade 6 (93123): verbou wen van een supermarkt, 12-3-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag 8.30 - 12.30 uur. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van plan zijn op volgende aanvragen met toepas sing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor het: 1. plaatsen van een kippenhok met ren, Dorresteinweg 6 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 2. verbouwen en uitbreiden van een winkelcentrum, Smitsweg 8-30 (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 3. bouwen van een serre, Soesterberg- sestraat 112 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 6 van de Woningwet); 4. bouwen van een woonhuis met gara ge een kantoor en bedrijfsgebouwen, Koningsweg, sectie G, nr. 9107 ged. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening); 5. bouwen van een landhuis, paar- destallen en een stapmolen, Konings weg, sectie G nr. 9107 ged. (artikel 19 van de Wet op de Ruimelijke Orde ning). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 25 maart 1993, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Op de Prins Bernhardlaan heeft een in breker een schoudertas uit een woning gestolen. Hij griste de tas van het aan recht in de keuken. De dader had daar voor een gaatje geboord in het keuken raam. In de tas zaten persoonlijke pa pieren, zoals een rijbewijs.

Soester Courant | 1993 | | pagina 4