irs ie zone TOPKLASSE SERVIEZEN HOGE KORTINGEN 25% tot 40% óchuttenmeiu OPHEFFINGS UITVERKOOP R. WEERD iWRlAt Open huis - Modeflitsen rcmofor Drukte op 10e boekenfestival 't Nut Weer tweede plaats Baarnsch Lyceum ^RTMAN schermer MET 50% KORTING. 10 tot 50% korting Griftlanders vrijdag de straat op met startkapitaal van f 2,50 Onderscheiding Van Doorn pAGl(\|/\ c WOENSDAG 24 MAART 1993 SOESTER COURANT PAGINA 7 Gevarieerd literair vermaak in Griftland tNBIEDINGEN 199,- -159,- 129,- »n inde izenkrant. krant! Gooise Operette in de Vijverhof ZONWERING 88 Dima gaat z'n serviezenmagazijn reorganiseren. Daarom zijn veel complete servie zen afgeprijsd met kortingen van Ook verkopen wij onze servies restanten met minimaal Een unieke kans om in het bezit te komen van een echt mooi ser vies. Van de meeste serviezen slechts één of enkele stuks. DUS OP OP. Zaterdag 27 maart 1993 De mannequins tonen u vanaf 11.00 uur doorlopend onze splinternieuwe kollektie, die wij weer met zorg voor u hebben geselecteerd. Wij nodigen u uit om op uw gemak, onder het genot van een hapje en een drankje te komen kijken. Stereotoren weg van de Weedestraat 54a - Soest HORLOGER - JUWELIER - OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TEL. 02155-12982 Opbrengst voor Brazilië-project DWG Op artistieke Interlyceale in Haarlem ZONWERING mm Videorecorder uit woning gestolen Slachtbingo bij De Vriendschap Klachten bezorging Soester Courant Waanzinnige zonnebrillen met uniek 'clip-on'-systeem De vele gezichten van Swatch Eyes Na veertig jaar dienstverband bij Van Asch Verantwoord zitten? MEUBELEN Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM t lazfaan 24a - Soest - Telefoon de énige v^ootwoorrfs zHvomi 3 koop gevraagd in sTj" ENGEZINSWONINGme,' aapkamers tuin. Geen al dak. Prijs tot f 200 ooo slier na 18.00 uur !155-22461. ukje grond met"schT7T >uwval als werk/opslaq- imte voor beeldhouwer in idden-Nederland Tel >0-711056. srhuur van aileéoorten^ EEDSCHAP en machines an Altena Gereedschap ieuweweg 62, Soest Tp'i )740. uur een ELECTRÏSCHÈT EGGESCHAAR bij DAVO arhuurcentrum, tel 021 5228. i - Telefoon 1 79 93 18.00 uur. g 09.00-18.00 uur. 17.00 uur. 46 is met c.v.-gas, garage igging met zicht op het l ruime en sfeervolle net open haard, toilet en apkamers, groot balkon ir met 2e toilet en over- ;te trap naar zolder met gruimte. De garage met <en is ingericht als kan- ngalow in aanbouw met groot souterrain op ca. levering geschiedt begin tadium kan nog rekening uw wensen ten aanzien ïgelwerk enz. De extra's groot souterrain, vergro- ïrging geven het huis een t- Indeling: living met ken met vide, bijkeuken, ier, toilet en hal met trap 50 m2. Meer dan 150 Soester boekenlief hebbers bezochten vorige week de tiende editie van het Boekenfesti val, dat de plaatselijke afdeling van 't Nut in samenwerking met boekhandel Van de Ven en uitge verij de Prom/Fontein organiseer de in het kader van de boeken week. Ze kregen een avond vol ge varieerd literair vermaak aange boden. Ook nu weer presenteerde uitgever Wim Hazeu in de voor de goed bezette aula van het Griftland College enkele auteurs uit zijn "stal", en bepaald niet d£ geringste: de non-fictionschrijver J. A. Blaauw, oud-hoofdcommissaris van politie te Rotterdam; de jonge dichteres Hester Knibbe, en tenslotte de alom be kende Yvonne Keuls, die Hazeu om schreef als literair-prozaïste. Prof. Henk van Os, die eerder ook was aan gekondigd, moest verstek laten gaan. Hazeu introduceerde de drie schrijvers met een kort vraaggesprekje bij het pu bliek, maar pas nadat burgemeester De Widt de bijeenkomst met een toe spraakje had geopend. Omdat dit de tiende editie van het boekenfestival was vond hij dat wel de moeite waard. In een korte terugblik stelde hij vast dat de Maatschappij tot Nut van het Alge meen (meestal afgekort tot 't Nut en te genwoordig nog korter tot "Nut") al 209 jaar bestond. Soest heeft sinds 1921 een "Nut", dat zich aanvankelijk vooral bezighield met de exploitatie van een bibliotheek, die later opging in de centrale bibliotheek. De Widt roemde de unieke samenwer king die in 1983 ontstond tussen 't Nut, Op uitnodiging van de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO/St. Jozef) geeft de Gooise Operette zaterdag 27 maart een concert. Het optreden vindt plaats in de grote zaal van de Vijverhof aan de Klarinet en begint om 20.00 uur. De zaal gaat een half uur voor de aanvang open. Leden van de KBO kunnen het concert gratis bijwonen, introducées moeten 7,50 gulden betalen om te mogen luis teren en kijken. Oud-hoofdcommissaris J.A. Blaauw aan het woord in het Griftland College rechts luistert Wim Hazeu aandachtig toe. FotoGoos van der Wilt. boekhandel Van de Ven en de Baarnse uitgeverijen de Prom/Fontein, hetgeen had geleid tot de zeer werkzame formu le van het Boekenfestival, dat volgens De Widt mocht worden beschouwd als een ingetogen versie van het Boeken bal. Over nog eens 15 jaar zou 't Nut het jubileum wel met een "bal" mogen vie ren, vond De Widt, die met een verwij zing naar Hella Haasse nog maar eens constateerde dat boeken heel wat vóór hebben op de televisie, al was het maar omdat je er kennis uit opdoet zonder je te verplaatsen en omdat die kennis lang bewaard blijft. Hazeu was zeer in zijn nopjes met des burgemeesters woorden en bood hem direct een betrekking als verkoper aan. De auteurs kwamen daarop uitgebreid aan het woord. Blaauw - opgeklommen van "diender" tot korpschef - onthaal de het publiek op een aantal anekdotes uit zijn politieleven. Over zijn recher chewerk merkte hij op dat zoiets als de perfecte moord niet bestaat (omdat nie mand hem zou onderkennen) en dat het vangen van boeven geen hocus-pocus is, maar meestal een kwestie van gezond verstand en een beetje geluk. Voor "politieke" uitspraken - waaraan zijn huidige collega's zich nogal eens te buiten gaan - was men bij hem aan het verkeerde adres, al tekende hij daarbij direct aan dat hij al zeven jaar voor Lub- bers voor "kampementen voor jeugdige criminelen" had gepleit - "maar toen vielen ze allemaal over me heen..." Voor een geïnteresseerd publiek las Blaauw vervolgens enkele smakelijke gedeelten uit zijn laatste boek, o.a. over E «zfaan 24a - Soest - Telefoon 1 9y( bijgelovige boeven en over "diender- staal", de veelal komisch-plechtstatige schrijfwijze waarvan de politie zich in processen-verbaal bedient. Gedichten Zonder uitgebreide introductie - Ha zeu: "het uitgeven van poëzie is nu een maal een zeer persoonlijke keus" - kwam vervolgens de dichteres Hestei Knibbe aan het woord, die de aandacht van het publiek vasthield met het voor lezen van enkele gedichten uit de bun del "Meisje in badpak" en een paar nog ongepubliceerde verzen. De avond werd afgesloten met het op treden van Yvonne Keuls, in literair Nederland maar zeker in Soest - waar ze voor de tweede keer aanwezig was - een "celebrity". Keuls is vooral bekend als schrijfster van "geëngageerde" litera tuur (o.a "Jan Rap en z'n maat" en "Het verrotte leven van Floortje Bloem". Voor haar werk had ze zowat alle "in richtingen" van Nederland al van bin nen gezien. "De mensen zijn er vaak ontzettend eenzaam, en ik ga er vaak zuchtend naartoe, want bijna overal is het hetzelfde en heel erg mis." Van haar meest recente boek - "Meneer en me vrouw zijn gek" - waarvoor ze research had verricht in een psychiatrisch zie kenhuis, las ze enkele gedeelten voor. 't Nut kon terugzien op een druk be zocht en zeer geslaagd Boekenfestival, waarmee tevens de Soester boeken week-activiteiten succesvol werden af gesloten. Boekhandel van de Ven deed in de "wandelgangen" van de aula, waar vooral de optredende auteurs met hun boeken vertegenwoordigd waren, goede zaken. SOESTERBERGSESTRAAT 49A - SOEST TELEFOON 02155 - 2 35 84 Onbekende daders hebben vorige week ingebroken in een pand aan de Indus trieweg. Ze vernielden een ruit en na men uit het kantoorgedeelte een stereo toren weg. Aangifte werd gedaan door een 44-jarige inwoner van Zeist. Volop aanbiedingen. Zie etalage en winkel. Een kleine greep uit een grote collectie: Diverse gouden ringen 50% korting Seiko horloges sterk verlaagd in prijs o.a. herenpolshorloge Stopwatch met alarm 895,- nu 498,- Zilveren peper en zoutvaatjes 490, nu 245,- Zilver speelgoed 20% korting Diverse zilveren lepeltjes 50% korting Zilveren wapenlepels van Soest 69,50 nu35,- Pub. klok 499,- nu398,- Twentse klok 775,- nu 595,- Contra barometer 687,- nu 550,- Royal Albert porselein 20% korting Mocca servies Lavender rose 372,- nu298,- Mocca servies Old Country Roses 455,- nu364,- enz. enz. De tweede-klassers van het Grift land College gaan komende vrij dag - 26 maart - in Soest en Baarn de straat op om geld te verdienen. Dat gebeurt opnieuw in samen werking met de Derde-Wereld- groep Soest, want de opbrengst is bestemd voor het DWG-kinder- project in Lins (Brzilië). Op school is een project georganiseerd waarbij scholing in de Derde Wereld centraal staat. Inmiddels traditioneel omvat het project niet alleen informa tie, maar moeten de leerlingen ook daadwerkelijk in actie komen. Ook dit jaar is gekozen voor de CET-leer- en werkgemeenschap in Lins, omdat de buitengewoon slechte economische si tuatie in Brazilië het ook voor de CET- gemeenschap heel lastig maakt om de eindjes aan elkaar te knopen. In de lessen aardrijkskunde en econo mie wordt aandacht gegeven aan de on derontwikkeling en prijsvorming (bij voorbeeld van koffie); in de lessen mu ziek zal de aandacht uitgaan naar Zuid- amerikaanse ritmes. Vrijdag 26 maart is de actiedag. Met een startkapitaaltje van f 2,50 moeten de leerlingen een royale bijdrage voor de CET-gemeenschap zien te verdie nen. Uiteraard kan dat gezellig in groepjes gebeuren, terwijl de rest van de school gewoon les heeft. Een groepje "sandwichmen" (m/v) gaat bijvoorbeeld lopend reclame ma ken in de Van Weedestraat en zal daar naast met de bezem de gemeentereini ging concurrentie gaan aandoen. Ook de gebruikelijke straathandelaars, au towassers en schoenpoetsers zullen dit jaar in de winkelstraten niet ontbreken. Collecteren is niet toegestaan; wie merkt dat de leerlingen zich niet aan de spelregels houden kan de school berei ken onder tel. 18221. Op het Kennemer Lyceum in Haarlem herhaalde vrijdag zich de geschiedenis weer eens. Voor de achtste maal op rij won het Lorentz Lyceum uit Eindho ven de Artistieke Interlyceale, het cul turele concours voor scholieren van de vijf oudste bijzonder neutrale lycea in Nederland. Én voor de vierde maal achtereen eindigde het Baarnsch Ly ceum als tweede. Ditmaal bedroeg het verschil maar acht punten. Een week eerder op de Gran- di- Art, de Baarnse voorselectie voor de Artistieke, was een enorm aantal dan sen, toneelstukken, sprekers, muzikale solisten en bands de revue gepasseerd. De winnaars waren over het algemeen erg sterk. Het Baarnsch Lyceum be schikt bijvoorbeeld over veel zangta lent. Michelle Werlich deed, met bege leiding van Mark Omvlee, mee aan het onderdeel muziek solo. Zij zong onder andere een prachtige vertolking van de Spaanse hit "Hijo de la Luna"Michelle was ook lid van de band, waarin zij sa men met Arianne de Vos Burchart en Maria Kraakman een heel verrassende a capella uitvoering gaf van "Voulez- vous coucher avec moi", uit de jaren ze ventig. 's Morgens eindigde Michelle enigszins teleurstellend als derde. De meisjes band werd even later wel winnaar, maar moest de eerste plaats delen met een rockband van het Lorentz, die grote de len van het publiek de zaal uitjoeg. Ook toneel voldeed niet geheel aan de ver wachtingen. Het door Sjaak Hartog en mare van Driel geschreven stuk "De Confrontatie," over aanvaarding van de dood na een auto-ongeluk, eindigde als tweede. Wel gewonnen werd er bij de dans. On der leiding van Marije Wertwein ver tolkte een groep Baarnse dansers het thema "Integratie" zo treffend, dat de jury aan de lage technische moeilijk heidsgraad voorbijging. De dans, "The End of the Wall" genaamd, gaf een visie op de mislukte integratie tussen Oost en West na de val van de Berlijnse Muur. Goede prestaties werden verder gele- Door een slaapkamerdeur te forceren, is een inbreker erin geslaagd een wo ning aan het Claroenstekerpad te betre den. Hij nam vorige week een video recorder en een aantal cd's mee. De be woonster (29) deed aangifte bij de poli tie. In het clubgebouw aan de Nachtegaal- weg houdt De Vriendschap zaterdag 20 maart een slachtbingo. De postduiven vereniging opent het gebouw om 19.15 uur. De toegang is gratis. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. Swatch Eyes, de nieuwste kult-ac- cessoires van Swatch, zijn vanaf eind maart verkrijgbaar in Neder land. Ze worden nu al omschreven als de 'mafste zonnebrillen op aar de'. Het is dan ook niet verwon derlijk dat in de eerste acht maan den na de introduktie maar liefst één miljoen zonnebrillen moesten worden vervaardigd om aan de vraag te kunnen voldoen. Een ab soluut rekord! Het concept van Swatch Eyes is een ge zamenlijke ontwikkeling van Swatch en de Ferdinand Menrad Gruppe. Het Duitse bedrijf brengt de uit twintig mo dellen bestaande kollektie onder licen tie van Swatch op de markt. De produ cent van hoogwaardige brillen, waaron der Jil Sander, Joop! en Enrico Coveri, geniet internationaal veel vertrouwen. Swatch Eyes! De waanzinnigste zonne brillen voor mensen met visie. Met het bijzondere 'clip-on' systeem kan één zonnebril namelijk worden omgetoverd in twintig totaal verschillende model len. Swatch Eyes bestaat uit een basis frame en een clip. Deze clips, ontwor pen in twintig modebewuste designs, zijn onderling verwisselbaar. Je kunt je zonnebril dus perfekt aanpassen aan je kleding, je make-up of je stemming. Met één simpele klikbeweging verwij der je de clip van het basisframe, en zet je er een ander flitsend model voor in de plaats. Zo kun je er met Swatch Eyes het hele jaar door goed uitzien! Bescherming tegen UV De trendy clips bieden uitstekende be scherming tegen felle UV-stralen, want ze zijn uitgevoerd met een speciaal lichtfilter. Op de clips zelf staat de hoogte van de beschermingsfaktor (6,7,8 of 9) aangegeven. Faktor 6 filtert 50 - 60% van het inkomende licht, ter wijl faktor 9 maar liefst 80 - 90% absor beert. De Swatch Eyes-glazen zijn bo vendien niet breekbaar. Swatch Eyes zijn te koop als complete set (basisframe clip) of als losse clips. De prijs is werkelijk in het oog sprin gend: f 90,- voor het basisframe en f 60,- voor elke clip. Inclusief één jaar garantie. Exclusief bij Brilcentrum Nota, Van Weedestraat 87, verd door Sanna Koppenaal (speciale vermelding bij opstel), de schakers (tra ditioneel eerste) en de eloquenten Ro nald Craenen en Frans Bloemsma. Ro nald, heel erg op dreef met een speech over de eigenaardigheden van de slank heidscultuur, eindigde in weerwil van iedere logica, als derde in zijn groep. Later bleek dat de jury de speleisen ver keerd geïnterpreteerd had. Leraren van andere scholen roemden het culturele klimaat op het Baarnsch Lyceum waar de leerlingen eigenlijk zonder veel be geleiding hun prestaties vormgeven. Spreekwedstrijd Twee leerlingen van het Baarnsch Ly ceum hebben zich geplaatst voor de lan delijke finale van de zogenaamde 'Pu- blik Speaking Competition'. Myrthe van Zanten en Pamela Meijer uit 6 VWO moeten op 3 april in Den Haag verschijnen. Myrthe zal in de Engelse taal een speech afsteken over 'Images of the Netherlands'. Daarna leidt Pamela de discussie met het publiek. Het geheel duurt een kwartier. De eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Die koninklijke on derscheiding viel zaterdag de Soester G.H. van Doorn ten deel. Burgemeester Hans de Widt speldde hem, zaterdagmiddag de bijbehorende versierselen op. Van Doorn werd zaterdagmiddag tijdens een drukbezochte receptie in restaurant Darthuizen gehuldigd, omdat hij op 17 maart veertig jaar in dienst was bij de firma H. van Asch als machinist, c.q. chauffeur. Foto: E/ger Geessinck. Doordat men nu eenmaal in lichaamsbouw verschilt is een standaard zitmeubel nooit verantwoord voor ieder individu. Fitformfauteuils worden exact op uw persoonlijke maten afgestemd d.m.v. een uniek aanmeet- systeem. Dit maatwerk in combinatie met de juiste zithoek en een lendesteun garandeert u een optimale zithouding, doordat het lichaam een zo natuurlijk mogelijke stand aanneemt waardoor aan alle eisen van verantwoord zitten wordt voldaan. Uw Fitformdealer: 7i Begrip voor kwaliteit, service en prijs Steenhoffstraat 61 Soest, Hilversum, Leeuwenstraat 47, tel. 02155-13280 tel. 035-241794

Soester Courant | 1993 | | pagina 7