O iSPORTt Tekort voor gebouw Bentinck Fonds Nieuw 'Fit-Start-programma' bij AY Pijnenburg "Ook onze zaalvoetballers, staan dus bovenaan!" Overwinning van Den Oude Drukkerij Smit en Red Stars 10NDERWIJSI Jubilerend christelijk onderwijs Soest in actie voor school in Hongarije Sportprogramma Leisbu Sportuitslagen Del Jeugdnieuws voor VA WOENSDAG 31 MAART 1993 SOESTER COURANT PAGINA WOENSDAG Stichting minder-valide sporters afhankelijk van raad Start: zaterdag 10 april ATLETIEK Ambtenaren vooraan in NK veldloop De voetbalclub in blauw en wit waar je écht gebakken zit! Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar woensdag om 13.30 uur TRAINEN en de kantine is open! Sportorganisatie "SOEST" Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 BOWLING Joke Karei stelt kandidatuur voor bowlingtoernooi ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf Op 30 kilometer in Zaandam ATLETIEK 'PCO Soest: Al een eeuw geloofwaardig' Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Dakwerken Weer 'Six-ball' in De Gouden Leeuw 'De hele h Luxi Lux iffttti TURNEN Finaleplaatsen voor enkele Springbokken Topscorers Topscorer^^^J Baarr Zeist Alleen als de gemeenteraad tij dens de behandeling van de voor jaarsnota bereid is de knip open te trekken, kan de Stichting Bentinck Fonds het clubgebouw realiseren die ze voor ogen heeft. Er is 68.500 gulden beschikbaar, maar de club voor invalide sporters heeft 95.000 gulden van de gemeente nodig voor de gewenste accommo datie. De Partij van de Arbeid heeft middels een brief aan het college reeds een lans proberen te breken voor de minder-va lide sporters, maar het college is niet van plan het verzoek van het Bentinck Fonds voor de extra financiële steun zo maar te honoreren. Het verzoek is op de steeds langer wordende wensenlijst van diverse Soester instanties, verenigingen en organisaties gezet. De gemeenteraad mag bij de behandeling van de voor jaarsnota bepalen wie wel en wie geen (éénmalige) steun krijgt. In het najaar van 1992 reserveerde de gemeente 68.500 gulden voor een on derkomen aan de Eemweg ten behoeve van de handboogschutters van het Ben tinck Fonds. Daarbij werd uitgegaan van een berging, een invalide-toilet en een telefoon. Tijdens daaropvolgend overleg met de gemeente gaf het Bentinck Fonds de voorkeur aan een grootschaliger ge bouw met een keukenblokje en een ver- blijfs/schuilruimte. Het bestuur van het Bentinck Fonds stelde de gemeente voor om van de beschikbare 68.500 gulden een casco-gebouw neer te zet ten. Het Bentinck Fonds zou dan mid dels sponsoring en andere giften het grond- en straatwerk, de binnenafwer king en de inventaris voor zijn rekening nemen. In een brief aan het college heeft de stichting inmiddels meegedeeld dat ze niet in staat is de extra gelden bijeen te brengen. Het Bentinck Fonds zal hoog uit tienduizend gulden op tafel kunnen leggen. Met de 68.500 gulden van de gemeente is er in totaal 78.500 gulden beschikbaar. Maar het gebouw dat het Bentinck Fonds wil, kost 105.000 gul den. Tekort: 26.500 gulden. Wat de PvdA betreft, dekt de gemeente de extra kosten. Volgens de sociaal-de mocraten is het normaal dat de ge meente alle kosten voor nieuwbouw op zich neemt, als het totale oppervlakte van het gebouw binnen de 250 vierkan te meter blijft. Volgens de gemeente is dat niet juist. In het rapport basisvoor zieningen wordt gesteld dat de vereni gingen vijftig procent van de kosten van de ontmoetingsruimte (kantine) en honderd procent van de inrichtingskos ten zelf moet betalen. De overige kos ten worden wel door de gemeente ge dekt. Het college komt tot de conclusie dat het geen extra geld beschikbaar wil stel len, tenzij de gemeenteraad anders be slist. Gebeurt dat niet, dan zal de ge meente het oorspronkelijke plan uit voeren. In dat geval krijgt de stichting de beschikking over een berging, een invalide-toilet en een telefoon. Het Bentinck Fonds zou het betreuren als het niet het gewenste clubgebouw krijgt. Sinds bekend werd dat de ge meente geld beschikbaar stelde voor een onderkomen, is het ledenaantal van de handboogclub verdubbeld. Na het succes van 'Fit-Start' in de afgelopen vier jaren, start de re creatieafdeling van AV Pijnen burg op zaterdag 10 april weer met een volledig programma. Ook dit garandeert een ieder die mee wil doen na drie maanden een redelijk tot goede conditie AV Pijnenburg hoopt met dit program ma juist die personen te bereiken die al geruime tijd met het idee rond lopen iets aan hun conditie te doen, maar dat steeds uitstellen uit vrees dat men toch niet mee kan komen. Die vrees is echter volledig ongegrond, aangezien AV Pij nenburg de training volledig afstemt op het conditieniveau van de deelne(e)m (st)ers, hoe laag dat ook mag zijn. Onder deskundige leiding van ervaren recreatieleiders - in dit Fit-Start-pro- gramma zwaait Marga Boeren de scep ter - zal de groep gedurende drie maan den (10 april t/m 10 juli) het conditie- peil zienderogen zien groeien. Wie mee wil doen is elke woensdagavond van 19.00 tot 20.00 uur en op elke zater dagochtend van 9.00 tot 10.00 uur wel kom. Voor de kosten hoeft men het niet te la ten; deze bedragen slechts f 35,- voor het gehele kwartaal. Na afloop van deze periode is men vanzelfsprekend volle dig vrij zich aan te sluiten bij een van de bestaande recreatie- dan wel looptrai ningen, die AV Pijnenburg telt. Naast de lichamelijke inspanningen, die men tijdens het 'Fit-Start '93' doet, biedt ditzelfde programma natuurlijk ruimschoots de mogelijkheid even de dagelijkse sleur te ontvluchten en met gelijkgestemden zich te ontspannen en nieuwe energie op te doen. Meer informatie bijMarga Boeren, tel. 21171, of Anita Klifman, tel. 23848. Voor de zesde keer werd het Neder lands kampioenschap veldlopen voor gemeenteambtenaren gehouden. Strijd toneel was dit jaar de heuvels rondom Heerlen. De bijna 2000 deelnemers uit het hele land hebben dat kunnen weten, want het was op het 12 kilome ter lange trajekt 'klimmen en dalen'. De vijf Soester deelnemers konden te rugzien op een geslaagd kampioen schap. Bert van der Weerd legde in de Seniorenklasse beslag op de 26ste plaats met een tijd van 45.51 minuten over de 12 kilometer. Hans de Jong ein digde mede dank zij zijn agressieve start ook vooraan in de uitslag met een tijd van 50.40 Bij de veteranen viel Ben van Os met zijn vijfde plaats in 49.59 net buiten de prijzen. Hans Schreuder leg de de 12 kilometer in deze klasse af in de tijd van 54.50 en Dick Snijders kwam ondanks een slepende kniebles sure tot 55.20 Volgend jaar vindt het kampioenschap in Castricum plaats. Joke Karei heeft aangegeven dat met haar rekening moet worden gehouden tijdens het paastoernooi van de Soes ter Bowling Vereniging. Verwacht wordt dat ze op zaterdag 3 en zondag 4 april hoge ogen gaat gooien in C-drie. Karei vestigde vorige week de aandacht op zich met pinfalls van 170 en 204. Daarmee verwierf ze zich een positie in de top vijf bij de dames. i ("Het zal kampioenen regenen!") Duinweg 6 3768 BN Soest Tel. 02155 - 13995 De 30 kilometer van Zaandam leverde zondag weer succes op voor Gerrie den Oude (2.14.03) en Jaap van de Berg (1.46.35). Den Oude werd eer ste, Van de Berg vijfde. Dick Kamerbeek (senior) bracht het er op zijn eerste 30 kilometer goed vanaf (1.57.08), terwijl veteraan Jan van der Lee zijn persoonlijk record weer eens scherper stelde: 1.59.23. Ook Paul Vermey kwam goed voor de dag met een persoonlijk record van 2.05.43. Henk van Hal kwam in Zaandam tot 2.10.00, Gerard Boeren en Fred Marsr man liepen resp. 2.20.30 en 2.24.00 op een volledig vernieuwd parcours, waar de wind vrij spel had en het de deelne mers niet gemakkelijk maakte. Ook last van de wind had Erik Tolboom in zijn wedstrijd over ruim 21 kilometer in Nieuwkoop. De vele trainingskilo meters van de afgelopen maanden wierpen daar hun vruchten af: met een tijd van 1.20.53 vestigde hij een per soonlijk record. Douwe Tijsma en Berend Drent namen deel aan de Nederlandse Kampioen schappen cross voor gemeente-ambte naren in Heerlen en kwamen daar goed voor de dag. Op het loodzware par cours over 12 kilometer bereikte Dou we de negende plek in 43.18, terwijl Be rend Drent twintigste werd in 45.12. Nabij het recreatiegebied Spaarnewou- de bij Velzen werd zondag ook een wegwedstrijd over 30 kilometer gehou den. Eef van de Brink, al jaren de sterk ste lange afstandloper van AV Pijnen burg, maar door drukke werkzaamhe den de laatste tijd niet zo actief, liet in Velzen zien, dat er weer terdege reke ning met hem gehouden moet gaan worden. Zijn rentree ging gepaard met een tweede stek bij de senioren in een tijd van 1.52.26. (Advertentie) Het tweede damesteam van The Red Stars is in het nieuw gestoken dooi drukkerij Smit bv uit Amersfoort. De specialist in kettingformulieren be zorgde de basketbalsters wedstrijdtenues. Dat de dames zich door de kleding van drukkerij Smit hebben laten inspireren, mag blijken uit de ranglijst. De ploeg van sponsor Paul Smit steeg van de zesde naar de tweede plaats in de tweede klasse van de kern en heeft toegezegd in het veld te zullen blijven af drukken. Foto: Goos van der Wilt. In oktober bestaat het protestants-christelijk onderwijs (PCO) in Soest honderd jaar. Dat jubileum wordt op passende wijze gevierd en er staat voor de feestweek (vanaf 10 oktober) dan ook een aantal activiteiten op het programma, compleet met een herdenkingsdienst, een thema-avond, een sport- en spelochtend en een feestavond. Het meest opvallend is het hulp-project voor een christelijke school in Hongarije, waarvoor de ze ven PCO-scholen in de maanden maart tot en met oktober in actie ko- In Majoshaza, een dorpje met ongeveer 1000 inwoners onder de rook van Boe dapest, staat een school. Het is eigenlijk niet veel meer dan twee vervallen ba rakken met een paar lokalen, waar 127 kinderen - tussen de 6 en 14 jaar - de lessen volgen. De school draagt in alle opzichten de sporen van wat het com munistische regiem in de afgelopen tientallen jaren heeft aangericht: het ge bouw is hopeloos verouderd en ver waarloosd, en dat geldt eigenlijk ook voor het onderwijs-zélf, dat het moest stellen zonder goede lesmethoden, leermiddelen en alles waarmee de scho len in West-Europa - relatief gesproken - zo "verwend" zijn. De omstandigheden zijn in Hoiigarije, net als in de meeste voormalige Oost- blok-landen, verre van optimaal. De werkloosheid is enorm hoog, het bud get voor scholen is - zeker op het platte land - niet toereikend voor de noodza kelijke omschakeling naar beter onder wijs, dat nu nog voornamelijk geba seerd is op een ijzeren discipline en het aanleren van dorre feitenkennis, zon der dat de leerlingen worden geprik keld tot zelfstandig nadenken. Ook de leerkrachten zelf weten nauwelijks hoe het anders zou kunnen. De vooruitzich ten zijn dan ook slecht. Groepje ouders Toch is er in Majoshaza een groepje ou ders dat besloten heeft het er niet bij te laten zitten. Vooral nu er, sinds de val van het communisme, weer vrijheid is - ook voor het onderwijs - willen ze de school haar oorspronkelijke karakter teruggeven. De school moet weer een christelijke school worden: een school van de ouders, niet van de staat. Een school waar ook weer godsdienstige vorming wordt gegeven, zoals een har- tewens van de ouders is, en waar tegelij kertijd een stukje onderwijsvernieu wing kan plaatsvinden. In hun eentje redden de ouders van Ma joshaza dat niet en van de huidige Hon gaarse overheid valt ook niet veel te verwachten. De "nieuwe" school is dan ook volledig aangewezen op hulp van buiten, en het is hier dat het jubilerende PCO in Soest een opdracht gevonden heeft. De situatie in Hongarije anno 1993 roept immers herinneringen op aan de manier waarop het christelijk onderwijs honderd jaar geleden in Soest van start ging. De mijlpaal die het PCO in Soest heeft bereikt moet dan ook het startpunt zijn voorde "nieuwe" school in Majoshaza, zeggen Piet Davelaar (directeur van de Insingerschool) en Zwier Kroese (lid van de jubileumcommissie). Davelaar is dit voorjaar met PCO-bestuurslid Jo- han Braber - die al kontakten in Honga rije had - op bezoek geweest in Majos haza en heeft zich met eigen ogen kun nen overtuigen van de problemen én de mogelijkheden. Stichting Met het groepje ouders dat de stichting van een nieuwe school voorbereidt - Davelaar: "dat zijn nog mensen met idealen" - zijn intussen goede kontak ten gelegd. De vereniging PCO koos de hulpactie als jubileum-project bij het honderdjarig bestaan en verzekerde zich intussen ook van de adviezen van de Unie voor Christelijk Onderwijs, dat het project onder zijn deskundige hoe de heeft genomen. De activiteiten in Soest moeten leiden tot de oprichting van een stichting, die het kontakt tussen Soest en Majoshaza in de komende ja ren gestalte gaat geven. Dat kontakt zal vooralsnog vooral be staan uit financiële ondersteuning, maar te denken valt ook aan het creëren van stages voor de leerkrachten, die in Soest ervaring kunnen gaan opdoen met eigentijdser onderwijsmethoden, een betere school-organisatie en mo derner didactische werkvormen. Als de nieuwe school er eenmaal is zal dat ook een uitstralingseffect hebben op de an dere scholen in de regio, zo is de ver wachting. Het wordt overigens een uniek project: het eerste dat op deze manier wordt aangepakt en dat als voorbeeld voor andere Hongarije-pro- jecten van de Unie voor Christelijk On derwijs kan dienen. De hulpactie richt zich concreet op het bijeenbrengen van een bedrag van 24.000 gulden: 7000 voor de aanschaf van les- en spelmateriaal voor algeme ne en godsdienstige vorming; 5000 voor het onderhoud aan het gebouw; 3000 voor de stagekosten in Neder land; 4000 voor de aanschaf van spel- toestellen; 5000 voor het starten van het nieuwe bestuur, dat voor de helft uit "kerkelijke" ouders wordt gevormd en voor de andere helft uit andere ouders. Daarmee wordt aangegeven dat de school bewust in de richting van een christelijke identiteit koerst, maar ook open wil staan voor andersdenkenden. Spaarpotjes Alle zeven PCO-basisscholen van Soest - met in totaal zo'n 1200 leerlin gen - doen deze maand (tot en met de paasvakantie) alvast mee aan de actie. De kinderen hebben allemaal een spaarpotje mee naar huis gekregen (een kartonnen "baksteen", waarmee ze hun "steentje" kunnen bijdragen), waarin kleine bedragen bij elkaar worden ge spaard. Gemikt wordt bijvoorbeeld op een gulden per week - "Eén gulden per week helpt Majoshaza op streek!" - en na de Paasvakantie worden de spaar potten geleegd. Die 24.000 gulden zal dan nog wel niet gehaald zijn, maar er komen op diverse scholen nog speciale acties, die ook de nodige duiten in het laatje kunnen brengen. Op de Da Cos- taschool, de Bron en de De Savornin Lohmanschool worden deze week "Hongarije-avonden" gehouden en op 2 april gebeurt dat bij de Minister de Visserschool. De Prof. Waterink- school, de Groen van Prinstererschool en de Insingerschool zijn later aan de beurt. Op elke school is uiteraard tij dens de lessen volop aandacht aan het Hongarije-project besteed. Het project wordt in principe aange gaan voor een periode van drie jaar, maar volgens DaVelaar en Kroese zou het best langer kunnen duren. "Het zal moeizaam genoeg zijn, en het gaat niet aan om de mensen daar met de proble men te laten zitten." Naar hun inschat ting is het PCO in Soest er dan ook niet "zomaar" weer vanaf. "Zo'n project heeft natuurlijk een verplichtend ka rakter; dat is dan ook de reden waarom we het onderbrengen in een stichting. Vrijblijvendheid past hier niet." Telefoon (02155)-1 3014 Voor de vierde keer in successie staat café De Gouden Leeuw aan de Rade- makerstraat in Soesterberg in het te ken van het biljartspel Six-ball. Bij six-ball is het de bedoeling om met de stootbal minimaal 25 caramboles te maken. Wanneer de speler deze heeft gehaald, plaastst hij zich voor de grote finale. Zowel goede als beginnende bil jarters kunnen aan dit spel meedoen, want door de opbouw van het spel heb ben zij gelijke kansen. Evenals voorgaande jaren is er weer een grote deelname te verwachten met als afsluiting de finale op woensdag 14 april. Het spel kan gespeeld worden tijdens de openingstijden van het café: dinsdag tot en met donderdag van 16.00-1.00 uur, vrijdag en zaterdag van 16.00-2.00 uur, zondag van 14.00-1.00 uur. Voor informatie, tel. 03463-52523. De school in Majoshaza, waarvoor het PCO-Soest in actie komt. Zaalvoetbal 19.00 uur SDO 2-SEC (D) (Huizen) 21.00 uur BW'31-SEC (H) (Blari- cum) Bowling 10.00 uur Bowlingtoernooi Soester Bowling Vereniging, ook op zondag (C-drie) Formatiedansen WK Ballroom formatiedansen met deelname van Formation Dance Com- pany Eemland (München, Duitsland) Korfbal 15.30 uur Minerva-Eemvogels (Nieu- wegein) Voetbal 14.30 uur WZ'49-Rood Wit (Eem weg) Volleybal 16.30 uur Avero/OS 2-Stam/SoVoCo (D) (Sneek) 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-Dupac/ Leos (De Bunt) Basketbal 15.45 uur The Red Stars (D)-S\| (Beukendal) Hockey 12.45 uur Rood Wit- MHC Soest (ij 14.30 uur MHC Soest (H)-Be F; (Koningsweg) Voetbal 14.30 uur Soest-Bijlmer (Bosstrai Oost) 14.00 Baarn-SEC (Baarn) MAANDAG 5 APRIL Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowlii Vereniging, ook op dinsdag vanl 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur Eemnes-DVS/Knollentui (Eemnes) Met een drukbe 3Jelopen zaterda Gerth aan de Van %tart gegaan. Het BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandag: Boule d'Or - Big Splitters 2-3; Bloopers - Zilveren Ster 1-4; Bodrum - No Name 4-1; Flying Pin Ten - De Engh 0-5; Arko - Van Ede 1-4; Baanbrekers - Arrows 1-4. Dinsdag: Wings - Gokkers 1-4; Fox Hun- ters - The Family 4-1; Baywatch - Toppers 1-4; Funnel - HAM 3-2; Heppie Hookers - Bazuintjes 0-5;Hagen-TriootjeBTG 3-2; Cobra's - SHj Ammer 1-4; Koffrie Westra - HAM ARA 0-5; Pin Down - Strajk 0-5. Jeugd: The Fresh Price-The Golden Kids 5-0, Baanbrekers-De Klootjes 0-5, PAS- Turtles 5-0. Stand: 1. De Klootjes, 2. PAS, 3. The Fresh Price, 4. The Golden Kids, 5. Turtles, 6. Baanbrekers. MHC Soest Jongens: Schaerweyde - Soest Al 1-3; Nieuwegein - Soest B2 1-1; Woerden Cl - Soest Cl 16-0; Soest Dl - Baarn Dl 0-10; Laren D3 - Soest D2 13-3. Meisjes: Soest Al - Montfoort Al 3-1; Soest A2 - Doorn Al 2-0; Soest A3 - Hui zen A3 3-0; Kameleon BI - Soest BI 0-2; Fletiomare BI - Soest B2 0-4; Soest Cl - Laren C3 6-1; Soest C2 - Naardën C2 6-2; Soest Dl - Kameleon Dl 10-1; Kampong D2 - Soest D2 3-1. Heren: Huizen - Soest 1 2-0; HIC 3 - Soest 2 3-4; Soest 3 - Leusden 3 1-2; Amersfoort 6 - Soest 5 0-0; Soest A - Leonidag A 2-0; Soest B - Maarssen B 0-4; Fletiomare A - Soest C 8-0. Dames: Schaerweijde 5 - Soest 2 3-0; Shinty 5 - Soest 3 1-3; Soest 4 - Fletiomare 2 4-0. jnaanden geheel Jijd. Dat betekende m Hees Roda'46 B3 - Hees BI 2-8; Roda'46 C5 Hees Cl 1-4; Hees El - Hoogland E4 2-8f Hees F1 - WZA F7 6-0. Soest DVS'33 Al - Soest Al 6-0; Soest A2 - D|| Kievitten Al 4-4; 't Gooi Al - Soest Blp| 3-3; IJsselmeervogels B2 - Soest B2 3-(|;? Soest Cl - Barneveld Cl 5-1; Soest C2te Hoogland C2 1-2; Spakenburg C2 - Soeii C3 6-1; Soest Dl - KWA Dl 0-4; IJssegj meervogels D2 - Soest D2 9-0; Amsvord||| El - Soest El 1-8; Soest E2 - Achteraf-' El 5-2; Soest E3 - Hoogland E2 0-4; Soe^> E4 - Hoogland E5 11-0; Hoevelaken E5f Soest E5 12-0; Soest F1 - KWA F1 0-1 Soest F2 - SEC F1 7-4; Amersfoortse Bojf - F1 - Soest F3 1-7; Soest F4 - Roda'46 F||i 2-3; Limvio F3 - Soest F5 0-0; WZA F6| Soest F6 2-6. WZ'49 De Meern BI - VVZ'49 BI 3-1; WZ'4f Cl - DVSA Cl 11-2; Roda'46 C3 WZ'49 C2 3-0; WZ'49 C3 - Roda'46 Cl 1-5; WZ'49 Dl - Hoogland D2 2-6; selmeervogels D3 - WZ'49 D2 3-0; D, Glind El - WZ'49 El 0-2; VVZ'49 E2 W3T 1 WZAE7 1-2; WZ'49 F1-HVCF1 2-1 J| TGI WZ'49 F2 - HVC F2 2-0; Roda'46 F9 WZ'49 F3 2-2. Huzarens gevulde k 4 persont gevulde I 4 person VOLLEYBAL Stam/SoVoCo Senioren: Dames 1 - Ekspalvo 3-0; dames» I - Mintonet 1 3-0; dames 5 - Spirit 2 3-0; Al- stavo 81 - heren 1 3-1; heren 4 - Switch 2 1-3; heren 6 - Switch 3 1-3. Soester Bowling Vereniging Danny Ronkers was vrijdagavond op dreef in C-drie. De jeugdbowler pres teerde met games van 165, 146 en 159 uitstekend. Zijn totale pinfall van 470 doet menig senior van de Soester Bow ling Vereniging watertanden. Hees De C-junioren behaalden met een ge havend team in Leusden een nuttige overwinning op Roda'46 C5. De eerste helft was een matige vertoning die re sulteerde in 0-0. In de tweede helft combineerde de Hees-jeugd veel beter en werd Roda naar een duidelijke 1-4 nederlaag gespeeld. De B-junioren wonnen met overmacht van Roda'46 B3. De uiteindelijke 2-8 stand was een flauwe afspiegeling van het krachtsverschil. Maar liefst zeven maal moesten paal en lat de Roda-kee- per te hulp komen om een Soester tref fer te voorkomen. Door dit resultaat blijven de B-junioren op de gedeelde eerste plaats van de ranglijst en kansen behouden op het kampioenschap. Soest Het meest aansprekende resultaat werd neer gezet door Soest C1Zonder leider f en trainer Vincent van de Wardt werd i met 5-1 gewonnen van Barneveld Cl. i Soest D1 kon tegen KWA D1 niks be halen. De nederlaag bleef beperkt tol I 4-0, maar het is duidelijk dat dit team niet tot de besten van de regio behoort. De oudste jeugd, Soest Al, moest naar DVS'33 in Ermelo. Daar werd met maar liefst 6-0 verloren van een ploeg die nog in de race is voor de kampioens- prijs. WZ'49 De jeugdcompetitie is zo langzamer hand aan de laatste wedstrijden bezig, terwijl voor diverse elftallen al de vriendschappelijke nacompetitie loopt Bij de D-, E- en F-pupillen vielen de re sultaten nogal tegen, slechts de El en de F2 kwamen tot de volle winst. Het zo sterke E2-team leed een nederlaag te gen WZA. Tijdens de traditionele steenwedstrij- den in Utrecht is Rennie Erasmus met 39,50 punten als zesde geëindigd in het algemeen klassement. Zijn broer Ricky werd tiende met 33,55 punten. Beiden zijn lid van de Springbokken. Naast het algemeen klassement kon ook goud worden gewonnen op het in dividueel toestelkampioenschap. Ren nie sleepte tweede plaatsen in de wacht op de paardensprong en de vrije oefe ning. Ricky eindigde als vierde op de paardensprong. Eveneens in Utrecht vond de tweede voorronde plaats in de regio D-lijn. Bij de meisjes eindigden Elise van de Zant, Vanessa Rouw, Miijam van de Bedum en Sandra Lamboo in de middenmoot. Hetzelfde deed Anita Bodewes bij de jeugd. De junioren turnsters van de Springbokken werden als ploeg twee de, waarmee ze zich plaatsten voor de finale die op 15 mei in Breukelen wordt gehouden. Linda van Willigen legde beslag op de eerste plaats bij de turnsters en is verze kerd van een finaleplaats. In dezelfde categorie werd Angela Schram negen de in het algemeen klassement. VELDVOETBAL 1. Guy Dekker (SEC-zo) 2. Johnny Brouwer (WZ'49) Razzo van Dam (SEC-za) 4. Peter van den Berg (Soest) 5. Cees-Jan de Vries (WZ'49) 6. Jeroen van Veenendaal (Soest) 7. Abdelhak Belarbi (WZ%49) Richard De Bruin (SEC-za) 9. Ramon Heynen (SEC-zo)1 lO.Jeffrey Dorrestein (Hees) ZAALVOETBAL 1. Erik Looysen (Hees)31 2. Marco Martens (SEC)13 3. Saban Aksit (DVS) I4 Jeffrey van Delden (SEC) I4 Ronald van Dorrestein (DVS) I4 Willem de Vries (SEC) I4 7. Hans Peter van Zoelen (SEC) 12 8. Peter de Jong (Hees)12 9. René Ribberink (DVS) H Chiel Struyk (SEC) H

Soester Courant | 1993 | | pagina 12