lcmm& MLzjM]: fCdfiv 2 aruóKXK Foto's van koeien in de Bundeling 'M, Ia Bios: 'Heksen en bezemstelen' ■■Kt H Expositie televisiecursus O WOENSDAG 31 MAART 1993 SOESTER COURANT PAGINA 18 L Cursistenexpositie Trombone centraal bij concert SMG NNereldH/inkel Vrouwencoöperaties in India Expositie van Olga Goezinnen-Slagter Hongaarse en zigeunerdans in C-drie SWk "V -i" 'A^tM WÊksm m W Vrijdag 2 april in C-drie Yvonne Hamaker en Otto Schouten Soester kunstenaars in Wijk b. D. mm Vrijwilligers Vakature Bank Begeleiding 'De drie beste dingen in het leven' Kinderboerderij De Vrije Teugel 'Kreatief met Kurk' in Groeneveld stichting openbare bibliotheek 'Q' Nieuws van de bibliotheek Kunstwerk van de Maand Mare van Roon Trio in Artishock Cultureel Creatief Centrum WiJlaerstraal 49, tel. 22188 Zo'n drie keer per jaar krijgen cursisten die een creatieve cursus volgen, bij C-drie een kans om hun werk te expo seren. In april is er weer prachtig werk te zien. Cursisten boetseren/beeldhou wen zullen een aantal objecten tonen. Die worden geplaatst op speciaal daar voor gemaakte sokkels, die een mooie plek krijgen in de pas opgeknapte expo sitieruimte. Aan de wand komen prach tige zeefdrukken te hangen. Er zullen ook weer fotografische zeefdrukken in de collectie zitten. De cursisten zeefdrukken zijn nu nog ij verig bezig om een aantal mooie platen af te krijgen. De zeefdrukken zijn alle tegen een redelijk lage prijs te koop. Bij de ingang op de infoschappen liggen lij sten met namen van de cursisten en de verkoopprijzen. Jeugdtheater Op zaterdag 17 april zal alweer de laat ste jeugdtheatervoorstelling te zien zijn van dit seizoen in het theater van C-drie. De voorstelling heet "Ijsbeer" en wordt gespeeld door poppentheater Thije. Het gaat over een ijsbeer die een spannende reis maakt naar de tropen. Daar ontmoet hij andere en vreemde dieren en komt hij planten tegen met vreemde kleuren. De voorstelling is geïnspireerd door het boek "Ijsbeer in de tropen" van Hans de Beer, begint om 14.30 uur en is ge schikt voor alle kinderen tussen de 4 - 8 jaar. Danshal en orkest De zang/dans/muziekgroep Maljaki LuJudji zal op woensdagavond 14 april een concert geven. Deze groep brengt authentieke zigeunermuziek onder lei ding van de Hongaarse docent Gusztav Balazs. Gusztav is etnoloog en verza melt zijn materiaal zelf bij zigeuners in Hongarije en Roemenië. Na het concert is er een dansbal waar de Hongaarse dans en zigeunerdans alle aandacht krijgt. Het orkest zal voor de muzikale begeleiding zorgen. Het concert begint om 20.30 uur en het dansbal duurt tot 23.30 uur. Toegang: f 10,-. Wordt verwacht april: expositie cursisten boetseren/ beeldhouwen en zeefdrukken 2 april: kinderbios: "Heksen en bezem stelen" 14 april: dansbal en orkest, zigeurner- dans en Hongaarse dans 17 april: jeugdtheater Thije: "IJsbeer" Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op za terdagvan 15.00 tot 23.00 uur. Op zon dag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP in Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Op zaterdag 3 april geeft het Soester Muziek Gezelschap zijn jaarlijks the maconcert in de NPB-kerk, Rem brandtlaan 20. Aanvang 19.30 uur. Toegang vrij. Stond verleden jaar de hoorn centraal, dit jaar is gekozen voor de trombone. Trombone en hoorn zijn in tegenstel ling tot saxofoon, trompet en fluit niet zo bekend bij het grote publiek. Door middel van themaconcerten laat het SMG de mogelijkheden van deze in strumenten horen en zien. Medewerking wordt verleend door het Friese trombonekwartet "Achter de coulissen", dat een programma presen teert dat zich het beste laat omschrijven als aantrekkelijk en afwisselend. Naast het trombonekwartet komen de leerlin gengroep en het grote orkest aan bod, al dan niet samen met het kwartet. Het ge heel staat onder leiding van Dick Hes- selink, dirigent van het Soester Muziek Gezelschap, (parkeergelegenheid P. de Hooghlaan, achteringang NPB-kerk). m Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Steeds meer vrouwen in India bundelen hun krachten in coöperaties en zien in dat zij daarmee wel degelijk hun leef omstandigheden kunnen verbeteren. Vijaya, bijvoorbeeld, is weefadviseur bij een weefcoöperatie. Ze is onge trouwd. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad eer ze, als ongetrouwde vrouw, toestemming kreeg buitenshuis te werken. En nog is het niet gemakke lijk: altijd heeft ze opmerkingen te ver duren van haar familie, die het ongepast vindt dat Vijaya een werkkring buitens huis heeft. Ondanks het feit dat ze, zoals elke och tend, om vier uur is opgestaan om eerst samen met haar moeder het huishou den te doen, ziet ze er stralend uit. Ze vertelt enthousiast over haar werk als weefadviseur. Pertinent spreekt ze het vooroordeel tegen dat 'vrouwen toch niet kunnen weven, hoogstens wat een voudige stoffen'. Vrouwen hebben juist oog voor dessins, vindt ze, en vinden het leuk nieuwe patronen uit te probe ren. De Wereldwinkel start op 1 april de grote landelijke koffie-aktie. Vraag de informatiefolder in de winkel en doe mee aan de spaar-aktie. Openingstijden: dagelijks van 9.30 tot 17.00 uur; koopavond van 19.00 tot 21.00 uur; maandags de hele dag geslo ten. Wat een wenskaart al niet teweeg kan brengen... "Prettige Kerstda gen en een loeiend goed nieuw jaar" luidde de tekst bij een foto van een van haar koeien en een kalf, die Olga Goezinnen-Slagter een paar maanden geleden rond stuurde in haar kennissenkring. De reacties waren zó positief dat ze besloot haar koeienfoto-archief (1500 stuks!) te exposeren. Die tentoonstelling is vanaf 2 april tot eind mei te zien in gezondheidscentrum de Bundeling aan de Schoutenkamp weg. Wie daar een kijkje gaat nemen kan zich voorstellen waarom de reacties op de wenskaart van Olga - van veefok kers tot leken - zo lovend waren: "Wat een mooie beesten", "Ik wist niet dat een koe zó mooi was", of "Wat 'n poe- pie van een kalf..." In haar archief van ruim 1500 foto's be waart Olga Goezinnen-Slagter plaatjes van-koeien: de resultaten van elf jaar fokken met o.a. witruggen en Belgische blauwen, vanaf hun geboorte, met hun vaders, moeders, kinderen, kortom: het hele koeienleven. "Veel mensen realiseren zich niet meer dat de koe sinds haar huisdier-wording gigantisch veel heeft bijgedragen tot de welvaartsverbetering van de mens," al dus Olga. "Melk, boter, kaas, vlees, leer en trekkracht, alles leverde de koe. Vroeger was er meer respect voor dit dier, maar wat weet de leek nu nog van een koe...? Dat komt ongeveer neer op: geeft melk, is zo dom als haar achter eind, 's zomers in de wei, 's winters op stal - dat is het wel zo'n beetje." Koeien zijn volgens Olga fantastische dieren: nieuwsgierig maar toch eenken nig, harmonisch en rustgevend. In zoogkoeien-kudde-verband komen de oude instincten duidelijk naar voren: de rangorde van de leidster-koe, gevolgd door de nummers twee, drie, enzo voort, maar ook de karakterverschillen en niet te vergeten het moeder-instinct. Super-koe De expositie omvat een selectie van alle foto's uit haar archief, verdeeld over vijf hoofdstukken: "portretten", "moeder en kind", "kuddeverband", "koe en mens" en "imponerende rassen". Vol gens Olga zelf is het geen show van fo tografische hoogstandjes, maar toch ook geen alledaagse fotoserie. "Want wie heeft nog het geluk om voor ze te mogen zorgen, hun lief en leed mee te maken, ze te observeren en geaccep teerd te worden als super-koe? Dat is een eer!" De firma Van Oosten zorgde voor zorg- F* .'A vuldige vergrotingen en verschafte hulp bij het inlijsten. Ook in de Van Oosten filialen (Van Weedestraat en Soester- bergsestraat) wordt de bezoeker verwe zen naar de expositie in de Bundeling, waar de foto's op werkdagen bekeken kunnen worden tussen 8.30 en 16.30 uur. De officiële opening (door wet houder Mieke S winkels) vindt plaats op zaterdag 10 april. Olga Goezinnen-Slagter (1945) groei de op tussen de dieren op een boerderij in de Wieringermeer. Sinds haar 10e woont ze in Soest, waar ze na het gym nasium (Baarnsch Lyceum) een teken opleiding volgde. Ze werkte o.a. in de reclame, de uitgeverij en de public rela tions en beoefende de fotografie als hobby. Ze heeft inmiddels een huishou den met een man, drie kinderen, enkele paarden, een hond en een kat, en sinds 1988 houdt ze zich ook bezig met de koeienfokkerij. In april is er een unieke danscursus te volgen in cultureel centrum C-drie. De Hongaarse dans en de zigeunerdans staan daarin cen traal. De cursus bestaat uit vier lessen; ze worden begeleid door de Hongaarse docent Gusztav Balazs en de docente Els Hilhorst uit Zeist. Gusztav is sinds januari van dit jaar weer in Nederland en verzorgt in verschillende plaatsen cursussen en dansdagen. Gusztav is et noloog en verzamelt het lesmateriaal zelf bij zigeuners in Hongarije en Roe menië. Tijdens de tweede les, op woensdag- $Më KB - v I' avond 14 april, zal de groep Maljaki Lu- ludji ("Wilde bloem") een concert ko men geven van een uur. Deze groep staat onder leiding van Gusztav en brengt authentieke zigeunermuziek ten gehore. Na het concert vindt er een dansbal plaats met live-muziek van het orkest. De cursus wordt gegeven op vier op eenvolgende woensdagavonden, van 7 t/m 28 april. De lestijd is 20.30-22.00 uur. De cursusprijs is f 34,-. Wie be langstelling heeft kan zich inschrijven bij de administratie van C-drie, Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 22188. Heksen en bezemstelen, dat snap je wel, hebben heel veel met elkaar te maken. Nou is het natuurlijk niet zo, dat heksen zomaar op een bezem weg kunnen vlie gen. Daar moeten ze eerst nog wat voor doen. Een toverspreuk opzeggen, bij voorbeeld. In deze film kun je zien dat dit niet altijd zo eenvoudig is. Nu is dit niet alleen een tekenfilm, maar ook een speelfilm. Heel bijzonder dus. En de hoofdrol speelster, Eglantine, wordt gespeeld door Angela LansburyZij is bekend als Jessica Fletcher in de serie "Murder she wrote". De leerlingheks Eglantine krijgt de zorg over drie kinderen. Eglantine kan wel toveren, maar erg sterk is ze niet in dit werk. Als ze samen met de kinderen weg wil vliegen, lukt dit wel, maar het is nooit precies bekend waar ze terecht zullen komen. Toch komt dat niet hele maal door Eglantine. Ze heeft namelijk niet Deel Twee van het Groot Heksen- boek en in dat boek staat de andere helft van haar toverspreuken. Tot ze met de kinderen in Naboembu, het rijk van de dieren, belandt. Daar vinden ze einde lijk dit belangrijke toverboek. Ondertiteld. Aanvang 15.45 uur. Duur 117 min.! Leeftijd vanaf 6 jaar. Toe gang kinderen f3,-; volwassenen f 5,-. Op zondag 4 april vindt het 'culturele rondje' in de oude binnenstad van Wijk bij Duurstede plaats. Een grote ver scheidenheid aan interessante kunst- zinnig-culturele bezienswaardigheden - en een daarop inspelend bedrijfsleven - zorgen ervoor dat deze middagen zeer druk worden bezocht. Ditmaal wordt er ook werk geëxposeerd van twee Soester kunstenaars in de woonhuis-galerie van Greet van Vulpen. De elegante bronzen plastieken van Ot to Schouten, waarin altijd een zekere spanning zichtbaar is, combineren fraai met de sfeervolle aquarellen van Yvon ne Hamaker. Naast een scala van har monische pasteltinten past zij deze keer ook een rijker en zwaarder kleurge bruik toe. De opening van deze expositie is op zondag 4 april vanaf 13.00 uur, in aan wezigheid van beide kunstenaars. Daarnaast is de expositie ook te bezich tigen op zaterdag 3 april en op zaterdag 17 en zondag 18 april in de galerie van Greet van Vulpen, Oeverstraat 29 in Wijk bij Duurstede. mm mm mm® mm ma mm m Hlfii m ma Aquarel van Yvonne Hamaker. Smitsweg 311, tel. 12630 Een goede inwerkprocedure is voor vrijwilligers van groot belang, net als bij beroepskrachten. Het inwerken kan ge beuren door een collega-vrijwilliger, door een coördinator vrijwilligerswerk of een beroepskracht waarmee wordt samengewerkt. Het is verstandig om duidelijk een proefperiode af te spre ken, waarin de vrijwilliger en de organi satie bekijken of het klikt in het werk en de samenwerking. Een zorgvuldige se lectie kan een hoop onzekerheid weg nemen. Toch kan het werk de vrijwilliger tegen vallen. Of de organisatie is juist niet zo gelukkig met de vrijwilliger. Het is dan zaak om op het afgesproken evaluatie moment - of eerder - bij te sturen of zelfs te stoppen. Zeker in dit laatste ge val is uiterste zorgvuldigheid in de be sluitvorming geboden. Voor vrijwilligers is het plezierig dat er altijd een aanspreekpunt is, waar men te allen tijde terecht kan. Afhankelijk van de soort organisatie en de behoefte van de vrijwilliger kan begeleiding groeps gewijs of individueel gegeven worden. In vrijwilligersorganisaties zonder be roepskrachten is het meestal een kwes tie van 'elkaar begeleiden'. In grote en professionele organisaties behoort deze taak tot het pakket van de coördinator vrijwilligerswerk. Doel van de begeleiding is om de vrij willigers enthousiast en gemotiveerd te houden en de kwaliteit van het werk te vergroten. De begeleiding van vrijwilli gers heeft twee kanten: taakgerichte ondersteuning, waarin het werk, de voortgang, de middelen, de samenwerking, de organisatie enzo voort centraal staan; de persoonsgerichte begeleiding, waarin meer het eigen functioneren aan <^e orde komt. Vakatures 7-102: Sociaal cultureel centrum Zeist vraagt twee vrijwillig(st)ers voor werkzaamheden bij jeugd- en cursus werk. 7-116: Scoutinggroep Soest vraagt begeleiding van kinderen in verschil lende leeftijdgroepen; zaterdagochtend of -middag. 7-122: Gemeentelijk centrum voor basisedukatie Soest zoekt vrijwillig(- st)er voor hulp bij kinderopvang 's mor gens. 8-133: Centrum voor geestelijke ge handicaptenzorg zoekt vrijwillig(st)ers voor zgn. 'bezoek-ouder-relaties', d.w.z. dat een bewoner regelmatig wordt bezocht en dat er met hem/haar gezellige dingen worden ondernomen. 9-112: Organisatie van zomerkam pen zoekt vrijwillig(st)ers voor vakan tieweek met lichamelijk gehandicapten in Lunteren. 10-101: Opvangtehuis Utrecht vraagt groepsleider voor het meedraai en van de normale diensten, persoonlij ke begeleiding, team-vergadering e.d. Periode: minimaal één jaar. 16-108: Instelling voor sociaal cultu reel werk vraagt vrijwillig(st)ers voor bar-werkzaamheden/soos-beman- ning/naschoolse opvang; groeps-, dan wel individueel gericht. Huiskamerach tig; in het schoolseizoen. 17-101: Dienstencentrum Soest zoekt gastvrouwen of -heren voor het schenken van een kopje koffie en het onderhouden van sociale kontakten van de oudere bezoek(st)ers. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vaka- ture-Bank, Smitsweg 311, Soest, tel. 12630; dinsdag t/m donderdag 9.00 - 12.00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 1 april: Is het niet de droom van elke afgestu deerde student van de Filmacademie om zo snel mogelijk een speelfilm te re gisseren? Dat dat in het geval van Ger Poppelaars nog twaalf jaar op zich zou laten wachten zal hij zelf toen ook niet hebben vermoed. Hij ging opdracht films maken en kunstdocumentaires voor de televisie. Maar in zijn la lag dat scenario, waar hij om de paar jaar weer aan ging schaven en dat hij eindelijk in 1992 kon verfilmen. Sacha is een Nederlandse violiste, die woont en werkt in Parijs. Ze reist naar Amsterdam om haar yuppie-verloofde te vertellen dat ze zwanger is. Maar hij blijkt niet thuis te zijn en Sacha begint aan een zwerftocht door de stad. Het zit haar niet mee: ze wordt bestolen en bo vendien achtervolgd door twee louche types. Uiteindelijk vindt ze onderdak bij twee moderne stadsvagebonden, Caspar en Maarten. Kleine criminelen hebben vandaag de dag soms geschiedenis gestudeerd en kunnen weg zijn van jazz. Deze twee sjacheraars wonen in een oude autobus Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 1 april Vandaag begint de dag om 930 uur met leuke activiteiten voor volwassenen. Zal Pasen in het teken van de knutsel- kunst staan? Om dezelfde tijd wordt ook groep 7 van de Prins Willem Ale- xanderschool verwacht. We gaan eens kijken hoe de dieren verzorgd worden en helpen daarbij natuurlijk een handje. Dat betekent dus oude kleren aan! 's Middags komt groep 3/4/5 van de Montessori voor het thema 'jonge die ren', want die zijn al volop geboren. Na schooltijd komen de dames Florine, Martine en José met hun vriendinnen hun veijaardag vieren. Vrijdag 2 april De groepen 4/ 5 van de Savornin Loh- manschool en 3/4 van de Danielschool komen voor het natuurproject 'jonge dieren', 's Middags komen Andrea, Wilco en Madeion hun veijaardag vie ren, waarbij een ritje met de ponykar een hoogtepunt zal zijn. Vanaf 19.00 uur is er weer kinderdisco! En dat zal ook dit keer in een mooi thema zijn. Kosten f 2,- per kind. Zaterdag 3 april Vandaag zijn Sander, Femke en Anne- Floor de feestvarkens van de kinder boerderij. Er staan hele leuke dingen op het programma! IYlaandag 5 april De kinderboerderij ontvangt vandaag de Desmond Tutuschool en de basis school O verhees voor de respectievelij ke thema's jonge dieren en verzorging. Dinsdag 6 april Ook vanmiddag wordt er weer door een stel enthousiaste meiden en knullen ge oefend aan een prachtig toneelstuk. Waar het over gaat blijft een verrassing tot de uitvoering, maar dat het mooi wordt is wel zeker. Woensdag 7 april Om 9.30 uur er zijn weer een heleboel peuters met hun ouders welkom. Er wordt met de kinderen gezongen en ge speeld en nog veel meer! Als u nog niet met uw peuter bent langsgeweest, moet u dat beslist eens doen. Kosten vier gul den per ouder/kind paar. Vanaf 14.00 uur zijn alle kinderen uit Soest wee/ welkom. Er wordt een prachtig toneel stuk gespeeld en ook daarna valt er nog van alles te beleven. Allemaal komen! Kosten twee gulden per kind. In kasteel Groeneveld in Baarn wordt van 3 tot en met 11 april een bijzondere expositie gehouden. 'Kreatief met Kurk' heet de over- zichts-tentoonstelling die overi gens tot en met vandaag in het Ste delijk Museum in Amsterdam was te zien. Peter van de Pood (een pseudoniem voor Arjan Ederveen) is de kunstenaar achter de kunstwerken van kurk. Hij maakte ze ten behoeve van de dertien delige televisiecursus die de VPRO uit zendt. In kasteel Groeneveld zijn echter ook oudere werken van Van de Pood te zien. De kunstenaar volgde na de Mavo een etaleursopleiding aan de technische MTS in Utrecht. Daarna studeerde hij driekwartjaar creatieve therapie in Nij megen en vanaf 1980 is hij gaan reizen Arjan Ederveen alias Peter van de Pood en Tosca Niterink in de VPRO- cursus 'Kreatief met Kurk door Denemarken. In het Scandinavi sche land kwam kwam hij in aanraking met het basismateriaal kurk. "Het milieu, de natuur, dat is de kurk waarop ons eco-systeem drijft. Daarom past deze tentoonstelling zo perfect in kasteel Groeneveld", zegt directeur Werner Paans van het nationale cen trum voor bos, natuur en landschap. 'Kreatief met Kurk' wordt zaterdag 3 april geopend. De kunstwerken zijn tot en met maandag 11 april te bewonde ren. De openingstijden van kasteel Groeneveld zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur; zater dag en zondag 12.00 tot en met 17.00 uur. Op maandag is het nationale cen trum voor bos, natuur en landschap ge sloten. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het Kunstwerk van de Maand is van Jan van Asbeck en heet "Float". De gebruikte techniek is hars/olieverf, het werk is 90 x 80 cm. Jan van Asbeck is een schilder die niet alleen het schilderij op zich, maar ook de tentoonstelling als een ruimtelijk statement beschouwt. Op zijn laatste tentoonstelling waren schilderijen te zien met zeer dik op gebrachte verf, becommentarieerd met ironische teksten. In de tentoonstelling werd een rela tie gelegd tussen woord en beeld; een manier van werken die goed past in onze moderne maatschappij, die immers zonder communicatie on voorstelbaar zou zijn. Openingstijden Kunstuitleen, Wil laertstraat 49, Soest: Maandag- en vrijdagavond 18.30 - 20.30 uur Woensdag- en vrijdagmiddag 14.00 - 17.00 uur waaraan ze altijd aan het sleutelenp en waarmee ze nog eens n™ *0™™ pen te reizen. Ze houden zich staand door zich vast te Als yuppie-vriend Ben (Pierre van Sacha deze uitdrukking hoort,somt hij meteen op wat voor hem die One dingen zijn: "Geluk, liefde en geld wat hij vervolgt met: "dat is dus een waarmee hij zichzelf heel doeltr®?l d ten voeten uit tekent. Wat de n""™" twee en drie van Caspar en Maarten zij n houden we nog even voor ons, maar als nummer één staat op eenzame hoogte John Coltrane's uitvoering van My ta- vorite things', de improvisatie van meer dan 20 minuten die hij op het Newport Jazz Festival van 1963 maakte op het liedje van Rodgers en Hammerstein uit The Sound of Music.' Dit nummer lag aan de wortels van Poppelaars idee voor deze film. Het kostte hem twee jaar corresponderen met Coltrane s weduwe en een smak geld voor hij het nummer mocht gebruiken. Acteurs Bij het vallen of staan van deze film hing veel af van een goede rolbezetting. Pop pelaars mag gefeliciteerd worden met de uitstekende cast die hij heeft weten te verzamelen. In bijrollen treffen we be kende gezichten als Pierre Bokma, Ge- rard Thoolen en Gijs Scholten van As- schat. Voor de rol van Sacha koos hij Loes Wouterson, in 1991 winnares van het Gouden Kalf voor beste actrice voor haar rol in de tv-serie 'Bij nader in zien'. De twee mannelijke hoofdrollen zijn nieuwkomers: Jack Wouterse als Maarten en Victor Löw, verbonden aan het Vlaamse gezelschap De Blauwe Maandag, als Casper. Vooral deze laat ste is door zijn tomeloze energie een ware ontdekking. Poppelaars is er in geslaagd een heerlij ke melancholieke komedie te maken over een groepje dertigers. Voorzichtig hoopt hij dat deze film iets algemeens zegt over zijn generatie, waarvan hij een kenmerk vindt, dat (om Harry Mülisch te citeren) het de eenzaamheid is die de mensen samenbindt. In een interview zei Poppelaars al heel tevreden te zijn als de mensen die naar de film zijn gaan kijken met een warm gevoel het theater weer verlaten. Dat zal wel lukken. Aanvang: 20.30 uur. Toegang f 7,50; leden/CJP/Pas-65 f 5,-. Reserveren vanaf 19.30 uur. Zaterdag 3 april De Nederlandse jazzwereld wordt voortdurend verrijkt met nieuw talent. Dit komt goed tot uiting in de concert serie van Artishock; in een aanzienlijk deel van de concerten staan jonge Ne derlandse jazz-muzikanten centraal. Dit is ook zaterdag a.s. het geval, wan neer het Mare van Roon Trio zal optre den. Pianist Mare van Roon studeerde aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en hij was, voordat hij in 1991 af studeerde, al vaak te horen op de jazz- podia in binnen- en buitenland. Sinds enige tijd is hij actief in een duo met trompettist en bügelspeler Ack van Rooyen. In 1988 werd een trio opgericht met bassist Tony Overwater en drummer Wim Kegel. Deze groep, waarvan de samenstelling sindsdien niet is gewij- zigd, trad op met, onder andere, Mi- chael Brecker, Bob Berg en Pat Methe- ny. Begin dit jaar verscheen hun CD 001 2)°n t Forget' CA* in Jazz 991 Op dit glimmende schijfje staat muziek die soms doet denken aan pianist Bill Evans (wellicht een van de inspiratie bronnen?), hoewel de groep van Mare van Roon inmiddels een eigen geluid heeft verworven. Het gaat hier om licht voetige, ingetogen jazz, maar wel met een dubbele bodem; er gebeurt, mede door de opmerkelijke bijdragen van Tony Overwater en Wim Kegel, genoeg om de luisteraar te boeien. Bijvoor beeld: subtiele veranderingen in de be geleiding en tempowisselingen die doorgaans vrij natuurlijk klinken. Oude jazzstandards krijgen een nieuwe benadering, maar vooral de eigen stuk ken zijn fraai van opbouw. Het lijkt als of er in deze muziek nogal het een en ander is vastgelegd in arrangementen, maar waar dat nu precies ophoud en waar de improvisatie begint is moeilijk aan te wijzen. In dit hecht samenspelen de tno lopen compositie en improvisa tie vloeiend in elkaar over en vormen een organisch geheel. Vanaf september vorig jaar studeerde Mare van Roon in New York bij de pia nist Barry Harris. Kort na zijn terug komst uit de Verenigde Staten is hij live te horen in Artishock. Het concert zal op video worden vast gelegd, hetgeen mogelijk is gemaakt door de firma Van Essen die de daar voor benodigde apparatuur beschik baar stelde. Aanvang: 21.00 uur. Entree f 5,-. ge K. O] tu kt

Soester Courant | 1993 | | pagina 18