R.OUD Vernuur uto van Doorn tien jaar Seat-dealer 1 HANDEL WANDEL I DA-drogisterij Kok in een nieuw jasje Mevrouw van Mourik gaat met Super van Doorn een weekend naar Parijs Nieuw in Soest: Star Travel Reisburo M Die adviseur r beter slaperi PAGINAioJoensdag 7 APRIL 1993 SOESTER COURANT MKETBAKKER aasshow en Marbella centraal bij viering PAGINA 11 oesterberg wil straat noemen naar Andries Stemerding Nu uit voorraad lever baar, honderden titels. dealer voor Soest: mmm^^a inrii mm uvvi/cn Rommelmarkt voor Tsjernobyl-hulp V cï> co Enige echte parfumerie in Soest Week van de Winkel-wedstrijd trok 1000 deelnemers 'Yliegdorpvrienden' naar open dag KLu Etalagewedstrijd met kans op vakantie in Tunesië WEDSTRIJD-BON STAR TRAVEL REISBUREAU mmw kheden zoals o.a.: :e bekende TURCO'S sjes-taarten) petit-fours kens nandelkoekjes kaaskoekjes hapjes soesjes odjes iketten ïocolaterie: paaseieren ;ren uurtjes roomchocolade) vogelnestjes bonbons roomtruffels IGEN FABRIKAAT i vertrouwd adres, iketbakker :in 8, tel. 11365 5, Laanstraat 38 derweg 56 jjectief advies en maal zaken die u ebied van slapen cijken wij samen lijkheden en ma- een tekening, erking van bij- CO slaapmeubi- ver de kwaliteit prijk mag ver- mers specialist ia i et topmerk op waterbedden, ystemen, supe- ïn complete le- interessant de- ial ontwikkelde eer comfort. pecialist in i bekijken en de 'lingen zelf be- hand van uw ste keuze wor- De keuze uit irtreksets van geheel mooi af. nover- kussens 'ecialist in A la Kreatief Wonen van Doorn heeft er de tijd voor genomen. In 1978 gestart als dfstandig ondernemer in een he lheiden onderkomen aan de Dor- Isteinweg. Vier jaar later verkast ar de Laanstraat. Gespeciali- erd in geselecteerde occasions van topkwaliteit, aangevuld met het subdealerschap van een Japans automerk. ™[ën aardig zakelijk vertrek, maar op (fen duur toch een te smalle basis om de incurrentie bij te houden, partij te ge pen. Het dealerschap van een gereno- leerd automerk zat er voor een begin- ;nd ondernemer niet in en dus op zoek lar een uitdaging. Hij zocht en vond het in 1983 in Seat, een Spaanse auto mobielfabrikant die in Nederland wie len aan de grond wilde hebben. 'ien jaar later bewijzen de cijfers dat de itdaging geen gok is geweest. Een op- slsom geeft aan dat 1192 gloednieuwe leats met eigenaren uit de Auto van oom-garage zijn vertrokken, waar fan naarmate de populariteit van Seat :eeg, er in de laatste driejaar 500 stuks eerden verkocht. Vanleiding tot feest(je) ïet succes van de Auto van Doorn-on- lememing in relatie tot de verkoop van 5eat bleef bij de importeur niet onopge merkt. Een 'zware' delegatie o.l.v. Seat- irecteur C. v.d. Nat reed donderdag 1 pril j.1. Soest binnen om met een le- ensgrote taart het succes van het 10-ja- ig dealerschap van Auto van Doom te 'ieren. 'ijdens een informele bijeenkomst .wamen er ook andere cijfers ter sprake lie tot de verbeelding spreken. Henk ran Doorn begon het Seatavontuur in ;ezelschap van 36 collega-dealers. Dat >eat in de loop der jaren aan een niet te .tuiten opmars is begonnen bewijst de mptelsom, die aangeeft dat het huidige lealernet bestaat uit meer dan 140 suc- :esvolle ondernemers. 'ijdens de koffie-met-gebak-zitting verd ook duidelijk dat Henk van Doorn vat omzet, service en klantvriendelijk- leid betreft bij Seat hoog scoort. De leer F. Freede, districtsmanager van leat, verwoordde het aldus: "Seat mikt liet uitsluitend op omzet. Zonder een •ptimale serviceverlening en het dage- jks in praktijk brengen van klantvrien- lelijkheid schiet je je doel voorbij. Auto an Doorn voldoet volledig aan de hoge ;isen die wij aan de dealers stellen. )aarmee is het succes van een onderne- ning als die van Henk van Doorn ver- ;laard" Andere oorzaken sTa afloop van de feestelijke bijeen- ;omst licht Henk van Doom toe dat net deze verklaring niet alle oorzaken 'an het succes zijn vermeld. Geloof in je nedewerkers en het produkt hebben er enminste evenveel mee te maken. Bo- 'endien heeft iedere ondernemer ook ien portie geluk nodig om zijn bedrijf te :unnen laten groeien. Geluk waar je oms zelf geen invloed op kunt uitoefe- len. "Het kwam ons aangewaaid nadat Seat in Duitsland bij Volkswagen, in Neder- jand bij Pon werd ondergebracht. In klasse is Seat volstrekt te vergelijken net alle positieve eigenschappen van Volkswagen, alleen de verkoopprijs is 3e afdeling '4 mei-herdenking' van het 3ranje Comité Soesterberg heeft de ge- neente Soest gevraagd een straat als een postuum eerbewijs te benoemen naar Andries Stemerding. Deze plaat selijke verzetsstrijder, geboren op 15 mei 1921, maakte na de capitulatie in mei 1940 deel uit van de verzetsgroep 'De Leeuwengarde". Nadat de leider van deze groep werd opgepakt werden cort daarna alle leden gearresteerd. Andries Stemerding werd op 4 april 1941 overgebracht naar het 'Oranje -lotel' te Schevingen en in augustus van dat jaar in het beruchte Kamp van Amersfoort gestopt. Op 29 november 1942 werd hij in de gevangenis te Utrecht ter dood veroordeeld en 29 de cember daarop op de Leusderheide ge fusilleerd. f De 4 mei-herdenking Soesterberg wil op deze wijze een postuum eerbewijs geven aan deze dappere jongeman, en in hem alle andere plaatselijke verzets- I strijders. Voorgesteld is het Zwarte- I wegje te benoemen als de "Andries Ste- I merdinglaan." aanzienlijk lager en dus in het voordeel van dealer en consument. Waar wij bij zonder zwaar aan tillen is de benadering van de klant. Als dealer gaat je rol als adviseur bij aankoop van nieuw en ge bruikt steeds belangrijker worden" Een auto verkopen met een vlotte bab bel is niet de eerste opdracht; een auto verkopen en de koper als Auto van Doorn-relatie behouden is veel belang rijker, aldus Van Doorn. Een ontwik keling waaraan alles wordt gedaan. "Mijn negen medewerkers hebben dat als taakstellende opdracht. Een filoso fie die bij de steeds kritischer wordende consument aanslaat. Omzet in nieuw en gebruikt bewijst: het aantal vaste Auto van Doorn-relaties groeit nog dage lijks." Prijsspektakel op Paasshow In de week voor Pasen en op 2e Paasdag zal Auto van Doorn met zijn 10-jarig dealerschap van Seat stevig aan de weg timmeren. Henk van Doorn: "De kwa liteit en klasse van Seat mogen langza merhand als bekend worden veronder steld. Daarop is de Paasshow niet in de eerste plaats afgestemd. Het gaat er de prijsbewuste consument van vandaag in de allereerste plaats om wat hij voor nieuw en gebruikt moet neertellen, de hoogte van de inruilprijs, garantie- voorwaarden en financieringsmogelijk heden." Op al deze onderdelen zal Auto van Doorn er tijdens deze showdagen blij ven uitspringen, al dient te worden vast gesteld dat in de aanbieding 'nieuw' de Auto van Doorn 10 jaar Seat-dealer: Het Soes ter Seatteam aan een feestelijke taart. Foto: Goos van der Wilt. Marbella de grote trekpleister zal gaan worden. Dit blijkt onder meer uit de aanwezigheid van alle kleuruitvoerin- gen waarin de Marbella geleverd kan worden. Het meest zal echter de10 jaar Seat'-actieprijs voor dit model aanspre ken. De aanbieding ziet er als volgt uit: Seat Marbella 900: f 14.695,-; kosten rijklaar maken inclusief anti-corrosie- behandeling f 760,-; Webasto 5 stan den open dak, inclusief montage f 595,-; radio-cassetterecorder Blau- punkt -I- boxen console 4- scharnie- rantenne, inclusief montage f 650,-; set vloermatten voor en achter f 85,-; spe ciale 'Street' striping f 240,-; totaal: f 17.025,-. Speciale '10 jaar Seat'-actieprijs rijklaar: f 15.500,-. Feestelijk voordeel voor prijsbewuste Paashazen f 1.525,-. Afgaande op deze niet voor mogelijk gehouden prijsstelling is Henk van Doorn na enig aandringen bereid een kort commentaar te geven. "Ik wil", vertelt hij, "er vanaf om tijdens shows en acties kostbare presentjes, hapjes en drankjes weg te geven. In mijn opvat ting komt de klant daar niet voor. De koffie blijft klaar staan, maar wel in ge zelschap van de goedkoopste Mar- bella-aanbieding die in Soest-Soester- berg-Baarn en de regio te vinden is. De portemonnee van de klant het feest la ten meevieren. Daar is het om begon nen." y ctim «d audio mm vlv#IMfl video Steenhoffstraat 15 Soest - Tel. 121 32 Het team Kinderhulp Tsjernobyl orga niseert op zaterdag 24 april weer een rommelmarkt aan de Eikenlaan 12, waar tweedehands spulletjes te koop worden aangeboden. De opbrengst is bestemd voor hulp aan kinderen die ge troffen zijn door de grootste atoom ramp ter wereld. Op 26 april is het zeven jaar geleden dat deze catastrofe Wit-Rusland, de Oe- kraïene en delen van Polen trof. Nog dagelijks moet de bevolking, en vooral de kinderen, leven met de vreselijke ge volgen en de angst voor straling. Het team Kinderhulp Tsjernobyl heeft in maart weer een reis naar het gebied gemaakt. Het wil zich blijven inzetten voor de getroffen kinderen, wat echter veel geld kost. Daarom wordt de rom melmarkt gehouden. "Kinderen blijven het slachtoffer van het falen van vol wassenen," aldus het team. Het vraagt allen die met hun lot begaan zijn in be weging te komen. Het team doet daarom een beroep op de bevolking om verkoopbare spul letjes af te staan. Ze kunnen worden af gegeven op de volgende adressen: H. Tolsma, Eikenlaan 12; of P. Terlouw, Gustaaf Gelderhof 1. De spullen kun nen eventueel ook gehaald worden (tel. 23392). Wie een geldbedrag wil storten kan dat doen op bankrekening 37.99.53.048, t.n.v. Kinderhulp Tsjernobyl, Soest. Eventueel kan men het doel vermelden, bijvoorbeeld: voedsel, fruit, vitaminen, kinderbijbels, speelgoed. D CO Verkoop - Verhuur - Reparaties van gereedschappen en *MaS machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Een grondige face-lift, zo mag de verbouwing van de bekende DA- rogisterij Kok aan de Smitsweg wel genoemd worden. In de afgelopen maanden is het aanzicht van de zaak zowel in- als uitwendig sterk veranderd, waardoor als het ware een geheel "nieuwe" drogisterij- parfumerie is ontstaan. Vooral de parfumerie-afdeling heeft daarvan geprofiteerd en mag nu terecht worden beschouwd als de enige echte parfumerie die Soest rijk is. Maar ook de afdeling voor huid- en haarverzor- ging en de afdeling geneesmiddelen hebben een ingrijpende verandering ondergaan, waardoor de zaak nog rui mer en overzichtelijker is ingedeeld. De veranderingen zijn al merkbaar aan de buitenzijde, waar de toegangsdeu- r-in-het-midden heeft plaatsgemaakt voor een entree, die aansluiting geeft op een doordachte "routing" in de winkel. Uiteraard ging dat gepaard met een be hoorlijke uitbreiding van het assorti ment. "Een completere drogisterij - van een simpel afwasborsteltje tot het meest chique parfum - vind je in Soest niet," aldus de heer R. Kok, die sinds enkele jaren de leiding heeft over de zaak die zijn ouders in 1955 hebben opgericht. De verbouwing heeft vooral geleid tot een ander "sfeerbeeld", mede door de toepassing van goedgekozen verlich ting en vloerbedekking. De klant pas seert op zijn weg door de zaak eerst de afdeling huid- en haarverzorging, met een indrukwekkend produkt-assorti- ment waaruit hij of zij zelf zijn keus kan bepalen. Desgewenst kan deskundig advies worden ingeroepen van de vier vaste medewerksters bij de andere af delingen: Erica (parfumerie), Judith en Esther (geneesmiddelen), of Mirjam, die beschikt over de volledige drogis ten-opleiding en zo'n beetje de "vlie gende kiep" speelt. Nieuwe merken Na de afdeling huid- en haarverzorging kan de klant nu een keuze maken tussen de andere afdelingen, die overigens ook rechtstreeks te bereiken zijn. De parfu merie heeft een flinke uitbreiding on dergaan en biedt - naast de bekende merken - nu ook onderdak aan de com pleet nieuwe serie produkten van de Lancaster-groep en van andere gere nommeerde merken als Jill Sander, Joop! en Davidoff. Veel aandacht is be steed aan de decoratieve cosmetica, waarvoor een fraaie opstelling is ge creëerd met o.a. nagellakken en lip sticks, in een "warenhuis-presentatie", dus meer gerangschikt op kleur dan op merk. Op het gebied van bijouterieën is er een bijzonder interessant en modieus aanbod. Belangrijke functie Ook bij de afdeling geneesmiddelen zijn belangrijke veranderingen te zien, Drogist R. Kok en twee van zijn mede werksters. Foto: Goos van der Wilt. waarbij met name de homeopathische produkten een veel betere presentatie hebben gekregen. De vraag naar zelf medicatie en vooral naar homeopathi sche geneesmiddelen neemt voortdu rend toe, aldus de heer Kok, en de dro gist vervult juist daarin een belangrijke functie: "Tussen consument en arts in," zoals hij het omschrijft, "wat betekent dat je vaak een heel direct kontakt met de klanten hebt. Dat schept vertrou- wen." Dat er niet "zomaar" geneesmid delen worden verstrekt wordt bewezen door de computer, die nauwkeurig regi streert wat er wel of niet kan worden voorgeschreven. Drogisterij-parfumerie Kok - al 24 jaar lid van de bekende DA-organisatie, waarbij zo'n duizend zelfstandige dro gisterijen in Nederland zijn aangesloten - beschikt verder over een grote afde ling baby-artikelen (babyverzorging, babyvoeding) en een flinke afdeling met cadeau-artikelen, waarin ook een flink assortiment speelgoed, poppen, knuffelbeesten en nog veel meer onder dak heeft gevonden. Dat alles zorgt ervoor dat een bezoekje aan de moderne, fraai ingerichte winkel aan de Smitsweg 2 de moeite alleszins waard is. De heer Kok en zijn mede werksters staan altijd klaar voor een vriendelijk en deskundig advies. Mevrouw A.G. van Mourik-de Knijff van de Wiardi Beekman- straat is de winnares geworden van het weekendje Parijs, dat Super van Doorn had uitgeloofd als hoofdprijs van de wedstrijd tijdens de Week van de Winkel. Zij had de vijf vragen over "Europa" alle maal goed beantwoord. Super van Doorn had het de afgelopen dagen druk met het controleren van de meer dan 100 wedstrijdformulieren, waarop de deelnemers diverse vragen moesten beantwoorden. Italië is be kend om zijn lasagna, wist mevrouw van Mourik, en een Ardenner ham wordt twee maanden gedroogd voordat hij verkocht wordt. Ze wist ook dat Castello Blue een Deens kaasje is, en dat de Eiffeltoren een hoogte heeft van maar liefst 300 meter. Het aantal si naasappelen in de grote koker was een gokje, maar dat pakte goed uit: het wa ren er 200! Mevrouw van Mourik mocht de prijs - in de vorm van een reuze-reischeque - afgelopen maandag in ontvangst ko men nemen, samen met haar man, haar dochter en haar kleinzoon. Het zit er wel in dat meneer van Mourik zijn vrouw naar de Franse hoofdstad zal gaan vergezellen, want het weekend is bedoeld voor twee personen. De prijs winnares was trouwens nog niet over haar verbazing heen toen André Miegies, chef kruidenierswaren van Su per van Doorn, haar de cheque en de bijbehorende paperassen overhandig de. Met het winnen van reisjes heeft het echtpaar trouwens al een beetje erva ring, want nog niet zo lang geleden wonnen ze een midweek-vakantie met de loterij voor de stichting Stimulans. "Ik geloofde m'n oren niet toen Super van Doorn belde. We zaten net met kennissen te praten die vertelden dat ze op vakantie naar Parijs gingen. Het kon gewoon niet mooier..." aldus mevrouw van Mourik. André Miegies (r.) van Super van Doorn reikte de cheque uit aan de fami lie Van Mourik. Foto: Goos van der Wilt. De stichting Vrienden van het Vlieg dorp stelt inwoners van Soesterberg en omliggende gemeenten in de gelegen heid om - bij voldoende deelname - op 3 juli de open dag van de 80-jarige Ko ninklijke Luchtmacht bij te wonen. Het evenement wordt gehouden in Eindho ven en de reis gaat per luxe touringcar. De kosten bedragen f 27,50 p.p., inclu sief reisverzekering. Informatie en opgave (vóór 10 mei) bij mevrouw M. Knoops-van Krevel, Veldmaarschalk Montgomeryweg 59, 3769 BJ Soesterberg, tel. 03463- 53378. Met een feestelijk open huis is af gelopen vrijdag en zaterdag Star Travel Reisburo aan de Soester- bergsestraat van start gegaan. Het nieuwe reisbureau is een van de in middels meer dan 30 (zelfstandi ge) Star Travel-vestigingen in het land en staat onder leiding van reisadviseuze Marieke Kuijer. Bij Star Travel kunnen reislustige Soes- ters volop terecht voor reizen naar waar-dan-ook: in eigen land of naar de verste uithoeken van de aarde. Het as sortiment omvat het aanbod van alle bekende en minder bekende tour-ope rators, die lid zijn van de ANVR en van het Garantiefonds SGR. Ook voor za kenreizen en losse lijndienst-tickets is Star Travel een goed en vertrouwd adres. Marieke Kuijer heeft bovendien een enorme ervaring in het internationale "reiswezen". Ze werkte tot voor kort bij enkele grote bureaus, maar heeft het in haar nieuwe "eenvrouwszaak" uitste kend naar haar zin. "Als reisbureau kun je je alleen onderscheiden door je per soonlijke service, en hoe kleiner je bent, des te meer kun je die de klanten geven. Je hebt alles in één hand, je weet wat er reilt en zeilt en je kent je klanten." Star Travel is een snel groeiende orga nisatie, waarvan het aantal aangesloten zelfstandige reisbureau dit jaar waar schijnlijk de 50 zal overschrijden. De Star Travel reisadviseurs worden gese lecteerd op basis van ervaring, kwaliteit en opleiding. Door permanente uitwis seling van ervaring, kennis en ideeën kunnen zij de klant up-to-date advise ren. Men kan bij de Star Travel-kantoren boeken voor alle bestemmingen - zon nige stranden, interessante steden of de wintersport - en voor alle 180 tour operators. Daarover biedt het reisbu reau een objectief advies en gedegen in formatie, waarop de klanten altijd kun nen terugvallen. Alle inzet is gericht op het welslagen van de vakantietrip. Ook last-minute-aanbiedingen zijn er het hele jaar door. Het nieuwe reisbureau heeft de volgen de openingstijden: maandag t/m don derdag 9.00-18.00 uur; vrijdag 9.00-21.00 uur; zaterdag 10.00-16.00 uur, maar op afspraak (tel. 22803) kan men eventueel zelfs 's avonds bij Star Travel terecht, bijvoorbeeld voor het boeken van een vakantie - alleen of met een groep - waarbij wat meer dan het gebruikelijk opzoekwerk komt kijken. Voor een nog betere service is er de Star Travel/Aurora-kaart, waarmee men zonder geld-op-zak toch een reis kan boeken. De kaart is gratis en wordt uit gegeven in samenwerking met Le Card, een dochtermaatschappij van de AB- N-Amrobank. De persoonlijke service van Star Travel strekt zich uit tot en met Schiphol, waar een informatiebalie gevestigd is. Ook kunnen Star Travel-reizigers gebruik maken van de Schiphol Parking of Taxi Service, en wie met spoed vertrekt kan zelfs rekenen op iemand die de auto keurig parkeert! Wedstrijd Wie vrijdag en zaterdag in Soest-zuid was heeft daar vast de fel beschilderde kever (met levensgrote pet en zonne bril), waarachter een enorme hutkoffer werd getrokken. Met deze opvallende "trekker" werd de aandacht op het nieuwe reisbureau gevestigd, en vooral op de aantrekkelijke wedstrijd, waar mee men een fantastische, geheel ver zorgde 8-daagse vliegreis naar Tunesië kan winnen. De deelnemers hoeven alleen te raden Marieke Kuijer, reisadviseuze van Star Travel Reisburo in Soest. waar de vier maskers in de etalage van daan komen (de landen worden op het wêdstrijdformulier genoemd) en de antwoorden - samen met een afge maakte slagzin - uiterlijk op 17 april in te leveren bij het nieuwe reisbureau aan de Soesterbergsestraat 22. Men kan daarvoor ook gebruik maken van de wedstrijdbon in deze krant. Uit welke landen komen de maskers in onze etalage: 1 2 3 4 (Kies uit: Turkije, Jamaica, Mexico en Sri Lanka) Mijn slagzin luidt: Sterren in reizen max. 20 woorden Naam: Adres: Postcode/Woonplaats: Telefoon: De bon inleveren uiterlijk 17 april bij: Soesterbergsestraat 22, Soest De winnaar ontvangt voor 22 april bericht.

Soester Courant | 1993 | | pagina 11