IM/ieM Nieuwe plantenkas fa. Scholten ingewijd AH-Smitshof vierde week van de winkel op z'n Japans Tm\ Autocentér Hans Huigen viert dubbel Hyundai-jubileum met voordeelweek Prijswinnaar bij Silver Star JU KR/JCTALTUD COMPLIMENTJES? scharrYlslager [HANDEL WANDEL I [0 paasbrood eopend Gemar Snuffel-etage tien jaar! 'Soester Duinen' laat 60+-gasten gratis halen en brengen EDKOPER Vrouwencentrum gaat Vrouwendag op 14 april alsnog vieren pagina OENSDAG 7 APRIL 1993 SOESTER COURANT eestelijke heropening aan Middelwijkstraat een kwestie van OEJN/STE IAAT 32 PAGINA 13 rv "PAASHAAS" WW' ing paastaarten )S met vruchten en/of ei Ieder z'n vak van Buuren or brood en gebak >anketbakkerij ïst - Tel. 11830 'anaf vrijdag 9 april g 14 april (EUKENSHOW R GOED 1987 en 1990 Tas van vrouw in winkel gestolen Soester mag acht uur niet autorijden Scharrelvarkens- Paasrollade Sjaak Ruysendaal Deur geforceerd De Soester Duinen NU OOK OOK STEENGRILLEN Uniek aanbod op maandag en dinsdag miiim mm* Medewerkers verrast met ochtendgymnastiek SPECIALIST Soester autobedrijf uitgeroepen tot 'Excellent Dealer' ANBO-filmochtend Mountain-bike en verfbussen uit kelderbox gestolen Richard Duyst wint Sega Megadrive Evenement uitgesteld i. v.m. vastentijd Als geautoriseerd Denon dealer bieden wij naast en deskundig advies een uitstekenc service, 2 jaar officials importeursgaranti NATUURLIJK, MALS EN LEKKER rigelopen zaterdag vond de westelijke inwijding plaats van de ieuwe plantenkas, waarmee de ekende Soester bloemen- en lantenzaak van de heer en me- rouw Scholten (Middelwijkstraat 8) is uitgebreid. De bezoekers onden zich met eigen ogen over- iiigen van een complete metamor- (dommo'iasmin) SIEMENS Af WASAUTOMAAT 'Het mocht onderhand wel eens, na io'n vijfentwintig jaar," zeggen de heer sn mevrouw Scholten. De nieuwe kas is 'oor iedere plantenliefhebber een lust roor het oog. Het interieur is helemaal ;emoderniseerd en dat betekent onder neer dat er voor de klanten veel meer ■uimte gekomen is om zich tussen de >vervloed van planten te bewegen. Br is een geheel nieuw verwarmingssys- eem aangelegd - de buizen lopen als iet ware onder het dak - de oude tegel- loer heeft plaatsgemaakt voor fraaie zeskantige stenen en de planten staan keurig gerangschikt op nieuwe kweek- tafels, die door de bevloeiingsmatten op simpele wijze van water voorzien kun nen worden. De hoge hangbakken van In een winkel aan de Zuidpromenade is de linnen tas van een 61-jarige vrouw uit Soest gestolen. De tas hing aan een boodschappenkarretje, toen de diefstal werd gepleegd. De vrouw miste even la ter haar tas, waarin een portemonnee met 160 gulden zat. De politie heeft zondagmorgen in alle vroegte het rijbewijs ingevorderd van een Soester. De 38-jarige man was op de Rademakerstraat in Soesterberg aangehouden. Tijdens de controle bleek dat hij teveel alcohol had genut tigd. De hoeveelheid alcohol in zijn bloed was ruim drie keer zoveel als is toegestaan bij bestuurders van auto's. De man kreeg een rijverbod van acht uur opgelegd. weleer zijn ingeruild voor hoge schap pen, waarop de planten veel beter uit komen. Veel aandacht is besteed aan allerlei de coratieve voorwerpen en accessoires, die de sfeer in het interieur verhogen, zoals een antieke boerenkar, een oude kinderwagen en meer van dergelijke za ken. In de naastgelegen "hal" vindt de bezoeker trouwens een nostalgisch el dorado aan spullen uit grootmoeders tijd, die het ook in moderne interieurs zo goed doen. "De mensen komen van heinde en verre hiernaartoe om op hun gemak wat rond te snuffelen, en ze vin den altijd wel iets van hun gading," al dus de heer Scholten. Meer ruimte In de nieuwe plantenkas is voor de be zoekers aanzienlijk meer ruimte ge creëerd, maar dat is niet ten koste ge gaan van het totale assortiment, dat bij de firma Scholten zeer goed vertegen woordigd is. Momenteel staan vooral de eenjarige perkplanten volop in de aandacht. De heer Scholten gaat elke morgen zelf naar de veiling om zijn in kopen te doen, wat o.a. tot gevolg heeft dat de prijzen heel vriendelijk uitvallen. Ook de bloemen-afdeling, met een di recte doorloop naar de nieuwe kas, mag trouwens gezien worden. Uiteraard is het daar het voorjaar wat de klok slaat, maar er is bijvoorbeeld ook een groot assortiment terracotta potten, die Mevrouw Scholten en medewerkster Claudia in de nieuwe plantenkas aan de Middel wijkstraat. Foto: Goos van der Wilt. rechtstreeks van de importeur betrok ken worden. Ook voor allerlei paasver- sieringen kan men er deze dagen uitste kend terecht. De heer en mevrouw Scholten zijn, met hun medewerksters Barbara Oortman en Claudia de Jong, intussen al gewend aan de nieuwe plantenkas. Wie een van de fraaiste planten-"verzamelingen" van Soest wil zien moet zeker eens een kijkje gaan nemen in de nieuwe kas van de bloemen- en plantenzaak aan de Middelwijkstraat 28, waar planten én klanten zich uitstekend thuis voelen. van 23,80 gQ ki)0 voor Voor op brood: fuf^nworstmakenj) van 3,45 2 gg per 100 gr DE SCHARRELSLAGER Nieuwstraat 23 - Soest Telefoon 02155-12967 Een 28-jarige bewoner van de Ples- manstraat in Soesterberg constateerde vorige week dat zijn voordeur was ver nield. De dader bleek de slotschoot ge forceerd te hebben, vermoedelijk bij een verder mislukte inbraakpoging. RESTAURANTS PARTY EN VERGADERCENTRUM in de maanden maart en april ter introduktie inclusief voor- en nagerecht onbeperkt smullen voor; %F1. 32.50 p.p. Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739. Fax 02155-25961 Het is al weer tien jaar geleden dal er boven de Gemar, de békende supermarkt aan de Parallelweg, een speciale afdeling kwam, die aanvankelijk begon met schoenen, kleding, wol, stof en nog veel meer. Die afdeling stond al gauw bekend als de Snuffel-etage. De tijden zijn intussen veranderd en ook de Snuffel-etage veranderde mee. Zo is er een zeer uitgebreid assortiment gegroeid, dat volledig is aangepast aan de behoefte van de klanten: huishoude lijke artikelen, lektuur, kleinvak-artike- len, speelgoed, drogisterij en stomerij, en verder nog teveel om op te noemen. Samen met de Gemar Gezinsmarkt en de grote, ruime parkeerplaats vormt de Snuffel-etage daardoor een uniek stuk je "winkelcentrum" aan de Parallelweg. Het tienjarig jubileum van de Snuffel-e tage wordt bij de Gemar gevierd met een flink aantal zeer scherpe aanbiedin gen op allerlei gebied. Verder ligt er voor de gasten een heerlijk stukje zee banket klaar en kunnen de klanten bij een besteding van f 5,00 een leuke at tentie mee naar huis nemen. Voor de kleintjes staat er een reuze-grabbelton met allerlei verrassingen. Het is dus extra de moeite waard om in de komende dagen eens een kijkje te gaan nemen aan de Parallelweg 19, en zeker om even naar boven te lopen en rond te kijken op de Snuffel-etage. Met ingarïg van deze maand doet restaurant "De Soester Duinen" op maandag en dinsdag een uniek aanbod aan alle 60+-gasten uit Soest(erberg) die gebruik kunnen maken van de Ouderenbus: ze worden voor een diner gratis ge haald en gebracht. Het restaurant werkt daarvoor samen met de Ou derenbus van de SWOS, de stich ting Welzijnswerk Ouderen Soest. Speciaal voor deze groep stelt de fami lie Klinkhamer van "De Soester Dui nen" een uitgebreid keuzemenu samen (f 30,00 per persoon), en gedurende de maand april komt daar ook nog eens een gratis apéritief bij! Het enige dat de gast hoeft te doen is op die maandagen of dinsdagen tussen 10.00 en 12.00 re serveren bij het restaurant (tel. 12739), en dan naam en adres op te geven. Het restaurant zorgt ervoor dat de gas ten dan tussen 17.30 en 18.00 uur thuis worden opgehaald door de Ouderen- bus. Tussen 19.30 en 20.00 uur worden ze weer thuisgebracht. De enige restric tie is een minimum-deelname van vier personen, maar dat is via een afspraak met vrienden, kennissen of buren waar schijnlijk geen probleem. "Wij weten dat het voor ouderen niet altijd even makkelijk is om er 'zomaar' even tussenuit te gaan," aldus directeu! Fred Klinkhamer. "Daarom hebben wij op ons genomen om voor het vervoer te zorgen. Ook de betaling daarvan rege len wij." Met de Ouderenbus is ook rolstoelver voer mogelijk, aldus Klinkhamer. "En bovendien zijn wij het enige restaurant in Soest en omgeving met het interna tionale toegankelijkheidssymbool, wat een garantie is dat men overal onge stoord ons restaurant binnen kan ko men." Keuze-menu Het keuzemenu (f 30,00 per persoon) biedt diverse mogelijkheden voor een geslaagd dineetje. Voor het voorge recht kan men kiezen uit bijvoorbeeld bouillon, een zalmcocktail, gerookte ham met meloen of een kalfsvleespas teitje. Bij het hoofdgerecht gaat de keu ze tussen varkenshaasoestertjes, tong fi lets gevuld met zalm, kalkoenbiefstuk met sinaasappelsaus en boeuf bour- guignonne, geserveerd met enkele soorten aardappeltjes, groente en sala de. Voor het dessert kan men kiezen uit een ijsje, koffie of Irish coffee-mousse. I V Ul/l/l/CII W" ril A A D /ft WIVMAtn Steenhoffstraat 13a-15 - Soest - Telefoon 02155 -12132 PROFESSIONAL AUDIO AN ELKE ANDERE ■IJKBARE MERKKEUKEN •UWMARKT IR AU3f MME NIDf RUND» VWtMIOINO Ï1 55-1 4878 J I Ochtendgymnastiek! De 35 vaste medewerkers van de Albert Heijn- supermarkt aan de Smitshof keken vorige week verbaasd, toen ze tij dens het als verrassings-ontbijt aangekondigde samenzijn werden onthaald op een portie lichaams beweging naar Japans model. Om kwart voor acht arriveerden direc teur Kees Kerver en bedrijfsleider Hans Goossens al per motorfiets in passende kledij - alle medewerkers zouden in nachtkleding verschijnen - en onder lei ding van Anita van sportschool Physi- cal persten de medewerkers het eerste zweet eruit. Volgens ingewijden gaat dat in Japan ook altijd zo toe, en in elk geval kregen de sportievelingen ook een origineel Japans ontbijt geserveerd, compleet met rijst en rauwe vis, ver zorgd door Nel Kreté, die in de AH- kantine de scepter zwaait. Voor wie er echt geen trek in had waren er trouwens ook heerlijke broodjes en tegen negen uur ging iedereen fris en opgewekt aan het werk. Ook de klanten kregen tijdens de Week van de Winkel - op donderdag - bij Al- bert Heijn een aardigheidje aangebo den: een stukje van de reuzetaart die buurman bakker Van Buuren voor de gelegenheid had gebakken: een gevaar te met een doorsnede van maar liefst drie meter, waaruit welgeteld zo'n 1350 stukken gebak werden gesneden. Uiteraard lieten de klanten het zich uit stekend smaken. Veel belangstelling was er voor de in formatiestand en voor de nieuwbouw- plannen van de supermarkt, die bin nenkort in een beslissend stadium ko men. Er zijn plannen om een klanten- panel te vormen, dat nauw bij de inrich ting van de zaak betrokken zal worden. Kinderboerderij In de week na Pasen - op woensdag 14 april - is er trouwens weer wat te bele ven bij Albert Heijn aan de Smitshof. In samenwerking met "De Vrije Teugel" wordt er dan een mini-kinderboerderij ingericht op het Smitshofplein, waar de jeugd zich kan vermaken met o.a. pony rijden, schminken en een knutsel- kraam, waar de kinderen hun fantasie kunnen uitleven met tekeningen en bouwsels van allerlei materiaal. Wie de mooiste knutsels maakt - ze worden la ter in de etalage tentoongesteld - maakt kans op een van de drie prijzen. De AH-medewerkers genieten geza menlijk (op de grond gezeten) van het Japanse ontbijt. Een feestweek met een dubbele aanleiding: bij Autocenter Hans Huigen (Soest en Amersfoort) wordt in de periode van 7 tot en met 17 april uitgebreid stilgestaan bij het 25-jarig bestaan van de Hyundai-autofabriek en het 12V2- jarig jubileum van Hyundai-im- porteur Greenib Car. Voor de klant betekent dat een aantal zeer speciale aanbiedingen. Elke klant die in de feestperiode een be zoek brengt aan de fraaie showroom aan de Kerkstraat 109 in Soest (of Nij- verheidsweg N-64 in Amersfoort) en een proefrit maakt in een van de Hyun- dai-modellen, maakt in de eerste plaats kans op een gratis video met de dolle avonturen van Laurel en Hardy, beter bekend als De Dikke en De Dunne. Nog feestelijker zijn de zeer speciale ju bileum-aanbiedingen, die Autocenter Hans Huigen mede namens de Hyun- dai-fabriek en Greenib in petto heeft. Het snelst groeiende automerk ter we reld heeft een buitengewoon aantrek kelijk aanbod, dat de nieuwe autoko pers een enorm prijsvoordeel oplevert. Van elk model is een speciale jubileum uitvoering gemaakt, waarover in de ju bileumkrant alle details worden ver strekt. Die krant is uiteraard bij Hans Huigen verkrijgbaar, maar om alvast een tipje van de sluier op te lichten volgt hier een korte opsomming: Zo wordt de Pony 3-deurs 25-special aangeboden in mars red en catalina blue, met als extra's een spoiler, skirts en lichtmetalen velgen, voor f 25.995,-: een prijsvoordeel van 3500 gulden. De Pony 5-deurs 25-spe cial in cherry red, met elektrisch be- dienbare ramen, centrale deurvergren deling en stuurbekrachtiging kost tij dens dè feestweek f 28.995,-, een prijs voordeel van 1200 gulden. De Excel 25-special, eveneens in ker senrood, is uitgerust met stuurbekrach tiging, elektrisch bedienbare ramen en centrale deurvergendeling voor f 29.350,-, een prijsvoordeel van 1850 gulden. De Scoupé 25-special in mars red en ebony black heeft driekleurige leerbekleding, speciale lichtmetalen De afdeling Soest van de ANBO (Alge mene Nederlandse Bond voor Oude ren) organiseert op vrijdag 9 april - Goede Vrijdag - een filmochtend in de bovenzaal van de Vijverhof aan de Kla rinet. Vertoond wordt de film "Thuis- wonen", een informatiefilm van de Stichting Educatie Vrouwen. Na de film, die ca. 30 minuten duurt, is er ge legenheid tot discussie. De bijeenkomst begint om 10.20 uur. De toegang is gra tis, ook voor niet-leden, en elke 50-plusser in Soest is welkom. Uit een kelderbox aan het Saenredam- plantsoen is zaterdagnacht een moun- tainJbike gestolen. Ook werden zes verfspuitbussen ontvreemd. De inbre kers vernielden niet alleen de deur van de box, rriaar staken de banden van twee fietsen en een bromfiets lek. Een twintig-jarige Soester deed aangifte. velgen en 205/50 banden en kost nu f 39.950, een prijsvoordeel van 1500 gulden. De Lantra 25-special is er in garnet red en dark green, met leerbekleding, ra- dio-cd-speler, achterspoiler en licht metalen velgen voor de prijs van f 39.250,-, een prijsvoordeel van maar liefst 4500 gulden; en tenslotte gaat de Sonata 25-special - met lichtmetalen velgen, notehouten dashboard en stuur, en magnifiek leer-interieur en ABS - vanwege het jubileum weg voor f 46.450,-, een prijsvoordeel van niét minder dan 7000 gulden! Goed nieuws Er is ook goed nieuws voor de Hyun- dai-rijders, die wel nieuwsgierig zijn naar wat hun favoriete autofabriek op stapel heeft staan: De Grandeur is sinds vorig jaar het absolute topmodel van Hyundai, maar het is nog niet zeker wanneer deze "luxury class" .in Europa de markt zal bestormen. Toekomstmu ziek is voorlopig ook nog even de futu ristisch ogende HCD-1, een tweezits sportwagen waarvan het prototype nog in het ontwikkelingsstadium verkeert. Van de bestaande modellenserie is de Lantra het grote succesnummer en het is geen wonder dat Hyundai - "het nieu we wereldmerk" - vorig jaar tot het snelst groeiende automerk ter wereld werd uitgeroepen. Daarnaast is de Scoupé een van de meest gewilde nieuwkomers. Het Hyundai-concern heeft sinds de stichting in 1967 een on stuimige groei doorgemaakt. Na de li- centiebouw van Ford Cortina's ontwik kelde Hyundai in 1975 de eerste eigen wagen (de Pony), waarvan er vele hon derdduizenden werden gefabriceerd en over de hele wereld verkocht. Sinds 1979 is de Hyundai ook op de Neder- Robert-Jan Huigen in de showroom van het autocenter aan de Kerkstraat. Foto: Goos van der Wilt. landse wegen een gewilde verschijning en in 1981 vestigde Greenib zich als Hyundai-importeur, waarmee de ver koop nog meer stimulansen kreeg. Sinds 1986 verovert Hyundai ook met groot succes de Amerikaanse auto markt en in 1988 werd de miljoenste Hyundai geëxporteerd. Inmiddels zijn er ruimschoots meer dan vijf miljoen Hyundai-auto's geproduceerd. Naast de fabricage van auto's houdt het Hyundai-concern zich ook bezig met scheepsbouw en andere vormen van zware industrie. Excellent Dealer Bezoekers van Autocenter Hans Hui gen kunnen daar sinds kort een fraaie trofee zien staan, die het tastbaar bewijs is van een bijzondere onderscheiding. Hans Huigen is een van de 15 Neder landse Hyundai-dealers die zich sinds enige tijd "Excellent Dealer" mogen noemen, een titel die door de Hyundai- importeur Greenib jaarlijks wordt toe gekend op basis van diverse onderzoe ken en controles. Zwaarwegend is daarbij het tevreden- heidsonderzoek onder de klanten ge weest, maar er zijn ook anonieme in specteurs op pad geweest, die de beste dealers zonder dat ze dat wisten een puntenwaardering gaven. Robert-Jan Huigen, belast met de dagelijkse leiding van Autocenter Hans Huigen, mocht de welverdiende trofee onlangs in ont vangst nemen uit handen van Greenib- directeur A.W. Kreber. Het spreekt vanzelf dat de familie Huigen buitenge woon trots is op deze bijzondere on- drscheiding. Richard Duyst uit Soest is maandagmiddag een Sega Megadrive lóbit rijker ge worden. Hij kreeg die uit handen van Theo Voorbij van Filmclub Silver Star. Duyst won de prijsvraag die was verbonden aan de Filmclub Hollywood Actie bij de zaak aan de Dillenburglaan. De prijs werd hem maandagmiddag overhandigd. De Sega Megadrive lóbit heeft een waarde.van 399 gulden. Foto: Goos van der Wilt. Normaliter valt de viering van de Internationale Vrouwendag op of omstreeks 8 maart, maar bij het Internationaal Vrouwencentrum in Soest staat het evenement op woensdag 14 april op de agenda. Het thema is: "Vrouwen ontmoe ten elkaar". Ieder jaar probeert het Internationaal Vrouwencentrum op 8 maart - de offi ciële datum - aandacht te besteden aan de Vrouwendag. Dat gebeurt door gaans in het centrum aan de Smitsweg of samen met andere vrouwenorgani saties) in Soest. Dit jaar viel de 8e maart echter in de is lamitische vastentijd (Ramadan), en omdat deze periode voor veel deel-* neemsters een tijd van inkeer en bezin ning is, past een feest daar niet in, hoe bescheiden de opzet ook is. Bestuur en medewerkers besloten daarom al aan het begin van het jaar om de 8 maart viering uit te stellen tot april. Nu achter af gebleken is dat de Vrouwendag in Soest vrijwel onopgemerkt voorbij is gegaan, leek het een goed idee om de viering in het Vrouwencentrum niet te beperken tot de "eigen kring", maar daaraan brede bekendheid te geven. Bij het gekozen thema - "Vrouwen ont moeten elkaar" - denkt het Internatio naal Vrouwencentrum vooral aan de ontmoeting van vrouwen uit verschil lende landen met een verschillende cul turele achtergrond. Het programma vermeldt een ochtendbijeenkomst (9.30 - 11.30 uur), waarin na het wel komstwoord van Hawa Zihni een speelse inleiding op de discussie over het thema wordt geboden. Dit gedeelte wordt afgesloten met een bijdrage van "Vrouwen voor Vrede". Tijdens de ochtendbijeenkomst is er kinderopvang voor kinderen tot 4 jaar. Maaltijd Later op de dag is er een avondpro gramma, dat begint met een gezamen lijke maaltijd (17.30-19.00 uur), ge volgd door een gezellig samenzijn (19.00-21.00 uur), waarbij o.a. een op treden zal plaatsvinden van de volks dansgroep Harman. Tussen de bedrij ven door kunnen de deelneemsters een kijkje nemen bij een fototentoonstelling over Istanbul, gemaakt door Belgin Gökalp. De maaltijd wordt aangeboden tegen redelijke prijzen. Wie meedoet aan de barbecue (döner, brood, salade) betaalt f 5,00; voor de overige hapjes - speciali teiten uit de Turkse keuken - en drank jes wordt een tegemoetkoming van f 2,50 gevraagd. Wie aan de viering van de Vrouwendag wil meedoen kan zich opgeven bij het Internationaal Vrouwencentrum, Smits- weg 313, Soest, tel.23549. V)

Soester Courant | 1993 | | pagina 13