"De klok wordt na drie jaar weer teruggezet 'tAijtjc GAAT HET GR0ENBEHEI DE PERKEN TE BUITEN? jACWEÊLji iiN Toch steun onderzoek diftar-systeem Meerderheid politiek kiest voor AH aan de Burgemeester Grothestraat Verhuizing Radio Soest naar C-drie op de lange baan scliocumkcr 2e afdruk WOENSDAG 7 APRIL 1993 SOESTER COURANT PAGINA 3 Lang niet iedereen blij met voorstel tot éénrichtingsverkeer in Soestdijk 59 Dakpannen weg RESTAURANT Van Den Brink Heerlijke nieuwe gerechten voor de lente Wijzigingen in avondopenstelling gemeentehuis ONZE STERREN WACHTEN OP HUN COME BACK ALTIJD KEUS UIT 150 MERCEDESSEN MET ERVARING Wethouder Swinkels krijgt meerderheid mee voor krediet 70e UTRECHTSE ANTIEKSALON Auto uitgebrand Gaspistool mag niet in Europa FOTO VIDEO TV CDA, VVD en PvdA zijn voor Weerstanden tegen bejaarden-feestmiddag SCHOEMAKER technische dienst MAAK MÉÉR VAN UW WONING OF BEDRIJF! Automobilist richt ravage aan langs Zeister Spoor Nieuwe brochures in Infocentrum De Raad van State doet vandaag uitspraak over de schorsingsverzoeken voor de afsluitingen op de Waldeck Pyrmontiaan en de Verlengde Tal- malaan èn de parkeerverboden op de Korte Bergstraat/Hellingweg. On geacht de aard van de uitspraak, kan de Raad van State binnenkort over dezelfde problematiek een schorsingsverzoek tegemoet zien. Want de bewoners van de Waldeck Pyrmontiaan hebben juridische stappen aan gekondigd als de afsluiting in hun woonstraat verdwijnt. En die kans is groot geworden, nadat een meerderheid van de raad heeft aangedrongen op onder meer éénrichtingsverkeer in verschillende straten van Soest dijk. De bewoners van de Waldeck Pyr montiaan lieten maandagavond tijdens de discussie over het verkeersprobleem weten dat ze niet het slachtoffer willen worden van 'politiek gekonkel en inti midatie'. Ze wezen erop dat hun laan destijds is afgesloten, omdat de ver keersintensiteit de landelijke norm vier keer overschreed. Omdat veel scholie ren door de Waldeck Pyrmontiaan rij den, werd de afsluiting aangelegd. De voorwaarde was dat de afsluiting niet mocht leiden tot overschrijding van de norm in andere straten. Dat is, volgens de bewoners en het evaluatierapport van de gemeente, niet het geval. Datzelfde evaluatierapport wordt door bewoners uit onder meer de Korte Bergstraat en de Hellingweg naar het rijk der fabelen gewezen. Het zou on zorgvuldig en onvolledig zijn. Bewoner Engels vond dan ook dat het rapport niet mag meespelen in de discussie. Be woner Dieleman die namens de Korte Bergstraat, Hellingweg, Julianalaan, Wilhelminalaan en de Van Straelenlaan sprak, kwam met twee opties: De Korte Bergstraat en de Hellingweg afsluiten voor auto's of, als dat echt niet mogelijk zou zijn, de Verlengde Talma- laan en de Waldeck Pyrmontiaan open stellen en vertragende voorzieningen aanleggen. De Vereniging Veilig Verkeer Prins Hendriklaan stelde eveneens voor om éénrichtingsverkeer op drie oost-west verbindingen in Soestdijk in te stellen. De bewoners Lanser en Kok van de Verlengde Talmalaan hebben er totaal geen bezwaar tegen als er weer door gaand verkeer door hun laan komt. Maar de bewoners van de Waldeck Pyr montiaan zijn fel tegen. "Dat betekent dat de klok na drie jaar weer wordt te ruggezet." J.C. Westeneng van de Waldeck Pyr montiaan: "Bij éénrichtingsverkeer krijgen we weer vijfduizend of meer au to's per dag door de straat. Die hadden wij eerst ook, maar die rijden nu niet al lemaal over de Korte Bergstraat en de Hellingweg. Een groot deel daarvan neemt de Dalweg. Waarschijnlijk rijden de bewoners van de Julianalaan steeds over die straten." Volgens verkeersdeskundige A. van Wanrooij van de gemeente Soest bete kent éénrichtingsverkeer niet per defi nitie dat het aantal auto's in een straat wordt gehalveerd. Hij gaat uit van ze ventig procent en trok de conclusie dat de Waldeck Pyrmontiaan bij éénrich tingsverkeer kan rekenen op drie- tot vierduizend auto's per dag. Dat is nog steeds boven de landelijke norm van 2.500 auto's per dag. De gemeente gaat onderzoeken of met verschillende ver keersmaatregelen, zoals bijvoorbeeld een 30 kilometerzone, onder die norm kan worden 'gedoken'. Hoe dan ook, zeker is dat de meeste au tomobilisten voor de Waldeck Pyr montiaan zullen kiezen, omdat die nu eenmaal de snelste verbinding tussen oost en west vormt. Bovendien zal het openstellen van alle straten ongetwij feld gevolgen hebben voor de bewoners Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) vroegzich maandagavond af of Soestdijk tegen woordig in Soesterberg ligt. Hij kon zich niet voorstellen dat alle bewoners uit Soest dijk met de auto naar het gemeentehuis waren gekomen om over het verkeerspro- bleem in hun woonwijk te komen praten. Foto. Goos vgn dgr wm Bij een woning aan de Henriëtte Blaek- weg zijn vorige week 50 dakpannen ontvreemd. Ze vertegenwoordigden een waard van ca. 200 gulden. De eige naar deed aangifte bij de politie. Bij ons bent U uit en toch thuis. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 Wij zijn geopend: dinsdag t/m vrijdag lunch vanaf 11.30 uur. diner vanaf 17.30 uur. Zaterdag en zondag diner vanaf 17.30 uur. 's Maandags gesloten. In verband met een aantal feestdagen wordt de avondopenstelling van het ge meentehuis een dag vervroegd. Andere komen te vervallen. In plaats van Goede Vrijdag (9 april) is de avondopenstelling donderdag 8 april tussen 19.00 en 20.00 uur. De avondopenstelling van vrijdag 30 april (Koninginnedag) wordt op don derdag 29 april tussen 19.00 en 20.00 uur. Op vrijdag 21 mei (de dag na Hemel vaartsdag) vervalt de avondopenstel ling van de afdelingen burgerzaken, huisvesting en informatiecentrum. van de Prinsenhof en de Schrikslaan. Zij zijn dan ook tegen het verwijderen van de afsluitingen, zei A.H. Cappei namens hen. "Doe iets voor de Korte Bergstraat en de Hellingweg. Maar dat mag niet leiden tot acute openstelling, want dan begint alle ellende van voor af aan." Toen hij begreep dat een meerderheid van de raad voor éénrichtingsverkeer kiest, kwam hij met een alternatief plan: Met een verkeerstechnische voorzie ning moet het verkeer vanaf de Nassau- laan worden gedwongen linksaf te slaan. Met diezelfde voorziening zou het verkeer vanaf de Waldeck Pyr montiaan op dezelfde kruising even eens worden gedwongen linksaf te slaan. "Dan kunnen verder alle straten open blijven", aldus Cappei. Van Kooy heeft altijd 150 Ster Garant Occasions in voorraad. Auto's die zich alleen door de gegarandeerde stand van de kilometerteller onderscheiden van een nieuwe Mercedes. Kom langs en laat u aangenaam verrassen door de prijs van zo'n schitterende come back. Nijverheidsweg 65N Amersfoort, telefoon 033-635174 Wethouder Mieke Swinkels zal op donderdag 22 april waarschijnlijk 125.000 gulden van de gemeente raad krijgen om nader onderzoek te plegen naar de invoering van hef diftar-systeem. Daarmee kunnen de huishoudens per ingeleverde kilo huisafval worden aangesla gen. In de commissie milieu bleek donder dagavond dat een meerderheid het een goed plan vindt om het onderzoek voort te zetten. Dat was eerder al afge sproken, maar na geluiden over het mislukken van een soortgelijke proef in Haarlemmermeer, dreigde het tij te ke ren. Een anoniem persoon had het be treffende krantebericht zelfs vergroot en een kopie daarvan in de bakjes van alle raadsleden gelegd. Het bericht was voor enkele leden van de commissie fi nanciën aanleiding om te veronderstel len dat beter kon worden afgezien van nader onderzoek. Milieuwethouder Swinkels schreef daarop een brief aan de raadsleden, waarin ze pleit voor voortzetting van het onderzoek. Volgens haar is de situa tie in Haarlemmermeer niet te vergelij ken met die in Soest. De proef in Haar lemmermeer verschilt in een aantal op zichten. Zo zou, aldus Swinkels, in Haarlemmermeer een ander systeem zijn uitgeprobeerd. Bovendien was er in Haarlemmermeer sprake van een fi nancieel probleem, omdat nu plotseling (uitgestelde) vernieuwingen aan het wagenpark moesten plaatsvinden. Dit en nog een aantal verschillen zou volgens Swinkels reden moeten zijn voor de raadsfracties om toch geld be schikbaar te stellen voor onderzoek naar het diftar-systeem. Met uitzonde ring van de WD, die al eerder tegen stemde, zijn de partijen geneigd over de brug te komen. Bij de behandeling van de vooijaarsnota zullen ze naar alle waarschijnlijkheid een krediet van 125.000 gulden voteren. Het diftar-systeem moet ertoe leiden dat de huishoudens worden aangesla gen voor de hoeveelheid afval die ze de gemeente aanbieden. Volgens een eer der uitgebracht rapport zou dat kunnen leiden tot ongeveer veertig tot zestig procent minder afval en dat zou de ge meente veel geld kunnen besparen. Waar het overige afval blijft, is overi gens nog niet bekend. Postiljon Utrecht - Bunnik Snelweg A12 (Utrecht - Arnhem), Bunnlk De vindplaats voor beter antiek I Kosteloze taxatie van schilderijen door beëdigd taxateur. Bemiddeling bij verkoop. Zaterdag 10 apr. 11-18 uur Zondag 11 apr. 11-18 uur Maandag 12 apr. 11-18 uur Verenigde Nederlandse Antiquairs 085 - 648181 03405 - 69222 De brandweer moest donderdag om half acht 's morgens al in actie komen aan de Amersfoortsestraat, waar de au to van een 26-jarige inwoonster van Zeist in brand stond. De brandweer bluste het vuur, dat tijdens het rijden spontaan was uitgebroken. De bestuur ster liep geen letsel op; de auto moest worden weggesleept. De politie keek vorige week enigs zins vreemd op, toen zich aan het bu reau een plaatsgenoot vervoegde die in het bezit was van een gaspistool. Hij vertelde dat hij het wapen on langs voor 330 mark in Duitsland had gekocht, waarbij hem de verze kering was gegeven dat het een le gaal wapen was, "nu de Europese grenzen waren weggevallen".Na zijn terugkeer in Soest had zijn familie echter twijfels gezaaid aan de legiti miteit van het wapenbezit. De Soes- ter besloot daarom naar de politie te stappen om netjes te vragen of het wel kon. De politie kwam echter tot de onomstotelijke conclusie dat het pistool toch écht verboden was, waarna de onfortuinlijke eigenaar het wapen eigener beweging maar inleverde. van k.b.film 10X15 cm mal ol glans WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST Telefoon 02155-12874 - vrijdag koopavond. Volop gratis Een afgetekende meerderheid van de Soester politiek - gevormd door de fracties van CDA, WD en PvdA -stemt in met de vestiging van een nieu we AH-supermarkt aan de Burgemeester Grothestraat, naast Braamha- ge. De alternatieve lokatie (Nieuwerhoekplein) - waarvoor binnen het College alleen wethouder Jan Visser wel wat voelde - is daarmee onhaal baar geworden. De raadscommissie Ruimtelijke Ordening gaf vorige week het groene licht voor de door Ahold gevraagde medewerking en het voorbereidingsbesluit. "De moord op de Structuurvisie", zo omschreef inspreker H. Koenis namens de Groene Driehoek het Shakespea- riaanse scenario op het niveau van een dorpsklucht, waarmee AlbertHeyn uit eindelijk dan toch in de buurt van de Van Weedestraat terecht zal komen. Hij had forse kritiek op het voorstel, dat volgens hem vooral onder dreiging van grote schadeclaims (van Ahold) tot stand leek te zijn gekomen en ertoe leidt dat het winkelgebied tegen de afspra ken in nu toch fors wordt uitgebreid. "Wat gaat u doen om de bevolking het vertrouwen te geven dat de Structuurvi sie niet door Jan, Cees, Neks en alleman kan worden lek geschoten??" aldus Koenis. Hij uitte zijn vrees voor de knotwilgen langs de Stadhouderslaan, de rechtvaardige verdeling van de win keluitbreiding, de verkeersafwikkeling en de parkeerproblemen in het winkel centrum. "Is dit het eerste schaap dat over de dam komt, of de uitzondering die de regel bevestigt?" Günther Plomp ging namens de WD-fractie zonder veel omhaal ak koord met de keuze van de College- meerderheid. Hij was het ook eens met het streven naar een kleinere super markt aan de KoninginneJaan. Wiebe Meilof (GPV) had er minder vrede mee en meende dat-vooral de bewoners van 't Hart wel diep teleurgesteld zouden zijn, want nu AH naar Braamhage gaat maakt een andere ondernemer aan de Koninginnelaan volgens hem geen schijn van kans meer. "Dat is onwaar achtig en hypocriet." Volgens Meilof waren de verkeersproblemen bij Braamhage ook niet te onderschatten en het verbaasde hem dat bureau Zand- voort alleen naar het Nieuwerhoek plein had gekeken. Ommezwaai Bart Krol (CDA) verlangde ook duide lijke maatregelen tegen een dreigende verkeerschaos: "het verkeer moet de Van Weedestraat üitgetrokken wor den" maar stemde in met de Iokatie- Braamhage. Aan een supermarkt aan de Koninginnelaan wil het CDA best meewerken, aldus Krol, "maar of die er komt is onze zaak niet. Wij moeten niet op de stoel van de ondernemers gaan zitten." De verhuizing van Radio Soest naar C-drie (a raison van 165.000 gulden) is niet zo urgent dat daar voor nu al geld op tafel moet ko men. De raadscommissie Welzijn vindt het best een mooi plan, maar met de uitvoering kan nog wel even gewacht worden, meent de politiek. Het plan om deze maand - bij de behan deling van de vooijaarsnota - al zoveel geld uit te trekken werd door geen van Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* de fracties gesteund, omdat het niet aan de voorwaarden daarvoor voldeed (on afwendbaar, onvoorzienbaar, onuit- stelbaar). De commissie wees het plei dooi van C-drie directeur Pim Jonker dan ook eenstemmig van de hand. Jon ker kon ook moeilijk uitleggen waarom hij zo'n haast had. "Als je te lang wacht ben je misschien te laat; hoe eerder Ra dio Soest verhuist, hoe beter het is." De commissie had in het algemeen wel sympathie voor de plannen van de ge zamenlijke ouderenbonden (verenigd in de Cosbo), die ter gelegenheid van het Jaar van de Ouderen een sympo sium, een informatiemarkt en een feest middag willen organiseren en daarvoor bij de gemeente een garantie-subsidie hebben aangevraagd. Cosbo-voorzitter Barend Blom had daarvoor in elk geval een warm pleidooi gehouden. Wat de feestmiddag betreft bleken sommige fracties echter zo hun beden kingen te hebben, omdat de Cosbo die voor het gemak tegelijk laat plaatsvin den met de traditionele ouderenmiddag van het Gilde. "Is dat historisch wel ver antwoord?" vroeg Bert Krijger (WD) zich af. Ook Wiebe Meilof (GPV) meende dat de Cosbo daarmee wel voor een "bepaalde groep" koos. "En wat heeft het dan met de gemeente te maken?" Bij monde van Jan Pieter Lokker nam het CDA het voor de ouderenbonden op. "Wat voor gemeenteraad zijn wij om zo te betuttelen? Het is niet zómaar een feest, en inhoudelijk hebben wij er niets over te zeggen." De meeste com missieleden wilden het voorstel eerst nog eens in de fractie bespreken. In tweede instantie maakte Blom dui delijk dat de feestmiddag wel degelijk een "achtergrond" had en hij wees erop dat het initiatief voor het ouderenjaar afkomstig was van het Europees Parle ment. "Die hebben een héle grote pot," schamperde Meilof nog. Blom weer sprak dat er sprake zou zijn van een "ge kleurd" feest: "Wij werken als oude renbonden juist kleurdoorbrekend sa men." Kinderboerderij De meeste fracties stonden welwillend tegenover het verzoek van de kinder boerderij om geld uit te trekken voor het onderhoud van de weilanden, het geen bij het onderhoudsplan destijds was vergeten. Bestuurslid Winnifred van Soest kwam pleiten voor een een malige subsidie van ruim 8000 gulden voor deze "basisvoorziening", zoals het bestuur door een ambtenaar was inge fluisterd, in plaats van een jaarlijkse uit gave van 1500 gulden. Met uitzondering van het CDA (Lok ker: "Laten we er niet te luchtig over doen") ging de hele commissie akkoord met de eenmalige uitgave. In het ver volg moet echter jaarlijks een bedrag in de exploitatie worden gereserveerd, zo dat de Kinderboerderij niet telkens haar hand hoeft op te houden. Warme maaltijden De commissie ging in meerderheid ook akkoord met het verzoek van Molen schot om de prijs voor de warme-maal- tijdvoorziening (het hoge tarief) te ver hogen. Dat geld is nodig om - zolang de provincie niet over de brug komt - een aantal ruimten in het nieuwe verzor gingstehuis aan de Dalweg te kunnen fi nancieren. Alleen Gemeentebelangen had poblemen met het voorstel, omdat er volgens Elske van Gorkum helemaal geen sprake meer is van het integrale project dat Soest voor ogen stond. "Het wordt een ratjetoe, waarvoor het bud get steeds weer wordt opgerekt." De andere commissieleden reageerden hoogst verbaasd op Van Gorkums kri tiek, evenals wethouder Frans Kingma. Die beloofde overigens zijn best te zul len doen om de provincie alsnog te be wegen om voor dit project geld uit te trekken. deuren «dakkapellen ramen schuifpuien serres inbraakwerend kozijnen hang- en sluitwerk 't Driftje is officieel dealer van een aantal topmerken zoals: fOuIII WERU, VEKA, VELUX en N0RHTG0. Wie méér van z'n huis of bedrijf wil maken kiest voor 't Driftje. Bezoek onze verrassende showroom! Ook op zaterdag geopend van 10.00-13.00 uur. rolluiken horren luifels zonwering TIMMERFABRIEK 't Driftje 6,3768 ER SOEST Telefoon: 02155 - 17201 (achter winkelcentrum Soest-Zuid) Een nog onbekende automobilist heeft vrijdagnacht een ravage achter gelaten langs het Zeister Spoor. Vermoedelijk door een te hoge snelheid is de auto in de berm terecht gekomen, waarna over een lengte van zestig meter diverse bo men en struiken en een lantaarnpaal werden vernield. De auto werd, aldus de politie, een halve meter ingekort. De wagen werd 's nachts aangetroffen. Hoewel hij een spoor van vernielingen had achtergelaten, ontbrak van de be stuurder elk spoor op het Zeister spoor. Onderzoek naar het kenteken bracht aan het licht dat de auto eigendom moet zijn van een dienstplichtige militair. De politie heeft de zaak daarom overge dragen aan de koninklijke marechaus see. In het gemeentelijk Informatiecentrum ligt weer eeri aantal nieuwe brochures. Het gaat hier om de brochure 'U wilt rechtshulp', waarin uitvoerig uit de doeken gedaan wordt hoe het staat met juridische hulp in bijvoorbeeld gevallen wanneer de huur wordt opgezegd of de huisbaas weigert noodzakelijke repara ties te verrichten of er dreigt ontslag of u bent ontslagen. In de brochure staan de hulpadressen en ook wordt ingegaan op de kostenaspecten. Een andere brochure gaat over het 'Aanvragen van asiel'. Hierin staat in formatie over de verschillende stappen van de vrij ingewikkelde asielprocedu re. De derde en laatste brochure vertelt al les over 'Naamswijziging'. Behandeld wordt in deze brochure het wijzigen van de voornaam, het wijzigen van de fami lienaam, hoe lang de behandeling van de naamswijziging duurt en het nemen van een andere naam bijvoorbeeld een artiestennaam of pseudoniem. Opmerkelijk was Krols plechtige ver klaring over de "ommezwaai" die het CDA heeft gemaakt. "Inderdaad: acht maanden geleden waren wij tegen een Albert Heyn aan de Burgemeester Grothestraat; daar loop ik niet voor weg. Maar als je als fractie een stand punt hebt ingenomen gaat de deur niet op slot, dan moet je blijven luisteren. Het kan nooit kwaad om een besluit nog eens te heroverwegen. Alleen wie nooit nadenkt verandert nooit van me ning," aldus Krol. Leidje Tomassen (Prog. Soest) was "perplex" over de volgens haar irritante CD A-opstelling - "je weet nooit wat je aan ze hebt" - en gaf Krol lik op stuk met de woorden: "Wie góed nadenkt hoeft niet zo snel van mening te veran deren..." Ze voorspelde dat het CDA straks waarschijnlijk ook wel zou in stemmen met de aanleg van een weg door "de knotwilgen van Chris Uiter- wijk"Ze bleef in elk geval mordicus te gen de lokatie-Braamhage en liet weten hoogstens akkoord te kunnen gaan met het Nieuwerhoekplein. Loet Jansen (D66) had respect voor het voorstel - alleen al vanwege de schade claim als stok-achter-de-deur - maar vond dat de raad niet verplicht was om terug te komen van de Structuurvisie en kon dus ook niet meewerken aan de lo katie-Braamhage. Hij betwijfelde ove rigens of de verkeersafwikkeling voor de nieuwe supermarkt wel via de In specteur Schreuderlaan zou kunnen plaatsvinden en liet weten alleen ak koord te gaan als het om een Albert Heijn ging die nauwelijks groter zou zijn dan de huidige vestiging. Wel ging hij akkoord met het voorbereidingsbe sluit, waardoor ook andere onderne- merswensen aan de Van Weedestraat gehonoreerd kunnen worden. Een su permarkt aan de Koninginnelaan kon in principe wel op zijn sympathie reke nen. Loyaal? Wil Stekelenburg (PvdA) koos onom wonden voor de lokatie-Braamhage, maar vroeg zich nog wel even af hoe loyaal Visser zou zijn om "de kar te trekken", omdat hij immers zélf tegen stander was. Ze constateerde vast dat zijn collega Menne wel niet voor niks naast hem zat en hield Visser uitdruk kelijk voor dat hij het niet tot een "bot sing" moest laten komen. Harry Witte (Gemeentebelangen) had geen goed woord over voor het voor stel, dat hij kenschetste als een poging om langs alle inspraak heen te realise ren wat de meerderheid al lang in z'n achterhoofd had: de Van Weedestraat als hoofdwinkelcentrum van Soest. "Dat willen wij absoluut niet!" Hij meende dat het winkelbeleid met voe ten werd getreden en dat het vastgestel de aantal winkelmeters langs een om weg werd uitgebreid. "Dat is inderdaad hypocriet." Witte hield vast aan een voorkeur voor het Nieuwerhoekplein - "als het dan toch moet". Wethouder Jan Menne kon de commis sie nog mededelen dat het College in derdaad nieuwe onderhandelingen voert met een supermarkt-ondernemer die zich wel aan de Koninginnelaan wil vestigen, en Visser stelde vast dat de meerderheid van de commissie ak koord ging met het College-voorstel. Hij beloofde Stekelenburg dat hij de be sluiten van de meerderheid loyaal zou uitvoeren, "zoals ik dat met alle beslui ten doe - ik ben geen Jeltsin die op z'n eentje decreten uitvaardigt..." De vlinders vinden het prima! In 1990 heeft de gemeente Soest gekozen voor gifvrij en meer natuurlijk groenbeheer. Vlinders zijn een goede graadmeter voor de kwaliteit van natuur en milieu. Door inrichting en beheer op de eisen van de vlinders af te stemmen, wordt het groen in Soest natuurlijker en levendiger. En dat is niet alleen goed voor de vlinders, maar ook voor andere dieren en planten, en vooral ook voor u! Kom naar de informatiebijeenkomst De Vlinderstichting heeft vorig jaar onderzoek gedaan in en rond Soest. De resultaten tonen we op een voorlichtingsavond bij u in de wijk. Tegelijk met voorstellen om het groen bij u in de buurt meer natuurlijk te maken. Daarover kunt u meepraten! Met uw opmerkingen zullen wij dan zoveel mogelijk rekening houden bij de uitvoering. Aanmelden hoeft niet, u kunt gewoon binnenlopen, kijken en luisteren. Vragen stellen mag natuurlijk ook. Wij zorgen voor de koffie en een prachtige diaserie. Als u een mening hebt over natuurlijk groenbeheer of er gewoon meer over wilt weten, mag u zo'n avond niet missen! Meer informatie kunt u opvragen bij L. Sibeijn, 02155-93648. maandag 19 april om 20.00 uur in de grote zaal van Cultureel centrum C 3 Willaertstraat 49, Soest. dinsdag 20 april om 20.00 uur in zaal 1 van het Dorpshuis in Soesterberg. woensdag 21 april om 20.00 uur in de Julianakerk, Julianalaan 19, Soest, maandag 26 april om 20.00 uur in de kantine van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Soest. GRATIS vlindergids Iedere bezoeker krijgt gratis het kleurrijke boekje "Vlinder vriendelijk Soest". Handig als naslagwerk of om mee te nemen op een wandeling. Soest kiest voor natuurlijk I groenbeheer. Want een beter milieu begint bij jezelf.

Soester Courant | 1993 | | pagina 3