ZONNEBRIL OP STERKTE [WrWI (§1 Wildschut Optiek Speel-o-theek wacht reikhalzend af of Soest financieel over de brug komt 'Impulsen op drift' in raadhuis Warm welkom voor eerste klant van Spullenhulp-nieuwe-formule Lezing van 'vogelman' in raadhuis Gemeenteraad vergadert Werkgroep start 'solidariteits-actie' Signalen Basisvoorziening Politiek Vrouw (19) gewond op Koninginnelaan Reizende tentoonstelling over epilepsie Bloemen en cadeaubon voor Wil Westerveld Kringloopcentrum Spullenhulp Parallelweg 7 tel. 18730 Maandag 19 april, 20.00 uur: vraagt uw aandacht voor: Ontwerp-hinderwet- vergunning Wet milieubeheer Y erkeersmaatregelen Smitsweg Aangevraagde bouwvergunningen retoerboetiek Verleende bouwvergunningen V oorbereidingsbesluit Bouwzaken Wim van lloorn Autokraak gelukt Sulo gestolen Knie- en rugletsel bromfietser (16) na aanrijding WOENSDAG 7 APRIL 1993 SOESTER COURANT PAGINA 4 Positieve signalen zijn er genoeg. Alle onderwijs- en welzijnsinstel- lingen vinden dat er dringend be hoefte is aan een Speel-o-theek in Soest - zoals er al bijna 800 in an dere Nederlandse gemeenten staan - en óók het gemeentebe stuur vindt dat. Alleen: er is nog altijd geen geld ter beschikking ge steld... Als het aan de werkgroep Speel-o- theek van de SWS ligt verandert dat zo snel mogelijk, maar de beslissing daar over ligt bij de politiek. Die moet lang zamerhand toch inzien dat er, na ander half jaar praten, nu toch reikhalzend wordt uitgekeken naar de 12.500 gul den die het eerste jaar nodig is voor de start van de "speelgoed-uitleen", en de 7000 gulden voor de jaren daarna. "Het plan is nu helemaal rond, de ge meente is positief, maar het geld is er nog steeds niet," aldus Ellie Komrij, die samen met de vrijwilligsters Anjo Hof man, Helene Koster en Magda Voogt de actieve werkgroep Speel-o-theek vormt. In afwachting van de gemeente is de werkgroep alvast gestart met een "solidariteits-actie", waarbij de ouders via de basisscholen en de peuterspeel zalen worden opgeroepen het initiatief te steunen. Een Speel-o-theek is een soort "biblio theek" voor speelgoed. Ouders kunnen dat speelgoed - twee speeltjes per kind - voor een periode van twee weken gratis in huis te halen. Ze betalen daarvoor een jaarlijkse bijdrage van 25 gulden le kind), 15 gulden (2e kind) en/of 10 gulden (3e kind). Spelen - en dus speelgoed - is van groot belang bij de opvoeding. Spelen is niet alleen maar leuk, maar ook leerzaam en onmisbaar bij het opgroeien. Spelen derwijs oefenen kinderen hun moto riek, hun ruimtelijk inzicht en hun fan tasie, maar ook hun verstandelijke ont wikkeling wordt erdoor bevorderd. Ui teraard gaat het bij een Speel-o-theek niet om rommel, maar om verantwoord speelgoed met, zoals het wordt ge noemd, "educatieve waarde". "In elk geval geen commerciële troep, die na een paar weken al begint te vervelen," aldus Ellie Komrij. "Er is echt behoefte aan een Speel-o- theek. We krijgen daarvoor heel duide lijke signalen van de scholen. Vooral migrantenkinderen hebben in het alge meen weinig speelgoed, en dat heeft ge volgen voor hun ontwikkeling," meent Ellie. Dat heeft voor een belangrijk deel te maken met cultuurverschillen. Turk se en Marokkaanse ouders vinden speelgoed vaak niet zo belangrijk en de kinderen spelen in de landen van her komst meestal buiten. Bovendien is de opvoeding er meestal op gericht de kin deren te leren zich als volwassenen te gedragen. Kinderen die niet gewend zijn met speelgoed om te gaan vertonen nogal eens problemen, wat in sommige geval len kan leiden tot een duidelijke achter stand in ontwikkeling. De Speel-o- theek kan dat helpen te voorkomen. Een andere reden om een beroep te doen op de speelgoed-uitleen is het feit dat het speelgoed voor veel mensen te duur is om zomaar aan te schaffen. "Grotere dingen kun je eerst lenen en 'uitproberen', voordat je het zelf aan schaft." De Speel-o-theek richt zich voorlopig op de leeftijdsgroep van 0 tot 8 jaar. "Tot hun achtste spelen de meeste kin deren binnenshuis, daarna wordt het speelgoed meestal specifieker en duur der," aldus Ellie. Later kan de doel groep misschien worden uitgebreid tot ongeveer 12 jaar. Een Speel-o-theek is een basisvoorzie ning, vindt de werkgroep, en op dit ge bied loopt Soest toch wel een beetje ac- ter. "Het vreemde is dat de gemeente wél geld uitttrekt voor bijvoorbeeld spelvoorlichting aan huis, waarvoor het bestaan van de Speel-o-theek nu juist een voorwaarde is. Ook voor het Op- stap-project is het is het heel wenselijk." Bovendien is de Speel-o-theek ook be langrijk als een mogelijkheid waar ou ders elkaar kunnen ontmoeten en waar de medewerksters voorlichting kunnen geven over de educatieve waarde van het speelgoed. Er wonen 4600 kinderen in de catego rie van 0 tot 8 jaar in Soest. Die hoeven natuurlijk niet allemaal bij de Speel-o- theek terecht en voorlopig gaat de werkgroep uit van 100 kinderen, met een uitloop tot zo'n 300. Daarvoor moet een heel speelgoed-assortiment worden aangeschaft: loopfietsen, drie wielers, bouwblokken, rijgbeesten, elektro, puzzels, gereedschap, maar bij voorbeeld ook een theeserviesje, een fornuisje, een xylofoon, emmertjes en schepjes en allerlei andere zaken. Ook tweehands-speelgoed is straks welkom, als het maar heel en schoon is, "maar geen stiften, computerspelletjes, video banden en zo," zegt Ellie. "Het gaat om Magda Voogt, Helene Koster, Anjo Hofman en Ellie Komrij van de werk groep Speel-o-theek, bezig met de voor bereidingen voor de solidariteits-actie. eenvoudig speelgoed. Poppen en knuf felbeesten hoeven niet; die hebben de kinderen meestal zelf wel, en boven dien moetje voorkomen dat ze zich er te veel aan gaan hechten." De werkgroep rekent er vast op dat de gemeente de knoop binnenkort zal doorhakken, zodat de Speel-o-theek in september kan gaan draaien. Buurthuis het Kruispunt (Albert Cuyplaan) krijgt daarvoor, na de verbouwing die pas be gonnen is, een mooie ruimte. Voorlopig moet de werkgroep wachten op de be slissing van het gemeentebestuur, maar steeds vaker stellen ouders de vraag: Waarom is er nog geen Speel-o-theek? Dan moet de werkgroep steeds weer uitleggen dat dat een kwestie is van de politiek. Vandaar de solidariteits-actie, waarbij de ouders voor f 3,95 een spelletje (dammen of mens-erger-je-niet) kun nen bestellen. Bovendien kunnen ze meedoen aan de prijsvraag om een naam te verzinnen voor de nieuwe Speel-o-theek. De wedstrijdformulie ren worden deze week via de scholen en de peuterspeelzalen verspreid. De strookjes kunnen worden ingeleverd bij de Vangrail, Nachtegaalweg 8C, of bij de Praatpaal, Smitsweg 311. Op de Koninginnelaan is vrijdagmor gen een vrouw gewond geraakt. De ne gentien-jarige Soestse reed met haar fiets tegen een portier van een auto, dat net door de automobilist was geopend. De vrouw brak vermoedelijk een sleu telbeen. De 64-jarige man, die in de au to zat, bleef ongedeerd. MONTUUR COMPLEET MET GLAZEN IN UW EIGEN LEES- OF AFSTANDSTERKTE (S+/-4-C2). VOOR EEN ZEER PLEZIERIGE PRIJS. ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 2212 Op donderdag 15 april zal de rei zende tentoonstelling 'Impulsen op drift' over epilepsie officieel in gebruik worden gesteld door de Comritissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, jhr. drs. P.A.C. Beelaerts van Blokland. De festiviteit vindt om 15.30 uur plaats in het gemeentehuis van Soest. Voor deze lokatie is gekozen omdat de ont vangsthal van het raadhuis daarvoor unieke mogelijkheden biedt. De offi ciële start van deze expositie valt samen met het 100-jarig bestaan van het Na tionaal Epilepsie Fonds 'De Macht van het Kleine'. In de expositie wordt aandacht ge schonken aan: epilepsie in historisch perspectief; epilepsie in andere cultu ren; de verschillende vormen van epi lepsie; de maatschappelijke gevolgen; de diagnose en behandeling van de aan doening. De expositie zal worden geplaatst in ontmoetingsruimten van ziekenhuizen, bibliotheken en gemeentehuizen, als mede op congressen en symposia. De bedoeling is via dit medium een breder publiek nog beter te informeren over epilepsie. De tentoonstelling is ontwikkeld door het organisatiebureau voor exposities en culturele evenementen 'Ars Longa' te Amsterdam. De expositie is een sa menwerkingsproject tussen de Stich ting Gezondheids Expotheek Neder land te Leiden en het Nationaal Epilep sie Fonds 'De Macht van het Kleine' te Utrecht. Gedurende de periode van 15 tot 23 april is de expositie te bezichtigen in het gemeentehuis van Soest, aansluitend (van 23 april tot 14 mei) in het zieken huis Hilversum te Hilversum. Vervol gens zal de expositie op diverse locaties te bezichtigen zijn. Een feestelijk boeket en een ca deaubon. Dat was de verrassing voor mevrouw Wil Westerveld, die vorige week dinsdag als eerste klant van Spullenhulp-nieuwe- formule werd begroet. Het kringloopcentrum aan de Parallel weg is - als aanloopje naar de nieuwe behuizing aan de Schans, waar in het najaar een nieuwe gebouw wordt be trokken - overgegaan tot een andere opzet, waarbij de winkeltijden en de service aanzienlijk zijn vergroot. Precies om 13.00 uur gingen de deuren van Spullenhulp open en het was me vrouw Westerveld die zich als eerste klant bleek aan te dienen. Reden gé- noeg voor een korte, feestelijke plech tigheid met een aantal medewerkers van het kringloopcentrum. De bloemen en de bon werden haar aangeboden door Spullenhulp-bedrijfsleider Erik van Burken. Vrijwilligers gevraagd Het gaat heel goed met Spullenhulp. De organisatie begint in de nieuwe opzet steeds beter te draaien en het aantal vrijwilligers in de verschillende "takken van dienst" is aardig aan het groeien. Dat betekent overigens helemaal niet dat er geen plaats is voor nieuwe men sen, die ook graag een handje meehel pen voor het milieu in het algemeen en de recycling van bruikbare spullen in het bijzonder, zoals Spullenhulp na streeft. Wie belangstelling heeft moet maar eens een kijkje nemen aan de Pa rallelweg 7, of anders even bellen: tel. 18730. Openingstijden: Dinsdag 13.00-17.00 uur; Woensdag 14.00-17.00 uur; Donderdag 13.00-17.00 uur; Zaterdag 10.00-14.00 uur. Spullen brengen: Maandag t/m donderdag 9.00-17.00 uur, vrijdag 9.00-13.00 uur. Spullen ophalen: (alleen grotere hoeveelheden) Na telefonische afspraak, tegen vergoeding van de transportkosten. Op uitnodiging van wethouder J. Visser (Ruimtelijke Ordening) zal Henk T. de Ridder op maandag 19 april een lezing (met dia's) houden in de raadzaal van het gemeente huis. De bijeenkomst begint om 20.00 unr en de toegang is gratis. Raadhuisplein 1, tel. 93411 Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage een verzoek met bijlagen en het ontwerp van de beschikking van A.G. Lamers, Dolderseweg 11, voor de opslag van 16-20 flessen propaan/ butaan, 1 reservoir opals propaan op het perceel Dolderseweg 11. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden inge diend bij het gemeentebestuur. De ingeko men bezwaarschriften worden mede ter in zage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op een openbare zitting, waar gele genheid wordt gegeven tot een gedachten- wisseling, te houden op verzoek. Men gelie ve daartoe desgewenst vóór 29 april een af spraak te maken. Indien men dat wenst, worden de persoon lijke gegevens van degene die een bezwaar schrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijker tijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek genomen beslissing kan later, behalve door de aanvra ger en de adviseur, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft in gebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij re delijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest maken bekend dat zij een melding als bedoeld in artikel 8.19 van de Wet Milieubeheer hebben ont vangen van: Smurfit Mercurius Verpakking BV, Industrieweg 20 te Soest. Deze mel ding heeft betrekking op het plaatsen van een golfkarton verwerkingsmachi ne t.b.v. het produceren van vouwdo- zen. De desbetreffende stukken kunnen worden ingezien op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1, kamer 2.27. Inlichtingen: 02155-93593. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest maken tevens bekend dat zij een melding als bedoeld in artikel 8.19 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: Smurfit Mercurius Verpakking BV, Koningsweg 26 te Soest. Deze melding heeft betrekking op de vlakstandsma- chine en een hoogspanningsstation. De desbetreffende stukken kunnen worden ingezien op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1, kamer 2.27. Inlichtingen: 02155-93593. Burgemeester en Wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepa lingen inzake het wegverkeer (B ABW) bekend, dat zij besloten hebben: I. om vanaf april tot en met juni 1993, vanaf 17.00 uur de dag voorafgaan de aan de markt tot 16.00 uur op de dag van de markt door middel van bord Cl van bijlage I van het RW-90 gesloten te verklaren voor alle verkeer behalve voetgangers, de Smitsweg, het gedeelte tussen de in rit bij de benzinepomp en de inrit van de Smitswegflat 315-453; Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij Tde Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. II. Een afschrift van dit besluit gete kend te zenden aan: a. het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht; b.de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht; c. de commissaris van politie te Soest. d.de commandant van de Brand weer te Soest. e. Centraal Nederland g. brigade Koninklijke Marechaus see h. centralepost ambulance vervoer Amersfoort De volgende bouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum. De Paltz 2 (93146): bouwen van een dierenverblijf, 23-3-93; Eigendomweg 80 (92467): uitbrei den van een bedrijfsruimte, 24-3-93; Grote Melmweg 9 (93140): vernieu wen en veranderen van een garage, 23-3-93; Heetakker 2 (93147): plaatsen van een berging, 23-3-93; TWEE GULPEN voor een shirt of polo, da's (bijna) géén geld! Deze week als aanbieding in de Retoerboetiek. Nog kaarten te koop voor de MODESHOW op 24 april a.s., slechts 2,50 p. st. Reserveer snel! Open cfi. t/m vr. 9.00 -16.00 uur (zaterdags 10.00 -16.00 uur) Baarn, Dahllastraat 20, tel. 02154 - 21895 Jeneverbesweg 2 (93151): plaatsen van een dakkapel, 26-3-93; Kampweg 56 (93141): bouwen van een serre, 23-3-93; Prinsenhof 26 (93149): plaatsen van een dakkapel, 24-3-93; •Schoutenkampweg 16 (93153): uit breiden van een garage, 26-3-93; Stadhouderslaan 25 (93110): plaat sen van een dakkapel, 23-3-93; Turfstreek 211 (93139): plaatsen van een dakkapel, 23-3-93; Van der Griendtlaan 2 (93150): bouwen van een bijkeuken, 25-3-93; •Van Weedestraat 5 (93148): uitbrei den van een bankgebouw, 23-3-93; •Waldeck Pyrmontlaan 47 (93098): plaatsen van een antennemast, 26-3-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag 8.30-12.30 uur. De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de aangegeven verzenddatum. •Beatrixlaan 36 (93108): bouwen van een berging, 24-3-93; •Beetzlaan 47 (93071): uitbreidën van een woonhuis, 23-3-93; Da Costalaan 14 (93013): plaatsen van een dakopbouw, 24-3-93; Dr. s'Jabobstraat 19 (93134): uit breiden van en woonhuis, 25-3-93; Ir. Menkolaan 81 (93111): uitbrei den van een berging, 23-3-93; Kerkpad ZZ 10 (93125): plaatsen van 2 dakkapellen, 25-3-93; Klaarwaterweg 55 (93004): plaatsen van een berging/tuinhuis, 24-3-93; Krommeweg 19 (93131): bouwen van een garage, 24-3-93; Pijperpad 55 (93136): plaatsen van een tuinschuurtje, 24-3-93; Pijperpad 57 (93137): plaatsen van een tuinschuurtje, 24-3-93; Prof. Lorentzlaan 108 (93132): plaatsen van een blokhut, 25-3-93; •Rademakerstraat 18-20 (91313): wijzigingen van een te bouwen super markt, 25-3-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) kunnen belanghebbenden tegen deze beslissingen een bezwaarschrift indie nen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzenddatum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (ba lie-Bouwzaken), elke werkdag 8.30 -12.30 De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn be sluiten van 18 maart 1993, nr. RB 93-24 en RB-37, bestemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden die op de bij deze besluiten behorende tekeningen in een grijze tint zijn aangegeven en welke als volgt kun nen worden omschreven: 1. het perceel Molenstraat 142 en een strook grond tussen Molenstraat 137 en 157. 2. een perceel aan de Bosstraat tussen de Nieuweweg en Bosstraat 3. Deze besluiten treden in werking op 8 april 1993. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor het: 1.* plaatsen van een carport, Amers- foortsestraat 120a (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 2. uitbreiden van een woonhuis, Korte Hartweg 38 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 3. uitbreiden van een woonhuis, Wieksloterweg O.Z. 73 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal wor den genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen van af donderdag 8 april 1993, eventuele be zwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, in het ge meentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Het met een gemerkte bouwplan ligt te vens ter inzage in de Dependance Burger en Samenlevingszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg, geopend dinsdag en donder dag van 14.00 -. 16.00 uur. De gemeenteraad van Soest vergadert donderdag 15 april om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan de volgende punten. 1. Spreekrecht. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 18 fe bruari 1993. 3. Ingekomen stukken 4. Vragenhalfuurtje 5. Voorstel 93-54: tot het nemen van een beslissing op het verzoek van Albert Heijn/voorstel inzake het nemen van een voorbereidingsbesluit. 6. Voorstel 93-41: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Krommeweg in verband met de bouw van 9 woningen. 7. Voorstel 93-52: tot het aanwijzen van een beschermd dorpsgezicht te Soesterberg. 8. Voorste] 93-43: tot het weigeren van een vrijstelling ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoe ve van de uitbreiding van een stoeterij op het per ceel Birkstraat 122B. tot het vaststellen van de Voorjaarsnota 1993. tot het vaststellen van de nota inzicht grondbedrijf- financiën 1993. tot wijziging van de marktverordening. tot a. het vaststellen als uitgangspunt voor het be leid van de nota "Wel zijn zal ons een Zorg zijn" en b. het voorlopig vaststellen van de categorie-in deling en de toetsing van welzijnsactiviteiten aan de hand van die indeling. tot het beschikbaar stellen van een eenmalige inves teringsbijdrage ten behoeve van de nieuwbouw van Molenschot. 14. Voorstel 93-50: tot vaststelling van de kosten ter uitvoering van het programma voor de basiseducatie over het jaar 1992. 15. Voorstel 93-55: commentaar op initiatief-voorstel betreffende even tuele verplaatsing brandweerkazerne. 16. Voorstel 93-49: tot aankoop van een bosperceel gelegen aan de Ou de Leusderweg van de heer A.C.H.M. Mariens. 17. Voorstel 93-51: tot ruiling van grond bij de Spoortstraat met Heilij- gers Projekten B.V. te Amersfoort. Spreekrecht publiek A. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agenda punt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. B. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstel tot benoeming van personen. C. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raads commissie^) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar ge bruik te maken. D. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzon den op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. E. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burge meester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. 9. Voorstel 93-45: 10. Voorstel 93-44: 11. Voorstel 93-42: 12. Voorstel 93-47: 13. Voorstel 93-53: De Ridder is de "vogelman" van de vliegbasis Soesterberg. De vliegbasis en de militaire terreinen vormen gezamen lijk ongeveer een kwart van het Lande lijk Gebied van Soest, waarvoor een nieuw bestemmingsplan in de maak is. Het gebied is zeer rijk aan flora en fau na: het wemelt er van de vogels, varië rend van broedende kieviten en zang vogels tot buizerds, uilen en torenval ken. Verder leven er bunzings, wezels, reeën en konijnen, en er bloeien zeker 157 plantesoorten. De taak van de "vogelman" is ervoor te zorgen dat "aanvaringen" tussen vogels en straaljagers zoveel mogelijk worden voorkomen. Hij verzorgt zo'n 150 nest kasten en registreert wat er op de basis broedt. De Ridder kan boeiend vertellen over zijn functie en zijn werkterrein. Volgens Visser is de lezing ook een poging om de Vogelbescherming Nederland - als on derdeel van het pas opgerichte BirdLife International - onder de aandacht van het publiek te brengen. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX17496 NIEUWBOUW VERBOUW XjVOR, RENOVATIE ONDERHOUD Een onbekende dader heeft vorige week aan de Dokter Rupertlaan een au to opengebroken. De eigenaar, een 37-jarige bewoner, hoorde in het holst van de nacht, vreemde geluiden en toen hij een kijkje ging nemen zag hij dat er een ruit was vernield. De buit bestond uit een radio/cd-speler en een dure zonnebril. Een 49-jarige bewoner van de Nassau- laan ontdekte vorige week de diefstal van zijn Sulo-container. De vuilnisbak was door onbekenden weggehaald. Een zestien-jarige Soester is met knie- en rugletsel naar medisch centrum Mo- lendael gebracht, nadat hij maandag middag was aangereden door. een vrachtwagen. Hij reed met zijn brom fiets op de Ossendamweg en kreeg geen voorrang van de bestuurder die uit de Schoutenkampweg kwam. Bij de bot sing raakte de jongen gewond, terwijl zijn bromfiets volledig werd vernield. Het ongeval gebeurde kort na half drie.

Soester Courant | 1993 | | pagina 4