J» ars ne zone wsper Dessa 999,-^/^ •si*— A49,- Galerie Anna Paulownahuis verlaat Soest NS-dagtocht voor Soester echtpaar f 3695, :RKOM ySS#»**0" a s°^ e"\399- 'SSS»*"' MODE YSB hevig teleurgesteld over afblazen openbaar taxi-vervoer WD kijkt al optimistisch vooruit naar gemeenteraadsverkiezingen PAGÏNA6 WOENSDAG 7 APRIL 1993 ïodern SOESTER COURANT PAGINA 7 ;v V aeticWsbïÜ Philips eierkoker Voor alle zekerheid! EUROPESE ELECTRO SPECIALISTEN zen in de uizenkrant. e krant! Gebouw wordt definitief Cécile Dreesmann-museum Indonesisch Restaurant^ DOP Gemeente beloont snelle deelnemer enquête over kca Nieuws van Soesterbergs Belang Accountantskantoor J.H. Braber RA KAPSALON MARIE-CLAIRE ZONNESTUDIO - NAGELSTYLISTE Wij wensen iedereen een vrolijk Pasen. Weer forse kritiek op College moateuze kleuren. Schoemaker JVC COmeïO^mer0voorvo\o£ te spe>en' ERVICE EN PRIJS DN 02155-13280 :00N 035-241794 •tn\f\\sC We 64 mm SonV ^otmaov, ^bestedm9- ÖeCln Worsle\-. WnAeWorsle\1\eda* en^e®t9aa ^esVund' ge"- tjalvoot ook opname Alle toppers op een ,VpeH!de9^cWsbrÜl"er 27 (o type HD 4351 Electrische eierkoker voor 7 eieren. Nu met gratis 2 dozen scharreleieren. SCllOCIIMlkei EURONICS VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 02155 - 1 72 53 TECHNISCHE DIENST - TEL. 02155 - 1 03 44* iuis met verrukkelijk diepe -.q. hobbyruimte. Op promi- u hier bijvoorbeeld kantoor bovendien nog uitkijken over ntr. diep. Indeling: L-vormige Juken met toegang naar ga- 9 verdieping: 3 slaapkamers, oilet en overloop, 2e verdie- >taal grondoppervlak 613 m2. ury 68 de bungalow in aanbouw -icht) en groot souterrain op rond. Oplevering geschiedt ar. In dit stadium kan nog re- ouden met uw wensen ten inrichting, tegelwerk enz. De alow zoals groot souterrain, »r. hal en berging geven het 'ooncomfort. Indeling: living Jin, keuken met vide, bijkeu- badkamer, toilet en hal met van ca. 50 m2. Per 1 mei houdt de bekende kunsthandel/galerie Anna Paulownahuis op ïte bestaan. Het gebouw van de voormalige naaldvakschool aan de Burge rmeester Grothestraat wordt dan overgedragen aan de stichting Citadel, die het oeuvre van de internationaal bekende naaldkunstenares Cécile iDreesmann beheert en er een aanzienlijk deel van haar privé-collectie wil onderbrengen. Dat betekent het vertrek van de galerie, die vijf jaar gele iden door Ton Paauw, Carla Gustavsson en Katrien Kroes werd opge- Iricht. I In die vijf jaar bouwde de galerie - die ■zich vooral richtte op experimentele ■moderne kunst - een reputatie op tot Iver buiten de gemeentegrenzen van 1 Soest. In kringen van beeldend kunste- I naars verwierf het Anna Paulownahuis ■zich een bijzondere naam, die niet het I minst te danken was aan het eigenzinni- Ige kunstbeleid dat de galeriehouders I nastreefden en dat hen soms in botsing I bracht met het gemeentebestuur (de I "grasmaaier"-affaire groeide uit tot een I nationale rel) of de publieke opinie in I Soest. 1 "Per 1 mei is het inderdaad afgelopen," I bevestigt Ton Paauw, vanaf het begin de drijvende kracht achter de galerie. I Aanvankelijk waren er plannen om het 1 Cécile Dreesmann-museum samen met Ton Paauw trekt binnenkort voor het laatst de deur van het Anna Paulowna huis achter zich dicht. de galerie onderdak te brengen in het gebouw, dat ooit door koningin Anna Paulowna werd gebouwd met een "so ciale bestemming" en door koningin Emma precies honderd jaar geleden werd heropend. De onderhandelingen met de stichting Citadel zijn echter af gerond met een geheel andere uit komst, die het definitieve vertrek van de galerie betekent. Ton Paauw nam vorig jaar zelf het ini tiatief voor de komst van de "perma nente expositie" van Dreesmanns werk naar Soest. Hij was voor de vervaardi ging van een kalender - een uitgave van Paauws succesvolle kaarten-uitgeverij "Kijkkader", met afbeeldingen uit haar oeuvre - in kontakt gekomen met de kunstenares en ook zij was meteen en thousiast voor het idee. 'Leuk voor Soest' "Ik dacht dat het leuk voor Soest zou De gehele collectie voorjoars- en zomermode is nu binnen. U kunt zich nu op de hoogte stellen van de nieuwste trends. Er is veel variatie in de collecties. Wij nodigen u graag uit voor een persoonlijke kennismaking met onze nieuwe collectie. Op 8, 9 en 10 april hebben wij voor u, bij aankoop van een kostuum of combinatie, een interessante verrassing! •f Zuid-Promenade 12, 3768 EM Soest Telefoon 02155 - 23530 zijn om bij het 100-jarig bestaan van het Anna Paulownahuis zo'n expositie in huis te halen, want reken maar dat zoiets veel belangstelling zal trekken," aldus Paauw. Er waren overigens al ver gevorderde plannen om het Cécile Dreesmann-museum in het Brabantse Oisterwijk te vestigen. "De gemeente had daar al een gebouw gereser veerd..." Paauws idee - het combineren van het naaldkunst-oeuvre met de hedendaag se kunst van de galerie - viel bij Cécile Dreesmann in goede aarde én daarom werd direct serieus overwogen om het museum in Soest te vestigen. In de afge lopen maanden is dat plan verder uitge werkt - inmiddels is ook de gemeente Soest akkoord met de nieuwe bestem ming - maar de onderhandelingen tus sen Paauw en de stichting Citadel na men toch een verrassende wending. Ton Paauw: "De combinatie klopte bij nader inzien toch niet, vond ik. Mis schien omdat we allebei kunstenaars zijn, met ieder zo z'n opvattingen, en dat botst natuurlijk vrij gauw. Ik wilde gekke dingen blijven doen..." 'Soest-gevoel' Even is nog overwogen de galerie dan maar op de oude voet voort te zetten (het contract met de gemeente kon nog voor vijf jaar verlengd worden), maar omdat het voor Soest zo'n buitenge woon goed plan lijkt - "een heel wat in teressanter publiekstrekker dan de Ou de Ambachtenmarkt," aldus Paauw - besloten de galeriehouders de stichting Citadel voorrang te geven en zich uit het Anna Paulownahuis terug te trekken. Paauw spreekt in dat verband van het "Soest-gevoel" dat hem en zijn mede galeriehouders beving. "We wilden verder ook niet dwarslig gen of de zaak blokkeren, en bovendien hebben we het toch ook heel druk met de uitgeverij" (sinds enige tijd gevestigd aan de Lange Brink weg, red.), aldus Ton Paauw. "We hebben daarom be sloten ieders ons weegs te gaan.". De stichting Citadel neemt het totale ge bouw over, inclusief het zolder-atelier van Paauw, en heeft grootse plannen voor de herinrichting. Met het vertrek van de galerie komt (voorlopig?) een einde aan de actieve aanwezigheid van de beeldend kunste naar Ton Paauw in Soest. Hij is overi gens niet van plan om definitief te stop pen met de kunstverkoop en het organi seren van experimentele exposities. Billboard Gallery Ideeën over wat daarna komt heeft hij wel: de gedachten gaan uit naar een voortzetting van de galerie in een ge heel andere vorm en op een geheel an dere plaats): de Billboard Gallery. Vol gens Paauw moet dat een grote vitrine worden - bijvoorbeeld 8 bij 4,5 meter, en 's avonds verlicht - waarin (échte) schilderijen worden geëxposeerd, het liefst op een belangrijk punt met vee! voorbijgangers: "bij de Jaarbeurs of zoiets", aldus Paauw. Op enige afstand zouden de kijkers dan via een praatpaal informatie over de geëxposeerde kunst werken moeten kunnen krijgen, die ze verder per verrekijker in detail kunnen bestuderen. Paauw denkt overigens niet dat hij dit buitengewoon originele concept op stel en sprong gaat uitwer ken. "Voorlopig houden we maar eens even rust..." EEN AVONTUUR VAN TROPISCH-CULINAIRE CREATIES. BEIDE PAASDAGEN OPEN BEUKENLAAN 55, (hoek Dalweg) SOEST TEL 02155-24100 Gcmakszucht is onze grootste vij and als het gaat om het milieu. Dat vindt Chris Vriezen, de Soester die vorige week een 'dagje sporen voor twee personen' won. Vriezen kreeg de prijs, omdat hij als eerste het enquête-formulier van de ge meente over klein chemisch afval ingevuld inleverde. Hij reist één, hooguit twee keer per jaar met de trein, maar het autogebruik is bij hem drastisch vermindërd. "Ik ben ge nezen sinds we een zaak aan huis heb ben. Ik reed negentigduizend kilometer per jaar, nu ongeveer nog tweeduizend kilometer." De levensstijl is van grote invloed op het milieubewustzijn van de mens, meent Vriezen. "Het is allemaal zo mooi ver pakt. Op de markt krijg je alleen papie ren zakjes, maar in de supermarkt zit bijna alles verpakt in plastic." Plastic zou volgens Vriezen, na papier, glas, kca en gft-afval ook nog geschei den kunnen worden ingezameld om het vervolgens te versnipperen en her te ge bruiken. Of de inzameling per straat of per woning zou moeten geschieden, is iets wat dan zou kunnen worden uitge zocht. Vriezen en zijn vrouw èn dochtertje So- fie, die nog gratis mag reizen, benutten de gemeentelijke prijs voor een dag tocht naar Maastricht ("Het buitenland in eigen land en je kunt er heerlijk zit ten"). Twintig andere deelnemers die hun enquêteformulier vlot hadden in geleverd, kregen van milieuwethouder Mieke Swinkels een strippenkaart. In totaal verzond de gemeente achthon derd enquêteformulieren. Daarvan werden er 359 ingevuld geretourneerd, hetgeen een uitzonderlijk hoog percen tage van 45 opleverde. Uit de opmer kingen op de formulieren distilleerde de gemeente veel waardering voor het apart inzamelen van kca. Maar niet alle Soesters kunnen hun kca naar de che mokar brengen, omdat die alleen over dag in de buurt komt. Onder de twintig ontvangers van de Het echtpaar Vriezen en dochter Sop- hie kregen van wethouder Mieke Swin kels de prijs uitgereikt. strippenkaart bevond zich ook me vrouw W.M. van de Pol-Van Vugt uit Soesterberg. Zij dacht dat ze door de gemeente was uitgenodigd, omdat ze veertig jaar aan de Moerbessenweg woont. De strippenkaart kwam haar evenwel goed van pas, want mevrouw Van de Pol-Vugts was met de bus naar Soest gekomen. Met teleurstelling heeft de Vereni ging Soesterbergs Belang kennis genomen dat het openbaar taxi vervoer niet doorgaat. Dat bete kent voor Soesterberg dat na 23 mei 's avonds geen openbaar ver voer naar Soest vice versa meer mogelijk is. Op zondag is er nog een zeer beperkte mogelijkheid. Het betekent dat wie niet over eigen vervoer beschikken 's avonds geen cur sussen kunnen volgen; geen gemeente raadscommissies enz. kunnen bijwo nen; geen ziekenhuis of andere bezoe ken meer kunnen afleggen; het zwem abonnement kunnen vergeten (behalve als je een particuliere taxi neemt voor ca. f 30,-) Hoe nu verder? De Vereniging Soester bergs Belang nodigt de politieke verte genwoordigers uit om dit op woensdag 14 april a.s. (dat is een dag vóór de raadsvergadering) 's avonds om acht uur in de Gereformeerde Kerk (Gen. Winkelmanstraat) te komen uitleggen. Ook de ambtenaar, belast met het openbaar vervoer, wordt uitgenodigd. Tevens komt op deze avond het totale openbaar vervoer aan de orde. Heeft u kritiek, suggesties, vragen? De Vereni ging Soesterbergs Belang verneemt het graag. Weekmarkt De VSB diende in augustus 1992 een verzoek in bij de gemeente Soest om de weekmarkt zodanig te verschuiven dat een goede verkeersafwikkeling voor garage Ekris werd verkregen en een einde aan de verkeersgevaarlijke situa ties kwam. Tijdens de inspraakavond van het College van B&W in Soester berg werd dit nog eens mondeling her haald. Medio maart deelde de gemeente Soest schriftelijk mee dat in overleg met de marktcommissie en de kramenverhuur- der een oplossing is gevonden. De kra men worden opgeschoven tot ter hoog te van "Het Wapen van Soesterberg." De parkeerterreinen van de restaurants ter plaatse blijven bereikbaar. De reali sering zal binnenkort ter hand worden genomen. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 -1 69 11 Dillenburglaan 2a - Soest - Telefoon 02155 -19991 Tijdens de vorige week gehouden ledenvergadering van de vereni ging WD Soest/Soesterberg, is uitgebreid gesproken over ge meenteraadsverkiezingen die in 1994 gehouden moeten worden. Bestuur, fraktieleden en kandi daatgemeenteraadsleden werken al aan een stevige verkiezingscam pagne. Men gaat er van uit dat een geloofwaar dige verkiezingscampagne nu al is be gonnen. De WD-fraktie heeft zich voorgenomen de positief-kritische lijn van de afgelopen maanden voort te zet ten en het College regelmatig ter ver antwoording te roepen als er maar wat geklungeld wordt. Met een terugblik naar de vorige ver kiezingen en alle beloften die zijn ge daan, kan volgens de WD worden ge constateerd dat er maar weinig is verbe terd. Het verkeer wordt maar wat ge plaagd zonder dat er voor werkelijke oplossingen wordt gekozen; lastenver hogingen worden voorbereid zonder dat er een werkelijk milieurendement tegenover staat; de kostbare structuur visie blijkt toch geen visie te zijn; en men besluit noodgedwongen maar weer gewoon over alles wat zo ter tafel komt. En meestal is 'nee' zeggen het makkelijkst, en dat doet het College dan ook. 'Soest verdient beter' De WD-Soest houdt serieus rekening met een uitbreiding van de fraktie. Niet alleen omdat de WD landelijk weer goed uit de verf komt, ook omdat de WD verwacht dat de kiezers die nog belangstelling hebben voor de plaatse lijke politiek het streven van de WD zullen weten te waarderen: een eerlijk, open beleid; d.w.z. het verkeer niet door een paar smalle straten jagen, mi lieu-rendement objectief nastreven en informatie aan burgers niet verwarren met schijn-inspraak. Soms lijkt politiek in Soest op eigenwijs-heid: iedereen maar laten praten en gewoon doen waar je zin in hebt. 'Soest verdient beter', al dus de WD.

Soester Courant | 1993 | | pagina 7