S m Spektakel op internationaal basketbaltoernooi "Zolang je op goal staat; ben je alles ïlkom. 18?5 19?s 19?5 21 ?5 i8?s Feyenoorders naar Soest Dubbelslag Donald Molenaar Gezelligheid troef op hockeytoernooi 32?o PAGINA 10 WOENSDAG 14 APRIL 1993 SOESTER COURANT PAGINA 11 IJ andsbier. K: Honderden toeschouwers genieten op meerdaags evenement van Red Stars BASKETBAL Prominente spelers op voetbalkamp Snelste in Renault en in Citroën AV Pijnenburgers leggen 15 kilometer binnen het uur af Jack Belt 29ste op NK run-bike-run MHC Soest ontvangt Hongaren, Duitsers en Engelsen TURNEN Voorrondes voor clubkampioenschap De Springbokken ^Strater Makelaardij o.g ét Loodgieterswerk Baanbrekers zijn ook recordbrekers SNS-bridgetoernooi Soester clubs Doelman Jack Nagtegaal van SEC voelt zich op zijn hart getrapt VOETBAL zondag inciële mogelijk- vende oriëntatie de showroom. WINKELCENTRUM OVERHEES TAMBOERUN 29 TELEFOON 27777 Vrijdagavond Koopavond IS. de voorraad strekt. M dUntkS e" «ebl"kle «roef bij Marcus Smbpll ."ï001 Van The Red Stars- Gastspcler Marcus Lambell, dit seizoen actief voor Red Giants Meppel uit de eredi visie, bediende de honderden bezoekers in sporthal Beukendal op hun den AH Star baskefh I"! dunckweds,riid «jdens het onlangs gehou den All star basketbalgala begreep wat het publiek op prijs stelt en had de'halvTfinale aandee' 'n ',et feit dat Red Stars zich plaatste oor De Amerikaan zou op de tweede dag echter ontbreken. Red Stars, dat toen werd bijgestaan door oud-lid Peter Regterschot, maar de gebroeders Mar- co (geblesseerd geraakt) en Jan van Maanen moest missen, was in de halve eindstrijd niet opgewassen tegen de er varen rotten van Argon/Veenland. De oud-eredivisiespelers Tree Marion- neaux en Hank Smith dwongen een fi naleplaats af door met 44-50 te winnen. Red Stars zou uiteindelijk als vierde eindigen, omdat de oud-internationals revanche namen voor de zondag gele den nederlaag. Kees Akerboom en consorten werden derhalve derde op het toernooi, Helaas bracht de finale tussen het Hil- versumse Dunckers en Argon/Veen land niet de spanning, waarop was ge hoopt. De Hilversummers namen heel snel een grote voorsprong en streken via 55-46 de toernooizege op. Dunc kers had in de persoon van Tjerk Post de meest waardevolle speler en zag bo vendien Allert van der Heijden de drie puntswedstrijd winnen. De dunckwed- strijd werd gewonnen door Brian van het Engelse Wildford Storms. De Britten waren niet de enige gasten uit het buitenland. BBC Falco uit België werd vijfde ten koste van de Wolf- hounds, het team van de Amerikaanse vliegbasis. De Engelsen namen genoe gen met de achtste en laatste plaats. Het internationale basketbaltoernooi kreeg niet alleen gestalte met de komst van buitenlandse teams, maar ook een hoog gehalte dank zij onder meer de oud-interna tionals. Op de foto doet Kees Akerboom wat hij al eeuwenlang doet: schieten. Tijdens het paastoernooi konden de toeschouwers herhaaldelijk genieten van spectaculaire duncks. Finale Bij de dames bereikte Red Stars de fina le, maar daarin bleek Cangeroes te sterk. De Soester dames, op de eerste dag nog bijgestaan door landskam pioen Sandra van Embriqcs, zaten er door. Van BC'70 uit Soest Duitsland werd in de halve finale nog gewonnen (42-27), maar de Utrechters, bij wie Vi- vien Beerends werd uitgeroepen tot beste speelster van het toernooi, droog den Red Stars af: 20-55. PSV Almonte pakte 'brons' door de snelle Duitse gas ten te verslaan met 36-28. Het tegenvallende Graydon Canadians uit de eerste divisie liet zich op de laatste speeldag verrassen door het tweede da mesteam van Red Stars (23-21), maar werd wel vijfde. Red Stars 2 eindigde als zesde voor Sankt Annae uit Kopen hagen. Het tweede team van Red Stars was ingevallen voor Visby Aik. Vier le den van Red Stars wachtten vrijdag morgen tevergeefs op de aankomst van de Zweden op Schiphol. Telefonisch contact met de Scandinaviërs bracht aan Ijiet licht dat ze problemen met hun tickets zouden hebben gehad. Ze ble ven thuis. Het mocht de pret niet drukken. Met ruim vijftig buitenlandse gasten, heerlij ke basketbalpotten en veel gezelligheid groeide het 24ste paastoernooi uit tot één van de gezelligste. Dat kon ook sportwethouder Jan Menne, die beide dagen aanwezig was, vaststellen. De buitenlanders die wèl kwamen, von den onderdak bij leden van The Red Stars. De warme maaltijd werd voor hen geserveerd in sporthal Beukendal, behalve dan op zaterdag, toen de gasten een bezoek aan Amsterdam aflegden. Toernooidirecteur Dick van der Ham men en een leger van vrijwilligers ston den garant voor drie dagen basketbal- pret met driepuntswedstrijden, een (te genvallende) dunckwedstrijd, Denen, Engelsen, oude glorie, show, gedegen spel van Dunckers, Belgen, een feest avond, Duitsers, Amerikanen en vooral veel, heel erg veel enthousiasme. De basketbalvereniging staat over an derhalve week alweer voor een groot evenement, want van 23 tot en met 25 april wordt het EK rolstoelbasketbal in Aqua Indoor en Beukendal gehouden. Foto: Goos van der Wilt. John de Wolf en Ed de Goey kom men op bezoek bij Soest tijdens het jaarlijkse voetbalkamp van de sportorganisatie. Het voorbeeld van de Feyenoorders wordt ge volgd door Robert Roest, Wlodi Smolarek en assistent-trainer Bobby Haarms van Ajax. Het negende voetbalkamp wordt ge houden van 3 tot en met 6 mei. Op de Bosstraat-Oost zullen ruim 180 kinde ren in tenten overnachten. De Wolf komt op dinsdag 4 mei de E- en F-pupillen demonstreren hoe je hard op doel moet koppen. Zijn collega De Goey staat, evenals vorig jaar, in het doel tijdens de finale van het kampioen schap penalty schieten. Dat is op don derdag 6 mei. Roest en Smolarek van FC Utrecht zijn dan eveneens van de partij. Bobby Haarms van Ajax heeft toegezegd op 5 mei de doelverdedigers van Soest onder handen te nemen. "De prominenten zijn de krenten in de pap", meent jeugdvoorzitter Ad Aarts, maar van belang is ook het gevarieerde programma waarbij de deelnemers zich geen moment hoeven te vervelen. Naast de trainingen, is er onder meer het technisch circuit, voetvolley, een nachtelijke puzzeltocht en de Dreef Dribbel Marathon. Nieuw dit jaar is de Schijt-je-rijk loterij. Op dinsdag 4 mei is het hoofdveld ver deeld in kavels van één vierkante meter. Die kavels kunnen worden gehuurd. Op het veld wordt een koe losgelaten, die de trekking van de loterij zelf beïn vloedt. De eigenaar van het stukje grond, waar de koe zijn eerste uitwerp sel op laat vallen, krijgt een kleurentele- Voetballer Robert Roest. Donald Molenaar blijft winnen. De Soester zette een bijzondere prestatie neer door zowel in de Re nault Clio als de Citroën GTi Cup als eerste over de finish te zoeven. Hij boekte daarmee zijn tweede en derde zege in het prille race-sei zoen. In de Clio Cup ging Robert Valkenburg in de Tarzan-bocht in de fout. Mole naar schoof daardoor op naar de twee de plaats achter stalgenoot Jip Coronel. Omdat Molenaar sneller was, liet Coro nel hem volgens de afspraken voorbij gaan. Molenaar legde zodoende beslag op de eerste plaats. Amper een uur later startte Molenaar in de Citroën GTi Cup, waarvoor hij reeds de snelste trainingstij d had neergezet. De Soester kreeg John de Vos op zijn bumper, maar die kreeg geen kans hem te passeren. Het werd nog even span nend toen een herstart moest plaatsvin den, maar Donald Molenaar won. Zijn zus Linda maakte de herstart niet meer mee, nadat ze zich in de zesde ronde had verremd voor de Tarzanbocht. Leden van AV Pijnenburg hebben de 15 kilometer van Utrecht allen binnen het uur afgelegd. De wedstrijd werd vorige week woensdag gehouden. Henk Wallet was de snelste van de af vaardiging van AV Pijnenburg in 55.25, hetgeen hem de 25ste plaats op leverde. Douwe Tijsma finishte in 56.20 en Erik Tolboom liep 57 minuten rond. Zeven seconden later mocht An- dré Meixner uitlopen. De veteranen Paul Vermey en Gerard Roest bleven in de buurt van elkaar met 59.02 en 59.05. In Venray is Jack Belt als 29ste geëin digd op de Nederlandse kampioen schappen run-bike-run. De Soester triathleet was twee uur, 54 minuten en vijftig seconden onderweg in de door Rob Barel gewonnen wedstrijd. De NK was voor de eerste keer met de nieuwe,.dubbele afstanden van 14 kilo meter, 60 kilometer fietsen en 7 kilo meter lopen. Na bijna 49 minuten stap te hij op de fiets. Zestig kilometer later lag hij 25 ste in het deelnemersveld. Op de laatste kilometer moest Belt enkele triathleten laten voorgaan, waardoor hij als 29 eindigde. De gezelligheid was troef tijdens het toernooi dat de Mixed Hockey Club Soest op beide paasdagen hield. De wedstrijden reeks met 21 ploegen uit Nederland, Hongarije, Duitsland en Engeland werd zowel bij de heren (Turbo Tigers) als de dames (Les Douze Poeze) winnend afgesloten door teams van de or ganiserende vereniging. Het internationale toernooi werd omlijst met een barbecue en een feestavond. Alles verliep vlekkeloos. "Het enige bijzonde re was dat alles bijzonder goed is verlopen aldus één van de organisatoren. "Alle teams hebben de organisatie gecompli menteerd met het toernooi.Uit Duitsland waren een dames- en een herenploeg gekomen. Op het terrein aan de Konings weg overnachtten ook Engelse heren zn Hongaarse dames. Daarvoor waren op de accommodatie tenten neergezet. Foto: Goos van der Wilt. In de gymzaal aan de Pauius Potter- laan worden zaterdag de clubkam pioenen van de Springbokken bekend. Dan vinden de finales in de verschil lende leeftijdscategorieën plaats. In de afgelopen weken werden reeds de voorrondes gehouden. Daaraan werd door 105 leden van de Springbokken meegedaan. De concurrentie was het grootst bij de meisjes van zes tot en met acht jaar. Meer dan dertig gymnasten" plaatsten zich voor de finale di$ zaterdag om 9.30 uur begint voor de meisjes en jongens van 6-8 jaar. Om 11.3(j) beginnen de 9-15-jarigen. De clubkampioenen wor den om ongeveer 13.20 uur bekend ge maakt. Om 14.00 uur komen de jon gens en meisjes van de D-selectie aan bod, om 16.00 uur gevolgd door de C-selectie. De D-meisjes en C-jongens zullen tevens dansdemonstraties geven. Soesterbergsestraal 79, Soest. 02155-16151 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. m Telefoon (02155)-1 3014 De Baanbrekers ontpopten zich vori ge week als baanbrekers in de bow lingcompetitie. Met een totale pinfall verbeterden ze het teamrecord van dit seizoen. De Bazuintjes staan nu tweede met 534 pins. Dat record stond sinds september in de boeken. Ook op het individuele vlak boekten de Baanbrekers records. A. Bunk verbeterde haar eigen record met een pinfall van 197. L. van Schalk wijk scoorde eveneens goed met 174 en 182. 1 Op 31 maart is de eerste van twee vier- tallenwedstrijden gespeeld in de Vijver hof. De winnaar die op 21 april uit de bus komt krijgt de SNS-beker. Uit de uitslag na de eerste helft blijkt dat elke club nog een kans op deze wisselbeker heeft: ONI: 329; Eemland: 256; Soes- terberg: 255; en Soest: 231. Het blijft dus spannend op 21 april in de Vijver hof, tussen de zes viertallen per club die elkaar bestrijden. De wrok is nog niet helemaal verdwenen, maar hij is milder gestemd dan drie, vier maanden geleden toen hij bezwoer nooit meer een stap op de Bosstraat-West te zetten. Op zondag 8 november brak Jack Nagtegaal zijn kaak en werd zijn gebit door elkaar geschud tijdens een ongelukkige botsing met Michel van Grinsven van Baarn. Maar de echte pijn kwam enkele dagen later. Nagtegaal voelde zich op zijn hart getrapt, omdat slechts een gering aantal mensen de moeite nam hem te bellen en te vra gen hoe het met hem ging. "Dat heeft me gestoken na tien jaar SEC", zegt de geboren en getogen Utrechter die pas anderhalve week geleden voor hét eerst weer zijn gezicht liet zien op de Bosstraat-West. De doelman was kwaad, maar bovenal teleurgesteld. "Alleen Bert Dekker en Bert Kanters hebben in de weken daar na nog wel eens gebeld. Edwin van de Luitgaarden (zijn opvolger-red.) heeft één keer gebeld, maar van de spelers groep heeft verder niemand wat laten horen. Dat vind ik min, dat had ik niet verwacht. Ik was aanvoerder. Als ie mand langere tijd geblesseerd was of als er ergens een kleintje was gekomen, zorgde ik er altijd voor dat er een atten tie kwam. Ik hoef niets te hebben, maar een telefoontje is toch binnen twee, drie minuten gepiept?" Nagtegaal zocht het contact met de se lectie zelf ook niet. Een samenloop van privé-problemen, noemt hij zelf als re den daarvan. "Ik heb het er heel moei lijk mee gehad. Het blijft mijn club. Ik ben een geboren Utrechter, maar ben in die tien jaar een echte Seccer geworden. Ik heb gevoetbald en veel voor de jeugd gedaan. Ik heb jarenlang op de voetbal kampen gelopen. Ze hoefden maar te bellen en ik stond er." Daar kwam eind vorig jaar abrupt een einde aan. Nagtegaal meed de Bos straat, al bleef hij uitkomen voor het eerste zaalteam. "Van Zoelen (de coach-red.) stond nog dezelfde week met een bos bloemen van de boys voor de deur en van de vaste supporters kwa men er kaarten binnen." Marco Martens is de enige veldvoetbal- ler van SEC-zondag, die ook in het eer ste zaalteam speelt. Nagtegaal: "Marco heeft het goed opgepakt. Hij houdt het veld en de zaal duidelijk geschéiden." Zwaluwen Vooruit In plaats van naar de Bosstraat, zette hij iedere zondag koers naar de accommo datie van Zwaluwen Vooruit, zijn oude club in de Domstad. Een tussentijdse overschrijving naar de zondag der deklasser werd door de KNVB gewei gerd. Hij kan er volgend seizoen in de selectie beginnen. Ook vierdeklasser Voorwaarts heeft de deur voor hem open gezet, het tweede of derde elftal van UVV is een andere optie. Maar de praatgrage Nagtegaal blijft geruime tijd verstomd zitten als hem wordt gevraagd wat hij het liefste zou willen: bij één van die drie clubs gaan spelen of terugkeren naar SEC. "Ik weet het niet, dat is moeilijk te zeg gen. UW en Voorwaarts vallen het eerste af. Ik ben vorige week zondag weer bij SEC geweest, omdat René Ribberink me had gebeld. Toen ik bin nenkwam, gaf Jan van Rees me meteen een hand. Ze zijn me niet vergeten, maar dat zijn de ouderen. Die jongens gaan volgend seizoen in het vierde spe len. Dat zou ik ook wel willen, maar dan moetje 34 zijn en ik ben pas 31. In het eerste wil ik ook niet. Ik ga Edwin niet voor de voeten lopen. Hij is een hele goeie vriend van me en ik ben echt blij dat hij hetzo goed doet. Dat heb ik hem ook gezegd en hij kan er niets aan doen dat ik geblesseerd raakte. Hij heeft de leeftijd ervoor om in het eerste te spelen en als hij nog meer voor het voetbal doet, kan hij hoger gaan spelen. Hij heeft de lengte en de lichaamsbouw er voor. Het tweede elftal zie ik ook niet zitten, tenzij ik niet als reserve met het eerste mee moet. Daar ben ik te oud voor, daar zoeken ze maar een jonge jongen voor. Als ik echter in het tweede kan keepen en daarna een pilsje kan gaan drinken of ergens gaan kijken, dan zou ik het wel willen. Nee, dit is geen open sollicitatiebrief, ik zit niet op een telefoontje van SEC te wachten. Met al le respect, maar het is jammer dat SEC zo weinig elftallen heeft. Bij de lagere elftallen is het een zooitje. Daar hebben ze de ene week tien man en de andere week acht. Ik mis de wedstrijden nog niet, het kriebelt nog niet als ik bij Zwa luwen Vooruit sta te kijken, maar dat zal best wel komen. Zwaluwen heeft mijn overschrijvingspapieren nog. Ik kan zo lid worden, maar dat heb ik tot 31 mei zelf in de hand. Ik ben nog steeds lid van SEC." Wordt het Zwaluwen Vooruit of SEC? Nagtegaal weet het nog steeds niet. An derhalve week terug kon hij het nog niet opbrengen om na zijn bezoek aan de Bosstraat-West naar Baarn-SEC te gaan, maar komende zondag is hij toe schouwer bij SEC-WOG. Spijt "Als ik eerlijk ben, heb ik best wel spijt. Misschien heb ik mijn besluit wel on doordacht genomen, omdat ik kwaad was. Laten we er maar een dikke streep onder zetten. Zij hebben fouten ge maakt, ik heb fouten gemaakt, maar in die tien jaar zijn er natuurlijk ook mooie dingen geweest. Die jaren heb je er niet voor niets liggen." Utrecht en Soest, dat is toch een menta- liteitsverschil. Je hebt het over een stad en een dorp. Ik ben in die jaren een beetje dorps geworden en het went ook niet om weer in Utrecht te wonen", al dus Nagtegaal die sowieso met plezier terugkijkt op zijn SEC-periode. Hij debuteerde in de hoofdmacht van de groenwitten tegen Victoria (1-2-verlies), maar had eigenlijk al te gen Soest in het doel moeten staan. "Erik Heemskerk was geblesseerd, ik stond in het tweede, dus ik zou moeten spelen. Luc Bijker vroeg donderdag avond of ik er klaar voor was. Natuur lijk was ik dat. Belt zaterdagavond Wil lem Peek van het tweede elftal op, dat ik reserve sta. Ik heb toen 's middags met het tweede gespeeld en vijf minuten voor de wedstrijd Peek tegen Bijker la ten zeggen, dat ik geen reserve kon staan." Nagtegaal zou later wel Heemskerk, die zijn studie rechten de voorkeur gaf, op volgen. Bijker verdween toen halver- Jack Nagtegaal staat tussen de palen van een hek van één heel moeilijk mee gehad. Sommige jongens zijn me tegenge- van de Utrechtse grachtbruggetjes. Het is de vraag of hij ooit vallen. nog het doel van een SEC-elftal zal verdedigen. "Ik heb het er wege het seizoen en Peek nam het over. "Met hem zijn we kampioen geworden. Dat zijn natuurlijk de leukste jaren, maar onder Peek heb ik altijd leuke ja ren gehad. Met Ton van Burik ook. Ik had altijd contact met hem over ver schillende zaken. Het is jammer dat een aantal mensen van de vijfde colonne heeft geprobeerd de club op z'n kont te krijgen over de hoofden van spelers en trainers. Sterke vriendjespolitiek, noem ik dat. Ze wilden Van Burik kwijt, maar toen ben ik naar het bestuur gestapt om te zeggen, dat dat niet kon. Het bestuur heeft Ton het voordeel van de twijfel gegeven. Ton is zo slim geweest om toen meteen bij te tekenen, terwijl we er na de degradatie uit de derde klasse slecht voor stonden. De spelersgroep stond er achter. Ton heeft de jongens ook vertrouwen gegeven door dat te doen. Hij is dit jaar strenger geworden, maar dat moest ook. Dat wilde de groep ook. Ik hoop dat ze kampioen worden. Ik heb er ook nog een aandeel in ge had." De wrok is nog niet helemaal weg bij Nagtegaal, maar hij is meer dan negen tiggraden bijgedraaid. "Sommigen jon gens zijn me tegengevallen. Zolang je in de goal staat, ben je alles. Maar anders ben je snel vergeten. En dat is wel eens moeilijk om te accepteren."

Soester Courant | 1993 | | pagina 11