OILER gratis ucvn ialist' >te kaas! prijs!! GAAT HET GR0ENBEHEI DE PERKEN TE BUITEN? lACTUEEL f ANTEN- -ORGERS scliocmakcr GGS gunt bewoners Haagwinde/Heetakker alvast inspraak over groenvoorziening Overvaller neemt auto mee Eerste 'Vlinderavond' in C-drie VERDIENEN? 'Excuses voor problemen met fietsenstalling Soest-Zuid' 13 x MERCEDES 190 D CIASS: NU MET VOLOP VOORDEEL! Tiende 'Stop-met-roken-training' in De Bundeling Landelijke fietsdag op 8 mei 2e afdruk WOENSDAG 14 APRIL 1993 SOESTER COURANT sche boiler do0r vriendelijke PAGINA 3 de zon in n beter milieu igsbedrijf \AS, EI-BIESLOOK SALADE!! Woningen zijn eerder klaar dan gedacht Twee mannen behandeld aan ogen RESTAURANT Van Den Brink - laf 3 op de woensdag- *g een uurtje over? 3 Soester Courant n wij: nvallers. Inlichtingen tel. 14152 Van Weedestraat 227 -1 ';4. t W ulÉr i Als 't weer 't toelaat is ons gezellige terras weer geopend voor lunch en diner Kinderen spelen met vuur: brand in bouwkeet SCHOENAKER technische dienst Inschrijven voor patiowoningen Krommeweg Nu uit voorraad lever baar, honderden titels. dealer voor Soest: ;n Radio en jas uit wagen gestolen Gemeente en NS: ALTIJD KEUS UIT 150 MERCEDESSEN MET ERVARING Informatie-avond op 19 april Ook bezienswaardigheden in Soest geopend MAAK MÉÉR VAN UW WONING OF BEDRIJF! vraagt uw aandacht voor: Verkeersmaatregelen Gildefeesten Bestemmingsplan Klein Engendaal eerste uitwerking Aangevraagde bouwvergunningen iL. Verleende bouwvergunningen Bouwzaken 'Doorrijdster' door politie opgespoord Vierhonderd gulden uit woning gehaald Luiers niet veilig meer in auto Duitsers(?) doen graai in kassa Sieraden weg bij inbraak Kerkstraat 4c )0 gram 8.45 slist proberen De fractie van Gemeentebelangen Groen Soest heeft de gemeente raad voorgesteld om de bewoners van de nieuwbouwprojecten Haagwinde en Heetakker alvast te laten mee praten over de inrich ting van de buurt. De woningen zijn eerder klaar dan verwacht, maar het plantseizoen is al voorbij. Omdat de gemeente op dit moment ook geen capaciteit beschikbaar heeft om de groenvoorziening te laten aanleggen, zullen de nieuwe bewoners dus tot de herfst moeten wachten voordat hun buurt een beetje gefatsoeneerd wordt. Volgens Gemeentebelangen is er tot die tijd een prachtige gelegenheid om de bewoners zo nauw mogelijk bij de in richting te betrekken, zodat ze van meet af aan een woonomgeving krijgen die zoveel mogelijk op hun wensen is afge stemd. "Dat is zowel in het belang van de be woners als van de gemeente," aldus fractievoorzitter Harry Witte. "Boven dien biedt zo'n proces een uitstekende gelegenheid om een stukje gemeen schapszin te ontwikkelen tussen men sen die nieuw voor elkaar zijn." Witte wil zijn voorstel nog in de ge meenteraadsvergadering van morgen avond (15 april) behandeld hebben, omdat de plannen in de herfst gereed moeten zijn en de voorbereidingen dus snel moeten starten. Uiteraard moet er een taakstellend budget voor de aanleg en het onderhoud komen, zodat tevo ren duidelijk is wat er gerealiseerd kan worden. Witte heeft zijn initiatief ook alvast aan de bewoners van de Haagwinde en Heetakker gemeld. Die hebben alle maal een net briefje gekregen, met een invulstrookje waarop ze kunnen aange ven dat ze het een goed idee vinden en waarmee ze zich alvast van een (even tuele) uitnodiging voor de inspraak kunnen verzekeren. Bij een overval op de Parklaan in Soest is de overvaller er met de au to van zijn slachtoffer vandoor ge gaan. Twee mannen uit Soest moesten bij de dokter hun ogen la ten doorspoelen, omdat de over valler een onbekende stof in hun ogen had gespoten. De overval werd vrijdagavond rond elf uur gepleegd. De mannen hadden het Chinese afhaalcentrum aan de Nieuwe- weg afgesloten en naar de auto gelopen, die op de Parklaan stond. Op dat mo ment pakte de overvaller de jongste man, gaf hem een tik in de zij en spoot het spul in zijn ogen. Vervolgens be dreigde hij de oudere man met een Stanley-mes en ook bij hem spoot hij met het flesje. De overvaller eiste pa piergeld. De man, die al in de auto zat, gaf de overvaller zijn jas om hem ervan te overtuigen dat hij geen geld bij zich had. Daarop moest hij uit de auto stap pen. De overvaller vluchtte in de auto. Die werd later op de avond in Amers foort teruggevonden. De twee Soesters meldden zich bij de politie en lieten zich bij een dokter aan hun ogen behandelen. Op 19 april a.s. organiseert de ge meente in samenwerking met de Vlinderstichting de eerste bijeen komst over vlindervriendelijk groen in Soest in cultureel centrum C-drie. Ter gelegenheid hiervan zal wethouder Swinkels het eerste exemplaar van het boekje "Vlin dervriendelijk Soest" in ontvangst nemen. i di. 27 april 1993. Bij ons bent U uit en toch thuis. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 Wij zijn geopend: dinsdag t/m vrijdag lunch vanaf 11.30 uur. diner vanaf 17.30 uur. Zaterdag en zondag diner vanaf 17.30 uur. 's Maandags gesloten. Spelen met vuur blijft levensgevaarlijk. Dat bleek zaterdagmiddag op de Gal- lenkamp Pelsweg. Vier kinderen van acht tot tien jaar speelden met een ge vonden aansteker en staken per onge luk een bouwkeet in brand. Die brand de volledig uit. Door de hitte sprong een ruit van een garage die achter de bouwkeet stond. Het glas viel op de wa gen in de garage. De brandweer bluste het vuur. De ouders van de kinderen zijn verzekerd tegen de schade. Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid I Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* Daarin staat welke bijdrage de gemeen te kan leveren aan een beter milieu. Nu de gifspuit tot het verleden behoort, doen zich steeds meer mogelijkheden voor om de natuur terug te brengen in de stad. Vanaf 19.45 uur is de zaal open en zijn de bewoners van Overhees, Smitsveen en Klaarwater welkom in de grote zaal van cultureel centrum C-drie in Over hees. Doel van de bijeenkomst is de bewoners te informeren over veranderingen in het openbaar groen. Daarbij is de mening en inbreng van de bewoners van harte welkom. Bij de uitvoering zullen op merkingen en suggesties worden ver werkt. Een verslag van de informatieavonden zal in op 't Hoogt van 26 mei verschij nen. Voor elke bezoeker ligt als attentie het boekje "Vlindervriendelijk Soest" klaar. Programma 20.00 uur: Inleiding over het natuur lijk groenbeheer in Soest door mw. Sibeijn; 20.15 uur: Uitreiking boekje Vlinder vriendelijk Soest aan wet houder Swinkels van Mi lieuzaken; 20.30 uur Diapresentatie: De heer Kievit van de Vlinderstich ting zal met dia's de levens cyclus van vlinders uitleg gen. Verschillende vlinders die in het openbaar groen in Soest voorkomen worden bekeken; 21.00 uur: Pauze; 21.15 uur: Toelichting op algemene maatregelen om het groen vlindervriendelijk te ma ken; 21.30 uur: Bespreking maatregelen om het groen rond de vij vers van Overhees en het gazon nabij de Van de Huchtschool aan de Ko ningsweg aan te passen; 21.45 uur: Gelegenheid tot vragen stellen. De drie andere bijeenkomsten (20 april in het dorpshuis te Soesterberg, 21 april in Soest-Noord in de Julianakerk en 26 april in het gemeentehuis) beginnen eveneens om 20.00 uur, maar hierbij zal de wethouder niet aanwezig zijn en zal het programma omstreeks 15 min. kor ter duren. Per wijk worden de objecten toegelicht. Vanaf vrijdag 16 april kan ingeschreven worden voor één van de negen royale patiowoningen die gebouwd worden aan de Krommeweg. De prijzen van de koopwoningen liggen tussen de 245.000,- en 275.000,- gulden. De inschrijfformulieren, criteria voor toewijzing en brochures zijn verkrijg baar in het INFOrmatiecentrum. De in gevulde formulieren moeten maandag 3 mei bij de gemeente binnen zijn, waarna de toewijzing volgt. Bouwbe drijf Van Hoogevest uit Amersfoort zal naar verwachting in juni met de bouw beginnen. De patiowoningen zijn ontworpen als een kleinschalig nieuwbouwprojekt in een bestaande omgeving met ruime parkeermogelijkheden, zowel privé als openbaar. Het plan wordt gebouwd in een karakteristieke L-vorm met royale kavelafmetingen en woonkamerplatte gronden van ca. 30 tot 35 vierkante me ter. De woningen krijgen een slaapka mer en badkamer op de begane grond, zodat deze huizen ook zeer geschikt zijn voor senioren. Volgend jaar om deze tijd zullen de woningen gereed zijn. Harry Witte (GGS). Ék E9 audio éHk wlVAlAtfl video Steenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 1 21 32 Op de Titus Brandsmastraat zijn uit een auto een radiocassetterecorder, een winterjas en enkele cassettebandjes ge stolen. Ook op de Smitsweg werd een auto opengebroken. De dader nam de geluidsinstallatie mee, hetgeen door de 29-jarige eigenaar werd doorverteld aan de politie. Momenteel ondervinden fietsers aanzienlijke hinder van de werk zaamheden voor de aanleg van het overstappunt bij station Soest- Zuid. Het is zeer spijtig dat de hin der voor de meest milieuvriende lijke treinreizigers - die de fiets als voor- en na-transportmiddel ge bruiken - erg groot is. Tijdens de voorbereiding van de werk zaamheden waren afspraken gemaakt om de noodzakelijke verplaatsing van de fietsenstalling in een kort tijdsbestek op een slagvaardige wijze uit te voeren. Dit is in de praktijk helaas niet mogelijk gebleken. Tussen de gemeente en NS zijn afspra ken gemaakt om op de kortst mogelijke termijn tot de montage van de fietsen stallingen en fietskluizen te komen op de nieuwe lokatie (iets oostelijk van de oude). De verharding daarvan is klaar. De afspraken betekenen dat de fietsen stallingen en de fietskluizen gebruikt kunnen worden op het moment dat in de Eikenlaan een asfaltverharding is aangebracht. Deze werkzaamheden zijn gepland rond het weekeinde van 17 en 18 april. Als dat lukt zullen de fiet senstallingen vanaf de week van 19 tot 24 april op de nieuwe lokatie gebruikt kunnen worden. De fietsenstallingen zullen dan via een speciaal aan te bren gen trap een rechtstreekse toegang heb ben naar en vanaf het treinperron. Zowel de gemeente als de Nederlandse Spoorwegen bieden hun verontschuldi gingen aan voor de onjuiste berichtge ving en ontstane overlast. Het is nu of nooit bij Van Kooy. Want de 13 allerlaatste 190 D Class modellen staan op dit moment bij ons in de showroom. Een zeer complete auto met f 17.826,- aan accessoires waar u maar f9.150,- voor betaalt. Bel vandaag nog voor een overtuigende offerte, want dit aanbod geldt zolang de voorraad strekt. Nijverheidsweg 65N Amersfoort, telefoon 033-635174 "De Bundeling" organiseert voor de tiende maal een Stop-met-roken-trai ning, die gehouden zal worden in het gezondheidscentrum aan de Schou tenkampweg 4. Naast een gratis informatie-avond om vat het programma acht trainingsavon den in een periode van totaal vijf we ken. De eerste vier avonden zijn achter elkaar in dé eerste week en vormen een belangrijke basis voor succes. Het pro gramma geeft de "stopper-met roken" net dat duwtje in de rug, dat nodig is om door te zetten! De totale kosten, inclusief cursusmate riaal, bedragen f 70,00 per persoon; voor veel rokers amper de kosten van twee weken rookwaar. De praktijk leert dat de meerderheid van de rokers die zomaar stoppen, na korte tijd toch weer gaat roken. Met wat meer informatie over de rookafhanke- lijkheid en de rookgewoonte, wat ad viezen uit de praktijk, enkele natuurlij ke hulpmiddelen (geen medicijnen) en in de steun van andere stoppers-me- t-roken, ontdekken velen dat de moti vatie sterker wordt en niet-roken veelal een duurzaam karakter krijgt. Zo maakt de roker die stopt een doelmati ger gebruik van zijn/haar wilskracht. Informatie-avond: maandag 19 april, 19.45 uur. Cursusavonden: 26,27,29 april en 3,6, 10,17 en 27 mei. Deze avonden begin nen om 19.45 uur. Wie meer wil weten over de Stop-met- roken-training kan het gezondheids centrum bellen: tel. 13750. Driehonderd opstapplaatsen, twee honderd routes en tienduizenden deelnemers. Die gegevens ken merken de twintigste landelijke fietsdag die dit jaar op zaterdag 8 mei wordt gehouden. Ook in Soest kunnen bezienswaardigheden worden bezocht door de deelne mers. Museum Oud Soest aan de Steenhoff straat is opengesteld voor de fietsers, evenals siersteenslijperij De Sprong aan het Kerkpad ZZ. De toren van de Oude Kerk kan worden beklommen en ook in het Nationaal Rusthuis voor Paarden aan de Birkstraat is iedereen welkom. Daarnaast kunnen belangstellenden af stappen bij het militaire luchtvaartmu seum op het Kamp van Zeist aan de Kampweg in Soesterberg. Soesters die aan de landelijke fietsdag willen deelnemen, kunnen op 8 mei tus sen 9.00 en 13.00 uur bij de VVV in Soest een routebeschrijving ophalen. De kaart kost drie gulden. De lengtes van de routes variëren van dertig tot 35 kilometer. Onderweg staan controle posten, waar de deelnemers een stem pel kunnen halen. Aan het einde van de tocht ontvangt men op vertoon van de gestempelde routebeschrijving een her- inneringsmedaille. In heel Nederland kunnen fietsliefheb- bers opstappen. Overal zijn verschillen de attracties, exposities, musea, kaste len en monumenten te bezichtigen. Omdat de fietsdag samenvalt met de landelijke molendag, zijn in het land veel molens opengesteld. De landelijke fietsdag is een initiatief van de ANWB, de VW en de TROS. Zoals elk jaar komt een deel van de op brengst van de landelijke fietsdag ten goede aan een goed doel. Ditmaal is dat de Nederlandse Hartstichting die het geld zal gebruiken voor vakanties voor jeugdige hartpatiënten. deuren dakkapellen ramen schuifpuien serres inbraakwerend kozijnen hang- en sluitwerk 't Driftje is officieel dealer van een aantal topmerken zoals: pWrorffl* WERU, VEKA, VELUX en N0RHTG0. ItfTITTTTTtnTiUirB Wie méér van z'n huis of bedrijf wil maken kiest voor 't Driftje. Bezoek onze verrassende showroom! Ook op zaterdag geopend van 10.00-13.00 uur. rolluiken horren luifels zonwering TIMMERFABRIEK 't Driftje 6,3768 ER SOEST Telefoon: 02155 - 17201 (achter winkelcentrum Soest-Zuid} Raadhuisplein 1, tel. 93411 Burgemeester en Wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit Administratieve Bepa lingen inzake het Wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: I. Van een uur voor tot een half uur na afloop van de Gildeloop de volgen de wegen door middel van bord Cl van bijlage I van het RW-90 geslo ten te verklaren voor alle verkeer: a. de Hooiweg; b. de Eemweg tussen de Eemstraat en de A.P. Hilhorstweg; c. de Eemstraat; d. de Peter van den Breemerweg tussen de Eemstraat en de Hooi weg; II. Van een uur voor tot een half uur na afloop van de Gildeloop de A.P. Hilhorstweg door middel van het afdekken van de aanwezige borden C6 van bijlage I van het RCC-90 de t geslotenverklaring niet van toepas sing te verklaren. III. Op de zaterdag en zondag welke vallen binnen de periode van de Gildefeesten van zaterdagochtend 00.00 uur tot zondagavond 24.00 uur. a. Door middel van het plaatsen van de borden C2 en C3 van bijlage I van het RW-90 op de Ferdinand Huycklaan tussen de Kerkdwars- straat en de Peter van den Breemer weg het instellen van eenrichtings verkeer in de richting van de Peter van den Breemerweg; b. Door middel van het plaatsen van bord El van bijlage I van het RW-90 op de Ferdinand Huyck laan tussen de Kerkdwarsstraat en de Peter van de Breemerweg het in stellen vap een parkeerverbod aan beide zijden van de weg. IV. Voor zover er in het programma van de Gildefeesten geen wijzigin gen plaatsvinden welke van invloed zijn op de verkeersafwikkeling dat de onder I. II. en III. genoemde ver keersmaatregelen ieder jaar ten tij de van de betreffende onderdelen van de Gildefeesten van kracht zul len zijn. In 1993 zijn de verkeersmaatregelen genoemd onder I. en II van kracht op woensdag 25 augustus en de onder III. genoemde verkeersmaatregelen op za terdag 28 en zondag 29 augustus. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepsschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een afschrift van dit besluit getekend zenden aan: a. het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht; b. de hoofdingenieurrdirecteur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht; c. de commissaris van politie te Soest. d. de commandant van de brandweer van de gemeente Soest. e. de directeur van de GG GD regio Eemland. De burgemeester maakt bekend, dat met ingang van 15 april 1993 geduren de 14 dagen in.het gemeentelijk Infor matiecentrum (hal gemeentehuis), in het gemeentehuis (balie Bouwzaken) van 8.30-12.30 uur, in de plaatselijke bibliotheken en in de dependance van het gemeentehuis te Soesterberg, ter in zage ligt het ontwerp-uitwerkingsplan Bestemmingsplan Klein Engendaal, Eerste Uitwerking. Gedurende genoemde periode van 14 dagen kan een ieder bij het college van burgemeester en wethouders schrifte lijk bezwaar tegen dit ontwerp-ujtwer- kingsplan indienen. De volgende bouwaanvragen/meldin- gen zijn ingediend op de aangegeven datum. Ant. van Leeuwenhoeklaan21 (93135); uitbreiden van een woonhuis, Clemensstraat 82a (93080): bouwen van een bijgebouw, 29-3-93; Da Costalaan 15 (93165): plaatsen van een serre, 1-4-93; De Genestetlaan 3b (93106): uit breiden van een woonhuis, 29-3-93; Dorresteinweg (93167): bouwen van een woonhuis, 2-4-93; Heetakker 3 (93159): plaatsen van een blokhut, 30-3-93; Inspecteur Schreuderlaan 3 (93156): plaatsen van een blokhut, 29-3-93; Kerkpad NZ 48 (93164): uitbreiden van een woonhuis, 1-4-93; Korte Hartweg 30 (93168): bouwen van een garage/schuur, 2-4-93; Korte Melmweg 21 (93130): re noveren woonhuis, 29-3-93; Lange Brinkweg 25 (93155): ver nieuwen van een woonhuis, 29-3-93. Mercury 201 (93143): plaatsen van een dakkapel, 31-3-93; Mercury 209 (93144): plaatsen van een dakkapel, 29-3-93; Soesterbergsestraat (93114): bou wen van een woonhuis, 1-4-93; Van Straelenlaan 6b (92095): bou wen van een kelder, 29-J-93; Waldeck Pyrmontlaan 75 (93166): uitbreiden van een woonhuis, 2-4-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de verzenddatum. Eigendomweg 71 (93103): bouwen van een berging, 31-3-93; Gentiaanlaan 11a (92435): bouwen van een woonhuis, 1-4-93; Jeneverbesweg 2 (93151): plaatsen van een dakkapel, 31-3-93; Nieuweweg 59 (92502): bouwen van een woonhuis met een garage, 1-4-93; Soesterbergsestraat 125 (93056): uitbreiden van een verpleegpaviljoen, 31-3-93; Van der Griendtlaan 2 (93150); bouwen van een bijkeuken, 31-3-93; Van Straelenlaan 6b (92095): bou wen van een kelder, 30-3-93; Wieksloterweg O.Z. 95 (93018): uitbreiden van een woonhuis, 1-4-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen kunnen belanghebbenden tegen deze beslissingen een bezwaarschrift indie- i nen. Als u een bezwaarschrift wilt in- "dienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de ver zenddatum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van plan zijn op volgende aanvraag met toepas sing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor het: 1. plaatsen van een antennemast, Wal deck Pyrmontlaan 47 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 15 april 1993 eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze aanvrage betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling ruimtelijke ordening en bouw zaken, Raadhuisplein 1, ter inzage. De politie is er vorige week in geslaagd een 41-jarige Soesterse op te sporen, die op de Talmalaan een geparkeerde autio had aangereden maar zonder stoppen was doorgereden. De getroffen wagen was van een 34-jarige bewoner van de Hommel. Een getuige zag de aanrijding en noteerde het kenteken, zodat de politie de boosdoenster op de Prins Bernhardlaan kon aanspreken. Ze werd meegenomen naar het bureau, waar ze moest blazen. Al met al was er volgens de politie aanleiding genoeg om haar rijbewijs in te vorderen. van kb.film 10X15 cm mat ol glans FOTO VIDEO TV WINKELCENTRUM HARTJE ZUID" SOEST Telefoon 02155-12874 - vrijdag koopavond. Volop gratis parkeergelegenheid. Door een deur aan de zijkant van de woning open te breken, is een inbreker er op de Van Lenneplaan in geslaagd binnen te komen. Hij nam vierhonderd gulden en een onbekend aantal cheques mee. De inbraak werd zaterdagavond gepleegd. Tegenwoordig is het niet eens meer ver antwoord om luiers in de auto achter te laten. Op de Schapendrift verdween een aantal luiers uit een wagen. Ze za ten in een witte lederen tas, waarop de kraker zijn oog had laten vallen. Aange nomen mag worden dat de dader had gehoopt op een andere inhoud dan de ongebruikte luiers. De politie is op zoek naar de vier inzit tenden van een lichtgroene BMW met Duits kenteken, die vorige week op be zoek kwanmen bij een benzinestation aan de Soesterbergsestraat. In de auto zaten twee mannen en twee vrouwen. De dames kwamen de auto uit en vroe gen de pompbediende om advies, om dat er sprake was van een "motorsto ring". De man liep mee en wierp een blik onder de motorkap, maar kon niets vinden en verwees de bestuurder naar een garage. De getankte benzine werd afgerekend, maar na het vertrek van de BMW constateerde de pompbediende dat er tijdens het oponthoud een forse graai in de kassa was gedaan. Hoeveel geld er werd vermist is niet bekend. Een 41-jarige bewoner van de Kerk straat stelde vorige week tot zijn leed wezen vast dat er tijdens zijn vakantie was ingebroken. Het huis bleek over hoop gehaald te zijn. In elk geval wordt er voor een bedrag van ca. 15.000 gul den aan sieraden vermist. De vlinders vinden het prima! In 1990 heeft de gemeente Soest gekozen voor gifvrij en meer natuurlijk groenbeheer. Vlinders zijn een goede graadmeter voor de kwaliteit van natuur en milieu. Door inrichting en beheer op de eisen van de vlinders af te stemmen, wordt het groen in Soest natuurlijker en levendiger. En dat is niet alleen goed voor de vlinders, maar ook voor andere dieren en planten, en vooral ook voor u! Kom naar de informatiebijeenkomst 1 De Vlinderstichting heeft vorig jaar onderzoek gedaan in en rond Soest. De resultaten tonen we op een voorlichtingsavond bij u in de wijk. Tegelijk met voorstellen om het groen bij u in de buurt meer natuurlijk te maken. Daarover kunt u meepraten! Met uw opmerkingen zullen wij dan zoveel mogelijk rekening houden bij de uitvoering. Aanmelden hoeft niet, u kunt gewoon binnenlopen, kijken en luisteren. Vragen stellen mag natuurlijk ook. Wij zorgen voor de koffie en een prachtige diaserie. Als u een mening hebt over natuurlijk groenbeheer of er gewoon meer over wilt weten, mag u zo'n avond niet missen! Meer informatie kunt u opvragen bij L. Sibeijn, 02155-93648. maandag 19 april om 20.00 uur in de grote zaal van Cultureel centrum C 3 Willaertstraat 49, Soest. dinsdag 20 april om 20.00 uur in zaal 1 van het Dorpshuis in Soesterberg. woensdag 21 april om 20.00 uur in de Julianakerk, Julianalaan 19, Soest, maandag 26 april om 20.00 uur in de kantine van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Soest. GRATIS vJindergids Iedere bezoeker krijgt gratis het kleurrijke boekje "Vlinder vriendelijk Soest". Handig als naslagwerk of om mee te nemen op een wandeling. Soest kiest voor natuurlijk groenbeheer. Want een beter milieu begint bij jezelf.

Soester Courant | 1993 | | pagina 3