cr Nieuws van de bibliotheek aruóhocK 7QULTnOHA WELZIJNI (LÓL nieuws Nieuwe bij Mol Yerp alten f/t- Q 'Usbeer' van poppentheater Thije Rommelmarkt SWS wordt weer een groot evenement Lezing over kubist Juan Gris 'Het schuldige landschap', over Armando en Kamp Amersfoort Kampweken kinderboerderij WOENSDAG 14 APRIL 1993 SOESTER COURANT r/— Inbreker actief in mobiel clubhuis Open repetitie van Jongeren-oratorium vereniging Gooi e.o. Speel-o-theek: strookjes inleveren tot eind april! Zaterdag 17 april in C-drie: Zaterdag 24 april bij De Vangrail Vrijdag 16 april in C-drie: Expositie in Flehite Het lijk is zoek' )ij Karakter 'Kreatief met kurk' in kasteel Groeneveld verlengd t/m 18/4 Nieuwe expositie in Nijhof Kunsthof Cursisten-expo in C-drie Soester kring over islam -christendom Muziekschool viert panfluit-jubileum in Hoevelaken In juli en augustus aan het Vedelaarpad Kinderboerderij De Vrije Teugel Vrijdag 16 april Nieuwe openingstijden Boekenplaatmarkt van Apollo op zaterdag 17 april Koffie proeven in de Wereldwinkel \NereldH/inkel 'Riff Raff' pAGINA4 WOENSDAG Dr. E.K.J. stichting openbare bibliotheek Nieuwe boeken jeugdafdeling Geslaa, Cultureel Creatief Centrum Willaertstraat 49, tel. 22188 Zigeunerorkest Vanavond (woensdag 14 april) geeft de zigeuner zang/dans/muziekgroep Mal- jaki Luludji een concert in de theater zaal van C-drie. Het concert begint om 20.30 uur en duurt een uur. Daarna is er een zigeuner/Hongaars dansbal dat muzikaal begeleid wordt door het or kest. Toegang is f 10.-. Kaarten zijn te reserveren bij de administratie van C-drie. Robin Hood De laatste film in de kinderbios van dit seizoen gaat over Robin Hood. Ieder een kent wel het verhaal van deze held die spullen steelt van de rijken om deze vervolgens aan de armen te schenken. Het is een mooie tekenfilm die geschikt is voor kinderen vanaf zes jaar. Robin Hood is te zien op vrijdagmiddag 23 april om 15.45 uur. Kindermusical Er wordt hard gewerkt door de cursis ten kindermusical om aan het eind van het cursusseizoen een eigen voorstel ling neer te zetten voorouders en vrien den. Dit keer hebben de kinderen het verhaal en de teksten zelf geschreven. Er is nog heel wat werk aan de winkel, maar ze hebben nog even de tijd! De kindermusical wordt opgevoerd in het weekeinde van 22 en 23 mei. Klassiek ballet Eén keer in de twee jaar wordt er èen klassieke ballet-voorstelling georgani seerd. Dit jaar wordt het wat grootser aangepakt. De cursisten kleuterdans (vier en vijfjaar) doen nu voor het eerst ook mee waardoor het een hele grote groep is, bestaande uit kinderen van vier t/m twaalf jaar. In het weekeinde van 5 en 6 juni zal deze voorstelling ge houden worden. Wordt verwacht april: expositie cursistenwerk; zeef drukken en boetseren/beeldhouwen 14 april: concert zigeunerorkest dansbal 16 april: lezing: kubist Juan Gris 17 april: poppentheater Thije met 'Ijs beer' 23 april: kinderbios 'Robin Hood' Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP in Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Op de Nieuwegracht is een inbraak ge pleegd in het mobiele clubhuis van hon denvereniging Zoys. De dader nam snoepgoed en frisdranken mee. Hij had een trottoirtegel door een ruit gegooid om binnen te komen. Daarna zette hij de gaskraan van de kachel open, zodat er gas ontsnapte. Op vrijdag 16 april organiseert Jonge ren Oratorium Vereniging "Het Gooi en Omstreken" (JOV) een openbare repetitie-avond voor jonge zangers (m/v). Belangstellenden in alle stem soorten in de leeftijd van 18 tot 35 jaar kunnen deze repetitie bijwonen. De JOV heeft momenteel zo'n 30 le den, waarmee dirigent Johan Rooze op dit moment het "Requiem" van Mauri- ce Durufle en de "Hollow Men" van Kees van Baaren instudeert. Voor het komende seizoen staan ondermeer het eerste gedeelte van de "Messiah" van Handel en "Messe de nuit pour Noël" van Charpentier op het programma. De repetitie vindt iedere vrijdag plaats van 18.30 tot 20.45 in de Aloysius-Ma vo aan de Prins Bernhardstraat 160 te Hilversum, zo'n 200 meter van het sta tion. Informatie: Marcel van Kampenhout, tel. 02157-1283, of Joost Vlot, tel. 02152-50359. De Vangrail, Het Kruispunt, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 De Praatpaal, Smitsweg 311, tel. 19546, organiseert een Disco voor 12- tot 15-jarigen in de Praatpaal, op zater dag 17 april vanaf 19.30 uur. Toegang: f 3,-. Pashouders betalen f 2,-. De Werkgroep Speel-o-theek van SWS verspreidde afgelopen week via scho len, peuterspeelzalen en dagverblijven een informatieve brief aan alle ouders. In die brief stond ook dat ze een spel letje h f 3,95 kunnen bestellen ter on dersteuning van de Speel-o-theek in oprichting. Vergeten is daarbij een slui tingsdatum aan te geven voor het inle veren van de bestelstrook! Hierbij alsnog: men kan het bestel strookje tot eind april inleveren bij de buurthuizen De Vangrail Nachtegaal- weg 8c, tel. 17615 en De Praatpaal Smitsweg 113, tel. 19546. En vergeet niet mee te doen aan de prijsvraag: Verzin een naam voor de Speel-o- theek! Poppentheater Thije speelt op za terdag 17 april de voorstelling 'Ijs beer' in het theater van cultureel centrum C-drie. De makers van deze prachtige voorstelling heb ben zich laten inspireren door het boek 'Usbeer in de tropen' van Hans de Beer. In de voorstelling maken we kennis met Manok, een oude eskimovrouw en een ijsbeer. Manok vertelt nog één keer het verhaal over de grote reis die de kleine ijsbeer heeft gemaakt door het winterse landschap van de noordpool en de bon te wereld van de tropen. De rolfiguren worden gespeeld door Virga Lipman en LinDai Boogerman. Het stuk is speciaal gemaakt voor kinderen in de leeftijd van vier t/m acht jaar. 'Ijsbeer' van Theater Thije is de laatste kindervoor stelling die gespeeld wordt in het thea terseizoen '92-'93 van C-drie. In sep tember '93 zal de eerste voorstelling van het nieuwe seizoen weer te zien zijn. De voorstelling begint op zaterdag 17 april om 14.30 uur. De toegang is f 5,- voor kinderen en f 7,50 voor volwasse nen. Kaarten reserveren bij C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel.: 22188. De jaarlijkse rommelmarkt van Stich ting Welzijnswerk Soest vindt op za terdag 24 april voor de 23e keer plaats vanaf 9.00 uur. Door de jaren heen heeft de rommelmarkt de naam gekre gen de grootste in zijn soort te zijn. Ook deze keer ligt er weer een enorme hoeveelheid goede gebruikte artikelen klaar voor de nieuwe eigenaars. In de tijdelijke opslagplaats, de oude Molensoos en de Praatpaal aan de Mo lenstraat, liggen bergen kleren opgesla gen en een enorme hoeveelheid huis- loudelijke artikelen. Er ligt een lokaal vol met door elkaar gestapelde meube len en elektrische apparaten, die alle op werking zijn gecontroleerd. Bezoekers kunnen letterlijk van alles kopen, van een klein tasje tot aan een wasmachine toe. Er staan dozen met duizenden boeken, bakken met speel goed en kinderkleding. Natuurlijk is er ook weer de stand met artikelen uit om a's tijd. Er zijn duizenden koopjes, te veel om op te noemen. Achter de organisatie van de rommel markt staan mensen die al meer dan vijftien jaar aan deze manifestatie heb ben meegewerkt en elk jaar weer bezig zijn de organisatie te verbeteren en als het kan de opbrengst te verhogen. Op de dag zelf zijn er ongeveer 120 vrijwil ligers bezig de markt te runnen. Het hele terrein van De Vangrail zal vol staan met kramen. Ook draait de hele dag het Rad van Avontuur, waarvoor ook dit jaar weer door Soester zakenlie den fantastische prijzen beschikbaar zijn gesteld. Aan het goederenaanbod en het enthousiasme van de vele mede werkers zal het slagen van deze dag niet liggen. Om 9.00 uur gaan de hekken open aan de Nachtegaal weg. Wie nog spullen heeft kan deze aanstaande zaterdag nog brengen naar de Molensoos (aan de Molenstraat) tussen 9.00 en 12.00 uur. Voor wat de mensen zelf niet kunnen vervoeren, kunnen zij bellen: 20817 (op werkdagen tussen 18.00 en 19.00 uur). In het Rijksmuseum Kröller Mül- ler in Otterlo is op dit moment een schitterende overzicht tentoon stelling te zien van de kubist Juan Gris (1887-1927). Deze unieke tentoonstelling wordt voor het eerst in Nederland gehouden en duurt van 6 maart t/m 2 mei. Meer dan honderd van zijn schilderijen en tekeningen (portretten, figuren en stillevens) worden getoond. In dat ka der organiseert C-drie 16 april een le zing over het werk en leven van de Spaanse kunstenaar. Juan Gris (pseudoniem) werd in Ma drid geboren als José Victoriano Gon- zalès. In zijn geboortestad volgde hij tussen 1902 en 1904 een opleiding aan de Escuela de Artes e Industrias, een school voor kunst en handarbeid. In 1906 vertrok hij naar Parijs, waar hij de kost verdiende als illustrator en tot de conclusie kwam dat hij als schilder door het leven wilde gaan. In Parijs kwam hij al snel in aanraking met zijn landgenoot Pablo Picasso, die hem aanmoedigde. Vervolgens werd hij opgenomen in het 'Montmartre-groep- je' (Picasso, Braque en de schrijvers Guillaume Appollinaire, André Sal- mon en Max Jacob). Gris had een grote bewondering voor Picasso, de grondlegger van het kubis me. In 1912 maakte hij het bekende portret 'Hommage aan Pablo Picasso'. Aan het einde van de Eerste Wereld oorlog was Gris een erkende grootheid. In het begin van de jaren twintig nam zijn bekendheid bij een groter publiek toe door zijn kostuum- en decor-ont werpen. Meer over deze boeiende kunstenaar is te horen en te zien tijdens de lezing op vrijdag 16 april. De avond wordt geleid door kunsthistorica Klaaske de Vos. De toegang is f 10,- en de lezing duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Reserveren bij C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP in Soest, tel.: 22188. Van 17 april tot en met 1 augustus 1993 presenteert Museum Flehite een tentoonstelling in het kader van het Amersfoortse Armando- festival. "Het schuldige landschap' sluit bovendien aan bij de jaarlijk se nationale herdenking van de Tweede Wereldoorlog. De ten toonstelling heeft een educatief karakter en is daarom ook bijzon der geschikt voor schoolbezoek. Tussen 1941 en 1945 verbleven ruim 35.000 personen voor korte of langere tijd in Kamp Amersfoort. Velen kon den daar hun straf uitzitten, maar ande ren werden op transport gesteld naar kampen elders of vonden in of buiten het kamp de dood. De Amersfoortse bevolking mocht niet bij het kamp ko men, maar had toch wel enigszins een idee wat er gebeurde. Toen de oorlog uitbrak was Armando tien jaar. Deze periode zou een sterk stempel drukken op zijn latere artistie ke werk. In zijn tekeningen, litho's en schilderijen vinden wij veel variaties op wat Armando "Het schuldige land schap' noemt. Hij bedoelt daarmee dat op het eerste gezicht vredige land schappen getuige zijn geweest van tries te gebeurtenissen, bijvoorbeeld in de kampen. Zo'n schuldig landschap was ook de omgeving van Kamp Amers foort, waar Armando in zijn jongensja ren woonde. De indrukken die hij toen opdeed heeft hij ook weergegeven in zijn boek "De straat en het struikge was". De tentoonstelling bestaat uit drie de len: - schilderijen en tekeningen van Ar mando rond het thema "Het schuldige landschap"; - citaten uit "De straat en het struikge was" en daarbij passende foto's die sa men een indruk geven van de situatie in Amersfoort vóór en tijdens de oorlog; - een beeld van het leven in Kamp Amersfoort: een maquette van de ba rakken, foto's, tekeningen en brieven van gevangenen, kleding en andere ori ginele voorwerpen. Musepm Flehite, Westsingel 50, Amersfoort, tel. 033-619987; geopend (schoolgroepen op afspraak): dinsdag - vrijdag 10.00 - 17.00 uur; zaterdag - zondag 14.00 - 17.00 uur; maandag en feestdagen gesloten. De Baarnse toneelgroep Karakter brengt op zaterdag 17 en 24 april de ko mische thriller "Het lijk is zoek" op de planken van de Speeldoos. Het stuk speelt op een afgelegen landgoed in En geland. Het is noodweer en de oude heer Barreglough is zojuist overleden en het wachten is op de begrafenison dernemer. Dan komen er twee notaris sen om het testament voor te lezen... Het stuk zit vol misverstanden en absur de situaties, die volop aanleiding geven tot plezier. Kaarten zijn a f 10,00 in Soest verkrijgbaar bij Kees Manten, Koekoekweg 9, tel. 22972, of tijdens kantooruren bij de Speeldoos. De tentoonstelling 'Kreatief met kurk' wordt verlengd tot en met zondag 18 april. De grote belangstelling van het publiek voor de tentoonstelling, ge paard gaande met een hoge waardering voor de artistieke kwaliteiten van het werk, hebben tot deze beslissing geleid. "Kreatief met kurk' past met name zo goed in kasteel Groeneveld omdat landbouw immers de kurk is waar alles op drijft. Groeneveld verwacht in de laatste week van deze tentoonstelling nog vele bezoekers te mogen begroe ten, maar natuurlijk wel: van je af!! Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur; zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur; maan dag gesloten. Tel. 02154-20446. Zes keer per jaar exposeren beeldende kunstenaars hun werk gedurende twee maanden bij Nijhof aan de Minervaweg 3 in Baarn. In de ontspannen sfeer van het gezéllige restaurant kunnen de klanten kennis nemen van het werk van kunstenaars uit de regio. Sinds vrijdag 2 april exposeert daar de schilderes Corrie Landerink Gerritse. Zij doorliep de Gooise Academie, waar ze les had van de schilder Bent Mankes. Momenteel is ze lid van 'De Vrije Schil ders' te Bussum. Ze past vele technie ken afwisselend toe; acryl- en olieverf schilderijen en pastels. In de Kunsthof zijn voornamelijk aquarellen te bewon deren. Het werk is figuratief, waarbij de natuur als inspiratiebron heeft gefun geerd. De expositie is te zien tot en met vrijdag 28 mei. Tot en met 30 april is er een bijzondere tentoonstelling te zien in de expositie ruimte van C-drie. Het tentoongestelde werk bestaat uit zesentwintig zeefdruk ken die gemaakt zijn door zes cursisten. Zij volgen al een aantal seizoenen lang met veel enthousiasme de cursus zeef drukken die gegeven wordt door de do cent/kunstenaar Fred Ros. Het is een heel kleurrijke verzameling geworden van zowel gewone zeefdrukken als fo tografische zeefdrukken. Ze zijn alle te koop voor een schappelijke prijs. De groep cursisten boetseren/beeld houwen toont een heel uiteenlopende verzameling objecten. Verschillende materialen zijn gebruikt zoals klei, was, gips en speksteen. In de vitrines zijn een aantal kleine en kwetsbare werkstuk ken te zien. Op een aantal sokkels staan prachtige portretten. Het is zeker de moeite waard om dit alles eens rustig te bekijken. De expositieruimte van C-drie is gratis te bezoeken en de openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag: 8.30-23.00 uur, zaterdag: 15.00-23.00 uur, zondag ge sloten. Op woensdag 21 april zal de heer W. v.d. Bergh van de plaatselijke werk groep voor de Soester Kring een inlei ding houden over het thema christen- dom-islam. In onze multiculturele sa menleving hebben wij steeds meer te maken met de islam en de moslims. Om goed met elkaar om te kunnen gaan is het van belang dat wij meer begrip voor elkaar hebben. Deze ochtend biedt daartoe een mogelijkheid. Na de inlei ding is er voldoende gelegenheid om vragen te stellen en om met elkaar in ge sprek te komen. De bijeenkomsten van de Soester Kring worden gehouden in De Deel (Kerk straat 11b, achter de Oude Kerk). Ont vangst tussen 9.30 en 10.00 uur. Om 10.00 uur begint de inleiding. Entree f 2,50; koffie en thee 50 cent per kopje. Op 5 mei is er geen bijeenkomst. Inlichtingen: Marijke Smit, tel. 19815, of Marianne Homan, tel. 18606. Op zondag 25 april wordt met een jubi leumconcert van het Roemeense en semble Nicolae Pirvu in de Stuw in Hoevelaken het feit herdacht dat in middels 12'/2 jaar panfluit wordt gedo ceerd in de regio Amersfoort. De panfluit is inmiddels niet meer weg te denken in de muziekwereld. Zo speelde de 14-jarige Gijs van Essen op 27 maart in het solistenconcert van de Regionale Muziekschool Amersfoort (RMA) in de Xaveriuskerk in Amers foort een Roemeense suite voor pan fluit met het Amersfoorts Jeugd Or kest. De zegetocht van de panfluit in de regio Amersfoort begon in het najaar 1980. Docente Trees dé Rijk uit Hoevelaken gaf toen voor het eerst les aan elf kinde ren van acht, negen jaar op een 8-pijps panfluit. Op dit moment geeft Trees de Rijk ook Damian Luca les! Inmiddels volgen 75 leerlingen de lessen op pan fluit op de RMA. Nicolae Pirvu, de leider van het gelijk namige ensemble, woont al enige jaren in Nederland en is een groot promotor van de panfluit in ons land. Hij doceert panfluit op het conservatorium in Hil versum. Inmiddels studeren drie leer lingen panfluit van het RMA bij Pirvu in Hilversum. Op het jubileumconcert is Roemeense folkloristische muziek en repertoire uit de Balkan te horen. Het ensemble Ni colae Pirvu bestaat verder uit Vasile Luca (cymbaal), Gabriel Barbalau (contra-bas), Martin Matei (viool) en Julian Jantea (accordeon). Toegangsprijs f 12,50 (tot zestien jaar f 7,50). Kaarten te koop bij de RMA, Muurhui zen 1, Amersfoort, tel. 033-622004, of aan de zaal van de Stuw aan de Kante- marsweg in Hoevelaken. Het concert begint zondag 25 april om 12.30 uur; de zaal is om 12.00 uur open. Kinderboerderij De Vrije Teugel heeft voor de tiende keer kampwe ken georganiseerd voor de zomer vakantie. Ze zijn bestemd voor kinderen van vijf tot en met twaalf jaar. De kampweken zijn van maandag tot en met zaterdag. De eerste begint op 19 ju li, de tweede op 2 augustus. De kinde ren overnachten in tenten op het terrein aan het Vedelaarpad en krijgen tijdens de kampweek een gevarieerd program ma aangeboden. Er is zoveel te doen, dat de kinderen niet eens heimwee kun nen krijgen. De kosten zijn afhankelijk van het inko men van de ouder(s). Ouders met een minimum-inkomen moeten 140 gulden betalen, ouders met een redelijk inko men krijgen een rekening van 190 gul den en ouders 'die het goed hebben moeten 250 gulden neertellen. De lei ding van de kinderboerderij zal de ou ders vragen hun loonstrookje te laten zien. Het is niet de bedoeling dat de kinderen snoep en dergelijke meenemen. De kin derboerderij zorgt voor de hapjes en drankjes. Voor inlichtingen en/of opgave, kan contact worden opgenomen met De Vrije Teugel, tel. 18136. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 15 april Van 9.30 - 11.30 uur: volwassenen kunnen weer mooie dingen maken. Van 9.30 - 11.30 uur: Groep 2 van de Acht baan komt voor het natuurproject over jonge dieren. En van 13.15 -15.15 uur komen de groepen 3, 4 en 5 van de Montesorrischool voor hetzelfde the ma. Van 15.45 - 17.45 uur: Vincent, Erik en Carline vieren hun verjaardags feest met een heleboel vriendjes. En nu maar hopen dat die twee clowns van el kaar af komen! Van 9.15 - 11.15 uur: groep 2 van de Desmond Tutuschool komt voor het thema jonge dieren en 's middags van 13.15 -15.15 uur de groepen 1 en2van de Daniëlschool. En dan na schooltijd weer feest voor Emma, Josette en Char- lotte die met wel 30 vriendinnen langs komen om hun verjaardag te vieren. Van 19.00 - 20.45 uur: de laatste kin derdisco van dit seizoen. We hebben er dan weer twaalf gehad en stoppen er mee tot oktober. Het was een heel ge zellig discoseizoen met weinig proble men en veel plezier voor kinderen van zeven tot en met twaalf jaar, kom voor de laatste keer nog even lekker swingen en berg dan je dansschoenen maar op tot oktober. Entree: twee gulden. Zaterdag 17 april Van 13.30 - 16.00 uur: Karin en Mar- jette, Kevin en Martijn zijn de gelukkige feestvarkens dit keer. Lekker genieten op de ponykar en nog veel meer! Is de clown er ook? Uiteraard kunnen wat oudere kinderen vandaag ook helpen vanaf 13.30 uur met de verzorging van dq dieren. Maandag 19 april Vandaag komt groep 2 van de Bron mee doen met de les over jonge dieren én 's middags komt groep 3 van dezelf de school voor hetzelfde thema. Dinsdag 20 april De toneelgroep voor kinderen oefent er weer lustig op los van 16.00 -17.30 uur. Woensdag 21 april Peuter/ouderactiviteiten voor ouders en kleinste kinderen. Gezellig spelen en plezier maken met elkaar. Als het lek ker weer is, wordt er een rit met de po nykar gemaakt. Kosten vier gulden per ouder/kindpaar. En dan om 14.00 uur: een schitterend toneelstuk voor kinde ren van vier tot en met twaalf jaar. Na de voorstelling limonade en snoep en nog heel veel activiteiten. Kosten: twee gul den per kind. Tot ziens. Steenhofstraat 9A, tel. 1 20 75 Maandag tm vrijdag: 9.30 - 17.00 uur; Zaterdag: 9.00 - 12.00 uur. Evenementen 17 en 18 april: Nationaal Museum Weekend. Alle musea zijn te bezichti gen, gratis of tegen een geringe vergoe ding. Ook Museum Oud Soest is op de ze dagen geopend. 19 april: Lezing met dia's door dhr. De Ridder, "vogelman" van de vliegba sis Soesterberg; gemeentehuis, Raad huisplein, 20.00 uur. WV-winkel Erop uit: boekje met talrijke tips voor een dagje uit, f 4,50; Bloesemroute door de Betuwe, met auto, fiets of wandeling, f 3,-; Wandelroute door Lange en Korte Duinen, f 3,50; Fietsroutes (20 per boekje) Noord- Holland zuid, Noord-Holland noord, Utrecht, Veluwe, Gelders rivierenge bied, f 12,95; Auto-routes, f 4,95. Fietsroute Hollandse Waterlinie, f 1,50; Kastelen-route. VW/ANWB-Soest, Steenhoffstraat 9A, tel. 12075. Het Soester mannenkoor Apollo houdt zaterdag 17 april een boekenplaat markt in het clubgebouw van Smeeing/BDC aan de Henriëtte Blaek- weg. Tussen 9.00 en 15.00 uur kunnen lief hebbers neuzen tussen de boeken en de platen. Op de markt worden ongeveer vijfduizend boeken en tweeduizend platen van de meest uiteenlopende gen res te koop aangeboden. De prijzen va riëren van vijftig cent tot twee gulden. Zaterdag 11.00-16.00 uur: In het kader van de landelijke actie voor Max Havelaar-koffie nodigt de Wereldwinkel alle Soesters aanstaande zaterdag uit om kennis te komen maken met de vele soorten Max Havelaar-kof fie uit het assortiment van de Wereld winkel: van roodmerk tot goudmerk, biologisch geteelde koffie, cafeïnevrije koffie, zelfs koffiebonen. Kom naar de Steenhoffstraat en proef hoe lekker Max Havelaar-koffie is! Waarom deze actie? De wereldmarkt prijs voor koffie is zo ontstellend laag, dat er voor een kleine boer geen droog brood meer te verdienen valt, om over de lonen van de plantage-arbeiders maar te zwijgen. De koffie-actie is bedoeld om het marktaandeel van de Max Havelaar- koffie op te krikken. Dat is voor de vele kleine boeren en voor hun organisaties van levensbelang. \^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 MAX HAVFLAAR IN JJK WKHkl.inVINKEI Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 15 april: De Engelse regisseur Ken Loach gaat onverdroten door met het maken van films die je niet zou verwachten in de materialistische en egoïstische jaren ne gentig. Dat zijn documentaires en speelfilms over de sociaal zwakkeren en verdrukten toch gewaardeerd worden, blijkt uit "Riff Raff" dat in 1991 werd beloond met de Felix (de Europese Os car) voor de beste film. Het Filmhuis circuit vertoonde eerder van Loach "The Hidden Agenda." Scenarioschrijver Bill Jesse - vlak voor de première van de film overleden - was ooit een schoolverlater uit Glasgowdie als bouwvakker in Groot-Britannie on der erbarmelijke omstandigheden moest werken. Zijn ervaringen werden de basis van "Riff Raff", dat noodge dwongen in vijf weken moest worden opgenomen. Het ongelikte uiterlijk werd juist een van de grote charmes omdat de ruwe vorm en de inhoud el kaar wederzijds versterkten. Loach weet het harde bestaan van een groep bouwvakkers overtuigend in beeld te brengen. Hij werkte met ac teurs die er perfect in slagen - vaak van uit eigen ervaring - 'echte' bouwvakkers neer te zetten. In een flitsend tempo en swingend ritme laat hij zien hoe paupers met vaak grove humor en haast instinc tieve kameraadschap hun lot door staan. De sterkste troef van de film is dat deze verschoppelingen geen 'losers' zijn maar vitale overlevers Prince Charles De hoofdpersoon is Stevie, een stille jongen die net uit de gevangenis van Glasgow is ontslagen en in Londen een nieuw leven hoopt te beginnen. Samen met metselaars, loodgieters en timmer lieden uit het door de recessie getroffen Schotland en Noord-Engeland wordt hij aangenomen om het voormalige Prince Charles Hospitaal te verbouwen tot appartementen voor superrijken. Het project wordt niet door de vakbond gecontroleerd en het verleden van de arbeiders is niet altijd brandschoon. Het 'uitschot' (Tiff-rafF) is een gemak kelijke prooi voor de aannemer en de projectontwikkelaar die - met dank aan Thatcher en Major - de vroeg-kapitalis- tische uitbuitersmethoden in ere her stelden. De bouwvakkers zijn versto ken van sociale zekerheid en riskeren door het ontbreken van veiligheids voorschriften hun leven. Wie protes teert wordt op staande voet ontslagen. De arbeiders weren zich echter met hu moristische methoden. Voor Stevie re gelen zij een kraakpandje waar hij de liefde van zijn leven ontmoet. Aanvang: 20.30 uur Toegang f 7,50; leden/CJP/Pas-65 f 5,-. Reserveren vanaf 19.30 uur. Als het ware 'om Molendael zijn n patiëntenzorg g E.KJ. Kreutzer (5 nig per 1 mei is bei Soestduinen, dus van het voorma lij Tot halverwege d nog directeur pa het ziekenhuis R Tiel. Kreutzer woont s; Soestduinen, een b ingegeven door het als antiquair in Amc Ook Kreutzer kent lijk goed: hij werd maar woonde tot zij "Op en neer reizen was toch leuker om huizen. Van de klei Soest wordt nu e werkplaats." De nieuwe directe wis- en natuurkum ook farmacie. Zijn door bij het Mar es Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest De Jeugdbibliotheek heeft leuke boekjes voor baby's en peuters: hard- kartonnen boekjes, fotoboeken, kleine prentenboekjes, versjesboeken, alles van zeer degelijk, sterk materiaal. Ook kunt u puzzles lenen voor de kleintjes. Prentenboeken De verschrikkelijke wolf, van Alain Serres De verschrikkelijke wolf draagt ver schrikkelijke zwarte laarzen en handschoenen. Hij kan er niet ver schrikkelijk genoeg uitzien, en hij jaagt iedereen de stuipen op het lijf! Maar zijn kinderen verzinnen een list... J^ hebt het verschrikkelijkste, grappigste prentenboek in handen. Niet meer loslaten! liet r De kleine koning, van Kveta Pa- covska Èen kleine koning houdt erg van tul- /pen en gaat op zoek naar een prinses die dat geluk met hem kan delen. Het bijzondere van dit boek is gele den in de illustraties. Diverse tech nieken (spatwerk, verf, krijt, kuip- werk) zijn tot een sprankelend fel ge kleurd geheel samengevoegd. De sfeer doet soms wat surrealistisch aan. Een apart zorgvuldig uitgege ven prentenboek. A -boeken (6-8 jaar) Super baby, van Dick King-Smith Guus ziet eruit als een gewone baby en lichamelijk is hij dat ook. Maar zijn zus ontdekt dat hij heel bij zonder is, want hij kan praten, lezen en rekenen! Op zijn eerste verjaar dag houdt hij een toespraak, ieder een staat paf!! Ouders gezocht!, van Hakan Jaens- son en Arne Norlin Grappig verhaal over de 7-jarige Birgitta. Als haar oma sterft staat ze helemaal alleen op de wereld. Haar ouders gingen ooit voor een halfjaar naar Afrika, maar zijn nooit terugge komen. Ze komt op het idee zelf haar nieuwe ouders te zoeken. Haar keuze valt op Marta en Bengt. Het probleem is echter dat die elkaar niet kennen. B-boeken (8-12 jaar) Een bange nacht op het ijs, van Stei- nar Sorlle Als het water in de fjord bevroren is gaan Kjell, Tine en Leif het ijs op om te vissen. Maar het avontuur veran dert in een angstige nachtmerrie als het ijs breekt en de kinderen op een grote ijsschots langzaam naar zee drijven. Als je aan dit boek begint kun je niet meer stoppen met lezen! C-boeken (12 jaar en ouder Jeans voor een matrjosjka, van Els de Groen Linda gaat met tegenzin mee naar Rusland, waar haar moeder als jour naliste kunstenaars wil interviewen. Gelukkig leert ze Joelia kennen, de dochter van een verbannen toneel schrijver. Joelia en Linda blijven el kaar in het geheim schrijven, over de veranderingen tijdens de perestroj ka. Spannend en informatief verhaal over het leven in Rusland in de jaren 1985-1989. Ik, Grace O'Mailey: het avontuur lijke leven van een Ierse pirate, van Franjo Terhart Historisch verhaal over Grace O'Mailey die leefde van 1530-1603. Als klein meisje deed ze al van alles wat meisjes in die tijd niet behoorden te doen. Haar hele leven ging ze haar eigen weg, zoals zij dacht dat het goed was. Ook nu nog eren de Ieren haar als een strijdster tegen de En gelse overheersing. Een strijd die nog steeds doorwerkt in Noord-Ier- land. Informatieve boeken De muis; het kasteel, uit de serie: De Wereld op zak - Start Niet voor niets kregen deze informa tieve boeken voor kleuters de "Pluim van de Maand". De transpa rante 'toverblaadjes' zorgen voor speelse verrassingen: achter een di nosaurus kunnen zich wel veertien olifanten verschuilen, en je kunt ook achter de muren van het kasteel kij ken. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. De (ab kwaliteitsi Mensen die verpleeghuis se in het ve opgenomen, ook thuis ki evaluatie-or tionaal Ziel veel menser aantrekkelij baar. In Baarn Soi uniek experii aan verpleeg] eenverpleegl middelen aai in te zetten. plaatsen, w; Birkhoven t< delijk is. Behalve verf nen mensen logopedie krijgen. De de huisartse verpleeghui! Tevens behc opvang tot i

Soester Courant | 1993 | | pagina 4