ars ne zone SOEST Birgit Gantzert heeft met schrijven eindelijk haar draai gevonden 1 HANDEL WANDEL I Een stukje koeiengeluk in de Bundeling Sportfietsen in Renault-lentefestival D'Ancona opent morgen uniek verpleeghuis fAGlNA JVAN BETER ant - Reclamekrant izen in de luizenkrant. ie krant! WOENSDAG 14 APRIL 1993 SOESTER COURANT Columns van Soester tv-presentatrice gebundeld Accountantskantoor J.H. Braber RA Foto-expositie van Olga Goezinnen-Slagter De Soester Duinen Inbrekers pikken videocamrecorder Soester krijgt in koffieshop klappen Gestolen auto teruggevonden Spullenhulp Dubbel prijs bij Stam-Soestdijk DENON Autokraakje St. Elisabeth verpleeg- en gasthuis il Kom bij ons ideeën opdoen voor uw interieur Wij tonen u de zes typen 'Luxaflex' Raambekledi„g jn een skala van tinten en dessins. En als u uw keus hebt gemaakt kunt u meedoen aan een wedstrijd waarbij u het aankoopbedrag kunt terugverdienen. Dus kom gauw even langs! Aktie loopt tot I juni 1993 'en en dessins. .EFOON 02155-24294 odgieters verzorgt m vernieuwing van: r systemen -geisers (ook verhuur) sten loodwerk 3 'iding kontstopping) udscontracten mtie op al onze werkzaamheden I E T E R Sm 3768 CA Soest Eerspoor 18 halfvrijstaand woonhuis met Ie living, c.v.-gas, extra grote n met uitstekende zonligging ie living met open haard, roya- ken en hal. 1e verdieping: 3 Ikamer met 2e toilet, ijaapkamers met dakkapellen van onderhoud. iman Wuytierslaan 3 iet c.v.-gas, garage, circa 20 |en zolder en prachtige, vrije 385 m2 eigen grond. Indeling: ne keuken met inbouwappa- en kelder. 1e verdieping: 3 amer met 2e toilet en separa- e verdieping: vaste trap naar slaapkamers. Perfecte staat jentijds en in lichte tinten af- PAGINA 7 'Mijn familie en andere rare die ren" - zo luidt de ondertitel van Birgit", het kloeke boek (190 pa gina's) waarin Birgit Gantzert der tig van haar meest amusante co lumns heeft gebundeld. De Soes- terse (sinds zes jaar), vooral be kend als ex-presentatrice van het Jeugdjournaal, schrijft al enkele jaren een vaste rubriek in het da mesblad Viva. Zoals de titel al doet vermoeden spelen Birgits huisdieren - twee honden, vijf katten, tien kippen, twee geitjes en twee vlaamse reuzen - een voorname rol in haar leven. Dat geldt trouwens niet minder voor haar echtgenoot Mark en haar zoon Ruben, die in de vlot ge schreven columns regelmatig een hoofdrol spelen en een onuitputtelijke bron van inspiratie vormen. Ook jeugd herinneringen nemen een belangrijke plaats in. Birgit Gantzert groeide op in Hilver sum, waar ze al vroeg in kontakt kwam met de omroep. Bij de Avro presen teerde ze op haar twaalfde al het radio programma "13 speciaal", voor brugklassers, terwijl ze zelf nog leerling was van het Alberdink Thijm-College. Daarna volgden diverse jeugdprogram ma's, zoals "Praatpaal 15" - later alleen "Praatpaal" - dat live op radio 3 werd uitgezonden en waarin ze ontmoetin gen had met de meest uiteenlopende mensen, ook met mensen als Lubbers en Den Uyl! 'Rare dingen' Ze leerde het radio/tv-vak dus in de praktijk, en dat dat wel eens botste met haar schoolcarrière ligt voor de hand. Op school werd ook nog wel eens met scheve ogen gekeken naar de "rare din gen" waar Birgit zich mee bezighield, zoals bijvoorbeeld blijkt uit het verhaal "ATC, weg ermee", waarin ze volgens eigen zeggen nog even "zoete wraak" neemt. In de jaren '86-'88 presenteerde ze het Jeugdjournaal en sindsdien is ze een bekende verschijning. Momenteel is ze meer achter de schermen actief, o.a. als redactrice van de Avro-pro- gramma's als "Service Salon" en "Alle dieren tellen mee". In de periode na het Jeugdjournaal be gon Birgit met schrijven en al gauw toonde de Viva-redactie belangstelling voor haar columns over het leven-va- n-alledag, waarvan er nu zo'n dertig in haar boek te vinden zijn. Het zijn overi gens niet exact dezelfde verhalen als in de Viva, maar de Viva-lezeressen zul len de onderwerpen zeker herkennen. "In het begin nam ik het eigenlijk niet zo serieus. Ik was echt verbaasd dat de mensen de moeite namen om mijn ver halen te lezen en dat ze erom moesten lachen, maar ik vond 't ook wel stoer." Voor nieuwe columns heeft ze nog ma teriaal genoeg. Dat krijgt ze bijvoor beeld dagelijks aangereikt door de bele venissen met haar zoon Ruben, die in veel verhalen een absolute hoofdrol speelt. Ze wil zich overigens niet beper ken tot columns, maar aan een roman denkt ze nog maar niet. "Ik denk niet dat ik dat kan; ik denk voorlopig eerder aan korte verhalen." Smaak te pakken Met schrijven heeft Birgit eindelijk haar draai gevonden. "Ik wist vroeger nooit wat ik wilde worden, maar schrijven vond ik altijd al heel leuk, ook op schoolkrantniveau. Mijn opstellen wa ren altijd goed, maar ja, na een paar we ken gooi je die verhalen natuurlijk toch weg." Dat zal ze nu zo gauw niet meer doen, want ze bewaart alle ideetjes in grote mappen, die altijd nog een keer van pas kunnen komen bij de samen stelling van nieuwe bundels, die onge- Birgit Gantzert met zoon Ruben en een klein deel van haar levende have. Foto: Goos van der Wilt. twijfeld nog zullen verschijnen. Ze heeft in elk geval de smaak te pakken gekregen: "Het schrijven zal wel steeds belangrijker worden, denk ik." Dat betekent niet dat ze haar werk voor radio en tv nu wel voor gezien houdt. "Nee hoor. Programma's presenteren vind ik leuk, en de radio mis ik op het ogenblik best. In de studio voel ik me al tijd op m'n gemak. Maar schrijven is, geloof ik, toch echt het leukst. Na zes tienjaar bij de omroep word je toch ook een beetje blasé; je krijgt zo'n gevoel van: ik heb alles al een keer gedaan. En ik möet er niet aan dénken om straks m'n veertigjarig jubileum bij de omroep te vieren..." "Birgit, mijn familie en andere rare die ren" van Birgit Gantzert is verschenen bij uitgeverij Tirion en voor f 24,90 ver krijgbaar in de boekhandel. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 "Als ik als koe herboren zou wor den, zou ik één van deze koeien of kalveren willen zijn. Dat wil zeg- gen: een zo normaal en natuurlijk mogelijk koeien-leven willen heb ben." Dat zegt Olga Goezinnen- Slagter, naar eigen zeggen "hob by-boer" in Soest, en sinds vorige week met een fraaie expositie van koeien-foto's present in gezond- J heidscentrum De Bundeling. De tentoonstelling werd afgelopen za- I terdag officieel geopend door milieu- wethouder Mieke Swinkels, die vond dat Olga Goezinnen met haar foto's een Ij zinnige bijdrage leverde aan de belang- stelling voor de natuur, het milieu en voor duurzame ontwikkeling. "Met meer oog voor de kwaliteit dan voor de kwantiteit," zoals de wethouder goed- I keurend vaststelde. I Ze vroeg zich af of de foto's gerang- I schikt moesten worden onder het hoofdstuk "milieu" of "kunst" en l maakte duidelijk dat het begrip duur- I zaamheid wel breder toepasbaar is dan alleen op het milieu-terrein in engere zin. Het is een misvatting dat duurzame ontwikkeling per definitie ten koste gaat van de economie - ze verdragen el kaar best. En dat geldt ook voor allerlei andere aspecten van de samenleving, zoals bouwen, winkelen, vrije tijdsbe steding." Het "normale koeieleven" is in de foto's van Olga Goezinnen heel duidelijk te rug te vinden: de moederkoe die haar kind zoogt; het samenleven in groeps(- kudde)verband, waarbij de slimste en/of de sterkste de baas is; de stier bij de kudde; een groot graas-oppervlak, zoals dat bij een natuurgebied als het Utrechtse landschap hoort. Privilege Olga ziet het als een privilege dat ze als "mensenbaas" niet economisch afhan kelijk is van haar koetjes. "Ik hoef m'n dagelijkse boterham niet van hun lijf te halen, maar dat is alleen weggelegd voor een 'hobby-boer' zoals ik." Een hobby die overigens al gauw werk is ge worden, want in elf jaar tijd heeft Olga zo'n zestig koeien en stieren onder haar hoede gehad. "Door dagelijks in hun nabijheid te zijn leer je ze kennen in hun normale doen en laten, en je ziet dingen waar een an der aan voorbijgaat: een koe waarvan de ogen anders staan, of die met haar oren flappert, of niet eet zoals je van haar gewend bent. Het klinkt misschien belachelijk als ik de dierenarts bel met de mededeling: 'Beertje is vandaag wat stilletjes', als je bedenkt dat je het over een stier van pakweg duizend kilo hebt, maar mijn dierenarts neemt dat serieus. Observeren kost tijd, maar het is een boeiende bezigheid: je probeert als het ware fn de natuur te kruipen..." Volgens Olga is het geen excuus om te zeggen dat ze zich niet zo druk moet maken om dieren, terwijl een groot deel van de mensheid het heel erg slecht heeft. "De dieren die wij onder onze hoede hebben zijn helemaal afhankelijk van ons geworden. Ze zijn weerloos, ze hebben geen stemrecht. Dat schept de Wethouder Swinkels (l.) en Olga Goezinnen-Slagter bij de opening van de tentoonstelling. Foto: Goos van der Wilt. verplichting om een koe een zo goed mogelijk koeieleven te geven, en een hond létterlijk een hondeleven..." Weerloos Op de foto's is een uniek stukje koeien- geluk, en dat van de mensen eromheen, te zien. Geboorte en dood zijn echter niet te zien. "Als een van de koeien moet kalven ben ik erbij, maar niet met m'n fototoestel," aldus Olga. "Dan staat je hoofd niet naar spannende fo to's, maar naar de vraag of het kalf leeft, of het gezond is, of het een stiertje of een vaars is, en welke kleur het heeft. En van het onvermijdelijk einde van een koeileven - op het slachthuis - maak ik geen foto's. Het dier is daar weerloos. Het is wel de realiteit, maar dat hoeft voor mij niet op een foto..." De bedoeling van de expositie vat ze als volgt samen: "Hoe is een koe? Wat doet een koe? Hoe leeft ze als moederdier, in kuddeverband, met mensen. Zie hoe verschillend ze zijn. En dat dat toevallig door mijn camera-oog wordt gezien, is omdat ik het voorrecht heb gehad om ze te observeren en vertrouwd met ze te raken." De foto-expositie is tot eind mei te zien in de Bundeling aan de Schoutenkamp weg, op werkdagen geopend van 8.30 tot 16.30 uur. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM NU OOK OOK STEENGRILLEN in de maanden maart en april ter introduktie inclusief voor- en nagerecht onbeperkt smullen voor; Fl. 32.50 p.p. Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739. Fax 02155-25961 Terwijl de bewoners niet thuis waren, hebben inbrekers een videocamrecor der weggehaald uit een woning aan de Wiardi Beckmanstraat. Een zoon van de bewoners ontdekte dat maandag morgen. De inbrekers hebben de voor deur van het huis geforceerd. Aan de Turfstreek werd een woning overhoop gehaald door inbrekers. De politie heeft nog niet te horen gekregen wat er precies wordt vermist. Een achttien-jarige man uit Soest is met een gebroken neus en een oogkasfrac tuur naar Medisch Centrum Molendael in Baarn gebracht. Hij liep klappen op bij een meningsverschil in een koffie shop aan de Koninginnelaan. De tikken werden zaterdag uitgedeeld door een twintig-jarige man, eveneens afkomstig uit Soest. De Hilversumse politie heeft in de stad een auto aangetroffen, die eind maart op de Veenbesstraat in Soest was ont vreemd. De wagen is momenteel weer in bezit van de rechtmatige eigenaar, een man uit Maartensdijk. Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingstijden: Dinsdag 13.00-17.00 uur; Woensdag 14.00-17,00 uur; Donderdag 13.00-17.00 uur; Zaterdag 10.00-14.00 uur. Spullen brengen: Maandag t/m donderdag 9.00-17.00 uur, vrijdag 9.00-13.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Bij Renault-dealer Stam-Soestdijk zijn vorige week maar liefst vier sportfietsen van eigenaar verwis seld. Ze vormden de (dubbele) tweede prijs in het Renault-lente festival, dat in de periode van 12 tot 22 maart bij alle dealers in Ne derland plaatsvond en vooral in bet teken stond van de fiets als sportief en milieuvriendelijk "ver lengstuk" van de auto. De firma Stam was wat dat betreft een uitzondering, want in plaats van één set fietsen - zoals bij alle andere Neder landse Renault-vestigingen het geval was - mocht directeur M. de Ruiter- pr zelfs twee uitreiken. De sportie ve tweewielers - afkomstig van de be kende RIH-fietserifabriek, maar voor de gelegenheid uitgevoerd in de Re- nault-kleuren antracietgrijs en okergeel - gingen naar twee Soester echtparen: Fred en Marjan Valkenet en Nand en Marijke Dresscher. Het lentefestival had als nationale hoofdprijs een fonkelnieuwe Renault Clio RL 1.4, maar die "viel" ergens an- Als geautoriseerd Denon dealer bieden wij u naast en deskundig advies een uitstekende service, 2 jaar officiële importeursgarantie iV UI/UVEIV Y Cllü il D /I ^IVMMn Steenhoftstraat 13a-15 - Soest - Telefoon 02155 - 12132 PROFESSIONAL AUDIO De families Valkenet en Dresscher kregen de fietsen uitgereikt door me vrouw M. de Ruiter-Stam. Foto: Goos van der Wilt ders. Overigens ging geen van de be zoekers die in maart (met een "start kaart") een kijkje namen bij de ca. 250 Nederlandse Renault-dealers met lege handen naar huis, want ook als ze geen Clio of RIH-fiets hadden gewonnen mochten ze toch allemaal een handige fietsstuurtas met kaartleesvenster mee naar huis nemen. "Uw Renault kan best een dagje zonder u, vooral in het voorjaar" was het motto van het lentefestival, dat in elk geval dus een aantal Renaultrijders op de fiets krijgt. Uiteraard ging het ook om de nieuwe modellen van Renault, die dit voorjaar bijzonder de aandacht trek ken, zoals de nieuwe Clio RL 1.4, de Renault 19 S en een aantal actiemodel len in gelimiteerde oplaag: de nieuw Renault 21 Symfonie, de Renault Saf- rane 2.2i en de Espace Soleil, standaard uitgevoerd met airconditioning. Een bewoner van de Titus Brandsma- straat ontdekte vorige week dat zijn au to was opengebroken. De autoradio was verdwenen. Hij stelde de politie op de hoogte. Morgen, donderdag 15 april, opent minister Hedy d'Ancona de nieuwbouw van het St. Elisabeth verpleeg- en gasthuis in Amers foort. Na een voorbereidingstijd van bijna zeven jaar is daarmee in de binnenstad een uniek zorgcom- plex verrezen. Het verpleeghuis dat de afgelopen twintig jaar ge huisvest was in een oud pand uit het begin van deze eeuw was drin gend aan vervanging toe. Het belangrijkste idee achter de nieuw bouw is dat mensen in staat gesteld wor den hun leefwijze van voor de opname in het verpleeghuis zoveel mogelijk voort te zetten. Het resultaat is een nieuw 'thuis': een huiselijke en open, niet institutionele instelling, geïnte greerd in het dagelijkse leven van de stad, waar de bewoners een plaatsje in de samenleving kunnen houden. Is een kwalitatief goede zorg allereerst een personele aangelegenheid, de aard en staat van de residentie waarin zorg geboden wordt, speelt daarin zijn eigen rol. Ontworpen door de Amsterdamse architect Hans Hagenbeek, is een ge bouw ontstaan dat een behaaglijke inti miteit en veen vriendelijke openheid uitstraalt. Privacy Er is een woonklimaat gecreëerd waar mee de bewoners zich kunnen identifi ceren: met zoveel mogelijk privacy - het recht op een eigen plekje - maar ook met de mogelijkheid voor een zelfgeko zen samenzijn in kleinere herkenbare groepsverbanden, dan wel in grotere groepen van meer anonieme samen stelling. Het complex bevat daartoe een scala van uiteenlopende 'openbare' verblijfsplekken. De architectuur als ook de zorgverle ning zijn in dit huis gericht op de kwali teit van het bestaan voor mensen die daar voor zichzelf niet meer kunnen zorgen. In de opzet van de zorgverle ning wordt deze visie concreet vertaald door in te spelen op persoonlijke wen sen en veranderende persoonlijke om standigheden van bewoners en familie leden. Met als uitgangspunt de positie van de verpleeghuisbewoner zijn on dermeer kleinschalige leefunits ge vormd van tien bewoners met daaraan gekoppelde kleine multidisciplinair sa mengestelde zorgteams. Met het bouwen van voornamelijk een- en tweepersoonskamers behoort St. Elisabeth tot een van de eerste huizen waar bouwkundig de privacy van de be woner wordt gegarandeerd. De L-vor- mige tweebedskamers geven daarbij de bewoner elk hun eigen hoek. Vergele ken bij de veelal gangbare vier-, vijf- of zespersoonskamers is dit een grote ver betering. Luxe De huisvesting in de nieuwbouw is on derverdeeld in vier afdelingen van der tig bewoners. Twee afdelingen voor mensen met lichamelijke aandoeningen en twee afdelingen voor mensen met dementiële syndromen. De een- en tweepersoonskamers zijn voor de be woners een grote luxe. Het biedt hen de mogelijkheid om zich terug te trekken om alleen televisie te kijken, te telefo neren of bezoek te ontvangen. Per der tig bewoners zijn er twee huiskamers voor resp. tien en twintig bewoners. Zorg op maat De realisatie van de nieuwbouw van het St. Elisabeth is de voortzetting van een zorgvisie, die geleidelijk is ontwikkeld in het verpleeghuis. Bewoners worden beschouwd als klant die recht heeft op die zorg die overeen komt met zijn be hoefte en wensen: niet de ziekte, maar de mens zelf staat centraal, met zorg op maat. Hetzelfde geldt voor de mede werkers, waar door de samenstelling van de zorgteams de samenwerking een extra dimensie heeft gekregen. Er is naar gestreefd dat zowel bewoners als personeel een 'thuisgevoel' hebben. Er wordt hard gewerkt om in toenemende mate de zofg flexibeler te maken. Men sen moeten kunnen eten op de tijd dat zij dat wensen, bezoek ontvangen of verzorgd kunnen worden door een fa milielid. Eerste rang De bewoners van het St. Elisabeth zijn niet weggestopt. Ze hebben een goed uitzicht op alles wat er in de stad te bele ven valt. De nieuwbouw is verrezen aan de rand van het winkelgebied van het centrum, op een van de drukste kruis punten van de stad; ze zitten als het wa re eerste rang. De huiskamers kijken hierop uit of op de ingangspartij aan de rustige tuinzijde van het gebouw. De huis- en slaapkamers zijn gegroe peerd rondom binnentuinen. Op de eerste laag maken deze binnentuinen onderdeel uit van het wandelgebied van de bewoner; op de bovenafdelingen heeft de bewoner zicht op wat zich be neden afspeelt. De sfeer op de afdelin gen, met de ruimtelijkheid en de bijzon dere lichtval van deze binnentuinen is die van een levendig geschakeerd woongebied. De lichte open huiska mers komen uit op ruime pastelkleurige gangen met nissen en zithoekjes, in sterk contrast met de eindeloos lange grauwe gestichtsgangen in het oude ge bouw. Mensen hebben in vergelijking met hun vroegere situatie veel minder last van elkaar. Iedere bezoeker die van buiten komt is onder de indruk van de rust; men gelooft nauwelijks dat er in het ge bouw 120 mensen wonen en bijna 200 werken. Marktplein Om de verpleeghuisbewoners zoveel mogelijk te betrekken bij het dagelijks leven is een centrale ontmoetingsruim te gesitueerd aan het kruispunt op de kop van het gebouw, in aansluiting aan de centrale hal. Rondom dit knoop punt, als het ware het 'marktplein' bin nen het complex waar alles samenkomt, bevinden zich allerlei openbare func ties, waar ook omwonenden uit de wijk gebruik van kunnen maken. Bijvoor beeld samen eens eten met je vroegere buren in het restaurant, of iets drinken op het terrasje bij de koffiebar. Maar ook vindt men hier de receptiebalie, met de hoofdentree uitkijkend op het plein met fontein in de tuin. Een tweede entree naar de straat aan de stadszijde zou zelfs doorgang kunnen verschaffen voor de wandelaar dwars door het ge bouw. Uiteenlopende functies als een winkeltje, kapsalon, de fysiotherapie, dagbehandeling, bibliotheek en de ka pel completeren het openbare karakter van deze plek. Eigentijdse architectuur Het gele gebouw met blauwe kozijnen tegen het centrum van de stad is een op merkelijk voorbeeld van eigentijdse ar chitectuur. De hoogopgaande stadszij de van het verpleeghuis kreeg een ste delijk karakter, die met het tegenover liggende gebouw een ruimtelijke poort vormt tot de Amersfoortse binnenstad. In contrast daarmee is de tuinzijde, aan een rustig parkachtig binnengebied, zeer gedifferentieerd van opzet: met een hoge glazen trappenhuistoren bij de hoofdentree in de oksel van het com plex en met verspringende dakterrassen - voor het buiten liggen in de zon met uitzicht op de tuin - laag aflopend en paviljoenachtig van karakter. Een par keergarage onder het gebouw laat daar bij zoveel mogelijk ruimte voor het groen. Complex van voorzieningen De nieuwbouw van het St. Elisabeth verpleeg- en gasthuis is onderdeel van een groter aantal voorzieningen op het zelfde terrein. Doordat alle bestandde len in één ontwerpershand zijn gehou den is een zorgcomplex ontstaan van een samenhangende eenheid. Hans Hagenbeek is niet alleen de architect van het nieuwe St. Elisabeth en het inte rieur daarvan, maar hij is ook verant woordelijk voor de stedebouwkundige opzet van het hele blok, voor het tuin plan - waarvan de eerste fase nu is aan gelegd -, alsook voor de naastgelegen "urban villa's". Deze woontorentjes, gebouwd voor de Woningbouwvereni ging Amersfoort, bevatten 56 zoge naamde 'meerzorgwoningen', waarin mensen zelfstandig wonen maar een be roep kunnen doen op diensten en zorg verlening vanuit het verpleeghuis. Dit kan ook de partner zijn van iemand die is opgenomen in het St. Elisabeth. De laatste fase van het tuinplan wordt aan gelegd als het reeds klaarliggende ont werp voor een nieuw in hout opgetrok ken kinderdagverblijf kan worden uit gevoerd. Voorlopig moet men het nog even doen met de in elkaar te zetten bouwplaat van de architect. Toekomstige generatie De officiële opening van het nieuwe St. Elisabeth brengt grote veranderingen teweeg in het leven van haar bewoners en medewerkers. Alleen het herplaatste beeld van St. Elisabeth aan de gevel en de in het interieur opgenomen histori sche kunstcollectie herinneren nog aan het oude gebouw. Toch blijft ook deze gebeurtenis een momentopname. Het verpleeghuis is er niet alleen voor de huidige bewoners, maar ook voor de toekomstige genera tie. Indien nieuwe inzichten het nodig maken om veranderingen in het ge bouw te realiseren moet dit kunnen. Kamers kunnen dan zonder al te ingrij pende veranderingen groter of kleiner worden gemaakt. Het verpleeghuis is ook gebouwd voor de groep bewoners die 'er aan komt'. Een groep die door gaans hoger is opgeleid, individualisti- scher is en meer inspraak verlangt. Bouwkundig is hierop in ieder geval geanticipeerd. Alles wat vandaag in het St. Elisabeth gedaan wordt, kan mor gen alweer beter. Het St. Elisabeth verpleeg- en gast huis in Amersfoort. Foto Hugo Barnard «rr'W 'ia*'-

Soester Courant | 1993 | | pagina 7