i\x i j Ut SPORT! Nieuw Regionaal Opleidingen Centrum 'Impulsen op drift' geeft goed beeld van epilepsie en wat erbij komt Scholings- en Banenmarkt 1993 is zeer goed gevuld Galerij der kampioenen Internationaal Yrouwencentrum in Soest kijkt terug op geslaagde Vrouwendag Sportprogramma Sportuitslagen WOENSDAG 21 APRIL 1993 SOESTER COURANT PAGINA 14 Fusie Dasga, Eemvoorde en Midland College Reizende expositie in hal gemeentehuis Dinsdag 27 april, Stadshal de Flint Zeven vierkante meter straatsteen op Groenling gejat Ruit van CN-bus stukgegooid Wie aan politiek doet leest de Soester Courant na wem 'Vrouwen ontmoeten elkaar' Winkeldief loopt tegen de lamp Sportuitslagen Jeugdnieuws Pijnenburgers in natte marathons Topscorers Negende trekking Superloterij SEC Met ingang van 1 augustus 1994 zullen de Dag- en avondscholen- gemeenschap Amersfoort (Das- ga), het MBO-colIege Eemvoorde en het Midland College gaan fuse ren. Daardoor ontstaat er in Amersfoort een instituut, waarin bijna alle sectoren van het middelbaar beroepsonderwijs vertegenwoordigd zijn. Bovendien kent de nieuwe opleiding een breed aanbod van MBO-deeltijdonderwijs en van Voortgezet Algemeen Volwassenen Onderwijs. In het nieuw te vormen instituut is het mogelijk een opleiding te volgen binnen de sectoren Techniek, Dienstverle- nings- en Gezondheidszorgonderwijs en Economie. Daarnaast kunnen vol wassenen er terecht voor dag- en/of avondstudies voor mavo, havo, vwo of voor deeltijd-mbo. De fusie is een onderdeel van een veel grotere operatie. Het is de bedoeling van de minister om overal in het land mbo-scholen en aanverwante opleidin gen te laten fuseren tot zogenaamde Regionale Opleidingen Centra (ROC). Een ROC moet onderwijs kunnen gaan bieden aan iedereen die de eerste fase van het voortgezet onderwijs achter de rug hebben. In Amersfoort is daarom door bovengenoemde fusiepartners met het Centrum voor Beroepsoriënta tie en Beroepsoefening (CBB), met het Educatief Centrum Amersfoort (ECA) en met het Vormingscentrum Isselt een samenwerkingsovereenkomst afgeslo ten om te zijner tijd tot een Regionaal Opleidingen Centrum te komen. Voordelen Een dergelijk opleidingsinstituut heeft als voordeel dat leerlingen minder snel buiten de boot vallen. Immers als een leerling verkeerd heeft gekozen, kan men binnen de school naar een andere opleiding zoeken. Doordat er onder wijskundige afstemming tussen de ver schillende opleidingen plaatsvindt, kan de leerling snel op de juiste plek terecht komen. Daarnaast heeft een ROC de mogelijkheid sneller en beter vernieu wingen in de onderwijsprogramma's door te voeren. Daardoor kan het goed op de vraag van het bedrijfsleven inspe len, zowel in de bestaande opleidingen als in nieuwe opleidingen. Ook het con tractonderwijs zal hierbij een sterkere bijdrage gaan leveren. De fusie zal er niet toe leiden dat er één enorm complex ontstaat, waarin alle opleidingen worden gehuisvest. Het MBO-College Eemvoorde zal binnen enige tijd een nieuw gebouw aan het in dustrieterrein de Hoef gaan betrekken. Het Dasga en het Midland College blij ven het onderwijs vanuit hun huidige locaties verzorgen. In Nederland lijden ongeveer 100.000 mensen aan epilepsie (1 op de 150 inwoners). Ruim een miljoen mensen worden regelma tig met de ziekte geconfronteerd, maar veel méér mensen dus eigen lijk nooit. De helft weet dat het iets met de hersenen te maken heeft, slechts twintig procent brengt de ziekte in verband met hersenletsel. Aan voorlichting valt dus nog best iets te doen. Dat constateerde de heer C.J. Vroon, directeur van het Nationaal Epilepsie Fonds "De Macht van het Kleine", vo rige week bij de opening van de mobiele expositie "Impulsen op drift", die tot 23 april te zien is in de hal van het gemeen tehuis. Het NEF probeert wat aan die voorlichtings-achterstand te doen, en de expositie is een van de middelen daartoe. De tentoonstelling werd vorige week geopend door de Commissaris van de Koningin, jhr. drs. Beelaerts van Blok land, die o.m. vaststelde dat de "vallen de ziekte" eeuwenlang als onbehandel baar was beschouwd en dat de buiten wereld er altijd met veel vooroordelen naar gekeken had. Volgens hem was het overigens nog de vraag of dat tegen woordig zoveel anders is. Beelaerts stond o.a. stil bij de 100-jari- ge geschiedenis van "De Macht van het kleine", die hij omschreef als een zeer sympathieke organisatie, en kenschet ste de ziekte als een soort "overval", die mensen bijzonder kwetsbaar kan ma ken. "Dagelijks komen er 18 nieuwe patiënten bij en er lijden 24.000 kinde ren onder de 13 jaar aan de ziekte," al dus Beelaerts. Vooral kinderen hebben het er dikwijls erg moeilijk mee, hoewel er gelukkig tegenwoordig volop medi cijnen beschikbaar zijn en de samenle ving de ziekte steeds meer leert te ac cepteren. Beealerts verrichtte de officiële ope ning door het in werking stellen van één Dhr. Beelaerts van Blokland opent de expositie onder applaus van o.a. dhr. C.J. Vroon, directeur van "De Macht van het kleine". van de "interactieve" opstellingen van de tentoonstelling: met een druk op de knop van zijn hand verscheen een handje uit een klok, met daarin een aan tal pillen. Het gezelschap was in de raadhuishal tevoren verwelkomd door burgemeester De Widt en werd tussen de sprekers door op aangename wijze onderhouden door Theo Heisen, die o.a. aan de hand van knipsels uit de Soester Courant durfde vast te stellen dat Soest "een aardige gemeente" was. De expositie geeft een goed beeld van wat epilepsie is en wat er zoal bij komt. Aan de orde komen o.a. epilepsie in historisch perspectief, in andere cultu ren, de verschillende vormen, de maat schappelijke gevolgen en de diagnose en de behandeling. Met 63 deelnemende instellingen en bedrijven is de Scholings- en Banenmarkt 1993 goed gevuld. Er is een gevarieerd aanbod banen en opleidingen. Het arbeidsbureau Amersfoort organiseert deze markt voor iedereen die op zoek is naar (ander) werk, in de startblok ken staat voor een cursus, of voor schoolverlaters die zich een totaal beeld willen vormen van 'de markt' in Oost-Utrecht. De Scho lings- en Banenmarkt is op dins dag 27 april, van 10.30 uur tot 16.30 uur, in de Stadshal van de Flint te Amersfoort. De Scholings- en Banenmarkt heeft een beproefde formule. Vorig jaar begon nen op de markt 156 sollicitatieproce dures. Honderd bezoekers hakten de knoop door en schreven zich in voor een opleiding. Het merendeel van de bezoekers waardeert de lage drempels op de markt. Een uitgebreid gesprek met een werkgever of voorlichter is im mers mogelijk zonder afspraak. Om de effectiviteit van de markt nog verder te vergroten is er dit jaar voor het eerst een helpdesk. Iedere bezoeker kan bij deze balie vertellen wat hij of zij zoekt op de markt. Vijf deskundigen van de Academie voor Mens en Arbeid zoeken bij deze wens dan één of meer deelnemer(s). Voor iedere bezoeker is een plattegrond beschikbaar. Dit over zicht beschrijft ook 'de aanbiedingen' van elke deelnemer. Vacatures Bedrijven en instellingen presenteren op de markt een gevarieerd pakket va catures. Een groot aantal instellingen uit de zorgsector neemt deel aan de Scholings- en Banenmarkt. Dat is een afspiegeling van de arbeidsmarkt in Oost-Utrecht, waar deze sector één van de grootste werkgevers is. De zorgsec tor heeft vacatures voor zowel ver pleegkundig als ondersteunend perso neel. Verder zijn er in diverse opleidin gen plaatsen voor schoolverlaters en herintreders. Op elke stand is ook alge mene informatie te krijgen overwerken in de zorgsector. Veel vacatures in verschillende beroe pen hebben de Koninklijke Marechaus see, de Koninklijke Landmacht en de Koninklijke Marine, maar ook verschil lende bedrijven zijn op zoek naar men sen met een technische opleiding. Ook de horeca heeft diverse banen in de aan bieding. Uitzendbureaus presenteren op de markt hun tijdelijke banen. Tenslotte zal ook het arbeidsbureau veel vacatures meenemen naar de markt. Een bezoek aan de Scholings- en Banenmarkt 1993 is de moeite waard voor iedereen die op zoek is naar (an der) werk. Opleidingen De Scholings- en Banenmarkt 1993 geeft een gevarieerd overzicht van be roepsopleidingen in Oost Utrecht. Het aanbod omvat cursussen voor laagop geleide mensen (basis-educatie) tot en met h.b.o.-opleidingen. Schoolverla ters die verder willen in het leerlingwe zen treffen op de markt maar liefst tien deelnemende leerlingstelsel. Met name zijn die branches aanwezig waar mo menteel veel behoefte is aan leerlingen. Alle leerlingstelsels hebben vacatures; werken en leren via het leerlingwezen betekent een normaal salaris verdienen èn een beroepsopleiding volgen. Twee h.b.o.-instellingen nemen deel aan de markt. Zo informeert de Hoge school Midden Nederland over haar Sociaal-agogische, Verpleegkundige en Educatieve opleidingen. Hoge school De Horst presenteert haar pak ket opleidingen voor functies in het welzijnswerk. Voor gedeeltelijk leer plichtige jongeren presenteren de vor mingscentra hun uitgebreide aanbod. Werkzoekenden, vrouwen en allochto nen kunnen zich bij verschillende in stellingen laten informeren over oplei dingen en trainingen die er speciaal voor hen zijn. Ook is er informatie over opleidingen voor volwassenen: basise ducatie, oriëntaties op beroep en werk, m.a.v.o., h.a.v.o., m.e.a.o., v.w.o. en m.b.o. Ten slotte zijn er diverse instellingen die cursussen aanbieden in de administra tie, management of automatisering. De Scholings- en Banenmarkt 1993 is er voor iedereen die in de startblokken staat voor een beroepsopleiding. Ook in het najaar organiseert het ar beidsbureau Amersfoort weer een Scholings- en Banenmarkt. Dit op ver zoek van veel deelnemende bedrijven en instellingen. Achtergrond is dat er in het najaar vaak weer wordt geworven voor nieuw personeel en leerlingen. 'Zware jongens' hebben op de Groen ling zeven vierkante meter straatstenen meegenomen. De stenen lagen bij een woning en hebben een waarde van 280 gulden. De opmerkelijke diefstal is donderdagnacht gepleegd. Op een moment dat er, volgens de poli tie, geen mensen inzaten, is een ruit van een bus van Centraal Nederland stuk gegooid. Dat gebeurde toen de bus vrij dagavond om 21.30 uur bij een halte aan de Veldmaarschalk Montgomery- weg in Soesterberg stond. Een 35-jarige man uit Zeist deed aangifte. Het jongens BI-team van Stam/SoVoCo is kampioen geworden. De volleyballers maakten een uitstekend seizoen door en verloren slechts één wedstrijd. De ploeg die wordt gecoacht door Roel Richmond uit heren 1 heeft zich geplaatst voor de club kampioenschappen van het district. Voor v.l.n.r. Christiaan Wattel, Kim van Del den, Richard van Rouwendaal; Achter v.l.n.r. Bas Snijders, Jeroen Rombout, Joost Giebels en Roel Richmond. Na vorig jaar kampioen te zijn geworden in de vierde klasse, hebben de S oesters Frits Schagen, Jan van den Blink en Eddy van Beek wederom de titel binnengehaald in de nationale trio league voor heren. Ze deden dat met hun teamgenoten Desmond de Graaf uit Den Dolder en Piet Emelot uit Austerlitz. In zeven wedstrijden verza melden ze 42 van de maximaal 63 haalbare punten. Het bowlingteam van Repro Van Zijl/De kaasspecialist promoveerde daardoor naar de tweede klasse in de natio nale league. De Vrouwendag die het Interna tionaal Vrouwencentrum (IVC) vorige week - ruim een maand na de officiële datum - vierde is een succes geworden. Ruim 150 vrou wen van diverse nationaliteiten namen deel aan het evenement, dat als motto had: "Vrouwen ont moeten elkaar". De ochtendbijeenkomst trok ca. 70 vrouwen, vooral van Turkse komaf, maar ook velen van de uitgenodigde Nederlandse vrouwenorganisaties. Ze kregen na het welkomstwoord van mi grantenwerkster Hawa Zihni enkele scènes te zien, gespeeld door Turkse vrouwen, waarbij een kijkje werd ge gund op de culturele en maatschappe lijke omstandigheden waarin de meeste vrouwen in Turkije leven. In de eerste scène speelde Sevinc Ha- cansebi een vrouw op het platteland, die vroeg opstaat om brood te bakken, koeien melken, kippen voeren, de was doen en eten klaarmaken, om vervol gens op het land te gaan werken en on dertussen ook nog voor de kinderen te zorgen. In de tweede scène, gespeeld door Serife Unlu en Fadim Oztoprak, beleefden de bezoeksters de confronta tie tussen een vrouw van het platteland, die naar de stad is verhuisd, en haar buurvrouw die haar zich leert aan te pa sen aan het stadsleden. In de derde scè ne, van Huriye en Zekiye Yigit, maakte een vrouw tot haar verrassing kennis met een vrouwelijke arts, die haar het advies geeft haar dochter te laten stude ren. Cultuur De korte scènes vormden een opstapje voor een geanimeerde discussie, waarin o.a. werd gesproken over aanpassings problemen, het leren van een vreemde taal en de opvoeding van de kinderen, vooral waar sommige buitenlandse ou ders in Nederland de neiging hebben hun kinderen minder vrijheid te gunnen dan in hun eigen land, uit angst dat ze het kontakt met hun eigen cultuur ver liezen. Duidelijk werd dat de vrouwen eigenlijk nog maar weinig van eikaars cultuur weten, reden waarom ontmoe tingsdagen als deze zo nuttig blijken. Tot slot van de ochtendbijeenkomst brachten Vrouwen voor Vrede een stukje Hollandse folklore, gebaseerd op oud-Hollandse kinderspelletjes, wat t&sm*. SpmBi PÜÉ goed aansloeg. Spontaan deed een groot deel van de bezoeksters mee. De viering van de Vrouwendag werd 's avonds voortgezet met een gezamenlij ke maaltijd, waar de ongeveer 80 be zoeksters eerst werden toegesproken door Vrouwencentum-voorzitter Ivone de Matos Ferreira. Ze wees erop dat het IVC probeert een helpende hand uit te steken naar de vele buitenlandse vrou wen in Soest, die uit alle windstreken hier zijn gekomen in een veelal vreemde cultuur en samenleving, en die op zoek zijn naar vastigheid, een aangrijpings punt voor zichzelf, hun gezin en hun lotgenoten. Met bijeenkomsten en cur sussen-Nederlands probeert het IVC daaraan tegemoet te komen, waarbij het motto "Vrouwen ontmoeten el kaar" centraal staat. Ze wees verder op de koffieochtenden die elke tweede woensdag van de maand in het Vrou wencentrum worden gehouden. Evenwicht "Juist door bij elkaar te komen, te pra ten over zaken die we meemaken en die ons bezighouden, ervaringen uit te wis selen en samen te werken, scheppen we een onderlinge band, die het mogelijk maakt de moeilijkheden die we onder vinden tegemoet te treden op een ma- Huriye en Zekiye Yigit in een van de speelscènes tijdens de ochtendbijeen komst van de Vrouwendag. nier die een evenwicht biedt tussen het ons eigene en het Nederlandse," aldus Ivone de Matos. Ze hoopte dat de vrou wen de openheid die ze deze dag had den ervaren ook in hun dagelijks leven zouden uitdragen. "Door elkaar een hand toe te steken en een luisterend oor aan te bieden zijn we in staat vooruit te komen en onze eigen basis te verdiepen en te verbreden. Daarin ligt ons aller belang." De maaltijd verliep in een ontspannen sfeer, waarin op een open manier kon takten werden gelegd. Ter afsluiting konden de bezoeksters genieten van een demonstratie van een Turkse dans groep. De politie heeft een veertienjarige jon gen aangehouden, die enkele boekjes uit de winkel van een benzinestation aan de Weegbreestraat had willen ste len. De Soester werd donderdagmor gen in de kraag gegrepen. Basketbal 21.00 uur Jumpers-The Red Stars (D) (Den Haag) Rolstoelbasketbal 14.00 uur (tot 22.00 uur) EK II rol stoelbasketbal voor teams (Aqua In- door en Beukendal) ZATERDAG 24 APRIL Basketbal 21.00 uur Jumpers-The Red Stars (H) (Den Haag) Korfbal 15.30 uur Eemvogels-SVMM (Sta ringlaan) Rolstoelbasketbal 10.00 uur (tot 18.00) EK II rolstoel basketbal voor teams (Aqua Indoor en Beukendal) Volleybal 15.30 uur ATC/Hengelo-Stam/So- VoCo (D) (Hengelo) 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-Neder- horst den Berg (De Bunt) ZONDAG 25 APRIL Handbal 11.10 uur Smeeing/BDC-De Grif fioen (Valkenhuizen, Arnhem) 13.30 uur Smeeing/BDC-Groene Ster (Arnhem) 15.50 uur Smeeing/BDC-NOAV (Arnhem) ZONDAG 25 APRIL Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-Randwijck (Koningsweg) 14.30 uur Maarssen-MHC Soest (Maarssen) Rolstoelbasketbal 09 45 uur EK II Rolstoelbasketbal voor teams (Aqua Indoor en Beuken- 1L45 uur EK II rolstoelbasketbal 3e/4e plaats (Beukendal) 13.30 uur EK II rolstoelbasketbal fi nale (Beukendal) Tennis 10.00 uur LTC Soestdijk-Zutphen (Schrikslaan) 10.00 uur Lockhorst 2-Soest Zuid 1 (Amersfoort) Voetbal 14.30 uur Soest-ZPC (Bosstraat- Oost) 14.30 uur Hoogland-SEC (Hoog land) MAANDAG 26 APRIL Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur Helna-Hees (Beukendal) 21.45 uur Triangel-DVS/Knollentuin (Hilversum) De Springbokken Clubkampioenschappen Gymnastiek Meisjes 6-8 jaar: 1. Kim Roest, 2. Dorine Merkus, 3. Lonneke Hendriks; meisjes 9-11 jaar: 1. Marjolein de Haan (tevens vereni gingskampioen), 2. Adina Jongsma, 3. Es- ther Buytenhuis en Annieck Duit; meisjes 12-15 jaar: 1. Silvia Hummel, 2. Roosje Smink, 3. Marieke von Bartheld. Jongens 6-8 jaar: 1. Bas Bons, 2. Jacob Vriend, 3. Wilbout van Ede; jongens 9-11 jaar: 1. Olaf van Zandwijk (tevens vereni gingskampioen), 2. David Israël, 3. Kjeld Hanssen. Clubkampioenschappen Turnen D-selectie meisjes tot 12 jaar: 1. Elise van der Zant, 2. Mirjam van de Bedum, 3. Sand ra Lamboo en Vanessa Rouw; meisjes 12 jaar en ouder: 1. Linda van Willigen (tevens verenigingskampioen), 2. Susan van Nop pen, 3. Tanja Beernink: jongens: 1. Tjerk Egberts, 2. Eric van Zandwijk, 3. Rob Dem- menie. C-selectie meisjes tot 12 jaar: 1. Jill Dorre- stein, 2. Pam Groenestein, 3. Maaike Eich- holtz; meisjes 12 jaar en ouder: 1. Ester van Oest, 2. Susan van Willigen, 3. Sanne Broekman; jongens tot en met 12 jaar: 1. Oran Hoffmann, 2. Willem Strijbosch, 3. Bart Eichholtz; heren 13-18 jaar: 1. Willem van Schaffelaar, 2. Ricky Erasmus, 3. Ren- nie Erasmus. Hees Eemdijk F4 - Hees F1 6-1; Hees El - SEC E2 1-7; WZA C4 - Hees Cl 3-1. Soest SOSoestAl-OSMAl 1-2; Hoogland A2- SO Soest A2 2-18; Valleivogels BI - SO Soest BI 2-3; SO Soest B2 - Sterrenwijk B1 1-13; SO Soest B3 - UW B2 2-9; Maars sen Cl - SO Soest Cl 6-0; HMS C2 - SO Soest C2 5-7; APWC C2 - SO Soest C3 6-0; SO Soest Dl - HVC Dl 1-3; WZ'49 Dl - SO Soest D2 6-1; Spakenburg E2 - SO Soest El 3-7; SO Soest E2-WZAE4 1-4; SO Soest E3 - Houten E9 0-9; Valleivogels E2 - SO Soest E4 3-1KWA E3 - SO Soest E5 4-0; SO Soest F1 - Spakenburg F1 2-2; Achterveld F1 - SO Soest F2 2-2; KWA F2 - SO Soest F3 1-10; SO Soest F4 - Quick F3 1-2; SO Soest F5-BaarnF3 2-0; WZA F7 - SO Soest F6 4-3; SO Soest dj B - w Hierden dj B 2-8. WZ'49 CDW BI - WZ'49 BI 2-2; Amersfoortse Boys Cl - WZ'49 C2 2-11; WZA C5 - WZ'49 C3 4-1; WZ'49 Dl - Soest D2 6-1; Spakenburg D3 - WZ'49 D2 7-2; Us- selmeervogels E2 - WZ'49 El 4-1; WZ'49 E2 - Roda'46 Ell 7-2; HVC F1 - WZ'49 F1 4-4; WZ'49 F2 - WZA F3 0-7; WZ'49 F3 - Limvio F3 2-0. VOLLEYBAL Stam/SoVoCo Senioren: dames 1 - Waddenbrood/Sudosa 0-3; dames 4 - Wilhelmina 2 3-0; dames 5 - Renswouw 1 2-2; heren 4 - Dupaco Leos 5 3-0; heren 6 - Surf 4 2-2. Afgelopen zondag werden in zowel Londen, Rotterdam als Hannover ma rathonwedstrijden gehouden. Onder zeer slechte weersomstandigheden - striemende regen en veel windstoten - moesten de deelnemers van start en naarmate de wedstrijd vorderde wer den de omstandigheden er niet beter op. Velen stapten uit, maar Eef van de Brink - weer op de weg terug - was vast besloten zijn marathon goed te beëindi gen. De houder van het clubrecord (2.28.45) kwam in Hannover tot een al leszins redelijke eindtijd van 2.41.47. Clubgenoot Dick Kamerbeek, die voor de eerste keer de ruim 42 kilometer overbrugde, kwam in de Duitse Hanze stad net boven de drie uur: 3.02.22. Henk van Hal, die Rotterdam had ver kozen, liep eveneens onder bizarre om standigheden zijn marathon. Hoewel met name de laatste kilometers erg zwaar bleken, liep hij de marathon toch uit in een tijd van 3.26.00. VELDVOETBAL 1. Guy Dekker (SEC-zo) 19 2. Johnny Brouwer (VVZ'49) 16 3. Razzo van Dam (SEC-za)15 4. Peter van den Berg (Soest) 13 5. Abdelhak Belarbi (VVZ'49) 10 Cees-Jan de Vries (WZ'49) 10 7. Jeroen van Veenendaal (Soest) 9 8. Ramon Heynen (SEC-zo)9 9. Richard De Bruin (SEC-za)7 10. Jeffrey Dorrestein (Hees)6 Zeki Kuit (WZ'49) 6 1. Erik Looysen (Hees)32 2. Saban Aksit (DVS) 16 Marco Martens (SEC)16 Willem de Vries (SEC) 16 Hans Peter van Zoelen (SCE) 16 C) 14 14 13 12 6. Jeffrey van Delden (SEC) Ronald van Dorrestein (DVS) 8. Peter de Jong (Hees) 9. René Ribberink (DVS) Chiel Struyk (SEC) 12 Johan van den Brink (Hees) 12 VOETBAL Hees De C-junioren reisden met een geha vend team af naar Amersfoort om daar tegen WZA in het veld te komen. Toen vlak voor de wedstrijd ook keeper Korkmaz niet in staat bleek om te spe len, werd er noodgedwongen met 10 man afgetrapt. WZA bleek al snel de betere ploeg en bracht dat nog voor de rust met twee doelpunten tot uitdruk king. Ook na de rust bleek Hees mach teloos en toen WZA na 10 minuten op 3-0 kwam was de wedstrijd gelopen. Michael Voet redde de eer voor Hees: 3-1. Soest Soest El presteerde het om verrassend van Spakenburg E2 te winnen. Keeper Leon Zwart moest drie goals doorlaten, maar pupillenvoetbal is altijd op de aanval gericht en Soest maakte er ze ven. In de middag voetbalde Soest BI uit bij de Valleivogels uit Scherpenzeel. Het team van Soest heeft veel geleerd dit jaar en is steeds beter gaan voetbal len. Alle eer aan trainer René Kaats. De doelpuntenmakers Duncan Stanton en Jelle Huizinga schoten samen drie keer raak uit vele kansen. WZ'49 Ook voor de jeugd zijn de laatste mo menten van het voetbalseizoen aange broken. Voor de meeste teams draait nu de extra halve competitie, die geen invloed meer heeft op de eindstand van de reguliere competitie. Met uitzonde ring van de Al en de Cl kwamen zater dag alle jeugdteams nog in het veld. De resultaten waren wisselend, maar met name de 2-2 score van de BI uit tegen C.D.W. in Wijk bij Duurstede mocht er zijn. De negende trekking van de Superlo terij van SEC vindt plaats op maandag 26 aprd. Dat gebeurt wederom in de kantine van SEC tijdens de maande- lijkse bingoavond. Om acht uur wordt 's avonds begonnen met de bingo. De hoofdprijs in de loterij is ditmaal een stereotoren. Het totale prijzenbedrag bedraagt meer dan twee duizend gulden. Op 26 mei wordt de volgende trekking gehouden en op donderdag 10 juni gaat de hoofdprijs, een auto, eruit. Alle hou ders van loten worden voor die gelegen heid uitgenodigd naar de feesttent van de jarige voetbalvereniging te komen.

Soester Courant | 1993 | | pagina 14