auto smeeing Sperziebonen Vers gemaakte likkepot Magere hamlappen Bejaarde bewoners Alb. Cuyplaan laten zich bushalte niet zomaar afnemen Koe protesteert bij gemeente tegen gedwongen afbraak van haar stal Een De Panda "Team bij Smeeing Mloet je voor PvdA is het helemaal eens met busprotest Albert Cuyplaan 3 Actueel 5 Actueel 7 Actueel 13 Sport 11 Op Soest slaapri ik 71e JAARGANG NO. 35 WOENSDAG 21 APRIL 1993 Drie jongens gepakt voor vernielen van brug in Overhees HET VLEESCENTRUM Uit onze voorraad kentekenklaar CELLUL1TES of STR1AE AANBIEDING VAN DE WEEK Normaal vanaf ƒ1.15.200,- Aktieprijs vanaf 1.13.990,- Politie wint racewedstrijd Verontreiniging in grondwater bij oude tank van gemeente Dode kat gevonden 'Centraal Nederland is verantwoordelijk' C1000 Van de Graaf 'uidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT m van BRïUKIlEN bvm 5 Boosheid over verplaatste route 'Beestachtig' optreden op Raadhuisplein PETERS Makelaars 12?° 59° 99° Op het Soester gemeentehuis zijn we op het gebied van enigszins bui tenissige bezoekers heus wel wat gewend, maar een levensechte koe was maandagmiddag een novum. Het ging om "Tasja", een van de drie koeien van Ben en Olga Goe- zinnen-Slagter, die haar bazin kwam helpen bij het protest tegen de door de gemeente bevolen af braak van haar illegale stal. "Mag ik a.u.b. mijn stal bij Olga hou den?" vermeldde het spandoek dat Tasja met zich meedroeg. Het "beest achtige" optreden was bedoeld als sig naal aan de gemeente, die vindt dat de illegale opstallen van de Goezinnens - een veldschuurtje, een zwembadje en een auto-overkapping op het terrein achter het huis aan de Insingerstraat - afgebroken moeten worden. Het bezwaar tegen de gedwongen af braak werd 's middags behandeld door de bezwaarschriftencommissie onder leiding van wethouder Jan Visser, die zelf ook even een kijkje kwam nemen bij het "beestenspul" voor de ingang van het raadhuis. Volgens de uitnodi ging van de commissie kon Olga Goe- zinnen mocht Olga ter zitting getuigen en deskundigen meebrengen ter toe lichting van haar standpunt, en of Tasja in die termen viel is niet bekend, maar ze mocht in elk geval het gemeentehuis niet in. Een groepje buurtbewoners was uit so lidariteit met Olga en Tasja meegeko men. In de Insingerstraat is een handte keningenactie gevoerd om de familie Goezinnen te steunen in hun streven om "een klein stukje agrarisch Soest" over te houden. Opmerkelijk was in dat gezelschap medestanders ook de aan wezigheid van milieu-wethouder Mie- ke Swinkels (als privé-persoon), die het kennelijk eens was met het pleidooi om de verboden opstallen te laten voortbe staan. De politie heeft vorige week drie jon gens uit Soest aangehouden. Ze werden ingerekend, omdat ze het hek van de brug tussen de Koningsweg en de Spi net in Overhees hadden vernield. Het gaat om jongens van twaalf tot zes tien jaar. De schade bedraagt ongeveer tweehonderd gulden. Met de jongens is een vergoedingsregeling overeengeko men. De politie trof de jongens ter plek ke aan, nadat ze telefonisch op de hoog te was gesteld van de vernielingen. Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 Ontsierende gevolgen van Vosseveldlaan 47 - Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 Mazda 323 1.6 GLXi 12-'89, 63.000 km Nw.pr. 30.600,-, nu 1o.d50,- en.12 maanden garantie. Seat-dealer voor Soest-Baarn e.o. yJUTO VAN DOORN BV Waarborg voor goede service Laanstraat 82 - Soest - Tel. 02155-21719 De nieuwe Fiat Panda met 1000 cc, injectiemotor, 5-versnellingsbak,rembekrachtiger en tunnelconsole. Minilease-v.a. 399,- n.mnd* vraag naar onze voorwaarden Een aantal bewoners hield gisteroch tend een bescheiden protest-actie bij de bushalte die verdwijnen moet. genoeg tijd overblijven om de bushalte bij de bibliotheek te laten bestaan, "zo dat ook ouderen die niet meer zo goed ter been zijn met het openbaar vervoer naar de leeszaal kunnen komen". De bewoners voelen zich blijkens de brief gediscrimineerd: "Kennelijk ligt een en ander aan de buurt waar men woont, want na protesten van de Prins Hen driklaan is besloten de bus door de Julianalaan te laten rijden, ondanks verlenging van de rijtijd. Het kan dus wél!" De opmerking van de gemeente over de loopafstand van 200 meter is volgens de bewoners een "lachertje". De mensen gaan immers niet alleen héén met de bus, maar ze komen er ook mee terug, dat is dus 400 meter en bovendien moet minstens één keer ook de drukke Dal- weg nog worden overgestoken. Dreigement "Het is goed om te weten hoe het ge meentebestuur over haar inwoners van 55 jaar en ouder denkt," aldus de brief, waarin tegelijk een dreigement wordt uitgesproken aan het adres van de poli tiek. "Ze vormen wel 25 van de be volking, en u kunt ervan overtuigd zijn dat wij, de ouderen, niet zullen nalaten hierop - met het oog op de gemeente raadsverkiezingen in 1994 - steeds te attenderen. Want uiteindelijk zijn wij, de inwoners van onze gemeente, het die bepalen wie onze steun krijgen. U kunt ervan verzekerd zijn dat wij u op elk ge bied terdege zullen volgen, en indien nodig ons ongenoegen kenbaar zullen maken..." De politie is donderdagnacht als winnaar uit de 'voorjaarsklassieker' Soesterberg-Utrecht tevoorschijn gekomen. De ordebewakers betrapten in Soes- terberg een snelheidsovertreder en moesten flink op het gaspedaal trap pen om hem te kunnen volgen. De snelheidsovertreder, een negentien jarige man uit de 'ploeg Utrecht', reed 160 kilometer per uur, twee keer zo hard als is toegestaan. Omdat hij weigerde te stoppen, zette de politie de achtervolging in, waar bij snelheden van boven de 160 kilo meter werden bereikt. Uiteindelijk kon de Utrechter met behulp van de politie uit de Domstad op de Neude in Utrecht worden klemgereden. Hoewel de politie op de Neude vol gens de monopoly-regels geen hui zen of hotels had staan, kan de man een forse rekening tegemoet zien. In de directe omgeving van het voor malig tankstation van de dienst ge meentewerken aan de Lange Brink- weg is verontreiniging in het grondwa ter! aangetroffen. In het grondwater zijn benzine-achtige componenten aangetroffen. Het colle ge heeft een adviesbureau in de arm ge nomen om een saneringsplan op te stel len. Als dat klaar is, zal de verontreini ging zo spoedig mogelijk worden aan gepakt. Volgens een gemeentelijk pers bericht, is de vervuiling niet uitgewaai erd en is alleen het grondwater in de naaste omgeving van het voormalig sta tion vervuild. De vervuiling is aan het licht gekomen tijdens een onderzoek dat plaatsvond in verband met de herinrichting van de brengplaats voor grof huisvuil aan de Schans. In een tuin aan de Kampweg in Soester- berg is een dode kat aangetroffen. Het huisdier is volgens een dierenarts ver moedelijk met een stomp voorwerp om het leven gebracht. De kat werd vorige week woensdagavond om acht uur ge vonden. "Uw protest tegen het verdwijnen van de bus spreekt ons zeer aan." Dat is de reactie van het raadslid Wil Stekelenburg (PvdA), op de boze brief die de bejaarde bewo ners van de Albert Cuyplaan aan de gemeente hebben gestuurd. Maar volgens Stekelenburg moe ten de bewoners eigenlijk bij Cen traal Nederland aan de bel trek ken. Juist de halte bij Molenschot scoort vol gens Stekelenburg hoog wat het aantal reizigers betreft. "Het verbaast ons des te meer, omdat Centraal Nederland een warm voorstander is van nieuwe haltes bij de serviceflat Hoog-Soestdijk en het behoud van de halte bij de serviceflat de Soester Duinen aan de Soesterbergse- straat. "Vreemd is het in onze ogen dat de hal tes bij Molenschot minder aandacht krijgen. Centraal Nederland zegt dat deze route moet vervallen omdat het rijtijdenschema in de war komt, maar wie heeft dat schema in elkaar gezet? Juist: Centraal Nederland! En wie kan het dus verbeteren of veranderen? Juist: Centraal Nederland," aldus het PvdA-raadslid, met veel gevoel voor retoriek. Ze wijst erop dat de PvdA-fractie in de gemeenteraad van maart ervoor heeft gepleit om deze fout te herstellen. Aan de verantwoordelijke ambtenaar is de suggestie gedaan om de bus in de dal-u ren (9.00-17.00 uur) de oude route via Molenschot te laten rijden, want dan is er geen spitsdrukte en kan het tijdsver schil van enige minuten wel ingehaald worden. De fractie moet daar overigens nog een antwoord van het College op krijgen. Stekelenburg doet de bewoners de sug gestie om toch vooral kontakt op te ne men met Centraal Nederland, die uit eindelijk verantwoordelijk is. "De bus is er in eerste instantie om autoloze bur gers te bedienen. Daarnaast kan de bus bijdragen aan het terugdringen van par ticulier autoverkeer binnen Soest. Pri mair moeten met name ouderen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen functione ren en het openbaar vervoer levert daaraan een belangrijke bijdrage." 500 gram 150 gram c-noo ^^^^pagina Afslank- en Nagelstudio Stance Krijger (WD) over Lokker (CDA): 'Hij liegt en dat kan ik bewijzen.' Bedreigde man raakt bewusteloos na klap. Zorgeloze jaren zijn voor Soest voorbij. Soesters gewond. Achttien huurwoningen opgeleverd. Mogelijk stichting in voormalige gemeentehuis. Burgemeester Grothestraat definitief aangewezen voor nieuwe AH-vestiging. Mogelijk geluidisolatie in Soestduinen. Onderzoek naar alternatief voor OV-taxi. Vervlogen tijden herleven, op de Eng. Van Looy (even) terug in Soest. Collectiviteit helpt SEC aan titel. Abonnement Soest/Soesterberg per halfjaar f 13,- Buiten Soest f 26,- Losse nummers 75 ct. Gecontr. opl. 9550 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02I55-I625I Woedend zijn ze, de bejaarde bewoners van de flat aan de Albert Cuyp laan 204/298 en van Molenschot, op de gemeente. Was het eindelijk zo ver dat buslijn 70 via de Molenstraat en de Albert Cuyplaan reed, waar door ze een mooie halfuurs-verbinding hadden met Hilversum en Amersfoort, komt nu de gemeente Soest met het onzalige plan om de busroutes om te leggen, waardoor ze naar een fatsoenlijke busbediening van Molenschot en de flat kunnen fluiten. Over de manier waarop de gemeente met hun protest omgaat zijn ze al hele maal niet te spreken, blijkt uit de boze brief die mevrouw Blom-Polling (se cretaris van de bewonerscommissie) onlangs aan het gemeentebestuur heeft gericht. De bewoners, die al eerder aan de bel trokken over het teloorgaan van de halte bij de bibliotheek, voelen zich na de reactie van de gemeente nu volle dig met een kluitje in het riet gestuurd. Gevraagd naar de exacte overwegingen voor de veranderde busroute, waar door de bewoners nu 200 meter verder naar de dichtstbijzijnde bushalte moe ten lopen, verwees de gemeente naar het nieuwe bussysteem, dat per 23 mei in Soest ingaat en dat is opgezet in sa menwerking met Centraal Nederland. Eerst was nog gedacht om buslijn 73 de oude route van lijn 77 te laten rijden; het stukje Soest-zuid - Nieuwerhoek- plein kostte 12 minuten, maar door de toegenomen verkeersdrukte doet de bus daar nu zeker 16 a 17 minuten over, óndanks de voorrangsregeling bij de verkeerslichten. En andere routes of oplossingen zijn er niet, aldus de ge meente, maar 's avonds en op zon- en feestdagen blijft lijn 70 wél de oude rou te rijden. Of de Ouderenbus... Dat betekent dat de bewoners van Mo lenschot en omgeving op werkdagen overdag maar naar de bushalte op de hoek van de Dalweg moeten lopen - een extra loopafstand van 200 meter - of anders gebruik maken van de Ouderen- bus, schreef de gemeente. "Tot onze spijt is het niet mogelijk op elk punt de meest gewenste oplossing te vinden." Dat is de bewoners van de bejaardenflat aan de Albert Cuyplaan geheel in het verkeerde keelgat geschoten. In de bo ze brief wijst mevrouw Blom erop dat veel bewoners - zo'n beetje tussen de 55 en 85 jaar - geen auto hebben en dus volstrekt zijn aangewezen op het open baar vervoer. Toen lijn 70 (eindelijk, na jaren van voorbereiding en veel kosten) door de buurt kwam waren ze blij, maar dat is nu wel anders. "Na ongeveer anderhalf jaar wordt dit gedeelte van lijn 70 opgeheven en lijn 73, die vroeger ook door de Albert Cuyplaan reed, moet nu de hele Dalweg afrijden tot de Steenhoffstraat. Het vele geld dat is uitgegeven voor het maken en het functioneren van het verkeers licht op de hoek van de Molenstraat is dus weggegooid," aldus mevrouw Blom. 'Helemaal quatsch' Het motief van de rijtijdverkorting noemt ze "helemaal quatsch" en ze wijst daarbij op de situatie bij de Vijver hof in Overhees, waar de ouderenbon den al tijden geleden hebben gevraagd om een bushalte. Die kwam er niet, maar er kwamen wel twéé haltes in de Di Lassostraat, de ene een eind vóór en de andere een eind na de Vijverhof. "Over verspilling van rijtijd gespro ken," merkt de brief fijntjes op. Een an der voorbeeld is de Vrijheidsweg, waar twee bushaltes in de plaats van één ge komen zijn, "iets waaraan niemand be hoefte had en wat weer langere rijtijd ten gevolge had". Als dat nu allemaal eens economischer bekeken was, aldus de bewoners, zou er Amsterdamseweg 19. Amersfoort, tel.: 033-635535 Koningsweg 14, Soest, tel.: 02155-13227 Redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Telefax 02155-24904 Postbank 126156 SUKADELAPPEN GRILLBURGERS RIBKARBONADE per kilo Cascade, 'n Dijk van een - SOESTERBERG Dat hoeft absoluut niet. Want of je nu vijftig kilo weegt en je partner honderd, Cascade heeft voor elk gewicht het juiste bed. Een Cascade waterbed is bovendien beter voor je rug. En je ligt er ook minder in te draaien. Verder garanderen we u dat een waterbed niet piept, kraakt of klotst en niet door de vloer zakt. Probeer 't maar eens bij ons uit. Dan kunt u 't verschil in gewicht tussen u en uw partner goed testen. Zowel op een Cascade waterbed als op een tradi- p A O/ tioneel U'/ïvJV. bed. Amersfoortsestraat 22, Soesterberg. Telefoon 03463 - 53770 (vrijdagavond koopavond) Slaaprijk bevindt zich in Kela Kreatief Wonen

Soester Courant | 1993 | | pagina 1