5# irs ie zone Vernuur TUINMEUBEL k I nieuws Onderzoek naar alternatief OV-taxi Bewoners Haagwinde willen inspraak in hun groen én een kinderspeelplaats TING CasmderhMd Wim van llowrii Zonnebloem zoekt verplegenden en fysiotherapeuten De huwelijksnacht? Eoek van Walsem Wadjan voor familie Jansen Combi van Essen in het teken van de actieve (fiets)vakantie WOENSDAG 21 APRIL 1993 SOESTER COURANT PAGINA 7 to/to gUtyg pT'Es JOHr/y, ^Md 32154 -17993 »n in de izenkrant. krant! jfDA en VVD hebben dertig mille over voor regeling Soesterberg Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv voor al uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens Laanstraat 34a - Soest Telefoon 02155-12472 Handtekeningen voor burgemeester De Widt inm mm uwi/cfv Y eu j» a r« A «nw Vakantieweken met 10% uitgebreid Bruidsreportages Videorecorder niet veilig in winkels en in woningen Telefoon uit auto gestolen De Soester Duinen 30 APRIL MOEDERDAG Chauffeur rijdt door na botsing: twee mille schade Nieuwe openingstijden Soesters winnen wedstrijd bij Janmaat ■75' Accountantskantoor J.H. Braber RA Foto's van Soester globetrotter Postema E.C. Kooyman Laat niets te Woonwensen over fvrijstaande villa met terend aangelegde tuin id. ioos onderscheidt door et is ingericht, de staat imte binnenshuis. living met open haard, naar de tuin, luxe keu- lur, grote bijkeuken met garage, toilet en hal. 1e 3 slaapkamers, badka- et. 2e verdiepinq: grote Dkamers. weg 2 galow met garage en vlak ca. 580 m2. Vanuit 3 zit u in een oogwenk in ebieden en heeft u een de A12. Indeling: woon- 1, keuken, slaapkamer, eping: 2 slaapkamers. Iet CDA en de WD zijn bereid eld uit te trekken voor een aan- ullende openbaar vervoersrege- ng voor Soesterberg. Maar dat ïag op jaarbasis niet meer dan ertigduizend gulden kosten, vindt et CDA. De fracties gaan op zoek laar een aanvaardbare oplossing. )at hebben de christen-democraten an Pieter Lokker en Cees Verheus en le liberaal Willem Blaauw vorige week 'oensdag verklaard tijdens een bijeen- omst van de Vereniging Soesterbergs ïelang (VSB). De belangenvereniging ad alle fracties uitgenodigd om hun temgedrag aan de Soesterbergse be- olking uit te leggen. Alleen het CDA, le WD en de PvdA stuurden raadsle- len naar de gereformeerde kerk, waar ngeveer 25 belangstellenden hun oren pitsten. iet CDA en de WD zijn er met GPV/ 5GP/RPF verantwoordelijk voor dat le OV-taxi niet wordt ingesteld. De )V-taxi zou in de avonduren en op ton- en feestdagen de buslijn 73 moe- ten gaan vervangen. Die lijn komt op die uren in verband met bezuinigingen 'van het rijk, c.q. Centraal Nederland te vervallen. De drie fracties vinden dat de OV-taxi teveel geld kost, gezien het geringe aan tal mensen dat op die uren gebruik maakt van de bus. De OV-taxi zou de gemeente het eerste jaar maximaal 36.000 gulden kosten, het tweede jaar 45.000 gulden en in de jaren daarna ne gentigduizend gulden, omdat dan de rijkssubsidie van 90.000 gulden zou ko men te vervallen. Die rijkssubsidie js trouwens inmiddels aan een andere ge meente toegekend. Ouderen Met name ouderen zouden juist wel ge bruik maken van de busdienst. "Veel senioren moeten hun hoogbejaarde ou ders in Soest bezoeken. Die komen nu in een sociaal isolement terecht", zei Piet Pieren. Hij wees CDA-er Jan Pie ter Lokker erop dat een goede ov-rege- ling bijdraagt aan de verkeersveilig heid, iets wat bij het CDA een hoge jirioriteit heeft. Ook een jonge sporter zei afhankelijk te zijn van het openbaar vervoer. Hoe moet het nu verder met bezoeken aan familie, het zwembad, het ziekenhuis, lezingen en deelname aan cursussen? De suggestie om meer cursussen in Soesterberg te houden, werd door het CDA en de WD toegejuicht. "Maar dat is een zaak van C-drie en het Dorps huis en die zijn het niet altijd eens", al dus Blaauw. Dat de raad de komende twee jaar bij wijze van experiment wel ongeveer twee ton over heeft voor een aanvullend busplan in Soest, maar niet deels de OV-taxi wil financieren, stak de Soes- terbergers. De belofte dat de partijen een goedkoper alternatief proberen te bedenken, was een schrale troost. Ouderenbus Hoe dat alternatief er komt uit te zien, is nog niet te zeggèn. De mogelijkheid werd geopperd om de ouderenbus ook 's avonds in te zetten. Maar die bus wordt door vrijwilligers gereden en van hen kun je niet verwachten dat ze ook 's avonds in de bus stappen. Blaauw dacht 1 daarom hardop over een eventuele ver goeding voor de vrijwilligers. Foto: Goos van der Wilt Het is overigens niet zomaar mogelijk om een willekeurig busje in te zetten, omdat depositie van bestaande taxi-be drijven is beschermd. Juist vanuit dat oogpunt stelde Wil Stekelenburg (PvdA) dat het plan voor de OV-taxi zo goed is. Immers, daarin zou niet alleen de gemeente, maar ook een tweetal ta xibedrijven uit Soest hebben gepartici peerd. Voor 23 mei, de datum waarop de nieu we dienstregeling van Centraal Neder land ingaat, is er waarschijnlijk geen op lossing. Maar de fracties van CDA en WD zullen spoed zetten achter een aanvullende regeling die niet meer dan dertigduizend gulden mag kosten. "Dit is niet het eindstation", zei WD-er Blaauw. Uurdienst Lijn 73 zal op werkdagen van 7.15 (op zaterdag vanaf 8.15 uur) tot 18.15 met een uurdienst naar Soest blijven rijden. Van Soest naar Soesterberg rijdt lijn 73 tussen 7.01 en 19.30 uur. Op zondag blijven drie ritten over: Naar Soest om 10.47,13.47 en 16.47 uur en naar Soes terberg om 10.32, 13.32 en 16.32 uur. Met lijn 52 kunnen de Soesterbergers elk half uur (zaterdag elk uur) naar Utrecht. Daarnaast heeft CN een extra spitsbus ingezet. Die vertrekt op werk dagen om 6.36, 7.06, 7.36 en 8.06 uur naar Utrecht en rijdt om 16.55, 17.05 en 17.35 van Utrecht naar Soesterberg. Verder zijn er voor de verbinding met Utrecht nog overstap-mogelijkheden met de lijnen 53 en 56. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW „jgiVAl RENOVATIE ONDERHOUD Namens meer dan twintig kersver se bewoners van de Haagwinde kreeg burgemeester De Widt vori ge week donderdag een lijst met handtekeningen aangeboden om hen - evenals de bewoners van de Heetakker - een woordje te laten meespreken over de inrichting van hun woonomgeving. Ze onder steunden daarmee het plan van de fractie van Gemeentebelangen Groen Soest. De gemeenteraad behandelde in de zelfde vergadering het voorstel van Ge meentebelangen om de bewoners de mogelijkheid te geven om invloed uit te oefenen bij de aanleg van het groen in j 7, de buurt. De gemeente had het ontwerp daarvoor al klaar voordat bekend was wie er in de nieuwe huizen zouden ko men wonen, maar nu de huizen inmid dels zijn opgeleverd - zelfs eerder dan verwacht - moeten ze die kans alsnog krijgen, aldus Gemeentebelangen. Directe betrokkenheid van de bewo ners op de aanleg van de verhardingen, zoals dat gebruikelijk is bij her-inrich tingsplannen, is niet goed meer moge lijk, maar bij de aanleg van het groen krijgen de bewoners nog een vinger in de pap, besliste de gemeenteraad. De handtekeningen werden burge meester De Widt aangeboden door Sonja Kaldenbach, onder het goedkeu rend oog van andere buurtbewoners en van GGS-fractievoorzitter Harry Wit te. De "Haagwinders" hebben tevens het verzoek gedaan om de aanleg van een speelplek voor de kinderen. Sonja Kaldenbach biedt burgemees ter De Widt de handtekeningen aan. Verkoop Verhuur Reparaties van WÊÊk gereedschappen en Eag iStnaS machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Is geautoriseerd Derton dealer bieden w naast en deskundig advies een uilsteke service. 2 i'aar officiële importeursgarantie Steenhoffstraat 13a-15 - Soest - Telefoon 02155 -12132 PROFESSIONAL AUDIO De nationale vereniging de Zonne bloem is naarstig op zoek naar verple genden en fysiotherapeuten die ais vrijwilliger aan een vakantieweek deel willen nemen. Door de capaciteitsuit breiding heeft de Zonnebloem in 1993 extra veel vrijwilligers nodig. "We hebben het aantal vakantieweken dit jaar met 10% uitgebreid, omdat er zo ontzettend veel vraag naar is", zegt Zonnebloemdirecteur Joh. G. Klaas- sen. "Vorig jaar hebben we veel mensen teleur moeten stellen. Artsen en alge mene medewerkers hebben we inmid dels gelukkig voldoende, maar vooral in de maanden juni, juli en augustus hebben we nog wel verplegenden en fy siotherapeuten nodig." 11.000 mensen j In totaal gaan in 1993 5400 langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen een week met de Zonnebloem op vakantie, 500 meer dan vorig jaar. Directeur Klaas- sen: "De belangstelling is overweldi gend. Zelfs met de capaciteitsuitbrei ding kunnen we de vraag niet aan. Veel Nederlanders kunnen zonder deskun dige hulp en medische begeleiding niet op vakantie. Een compleet verzorgde en aangepaste Zonnebloemvakantie is voor hen een uitkomst." Liefst 5500 vrijwilligers zorgen dit j aar voor een op timale begeleiding tijdens de Zonne bloemvakanties. Algemene medewer kers, maar ook gespecialiseerde men sen als artsen, verplegenden, diëtisten en fysiotherapeuten. Alles bij elkaar zijn er dus 11.000 mensen bij de vakan tieweken van de Zonnebloem betrok ken. Leerzaam Verplegenden en fysiotherapeuten die in juni, juli of augustus een week van hun vrije tijd kunnen missen en wel eens zo'n indrukwekkende en uiterst zinvol le vakantieweek mee willen maken, kunnen contact opnemen met het Na tionaal Bureau van de Zonnebloem, af deling Vakantieprojecten, Postbus 2100, 4800 CC Breda. Bellen kan na tuurlijk ook: 076-602060. Die fotograferen we niet, maar van uw huwelijksdag maken wij 'n schitterende reportage! en fotografie Telefoon: 02155-18071 Uit een winkel aan de Van Weedestraat is tussen woensdag en vrijdag een vi deorecorder gestolen. Een negentien jarige man van het bedrijf meldde dat bij de politie. Ook uit een woning aan de Ereprijs straat verdween een videorecorder. De gedupeerde is een vrouw. Op de Bosstraat is zondagavond een autotelefoon gestolen. Om het appa raat te bemachtigen, moest de dader een auto openbreken. Een autokraker verdiende op het Cho- ristenpad een radiocassetterecorder en op het Van Maarenplein in Soesterberg werden de vier wieldoppen van een wa gen gehaald. RESTAURANTS PARTY EN VERGA D.' ERCENTRUM verse aspergecocktail onbeperkt steengrillen of gourmetten met een uitgebreid Koninginnedagbuffet flensje met vanilleijs en sinaasappelsaus 32,50 per persoon met gratis glas oranjebitter of sinaasappellimonade verwen moeder met een knapperig verse BRUNCH a 25,00 p.p. gezellig genieten met het hele gezin of 's avonds met een FEESTELIJK 4-GANGEN KEUZEMENU in ons sfeervolle a la carte restaurant a 37,00 p.p. voor kinderen speciale tarieven Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739, fax 02155-25961 Een vrouw uit Soest heeft een schade post van tweeduizend gulden, doordat haar auto is aangereden. De veroorza ker is doorgereden. De wagen van de vrouw stond vorige week dinsdagmiddag op de Van Strae- lenlaan. Een deel van die laan maakt deel uit van de omleidingsroute in ver band met de aanleg van het busover stappunt op de Koninginnelaan. De vrouw keerde na een half uur bij de wagen terug en stelde vast dat de linker zijde en de achterkant bekrast waren en lakschade hadden. Een deel van de ach terbumper was weg. Volgens omstan ders is de aanrijding veroorzaakt door een vrachtwagenchauffeur. Een politiewoordvoerder laat weten dat in het district Eemland wekelijks vijf tot tien aanrijdingen plaatsvinden, waarbij de veroorzaker doorrijdt zon der zijn identiteit bekend te maken. Steenhofstraat 9A, tel. 1 20 75 Maandag t/m vrijdag: 9.30-17.00 uur; Zaterdag: 9.00-12,00 uur. Exposities Egyptische mummies, Museum van Oudheden, Leiden. Nieuwe aanwinsten van doorgangs kamp Westerbork, Museum Wester- bork, Drente. Vroege Vogels, 9 en 16 mei vanaf 06.00 uur, Keukenhof, Lisse. Middeleeuwse boeken en handschrif ten, Rijksmuseum Catharijne Convent, Utrecht. Mededogen voor arme lieden, Mu seum Flehite, Amersfoort. Jacobus van Looy, schilder, Museum Oud Soest. Theater evenementen Musical "Cats", verlengd t/m 29 au gustus, Carré, Amsterdam. Davis Cup-tennis Nederland-Zwe den, 16-18 juli, Den Haag. Jazz Festival Breda, 20-23 mei. Bruce Springsteen, München (per bus), 16 mei. TTie Skymasters, Lido, Amsterdam, elke zondagmiddag 14.00 uur. Lichtstad Blues, 25 en 26 juni, Eind hoven. VW-winkel Bloesem-route (auto-, fiets-, wandel-) f3,-; Er op Uit (tips voor fagjes uit) f 4,50; museumgids f 12,50; budget hotels f9,-; hotels, motels en restau rants f 7,50; Kastelenroute kastelen boekje f 5,-. ANWB en VW Wegenkaarten; reis- en taalgidsen; vaarkaarten en Almanak 1 II; fiets routes Nederland (20 per boekje); Bes te Boek van de Weg; reis-en krediet brief; reisverzekeringen; internationaal kampeercarnet en -bewijs; telefoon kaarten; internationaal rijbewijs. ANWB-lid (worden)? Bezoek dan de VW-ANWB Soest, Steenhoffstraat 9A, tel. 12075. Een wadjan met inhoud. Dat viel maandagmorgen de familie Jansen van de Vinkenweg ten deel. De Soesters kregen de prijs omdat ze een wedstrijd van Conimex had den gewonnen. De familie Jansen had bij de firma Jan maat van de Schrikslaan meegedaan aan de prijsvraag. Ze moesten een rebus oplossen en een slagzin afmaken. De deelname aan de landelijke actie lever de succes op. Bij Janmaat kreeg de fa milie een wadjan, een grote Indische pan, waarin allerlei lekkernijen kunnen worden bereid. De wadjan was reeds gevuld met Oosterse levensmiddelen en ingrediënten. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 Sinds S april is bij fotozaak Combi van Essen (Zuidpromenade) de etalage aan de Soesterbergse- straat-kant nieuw ingericht met als thema: "Fietsvakantie". Daarmee haakt de zaak in op de toenemen de belangstelling voor een actieve vakantie. De fiets neemt daarbij een belangrijke plaats in. De fiets- De fabrikant van kwalffeftsgazonmaaters 43-4 TH TurDoSiar Machinehandel K. Melmweg 15,3761 EA Soest vakantiebeurs in Amsterdam van 4 en 5 april is daar een blijk van. Wat de passant en de klant te zien krij gen is het resultaat van de samenwer king van twee zaken en één klant. Rij wielhandel Jac. de Bruin van de Gallen- kamp Pelsweg leverde de fiets met al lerlei accessoires voor een lange fiets- trektocht, Combi van Essen etaleert de fotoapparatuur en de heer J.K.C. Pos tema (uit Soest) stelde de foto's ter be schikking die hij tijdens zijn fietstochten door de Verenigde Staten heeft ge maakt. Amerikaanse kentekenplaten, verzameld op de tochten, en ander ma teriaal stofferen het geheel. De heer Postema is met fietsen "aan de overkant van het grote water" begon nen in 1988, een tocht door de Rocky Mountains van Montana (VS), British Columbia en Alberta (Canada). De tweede tocht was een lus door New England, een groep van zes kleinere staten in het noordoosten van de VS, met Boston als vertrek- en eindpunt. Voor de inrichting van de etalage is een keuze gedaan uit foto's, gemaakt op tochten in 1990, 1991 en 1992: - van Minneapolis over de Great Plains en weer door de Rocky Mountains naar Vancouver (Canada); - van Upstate New York door de Appa- lachians naar North Carolina en dan westwaarts naar St. Louis in Missouri; - van St. Louis door Missouri, over de Plains van Kansas, de bergen van Colo- rado en Wyoming naar Portland in de staat Oregon aan de Stille Oceaan. De gezamenlijke lengte van de tochten is 16.000 km. Ze voerden door 25 sta ten van de VS en twee provincies van Canada. De zesde tocht (tussen de Ap- palachians en de Mississippi) is in voor bereiding. U weet niet wat u ziet op Nijhof s tuinmeubelshow! Alles van natuurlijke materialen: hout, bamboe en riet. Fraai vormgegeven stoelen, tafels, banken, deckchairs. Maar ook parasols en strandstoelen. Kortom alles wat uw tuin tot een paradijsje maakt. Het ware genieten is uitgebroken. Komt u even kijken NUH0 Minervaweg 3. 3741 GR Baarn, telefoon 02154-16246.

Soester Courant | 1993 | | pagina 7