Schuttemakciu WEERD SOEST r cmoior iHANDEL WANDEL ran de Yen Kantoorefficiency Soest dijkt top-verkoper van Toshiba-fax OPHEFFINGSUITVERKOOP Annie Hartman stoffen 15 jaar in Baarn Fraaie bruidsboekettenshow bij Jasmijn swcitcli RAG TERUG! NATUURLIJK EIGENTIJ Kortingen van 20 tot 60%. Gratis vervoer-service 60+ ook bij 'De Korte Duinen' 'De Vrije Vogel' geïntroduceerd bij banketbakkerij Verkley PAGINA a WOENSDAG 21 APRIL 1993 SOESTER COURANT 53'53 aaigaigg delijk adres: venverdieping Ster-damesmode n Weedestraat 7-9 est £21' Qïpg PAGINA 9 995,- 1290,- )erde prijs in promotiecampagne I* ESSEKTIO o.a. op goud, zilver, doublé, horloges, klokken, wekkers, tin, keltumpleet. Royal Albert Porselein enz. 6 persoons 41-delige zilveren cassette Op maandag en dinsdag Schoemaker wordt dealer van de PTT HORLOGER - JUWELIER - OPTIEK Extra f eestkorting van 10 a 15 Fietspad tijdens stuivertjesmarkt dicht Volop ideeën voor trouwlustige Soesters e y e s DE IIIEÜIIIE ZORREBRIllER KOLIEHTIE USD SUIBTCH ÜHHHF 011UERHRIJGBORR RIJ: Eigen symbool voor 'afscheidnemers' uw adres voor reparaties. Kom bij ons ideeën opdoen voor uw interieur. Wij tonen u de zes typen 'Luxaflex' Raambekleding in een skala van tinten en dessins. En als u uw keus hebt gemaakt kunt u meedoen aan een wedstrijd waarbij u het aankoopbedrag kunt terugverdienen. Dus kom gauw even langs! Aktie loopt tot I juni 1993. riten en dessins. :ELEFOON 02155-24294 Deze fauteuil schuift met gemak bij als uit breiding van uw zithoek, of in een sfeervol hoekje van uw kamer. I'ast bij vrijwel elke stijl. We laten u kiezen uit vele, vele kleuren leer, maar vragen uw speciale aandacht voor de exclu sieve lila of groene uit voering. Kom nu kiezen bij Middelman voor Deze riante salonfau teuil combineert de romantische sfeer van noten met cane. De vorm en de losse com fortabele kussens, die handig keerbaar zijn, garanderen een opti maal aangename zit. Ruime keuze uit stof- soorten en kleuren. Kom nu kiezen bij Middelman vanaf Met een kleine meer prijs ook leverbaar in wit antique; Tafelen in alle sferen? Middelman heeft méér in petto! Speels en modern combineren? Middelman heeft méér in petto! INTERNATIONALE TOPMERKEN MET GARANTIE. Middelman voert de volgende top merken met de InterieurWaarborg garantie van 3 jaar. Leolux, Hülsta, Sleepworld, Topform. Treco. Banz I tviKRiKt r I Bord, Touché, Ploeg, y\n/7 Gardisette, Omnia j u Riegel, Jab, Parade, uwrboro Desso, enz. enz. e Soest. Tel. 02155-11004 De voorjaarskollektie van Essentio gaat terug tot de essentie. Sportieve kombinatie in eerlijke mate rialen. Katoenen pantalon in paardrij- stijl met chambray hemd en snede gilet. Gilet in pigskin 99.95. Blouse 99.95. Paardrijpantalon 129.95. SOESTERBERGSESTRAAT 49A - SOEST TELEFOON 02155 - 2 35 84 Ml L A M O Wie een fax wil kopen moet bij Van de Ven Kantoorefficiency in Soest zijn, maar wie - als fabrikant f-zo'n modern appararaat wil vér kopen ook! Dat mag worden vast gesteld nu Van de Ven vorige veek een van de hoofdprijzen in wacht sleepte die Toshiba be- [schikbaar stelde voor de kantoor- vakhandels die de nieuwe Toshiba ■511-telefax tot een van de best [verkochte fax-appararaten hebben I gemaakt. I Toshiba is een van grootste en meest I toonaangevende fabrikanten van tele- I fax-apparatuur, die met name de laatste vijfjaar een geweldige opkomst verto nen. Eind vorig jaar werd de nieuwe 511-telefax geïntroduceerd, met als groot voordeel het feit dat het apparaat met gewoon papier ("plain paper") werkt. De 511 sprong eruit als een ma chine met een zeer hoge kwaliteit en een naar verhouding zeer aantrekkelijke prijs-prestatieverhouding, die in het ge bruik aanzienlijk voordeliger uitpakt en meer mogelijkheden biedt dan veel van z'n concurrenten. De meer dan 100 Toshiba-dealers - Van de Ven Kantoorefficiency is dat al zo'n 15 jaar - sprongen actief in op de speciale promotiecampagne, waarin ook een wedstrijd-element was ge bracht. De prijzen werden toegekend in verschillende omzet-categorieën en van 8.500,- nu 4.250,- .Zie etalages en winkel. V.l.n.r. de heren Van Zwol, Van den Oosterkamp en Eek bij de prijsuitrei- Icing. Foto: Goos van der Wilt. Van de Ven uit Soest kon aanspraak maken op de landelijke derde prijs, ver gezeld van een fraai tv-toestel. De televisie werd vorige week donder dag met enig feestelijk vertoon over handigd aan directeur H. v.d. Ooster kamp van Van de Ven en vertegen woordiger B. Eek, door salesmanager J. van Zwol van Toshiba. Tot het succes van de actie heeft zeker ook bijgedra gen dat Van de Ven in een unieke aan bieding een bedrag van minimaal f 1000 bood voor de oude fax, of zoveel meer als het inruil-apparaat nog ver koopwaarde had. De firma Schoemaker tekent vrijdag een samenwerkingscontract met PTT Telecom, district Utrecht. Het Soester bedrijf is daarmee één van de achttien ondernemingen die met de PTT gaat samenwerken. Schoemaker wordt vrijdag officiéél dealer PTT telecom netaansluitingen. Dit houdt in dat klanten voor het aan vragen, verhuizen of opzeggen van tele foonaansluitingen bij Schoemaker te recht kunnen. Dat geldt ook voor de blokkeringsservice van de 06-num- mers. De dealers van PTT Telecom kunnen het volledige pakket van infrastructuur en randapparatuur aanbieden. De klant krijgt daardoor een ruimere keuze bij het aanschaffen van telecommunicatie voorzieningen. SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TEL. 02155-12982 VAN DER Ook restaurant "De Korte Dui nen" aan de Birkstraat 108 biedt op maandag en dinsdag een bij zondere service aan 60+-gasten. Zij worden met de Ouderenbus gratis gehaald en gebracht. Onlangs werd in deze krant bericht dat restaurant "De Soester Duinen" (Soes- terbergsestraat) met deze bijzondere vorm van dienstverlening was begon nen, maar het aanbod geldt ook voor "De Korte Duinen". Elke maandag en dinsdag kunnen 60-plussers er terecht voor een smakelijk diner, waarbij de vervoerskosten voor rekening van het restaurant komen. De enige voorwaar de is dat er minimaal vier personen aan het vervoer van en naar beide restau- Al 15 jaar toonaangevend in stof fen, dat is Annie Hartman aan de Brinkstraat 29 in Baarn. Uit de he le regio komen de klanten naar Annie Hartman voor duizenden stoffen, dameskleding, naai- en veranderwerk, alles op borduurge- bied en sinds kort ook voor baby- en kleuter-accessoires. In 1978 begon Annie Hartman haar ei gen stoffenzaak. Voor die tijd beoefen de ze het ontwerpen en naaien voorna melijk als hobby. Als professioneel coupeuse en ontwerpster is ze inmid dels bekend tot ver buiten Baarn en haar service, haar enthousiasme en de gezellige, huiskamer-achtige sfeer in de zaak bezorgden haar veel vaste klanten. Bij Annie Hartman is er altijd tijd voor een praatje, maar er wordt ook goed ge luisterd naar de wensen van de klant. Vandaar dat de collectie in die 15 jaar sterk is gegroeid, bijvoorbeeld met bor- duurstoffen en -garens. Het assorti ment baby-stoffen werd aangevuld met de "lieve" stoffen van de collecties "Abi Plus", "Lina Brown" en "Polleke". In middels is ook de collectie van "Bébé- jou", sterk op het gebied van kleuter- en kinder-accessoires, ruimschoots pre sent, waardoor via de winkel van Annie Hartman in één keer de hele kinderka mer kan inrichten: flesjes, badjes, potjes, box-kleden, flessenwarmers, wattenpotjes en nog veel meer, zoals de nieuwste Bébé-jou-decors, met lieve beren en vrolijke haasjes (er is keus uit 12 verschillende motieven en kleuren). Hart van de zaak Het hart van de zaak is Annie Hartmans eigen atelier, waar van alles in opdracht gemaakt kan worden. Dat biedt talrijke mogelijkheden, zoals het bekleden van een wieg, het maken van een doopjurk, een rok korter maken, een nieuwe rits inzetten, een jurk laten ontwerpen etc. Als ontwerpster heeft Annie Hartman bijvoorbeeld de kostuums van de me dewerksters van de Grenswisselkanto ren op haar naam staan en een van haar hobby's is het organiseren van mode shows in bejaarden- en verpleegtehui zen. Voor mensen met een handicap heeft Annie al heel wat modieuze kle ding ontworpen. Extra plezierig is de zeer ruime collectie grote maten: wel rants deelnemen. Een mooie aanleiding om er met vrienden of kennissen eens gezamenlijk uit te gaan. Guus en Maija de Veer-Klinkhamer van "De Korte Duinen" bieden hun 60+-gasten graag deze mogelijkheid voor een gezellige, maar vooral ook be taalbare avond. Hoofdgerechten zijn al verkrijgbaar vanaf f 19,50 en er is een driegangen-menu van f 21,50. Boven dien zullen de gasten ontdekken dat het eten ook "herkenbaar" is: een kogel biefstuk met champignons, ui en to maat ontbreekt bijvoorbeeld niet op de lijst. Wie van dit aanbod gebruik wenst te maken moet wel even bellen en naam en adres opgeven. Dat kan op maandag en dinsdag tussen 10.00 en 12.00 uur via tel. 13720. Op zaterdag 8 mei wordt op de Van Weedestraat en de Burgemeester Gro- thestraat de jaarlijkse stuivertjesmarkt gehouden. De stuivertjesmarkt wordt georganiseerd door de Winkel- kring Van Weedestraat. In verband met de markt is het fietspad op 8 mei geslo ten. Die tijdelijke verkeersmaatregel gaat in om 8.30 uur en is tot 16.30 uur van kracht. 200 japonnen in maat 60 bijvoorbeeld, en de aparte blousons van 'Peter Jo" uit Parijs. Annie Hartman en haar medewerksters zijn altijd in voor iets nieuws, zonder dat het oude wordt weggegooid. Daarom komen er zowel (heel) jonge als (heel) oude klanten, precies zoals Annie dat graag ziet. De een komt voor een stofje, een bloesje, een babyflesje of een streng borduurgaren, de ander voor een kaar tje elastiek, een knoopje of een meter lint (1000 soorten!), maar iedereen is even welkom. Feestkorting Dat blijkt des te meer tijdens de feestpe riode ter gelegenheid van het 15-jarig jubileum: de klanten krijgen in de maanden april en mei een speciale feestkorting van 10 a 15 procent. Re den genoeg om dus even bij Annie Hartman en haar medewerksters bin nen te lopen aan de Brinkstraat 29 in Baarn. Aan de Zuidpromenade konden trouwlustige Soesters zaterdag uit stekend terecht voor een ideetje over bruidboeketten en andere bloemsierkunstige versieringen voor "de mooiste dag van hun le ven". Bloemenhuis Jasmijn orga niseerde op het plein de derde bruidsboekettenshow in successie. Hans en Mirjam Scholten en hun mede werksters lieten heel wat geïnteresseer den zien wat er op dat gebied allemaal mogelijk is: niet alleen bruidsboeket ten, maar ook arrangementen, corsages en versieringen voor het haar, de kerk, de feestzaal, de tafels en wat er op zo'n dag nog meer in de bloemen kan wor den gezet. In de beide kraampjes waren daarvan allerlei fraaie voorbeelden te zien, en wie daar nog niet genoeg aan had kon op zijn of haar gemak ook nog een kijkje nemen in de prachtige fotoboeken met voorbeelden van perfect bruidswerk in alle variaties: klassiek, romantisch of trendy, en verzorgd door de deskundi ge bloembindsters van Jasmijn. De bruidsboekettenshow werd op nieuw een succes, mede door de samen werking met een aantal collega-onder nemers uit Soest-zuid: banketbakker Dogterom, die een echte bruidstaart liet aanrukken; garage Bosboom, die een fraaie trouwauto beschikbaar stelde; en slijterij Van der Linden, die zorgde voor de champagne. De show is inmiddels een echte voor jaarstraditie bij Jasmijn geworden. De belangstelling ging volgens Miijam Scholten vooral uit naar het "natuurlij ke" bruidswerk. "Een beetje losjes, niet zo strak. Anjers en orchideeën zijn zo langzamerhand wel helemaal 'uit'." VAN WEEDESTRAAT 87 - SOEST Naast de overbekende Abrahams, Sara's en Valentijnsharten presen teert de bekende Soestdijkse ban ketbakkerij Maison Verkley sinds kort een nieuw zoet symbool: de "Vrije Vogel". Het is een fraai uit gevoerd smakelijk banket, dat een vogel voorstelt die zich van elke band bevrijd voelt. Het nieuwe symbool is bedoeld als pas send cadeau voor mensen die afscheid nemen van hun werk of maatschappe lijke functie. De Vrije Vogel is een ini tiatief van het Patisserie College, een bedrijfsvergelijkende vereniging van top-banketbakkers die zich ten doel stelt creativiteit en ambachtelijkheid binnen het vakgebied op een hoog plan te houden. In vroeger jaren werden allerlei symbo lisch bedoelde heerlijkheden, veelal van speculaas en koek en vaak mini- tieus en met kostbaar bladgoud ver sierd, bij zeer uiteenlopende gelegenhe den geschonken. Patissier Verkley, ac tief lid van het Patisserie College, zet met dit initiatief dus een oude en rijke traditie binnen de banketbakkerswe reld voort. Het gebak zelf is een klassie ke, luchtige amandelcake met een gar nituur van stukjes amaretti en een frisse abrikozenvulling, geabrikoteerd, trans parant geglaceerd en afgewerkt met een decoratie van marsepein, amandeltjes en chocolade. Daniëlle Strengholt van banketbak kerij Verkley met de kersverse Vrije Vo gel De achterliggende gedachte is dat men sen die afscheid nemen van hun werksi tuatie - al dan niet vervroegd - meestal worden bedacht met een ruiker bloe men of de obligate envelop met inhoud, waarvan de vergankelijkheid van tevo ren vaststaat. De "Vrije Vogel" bestaat echter naast het banket uit een plaquet te van keramiek, ontworpen door de Eindhovense kunstenaar Hans God- defroy, die als aandenken aan het af scheid bewaard kan worden. De pla quette is met gouden strikken op het deksel van de gebaksdoos bevestigd. Daarnaast gaat het nieuwe symbool ge paard met een vierregelig gedichtje, waarin wordt gezegd dat men wellicht met wat spijt terugkijkt op een mooie tijd - "maar bedenk dat, van stress be vrijd, gij nu een Vrije Vogel zijt". Aan de hand van de dichtregels die de Vrije Vogel begeleiden is het mogelijk af scheidnemers op toepasselijke wijze toe te spreken, ook als men niet zo bekend is met de persoonlijke omstandigheden of het werk verleden. Banketbakker Verkley aan de Van Weedestraat is ervan overtuigd dat de Vrije Vogel een origineel cadeau vormt, dat zich wonderwel voegt bij de nieuwe status van afscheidnemers en waarmee men altijd voor de dag kan ko men.

Soester Courant | 1993 | | pagina 9